» »

Etherum mining (rudarjenje)

Etherum mining (rudarjenje)

««
56 / 63
»»

profdoktor ::

4knative je izjavil:

BTC do poletja čez 300k po pesimističnem scenariju.

Ti si spletni trol!

Vazelin ::

:D

Qcube ::

4knative je tako obupan da si mora sam sebi odgovarjat na svoje poste z drugim uporabniškim imenom :))

kakob ::

Spenc je izjavil:

Se pa vidi da folk masovno prodaja rige (ebay in bolha se filata z oglasi).


Kul, rabim eno grafično, a ma kdo kakšno za prodat?

Idealno tako s 4 display port izhodi. Odkar sem 'nadgradil' linux na najnovejšo verzijo mi peti ekran ne dela več, da se ubijem.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()

Machete ::

Rudarji HODL grafe!! Samo tako jim cena ne bo padla :D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

c3p0 ::

HODLamo, kvečjemu še kaj dokupimo, pa ni nič iz opevanih poceni graf na bolhi... Samo, da se pozerji odstranijo iz scene :)

Spenc ::

Jaz tudi čakam, moji buy orderji :))

1070Ti - 300€
1080Ti - 500€

krneki0001 ::

Za ceno 300€ na komad, pa tudi jaz vzamem vsaj 10 komadov 1070TI.

1pioneer ::

1080Ti je 699 USD, ne boš jih za 500 EUR dobil razen če boš direkt iz Kitajske nabavljal po 50 kosov vsaj... V tem primeru se ti dodam v naročilo ;)

Spenc ::

Tole je bilo mišljeno v smislu "buy the dip", se pravi ko se bo "flood-gate" rabljenih gpu-jev odprl, se bo dal kkšn dober dil dobit. Trenutno kaže da gremo še nižje, sam pričakujem da bo mesec Maj najhuje, takrat zna folk masovno rige/gpuje prodajat ;-)

1pioneer je izjavil:

1080Ti je 699 USD, ne boš jih za 500 EUR dobil razen če boš direkt iz Kitajske nabavljal po 50 kosov vsaj... V tem primeru se ti dodam v naročilo ;)


Edino kar imam vezo je preko Inno3D, direkt iz HK, ampak trenutno samo za P102-100 ... minimal buy order, 500 kosov :))

Se pa lahko priključim/priključite znacem iz NL ki imajo farmo (samo se mi zdi da so naročilo že oddali), cena je pa 700EUR kom. Jaz trenutno tok ne dam ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spenc ()

R1PC ::

Neverjetno kaj si folk ne izmisli http://www.bolha.com/racunalnistvo/graf...

Mato989 ::

hamez66 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Dejansko je tako, da se itak nikdar ni splačalo kupovat 1060 3gb... seveda žal, je bilo od začetka 2017 vedno dražje vse skupaj, ampak najbolj so se splačale 1060 6GB in pa potem 1070 in 1080 TI...

Sicer za 1070+ ne vem, ampak 1060 6GB čez 300EUR nova je lupljenje, enako 1060 3GB čez 220EUR...


Ne vem, kdo te je nafarbal, da se nikoli ni splačalo kupovat 1060 3gb. So bile dolgo časa najboljše Nvidia kartice z najhitrejšim roi.


Jaz ne gledam po čistokrvnem matematičnem ROI kot ti, jaz gledam široko, torej tudi resell value čez cca. 12-24 mesecev, in tam je vse kar je manj kot 6GB greznica... case closed...

Po samo ROI pa morda res... ampak noben moj kolega noče kupit 3gb kartic več... hence 6gb imajo višjo resell value in tudi večjo verjetnost hitre likvidacije...
Ko je moj kolega lani v začetku leta kupoval RIG za minanje, je kupil za 3 leta v mislih in tako je 6gb boljša kot 3gb... ROI morda nima najboljši kot ga je imela 3gb (nekaj časa seveda!) ampak 6gb bo tudi drugo leto ok...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

andro81 ::



R1PC je izjavil:

Neverjetno kaj si folk ne izmisli http://www.bolha.com/racunalnistvo/graf...


Jp, Svašta,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andro81 ()

hamez66 ::

Mato989 je izjavil:

hamez66 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Dejansko je tako, da se itak nikdar ni splačalo kupovat 1060 3gb... seveda žal, je bilo od začetka 2017 vedno dražje vse skupaj, ampak najbolj so se splačale 1060 6GB in pa potem 1070 in 1080 TI...

