» »

Vprašanje NLB klik

Vprašanje NLB klik

forplan ::

Imam eno vprašanje glede NLB klika in pa Klikin mobilne banke, pa vprašam tukaj predno spet jutr na banko se gužvam...

Kot sem rekel nabavil sem klik + mobilno aplikacijo. Sedaj ko se prijavim pri eni in drugi se mi prikazuje tudi pooblaščenki račun katerega ne želim v kliku ne v aplikaciji (sem pooblaščen za račun od ome za nujne stvari)

Našel sem to nastavitev v kliku: Nastavitve in varnost->Izberi račune za uporabo v NLB Kliku

Če tukaj odkljukam ta pooblaščenki račun, bo zginil med računi na kliku in v aplikaciji?

Je imel kdo takšen primer?

Ne bi rad da bi s tem preklical pooblastilo, da potem tudi na banki ne bi mogel upravljat stvari...
da se strinjam

videc ::

Pokliči na NLB oziroma Klik helpdesk, pa ti bodo povedali.

forplan ::

Sem klical predno napisal pa neka ženska ni bila prepričana če bo to umaknilo račun :)
da se strinjam

ttommy ::

V čem je pa problem, če se ti ta račun prikazuje? Saj jaz ga imam tudi od hčerke. Ni čisto nič moteče.
Gamer

telexdell ::

Pooblastila ne moreš preklicati ti ampak ga lahko le babica. Torej lahko mirne duše izbrišeš račun iz klika, saj boš z njim na banki normalno posloval.

Je izbris neumnost saj, boš za vsako stvar, ko te bo prosil babica, da storiš zanjo moral na banko. Na banki so tudi višje provizije za vsako plačljivo storitev...

Je pa seveda to pametno narediti, če bi te lahko zasrbele dlani in bi karkoli brez dovoljenja babice mešetaril s sredstvi na računu. Če bi moral iti na banko, bi to bilo precej težje.

Torej, še enkrat premisli pol pa lahko mirne duše izbrišeš račun iz klika. Če je račun v kliku ali pa ni, za poslovanje na bančnem okencu je to vseeno.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Smrekar1 ::

forplan je izjavil:

Imam eno vprašanje glede NLB klika in pa Klikin mobilne banke, pa vprašam tukaj predno spet jutr na banko se gužvam...


NLB ima tudi 24 urni klicni center, meni se zdi to precej dobra alternativa gužvanju na banki.

Kekec ::

Uporabi Izberi račune za uporabo v NLB Kliku in ga odklukaj, če ga boš kdaj želel nazaj, ga boš ponovno obkljukal.

forplan ::

Sem sedaj odkljukal ga tam pod nastavitvami in ga ne prikazuje več na kliku (Imam pa možnost ga dati nazaj na klik to pomeni da sem še pooblaščen)

Ni pa rešilo problema na mobilni aplikaciji, tam še zmeraj prikazuje pooblaščeni račun...
da se strinjam

Kekec ::

Za mobilni aplikacijo pa ne vem, je ne uporabljam. Zagotovo si pa ti dve aplikaciji ne delita nastavitve.

Izi ::

Mobilna aplikacija ima svoje nastavitve, še tam poišči, če se da izbrati kaj ti prikazuje.

To je izbira s katero izbereš katere račune ti prikazuje na prvi strani. Človek ima lahko tudi 10 različnih računov, navadnega, varčevalnega, poslovnega, pooblaščenega, tudi posamezne vezave denarja se prikazujejo kot ločen račun, ... Da je bolj pregledno v nastavitvah izbereš kateri računi se ti prikazujejo na prvi strani.

Bodi brez skrbi, da ne moreš nobenega računa izbrisati. A si sploh predstavljaš kakšna je procedura, da ti izbrišejo kakšen račun? Osebno moraš biti na banki in kljub digitalni dobi moraš še vedno podpisovati gore papirjev. Kako si sploh lahko pomislil, da bi tako drastično spremembo kot je preklic pooblastila ali izbris računa izvedel kar z enim klikom prek interneta :))

wasd ::

Bom kar tule vprašal. Ne meni, ne ženi na PCju ne dela stran klika. Ko želim na stran https://klik.nlb.si/ mi napiše, da tega spletnega mesta ni mogoče doseči. In naj preverim nastavitve omrežja in požarnega zidu. Na tem sistemu, kjer je včasih vse normalno delalo, sedaj po novi namestitvi W10 ne moreva do klika dostopati ne jaz, ne žena, vsak v svojem brskalniku, vsak s svojim rectifikatom. Problem je očitno nekje v omrežju ali sistemu, saj sta certifikata pravilno uvožena v brskalnika, prav tako dela dostop ženi na prenosniku v istem omrežju z istim certifikatom. Kakšna ideja? Zanimivo, ker mi od SIGENCA certifikat pa dela na PCju.

111111111111 ::

Daj print screen napake.

