» »

Posledice Manchesterskega napada?

Posledice Manchesterskega napada?

««
8 / 20
»»

Berserker ::

next3steps je izjavil:

MaliJanez je izjavil:

A veste kolk lepši in boljši bi bil svet, če nebi bilo nobene vere8-)

Ne bi bil. Vera ima tudi pri znanosti podlago.


Narobe.

Religija je zgolj element, ki zavira tehnološki napredek.

Primer:
Hipatija @ Wikipedia
Galileo Galilei @ Wikipedia


Jype in ostali levičarji se sprašuje zakaj smo nestrpni do Islama?

Ker smo rabili vsaj 1000 let da je znanost premagala krščanstvo.

A bomo res morali dati naslednjih 1000 let da bomo enako storili z islamom, ter končno odšli iz tega planeta?

next3steps ::

next3steps je izjavil:

Kaj pa bluzatorje rimskokatoliške izpovedi, ki tebi podobne poneumlja? Takih poneumljenih od papeža odposlancev blagoslova danega ljudem, ki pomorijo več ljudi v Sloveniji, kot pa pripadniki random non-Cerkev vere?

BUMP. V Sloveniji največ ljudi ubijejo Kristjani. Jih gremo kar pred mejo streljati?

Berserker je izjavil:

next3steps je izjavil:

MaliJanez je izjavil:

A veste kolk lepši in boljši bi bil svet, če nebi bilo nobene vere8-)

Ne bi bil. Vera ima tudi pri znanosti podlago.


Narobe.

Religija je zgolj element, ki zavira tehnološki napredek.

Primer:
Hipatija @ Wikipedia
Galileo Galilei @ Wikipedia


Jype in ostali levičarji se sprašuje zakaj smo nestrpni do Islama?

Ker smo rabili vsaj 1000 let da je znanost premagala krščanstvo.

A bomo res morali dati naslednjih 1000 let da bomo enako storili z islamom, ter končno odšli iz tega planeta?

Ne pravim za religijo. Pravim, da ima tudi verovanje svoje izmerljive blagodejne učinke.

Sicer pa ti, Kristjan, meni ne boš pridigal o nestrpnosti do muslimanov. Žal!

Zgodovina sprememb…

arnecan1 ::

next3steps je izjavil:

Sicer pa ti, Kristjan, meni ne boš pridigal o nestrpnosti do muslimanov. Žal!

Ti pa si optimist, ti. Kristjani so še najmanjši problem.

Do muslimanov je nestrpen praktično cel svet. Hindujci, judi, budisti, taoisti, šintoisti, pogani, odinisti, sikhi, ateisti, agnostiki.... no in na koncu se med seboj ne razumejo tudi suniti, šiiti, sufisti, Druzi, Ahmadije...

Skratka, ko se vsak na svetu boji ene religije, se moramo vprašati ali je kaj narobe z celim svetom ali pa je kaj narobe z to "miroljubno" religijo? Ki pravzaprav ni religija, ampak že kar družbeni fašistični sistem kateri ureja vsako še tako malo podrobnost v svojem življenju.

Scaramouche ::

arnecan1 je izjavil:

next3steps je izjavil:

Sicer pa ti, Kristjan, meni ne boš pridigal o nestrpnosti do muslimanov. Žal!

Ti pa si optimist, ti. Kristjani so še najmanjši problem.

Do muslimanov je nestrpen praktično cel svet. Hindujci, judi, budisti, taoisti, šintoisti, pogani, odinisti, sikhi, ateisti, agnostiki.... no in na koncu se med seboj ne razumejo tudi suniti, šiiti, sufisti, Druzi, Ahmadije...

Skratka, ko se vsak na svetu boji ene religije, se moramo vprašati ali je kaj narobe z celim svetom ali pa je kaj narobe z to "miroljubno" religijo? Ki pravzaprav ni religija, ampak že kar družbeni fašistični sistem kateri ureja vsako še tako malo podrobnost v svojem življenju.



Točno to, če je EU tako rasistična zakaj nimamo problemov z ostali rasami in verami enako kot z muslimani..

Čisto vsak ki je z njimi v kontaktu se to kmalu preraste v nasilje..

Samo SJW feminazi ne vidijo povezave...

jype ::

Scaramouche> Čisto vsak ki je z njimi v kontaktu se to kmalu preraste v nasilje..

