» »

Policisti - civil - civilni avto

Policisti - civil - civilni avto

antondebevec ::

Lep pozdrav.

Danes sem se vozil na relaciji Maribor - Ljubljana po stari cesti, za mano pa je vozil policist v civilni škodi. Zanima me, kako ustavljajo policisti v civilnem avtomobilu? Na starejši civilni škodi ni lučk? Kako je z ostalimi avtomobili clio itd. Za provide mi je jasno, ampak civilni?

Hvala za odgovore.

Arctander ::

Novejši civilni imajo v maski LED lučke, nekateri tudi od znotraj na zgornjem robu vetrobranskega stekla. Če je bila Škoda od enote za izravnalne ukrepe, je skoraj sigurno imela take skrite lučke.

Še vedno pa obstaja tudi opcija magnetne luči - odpre okno in jo da na streho.

Zgodovina sprememb…

antondebevec ::

Torej za prekrške, ustavljajo v civilu normalno? Ni možno poslati kazni po pošti?

videc ::

Na avtocesti se je včeraj zjutraj peljal s prižganimi lučkami, siva civilna Škoda, mislim da Superb. Lučke so bile pa v maski in na zadnjem steklu.
Katera enota je to "enota za izravnalne ukrepe?"

antondebevec ::

Tanove škode civilne že imajo. Mene je zanimalo za stare:) Nekaj že morjo met, da te ustavijo, razen, če bo trobil, oz "blental".

Spajky ::

Te prehiti, Odpre okno in ti začne mahat z Liziko ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

jozeprevoz ::

Še nisem videl, da bi tako delali:) Mogoče pa res haha.

Spajky ::

... jest doživel !
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

konspirator ::

videc
7 enot je.
http://www.policija.si/index.php/delovn...

10 let
http://www.policija.si/index.php/compon...


Spajky
Mahanje z liziko skozi okno sem tudi jaz že videl, ko so imeli še Opel Astre.
--

jozeprevoz ::

Mozno:)

Zgodovina sprememb…

antondebevec ::

 skoda

skoda


Priblizno tak model, letnik. Kje ima ta luči? Kdo jim to vgrajuje?:)

perci ::

Mahanje z liziko skozi okno je bila praksa že v stoenkah v rajnki Jugi,...tudi doživel.

Je pa to malo težje pri 180 km/h.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

solatko ::

perci - kateri policisti, razen provide pa te ustavljajo pri 180, mal preveč filme gledaš.
Delo krepa človeka

...:TOMI:... ::

Imajo pa te provide nek sistem, ki avtomatsko skenira tablice in nato, če zaznajo nekoga, ki ga iščejo ali pa je sumljiv ali povratnik ali pa mu je potekla registracija, ga ustavijo, brez možnosti izgovarjanja.
Tomi

St235 ::

solatko je izjavil:

perci - kateri policisti, razen provide pa te ustavljajo pri 180, mal preveč filme gledaš.

Spet dokazuješ, da si pol pismen?

Lepo je napisal, da je bila to praksa v 101 v jugi (pa tudi kasneje, nazadnje sem to doživel okol leta 2002 v Istri). Dandanes pa tehnika omogoča tudi bolj elegantne rešitve, tako, da policajem v providi pri 180km/h ni treba mahat z liziko skozi okno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

chort ::

...:TOMI:... je izjavil:

Imajo pa te provide nek sistem, ki avtomatsko skenira tablice in nato, če zaznajo nekoga, ki ga iščejo ali pa je sumljiv ali povratnik ali pa mu je potekla registracija, ga ustavijo, brez možnosti izgovarjanja.

Upam da samo za aktivno sledeno vozilo, ne za vsa ki vozijo mimo provide, drugače je to že kar visoka stopnja na Orwellovi lestvici. Pa izvedba bi bila zanimiva informacija, a ima vsako vozilo redundant bazo, al data po Tetri ali mobile, to me edino še mal matra kako so rešili, tudi avtoceste imajo še vedno luknje v signalu.

St235 ::

Kako visoko na Orwellovi lestvici smo je predvsem odvisno kaj s temi podatki počne. Če bi dejansko ustvarjal bazo kdaj in kje je katero tablico videl je to povsem nekaj drugega kot če zgolj preverja ali posamezna tablica zahteva posebno pozornost. Slednjemu se je v 21 stoletju praktično nemogoče izgonit.

solatko ::

Še vedno si zajedljiv in nepismen, še enkrat počasi preberi, kaj sem napisal in nisem omenjal nobene tablice ampak na splošno, kateri policijski avto, te bo prehitel in ustavil (z lučkami ali napisom na zadnji šipi), če pelješ 180?
Perci je namreč ravno to vprašal.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

#000000 ::

Mene so kriminalisti 20 let nazaj ustavljali z golfom kjer je imel kripo na zadnjem zicu odrprto okno ven pa je molela šrotarca ne vem modela sicer je pa bila črna in velko lukjo je mela, anyway kaj čem kot ustavit, po dobrih 20 minutah in po prispetju verjetno večine policije na tistem območju, in pregledu moje hondice niso našli protitankovske mine, so jo pa medtem našli v eni drugi hondici enake barve na Kozini :)

Nič lučk nič loparčkov samo ror čez okno

perci ::

solatko je izjavil:

Še vedno si zajedljiv in nepismen, še enkrat počasi preberi, kaj sem napisal in nisem omenjal nobene tablice ampak na splošno, kateri policijski avto, te bo prehitel in ustavil (z lučkami ali napisom na zadnji šipi), če pelješ 180?
Perci je namreč ravno to vprašal.