Sicer za 1070+ ne vem, ampak 1060 6GB čez 300EUR nova je lupljenje, enako 1060 3GB čez 220EUR...


Ne vem, kdo te je nafarbal, da se nikoli ni splačalo kupovat 1060 3gb. So bile dolgo časa najboljše Nvidia kartice z najhitrejšim roi.


Jaz ne gledam po čistokrvnem matematičnem ROI kot ti, jaz gledam široko, torej tudi resell value čez cca. 12-24 mesecev, in tam je vse kar je manj kot 6GB greznica... case closed...

Po samo ROI pa morda res... ampak noben moj kolega noče kupit 3gb kartic več... hence 6gb imajo višjo resell value in tudi večjo verjetnost hitre likvidacije...
Ko je moj kolega lani v začetku leta kupoval RIG za minanje, je kupil za 3 leta v mislih in tako je 6gb boljša kot 3gb... ROI morda nima najboljši kot ga je imela 3gb (nekaj časa seveda!) ampak 6gb bo tudi drugo leto ok...



No, saj za ta resell value tudi plačaš in si na koncu na istem. Moraš biti posebne sorte človek, da gamerjem 1 pa po 1 prodajaš od mininga zgonjene kartice. Pa če prodajaš po 2 letih, ti cenejše kartice same zaslužijo razliko.

Dejansko je tako, da se itak nikdar ni splačalo kupovat 1060 3gb
je torej navaden bs. Pa če smo že pri resell value, so trenutno rabljene dražje od novih, ki smo jih kupovali pred letom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

SambaShare ::

Mato989 je izjavil:


Jaz ne gledam po čistokrvnem matematičnem ROI kot ti, jaz gledam široko, torej tudi resell value čez cca. 12-24 mesecev, in tam je vse kar je manj kot 6GB greznica... case closed...


Mislim da bo kar katerakoli verzija greznica, jasno če boš iskren zakaj si jih uporabljal.

Mato989 ::

No, saj za ta resell value tudi plačaš in si na koncu na istem. Moraš biti posebne sorte človek, da gamerjem 1 pa po 1 prodajaš od mininga zgonjene kartice. Pa če prodajaš po 2 letih, ti cenejše kartice same zaslužijo razliko.

je torej navaden bs. Pa če smo že pri resell value, so trenutno rabljene dražje od novih, ki smo jih kupovali pred letom.


3gb je mel samo nekaj časa dober ROI, ne večino... večina mojih kolegov je najboljši ROI naredila ko je kupila 1060ke po 260€ na spje v začetku 2017! Še danes jih laufajo in jih bodo še nekaj časa... Načeloma se ne splačajo kupit to je dejstvo, na koncu tudi če ne morš prodat lahko z 6gb nabijaš igrce vseh vrst, s 3gb pač ne, vsaj ne na kvaliteti...

Mislim da bo kar katerakoli verzija greznica, jasno če boš iskren zakaj si jih uporabljal.


Zakaj? Če je nisi navijal in žgal potem je čisto ok... sploh če si pa pametno modificiral pa sploh ne bi smelo bit nič... tisti ki so pa nažigali pa ja.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

hamez66 ::

Nič novega nisi povedal. Torej kdaj točno 3gb kartice niso imele dober roi? Po tvoje imajo kartice z daljšim roi boljše, to pa zato, ker so jih kupili tvoji kolegi na začetku leta 2017. "Načeloma se ne splačajo kupit je dejstvo" je pa dejstvo samo takrat, ko ti je počasnejši ROI bolj všeč od hitrejšega.

Ja, pa kartice se po 1 ali 2 letnem rudarjenju zgonijo. Vse ne, določen procent pa. Od tresenja slike, do blokiranja v igrah ali artefaktov, pa do ropotajočih ventilatorjev. Ravno pred kratkim mi je crknila 1080ka, ki je lavfala na 75% power limit in ne posebej navita, lavfala je pa pri 72-75 stopinjah. Lahko ti pa prinesem en kup starejših amdjevih kartic, vse downvoltane, z vsemi se še vedno da rudarit, ampak bo med njimi več tistih s težavami od tistih, ki težav nimajo. Samo tega ti kolegi ne povejo, saj z njimi rudarijo in potem ne vejo, kako se obnašajo, ko človek z njimi hoče igrat igrice.

