» »

Etherum mining (rudarjenje)

Etherum mining (rudarjenje)

««
29 / 63
»»

Zeitgeist ::

r00k je izjavil:

Zeitgeist povej malo več o tem. Tam je cena 1.5$ za 10GH/s, ta cena je za 1 dan, 1 mesec ali kako? Pa vidim da je minimalno za 1 leto pogodba.


ti posljem na ZS. če še koga zanima mi naj piše.Da ne bomo smetili teme o miningu z miningom :)

krneki0001 ::

Sej lahko tukaj napišeš. Verjetno še koga zanima.

Zeitgeist ::

ok v glavnem..

cena, ki jo plačaš je za eno leto. v vmesniku po registraciji izbereš kakšno moč želiš kupit in kateri algoritem(SHA256,scypt,...)
po plačilu, ki je v kriptu ali fiatu še vpišeš svojo denarnico,kamor ti nakazujejo narudarjene valute. In to je to. Res je da trenutno izplačila trajajo dlje, kar pa je trenutno splošni problem na BTC in ETH blockchainu. Trenutno pa menjavajo posrednika za izplačila, ki bi naj pohitril zadeve.


jaz osebno sem vzel 14TH/s SHA256 za 2200 USD. Kar pomeni, da sem plačal za eno leto rudarjenja z 14TH/s 2200USD, na letni ravni bi naj prineslo okoli 14k USD ob trenutnem tečaju in težavnosti. Je pa seveda vse odvisno od trenutne cene BTC. Če gre BTC gor, gre dobiček gor in obratno. Ista zgodba, kot pri "domačem" rudarjenju.

Meni osebno se zdi to dobra ideja, glede na to da je danes BITMAIN dal ven nove minerje S9 za 2500USD(plus shiping, ki je cca 150USD plus PSU, ki je cca 220USDz shipingom in cca 400€ carine) z 13,5TH/s in dostava je komaj konec februarja. In barabe še so se odločile da bodo sprejemale samo BCH za plačilo, kar mi gre najbolj na živce :) :) :)

Predator X ::

Še kdo rudari decred?

Tale nova RX 480 od MSIja ima neverjetno nizko porabo.
GPU core chip power ~65W pri stock frekvenci.
HWinfo poroča peak VRM inp. ~83W.

Sicer samo 19-20Mh/s.

Zgodovina sprememb…

Furb ::

A je sploh se profit v miningu? Kdaj se ti povrne investicija recimo 3k?

K0l1br1 ::

Profit je, če ti ni treba nič kupiti in elektrike ne plačati. Drugače za 4 do 7 USD dnevno rabiš investicijo 1000 USD, kar je bolje obračati na trgu...

Sc0ut ::

M;eni se recimo splača, ker imam štrom zastojn, pa še grafično sem takrat kupil zarat gejminga pol pa odkril rudarjenje.
Počasi bo še ena padla:)
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Predator X ::

Sej ni sam to.

Kokr vem z eno RX 480 pa 200W na sistem si vseeno delaš 30-40EUR profita. Ether pa raste, če bo čez dve leti 2K si delal mesečno vsaj 80-90EUR profita. Mogoče boš pa kupil nov sistem z ether-om.

Zgodovina sprememb…

Saul Goodman ::

hashflare je danes lepo navil cene! 1TH/s za 1 leto po novem vreden 220usd. do včeraj je bil še 150usd. meh.

Zeitgeist ::

jap sem mel sreco da sem se kupil po znizani ceni :) :) :)

def0r ::

Slucajno kdo ve odgovor na to?
Kakor razumem ce recimo nekdo nakaze na bitstamp nekaj denarja in dobi nekaj bitcoina s tem in trguje z njim mu ni potrebno placati davka ko si enkrat izplaca. Samo v primeru da ce pridejo pogledat da moras imet dokazilo o nakazilo na bitstamp pa loge borze na kateri si trgoval.

Kako pa to deluje z recimo rudarjenjem? Recimo fizicna oseba si kupi 2 graficni in z njimi rudari, v enem letu profitira recimo 1000$ in hoce zdaj to pretopiti v denar. Kaksne davke je potrebno placati v temu primeru in kako recimo lahko to delajo pravne osebe (Nekdo ki ima SP hoce se rudariti za nekaj dodatnega zasluzka)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: def0r ()

Fritz ::

"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

def0r ::

Bolj berem manj mi je jasno:D
Ima kdo tl;dr verzijo?:)

Heisenberg ::

TUdi jaz sem to prebral in vem manj kot prej.
A je tako težko napisati.
Rudariš?
Plačaš DDV Ja/Ne
Plačaš toliko in toliko zaradi tega in tega
TUkaj imaš excel datoteko za informativni izračun
Fertik.