Ne nakladaj.

arnecan1> Kristjani so še najmanjši problem.

Ne, v resnici niso. Slovenijo so v preteklih dveh letih popolnoma po nepotrebnem stali vsaj stokrat več kot vsi begunci skupaj, samo zato, ker so vztrajali na protiustavni ureditvi, ki jo je zdaj ustavno sodišče že razveljavilo, ker druge izbire itak sploh nikoli nismo imeli.

Nova politična opcija se zavzema za nove ukrepe, ki bodo depriviligirali ženske. To zagovarjate "kristjani so še najmanjši problem" konzervativni desničarji, zato je toliko bolj čudno, da se bojite islama, ki ima podobne zahteve.

Scaramouche ::

Vlada daje denar tem Imamom oni pa financirajo shario in več teoristov.

Zanimivo je da jih je večina home grown kar pomeni da jih ne financirajo tujci ampak muslimani ki so tukaj že generacijo ali več in se še vedno ne vidijo kot Angleži!


jype ::

Scaramouche> Vlada daje denar tem Imamom

Nacistična propaganda ne jenja, vidim.

Scaramouche> Zanimivo je da jih je večina home grown kar pomeni da jih ne financirajo tujci ampak muslimani ki so tukaj že generacijo ali več in se še vedno ne vidijo kot Angleži!

Financirate jih primarno uporabniki osebnih avtomobilov, preko verske diktature v Savdski Arabiji, ki je vaš največji zaveznik.

Čudi me, da se ne preselite kar tja, glede na to kako tam počnejo vse tisto, za kar se zavzemate tukaj.

Scaramouche ::

Douglas kot vedno on point!




Vedno vreden ogleda!

Scaramouche ::

http://www.rtvslo.si/slovenija/turski-z...


Direktor direktorata za osnovno šolo Gregor Mohorčič je poudaril, da so obe vlogi zavrnili, saj je zavod za šolstvo za vrtec ocenil, "da program bistveno odstopa od našega kurikula za vrtce in na osnovi tega se je ministrstvo odločilo, da ne vpiše v razvid programa predšolske vzgoje".


Resnično ponosen da so tem islamistom dali nogo!

Konec s tem multi kulti posiljevanjem!

Zgodovina sprememb…

vostok_1 ::

Sm precej prepričan, da v angliji bi bilo bistveno manj težav za ustanovit tako institucijo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

next3steps ::

Scaramouche je izjavil:

http://www.rtvslo.si/slovenija/turski-z...


Direktor direktorata za osnovno šolo Gregor Mohorčič je poudaril, da so obe vlogi zavrnili, saj je zavod za šolstvo za vrtec ocenil, "da program bistveno odstopa od našega kurikula za vrtce in na osnovi tega se je ministrstvo odločilo, da ne vpiše v razvid programa predšolske vzgoje".


Resnično ponosen da so tem islamistom dali nogo!

Konec s tem multi kulti posiljevanjem!

Saj jim niso dali noge zaradi vere, temveč zaradi neskladnosti programa.

arnecan1 je izjavil:

next3steps je izjavil:

Sicer pa ti, Kristjan, meni ne boš pridigal o nestrpnosti do muslimanov. Žal!

Ti pa si optimist, ti. Kristjani so še najmanjši problem.


Jaz se vsakodnevno bolj bojim, kdaj bo kateri kristjan znorel ali pa kdaj mi bo kateri kristjan pijan peljal nasproti kot pa to, kaj mi musliči delajo.

Zgodovina sprememb…

dice7 ::

V letosnjem letu je vec slovencev obglavilo domacine kot pa vsi muslimani v evropi skupaj. Ksenofobi pa se vedno nabijajo o nevarnostih islama

Berserker ::

Ja muslimani tudi pobijejo več svojih ljudi zaradi Islama, pa še zraven tujce, recimo ta teden mlade punce, tudi žrtve Islama. Pa nekateri še vedno nabijate o mirnoljubnosti islama.

Zgodovina sprememb…

next3steps ::

URL or it didn't happen'!!

dice7 ::

Berserker je izjavil:

Ja muslimani tudi pobijejo več svojih ljudi zaradi Islama, pa še zraven tujce, recimo ta teden mlade punce, tudi žrtve Islama. Pa nekateri še vedno nabijate o mirnoljubnosti islama.