Obstaja kar nekaj tem na internetu, kjer vsak hvali svojega konja glede 3gb in 6gb, in obstaja nekaj argumentov v prid 6gb (roi to ni), ampak ti si napisal, da je "itak" "dejstvo", čeprav ni ne "itak" in ne "dejstvo". Je samo to, kar so ti povedali tvoji kolegi. Meni pa ni treba spraševat kolegov, ker imam tako 3gb kot 6gb kartice, pa še morje ostalih (vse Nvidia kartice od 1050ti naprej, razen 1070ti, pa še večino AMDjevih kartic, razen fury/vega kartic). In po mojih izračunih 3gb niso bile nikoli slabe in resell argument pri meni ne velja, ker škart robe ne bom prodajal. Tisti, ki bo kartice prodajal, je pa v osnovi moral plačati malo več, pa je potem spet vprašanje, ali jih bo potem lahko tudi prodal za toliko več.

sl0t3ch ::

andro81 je izjavil:



R1PC je izjavil:

Neverjetno kaj si folk ne izmisli http://www.bolha.com/racunalnistvo/graf...


Jp, Svašta,...


Kaj pa je fora? A predrago a?

SambaShare ::

Mato989 je izjavil:


Zakaj? Če je nisi navijal in žgal potem je čisto ok... sploh če si pa pametno modificiral pa sploh ne bi smelo bit nič... tisti ki so pa nažigali pa ja.


In kako naj kupci vedeli kaj je bilo navito kaj pa ne? Sodeč po tejle temi je navitih 90%, čez mejo stabilnega delovanja.

Mato989 ::

hamez66 je izjavil:

Nič novega nisi povedal. Torej kdaj točno 3gb kartice niso imele dober roi? Po tvoje imajo kartice z daljšim roi boljše, to pa zato, ker so jih kupili tvoji kolegi na začetku leta 2017. "Načeloma se ne splačajo kupit je dejstvo" je pa dejstvo samo takrat, ko ti je počasnejši ROI bolj všeč od hitrejšega.

Ja, pa kartice se po 1 ali 2 letnem rudarjenju zgonijo. Vse ne, določen procent pa. Od tresenja slike, do blokiranja v igrah ali artefaktov, pa do ropotajočih ventilatorjev. Ravno pred kratkim mi je crknila 1080ka, ki je lavfala na 75% power limit in ne posebej navita, lavfala je pa pri 72-75 stopinjah. Lahko ti pa prinesem en kup starejših amdjevih kartic, vse downvoltane, z vsemi se še vedno da rudarit, ampak bo med njimi več tistih s težavami od tistih, ki težav nimajo. Samo tega ti kolegi ne povejo, saj z njimi rudarijo in potem ne vejo, kako se obnašajo, ko človek z njimi hoče igrat igrice.

Obstaja kar nekaj tem na internetu, kjer vsak hvali svojega konja glede 3gb in 6gb, in obstaja nekaj argumentov v prid 6gb (roi to ni), ampak ti si napisal, da je "itak" "dejstvo", čeprav ni ne "itak" in ne "dejstvo". Je samo to, kar so ti povedali tvoji kolegi. Meni pa ni treba spraševat kolegov, ker imam tako 3gb kot 6gb kartice, pa še morje ostalih (vse Nvidia kartice od 1050ti naprej, razen 1070ti, pa še večino AMDjevih kartic, razen fury/vega kartic). In po mojih izračunih 3gb niso bile nikoli slabe in resell argument pri meni ne velja, ker škart robe ne bom prodajal. Tisti, ki bo kartice prodajal, je pa v osnovi moral plačati malo več, pa je potem spet vprašanje, ali jih bo potem lahko tudi prodal za toliko več.


Poglej obrneš gor ali dol, 6gb grafično boš prej prodal kot 3gb... če ti je ta del profita zanemarljiv potem naj bo tako, ampak hitrost likvidacije za najvišjo možno ceno je pri 6gb bistveno hitrejša kot pri 3gb...

naslednje leto skor ne boš več mogel prodat 3gb kartice, ker je noben ne bo želel... 3gb kartice so passe ;)

Če škart robe ne boš prodajal, ne vem zakaj jo kupuješ =) A avto tudi vržeš le še na smetišče po tem ko ga zgoniš, če pa še dela??? In ja še vedno je to itak dejstvo... vsakdo ki danes kupuje grafične in sicer 3gb dela dolgoročno napako =) To je tako kot da bi danes šel v Nemčijo kupit starega dizla... ker je ROI malo boljši od novega =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

R1PC ::

sl0t3ch je izjavil:

andro81 je izjavil:



R1PC je izjavil:

Neverjetno kaj si folk ne izmisli http://www.bolha.com/racunalnistvo/graf...


