» »

Hočem več!

Hočem več!

mozetic8 ::

-Imam naslednjo konfiguracijo:

AMD 2600 barton (hlajen z najboljšim termalrihtovim hladinikom ne vem imena)
asusu a7n8x-deluxe
2 X twinmos twister 256 3200
ati radeon 9800pro(zalman sistem+ dodana hladina rebra na ramih)
sata 120 maxtor
1 x cdr
1 x dvd
in modem isdn

-zadevo sm spravu iz:

fsb 166 x 11.5 na 205 X 11.5
radeon 378/338 - 400/370
-in se neki bios

memory freq (by SPD)
memory timeings (11,3,3,2T)
cpu vcore 1,625v - 1,725v
memory votlage 2,6v - 2,8v

system ram cacheable (disabled)
video ram cacheable (diasabled)
agp frequency 66mhz
agp VDDQ voltage 1,5v (nisem tiku)
agp fast write (disabled)

normalna temperatura 30c max 47c
za merjenje uporabljam asusu probe za katerega sumin, da ne kaže pravilne temperature!

-zdaj pa par uprasanj
fsb bi rad se mal poveču a mate mogoče kak predlog (mislu sm voltažo povečat sam se bojimda bom kej skuru),že pri 205 mi prime95 po kaki uri javi napako.Nič nisem eksperimentiru z Biosi ki niso od asususa a se da kej pri tem pridobit, kaj pa rami, voltaža je trenutno na max in ali je možno da niso dovolj kvalitetni. Skratka kako ugotoviš kaj ti pravzaprav blokira.

-timeinge ramov sm že zvisal pa nc ne pomaga

Upam na kakšno pomoč!

boštjan ::

če bi mel odklenjen proc,se bi dalo še kaj zrihtat,drugač pa si že skoraj do konca prišo
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

mozetic8 ::

Odklenjen procesor?
Množilnik mam odklenjen, če si to mislu!
Probal sem vcore dal na 1,8v in dosegel 210fsb...stabilno..brez kritičnih temperatur!
Kako je kaj z voltažo? Kje je meja? Je ni(kritična je samo temperatura)?
Kaj pa asus probe neki sem bral da ne deluje 100%?

mozetic8 ::

Dej prosim pomagajte k ne vem več kaj bi naredu!
Bi voltažo vcora zvišal na 1.850v
bi mogoce množilink znižal in fsb povečal vendar do sedaj brez uspeha

upam na kakšen odgovor!

OwcA ::

Šele, ko boš dejansko poskusil vse, kar si naštel (višji FSB, napetosti ...) ti je smiselno pomagati, ker najprej moraš res temeljito vedeti pri čem si.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

mozetic8 ::

Hvala za nasvete!
Mal sem se igral z množilikom, znižal sem ga iz 210 x 11,5 na 200 x 10,5 nakar mi računalnik ni zagnal,sem ga potem dal na 200 X 9,5 tudi ni zagnal, probal sem z 166 X 9,5 se ni zagnal nakar so se začele težave - najprej v bios nisem mogu, sem ga resetiru. Poženem računalnik nakar se mi začne prižigat in sklaplat?? Kot da bi napajalnik šel. Resetiram bios še enkrat, računalnik zažene nakar mi pride v bios in resetira medtem ko nastavljam original vrednosti 2600 166 X 11,5 ?? probal sem še večrat v bios ampak večkrat mi ni monitorja vžgalo, dvakrat mi je reklo memory error,enkarat mi je še nek drug error sporočilo sam ga nisem razumo, no po eni uri mi je ratalo, ne da bi kaj posebnega nardil. Wtf?? Napajalnik mam 420w do zdaj brez težav?

OwcA ::

Frekvenco RAM-a nastavi na fiksno vrednost, ne By SPD.
Do težav je po vsej verjetnosti prišlo, ker se je spremenil delilnik med FSB in frekvenco spomina.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

mozetic8 ::

Prav si imel! Malo sem se z množilniki poigral in ugotovu, da nimam težav z 11 , 11.5 , 12 , 12.5 medtem t 10,5 , 10 in nižjimi dela težave oziroma se mi računalnik ne zažene, ne gleda na fps ? Zgleda kot da je najbolša rešitev 210 X 12,5, vendar bi raje fsb zvišu. Kaj pa a7n8x plata bi zdržala večji fsb in ali je možno da preprosto procesor več ne zmore?