FAK kok enega kompliciranja, pa nimamo vsi časa cele dneve študirati ene zakone in predpise,.

m0LN4r ::

Dobil dve RX 580 4gb Pulse z Elpida ramom.

Ima kdo kak BIOS, ker jaz ga ne najdem in al je ta kartica klump ali jo posljem nazaj v trgovino.
Namrec ce dvignem ram nad 2000mhz se kartica sesuje cez kake 4 ure.

Pa nevem kaj eni pisejo po netu da jim porabi pod 100W, ja meni tudi pise v raznih programih aka GPU-Z da trosi 100-110W al iz vticnice pa vlece sigurno vec kot 150...

O teh 29-30mhs z 80W lahko samo sanjam s to kartico ocitno.

A so 8gb variante PULSE 580 tudi tak drek?

Trenutno dobivam maks. 25HS in to z 2x vecjo porabo kot z 1060kami kjer samo TDP potegnem dol in memory gor pa fertik.
Downvolting/clocking v Claymoru sploh ne prime.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Predator X ::

men gpu-z kaze ~65w

dolenc ::

Ja bravo.. Ni druzga .. bravo. Nč naštimat, pol je pa kartica drek :P

4gb modeli imajo ram na 1750mhz kašnih 2k+ :D. Največi boost boš dobil z drugimi timingi na ramih, biosov je na netu polno, ker imaš bios switch na grafi se lahko tudi mal igraš.
Za porabo bo potrebno pa undervoltat, dej na 1150mhz-1200mhz jedro in 950mV, ravno tako moraš popravit tist memory controler voltage na 950, drugače ne pusti pod 1000mV core in glej ga čudež. Tdpja ne spreminjaj.

i33a ::

Pozdravljeni, že nekaj časa spremljam kriptovalute dogajanje okoli njih.
Prej žal nisem imel časa in možnosti rudariti. Mi je pa stvar še vedno zelo zanimiva. Vem, da je za rudarjenje nekaterih valut (npr. bitcoina) že precej pozno, a me vseeno zanima, če bi se vseeno mogoče izplačalo rudariti Ethereum ali pa kak drug altcoin? Mašine za rudarjenje še nimam, a imam prednost v tem, da imam na voljo zastonj elektriko, kjer bi lahko rudarila kakšna mašina.
Kaj (če bi se), bi se lahko povrnil vložek v stacionarni računalnik primeren za rudarjenje? (Če nekateri to počnejo in se jim izide kljub plačevanju elektrike, bi se moralo tudi meni. Kaj menite? )

Lep pozdrav in hvala za dogovore.

gddr85 ::

dolenc je izjavil:

Ja bravo.. Ni druzga .. bravo. Nč naštimat, pol je pa kartica drek :P

4gb modeli imajo ram na 1750mhz kašnih 2k+ :D. Največi boost boš dobil z drugimi timingi na ramih, biosov je na netu polno, ker imaš bios switch na grafi se lahko tudi mal igraš.
Za porabo bo potrebno pa undervoltat, dej na 1150mhz-1200mhz jedro in 950mV, ravno tako moraš popravit tist memory controler voltage na 950, drugače ne pusti pod 1000mV core in glej ga čudež. Tdpja ne spreminjaj.

pulse nima dual bios, afair

dolenc ::

Pa res nima.. sem mislil da je ista grafa kot rx480, pa zgleda so to dali stran.

gddr85 ::

tista je nitro 480, pulse so cenejše 5xx serije, brez switcha in led..

dolenc ::

Drugače pa delno povezano. Ravno štelam 2 rx 570. In gredo eni rami do 2000mhz drugi pa celo 2250mhz 8-O, pa verjetno bi še šlo ker ni errorjev na obzorju

D3m0r4l1z3d ::

A rudariš tudi ETN kaj?
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

dolenc ::

Trenutno sam to ja, če te zanima kolk da jajček moj, rx 480 nekaj čez 1kh/s

gddr85 ::

a samo freq. rama si povečal pa dela na 2000mhz? elpida ram?

D3m0r4l1z3d ::

dolenc je izjavil:

Trenutno sam to ja, če te zanima kolk da jajček moj, rx 480 nekaj čez 1kh/s

A je ta cifra iz minerja ali poola?
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

dolenc ::

Elpida ram je ja.. timinge sem ene pobral z neta, pa na 2000mhz dal pa dela.. Tista, ki je pa prej brez timingov šla na 2250mhz pa s timingi ne gre več. Pa core na 1300mhz@1000mV, sam to še ni garant da bo stabilno, bomo do juter videl, moglo bi delat :)

Pool in miner se kar ujemata pri meni, oz ponavadi ma pool mal več :). Na screenu ni čist realen zadnji spike, ker sem tiste 2 570 testiral na svoji denarnici, pa vmes sem mojo ugasnil, ampak 24 urno povprečje pa kar ustreza.