Tole si že namestil? https://www.nlb.si/klik-kdp

wasd ::

Crome:

oziroma
Firefox:


Certifikata sta uvožena v brskalnika.


Zdej pa čudna reč glede tega linka, ki si ga delil. Ko probam namestiti ta vtič za Firefox (s konca strani), mi napiše tole:

Ratal je šele, ko sem ga v Chromu zdownloadal in ročno potegnil v Firefox brskalnik. Sedaj v Firefoxu je, ampak takole "zastarelo":

Najprej sem pomislil, da bi bil čas ali datum kaj v sistemu kaj narobe naštiman, a je vse ok in na "samodejno". Prav tako je vse posodobljeno, sistem, brskalniki, java, vse.

Čudno!

Kekec ::

Ampak digsig nima nobene veze z vstopom v Klik. Tudi če ga nebi imel, bi moral priti v klik.

wasd ::

TOčno tako, vedno je bilo simpl. Vse na privzeto, navadna namestitev sistama, inštalacija brskalnika, uvod certifikata in smo na strani. NImam pojma kaj je tokrat drugače.

Baja ::

datum in čas na računalniku sta pravilna?

ToniT ::

Če je datum na računalniku OK, probaj ponastaviti brskalnik.

Kekec ::

Ko prideš na stran, bi ti načeloma moralo ponuditi izbiro certifikata (vsaj v IE-u in chromu), če ga ne potem je malo čudno. Lahko greš v Internet options in pod content preveriš če imaš res certifikat s privatnim ključem.

Tudi kakšen antivirusni program, lahko kaj kaj zbrka, lahko ga onemogočiš za test.
lpn

wasd ::

NO kdo bi si mislil, izklop antivirusa (Bitdefender Antivirus Free Edition) je rešil zadevo. Čudno, kaj mu ravno tokrat ne paše. Ga uporabljam že dolgo.

Hvala za idejo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: wasd ()

Kekec ::

Ja to se je mojemu očetu zgodilo, mislim da AV naredi nek proxy in potem se ne uspe narediti handshake in ne prideš gor. Mislim da lahko daš stran v izjemo, da ne dela tega. Čeprav je odvisno od programa do programa.

BivšiUser2 ::

Hm, a mogoče kdo zna kako je s preklicom digitalnega potrdila? Danes sem si aktiviral ta OTP generator, ukinil bi si pa rad tudi digitalno potrdilo. Zaradi gužve bi to uredil preko neta, me pa tudi zanima, če si to ukinem ali bom potem do drugih storitev, ki so povezane s tem certifikatom lahko še s certifikatom dostopal?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

PunkDude ::

Začuda sem odgovor našel na Googlu v pičle 0,37 sekunde.

https://www.nlb.si/preklic-certifikata-...

In ne bo možno dostopati do storitev povezanih s certifikatom.

Bolje ti je, da ga obdržiš. Jaz imam oboje, certifikat in OTP.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PunkDude ()

BivšiUser2 ::

Ja samo, ni tak, da bi se certifikat začel obračunavati?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Kekec ::

Certifikat se zaračuna samo ob "obnovitvi" ko ti poteče, ampak jih namrevajo v bližni prihodnosti ukiniti. Tako da, kot ti je predlagal PunkDude, če boš sklepal kakšne depozite ali varčevanja preko klika, jih brez certifikata ne boš mogel vsaj online ne.

telexdell ::

Certifikat ti pride prav za celo vrsto storitev- od dostopa do vladnih portalov (npr. e-davki) do digitalnega podpisovanja dokumentov, dostopa do zaščitenih poštnih predalov...Obnova pa stane 7 € na vsakih 5 let.
Če ne boš imel certifikata tudi klika ne boš imel. Brez klika pa uporaba klikin ni več brezplačna. Poglej si malce cenik storitev NLB
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

BivšiUser2 ::

Vem kaj je certifikat in ga že par let imam. Sem pa par dni nazaj dobil informacijo, da bo na mesec/leto treba plačati zanj, če ga imaš (Verjetno zato tudi nove uporabnike preusmerjajo na OTP.). Za klik mi je jasno, da ga ne bom več imel, zanimajo pa me druge storitve na katere imam vezan ta isti certifikat (STUDIS, E-uprava).
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

harvey ::

telexdell je izjavil:

Certifikat ti pride prav za celo vrsto storitev- od dostopa do vladnih portalov (npr. e-davki) do digitalnega podpisovanja dokumentov, dostopa do zaščitenih poštnih predalov...Obnova pa stane 7 € na vsakih 5 let.
Če ne boš imel certifikata tudi klika ne boš imel. Brez klika pa uporaba klikin ni več brezplačna. Poglej si malce cenik storitev NLB

Od si-gena certifikat je za fizične osebe brezplačen. Z njim lahko opravljaš vse storitve na e-davkih, gursu, varni predali, podpisuješ dokumente, ipd....
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

BivšiUser2 ::

Tega si sicer moram obnoviti, ker sem ključ import pozabil.:))
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Kekec ::

telexdell je izjavil:

Certifikat ti pride prav za celo vrsto storitev- od dostopa do vladnih portalov (npr. e-davki) do digitalnega podpisovanja dokumentov, dostopa do zaščitenih poštnih predalov...Obnova pa stane 7 € na vsakih 5 let.
Če ne boš imel certifikata tudi klika ne boš imel. Brez klika pa uporaba klikin ni več brezplačna. Poglej si malce cenik storitev NLB


Od kod si pa dobil to obvestilo, od NLB?

