» »

Območje brez mobilnega omrežja - ga je možno kako pridobiti?

Območje brez mobilnega omrežja - ga je možno kako pridobiti?

vampjecar ::

Pozdravljeni
Ker vidim da vas je kar dosti konkretno podučenih na področju mobilnega sveta upam da pridobim tu kakšen nasvet oz. rešitev.
Na področju našega vikenda telefon ne najde nobenega mobilnega omrežja. Zanima me, če je le tega možno na kakšen način pridobiti. Telekomova omarica je na parceli, tako da internet ni problematičen, le mobilno omrežje
Hvala za vsak nasvet.
lp

Miha 333 ::

Usmerjena strešna antena in hišni repetitor, ki pokriva ustrezne frekvence. Ne vem pa, če za to rabiš kakšno posebno dovoljenje.

Rok Woot ::

Ja mi jo imamo na morju. Je pa tako, da bi bilo dobro, če bi imel vsaj malo signala.

Bakunin ::

vem, da ima a1.si za take namene femtocell Alcatel Lucent 9361 Home Cell v2.0...
rabis pa delujoc Internet

chort ::

Glede na to, da izven hiše ni signala ali je slab, po mojih izkušnjah repetitorji odpadejo. Opcija je stacionarni gsm (kot oldschool telefon) z dobro zunanjo anteno ki naj bo montirana čim višje (in to resno).
Tale homecell pa zgleda noro dobro, jaz imam namreč podobne probleme.

...:TOMI:... ::

Mogoče se da kje ujeti kak odboj in signal v lepem vremenu. Vendar to je tako nezanesljivo, da je skoraj brez veze investirat v antene in terminale.

Bilo bi dobro, da se obrneš na vse 4 operaterje. 3 investirajo v posodobitev omrežja, 4. je pa zaspal, vendar poskusoti ni greh.

Ko boš imel lokacijo, lahko kaj več pogledaš, kje je sploh najbližja bazna postaja.
Tomi

GupeM ::

Prijavi na Telekom. Vem, da se nekje da prijaviti in če je možno, ti poskušajo zrihtati. Včasih je potrebno samo nekoliko spremeniti smer oddajanja signala na bazni postaji in pogosto je to mogoče narediti brez fizičnega premikanja anten. Elektromagnetno valovanje preusmerijo podobno kot naelektren glavnik preusmeri curek vode. Če s tem ne bodo škodovali komu drugemu, in če je to na tvoji lokaciji mogoče, bodo mogoče poskusili. Če te želje upoštevajo tudi drugi operaterji ne vem, za Telekom pa sem prepričan.

Ales ::

Če je kdo od vas Telekomov naročnik mobilne telefonije, je preprosta rešitev Komunikator, torej SIP oz. VoIP povezava preko spleta.

Seveda pa ne bo pomagalo drugim ali vašim obiskovalcem.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GSM ojačevalnik

Oddelek: Mobilne tehnologije
183891 (3394) starfotr
»

Ojačevalec GSM signala?!

Oddelek: Mobilne tehnologije
1710558 (9670) brez-imenko
»

GSM Repetitor

Oddelek: Mobilne tehnologije
299931 (2851) Cervantes
»

Router 3G za Edge signal mobitel

Oddelek: Strojna oprema
244240 (3984) todman74
»

Je mobilni telefon sledilna naprava?

Oddelek: Novice / Zasebnost
2213577 (13577) imott3791

Več podobnih tem