» »

Etherum mining (rudarjenje)

Etherum mining (rudarjenje)

««
22 / 63
»»

K0l1br1 ::

Pol ti gre pa na naslov, ki si ga dal v nh2, kamor ti prenesejo, ko se ti dovolj nabere, saj v nicehash wallet nimaš nič.

Sno0py ::

Kaj pa najbolj priporocas od walletov? https://new.nicehash.com/ https://blockchain.info ali pa https://www.cryptonator.com/?utm_referr...
Mora pa imeti opcijo posiljanja.. Znesek se pa najbolj splaca porabiti kar online? Ce bi si nakazoval bi imel cel kup provizij pomojem?

amacar ::

Ce si dal minat na external wallet potrm dobis izplacano prvi petek za tem ko bos nabra 0.01btc.

Koko007 ::

Moj budget gaming pc( i3 4160 rx560) sem danes pognal v mining, ker imam amd grafično sem si potegnil 1.8 legacy verzijo, pol pa vidim da mi nicehash hkrati rudari etherium in zcash. A je to ok? Ali bi naj ena grafična rudsrila sam oeno valuto? Estimated daily earning pa niha od 0,63€ do 0,91€, večino mad 70 in 80timi centi. Nekam velik razpon se mi zdi. Medtem ko mi je poraba celega pcja 140w.
Je pa še en problem, grafična med miningom kar preskoči target temperaturo v wattmanu (74°C) včasih se celo približa max(84°C). Grafična je sapphire pulse, torej z enim ventilatorjem. Jaz se bojom da jo bom slejkoprej skuril z tskimi tamperaturami. Glede case fanov pa nimam nobene možnosti namontirat razen enega 92mm. Psu ps deluje kot izhod zraka. Tudi med gamingom ni kaj boljše, slabih 70°C... menjava ohišja ne pride v poštev.

kiFni ::

Vsaj odpri ohišje - snami stranice da bo več lufta.

Koko007 ::

Aja pozabil sem omenit, temperature so bile izmerjene pri odprti stranici

bobby ::

Mamesti si afterburnerja pa si tam definiraj profil ventilatorja pa je.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

Koko007 ::

Saj mam amd wattman in sapphire trixx. To bom že nekako pošlihtal, bol me zdaj skrbi kako velika nihanja med estimated daily earning so v nekaj minutah, razlika za skoraj 0,30€... pa to da mi hoče nicehash z enimin gpujem rudarit dve kriptovaluti. A je to normalno?

eniLS ::

Ja, to je normalno, pogooglaj kaj o dual mining..

branc ::

Koko007 je izjavil:

Aja pozabil sem omenit, temperature so bile izmerjene pri odprti stranici

Daj grafo na riser. tako jo boš odmaknu od mb. Par stopinj bi mogl bit bolš.

Koko007 ::

tu sem pa žal z ohišjem omejen...

s51as ::

Kakorkoli obrneš se neki veliko greje in nekam malo narudari.
Moja Asus HD7850 se greje na 55°C, orginal hladilnik sem dal dol in gor pasivnega s heatpipi in en noctua 12 cm ventilator. ventilator dela s 20% obratov. Procesor in GPU pa delata isto nekje 80 centov na dan z istim programom.
It's just me myself and I

branc ::

Koko007 je izjavil:

tu sem pa žal z ohišjem omejen...

Zakaj? Sej maš lhk v ohišju vse, grafo pa zunej.

s51as je izjavil:

Kakorkoli obrneš se neki veliko greje in nekam malo narudari.
Moja Asus HD7850 se greje na 55°C, orginal hladilnik sem dal dol in gor pasivnega s heatpipi in en noctua 12 cm ventilator. ventilator dela s 20% obratov. Procesor in GPU pa delata isto nekje 80 centov na dan z istim programom.


55°C? Dokler ni 85, sploh ni omembe vredno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: branc ()

s51as ::

Imam en fajn fractal design ohišje v katerega sem dal nekaj noctua 14 cm ventilatorjev in mi praktično neslišno zelo efektivno hladijo ohišje in sevede vse kar je notri :)
It's just me myself and I

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s51as ()

Fritz ::

s51as je izjavil:

Imam en fajn fractal design ohišje...