Ne, perci ni tega vprasal.

Baja ::

@antondebevec: če nima (skritih) lučk, da na streho magnetno in vklopi sireno. preverjeno na lastni koži :)

fosil ::

Lahko tudi takole

Tako je!

Tomas 33 ::

Kaj pa možnost, da se je dotična oseba zgolj peljala domov s privatnim avtom?

jericho ::

Evo danes ko je zagorelo v Kozarjah poslovni objekt in je zajelo tudi ograjo na avtocesti, ter je posledično na cestah bla totalna štala sem videl škodo octavio z lučjo na magnet na strehi in cliota 3, ki pa je imel lučke v maski.

solatko ::

perci - res je perci je ugotovil, da se to pri 180 ne da, jaz pa sem ti postavil vprašanje, kateri policijski avto, razen provide, bi te pri tej hitrosti ustavljal, tako, da te prehiti.
Delo krepa človeka

ziga1990 ::

antondebevec je izjavil:

Lep pozdrav.

Danes sem se vozil na relaciji Maribor - Ljubljana po stari cesti, za mano pa je vozil policist v civilni škodi. Zanima me, kako ustavljajo policisti v civilnem avtomobilu? Na starejši civilni škodi ni lučk? Kako je z ostalimi avtomobili clio itd. Za provide mi je jasno, ampak civilni?

Hvala za odgovore.


Nič skrbet, če bi te hotel ustaviti bi ti videl, če pa nebi bi pa dobil kazen beg pred policijo
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

St235 ::

solatko je izjavil:

perci - res je perci je ugotovil, da se to pri 180 ne da, jaz pa sem ti postavil vprašanje, kateri policijski avto, razen provide, bi te pri tej hitrosti ustavljal, tako, da te prehiti.


a. Zakaj se pri 180 to ne da? eNo je da je nekaj nepraktično in potencialno nevarno, povsem nekaj drugega pa, ad je nemogoče.
b. Provida je sistem nadzora, ki je lahko vgrajen v vozilo, četudi to nima lučk.
c. Nisi postavil vprašanja, ampak neumno trditev. Če ne ločiš med . in ? je to predvsem tvoj problem.

perci ::

Zanimivo je, da me solatko ni podučil, da stoenka sploh ni zmogla hitrosti 180km/h. Mogoče je imel on verzijo Rally Saturnus.

#000000 ::

To ni res, stojke so šle tudi 200 od kolega jugec celo 250, so japonci na grobniku oke izbacili, no ja res je mogla bit že skor čista pecijalka da je prešla 180 kmh to pa drži, drugač če si mel sreću 165-170 nema vajde da ide više.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

perci ::

ja, 165 po števcu (realno 10 manj) in klancu navzdol :)

solatko ::

perci - Če nisi poznavalec avtomobilizma, ne meči ven bedastih pripomb. Stoenke, ki so bile del tovarniške ekipe zastava, so šle, odvisno od menjalnika, dobri 220 km/h, sicer pa so fičkoti Abarth 1000TC z lahkoto presegali 200km/h.

https://www.google.si/?gws_rd=ssl#q=ral...

Pa se malo poduči.

Sicer pa je šla 101/1300/ dvakrat dvojni Weber, z lahkoto 180km/h, ob porabi 15-18 litrov supra/100km.
Delo krepa človeka

perci ::

Ja, sej sem napisal, da si imel ti očitno verzijo Saturnus. Stoenke, ki pa so bile v prodaji in namenjene prometu (take so uporabljali tudi miličniki), so šle tam nekje do max 160. Pa še to po klancu navzdol.

Verjetno ti še vedno ne potegne, kakšne idiotizme pišeš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

K0l1br1 ::

Podobno je primerjati sedanje običajno vozilo s sedanjem navitim vozilom. Najbrž gre tudi navito vozilo kot ena stara predelana stoenka s števcem, ki laže, laže, laže....

perci ::

To je tko kot da bi WRC Fiesto primerjal s tisto, ki je namenjena za prodajo.

In potem razlagal okol, da ima Fiesta boljše pospeške kot nek random Ferrari.

K0l1br1 ::

Solatko je spet _navit_.

