» »

Ojačevalec GSM signala?!

Ojačevalec GSM signala?!

max00slo ::

Zdravo

Upam da prava kategorija za to temo (če ni, bi prosil admina za prestavitev). Imam problem :)
Iz light in the box sem naročil GSM ojačevalec:
LCD Display Mini DCS 1800MHz Mobile Phone Signal Booster Signal Repeater Sucker Antenna with 10m Cable 2G 3G 4G

Ima kdo izkušnje s temi zadevami? Doma nimam nikakršnega signala od katerega koli ponudnika, razen če grem na balkon... in sem si omislil tole napravo. Anteno sem montiral na podstrešje, čez mrtvi dimnik spustil kabel do garaže in priklopil v napravo. Le ta mi kaže jakost signala 4 od 5 črtic. Ni pa nikjer razlike v signalu. Niti pri A1 niti pri TS. Sem naredil kaj narobe? Tipk nima nobenih...

Prosim za pomoč :)
lpm
Si non confectus, non reficiat.

Bellzmet ::

Tukaj preveri, če bazna postaja na katero je povezana tvoja naprava podpira frekvenco 1800Mhz.

https://www.mobilna-telefonija.com/info...

chort ::

Max, par nasvetov iz prve roke (poleg bistvenega, ki ti ga je zgoraj napisal Bellzmet).

Na balkonu moraš imeti dober signal, ena do dve črtici ne bosta dovolj, rabiš vsaj 3/4 signala.
Kabel med zunanjo anteno in repetitorjem mora biti čim krajši, kabel med notranjo in repetitorjem ni tako pomemben.
Zunanja in notranja antena naj bosta čim dlje narazen, drugače bo zunanja lovila signal oddajan z notranje.

Sicer pa, glede na informacije z linka so antene za frekvenčno območje 800-900 MHz (2G GSM in LTE800), ojačevalec pa za 1800 MHz (3G?). Predvidevam, da so kitajci malo zamešali robo ali opise, preveri točno kaj piše na antenah in ojačevalcu.

Aja, jaz sem nad repetitorji obupal, je pa res da mi telefon tudi zunaj komaj lovi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: chort ()

max00slo ::

Na balkonu je zelo dober signal... takoj ko grem v hišo je nula :) iščem tisto črtico... vedno skoraj da nedosegljiv. Kabel med anteno in napravo je 10 metrov. Antena je na vrhu hiše pod cigli, s telefonom stestirano je tam zelo dober signal.

Oddajniki v bližini so vsi :
GSM 900/1800
UMTS 900
LTE 800

Kakšnih drugih podatkov ni nikjer na samem retetitorju ali na anteni.

Mi je pa zanimivo, da recimo, če ne vklopim antene na repetitor, je signal 0. Ko priklopim kabel, gre na 3-4 črtice od 5 - torej nekakšen signal naj bi oddajal?
Si non confectus, non reficiat.

Bellzmet ::

Poizkusi na telefonu naštimat samo GSM/2G, če bo kaj pomagalo...

max00slo ::

Ko bi vsaj :) Sem tudi to poizkušal, drugače pa telefon tako ali tako non stop išče dober signal... baterijo pokuri ob neuporabi v enem dnevu, ker ni signala :)
Si non confectus, non reficiat.

brez-imenko ::

chort ti je lepo napisal. Najprej upoštevaj, da moraš dobiti dokaj dober signal brez teh "ojačevalcev" in na tisti lokaciji, ko ga najdeš spremljati njegovo nihanje. Ko boš prepričan, da si našel lokacijo, ki nudi uporaben signal točno tja postavi anteno in čim krajši kabel do tega "ojačevalca", naprej od njega pa v hišo kolikor hočeš dolgega, vključuje izdelavo kabla z ustreznimi konektorji po naročilu za podaljševanje.

Iskanke ti lahko vzame, kar dan dva, ti lahko iz prakse povem, ko sem iskal odboje za uloviti nekaj prizemnih kanalov, tako da si kar rezerviraj vikend za iskanje.

In še nekaj, ne vem kakšna antena pride zraven, najbolj bi bila zaželjena kakšna yagi, ker lahko njen dipol v milimertre natančno pozicioniraš njegovo lokacijo.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Kawl6 ::

Pri meni je pred leti instalater ojačevalca uporabil prastaro Nokio 6310 z vklopljenim netmonitorjem in priklopljeno yagico na zadnji konektorček.:)Par minutk pa je bila zadeva umerjena.

i33a ::

Bom uporabil kar tole temo, saj imam podobne probleme s signalom, kot avtor.
Situacija je sledeča:
- v hiši (sploh ena polovica je signal zelo slab ali pa ga ni). Pri določenih oknih je situacija boljša.
- na podstrešju na določenem delu signal razmeroma dobro lovi (vsaj 3 črtice)
- rad bi namestil ojačevalec signala in tako omogočil normalno delovanje signala tudi znotraj hiše.

