» »

Rock in metal festivali po Sloveniji in tujini

Rock in metal festivali po Sloveniji in tujini

Free Bird ::

Pozdrav,
sem oboževalec glasbenih zvrsti navedenih v naslovu. Razmišljam, da bi se mogoče odpravil na kak tak festival, če ne letos pa drugo leto. Ima kdo kakšne izkušnje, nasvete, priporočila? Sam še namreč nimam nekih izkušenj iz omenjenih dogodkov in bi jih bilo super slišati.
LP

black ice ::

Nova rock, Hi-Rock, Metal Days (ex Metalcamp), Metalfest, Burning Sea, Schwarzl See festival, Wacken Open Air, Rock Im Park, Rock am Ring... ne nujno v tem vrstnem redu.

Free Bird ::

Hvala za našteto, bolj pa me zanimajo vaša mnenja in izkušnje, kam se najbolj splača iti itd.

Kurzweil ::

Od večjih festivalov v Evropi so mi osbeno všeč:

Brutal Assault (Češka) - moj največji favorit, najcenejša karta od vseh in po mojem okusu najboljši program, cena piva na fetivalu 1,2-1,4€, praktično vse precej ceneje - odkar sem začel tja hoditi, se še ni zgodilo, da bi manjkal - če te zanima tudi letos organiziram prevoz s kombijem, kar je najbolj udobno in najceneje, če te zanima me kontatiraj, sem pa na slo-techu v ta nemen že odprl temo --->
Do sedaj sem se na Brutalu imel daleč najboljše!

Nova Rock (Avstrija) - nekaj let po vrsti smo hodili tja, ker je precej blizu, jasno pa je bil do letos program vedno zelo mikaven. Po okusu mene in mojih kolegov je festival letos imel obupen program - festival je že bil.

Hellfest (Francija) - Osebno glavni kandidat v Evropi zadnja leta, do samega odhoda pa ne pride, ker je prizorišče 1600 Km v eno smer do zahoda Francije - ravno danes je zadnji dan festivala

Wacken (Nemčija) - velja za meko metala v EU, ampak velja pa tudi za največji fenomen v EU, kajti karte se vsako leto rekordno hitro prodajo, tako si jo moraš kupit dejansko en mesec po koncu, ko je od lineupa znanega vsega 3-5 bandov.

Rock am ring (Nemčija) - stvar je malce bolj instantne narave, tudi prizorišče je ciljna ravnina dirkališče v Nurmberg ringu

Download (Anglija) - letos je imel po mojem okusu kar soliden linup, dosti mikaven je tudi zaradi tega, ker lahko za Ryan Airom ali Easy Jetom prideš gor za max 20€

Sziget festival (Madžarska) - verjetno ti ga bo kdo predlagal, ampak je zame daleč preveč POP.

HiRock (Nemčija) - je bil letos kar soliden, predvsem nekaj legendarnih imen

Sweeden Rock (Švedska) - letos zelo všečen program, sicer nisem nek blazen fan skupine Rush, ampak ogromno ljudi je letos šlo tja samo zaradi njih.

Woodstock Poland - seveda lineup ni primerljiv s temi največjimi festivali - ampak je zastonj!

Sonisphere Festival - poteka v več državah, stvar je precej sintetična, običajno je to 10-20 večjih bandov, kakšna edicija v preteklosti je bila kar mikavna

Graspop metal meeting (Nizozemska)
With full force - predvsem zelo všečno vzdušje na samem festivalu
Summer breeze

je pa festivalov še miljon, ki sem jih pozabil, predlagam ti mogoče tudi spletno stran, kjer imaš lineupe festivalov - rockfestivals.at

Free Bird ::

Oooo, hvala Kurzweil, si se pa res potrudil :D Hum, Brutal Assault izgleda res mikavno, kar dober line up, vendar sem ravno takrat na morju (me je kar vznemirila zadeva). Zanima pa me kako je s hrano in pijačo na takih festivalih? Si lahko zapalim žar in vržem gor neke čevape? Kam se da hladit pivo?

Free Bird ::

Mogoče kako priporočilo za Slovenijo letos? Dvomim, da mi bo uspelo izpeljati karkoli za v tujino v tako kratkem času. Ja, pa super bi bilo, če bi bila zadeva med vikendom, če ne pa v drugi polovici avgusta, ko imam čas.

Flea ::

http://schengenfest.si/web/lineup

Čeprav roko na srce ni nekega line-upa, in ga ni praktično letos na nobenem festivalu v Sloveniji.

Mavrik ::

Free Bird je izjavil:

Oooo, hvala Kurzweil, si se pa res potrudil :D Hum, Brutal Assault izgleda res mikavno, kar dober line up, vendar sem ravno takrat na morju (me je kar vznemirila zadeva). Zanima pa me kako je s hrano in pijačo na takih festivalih? Si lahko zapalim žar in vržem gor neke čevape? Kam se da hladit pivo?