#000000 ::

Se kdo, "malo off topic" Spomni stojke Mediteran ? Moj kolega jo je imel so bile silno redke in so imele 1300 kubikov ter samo dvoja oz troje vrat + tamna stakla :) letel je pa k sam satan, ta model je tudi mislm da med stojkami dominiral na rally-ih širom yuge in kot bi rekel cime Širše :)

Aja zakaj ravno ta model, ker ni imel 4 vrat in ga je manj krivilo na ovinkih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

solatko ::

perci - V 70-80-ih letih si imel na cesti ogromno tovarniško navitih avtomobilov, ki so bile cestne verzije dirkalnikov. Tako si imel lancio delta integrale, lancio y, mini cooper 1750ccm, fiate 850s, 125s, 127s, 128s, renault 8 Gordini, bmw-je Alpine,....... To so bili vse avtomobili, ki si jih normalno registriral, so pa šli precej hitreje od navadnih izvedenk za ljudstvo. Vsa ta vozila so se kar precej približala 200-tici.

Sicer pa so tudi fantje, ki so vozili rally uporabljali ta vozila za vsakodnevno vožnjo, saj je bilo zelo malo dirkačev, ki bi imeli več vozil (Horvat, Haymer, Zonta, Vene,....), tako, da srečat na cesti oblepljen avto ni bilo tako redko, pa tudi vozili so se fantje kar korajžno, preko omejitev.

O stoenki, ki sem jo omenil (dva dvojna weber vplinjača), pa je bila last entuzijasta, ki z dirkanjem ni imel nobene veze, je pa na ta račun naredil kar nekaj relacij LJ-KP (od Postojne stara cesta) za stavo (glede porabe in časa vožnje). Policisti, oziroma miličniki pa niso imeli za burek, ko so se spravili s 101-ko ali golfI loviti kak tak avto, edino leteči so bili pa hitro za ritjo, saj so imeli BMW-je, ki so bili narejeni za policije po celem svetu, lastnik enega od teh 65RS, sem bil nekaj let tudi sam. Brez blokad in podobnega sranja, ki je bil takrat predpisan za motorje v redni prodaji.
Delo krepa človeka

shadeX ::

Policijski vozni park bogatejši za nova Seatova vozila.

https://www.facebook.com/3DIM.slo/video...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Ales ::

solatko je izjavil:

perci - V 70-80-ih letih si imel na cesti ogromno tovarniško navitih avtomobilov, ki so bile cestne verzije dirkalnikov. Tako si imel lancio delta integrale, lancio y, mini cooper 1750ccm, fiate 850s, 125s, 127s, 128s, renault 8 Gordini, bmw-je Alpine,....... To so bili vse avtomobili, ki si jih normalno registriral, so pa šli precej hitreje od navadnih izvedenk za ljudstvo. Vsa ta vozila so se kar precej približala 200-tici.

Ajoj, kot bi poslušal navdušenega 12-letnika. Tovarniški Fiat 127S, 128S, blizu 200?? Fiat 125S blizu 200? A si zmešan??? S svojih "neverjetnih" 100 KM, za razliko od običajnega Fiata 125 z 90 KM, ni šel niti blizu 200 km/h, tudi če si ga zabrisal v prepad. Razen če je zate slabih 170 km/h že "kar precej blizu" 200.

Daj ne bluzi več no, na forumu smo ljudje, ki smo se vozili v teh zadevah.

solatko ::

Ales - Osebno sem vozil BMW 2002Tii, Renault R12 Gordini, Lancio Delta integrale, fiat abarth 1000tc, Opel commodore gs, opel admiral, mini cooper s,....., ki so vsi zmogli blizu 200 km/h, nekateri pa tudi malo čez, ne omenjam pa italianskih luksuznih vozil, ker jih je bilo na naših cestah za prste ene roke. Ravno tako so motorna kolesa 750 ccm, zmogla hitrosti okoli 200. Da ne omenjam NSU RO 80 z wanklovim motorjem, ki je imel tovarniških 185.

Vsi rally vozniki tisti čas, so trenerali po normalnih cestah, ne na dirkališčih.
Delo krepa človeka

Paul30 ::

...:TOMI:... je izjavil:

Imajo pa te provide nek sistem, ki avtomatsko skenira tablice in nato, če zaznajo nekoga, ki ga iščejo ali pa je sumljiv ali povratnik ali pa mu je potekla registracija, ga ustavijo, brez možnosti izgovarjanja.


V kolikor še to ni pogosto bo pa postalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Paul30 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nori voznik trčil v policijsko vozilo in nadaljeval pot (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10513172 (9774) PaX_MaN
»

Prometni prekršek in denarna kazen...? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10318449 (15856) BlueRunner
»

Kako je z mobilnimi radarji na avtocesti ?

Oddelek: Loža
256202 (4854) St235
»

Kazni za prehitro vožnjo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15629251 (26457) ;-)

Več podobnih tem