Pogledal sem si bazne postaje v okolici in signal od A1 je v frekvenčnem območju 800-900 MHz (2G GSM in LTE800).
Kakšen ojačevalnik priporočate?

Zaenkrat sem gledal nekaj takgega: link

Imate še kakšne dodatne nasvete glede namestitve ter izbire ojačevalca?

Dr_M ::

The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

i33a ::

Dr_M: Z operaterjem smo bli že v kontaktu in se jim dodatnih repetitorjev, baznih postaj enostavno ne splača postavljati, saj gre za 1-2 hiše. Torej vse skupaj cca. 5-6 uporabnikov. Pri konkurenci situacije ni nič boljša (ampak še malo slabša), zato veliko izbire nimamo. Kako se povzročene motnje odražajo na celotnem omrežju (predstavlajo večji problem?).

Mogoče kdo ve, če dejansko odkrivajo/preverjajo delovenje takih postaj?
Ter kakšna je morebitna kazen v primeru, da te najdejo?
(Sicer ne vem kako je z dokazi, saj brez sodnega naloga najbrž ne smejo vstopati v stavbo?)

brez-imenko ::

Ne obremenjuj se preveč s tem in pomisli na tiste, ki so od bazne postaje oddaljeni 15 km, bakra do hiše nimajo in bi radi imeli internet. Drugega jim ne preostane, da kupijo LTE router in 13 decibelske zunanje antene v paru, zato da jim tudi v snežnem metežu ali pa čez leto ob obilnem dežju dostojno oz. stabilno deluje linija.

Važno, da ti proizvajalec zraven v dokumentaciji da tudi ustrezen certifikat pa se oni od AKOSa nimajo kaj bunit. Običajno bi morali kitajci na povpraševanje dati vsaj digitalno kopijo izvoda, kakšen krat je to sestavni del navodil in garancije v skupku.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

starfotr ::

Take zadeve se rešuje s femto celicami. Vendar operaterji jih ne dajo fizičnim osebam. Razlog mi ni jasen. Je pa res, da se je ne bi smelo prestavljati drugam, ker morajo javiti lokacijo v primeru klica na 112 in 113.

brez-imenko ::

Dobro pa je, če ti tak repetito nastavi, kakšno osebje, ki ima inštrumente in ti da kakšen papir. Tale naj bi se ukvarjal tudi s tem: https://www.el-jamnik.si/o-podjetju/kon...
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

starfotr ::

Ne smejo ti trga postavit. Kaj tu ni jasno?

Miha 333 ::

chort ::

Kot je bilo že zgoraj napisano, z repetitorji sam nimam najboljših izkušenj, sploh kitajskimi. Razumem pa, da si ljudje želijo boljših storitev in pokritosti, in da si bodo na vse načine pomagali. Zato bi bilo po mojem skromnem mnenju mnogo bolje, da naši operaterji začnejo ponujati uradno požegnano verzijo te rešitve, kot pa da reševanje slabe pokritosti prepuščajo divjini in kitajskim ojačevalčkom.

Že kako leto prosjačim za pico- ali nano-celico, ki jo z veseljem tudi plačam, pa nekako ni interesa.

brez-imenko ::

starfotr je izjavil:

Ne smejo ti trga postavit. Kaj tu ni jasno?

Glede na banana republiko v tej smeri mi ni jasno prav nič. To bi ti moral operater zrihtat po AKOSovih dogmah. Odnos operaterja do ljudi v tej smeri je pa bil vedno mačehovski.

Če že ne gre drugače se nekoliko da zadeve reševati z pasivnimi GSM repeaterji. Tukaj moraš sam vložiti precej truda in znanja zato, ker tisto kar prodajanjo že izgotovljeno ne deluje. Važno je kupiti koaksialne kable, ki imajo izjemno malo izgub in še ta mora biti na koncih izjemno dobro spojen na anteno, dolžina kabla iz zunaj v stavbo pa tudi frekvenčno usklajena(je treba računat). Usmerjeno anteno daš na lokacijo kjer je od vsega šibkega signala še najmočnejši(ne gre drugaše kot iskati), in obrnjena v oddajnik. Ko je kabel enkrat v hiši lahko jedro koaksialca vežeš na ustrezno dolg oplet koaksialnega kabla kateri bo deloval kot omni sprejemno oddajna antena.

Povdarjam, kabli, konektorji in antene morajo biti res izjemne kvalitete in omsko usklajeni, spoji med seboj pa prav tako.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Repeater 3g

Oddelek: Mobilne tehnologije
163480 (2959) Ahim
»

GSM ojačevalnik

Oddelek: Mobilne tehnologije
183879 (3382) starfotr
»

Signala ni

Oddelek: Omrežja in internet
131657 (1257) shmandi
»

Gsm ojačevalec

Oddelek: Kaj kupiti
188494 (3282) mrTwelveTrees
»

GSM Repetitor

Oddelek: Mobilne tehnologije
299927 (2847) Cervantes

Več podobnih tem