To pa je Dunning–Kruger za v ucbenike.

Scaramouche ::

Saj jim niso dali noge zaradi vere, temveč zaradi neskladnosti programa.


Vem, problem je bil ker pri njih delajo konjičke zajahati brez ustreznih varoval...




Jaz se vsakodnevno bolj bojim, kdaj bo kateri kristjan znorel ali pa kdaj mi bo kateri kristjan pijan peljal nasproti kot pa to, kaj mi musliči delajo.


to so probelmi povsod, pojdi v Arabske dežele in problemom na cesti dodaj še verske pa bomo na isti ravni!

jype ::

Scaramouche> to so probelmi povsod

Muslimani ne pijejo alkohola.

Scaramouche ::

jype je izjavil:

Scaramouche> to so probelmi povsod

Muslimani ne pijejo alkohola.


Hehe, v Bosni, presenečen bi bil koliko jih pije alko in je svinjino...

jype ::

Scaramouche> Hehe, v Bosni, presenečen bi bil koliko jih pije alko in je svinjino...

Presenečen bi bil, koliko jih ne pobija nevernikov.

stevie boy ::

oblasti v britaniji priznavajo, da je bil storilec na njihivem seznamu radikaliziranih oseb.
prav taako naj bibil njegov oče aretiran v libiji.

aycabron ::

jype je izjavil:


Presenečen bi bil, koliko jih ne pobija nevernikov.


Falš musliči.
V zeleni knjigici piše da jih je treba soo... get a new religion.

jype ::

aycabron> Falš musliči.

Lih tolk kot so falš kristjani, če ne pobijajo gejev.

Če pa jih, so pa za v fojbe.

Izbira je vaša.

aycabron ::

jype je izjavil:


Izbira je vaša.


Agnosticizem.

kaj pa majo kristjani tukaj veze?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: aycabron ()

jype ::

aycabron> kaj pa majo kristjani tukaj veze?

Izvajajo referendume za kršenje človekovih pravic.

aycabron ::

jype je izjavil:


Izvajajo referendume za kršenje človekovih pravic.


Sprejemmljivo. To je demokracija.

krneki0001 ::

jype je izjavil:

Scaramouche> Čisto vsak ki je z njimi v kontaktu se to kmalu preraste v nasilje..

Ne nakladaj.


Nič ne naklada, kjerkoli se naselijo musliji, povsod delajo probleme.

jype je izjavil:


arnecan1> Kristjani so še najmanjši problem.

Ne, v resnici niso. Slovenijo so v preteklih dveh letih popolnoma po nepotrebnem stali vsaj stokrat več kot vsi begunci skupaj, samo zato, ker so vztrajali na protiustavni ureditvi, ki jo je zdaj ustavno sodišče že razveljavilo, ker druge izbire itak sploh nikoli nismo imeli.


Res je, ampak ali moramo res uvoziti še muslimane, da bomo potem denar po nepotrebnem metali še za to, da se bomo rešili njihovega političnega sistema in vplivov?

jype je izjavil:


Nova politična opcija se zavzema za nove ukrepe, ki bodo depriviligirali ženske. To zagovarjate "kristjani so še najmanjši problem" konzervativni desničarji, zato je toliko bolj čudno, da se bojite islama, ki ima podobne zahteve.


Že sedaj je težko zbijat iz glav kristjanov njihove pravljice in jih prepričevat, da nimajo prav. S prihodom islama pa bo vse to še mnogo slabše. Ker "gliha v kup štriha" in bodo še lažje dosegli "skupne" cilje, ker bo več vernikov na kupu.

Prvo moramo našim izbiti pravljice iz glave, potem "nafutrat" naše reveže, da si bodo opomogli, na koncu pa lahko uvozimo še eno religijo, kjer pa bomo morali vse to še enkrat ponoviti. In spet bo treba pravljičarjem prepovedat pravljice.

jype je izjavil:

Scaramouche> Hehe, v Bosni, presenečen bi bil koliko jih pije alko in je svinjino...

Presenečen bi bil, koliko jih ne pobija nevernikov.


Ja, ker se bojijo zakonov. Se pa trudijo in te zakone počasi spreminjajo. In podpora se jim veča, na žalost.

Zgodovina sprememb…

jype ::

nebivedu> In podpora se jim veča, na žalost.