OwcA ::

a7n8x niso zelo konsistentni navijalci, tako da tezko karkoli tako na suho rečem. Teoretično te lahko ovira tudi RAM, poskusi še z malo bolj sproščenimi zakasnitvami.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

mozetic8 ::

Jao pa to ni res ? probu sm timeinge zvišat in dat na 10,5 nč... Zopet sm mogu bios resetirat sam da so bli zdej še hujši problemi, system faild memeory test,system faild midiaton (neki tazga mi reče) in pol višek idiotizma kišta se ni hotela za prižgat, mi je stalno vžigala in ugašala dokler nisem stikala na napajalniku ugasnu in to ni res če sem kišto poloegu za 90" da je ležala je delovalo, sm jo vzignu nič tema, jo vžgal leže in jo probal med zaganjanjem winsow nazaj v normalen položaj puf skika gre. Sm mislu kak stik sm vse pregledu nč, probu kable itd...Ko je kišta leže delajo ventilatorji ziher en 2 krat hitreje ????
Nč več ne razumem. Ampak FSB moram še mal vzdignt pa naj stane kar hoče. BTW zdej jo mam normalno postavlejno in zopet dela brez problema!

NiggerBob ::

mozetic, enaka plata kot tvoja, naložen UberBios.
Proc Barton 2500, zaklenjen, hlajenje Thermalright SP-97 + YS Tech 120 mm.
Ram je Geil DDR 500 (PC4000), Dual Channel kit 2 x 256 MB.
FSB gre max. stabilno na 217, pri 218 so že problemi.
Asususka pač ni super overclocker, ampak solidna stabilna plata.

Poskusi še s samo enim ramom.
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

mozetic8 ::

Hvala, za pomoč včeri sm se še malo probavu ni ratalo mi je spravit 11X217 pri 1.8v temperature max (prime 95 2h) 51c, kar je super, pol sm hotel mal timinge ramov zvišat da bi se mal fsb zvišu in trenutnih 7,3,3,2 T sem dal na 11,3,3,3T in mi je zopet računalnik zašteku (znova sm mogu reset biosa nardit začuda brez večjih problemov).Kake timeinge mi priporočate da me ram ne bo oviru pri zviševanje fbs in v čem je pravzaprav razlika če dam frekvenco rama by FSB al pa 100% v obeh primerih imam enak resoulting freq.
V čem je razlika med navadnim in zmodanim biosom a samo to da se ti še dodatne voltaže odprejo?

profii ::

modan bios da večjo stabilnost pri višji frekvenci.
probaj 2.5-3-3-7.

mozetic8 ::

Aha,no potem bom še to probal, drugače mislim da sem iz systema stisnil kar se je dalo(zračno),
- 215 x 11 =2365 mhz , memory 2,3,3,7 tudi 217 sem probal vendar mi je sredi prime-a95 zmrznu računalnik čeprav je prime do takrat stabilno delav. Obotavljam med alternativo ki tudi stabilno deluje 210 x 11,5 = 2415. Kar se tiče rama, tako ali tako čez par dni dobim gaile- 2*512 (3200), k se zelo lepo navijajo, timeinge mam trenutno 2,3,3,7, bomo videli kako se bojo gaili!

mozetic8 ::

Danes sem si naložil uber-bios mislim da sem kar zadovoljen z njim nimam več težav priti v bios, če gre kaj narobe. Med drugim sem dobil še eno možnost, ki je prej ni bilo "CHIP VOLTAGE CONTROL" mal sem pogooglav ampak nisem pravega odgovorja dobil, a mogoče kdo ve kaj je to"

Tic ::

Chipset mejbi?

Kakše pa so vrednosti, ki jih lahko nastaviš?
persona civitas ;>

mozetic8 ::

trenutno mam 1,6v - imam še možnosti 1,7v 1,8v 1,9v ???

SavoS ::

Čipset na 1,8 ali 1,9, rame na 2,9 pa fsb na 216, množilnik spusti na 9,5, voltažo proca pa vovečaj za eno stopnjo....
Drugače pa IDI NA TA FORUM in najdi svojo plato in najdi pravi bios zanjo....
mmmm kako sem jaz vredo... tukaj prebrskaj za Bios

pa probaj flashat bios.....
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SavoS ()

mozetic8 ::

Hvala! Na tistem forumu sem bil že vendar sem spregledal Sticky Post, tam je res ogromno stvari ki jih je za prebrat! No mogoče še to naštimal sem CPU interface na aggresive(prej sm imel na optimal ali normal) mislim da je pomagalo zdaj sem zagnal tudi na 220fsb x 11(ampak mi stalno govori memory system faild) , stabilno pa deluje na 217fsb. Če povečam chipset na 1,9 se mi računalnik ne pride v windows-e trenutno imam na 1,8. Čim pa ram timeinge spremijam mi ne zažene čudno? Trenutno mam 2,5 3 3 7 probal sm 3,3,3,9 in 3,4,4,11 ? No jutri bom probal še bios sflešat in pol bomo vidli!

mozetic8 ::

