» »

pedofilija

pedofilija

simonf16 ::

kako za hudica do takega pojava pride generalno? kako psihologija to obrazlozi. ali obstajajo kaksne teorije vzrokov

sem kristjan in mi ni jasno zakaj toliko pedofilije med duhovniki.V cerkvi je celibat predpisan za duhovnike-mašnike in za škofe.
ima kej celibat tukaj kaj zraven?
  • zaklenil: Mavrik ()

jype ::

simon32> kako za hudica do takega pojava pride generalno?

Pedophilia @ Wikipedia

Vse je razloženo.

simon32> sem kristjan in mi ni jasno zakaj toliko pedofilije med duhovniki.

Med duhovniki ni (statistično bistveno) več pedofilije kot med splošno populacijo, zgolj več priložnosti, da se zadržuješ med otroci in da ohraniš umazane skrivnosti skrite.

simon32> ima kej celibat tukaj kaj zraven?

Celibat lahko pripomore k razvoju patološkega odnosa do spolnosti pri nekaterih posameznikih, ne povzroča pa pedofilije. Večina duhovnikov ima normalne spolne odnose z odraslimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Scaramouche ::

simonf16 je izjavil:

kako za hudica do takega pojava pride generalno? kako psihologija to obrazlozi. ali obstajajo kaksne teorije vzrokov

sem kristjan in mi ni jasno zakaj toliko pedofilije med duhovniki.V cerkvi je celibat predpisan za duhovnike-mašnike in za škofe.
ima kej celibat tukaj kaj zraven?


genetika, tako kot ima gej hormonsko neravnovesje ima ta tudi samo na drug način...

jype ::

Scaramouche> genetika, tako kot ima gej hormonsko neravnovesje ima ta tudi samo na drug način...

Pri takih trditvah je treba biti previden: Geni sami nikoli ne morejo povzročiti pedofilije.

Scaramouche ::

jype je izjavil:

Scaramouche> genetika, tako kot ima gej hormonsko neravnovesje ima ta tudi samo na drug način...

Pri takih trditvah je treba biti previden: Geni sami nikoli ne morejo povzročiti pedofilije.


Vse kar smo je genetika, razen seveda če si teist in daješ not nečistost duše...

Okolje lahko samo povečaali pomanjša določene lastnosti, redko kdaj pa vzgoji, razen seveda če si par gejev ki to dnevno vprogramira v otroka tako bo otrok bil bisex ali closet gej kot odrase...

jype ::

Scaramouche> Vse kar smo je genetika, razen seveda če si teist in daješ not nečistost duše...

Tvoj pogled je sicer pogost, a tudi temeljito napačen.

Scaramouche> Okolje lahko samo povečaali pomanjša določene lastnosti, redko kdaj pa vzgoji

V resnici je okolje tisto, ki vklaplja in izklaplja delovanje posameznih genov.

Vzgoja je vedno stvar okolja in nikoli stvar genov.

mikojan ::

simonf16 je izjavil:

in mi ni jasno zakaj toliko pedofilije med duhovniki.


Mediji so ti fanj sprali mozgane a

Smrekar1 ::

simonf16 je izjavil:

kako za hudica do takega pojava pride generalno? kako psihologija to obrazlozi. ali obstajajo kaksne teorije vzrokov

sem kristjan in mi ni jasno zakaj toliko pedofilije med duhovniki.V cerkvi je celibat predpisan za duhovnike-mašnike in za škofe.
ima kej celibat tukaj kaj zraven?


Dobršen del pedofilije (in homoseksualnosti) v med duhovniki RKC je najbrž posledica samoselekcije. Verni krščanski pedofili, ki jih normalni odnosi moški-ženska niti ne privlačijo kaj dosti imajo možnost, da to zakrijejo tako, da se pridružijo duhovščini in so lahko uradno samski. Nekateri potem podležejo skušnjavi in začnejo položaj zlorabljati, da dobijo tisto, kar si želijo. Ločiti moramo med pedofilijo in spolno zlorabo otrok. Pedofilija je motnja, zaradi katere posameznika spolno privlačijo nedozoreli otroci. Spolna zloraba otrok je zločin, ko se to udejani. Je povezana s pedofilijo, slednja seveda lahko vodi v spolno zlorabo otrok, vendar tu ne moremo potegniti enačaja.

Celibat morda lahko pripomore k razvoju take motnje pri ranljivih posameznikih s predispozicijami, vendar sam po sebi tega ne povzroča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

tikitoki ::

Scaramouche je izjavil:

jype je izjavil:

Scaramouche> genetika, tako kot ima gej hormonsko neravnovesje ima ta tudi samo na drug način...

Pri takih trditvah je treba biti previden: Geni sami nikoli ne morejo povzročiti pedofilije.


Vse kar smo je genetika, razen seveda če si teist in daješ not nečistost duše...

Okolje lahko samo povečaali pomanjša določene lastnosti, redko kdaj pa vzgoji, razen seveda če si par gejev ki to dnevno vprogramira v otroka tako bo otrok bil bisex ali closet gej kot odrase...


DEj si preber kaj je epigenetika.

Scaramouche ::

DEj si preber kaj je epigenetika.


Lahko dobiš določen fetiš če te za to nekdo spodbudi, veliko ljudi je imelo fetiš spanking ker so jih kot mulce v šoli šeškali! glede epigenetike, pa vemo da biti gej ni posledica vklapljanja ampak samo genetike, ker vidmo recimo dva brata ki zrasteta v istem okolju, ene je gej drug pa ne..

Forsiranje bi pa lahko to postavilo v fetiš. Glej stare Grke!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

zakaj niso duhovniki kastrirani?

Oddelek: Loža
212126 (1921) zee
»

Ali koran res poziva k terorizmu/nasilju do nevernikov? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14930183 (27514) JanK
»

Župnik za spolne napade dobil pogojno kazen (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9418977 (17363) atubbuta

Več podobnih tem