» »

iPhone 6s baterija- pomoč

iPhone 6s baterija- pomoč

Nejkoy ::

Živjo

To je moj prvi Apple telefon. Sicer sem kupil rabljenega pol leta. Imam ga približno 4 mesece in v zadnjem času je baterija porazna. Izključil sem samodejno sinhronizacijo in lokacijske storitve. Imam pa ves čas prižgane mobilne podatke LTE. Problem je to, da telefon v mirovanju občasno porabi v cca 4ih urah tudi 30% baterije pa se telefona praktično ne dotaknem. Kako preveriti, kdo je največji porabnik? Pod nastavitvami baterije v trenutnem primeru je največji porabnik FB vendar ima screen on 7min. Verjetno je problem v kakšni aplikaciji ali je res baterija čisto fuč?


hvala za pomoč

lp

swdev ::

...baterija čisto fuč

This.

juve91 ::

Settings-->battery---> battery usage

Nejkoy ::

swdev je izjavil:

...baterija čisto fuč

This.


A baterija po 10 mesecih gre še pod garancijo?

juve91 je izjavil:

Settings-->battery---> battery usage


Ja saj pravim tukaj ne odkrijem ravno krivca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nejkoy ()

dj_uro ::

https://www.apple.com/si/support/iphone...

poizkusi...izgubit nimaš ničesar!!!
vw-klub.si

hojnikb ::

reklamiraj, sj more bit pod garancijo še
#brezpodpisa

Nejkoy ::

dj_uro je izjavil:

https://www.apple.com/si/support/iphone...

poizkusi...izgubit nimaš ničesar!!!


Sem probal pa ni serijska pravilna.

hojnikb je izjavil:

reklamiraj, sj more bit pod garancijo še


Verjetno res še najbolj pametno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Nejkoy ()

Machete ::

Menjaj baterijo. 10 min dela.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Nejkoy ::

Imaš kak link do baterije? Verjetno mora biti original?

hojnikb ::

Machete je izjavil:

Menjaj baterijo. 10 min dela.

ni čisto trivialno, če nimaš tapravga orodja
#brezpodpisa

s1ck ::

Odnesi na servis, povej jim da ti ne dela Fingerprint sensor, da ti včasih zazna včasih ne, da je včasih zaslon neodziven, baterija se hitro sprazni ... Malo bučkaj. Jaz sem to storil 1 mesec pred iztekom garancije (s telefonom ni bilo nic narobe, samo baterija je bila ze znucana) pa so me po 2 dneh klicali da prevzamem nov telefon ... iPhone se ne popravlja ampak ti samo zamenajo z novim + 1 let dodatne garancije. Probaj, nimaš kaj izgubit, razen pridobit nov telefon :)

Edit: Baterije se nebi sam lotil menjavati, ekran ti kaj hitro poči ... Raje kakšnemu, ki se s tem ukvarja, če se že spuščaš v to

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s1ck ()

dj_uro ::

ja seveda... kar na lepe oči NOBEN ne da (v SLO seveda) nič od sebe...
vw-klub.si

s1ck ::


Prvi list sem dobil, ko sem ga tja odnesel. Drugi list je, ko sem odšel iskat novi telefon ... Dejstvo je da ti iPhona nikoli ne bojo popravljali, ker se jim ne splača, raje ti novega dajo. In to ni samo v SLO, ampak povsod po svetu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s1ck ()

dj_uro ::

potem pa se opravičujem in vsa čast!
vw-klub.si

Veron ::

s1ck je izjavil:

Edit: Baterije se nebi sam lotil menjavati, ekran ti kaj hitro poči ... Raje kakšnemu, ki se s tem ukvarja, če se že spuščaš v to

Menjava baterije pri iphone 6/6s je izredno preprosta, še nisem slišal, da bi kdo polomil ekran pri tem.
Sem že odprl ogromno iphone 6/6s, pa do sedaj niti en počen ekran pri odpiranu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

blackbfm ::

Op daj tel v download mode, priklopi ns pc in sveze nasnami firmware,glej youtube kako se to naredi, prej si seveda naredi backup podatkov