Hvala za odgovore, res so mi pomagali, ta nov bios je super računalnik sem zagnal tudi 230x11 samo mi samo pri 220X11 dela stabilno(super), kar ni super je pa da sem danes ugotovu da sploh nimam barton procesorja temveč Thoroughbred B,na kar sploh sedaj niesm posumil. S sandro sem zaganjal cache &memory benchmark in gledal zakaj mi pri 512kb krivulja tako pada, z interneta snamem CPU info in ugotovim da nimam bartona! Jao na računu jasno piše barton in še trgovec mi je takrat nakladu da kolko so boljši bartoni, takrat se bolj malo spoznal na računalnike, enkao mi je namesto abit osnovne plošče uturu asus (s katero so bili sami problemi sata,navijanje, itd)

mozetic8 ::

Kaj vi menite o tem, a naj kaj trgovcu zatežim ali ni to neka huda zajebancija, tko BTW 100% da sem bartona imel zato tudi pomislil nisem da ga nimam, ko sem ga kupil sem ene 3 mesce laufu sysem, sm ga prodajalca klicu in ga vprašal kaj je najboljše da nadgradim in on je reku boljše hlane itd , da bomo system navili, njemu računalnik dam on mi gor monitira zalmana na grafo in thermalright 900a (al kaj je že) na procesor, pridem do njega po 2 dneh in majster pravi 203X11,5 je max ni šans da maš več , halo tolko sem mel že prej navito z original coolerjem, sam si rečem sm noob nebom nč težil, rekel mi je da mam pač ponesrečen procesor k se ga ne da več navit. No in takrat sumim da mi je procesor zamenju, po tem sem začel malo to OC temo spremljat se učit, vendar to ni zadeva k jo bi v enen tednu zašteku in takrat ugotovim da nimam bartona. Ko sem comp dobil sem (ko si vse kurčeve teste zagnal, k si vs ponosen kak comp maš) zalaufu vse teste in sm 120% da sem mel bartona (par programov mi ga je zaznalo kot takega), no upam na nasvet in če ma kdo mobile-la 2500(ki se dobro navija) in ki ga prodaja naj mi prosim sporoči.
mozetictadej@yahoo.com

Srečno novo leto 2005!

Mulh ::

Če bi js bil na tvojem mestu, z 230×11 navitim procem, z zračnim hlajenjem, vem da ga nebi menjal >:D
Omisli si še vodno, pa si ka konju :D

mozetic8 ::

S kolegom sva že bila v trgovini za vodno hlajenje, imava isti procesor 2,6 vendar takrat v trgovini niso imeli dveh blokov za na procesor,zato sem ga pustil kolegu in sva ga včeri montirala (imel je velike težave s tempretaturo na 190x11 mu je procesor pregrevalo), nekako nisem bil prav navdušen nad vodnim, dosegla sva 205x11 pri tem da so mu temperature dosegale 48C ?? Halo takšne temperature dosegam z zračnim 220X11!
Kar se tiče pa mojega procesorja tudi ne vem, pri meni niso kritične temprature 220 FSB je max, al dam množilnik 9 9,5 10 10,5 tudi voltaža tudi ne pomaga trenutno 1,8V dal sem jo na 1,875 in nč. Nevem zgelda na moja teževa ni toplota ampak procesor sam!

Engineer_SLO ::

lepo si do ugotovitve zakaj ne gre dlje prišel sam,kajti noben procesor se ne navija enako in si ti lahko povsem zadovoljen....

kar se pa tiče vodnega hlajenja pa ni vse da se mu samo reče da je vodno ampak mora biti tudi sestavljeno iz pravih komponent in pravilno nameščeno...

če je vodno dobro nikoli ne boš presegel temperature 45 stopinj,vsaj je ne bi smel....
:\
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

mozetic8 ::

Vem kaj hočeš povedat, vendar je kolega 1 leto gledal,kupoval kose za vodno, rabil je samo še blok za procesor 13K mislim, tko da ni kr en kit komplet, nasprotno mislim da je huda zadeva. No kot sm prej omenil smo navijali njegov procesor 190x11 in malo igrali da vidimo kako se ogreje 75c -reset(to se je zgodilo v cirka 3minutah), no pol smo znižali na original nastavitve!

mozetic8 ::

Aja vse to preden je dobil vodno!

zlabo ::

Kaj pa je kupil če smem uprašat?
A pa sta ga 100% dobr zmontirala?

mozetic8 ::

evo ta blok
http://www.cool-pc.org/cgi-bin/b2cshop....
ta radijator
http://www.cool-pc.org/cgi-bin/b2cshop....
Črpalka
http://www.cool-pc.org/cgi-bin/b2cshop....

Evo vse skupaj smo priklopli,ne pušča, voda kroži in to je to.A lahko sploh kaj zajebaš?

Je pa res da gre voda s hladilnika na prosecor in nato na grafo ker nismo meli T-komada, samo mislim da to nima veze s temperaturo procesorja,mogoče samo grafična bolj trpi. Še veno boljše kot stock hlajenje na grafi.

zlabo ::

Ja valda da lohk zajebaš. Naprimer slab stik med procom in blokom

mozetic8 ::

Ne stik je dober!