Jp, Svašta,...


Kaj pa je fora? A predrago a?

To ni novo grem stavit , to je laufalo 24/7 pol leta!

hamez66 ::

Likvidacije na najvišjo ceno?

Svojih posranih gat ne prodajam, zakaj bi prodajal opremo, ki se je iztrošila oz ni uporabna za kaj drugega, kot za mining? Sploh pa sigurno ne bom svojih kartic po 1 in po 1 prodajal gamerjem, je pa možno, da bom v kompletu prodal večji del svojih kartic rudarjem, ki bodo kartice imeli za mining in bodo imeli sposobnost, da zračunajo, koliko je 5+5. In kot sem že napisal, za to, da imaš višji resell value, v štartu plačaš tudi višjo ceno.

Zakaj kupujem kartice? Ja zato, da mi prinašajo profit. Saj bi lahko tudi svoje AMD kartice prodal že leta 2014, pa se je lani in leta 2016 lepo rudarilo z njimi, da sem dobil še vsaj 2x toliko, kot bi dobil za kartice, pa kartice še vedno imam.

Kupovanje katerih koli kartic je zdaj lahko strel v koleno, lahko se pa izkaže kot odlična naložba. Eno, kar je sigurno, je, da se kartica z hitrejšim roi prej izplača, torej lahko svojo kartico, ki prej rata "zastonj", tudi prej prodam, pa če tudi za nekoliko nižjo ceno. Ampak ti boš še kar bluzil o "itak dejstvih". Tvoje itak dejstvo je, da se jih "nikoli ni splačalo kupovat", ne, da se jih danes morda ne splača kupovat. Ti si itak absolutno 100% dejansko prepričan, kar pa seveda ni res.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hamez66 ()

R1PC ::

Čez 2 meseca bo 1070 vredna 200€ !

Machete ::

SambaShare je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Zakaj? Če je nisi navijal in žgal potem je čisto ok... sploh če si pa pametno modificiral pa sploh ne bi smelo bit nič... tisti ki so pa nažigali pa ja.


In kako naj kupci vedeli kaj je bilo navito kaj pa ne? Sodeč po tejle temi je navitih 90%, čez mejo stabilnega delovanja.


90% kartic absolutno ni navitih čez mejo stabilnega delovanja, preprosto, ker nihče ne želi nestabilnega in sesuvajočega minerja. Po kakšni (tvoji) logiki bi kdor koli gonil na frekvencah sesuvanja!? (Razen testiranj za kak dan dva).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

SambaShare ::

Pohlep. Ko imaš rajši tisti cent več na dan, četudi kdaj pa kdaj pride pri računanju do napake.

Na koncu bo hladen tuš, če bo slučajno kdo iskreno prodajal. Ampak dvomim da bo, tako da bojo vse rabljene grafične slaba opcija, razen za res nizko ceno.

Machete ::

Ravno zaradi pohlepa, če vztrajaš pri tem besedišču, to ni res.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

nurmaln ::

SambaShare je izjavil:

Pohlep. Ko imaš rajši tisti cent več na dan, četudi kdaj pa kdaj pride pri računanju do napake.

Če imaš kartice na meji sesuvanja, moraš biti pri rigu 24/7. Če se ti sesuje med tem ko spiš imaš mimogrede 5 ur izpada, kar je dobrih 20% dneva. Korak od stabilnega delovanja pretirano navite kartice ti pa prinese mogoče 5%. Bodi siguren da si vsi želijo stabilnosti.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

bbbbbb2015 ::

Machete je izjavil:

SambaShare je izjavil:

Mato989 je izjavil:


Zakaj? Če je nisi navijal in žgal potem je čisto ok... sploh če si pa pametno modificiral pa sploh ne bi smelo bit nič... tisti ki so pa nažigali pa ja.


In kako naj kupci vedeli kaj je bilo navito kaj pa ne? Sodeč po tejle temi je navitih 90%, čez mejo stabilnega delovanja.