D3m0r4l1z3d ::

Kateri je to pool?

Daj še za 2x 570, jaz sem naročil 2x 570 expedition od asusa oc verzijo

aja, 1kh je še od procesorja šteto?
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Zgodovina sprememb…

dolenc ::

Pool je etn hashvault, procesor počiva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dolenc ()

youPlonker ::

m0LN4r je izjavil:

Dobil dve RX 580 4gb Pulse z Elpida ramom.

Ima kdo kak BIOS, ker jaz ga ne najdem in al je ta kartica klump ali jo posljem nazaj v trgovino.
Namrec ce dvignem ram nad 2000mhz se kartica sesuje cez kake 4 ure.

Pa nevem kaj eni pisejo po netu da jim porabi pod 100W, ja meni tudi pise v raznih programih aka GPU-Z da trosi 100-110W al iz vticnice pa vlece sigurno vec kot 150...

O teh 29-30mhs z 80W lahko samo sanjam s to kartico ocitno.

A so 8gb variante PULSE 580 tudi tak drek?

Trenutno dobivam maks. 25HS in to z 2x vecjo porabo kot z 1060kami kjer samo TDP potegnem dol in memory gor pa fertik.
Downvolting/clocking v Claymoru sploh ne prime.


Meni je uspelo na 8GB Pulse modelu (Samsung rami) spraviti performance iz privzetih 20 MH/s na 31 MH/s (za Ethereum).

Uporabil sem AMD Blockchain driverje (11. avgust, varianta je še 23. avgust) in Polaris BIOS editor z 'One click timing patch' (link). Če pogledaš README od repozitorija na linku, vidiš da je ta BIOS tweak primeren tudi za 4GB kartice oz. Elpida rame. Še to: če slučajno nek Polaris BIOS editor ne deluje na tvoji kartici, poskusi s starejšo verzijo (npr. 1.4).

Kolikor spremljam sceno zadnji mesec, je za Ethereum BIOS flash a must. Sem imel neflashano kartico z 2200MHz rami, pa ne pride niti blizu stock frekvenci ramov (2000MHz) z izboljšanimi latencami.

Nastavitev clockov in voltaže mi z AMD Blockchain driverji deluje v Claymore 10.0 (s tem, da AMD WattMana nimam nameščenega, ker gre za res obupen software, ki nonstop naključno resetira voltaže/clocke!). Poskusi brez WattMana in s starejšim Claymorjem.

S porabo kartice teh kartic je pa tako - zaradi mene lahko tale GPU-Z javlja karkoli hoče, P = U * I znam tudi jaz izračunat... za GPU-Z javljano porabo 105-110W pa vleče realno 150-160W iz vtičnice (na EVGA Gold napajalniku).

AMD je pač AMD. Porabiš en kup cajta in živcev, da za silo usposobiš kartico, tako kot si si zamislil :)

m0LN4r ::

1990Mhz dela, 2000Mhz pa crashne cez pol dneva.

AMD je pač AMD. Porabiš en kup cajta in živcev, da za silo usposobiš kartico, tako kot si si zamislil :)

Exactly my words.

Ma veste kaj, posljem jaz ti dve lepo nazaj in sem slucajno nabavil dve drugi od Gigybate z 8gb in celo ceneje. Tam je vsaj ram ze od starta 2000mhz in se ves bios tweakov na razpolago.
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Predator X ::

Novi driverji ti omogočajo compute + graphic switch prvi kuri 90W (25Mh/s), drugi kuri 60W (19Mh/s).

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

To so vse imaginarne stevilke:
P = U * I znam tudi jaz izračunat... za GPU-Z javljano porabo 105-110W pa vleče realno 150-160W iz vtičnice (na EVGA Gold napajalniku).

Enako. Na te programe se zanasat pri AMDju je totaln BS
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Predator X ::

m0LN4r je izjavil:

To so vse imaginarne stevilke:
P = U * I znam tudi jaz izračunat... za GPU-Z javljano porabo 105-110W pa vleče realno 150-160W iz vtičnice (na EVGA Gold napajalniku).

Enako. Na te programe se zanasat pri AMDju je totaln BS


No, no nehi zdej klele po AMDju pljuvat. Maš tud GTX 1060 userje, ki jim grafična malce več kuri (boost in je glasna). Kakorkoli je RX 480 porabila ~25W več kot GTX 1060.
Za vse proce/gpu etc. večinoma vse strani uporabljajo te zadeve.

