» »

Saj ni res, pa je... iPhone cellular update failed

Saj ni res, pa je... iPhone cellular update failed

«
1
2

poweroff ::

Situacija: starejši rabljen a lepo ohranjen iPhone za otroka (iPhone 7). Ustvarim iCrap račun, seveda je treba ene parkrat vnesti geslo in šele po dveh restartih zadeva začne normalno delat (naslednjič bom prav snemal cel postopek),... ampak OK, važno da dela.

Do updata iOS iz 14.3 na 14.4. Po posodobitvi (in restartu) se pojavi obvestilo "Cellular update failed". Posledica: klici in SMS-i niso delali. Sploh. Telefonska številka nedosegljiva. Edina vez v svet je bil WiFi.

Na srečo se na spletu najde kar nekaj gradiva na to temo:
https://www.payetteforward.com/iphone-c...

.. ampak rešitev, ki je delovala, me je pa dobesedno vrgla na rit.

Namreč, vnesel sem nastavitve APN od operaterja (kar preko config datoteke, ki jo je operater poslal po SMS-u), nato pa restart telefona, in klici in SMS-i so čudežno začeli delati.

Pa to ne moreš verjeti!

Leta 2021, firma, ki naj bi bila simbol za top tehnologijo, pa ima take katastrofalne napake. Razumel bi, če bi se taka napaka pojavila leta 1973, ko je bila mobilna telefonija šele izumljena. Ampak govorimo o letu 2021. Katastrofa, res.
sudo poweroff

janezvalva ::

zato pa se nihče ne ubija z iphoni. tisto naj kar američani nucajo.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

starfotr ::

Žal je tako. Tudi druge odsotnosti so neumne, kot na primer, da ne podpirajo omrežij, razen tistih, ki so pogodbena (ne delajo MMSi ipd.), ni slovenskega jezika ipd.

Imajo pa tudi dobre lastnosti, kot so redne posodobitve.

In ja, nekatere zadeve so butaste. Sploh ne vem kako so tako nesposobni.

iTrader ::

poweroff je izjavil:

Situacija: starejši rabljen a lepo ohranjen iPhone za otroka (iPhone 7).

Ti imaš vsak mesec več problemov z iPhonom, kot večina v 5 letih. Pa vseeno vztrajaš na tem.
Troll harder next time.

Zimonem ::

iTrader je izjavil:

poweroff je izjavil:

Situacija: starejši rabljen a lepo ohranjen iPhone za otroka (iPhone 7).

Ti imaš vsak mesec več problemov z iPhonom, kot večina v 5 letih. Pa vseeno vztrajaš na tem.
Troll harder next time.

Tis en Bolfenk.

hojnikb ::

bo slotech uspel zbrat za en samsung, da matthai nebo vec mogu trolat okol applov?
#brezpodpisa

Zimonem ::

hojnikb je izjavil:

bo slotech uspel zbrat za en samsung, da matthai nebo vec mogu trolat okol applov?

ah kvari mladino , ko jim daje to seme zla v zibelko!

HotBurek ::

To, da imaš pri vsem varstvenem znanju doma v hiši japke za aktivno uporabo, je šokantno. Poptv kure te iščejo, da napišejo novico za na prvo stran.

Resno, zakaj ne prešaltaš na nek odprt sistem (neki iz finske), oz. kakrkol kar ni gulaž/epl greznica?
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

poweroff ::

Imam različne telefone.

Ampak ne zdaj preusmerjat pozornosti iz bistva. Da se takele napake dogajajo in očitno kar pogosto.
sudo poweroff

HotBurek ::

Ok, se opravičujem.

Well, mogoče se obrneš na top 3 japka firme v sloveniji in povprašaš, kako pa kaj glede te napake. Potem pa pošeraj kaj pravijo.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

poweroff ::

Saj pravim, zadevo sem že rešil.

Samo neverjetno mi je, da je treba reševati na tak način.

Ajde, razumem, da kupiš nek kitajski klump za par EUR in ti ob updateu odleti ali brickne... Ne pa za "top tehnološko" firmo.
sudo poweroff

Rias Gremory ::

Sam si kriv, kaj pa nisi kupil novega iPhona.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Furbo ::

Pa menda nisi kombiniral iphone s kakim cheapskate omrežjem? :))
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

dmok ::

Furbo je izjavil:

Pa menda nisi kombiniral iphone s kakim cheapskate omrežjem? :))
Ja, Matthai. Če imaš iPhonea moraš imeti naročnino pri najdražjem ponudniku in za vsaj 120€ mesečno, drugače si plebejec in ni čudno da ti ne dela. >:D

dild0idis ::

Prav ti je Matthai, to je vse za to, ker grdo govoriš čez Apple naprave in jih z grdimi vzdevki obmetavaš.