90% kartic absolutno ni navitih čez mejo stabilnega delovanja, preprosto, ker nihče ne želi nestabilnega in sesuvajočega minerja. Po kakšni (tvoji) logiki bi kdor koli gonil na frekvencah sesuvanja!? (Razen testiranj za kak dan dva).


Da vam podam še svojo izkušnjo. Miniral sem v enem zlatem obdobju 2010-2012, v glavnem LTC, ko pa so prišli ASIC minerji, pa druge šitkojne.

Imel sem cca 120 ATI 280x in 80 ATI 5850 kartic. 280x sem kupil povsem nove, medtem ko sem 5850 kupil vse rabljene. Na eBayu so se takrat prodajale od 30-50 EUR.

Vse so bile undervoltane in overclockane. 280x so imele ASIC quality (točno se ne spomnim, mislim da sem to gledal z enim utilityjem). V grobem 70% jih je delalo 10-12% nad specifikacijo, kakšnih 5-10% sem lahko gnal gladko 20% več, bilo pa je eno debelih 20%, ki so bodisi crknile, bodisi sem jih komaj kaj spravil čez base limit.

Še največji problem je bil, da so se ventilatorji trošili. Podmazoval sem jih, kartice razdiral, rihtal. Kasneje sem kupoval nove ventilatorje. V glavnem na aliexpresu. Praviloma sem jih imel vse v pogonu, razen morda eno ali dve, ko je ventilator zaribal in se je nehal vrteti.

V grobem se je to zgodilo, ker je puša dobila luft in je ventilator vibriral. Potem se je pač ustavil.

Če kartica že na začetku ni hotela čez stock voltažo, je bila velika možnost, da bo kar crknila. In tudi je. Okrog 20% novih kartic mi je crknilo. Vse so mi zamenjali na garancijo, razen zadnjih treh, ko so rekli, da me majo poln kufer. Te sem potem sam pošiljal na Irsko, k prodajalcu, ki mi je poslal nove.

Rabljene 5850 so odnesle dosti bolje. Je sicer res, da sem imel večinoma "reference" modele, ki so bile zgrajene kot tank in se zlepa niso hotele pregreti.
Crknila mi je ena sama. Oziroma dve, če štejem, da se je na eni zlomila os ventilatorja.

Čisto vse sem prodal, 280x enemu minerju, skupaj z racki in vsem. 5850 sem prodal na bolhi, eno po eno. Vse sem pred prodajo sčistil (s kompresorjem), ventilatorje podmazal. Na vse sem dal novo termo pasto. Edino iz dveh Gigabyte sem naredil eno - ena mi je itak crknila - bila je nereferenčni dvoventilatorki model, druga - ista Gigabyte pa se je en ventilator nehal vrteti in sem iz dveh naredil eno.

Od prodanih (čez 80!) sem eno dobil nazaj, češ da slike ni. Res sem pogledal in res ni bilo slike. Preden sem poslal, sem vsako še individualno pretestiral. Tako da slika je bila, preden sem jo poslal.

Ne vem, zakaj slike ni bilo. Sem pač priznal reklamacijo in poslal drugo.

Tiste 280x sem prodal z moddanimi BIOSu (na željo kupca), ostale sem flashiral nazaj na stock BIOS.

Tako da kartice, ki so se vrtele več kot 2 leti 24/7 še kasneje čisto v redu delajo. Če so ventilatorji porihtani, kartica solidno sčiščena, kontakti očiščeni, pasta nova - to bo lavfalo še in še.

Zgodovina sprememb…

1pioneer ::

Huhu lepa, si hodlal al si prodajal sproti? Od 2010 do danes bi se moralo nabrat za par miljončkov. Kako to, da si prenehal rudariti?

profdoktor ::

Huh, keri magnat. Sem kar zašvical ob branju. Tale mojster lahko kupi 50 jypetov + 50 šmarnih gor minimalno.

Vazelin ::

bbbbbb2015 je zgleda minerska legenda v Sloveniji.

profdoktor ::

Samo za njega strokovna javnost še ni slišala, ker se ni dal v cajtng kot jype. :)

bbbbbb2015 ::

1pioneer je izjavil:

Huhu lepa, si hodlal al si prodajal sproti? Od 2010 do danes bi se moralo nabrat za par miljončkov. Kako to, da si prenehal rudariti?