Ne bi bilo slabo, če bi z nami delil še model ohišja o katerem pišeš.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

s51as ::

Uf.. je že kar star 2012 sem kupil... ni tisti, ki je obložen s peno ima pa prostor za 2 ventilatorja spredaj, dva na vrhu enega zadaj in enega na stranici. Jaz imam 140 mm zgoraj, zadaj in spredaj 2. Na procesorju imam tudi en 140 mm ventilatorj na grafični pa 120 mm.
It's just me myself and I

Predator X ::

s51as je izjavil:

Uf.. je že kar star 2012 sem kupil... ni tisti, ki je obložen s peno ima pa prostor za 2 ventilatorja spredaj, dva na vrhu enega zadaj in enega na stranici. Jaz imam 140 mm zgoraj, zadaj in spredaj 2. Na procesorju imam tudi en 140 mm ventilatorj na grafični pa 120 mm.


Kaj ko bi slikal?

s51as ::

Ja kaj sem pa vedel, da te moja kišta tolk zanima, tema je o rudarjenju.
Ohišje je tole ARC midi tower: http://www.fractal-design.com/home/prod...
Kletke za diske so prilagodljive, jaz sem zgornjo odstranil ker je v spodnji dovol prosotra, tako postane tudi bolj enostavna za prezračevanje. Za kable je za zadnji strani sicer tesno, ampak ni večjih težav se da vse lepo urediti.
Bom doma naredil sliko svoje mašine z ventilatorji in hladilniki.
It's just me myself and I

Fritz ::

R TNX S51AS 73 8-)
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

s51as ::

Fritz je izjavil:

R TNX S51AS 73 8-)

To pa ne razumem... se vidi da se bližam 40...
It's just me myself and I

dexterboy ::

http://www.fractal-design.com/home/prod...

Tole sem jaz hotel zase kupiti pred leti, pa ga ni bilo več.
Trenutno uporabljam Define Mini, ampak ima na vrhu prostor za samo en ventilator, bom moral premestiti v Define R4, če bom dal še eno grafično not. Je pa tako, da se v Define Mini potita 1050Ti in 1060, pa ni bilo do sedaj nobenih težav s pregrevanjem.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Fritz ::

@s51as
Ups, sem mislil, da je tvoj nick radio-amaterski klicni znak. Sporočilo je bilo 'Sprejeto, hvala in lp!'
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

s51as ::

Fritz je izjavil:

@s51as
Ups, sem mislil, da je tvoj nick radio-amaterski klicni znak. Sporočilo je bilo 'Sprejeto, hvala in lp!'


Aha :) Zdaj mi je pa jasno! Hvala!

dexterboy je izjavil:

http://www.fractal-design.com/home/prod...

Tole sem jaz hotel zase kupiti pred leti, pa ga ni bilo več.
Trenutno uporabljam Define Mini, ampak ima na vrhu prostor za samo en ventilator, bom moral premestiti v Define R4, če bom dal še eno grafično not. Je pa tako, da se v Define Mini potita 1050Ti in 1060, pa ni bilo do sedaj nobenih težav s pregrevanjem.


Define ima na stranicah protihrupno peno, ki nič kaj fajn ne vpliva na hlajenje sistema, pa tudi drugače je precej zaprto ohišje, ker hrup zmanjšuje tako da ga ne spusti iz ohišja. Jaz sem se takrat odločil za bol odprto ohišje in tihe ventilatorje in se zadeva super obnese. Večino časa se vrti samo ventilator na procesorju in pogosto ventilator na zadnji stranici ohišja. Drugi ventilatorji se vklopijo nekje pri 60°C kar se zelo zelo redko zgodi pa še takrat za kratek čas.
It's just me myself and I

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s51as ()

m0LN4r ::

Mina kdo z 1050Ti ? Koliko ima ETH HS pri 60 ali 65% TDP in koliko ima porabe potem ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

s51as ::

 Ohišje

Ohišje

It's just me myself and I

MacLeod ::

Rudarite vsi samo ETH ali še kdo kaj drugega? Kaj se najbolj splača?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MacLeod ()

Heisenberg ::

MacLeod je izjavil:

Rudarite vsi samo ETH ali še kdo kaj drugega? Kaj se najbolj splača?