Na srečo se ti bodisi motiš, ker nimaš pojma, bodisi lažeš, ker si želiš fašizem.

krneki0001 ::

jype, ne zatiskaj si oči. V bosni je vedno več vahabitov in vedno večjo moč imajo.

zmaugy ::

dice7 je izjavil:

Scaramouche je izjavil:

Ko bomo imeli masovne poboje muslimanov tako kot oni nam to zdaj delajo boste imeli kaj za rečt drugače pa iščete neke bedne teorije zarote in lone wolf scenarije...

Slovenci pobijejo dnevno vec slovencev kot pa muslimani. Enako velja za angleze

Tale "argument" se mi zdi na nivoju 24 ur.

jype ::

nebivedu> V bosni je vedno več vahabitov in vedno večjo moč imajo.

Jasno, če jih pa pomagaš financirat. Bo treba z biciklom na dopust, da se to neha.

Kaj pa ti predlagaš? Gradnjo zidu? Streljanje na ljudi na meji? Vojno?

zmaugy> Tale "argument" se mi zdi na nivoju 24 ur.

Saj je: Teroristični masovni poboji muslimanov se dogajajo dnevno, tip se pa pretvarja, da se ne.

Kaj pa je Kunduz hospital airstrike @ Wikipedia drugega kot terorizem, ki ga plačamo mi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

krneki0001 ::

To so tvoje mokre sanje.

Moja želja je ukinitev ver in prepoved "obratovanja" vseh ver na slovenskem ozemlju. Tiste, ki jo "izvajajo" pa deportirat iz slovenije, če se ne uklonijo brezverju.

jype ::

nebivedu> Moja želja je ukinitev ver in prepoved "obratovanja" vseh ver na slovenskem ozemlju.

To, da je taka prepoved v nasprotju s človekovimi pravicami, te ne skrbi?

nebivedu> Tiste, ki jo "izvajajo" pa deportirat iz slovenije, če se ne uklonijo brezverju.

Skratka, ti imaš enak program kot ISIS, le druge vhodne podatke?

krneki0001 ::

Ne, me ne skrbi. Vere so naredile že preveč slabega tako človekovim pravicam kot samim narodom, zato jih je treba prepovedat, pobrat denar, stavbe pa ponucat za kaj drugega.

Ne, ISIS ima čisto drugačno agendo - hoče samo eno vero in samo en narod in samo eno civilizacijo in vsi se morajo njim podredit. Če se jim ne podredijo, jih pa pobijejo (ali pa jih pobijejo brez razloga, oziroma ga najdejo, da jih lahko pobijejo - jazidi recimo)

Moja ideja pa je, da verniki lahko gredo v druge države, pri nas pa pač niso zaželjeni in opravljanje njihovega "dela" pač ni zaželjeno. (brez pobijanja)

perci ::

Lih tolk kot so falš kristjani, če ne pobijajo gejev.

Papež kot vrhovni katoliški poglavar ne spodbuja pobijanja gejev. Get your facts straight.

zmaugy ::

@jype: Slovencev je 2 milijona, po formulaciji stavka je dice7 implicitno postavil trditev, da muslimani ne morejo biti Slovenci. To takoj poraja določena vprašanja, ane? V smislu da multikulti zagovornik v svojem mentalnem okviru obravnava vero kot nekaj kar ločuje določeno skupino državljanov določene vere od vseh ostalih, ki jih obravnava skupno kot Slovence. Čudno, ane?
Če se prilagodimo njegovemu razmišljanju in napravimo preprost matematični razmislek, je logično da bo (ob predpostavki, da so državljani med sabo razen verske pripadnost popolnoma enaki) glede na število državljanov muslimanske veroizpovedi, ki je čez prst cca 50000 do 100000, večja verjetnost, da preostale natepe ipd. nekdo od preostalih 2 milijona kot nekdo od tistih 50000 do 100000. Mislim da bi lahko sodelujoči nehali natepavati takšne brezvezne "argumente", ker to res ni 24 ur forum.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

dice7 ::

zmaugy je izjavil:

@jype: Slovencev je 2 milijona, po formulaciji stavka je dice7 implicitno postavil trditev, da muslimani ne morejo biti Slovenci. To takoj poraja določena vprašanja, ane? V smislu da multikulti zagovornik v svojem mentalnem okviru obravnava vero kot nekaj kar ločuje določeno skupino državljanov določene vere od vseh ostalih, ki jih obravnava skupno kot Slovence. Čudno, ane?
Če se prilagodimo njegovemu razmišljanju in napravimo preprost matematični razmislek, je logično da bo (ob predpostavki, da so državljani med sabo razen verske pripadnost popolnoma enaki) glede na število državljanov muslimanske veroizpovedi, ki je čez prst cca 50000 do 100000, večja verjetnost, da preostale natepe ipd. nekdo od preostalih 2 milijona kot nekdo od tistih 50000 do 100000. Mislim da bi lahko sodelujoči nehali natepavati takšne brezvezne "argumente", ker to res ni 24 ur forum.

Meni se zdi najbolj zalostno da od vseh prispevkov v tej temi samo ta doticni po tvojem mnenju na nivoju 24ur.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dice7 ()

jype ::

perci> Papež kot vrhovni katoliški poglavar ne spodbuja pobijanja gejev.

Očitno ne bere Biblije, ali pa verjame, da je BS?

Na svetu je tudi cel kup imamov, ki učijo, da je Koran v tem pogledu zastarel. Na srečo imami na Koran lahko lepijo amandmaje, ki so veljavni, kar se tiče Alaha in Mohameda.

zmaugy ::

@dice7: če igraš moralno avtoriteto, potem moraš imeti višje standarde od drugih. Poleg tega pa tovrstne matematično trivialne argumente prebiram tukaj že tako dolgo, da se mi zdi res že brezveze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

imagodei ::

perci je izjavil:

Lih tolk kot so falš kristjani, če ne pobijajo gejev.

Papež kot vrhovni katoliški poglavar ne spodbuja pobijanja gejev. Get your facts straight.

Papež je vrhovni poglavar samo dela kristjanov, ki se opredeljujejo kot rimokatoličani.

Nekatere druge krščanske ločine so mal manj strpne do gejev: Westboro Baptist Church @ Wikipedia

- Hoc est qui sumus -

zmaugy ::

Kar ima zveze z Manchestrom kako? (Mislim Westboro Baptist Church)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Matako ::

Glavna težava je da gledate na vse preveč egoistično: Kaj smo jim naredili, kako bi mi popravili krivice, kako jim mi lahko še bolj lezemo v rit. Mi, mi, mi... kot asistent Beaker iz Muppet Showa.

Koncept "bele krivde" je v resnici čisto navadno samoljublje, oz. kot sam rad pravim "zadnji zahodni šovinizem". Žal je strahopetna varianta, ker se skriva za lažno egalitarnostjo.

V resnici morate pogledati na stvar z očmi mohamedanca: on gleda na Zahod kot na sovražnika in se temu primerno obnaša. Ni vaš prijatelj, nikoli ne bo vaš prijatelj in ne poizkuša biti vaš prijatelj. Glede tega je saj pošten! Ja, res je, da ga malce jezite, ko nadaljujete s flower-power vendar ne toliko, da bi opustil džihad. Kot v osnovi plemensko bitje je izredno senzitiven na zaznavanje šibkosti in hiter v izkoriščanju le-teh. Zato medtem, ko vi relativizirate lastne žrtve, obupano poizkušate balansirati knjige njihovih in naših zločinov, aplicirate vazelin... ahmed šiviga s tistimi svojimi rjavimi okicami in opazuje, gleda kje nastajajo razproke, da jih poveča ...

Ker saj veste, kmalu bo nov napad. Vedno pogostejši bodo. Nikoli jih ne bo konec.. dokler sami ne rečemo "zdaj pa dovolj".
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

imagodei ::

zmaugy je izjavil:

Kar ima zveze z Manchestrom kako? (Mislim Westboro Baptist Church)

Odgovarjam na konkretno trditev, ki je bila postavljena.

Poanta je, da je vsaka religija lahko problematična, sploh če je njen kanon napisan dvoumno in se lahko določene teme interpretira enkrat tako, drugič drugače, odvisno od trenutne družbene klime, potreb ali osebnih preferenc lokalnih veljakov, vpliva Lune, razočaranja v ljubezni ipd.