Ce problem ne izgine ga nesi na servis

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

Veron ::

download mode ima Android, iPhone uporablja DFU mode ampak tudi ta ni potreben za restore. To lahko stori že na samem telefonu ali pa itunes - restore in po ponovnem zagonu izbere "setup as new iphone"

blackbfm ::

Dfu in download je ista zadeva.. In ne ni isto ce zgolj restoras

s1ck ::

Veron je izjavil:

s1ck je izjavil:

Edit: Baterije se nebi sam lotil menjavati, ekran ti kaj hitro poči ... Raje kakšnemu, ki se s tem ukvarja, če se že spuščaš v to

Menjava baterije pri iphone 6/6s je izredno preprosta, še nisem slišal, da bi kdo polomil ekran pri tem.
Sem že odprl ogromno iphone 6/6s, pa do sedaj niti en počen ekran pri odpiranu.


Sem zasledil dosti primerkov, da ko so odpirali telefon, da so bili nepazljivi in je ekran pri tem počil. Jaz osebno še nisem tega delal, zato iz prve roke ne vem, kako težko je to naresti, povem samo kaj sem zasledil.

Veron ::

Ti povem iz prve roke, 6/6s je izredno preprosto odpreti, moraš bit izredno antitalent, da kaj uničiš.

Je pa druga zgodba iphone 5/5s, malo težje, ker je ekran "v" ohišju.

blackbfm je izjavil:

Dfu in download je ista zadeva.. In ne ni isto ce zgolj restoras


In kaj je razlike, če narediš itunes restore ali dfu itunes restore? Prav nobene v smislu navadnega uporabnika in izbrisa podatkov. So razlike, če želiš dodatno kaj vsilit v FW (jailbreak).

Ampak predvidevam, da si imel v mislih Erase all content and settings opcijo na telefonu. Tukaj ne morem trdit, ampak še vedno nevem kaj bi bilo drugače. Telefon pri Erasu pobriše vse, kar ni sistemsko, vse tvoje podatke, vse programe in celoten cache.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

blackbfm ::

In kaj je razlike, če narediš itunes restore ali dfu itunes restore? Prav nobene v smislu navadnega uporabnika in izbrisa podatkov


Po x nadgradnjah lahko ostane kaj zadaj na sistemu in tega ne bos zbrisal na klasicen nacin..

Dfu nasname popolnoma svez zadnji firmware cez, to je najvec kar lahko naredis kar se tice sw, potem je lahko tezava kvecjem v hw

IQ Veverica ::

Drgač je to fuč baterija. Verjetno ima zjebano serijo teh baterij (in je tudi verjetno upravičen do brezplačne menjave tudi izven garancije).
Veveričev kotiček blaznih slotehovih idej:
https://www.facebook.com/So%C4%8Dne-slotehove-izjave-186246118552373/

Veron ::

blackbfm je izjavil:

In kaj je razlike, če narediš itunes restore ali dfu itunes restore? Prav nobene v smislu navadnega uporabnika in izbrisa podatkov


Po x nadgradnjah lahko ostane kaj zadaj na sistemu in tega ne bos zbrisal na klasicen nacin..

Dfu nasname popolnoma svez zadnji firmware cez, to je najvec kar lahko naredis kar se tice sw, potem je lahko tezava kvecjem v hw

iTunes restore naredi popolnoma enako. Prenese zadnji svež firmware in popolnoma zbrise vse. Popolnoma enako se zgodi, če daš telefon v DFU in nato restore v itunes ali kakor koli drugače.
To kar ti omenjaš, je zgolj "Erase all content and settings".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iPhone 5S 16g iz iOS 10 nazaj na iOS 9 ?

Oddelek: Strojna oprema
262997 (497) tiltech
»

Nov telefon za 600-800€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
587354 (4936) Vetrpiha
»

Saj ni res, pa je... iPhone cellular update failed (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
636032 (2972) Vetrpiha
»

Iphone - težava

Oddelek: Mobilne tehnologije
91629 (962) juve91
»

Samsung pokazal osemjedrni Galaxy A7 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
12446342 (42837) opeter

Več podobnih tem