Meni kuri ta RX res zelo malo tud iz vtičnice. Prejšna je kurila +20-30W. Sem moral undervoltat. Ta kuri presneto malo s stock clocki.

Lahko pogledaš bios?

Zgodovina sprememb…

Predator X ::

Če imaš HWInfo mogoče poveš, če ti VRM power input pokaže preko 100W?

Stokarino ::

Koliko etn pa se dobi na dan z 570,480?

D3m0r4l1z3d ::

slabih 50
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Kebo ::

Kaj menite na tole matično. Prišparaš pri riser karticah, so pa malo nabasane med sabo.
Link

D3m0r4l1z3d ::

malo?
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Kebo ::

Pa dobro, daš pred kartice ene 5 venitlatorjev pa je stvar rešena.

D3m0r4l1z3d ::

klimo ali okno odpreš, pa je all good
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

m0LN4r ::

No na graficno sem moral sflashat nek prastari bios od rev.1.0 ker v na novi 1.1 polovica timingov fali. Sicer HS sem dvignil za plus 2, ampak poraba je se vedno katastrofalna.

Po HWINFO imam vcore mam ze na 0,900V memory pa na 920, pa dve kartici se vedno trosita vec kot ena 1080Ti, ce minam VTC z 98% TDP
Total system:
2x580 = 380W eth - profit 50eur/M
1x1080Ti = 380W VTC - 100eur/M

Svasta
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

m0LN4r ::

No na graficno sem moral sflashat nek prastari bios od rev.1.0 ker v na novi 1.1 polovica timingov fali. Sicer HS sem dvignil za plus 2, ampak poraba je se vedno katastrofalna.

Po HWINFO imam vcore mam ze na 0,900V memory pa na 920, pa dve kartici se vedno trosita vec kot ena 1080Ti, ce minam VTC z 98% TDP
Total system:
2x580 = 380W eth - profit 50eur/M
1x1080Ti = 380W VTC - 100eur/M

Svasta
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

bobby ::

katere točno grafike imaš to, kater ram?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

m0LN4r ::

Prej Sapphire Pulse 580 4G Elpida - te so ble totalno v kurcu, nad 1990 instantno crashale obe povrsti...

Zdaj se igram z Gigabyte Gaming 580 8G Hynix Rev 1.1

Nima veze, sem malo preracunal in se vedno bi bilo z 3x 1080Ti VTC 2x vec profita, kot z 6x 580 ETH... Tudi ce znizam porabo se za 20W in eth hs dvignem na 30...

Oz. tudi z 6x 1060 VTC je vecji profit, kot 6x 580 ETH...
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Predator X ::

m0LN4r je izjavil:

No na graficno sem moral sflashat nek prastari bios od rev.1.0 ker v na novi 1.1 polovica timingov fali. Sicer HS sem dvignil za plus 2, ampak poraba je se vedno katastrofalna.

Po HWINFO imam vcore mam ze na 0,900V memory pa na 920, pa dve kartici se vedno trosita vec kot ena 1080Ti, ce minam VTC z 98% TDP
Total system:
2x580 = 380W eth - profit 50eur/M
1x1080Ti = 380W VTC - 100eur/M

Svasta


Edin pr teb je to.
Svasta.

m0LN4r ::

Ne ni, malo prelistaj anorak forum...

Nove revizije so totaln srot
https://ref.trade.re/38mvdvxm
Trade Republic 38MVDVXM

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Predator X ::

m0LN4r je izjavil:

Ne ni, malo prelistaj anorak forum...

Nove revizije so totaln srot


Nope, ti si tu "grdi raček"

D3m0r4l1z3d ::

Predator X je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Ne ni, malo prelistaj anorak forum...

Nove revizije so totaln srot


Nope, ti si tu "grdi raček"

Zelo hipokritično od tebe,... aja, fanboy!
ETN Wallet addr.: etnkGuvhDzR7Dh8us4e69VStubGbmQHrh5pe2fnpNDhEhX5
A1nCWrFBMK2NmkycgVN4sAwhvY8YyNNbF6KUSJyFZ99QKU8phCn
Cryptopia ref. link: https://www.cryptopia.co.nz/Register?referrer=Anymalus

Predator X ::

Sure.

Ljudje furajo RX 570/80 ~80W skupaj ~110W
««
29 / 63
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ETN electroneum (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
19324663 (6275) Baja
»

Nicehash in single gpu

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
141291 (746) Clubraider
»

Rudarjenje kriptovalut, ce je elektrika zastonj

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
218267 (3906) svedr
»

NiceHash ponovno začel obratovati

Oddelek: Novice / Kriptovalute
4917963 (11123) alanm
»

Litecoin (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
747128571 (66298) -žiga-

Več podobnih tem