Hkrati je dejstvo, da v trenutni družbeni klimi krščanstvo ni največja življenjska grožnja zahodni civilizaciji. Nekatere fundamentalistične države, kot je ZDA, sicer na podlagi krščanstva opravičujejo bombandiranje bolnišnic ter kolateralno škodo med napadi na legitimne vojaške cilje.

Res je, da je za zahodnega človeka trenutno Islam disproporcionalno večja grožnja od krščanstva - tu se jaz skoraj v celoti strinjam s Samom Harrisom; ampak, če želite nasprotniki Islama zares ločiti med krščanstvom in Islamom ter kritizirati Islam kot neposredno grožnjo zahodnemu načinu življenja, potem boste to morali storiti v kontekstu Zahodnih demokracij in ne Bližnjega vzhoda. Muslimani, ki se razstreljujejo po Evropi, so kot po pravilu vsi odrasli v Evropi; do zdaj se ni razstrelil še noben "frišno uvoženi" migrant.

Tako da si bo treba naliti čistega vina in vprašat, kaj delamo narobe, da so starši in stari starši evropskih muslimanskih skrajnežev Evropo videli kot deželo, v kateri ni potrebe po radikalizaciji, današnja muslimanska mladina pa se radikalizira.
- Hoc est qui sumus -

RejZoR ::

Matako je izjavil:

Glavna težava je da gledate na vse preveč egoistično: Kaj smo jim naredili, kako bi mi popravili krivice, kako jim mi lahko še bolj lezemo v rit. Mi, mi, mi... kot asistent Beaker iz Muppet Showa.

Koncept "bele krivde" je v resnici čisto navadno samoljublje, oz. kot sam rad pravim "zadnji zahodni šovinizem". Žal je strahopetna varianta, ker se skriva za lažno egalitarnostjo.

V resnici morate pogledati na stvar z očmi mohamedanca: on gleda na Zahod kot na sovražnika in se temu primerno obnaša. Ni vaš prijatelj, nikoli ne bo vaš prijatelj in ne poizkuša biti vaš prijatelj. Glede tega je saj pošten! Ja, res je, da ga malce jezite, ko nadaljujete s flower-power vendar ne toliko, da bi opustil džihad. Kot v osnovi plemensko bitje je izredno senzitiven na zaznavanje šibkosti in hiter v izkoriščanju le-teh. Zato medtem, ko vi relativizirate lastne žrtve, obupano poizkušate balansirati knjige njihovih in naših zločinov, aplicirate vazelin... ahmed šiviga s tistimi svojimi rjavimi okicami in opazuje, gleda kje nastajajo razproke, da jih poveča ...

Ker saj veste, kmalu bo nov napad. Vedno pogostejši bodo. Nikoli jih ne bo konec.. dokler sami ne rečemo "zdaj pa dovolj".


Sovražijo zahod ja, razen ko se gre za naš denar, luksuz in mir. Tega se pa ne branijo. Ampak na vsak način pa hočejo vzpostavit njihovo sranje tud na zahodu. Čeprav je njihova miselnost popolnoma nezdružljiva z zahodno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Matako ::

imagodei je izjavil:


Tako da si bo treba naliti čistega vina in vprašat, kaj delamo narobe, da so starši in stari starši evropskih muslimanskih skrajnežev Evropo videli kot deželo, v kateri ni potrebe po radikalizaciji, današnja muslimanska mladina pa se radikalizira.


Čisto vino se imenuje džihad. Ni maščevanje za nobeno bombandiranje ampak _osnovno_ navodilo vsem mohamedancem. Itak, da ga večina ne upošteva.. ampak tako kot se povečuje absolutno število pripadnikov... tako raste pomen "nepomembne manjšine", ki ga.

Ne bo se nehal, če boš prijazen z njimi. Celo obratno ...
... džihad se izvaja, ko se lahko in ne, ko ni praktične možnosti. To je vse kar je v ozadju napadov. Nobenih kompleksnih vzročnih povezav.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

2f4u ::

Morda malo ekstrema... ne me razkosat...
ena knjiga je bila v smislu "Doktrini šoka". In strinjam se zgoraj - veliko komentarjev v smislu populizma.

Poanta ni v "veri". Cilj je biti viden, biti upoštevan, postati "tema dneva/tedna/meseca". Ker informacije letijo okoli, glede na populacijo ljudi - procentualno... nič več ni takšnih dogodkov kot včasih. Recimo, pred 50leti ni bilo tako množičnih shodov / če ne upoštevamo ala RELLYie v 40tih letih / en ekstrem pokosi 20+ ljudi. Žal.