Enako vprašanje kot MacLeod + koliko se bolj splača dual naprej samo ethereum in pa kateri program za rudarjenje uporabljate za ethereum oz. dual ???

Trenutno sem na Claymore's dual mining, ampak rudarim samo Ethereum.
Je pa treba vedeti, da program vmesno prekine in rudari na račun Claymora.

MacLeod ::

Še eno vprašanje glede davka, koliko imam informacije naj bi iblo obdavčeno to, kako sploh to prijaviš oziroma kdo za vraga bo preverjal vrednost obdavčitve in kako?
Ni mi namreč jasno osnova obdavčitve. Kako obdavčiti nekaj, kar ima danes recimo primer, naminirano v vrednosti 1 ETH kar ni obdavčljiva vrednost in bo jutri ta ETH vreden 50€ več ali manj, potem ga je treba zamenjati, kjer izgubiš nekaj za fee, ni veliko ampak pri količini se nabere, point je obdavčitev, je potem davek na vrednost ki jo dobiš za to v € ko to nakažeš na račun ali kako?

Bi mel še vprašanja pa mam občutek da boljše da pustimo kot je, da se ne spomnijo še česa. :D

Qcube ::

Ni obdavčeno, poišči v tej temi je par strani nazaj link do pdf-ja.

m0LN4r ::

8x 1050Ti = 105 eth + 1000hs sc
System papca vseskup 500W
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

FX6300B ::

ha kdo ve kje dobiti nove rx 480 sem na amazonu dal naročilo samo očitno nebo nič iz tega ker že zelo dolgo cajta nimajo na zalogi...
May the force be with you!

amacar ::

No shit, smo ti takrat, ko si dal linke do amazona povedali, da ni na zalogi.
Pa rajsi 580ke isci ce kje kaksna prikaplja v trgovino.

s51as ::

A jaz to prav gledam, da z rudarjenjem zaslužiš cca 4000€ na leto - elektrika?
It's just me myself and I

K0l1br1 ::

s51as je izjavil:

A jaz to prav gledam, da z rudarjenjem zaslužiš cca 4000€ na leto - elektrika?
Itak. Vendar moraš za ta štos imeti enih 10-16 komadov 1060/1070 kartic, elektrika pa se pri takem številu tudi fajn nabere. Hiter izračun je pokazal ravno takšno porabo elektrike, vzel sem 3kW (od oka)- 3kw*24ur*0,15EUR/uro*365 dni =3942 EUR.

s51as ::

To je pa res kar velik strošek za elektriko. Pa nič profita.. če dobiš 4000 3942 pa moraš dat za elektriko, potem ti ostane 58 eur na leto? neki ne štima po moje.
It's just me myself and I

K0l1br1 ::

Verjetno je ocena 3kW pretirana. Meni kurijo 4 komadi in škatla cca nekaj več kot 3A, torej cca 700W. Čakam račun za ta mesec, pa bom videl, ali ima smisel. 0.15 pa je strošek po mojih položnicah v povprečju.

Qcube ::

S šestimi 1070 bi lahko dobil 3800€ na leto - elektrika ~900€.

s51as ::

to je ravno toliko kot plačaš za 6 1070 pa mašino...
It's just me myself and I

Qcube ::

Bitcoin se lahko dvigne na 5200€-8000€ do novega leta, tako da se ti skoraj ne splača rudarit in samo vložit v BTC.

s51as ::

Tudi res! Samo en gam ore kopat :) Če se ga ne bo splačalo kopat, potem ga ne bo.
It's just me myself and I

m0LN4r ::

Jaz imam 1060ke na 62% TDP, kopajo z 24,3 eth dual sc, ena porab okol 85W
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

s51as ::

m0LN4r se ti da razložit kaj to pomeni?
It's just me myself and I

B-Stard ::