DominusSLO ::

mozetic povej nam kje so te nategnili s procom, tisti tvoj radiator me ne prepriča kaj dosti- ima placa samo za 2 80mm venta?!
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

mozetic8 ::

No ja to maš prav radjator je res majhen in je tudi noter v škatli, jaz sem bi tudi za to da se ga da ven, ampak hotel je met vse notri in tako je. Ne vem kakorkoli sigurno je boljše kot zračno ampak sem od vodnega prićakoval dosti več. Kar se tiče pa procesorja, preden ustrelim kako neumno mi vi prosim povejte kaj je to za en procesor da bom 100%

L1 data cache: 64kb
L1 inst cache: 64kb
L2 cache: 256kb
famly model step: 6.8.1
mmx: yes
ext.mmx yes
3dnow: yes
exte.3dnow: yes

Tilen ::

Ja mi pa naj zdaj vohamo, lol.

edit: amd athlon xp 2600
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

DominusSLO ::

mozetic
Soglašam s tilenom, sigurno pa nimaš bartona...
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

mozetic8 ::

Malo sem se narobe izrazu ne zanima me kak procesor je, hotel sem biti prepričan da ni barton. Nočem da bi okrivil trgovca da me je prinesu okoli (redrat), ni mi deloval ravno tak tip k bi koga zajebu. Pomoje se je zgodilo da ko je procesor naviju je po možnosti kej skuru in nato dal noter nek drug procesor(mogoče nevedoč da ni barton), druge si ne znam predstavljat tip mi je zmeri pomagu če je šlo kaj narobe in bil prijazen, zato mi ne klapa.

moj procesor je 2600+ Thouroughbred B 333mhz FSB

Sorry za butasto vprašanje!

Tilen ::

Bartona bi lahko takoj odpisal zaradi kolicine L2 pomnilnika.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Engineer_SLO ::

kar se pa tiče vodnega hlajenja ki ga ima prijatelj vgrajenega,pa mislim da gre za slabo pritrditev bloka,ali pa preslabotne ventilatorje na radiatorju....

namesti te ventilatorje tako da bodo vlekli zrak skozi radiator ven in seveda moraš prej zagotoviti dovolj dober pretok skozi ohišje,torej kakšen ventilator na sprednji strani ohišja in po možnosti še enega iz strani za vpihovanje svežega zraka....

temperatura ki jo navajaš je za vodno hlajenje skoraj nemogoče ob pravilni montaži letega...

:\
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

mozetic8 ::

No bom danes ko grem do njega eno sliko naredu, uglavnem 2x80mm ki so pitrjeni na zadnjo sran kište pihajo skozi hladilnik v kišto, še en ventilator je na stranici.

mozetic8 ::

Evo slike klik!, sobna temperatura je cirka 24, ženska mu kuri k zmešana!

mozetic8 ::

No, a vidite da bi bilo kaj narobe? Blok je 100% prav nastavljen in dotik s procesorjom je odličen, sm včiraj preveru, pri nenavitem komu ma temperature tja do 40c.

DominusSLO ::

Kakšna pa je temperatura vode?
Po moje kar je pod 50° na full loadu sploh ni slabo....
Mogoče pa ma prešvoh pretok....
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

Engineer_SLO ::

preveri pretok zraka skozi ohišje,pa obrni ventilatorja na radiatorju da bosta skozi njega vlekla zrak iz ohišja....

pa seveda vsaj 2-3 ventilatorje za dotok svežega zraka v ohišje sta tudi potrebna za dober pretok,lahko pri nizkih obratih...

40 ni slaba temperatura....:\

kaj pa pri navitem?
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

mozetic8 ::

ja ok,saj kot sm povedu sam pri 205fsb zraste temperatura tudi na max 50C, hočem samo rečt da me je vodno razočaralo, kajti jaz mam računalnik treutno na 220X11 in mam max 50C. Ma pa isti procesor, no mogoče pa le ni mel sreče s procesorjem(2600+).

Tilen ::

Naj te opozorim, da je njegova frekvenca pri 205 FSB-ja za 160 Mhz visja od tvoje pri 220.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

tiborrr ::

mozetic, kaj pa ce njegova plata bere temperaturo iz jedra in ne iz socket diode?
Don't test the captain's validity or his vulnerability!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

barton 2600+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
584633 (3377) SepoX
»

NF7-S + XP-M (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
664921 (3802) Gajba
»

Barton 2500+@200x10.5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
574018 (3061) EvilK|NG
»

A je to sploh normaln?

Oddelek: Navijanje
411868 (1151) sirotka
»

Prosim za nasvet!

Oddelek: Navijanje
281385 (1195) JIM22

Več podobnih tem