Lepše začni govoriti o Apple napravah in raje te bodo imele. :D8-):D

Po svoje je pa zelo zanimivo glede na to, kako velik fan odprte kode si, da svojim otrkom ne daš Linux oz. open source telefona?

Zakaj to, a je morda peveč težko razložit otrokom kako delati z Linuxom ali pa niso popularni ti Linux telefoni med mladino in bi se počutili preveč izločene?
Ni važno na koga mečeš jedrske, važno je, da ti Lady Gaga poje!

poweroff ::

Ja, točno.

Pa iPhone lahko odložiš samo na armaturko BMW-ja, če se se hitro pojavi kakšen cellular update fail. :))
sudo poweroff

tomaz- ::

Ojoj, kakšna obremenjenost z jabučki.. madona,mora bolet... da sem jaz na vašem mestu, ga NE POVOOOOOHAAAAAAMMMMMM VEČ... ampak vi... vi ne!! Vohate in vohate, pa če še tako boli in peče.. taki prikriti Apple loverji ste mi vi - pod krinko hejtanja

klinker ::

Cak malo, a zaradi APNjev tak halo? :))
Ne vem no, se mi je ze marsikje zgodilo, da sem jih rocno mogu vpisovat. No drama.

poweroff ::

Ne vem kaj točno je bil problem. In kaj točno ga je rešilo - reset ali ponovni vpis APNjev. Dejstvo je, da po updatu klici in SMSi niso delali.

In ja, jaz telefonov ne menjam vsako leto. Iz principa.
sudo poweroff

Rias Gremory ::

In ja, jaz telefonov ne menjam vsako leto.

Si pa zelo slab potrošnik. Sram te bodi!
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

aborko ::

Jst imam dva... 5s in 6 že par let v pradalu. NAjprej je bil plan podturiti ga staršem, a žal ni bilo slovenskega jezika. Oba telefona sta skoz imela neke probleme, od zmrzovanja v mrazu in v vročini, javljanja da je plac zafilan, čeprav je bil telefon prazen, kablov sem vsaj 5 zamenjal, no potem je crknil še display in pri drugem baterija. Ko sem bil v usa, so ravno imeli akcijo menjave baterij za 30$, mi je sprva bilo žal da nisem dal zamenjati, no mesec za tem je crknil ekran. JSt osebno večjih jajc od teh telefonov še nisem imel. No lažem, nek ulefone se mi je isto baterija napihnila, da je deformiralo ohišje. Kam lahko to odvržem? Lidl ma neke kante za baterije, gre to tam not?

Furbo ::

Na hrvaščino ga daš, za naše YU starše je to čist ok, sploh če so iz juga morda. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

poweroff ::

Update situacije.

Danes se je telefon dvakrat sam od sebe resetiral in po drugem resetu se je zgodba ponovila. "Cellular update failed". Klici in SMS-i ne delajo. Ne odhodni, ne dohodni.

V čem točno je smisel telefona, ki ne omogoča klicanja in sprejemanja klicev?

Anyway... tokrat airplane mode, restart telefona in reset omrežnih nastavitev ne pomaga.

Telefon tudi ni model A1660, A1780 ali A1779, tako na ne pride v poštev za menjavo.

OK, obstaja še deep reset, se pravi, da dam telefon v DFU mode... še kakšna ideja?

Ja, na koncu bo pomagalo, če ga zabrišem v kanto, ampak pred tem bi rad vseeno skušal zadeve rešiti na miren način.
sudo poweroff

Zimonem ::

Kanta

TheBlueOne ::

Jailbreak?

Drugace imam tudi jaz z iPhonom (12 mini) dosti vec tezav kot z Androidom. Sicer so se malo popravili "featurje", ker celo lahko dam Chrome za default ampak lahko nastejem nekaj nevsecnosti, ki verjetno niso planirane.