Predvidevam, za nekaj koncev sveta tudi vem, da se takšna nesoglasja rešujejo krvavo in tiho. Nič medijev. Malo govorimo o Afriki, o Aziji, o Avstraliji ...

Za zaključek, tolerantnost, razgledanost, mislit z svojo glavo postaja redkost. In počasi lahko pričakujemo vsi proti vsem. Mislim, da nacionalno oboroževanje je žal potrebno a bo tudi banana effekt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2f4u ()

tikitoki ::

Oh groza, ponoven napad. Kmalu bo moznost, da te ubijejo teroristi enaka moznosti, da te zadane strela.

Matako ::

2f4u je izjavil:

Recimo, pred 50leti ni bilo tako množičnih shodov


Eh, če bi lahko, bi se bili mohamedanci z veseljem razstrelili na Woodstocku. Alaku-akbar na Hendrixove viže? Neprecenljivo!

Čisto dovolj folka na kupu - večinoma belega. Da o raznih old-school rock koncertih ne razlagamo ...

Samo takrat jih še ni bilo toliko. Džihad je bil takrat v speči fazi, kot kak herpes. Zdaj je pač udaril ven, zaradi oslabljenega imunskega sistema civiliziranega sveta.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Brane22 ::

tikitoki je izjavil:

Oh groza, ponoven napad. Kmalu bo moznost, da te ubijejo teroristi enaka moznosti, da te zadane strela.


S tem, da je to tu posledica težkega, dragega in stalnega pokrivanja policije in ustreznih služb.

Pri statistiki strele ni teh stroškov.

Imel si izjavo nekje na linku prej, da recimo Belgija mora stalno pokrivati kakih 9.000+ oseb, Anglija pa trenutno več ko 30.000.

Strela tudi ne išče posebnih priložnosti. Ko udara, pač udari. Ne bo tolkla po nekem hribu nič bolj samo zato, ker je pač tam ubila par ljudi nekoč.

joze67 ::

10 Ways to Reduce Terrorism
I. Stop Overthrowing the Moderates and Arming Crazies
II. Stop Supporting the Dictators Who Fund Terrorists
III. Stop Bombing and Invading When a Negotiated Settlement Is Offered
IV. Prioritize Stopping Terrorists Over Stopping the "Shia Crescent"
V. Stop Imperial Conquests for Arab Oil
VI. Stop Drone Assassinations of Innocent Civilians
VII. Stop Torture
VIII. Stop Mass Surveillance
IX. Stop Covering Up 9/11
X. Stop Doing It Ourselves
vir

s1m0n ::

Če se že omenjajo strele!
Samo poglejmo si zgodovino pred Franklinovim odkritjem strelovoda. Kam so udarjale strele?
V cerkve saj so bile med najvišjimi zgradbami tistega časa in to je bilo "božje" dejanje!

Tako, da je lahko župnik sosednje vasi rekel "vidite kaj se zgodi, ko nismo verni..." in zgorela je cerkev sosednje vasi :)
Tudi v tem času so nekatere skupščine bile proti strelovodom na cerkvah saj se je posegalo v bogov načrt.

joze67 je izjavil:

10 Ways to Reduce Terrorism
I. Stop Overthrowing the Moderates and Arming Crazies
II. Stop Supporting the Dictators Who Fund Terrorists
III. Stop Bombing and Invading When a Negotiated Settlement Is Offered
IV. Prioritize Stopping Terrorists Over Stopping the "Shia Crescent"
V. Stop Imperial Conquests for Arab Oil
VI. Stop Drone Assassinations of Innocent Civilians
VII. Stop Torture
VIII. Stop Mass Surveillance
IX. Stop Covering Up 9/11
X. Stop Doing It Ourselves
vir


#1 Stop believing in fairy tales!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s1m0n ()
««
8 / 20
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Francija in Islam (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25240882 (36987) zee

Streljanje v Parizu (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Problemi človeštva
1902300767 (232898) BigWhale
»

Samomorilski napadi v Bruslju 22.3.2016 (strani: 1 2 3 426 27 28 29 )

Oddelek: Problemi človeštva
1419196256 (156077) Alencica

Več podobnih tem