Ne, paljenja česarkoli (odprtega ognja, gorilnikov, etc.) praktično nikjer ne dovolijo. Lahko probaš šmuglat, samo boš kaj hitro lačen ;)

Načeloma je tkole, da sabo prineseš čimveč nepokvarljivih zadev (meso pač ne bo zdžalo dva dni pri 35 stopinjah), pijačo za katero se ne sekiraš, če je mrzla. Zavedaj se tudi da se ti poleg šotora + vse ostale opreme pač ne bo dalo vlačiti še platoje piva od avta do camp grounda (ki je lahko komot tudi km ali več stran od parkirišča kot npr. na NovaRocku).

Topel obrok in hladno pivo si pač nabaviš tam, čeprav zna biti precej drago. Pivo daš hladit v vedro vode :P

Obvezna oprema:

1.) Šotor, ki ne pušča. Klini in KLADIVO.
2.) Vzglavnik in zložljivi stol. Če greš na NovaRock ali nekam kjer ni gozda obvezno senčnik ali baldahin.
3.) Krema za sončenje, krema proti komarjem.
4.) Dovolj rezervne obleke, gumijasti škornji za primer dežja.
5.) Dovolj naeasy mindset da si sposoben reč "fuckit" vsem bedarijam, ki se ti zgodijo ko živiš par dni v šotoru z bando pijanih metalcev :P


Drugače moji najboljši festivali:

1.) MetalCamp/MetalDays - kul lokacija, dovolj sence, kopanje v Soči je top, pa še blizu je :) Sam 5 dni je za mene preveč življenja na robu civilizacije, pa zadnja leta je lineup dost beden.

2.) NovaRock - dokaj dobri lineupi, s tem da na festivalski površini ni nobene sence in je vedno polno avstrijskih prašičev. Zadnjih trikrat je bilo noro dobro (še posebej ker ni bilo preveč hudo vroče in smo se uspeli izogniti večine pijanim avstrijskim najstnikom), to leto pa je bilo bolj meh, predvsem ker so uspeli na par koncertih zajebati akustiko in ker lineup ni bil tako dober kot prejšnja leta.

3.) Sziget - noro dobra lokacija, center Budimpešte v parku na otoku. V bistvu kot da bi dal festival v ogromen tivoli - veliko sence, asfaltne potke. Predvsem mi je sedlo to, da je festival ground ogromen in ima malo vsakega, ter da je za razliko od ostalih festivalov organiziran v take majhne otočke po zvrsti (vse od elektro, preko metala do ciganske glasbe), ter to da so v tistih otokih pogosto zelo udobni sedeži za čezdnevno posedanje v senci in uživanje ob piru. Problem je najt varni parking kjerkoli okoli, madžari ki ne znajo kaj dosti angleško in to, da je zaradi širine festivala pogosto lineup slabši kot na ostalih.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Kurzweil ::

Će dam primer, naprimer na Nova Rocku nesmeš imeti poponoma nič, kar gori. Na Brutal Assault lahko imaš vse, je eden redkih festivalov, da je to mogoče - ampak verjemi, da te pride na Češkem, še posebej na tem nerazvitem S področju Češke šnicl v restavraciji ceneje, kot da pri nas kupiš srovo meso. Nasplošno se na Brutal Assault ne nosi ničesar, ker je seveda tam vse ceneje, na Nova Rocku pa je recimo vse 5€, Camel cigareti celo 8€ in tako naprej... na Brutalu je pivo na festivalu par centov dražje kot pri nas v trgovini.
Ponudba hrane je na Brutalu naravnost odlična (veliko različnih tradicionalnih jedi iz vse EU). Na Nova Rocku imaš naprimer kar nekako ulico, kot na divjem zahodu, kjer je večina hrane...

Sicer pa pijačo lahko prineseš svojo, ampak je na koncu od tega ena sama fukovšna.

Kar pa je obvezno pa so šotor, spalka, stoli, mize in arafat/baldehin - vse ostalo pa je svar občutljivosti in preseravanja.
Glede na tvoj okus in tudi nasplošno je Metalcamp/Metaldays daleč najbolj zrel in resen festival v Sloveniji!

Alamar ::

Mavrik je izjavil:


Ne, paljenja česarkoli (odprtega ognja, gorilnikov, etc.) praktično nikjer ne dovolijo. Lahko probaš šmuglat, samo boš kaj hitro lačen ;)

Načeloma je tkole, da sabo prineseš čimveč nepokvarljivih zadev (meso pač ne bo zdžalo dva dni pri 35 stopinjah), pijačo za katero se ne sekiraš, če je mrzla. Zavedaj se tudi da se ti poleg šotora + vse ostale opreme pač ne bo dalo vlačiti še platoje piva od avta do camp grounda (ki je lahko komot tudi km ali več stran od parkirišča kot npr. na NovaRocku).