- Pogosto potrebuje restart, da dela hotspot
- Ekran ob stranicah miloreceno zmeden (pred updatom menda sploh ni delal, ce si imel ovitek)
- Faceunlock dalec od robustnega delovanja (morda je krivo, da se ne brijem redno)

Je pa zame brez konkurence, ker je perfekten format. Lahko pa bi nastel kar nekaj bolecih "featurjev".

Dobil sem ga za ca. 400€, toliko pa je morda vreden, ker je fotoaparat res super. Kdor da zanj 800€, kar je menda redna cena, mora imeti res rad brend.

feryz ::

Tako temo bi človek pričakoval v Cicibanu. Da ti pa na IT forumu jokajo da softver ne dela po pričakovanjih, crkuje, potrebuje update ..., je pa, hmm, sarkazem? Norčevanje? Retorika?
A nismo navajeni, da je softver v bistvu na pol delujoč izdelek, v beta verziji, dokler hardver končno ne pocrka in izgine iz obličja zemlje?
Ne glede na to, kdo stoji za njim.

Taip4n ::

Še ena tema za prepucavanje Android vs Apple. Zeh.

TheBlueOne ::

To je tech tema za sprostitev. :D Kakor s sodelavci o vremenu med kavo.

poweroff ::

Mislim, da ni jailbreakan. Ja, za napravo, ki stane kot stane, pač pričakujem da dela brez večjih napak.

To, da ne dela več klicanje ni manjša napakica. To je konkreten deal-breaker.
sudo poweroff

Rias Gremory ::

Treba spodbujat inovacijo kolega Matthai. Kdo bo pa kupoval nove telefone, če stari še delujejo?

Do you even consoooome bro?!!?!
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

DeeCoy ::

aborko je izjavil:

Jst imam dva... 5s in 6 že par let v pradalu. NAjprej je bil plan podturiti ga staršem, a žal ni bilo slovenskega jezika. Oba telefona sta skoz imela neke probleme, od zmrzovanja v mrazu in v vročini, javljanja da je plac zafilan, čeprav je bil telefon prazen, kablov sem vsaj 5 zamenjal, no potem je crknil še display in pri drugem baterija. Ko sem bil v usa, so ravno imeli akcijo menjave baterij za 30$, mi je sprva bilo žal da nisem dal zamenjati, no mesec za tem je crknil ekran. JSt osebno večjih jajc od teh telefonov še nisem imel. No lažem, nek ulefone se mi je isto baterija napihnila, da je deformiralo ohišje. Kam lahko to odvržem? Lidl ma neke kante za baterije, gre to tam not?

Kupim, boljše kot da daš v smeti.

poweroff je izjavil:

Update situacije.

Danes se je telefon dvakrat sam od sebe resetiral in po drugem resetu se je zgodba ponovila. "Cellular update failed". Klici in SMS-i ne delajo. Ne odhodni, ne dohodni.

V čem točno je smisel telefona, ki ne omogoča klicanja in sprejemanja klicev?

Anyway... tokrat airplane mode, restart telefona in reset omrežnih nastavitev ne pomaga.

Telefon tudi ni model A1660, A1780 ali A1779, tako na ne pride v poštev za menjavo.

OK, obstaja še deep reset, se pravi, da dam telefon v DFU mode... še kakšna ideja?

Ja, na koncu bo pomagalo, če ga zabrišem v kanto, ampak pred tem bi rad vseeno skušal zadeve rešiti na miren način.


Skoraj sigurno problem z baseband icjem (beri čipom za "signal"). Če zgodovina ni znana je več opcij:
- nekdo je popravljal splošno znano audio IC napako (mikrofoni ne delajo) in je pri tem poškodoval baseband
- telefon je bil v vodi, na kakšni od linij nestabilna voltaža
- telefon je popravljal nekdo, ki je bil malo neroden, in je nekaj "ruknil"
- imaš pač nesrečo in je crknil ali baseband IC ali napajanje za baseband.

Take napake se načeloma ne dogajajo na telefonih ki so ok, tudi na iphonih. Pa jih je že kar nekaj šlo čez moje roke.

P.S. veljalo bi stestirat še s kako drugo sim kartico?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeCoy ()

DeeCoy ::

TheBlueOne je izjavil:

Jailbreak?

Drugace imam tudi jaz z iPhonom (12 mini) dosti vec tezav kot z Androidom. Sicer so se malo popravili "featurje", ker celo lahko dam Chrome za default ampak lahko nastejem nekaj nevsecnosti, ki verjetno niso planirane.

