» »

Problem: Računalnik po mirovanju crkne

Problem: Računalnik po mirovanju crkne

BoGo ::

Pozdravljeni.

Moja punca ima problem z računalnikom, ki je ven z moje lige. Virus ni, ker nima interneta in tudi jaz ji nič ne snemam, tako da je računalnik odrezan od sveta.

Simptomi so naslednji:

Ko je računalnik nekaj časa v mirovanju, nastane čren ekran. Predpostavljam, da je to zaradi power management settings, da izklopi monitor in diske. Po tem če ga hočem spraviti nazaj v delovanje, se ne odziva, ali pa je že itak crknjen. Računalnik sem ugasnil tudi ročno in ga nato nazaj vklopil, pa nič. Ne trzajo diski, ne dobim zvočnega signala, nič, samo čren ekran.

Zdaj sem računalnik odprl, zmigal vse kontakte notri, počistil prah in zadeva je delovala, vendar se je problem spet ponovil.

Ali kdo ve, kaj je problem? Če ni home-made rešitve, mi lahko priporočate dober in poceni servis?

LP
BoGo
There are 10 kinds of people in this world:
Those who understand binary and those who don't.

OwcA ::

Za začetek poskusi izklopiti vso navalako povezano z varčevanjem z energijo in hibernacijo, lahko da gre le za nekompatibilnost, oziroma nepodpiranje.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Cokolesnik ::

Owca ima prav. Jaz bi na tvojem mestu imel vklopljen le izklop monitorja po določenem času, ostale naprave (diske, cel sistem) pa ne bi omejeval oz. jih ne bi nastavljal za samodejni izklop po določenem času. Računalnik ima vgrajeno hlajenje, zato naj te daljše delovanje rač. ne skrbi.

Monitor pa se segreva in nima hlajenja, niti ni potrebno, da porablja nepotrebno el. energijo, če ni pred njim aktivnega uporabnika. Upam si reči, da boš monitor iz standby načina prebudil brez težav, ko ga boš z miško/tipkovnico prebudil iz pasivnega položaja. Pri prebujanju diskov oz. sistema, pa kot že rečeno, ima tvoj računalnik težave.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

BoGo ::

Novi simptom.

Ni povezano s hibernacijo. Ko sem ponovno usposobil računalnik in sem ravno hotel izklopiti hibernacijo ter izklop diskov, mi je kar med delom čez nekaj cajta crknil.... A ma kdo kako idejo?
There are 10 kinds of people in this world:
Those who understand binary and those who don't.

OwcA ::

Problematičen napajalnik?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

BoGo ::

Hvala, bom poskusil. Dobro, da imam doma še enega rezervnega.
There are 10 kinds of people in this world:
Those who understand binary and those who don't.

BoGo ::

Spet jaz. Poskusil sem z zamenjavo napajalnika. Ista pesem, zato sem dal nazaj starega. Se pa računalnik zdaj včasih resetira, včasih zmrzne, včasih pa stara zgodba.
Mislil sem si, da bi lahko bil problem v procesorju, s hlajenjem, pa sem videl, da ventilator na hladilniku dela. Saj je pravilno obrnjen tako, da piha not, ane?

A bi lahko bil problem v samem operacijskem sistemu (Win ME)?

LP
BoGo
There are 10 kinds of people in this world:
Those who understand binary and those who don't.

Dusko ::

Ja problem bi lahko zagotovo tičal v operacijskem sistemu torej nisi napisal konfiguracije zato nevem ali bi win xp na tej mašini delovali. Drugače pa foramt c in naloži win 98 se ali pa pač lahko še enkrat poskusiš s win me.
Ampak če je odrezan od sveta.Kaj pa če bi probal še to da bi ga povezal s svetom in naložil kakšne popravke iz windows update page.
ker meni win me niso hotli se ugašat zaustavitev sistema ni delovala so bili miškini driverji krivi. Zato mogoče se posrfaš za kakšnimi novejšimi gonilniki za tvojo strojno opremo.
Mogoče tudi flašanje biosa na plati.
Priporočam res da povežeš mašino s svetom :))

BoGo ::

Dusko, bom res probal s format. Mislim, da je masin tam nekje 1,1 GHz 128 MB RAM, nisem siguren. Bom pa preko racka na svojem racunalu naredil backup in formatiral ter reinstaliral. Upam, da bo sedaj to uspelo. Sumljivo mi je to, da po restartu še vedno nič ne trza.
There are 10 kinds of people in this world:
Those who understand binary and those who don't.

BoGo ::

Problem se je ponavljal znova in znova. Pa sem zadevo odnesel strokovnjakom.

Ne boste verjeli, kaj je bil problem: RAM. So ga zamenjali, pa je OK.
There are 10 kinds of people in this world:
Those who understand binary and those who don't.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se noče prebudit - AMD

Oddelek: Strojna oprema
375083 (4584) opeter
»

Računalnik noče zaspati

Oddelek: Pomoč in nasveti
465480 (4976) opeter
»

Zaganjanje sistema windows

Oddelek: Pomoč in nasveti
132143 (1957) In Extremis
»

Windows Vista se bo nalagala hitreje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
12511268 (8348) ripmork
»

Zakaj

Oddelek: Programska oprema
71236 (1075) Ribicija

Več podobnih tem