Prodajal, ker je bilo kar nekaj elektrike za plačati. Je pa ostala neka razlika. Sčasoma je te razlike bilo manj in manj, kartice pa so rabile čedalje več in več vzdrževanja.

Kartice so imele tri leta garancije, vendar po prvem batchu vrnjenih mi garancije niso več hoteli priznavati.

Postalo mi je jasno, da je bilo teh "tri leta" bolj floskula. Garancijo so mi zavračali, češ da so kartice namenjene amaterski rabi (igricam), ne 24/7 delu.

Potem se je pojavil kupec, ki je menda vedel za moje rudarjenje in je rekel, da kupi vse - z napajalniki, motherboardi in vsem vred.

To sem takoj rekel ja, ter odprodal 280x. Kupca 5850 niso zanimale, niti za 30 € po kartici ne.

bbbbbb2015 ::

Vazelin je izjavil:

bbbbbb2015 je zgleda minerska legenda v Sloveniji.


Ne, kje pa. Mi smo bili stari programerski mački. Za BTC smo slišali dokaj zgodaj. Po popoldnevih smo se dobivali na kavi in koka-koli (eni na pivu), ter študirali, kje bi se dalo kaj zaslužiti.

Ker namreč delo programerja v Sloveniji ni bilo kaj dosti vredno.

Čakali smo, da usrana kriza mine, da bodo stranke normalno plačevale. No, kojnanje je bilo kot nalašč.

Izračunali smo ROI in začetne kalkulacije so kazale, da se denar povrne v 3 mesecih, elektriki navkljub. Pa kartice so bile dokaj normalne cene. In sicer na koncu jih je že začelo zmanjkovati.

S 5850 smo zaslužili nenormalno. kartica je bila pol moči nove 280x, na eBayu so jih prodajali med 30-50 €.

Nekaj denarja smo si nabrali, vse skup prodali, ter šli programirat v tujino.

profdoktor je izjavil:

Samo za njega strokovna javnost še ni slišala, ker se ni dal v cajtng kot jype. :)


A maš link na članek?

profdoktor je izjavil:

Huh, keri magnat. Sem kar zašvical ob branju. Tale mojster lahko kupi 50 jypetov + 50 šmarnih gor minimalno.


Se opravičujem, nisem reden bralec. Hu de fak is jip?

Zgodovina sprememb…

profdoktor ::

To je en ki se hvali po forumu da hodla 2000 btc od samega začetka, bojda jih sploh nikoli ni prodajal. Zdaj nevem če 200 ali 2000, to pa res ne vem.
http://www.bitcoinslo.com/bitcoin/je-ze...

bbbbbb2015 ::

profdoktor je izjavil:

To je en ki se hvali po forumu da hodla 2000 btc od samega začetka, bojda jih sploh nikoli ni prodajal. Zdaj nevem če 200 ali 2000, to pa res ne vem.
http://www.bitcoinslo.com/bitcoin/je-ze...


Mah, ne spomnim se, koliko BTCjev sem jaz naenkrat imel v denarnici. To sem prodajal preko www.bitcoin.de

Da bi nekaj holdali, dokler nam ne bi ušlo v hlače, to ni bilo šanse. Mi smo dobičke računali v €. Sproti smo prodajali. Holdali smo samo, če je tečaj evidentno šel gor. Mislim, da smo keša imeli za eno 2 meseca elektrike ali mogoče tri.

Kaj bo za 2-3 leta, to dejansko ni mogoče napovedati. Zadeva je hudo volatilna.

Pa saj smo fino zaslužili, ter se pravočasno umaknili. Razen enega kolega, ki je fasal, ker tistih malih usranih ANTov ni prodal pravočasno.

Kasneje sem se z BTCji ukvarjal še na druge načine, predvsem s trgovanjem na borzi. To sem delal na bitfinex.com

Enkrat so bitfinex.com oropali, glih takrat nismo imeli gor skoraj nič. Tako da smo malo sreče imeli.
Kasneje smo zelo na debelo trgovali na bitfinex-u.