- Pogosto potrebuje restart, da dela hotspot
- Ekran ob stranicah miloreceno zmeden (pred updatom menda sploh ni delal, ce si imel ovitek)
- Faceunlock dalec od robustnega delovanja (morda je krivo, da se ne brijem redno)

Je pa zame brez konkurence, ker je perfekten format. Lahko pa bi nastel kar nekaj bolecih "featurjev".

Dobil sem ga za ca. 400EUR, toliko pa je morda vreden, ker je fotoaparat res super. Kdor da zanj 800EUR, kar je menda redna cena, mora imeti res rad brend.


Glede zadnje točke imaš v nastavitvah možnost "izboljšave" - set up an alternative appearance. Nastaviš s kapo, brez kape, z očali, brez očal, obrit, neobrit. Načeloma bi moral faceid delat kot šus.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeCoy ()

poweroff ::

DeeCoy je izjavil:


Skoraj sigurno problem z baseband icjem (beri čipom za "signal"). Če zgodovina ni znana je več opcij:
- nekdo je popravljal splošno znano audio IC napako (mikrofoni ne delajo) in je pri tem poškodoval baseband
- telefon je bil v vodi, na kakšni od linij nestabilna voltaža
- telefon je popravljal nekdo, ki je bil malo neroden, in je nekaj "ruknil"
- imaš pač nesrečo in je crknil ali baseband IC ali napajanje za baseband.

Take napake se načeloma ne dogajajo na telefonih ki so ok, tudi na iphonih. Pa jih je že kar nekaj šlo čez moje roke.

P.S. veljalo bi stestirat še s kako drugo sim kartico?

OK, bom potestiral še z drugo SIM-ko.

Glede basebanda... sliši se logično kar si povedal, edino kar mi je sumljivo je, zakaj se je napaka pojavila šele po iOS updateu? To mi da malo misliti, da je morda problem vseeno softwerski?
sudo poweroff

TheBlueOne ::

DeeCoy je izjavil:



Glede zadnje točke imaš v nastavitvah možnost "izboljšave" - set up an alternative appearance. Nastaviš s kapo, brez kape, z očali, brez očal, obrit, neobrit. Načeloma bi moral faceid delat kot šus.


Nice... :D Bom poklikal...

Popravek:

Mah... Lahko dodam samo enega.

Zgodovina sprememb…

DeeCoy ::

poweroff je izjavil:

DeeCoy je izjavil:


Skoraj sigurno problem z baseband icjem (beri čipom za "signal"). Če zgodovina ni znana je več opcij:
- nekdo je popravljal splošno znano audio IC napako (mikrofoni ne delajo) in je pri tem poškodoval baseband
- telefon je bil v vodi, na kakšni od linij nestabilna voltaža
- telefon je popravljal nekdo, ki je bil malo neroden, in je nekaj "ruknil"
- imaš pač nesrečo in je crknil ali baseband IC ali napajanje za baseband.

Take napake se načeloma ne dogajajo na telefonih ki so ok, tudi na iphonih. Pa jih je že kar nekaj šlo čez moje roke.

P.S. veljalo bi stestirat še s kako drugo sim kartico?

OK, bom potestiral še z drugo SIM-ko.

Glede basebanda... sliši se logično kar si povedal, edino kar mi je sumljivo je, zakaj se je napaka pojavila šele po iOS updateu? To mi da malo misliti, da je morda problem vseeno softwerski?


To je res zanimiv pojav ja, ampak dvomim, da bi bil problem v softwaru (potem bi ga imelo veliko ljudi in bi se za ta problem vedelo). Kar se tiče rešitev, ki jih lahko poskusiš sam glede softwara, ostane samo DFU restore. Če po tem ne dela je verjetno problem ali v sim ali na matični.

TheBlueOne je izjavil:

DeeCoy je izjavil:



Glede zadnje točke imaš v nastavitvah možnost "izboljšave" - set up an alternative appearance. Nastaviš s kapo, brez kape, z očali, brez očal, obrit, neobrit. Načeloma bi moral faceid delat kot šus.


Nice... :D Bom poklikal...

Popravek:

Mah... Lahko dodam samo enega.