Lepo napisano m0LN4r vse jasno

m0LN4r ::

Tisti, ki se bojite oz. hocete znizat porabo si instalirite MSI Afterburner pa TDP prestavljajte nizje, dokler ne zacne padat hashrate. S tem se da zelo enostavno in konktretno znizat porabo in temperature. Minanje ETHja je zelo malo odvisno od core clocka, nizanje TDPja niza voltazo in clock. Za 1070ke je optimalno nekje 70% - presodite sami.
Nato pa navijte RAM in to je to.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

Slika pove vec kot 1000 besed. Zdaj pa veselo na delo in si malo optimizirajte stvari:




Ni to nobena skrivnost, tisti ki se malo vec bavijo stem imajo se boljse in bolj zakomplicirane optimizacije, ampak za mene in Janeza bo tudi to dovolj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Heisenberg ::

Moj rig:

RX 580 8GB 30.4Mh/s @ 94Watt Ethereum oz. 30.3Mh/s Ethereum & 460Mh/s SiaCoin @ 103Watt

Heisenberg ::

m0LN4r je izjavil:

Slika pove vec kot 1000 besed. Zdaj pa veselo na delo in si malo optimizirajte stvari:




Ni to nobena skrivnost, tisti ki se malo vec bavijo stem imajo se boljse in bolj zakomplicirane optimizacije, ampak za mene in Janeza bo tudi to dovolj.



Predlagam, da si nastaviš -dcri 15 v start.bat oz. s + in - v programu. S tem povečaš razmerje v prid Ethereuma, ki je bolj profitibilen! Predvidevam da BIOS kartice nisi spreminjal, ker ti fali ene 10mh/s ?

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Nisem nikjer zasledil, da ima 1060 vec kot 24 hsja
Dcri mam nastavljen, tudi tam ni razlike, trenutno je za 1080 nastavljen na 110 za 1060 pa 12 brez vpliva na eth rate.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Koko007 ::

Jaz sem danes malo preizkušal amd wattman, malo za oc malo za downvolt. Pa mi je v prifilu za igro ispelo rpravit mojo rx560 na 1399mHz (+15%). Sem imel kar srečo(?). Medtem ko pa mi za zmanjšanje napestosti nikakor ne uspe kaj dosti nardit. Ko grem pod 1100mV mi core clock tskoj pade na 800~900mHz... power limit sem tud poskušal spreminjat, ko grem pod -15% isto sranje(tudi med auto voltage). So še kakšni drugi načini optimizacije?
Ps med gamingom na 1399mHz-mi grafična laufa na 80°C pri 2900rpm ventilstorju torej skoraj na full. Kje se da v slo kupit poceni recimo ok 92mm case vente, recimo da niso preglasni, pa tud ne prepočasni?

Estimated daily earnings pa pri normalnih core clockih niha med 60 in 70c samo gpu. Nicehash mi laufa neki claymones dual miner ali nekaj takega, etherium je men 9.500 in 11.000MH/s. A je to ok? Bi se dalo to kako povečat? Nekje sem prebral da bi lahko prišel vse do 14MH/s z nekim bios modom? Kakšna priporočila glede tega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Koko007 ()

Heisenberg ::

m0LN4r je izjavil:

Nisem nikjer zasledil, da ima 1060 vec kot 24 hsja
Dcri mam nastavljen, tudi tam ni razlike, trenutno je za 1080 nastavljen na 110 za 1060 pa 12 brez vpliva na eth rate.



Res je, sem spregledal da gre za 1060!
««
22 / 63
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ETN electroneum (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
19324411 (6023) Baja
»

Nicehash in single gpu

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
141274 (729) Clubraider
»

Rudarjenje kriptovalut, ce je elektrika zastonj

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
218232 (3871) svedr
»

NiceHash ponovno začel obratovati

Oddelek: Novice / Kriptovalute
4917779 (10939) alanm
»

Litecoin (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Loža
747127630 (65357) -žiga-

Več podobnih tem