Zdaj več ne, bitfinex ima neke težave z bančnimi računi. Pobrali smo denar in šli delat nekaj drugega. Pač tako je.

profdoktor ::

Jebiga tako je ta lajf. Pobasali ste 2 trilijona in šli programirat v njemačko s trebuhom za kruhom. Tako je ta lajf, nimaš kaj. :)

dexterboy ::

@bbbbbb2015; kapo dol po napisanem. Izkušnja v življenju, ki jo noben človek ne more kupiti ne glede na količino denarja.
Tisti yapi je pa uporabnik @jype, zagotovo naletiš na njegove poste.
BOLHA OGLAS; dejmo kupce na suho; brat prodaja? A brat se ni sposoben registrirati na Bolhi? Pa čas registracije?
"Uporabnik že od 13.3.2018" I ja bi jare i pare, al ne može. Još više bi da tucam a da ne uđe, pa opet ne može.
:))
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

c3p0 ::

Meni je bil bolj zanimiv način, kako jih je dobil.

Machete ::

Naročil jih je na firmo in bi rad sedaj 'zaslužil' 100 eur po vsaki.. Dokaj prozorno. Sicer ilegalno, ampak ok..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Ijus ::

dejte mi povedat če je tole res kar jaz zdaj mislim:

da bi z mojo laptop nvidia gtx 1050 zaslužil 20$ na mesec?

tlele sta sourca kaj sem na hit preletel:

NVIDIA GEFORCE GTX 1050 / 1050TI MINING PERFORMANCE REVIEW
CryptoCompare

Machete ::

Ne, pozabi v tem trenutku. Škoda laptopa. Delal boš totalno nulo in izgonil patop. 20$ trenutno dobiš z 1080, ki je daleč zmoglivejša kartica.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Ijus ::

ho šit.

bbbbbb2015 ::

profdoktor je izjavil:

Jebiga tako je ta lajf. Pobasali ste 2 trilijona in šli programirat v njemačko s trebuhom za kruhom. Tako je ta lajf, nimaš kaj. :)


To mi je nekaj zeiger igla na mojem sarkazem detektorju obstala v nulti poziciji.

Potrkal sem sarkazem detektor s šraufcigrom, pa se igla ne premakne.

Kako naj razumem šli programirat v njemačko (nismo v njemački, pač pa v Beneluxu) in kaj ta s trebuhom za kruhom pomeni?
Večino opreme še vedno imamo v Sloveniji, pač v Beneluxu moramo biti prisotni, kaj češ, stranka nas hoče v živo tudi videti (kdaj pa kdaj).
Stanovanje je ubitačno drago, hotli smo ga kupit, pa so kekci izvolili povedat, da bo to stalo 6800 EUR po kvadratu. In so nas samo opozorili, da je treba še notarja plačat, tu eno 3% od vrednosti in davek na transakcijo, tu nekje 21% na vrednost. Zaenkrat smo blagovolili slino požreti in najem plačati.
Zaslužimo dobro, stranke so zahtevne, plačilo na desetinko sekunde točno. Obravnavajo nas tak nenormalno spoštljivo, da se ves čas obračam, če ta "vi" ni neka armada za mojim hrbtom, ki je ne vidim.

Pač take račune, recimo za vodo (mrzlo, topla se plača extra), 100 EUR na mesec pač hitro poklikamo ter plačamo, preden nam slabo rata ob takih cenah.

Kaj češ več?

Zgodovina sprememb…

1pioneer ::

bbbbbb2015 je izjavil:

profdoktor je izjavil:

Jebiga tako je ta lajf. Pobasali ste 2 trilijona in šli programirat v njemačko s trebuhom za kruhom. Tako je ta lajf, nimaš kaj. :)


To mi je nekaj zeiger igla na mojem sarkazem detektorju obstala v nulti poziciji.

Potrkal sem sarkazem detektor s šraufcigrom, pa se igla ne premakne.

Kako naj razumem šli programirat v njemačko (nismo v njemački, pač pa v Beneluxu) in kaj ta s trebuhom za kruhom pomeni?
Večino opreme še vedno imamo v Sloveniji, pač v Beneluxu moramo biti prisotni, kaj češ, stranka nas hoče v živo tudi videti (kdaj pa kdaj).
Stanovanje je ubitačno drago, hotli smo ga kupit, pa so kekci izvolili povedat, da bo to stalo 6800 EUR po kvadratu. In so nas samo opozorili, da je treba še notarja plačat, tu eno 3% od vrednosti in davek na transakcijo, tu nekje 21% na vrednost. Zaenkrat smo blagovolili slino požreti in najem plačati.
Zaslužimo dobro, stranke so zahtevne, plačilo na desetinko sekunde točno. Obravnavajo nas tak nenormalno spoštljivo, da se ves čas obračam, če ta "vi" ni neka armada za mojim hrbtom, ki je ne vidim.