Tega pa nisem vedel.. Načeloma meni zadostuje osnovna nastavitev + ena s sončnimi očali in dela bp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeCoy ()

Aston_11 ::

poweroff je izjavil:

ki stane kot stane, pač pričakujem da dela brez večjih napak.
Hud argument. Torej poceni naprave sploh ne smejo delati. Much.

poweroff ::

Ne. Poceni naprave morajo delati. Drage naprave pa če ne delajo, plačaš še več, če ti pa to ni všeč, si pa gej. Vsaj tako nekako so mi razložili na forumu.

V glavnem, bom poskusil DFU čez vikend, če pa to ne bo delovalo pa ostane samo še servis.
sudo poweroff

          ::

Saj so ti že zgoraj povedali, da je kriva karma.

msjr ::

poweroff je izjavil:

Ne. Poceni naprave morajo delati.

Nisem zasledil kateri provider, pa ja ne T2?

VaeVictis ::

Matthai, katero omrežje?

Znan problem je bil včasih, da če operater ni podpiral iPhone oz. določene verzije iOS v svojem omrežju in telefona ni licenciral oz. nekaj podobnega v omrežju, da so bile težave s samo napravo.

Pa T2, Telemach sta bila zelo znana, kot problematični omrežji.

ps: Najverjetnje pa je, da imaš napravo, ki ima določene napake in jih je posodabljanje samo še poslabšalo.
Let's Go Brandon!
Slo-tech.com je postal greznica in izguba časa!
Adijo!

Zimonem ::

Znan problem je bil včasih, da če operater ni podpiral iPhone oz. določene verzije iOS v svojem omrežju in telefona ni licenciral oz. nekaj podobnega v omrežju, da so bile težave s samo napravo.

Potem roaming ziher dela kot albansko gospodarstvo. Da morajo po novem GSM operaterji licencirati pri applu. Svašta.

mtosev ::

Jaz mam cheap 120eur android phone pa mi vse dela. Ne restartam pa ga tudi po 100+ dni. Kot zagovorniku linuxa mu priporočam android phone al volla phone z ubuntujem.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

poweroff ::

BOB.

Osebno sicer pogledujem proti PinePhone... :P
sudo poweroff

sbawe64 ::

PinePhone nima binary blobov in zaprtokodnih hw delov ?
2020 is new 1984
Corona World order

poweroff ::

Itak da jih ima. Baseband je vedno problem, Poleg tega imamo spet Realteka:

The firmware for the Realtek RTL8723CS WiFi/Bluetooth, as well as the optional auto-focus firmware for the OmniVision OV6540 back camera, remain proprietary software.

So pa vsaj naredili tole:

In order to mitigate potential threats to privacy, these components are communicating with the rest of the system only over serial protocols, such as USB 2.0, I2S and SDIO, which do not allow direct memory access (DMA). Integration via these protocols is also what allows them to be physically disconnected via kill switches.

Pa mogoče bodo čez 30 let te komponente odprtokodne:

In late 2020 Pine64 started an incentive called Nutcracker Challenge in order to encourage the development of open source wireless networking on the BL602 wifi and bluetooth board.
sudo poweroff

blackbfm ::

Jaz mam cheap 120eur android phone pa mi vse dela. Ne restartam pa ga tudi po 100+ dni.


Recimo da je v budget telefonih bolj zastarela ali če hočeš da se lepse slisi "preverjena" tehnologija.. Pac na racun zmogljivosti

mtosev ::

Ne vem. Meni vse dela kar rabim. Prišel je z android 9 in celo upgrade na 10 je na voljo prek official roma, not OTA. Rabim prvo ugotoviti, ce grem flašati rom, ce pri tem izgubim vse podatke na phonu ali ne. Ota updati vem, da nimajo tega problema.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

hojnikb ::

za mtoseva bi bla tut 3310 ok..
#brezpodpisa

mtosev ::

O really? boš rabil moji banki razložiti, da naredi app za takšen phone. mdenernica rabi android vsaj 7.1.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

hojnikb ::

obstaja tudi banka na spletu..
#brezpodpisa
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iPhone 5S 16g iz iOS 10 nazaj na iOS 9 ?

Oddelek: Strojna oprema
263009 (509) tiltech
»

Najdlje zdrži HTC 10, najhitreje se upeha iPhone 7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7323770 (19172) leiito
»

Applove novosti: iPhone SE, manjši iPad Pro, iOS 9.3, cenejša ura, CareKit (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
9038270 (33362) Furbo
»

Prispel je iPhone 4 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
34786113 (75302) Bor H

Več podobnih tem