BivšiUser2 ::

Oče mi je nekaj razlagal.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Kekec ::

No povej mu da se moti.

grandioso74 ::

kar se nlb banke tiče, digit. potrdila naj bi prenehala obstajati do konca 2018, do včeraj je bilo še možno podaljšati dp free, danes več ne. seveda pa je to vezano na skorajšnji iztek mojega dp, a vseeno, glede na povedano bo za vse upor. nlb klika najboljše čimprej preiti na otp generator,,,,,in nič se ne motim.lp.
Človek je sam svoj največji sovražnik.

Kekec ::

motiš se da bo potrebno za certifikat plačevati mesečno/letno.

grandioso74 ::

če bi si ga podaljšal komaj danes, potem JA!!!!!!!črno na belem iz banke!!!!!!!!ampak si ne bom podaljševal, ker nima smisla!!!!!!!!
Človek je sam svoj največji sovražnik.

Kekec ::

Bi mogoče lahko prilepil sliko kjer to piše?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kekec ()

branc ::

Da se ne boste matral.

Dejstva:

- digitalno potrdilo je veljavno 5 let, avtomatska obnova stane slabih 7 EUR,
- s koncem 2018 se dostop s certifikatom ukinja, vendar bo še vedno veljaven za raznorazne portale (certifikat se NE prekliče),
- vstop bo možen samo z OTP geslom, ki ga generira strojni generator gesel (mini digitronček) ali mobilna aplikacija Klikin, vstop z OTP je možen že nekaj let,
- certifikat se ne obračunava mesečno, ne letno, plača se uporabnina za NLB Klik 0,75 EUR/mesec,
- če uporabljaš samo Klikin mobilno aplikacijo, se zaračunava mesečna uporabnina 0,30 EUR.

Kekec ::

Ja to je to.

Machete ::

A na kliku se PIN maestro kartice ne da zamenjat? Moram dejansko do bankomata? Ali samo jaz ne najdem.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Kekec ::

Boš moral na bankomat.

Machete ::

Kekec je izjavil:

Boš moral na bankomat.


ok, hvala
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

branc ::

Lahko pa preko NLB Klika zaprosiš za novo PIN kodo, če se ti drugače ne izide.

Machete ::

A še komu serje nakazovanje znotraj NLB? Že kar nekaj časa, mi ob zadnjem koraku oz. potrditvi spiše samo NAPAKA..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

ToniT ::

Meni je ravnokar šlo brez problema. Je pa res, da imam to nakazilo shranjeno med hitrimi plačili....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

WizzardOfOZ ::

Machete je izjavil:

A še komu serje nakazovanje znotraj NLB? Že kar nekaj časa, mi ob zadnjem koraku oz. potrditvi spiše samo NAPAKA..


Daj pokliči na banko. Imajo loge in brez problema preverijo, kaj se ti dogaja. Sem danes plačal nekij 10 položnic in eno orenk nakazilo brez problemov.

Machete ::

Sem pisal, sem dobil odgovor, da je napaka odpravljena in da naj bi šlo sedaj. No in je šlo. Hvala.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

mat xxl ::

Ja in težava se je čudno zgodila samo pri tebi, čeprav se vsak dan ogromno ljudem v glavnem niso ti poslali kode na gsm...........

Machete ::

Ne vem kaj želiš dodati s tem postom. Nisem trdil, da je samo pri meni, normalno sem vprašal tu, če ima še kdo probleme in poslal e-mail na support. Kaj je bil problem, ne vem, ker je metalo ven samo stran z napisom napaka.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

mat xxl ::

Ker ne razumeš malo sarkazama , pa ne na tvoj, pač pa NLB jev račun..., podnapisi....

Ukinili so tisto šifriranje, ki si ga mogel vnesti za vsako novo plačilo, ki ni, med priljubljenimi, kjer so uvedli sms potrditev.....

In zaradi neznanega razloga masa uporabnikov tega sms a ni dobila, pač pa eror...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NLB Klikin (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
16141809 (5516) Machete
»

NLB ukinitev certifikatov ? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Loža
697123309 (30318) WizzardOfOZ
»

nlb klikin

Oddelek: Loža
75687 (5246) _Denny_
»

NLB klik amaterji? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6814634 (5209) branc
»

cerifikat za klik nlb (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
698474 (7393) solatko

Več podobnih tem