Pač take račune, recimo za vodo (mrzlo, topla se plača extra), 100 EUR na mesec pač hitro poklikamo ter plačamo, preden nam slabo rata ob takih cenah.

Kaj češ več?

Na tvojem mestu bi kupil nepremičnino izven Z. Evrope. Tam kjer dobiš nekaj kar ti nosi 6-10% na leto od investicije in s tem si kriješ stroške ali pa akumuliraš za penzijo... Drugače pa pomoje lahko kredit vzameš na flat tam, če maš redne prilive. Če si sam si dodaj not cimre, ki ti krijejo del kredita in imaš mir :)

Machete ::

Jaz gledam moj žalostni mining portfolia ravnokar. Narudaril za nekaj tisoč $ šitcoinovv imam trenutno samo nekaj 100$ :(
Hodl ni bila najbolša izbira, gledano za 2 meseca. Vsaj pol bi moral pretopiti takoj v BTC
Imam pa coine :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Mato989 ::

Machete je izjavil:

Jaz gledam moj žalostni mining portfolia ravnokar. Narudaril za nekaj tisoč $ šitcoinovv imam trenutno samo nekaj 100$ :(
Hodl ni bila najbolša izbira, gledano za 2 meseca. Vsaj pol bi moral pretopiti takoj v BTC
Imam pa coine :)


Dokler ne prodaš nimaš nič ;) Prodaj ko boš zadovoljen s ceno je najbolj enostavne odgovor, pod pogojem da ne rabiš keša, kar bi itak moral bit prvi check preden se greš teh zadev ;)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Machete ::

Check.
Sem se pa odločil da bom od sedaj vsakega x. v mesecu polovico prirudarjenga dal v BTC. Za nazaj pa mislim, da ne bom menjal ali prodajal.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

bbbbbb2015 ::

1pioneer je izjavil:

bbbbbb2015 je izjavil:

profdoktor je izjavil:

Jebiga tako je ta lajf. Pobasali ste 2 trilijona in šli programirat v njemačko s trebuhom za kruhom. Tako je ta lajf, nimaš kaj. :)


To mi je nekaj zeiger igla na mojem sarkazem detektorju obstala v nulti poziciji.

Potrkal sem sarkazem detektor s šraufcigrom, pa se igla ne premakne.

Na tvojem mestu bi kupil nepremičnino izven Z. Evrope. Tam kjer dobiš nekaj kar ti nosi 6-10% na leto od investicije in s tem si kriješ stroške ali pa akumuliraš za penzijo... Drugače pa pomoje lahko kredit vzameš na flat tam, če maš redne prilive. Če si sam si dodaj not cimre, ki ti krijejo del kredita in imaš mir :)


V grobem, na firmo bi kupili stanovanje. Da ne puščamo denarja za najemnine. Ne rabimo kreditov. Samo cene so nas pa vseeno (negativno) presenetile. Ne rabimo nikogar dajat noter.

Pač drugi kraji, drugi običaji.

Moramo videti, kako bo tole lavfalo preden odštejemo šest mestno cifro in prva cifra ni niti ena, niti dva. Tole je vse skup ubitačno drago. Nekateri imajo v najemu stanovanje oz. poslovni prostor 10+ let. Zaenkrat je vse v najemu v tujini.

kakob ::

Machete je izjavil:

Hodl ni bila najbolša izbira, gledano za 2 meseca.


1. Hodl je problematičen in ključen samo kadar gre cena dol, ne gor. (Beri: zdaj)
2. Sem pozabu kaj sm hotu rečt. Morda se spomnim kasneje.
3. Shitcoins will be shitcoins.
Never take a financial advice from someone who works for a living.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kakob ()
««
56 / 63
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ETN electroneum (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
19324232 (5844) Baja
»

Nicehash in single gpu

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
141264 (719) Clubraider
»

Rudarjenje kriptovalut, ce je elektrika zastonj

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
218216 (3855) svedr
»

NiceHash ponovno začel obratovati

Oddelek: Novice / Kriptovalute
4917636 (10796) alanm
»

Litecoin (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
747126912 (64639) -žiga-

Več podobnih tem