Topel obrok in hladno pivo si pač nabaviš tam, čeprav zna biti precej drago. Pivo daš hladit v vedro vode :P
Sicer že dolgo ne hodim po metal festivalih, a leta nazaj si praktično povsod lahko pekel meso. Še na prvih Metalcampih smo 100% pekli meso, ne vem pa kako je sedaj.
Mi smo vedno imeli s sabo velik plinski gorilnik s pladnjem, kjer si lahko pekel po 2 kili mesa naenkrat in polovično bombo. Za hlajenje pa plinsko-električni hladilnik, ki je super hladil. Seveda rabiš za vse to kombi ali velik karavan. Platoje piva in ostalo smo pa vedno kupovali v lokalnih štacunah in potem hladili.

galimim ::

Na Metalcampu(Metaldays) ti za žare/gorilnike nebo nihče nič reku. Nevem pa kako bi bilo če bi se šel taborni ogenj...
Born To Bleed, Fighting To Succeed, Built To Endure What This World Throws At Me

Mavrik ::

Alamar je izjavil:

Sicer že dolgo ne hodim po metal festivalih, a leta nazaj si praktično povsod lahko pekel meso. Še na prvih Metalcampih smo 100% pekli meso, ne vem pa kako je sedaj.
Mi smo vedno imeli s sabo velik plinski gorilnik s pladnjem, kjer si lahko pekel po 2 kili mesa naenkrat in polovično bombo. Za hlajenje pa plinsko-električni hladilnik, ki je super hladil. Seveda rabiš za vse to kombi ali velik karavan. Platoje piva in ostalo smo pa vedno kupovali v lokalnih štacunah in potem hladili.


Kot sem rekel, je razlika med tem kaj lahko prineseš in kaj je dovoljeno. Ne, tudi na MetalCampih ni bil dovoljen nikakršen odprt ogenj ;) Razlika je le da okoli tega niso toliko težili.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

hobbit ::

Kot Tolminc predlagam obisk festivala Metaldays. GoraRocka pa je že mimu.

Na Metaldays lahko v kamp privlečeš skoraj kar hočeš. Tudi karta ni obvezna za vstop v kamp! :)

Nekdo je napisal:
Sam 5 dni je za mene preveč življenja na robu civilizacije...


S kje pa si, Dubaja?!:O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hobbit ()

Alamar ::

Mavrik je izjavil:



Kot sem rekel, je razlika med tem kaj lahko prineseš in kaj je dovoljeno. Ne, tudi na MetalCampih ni bil dovoljen nikakršen odprt ogenj ;) Razlika je le da okoli tega niso toliko težili.
Ja to je tako, kot v praktično vseh kampih, kjer na elektriko (po pravilniku kampa) ne smeš priključiti večjih porabnikov energije kar električni žari, plošče, hladilniki, klime...vsekakor so. Bil sem že v vsaj 100 različnih kampih in mi še nihče nikoli ni rekel žal besede. Tega enostavno ne sankcionirajo, ker bi izgubili 90% gostov.

juice86 ::

Prevozi na festivale in koncerte.
www.festride.com

revelation ::

Sam se letos odločam med MetalDays ter Brutal Assaultom, glede na to koliko je dobrih koncertov med letom bo verjetno v poštev prišla cenejša varianta :P

Free Bird ::

Brutal Assult ima res odličen line-up, cena pa tako nizka da je to že prav smešno. :D Zagotovo se ga v prihodnosti udeležim.
Nad MetalDays line-up-om pa se ravno tako ne morem nič pritoževati.

Mi lahko kdo pove kako daleč od Tolmina se nahaja prizorišče oz. kamp (MetalDays seveda :) )?

\m/

Zgodovina sprememb…

DOOM_er ::

10 min peš
Robots will steal your job. But that's OK

black ice ::

Dovolj blizu, da tudi nasekan najdeš svoj šotor in dovolj daleč, da dvakrat premisliš preden greš v trgovino.

DOOM_er ::

ubistvu je black ice zadel v piko :))
Robots will steal your job. But that's OK


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Kam na koncert? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Sedem umetnosti
212141290 (530) Kurzweil
»

Festival Brutal Assault 2013 (Jaromer, Češka)

Oddelek: Sedem umetnosti
212872 (2077) Kurzweil
»

Glasba na koncertu

Oddelek: Loža
314297 (3246) black ice
»

Brutal Assault 2012 (Češka, Jaromer)

Oddelek: Sedem umetnosti
101538 (1099) Kurzweil
»

Nova rock 2012

Oddelek: Loža
303372 (2299) c3p0

Več podobnih tem