» »

Motnja od gospodinjskega aparata

Motnja od gospodinjskega aparata

IvoC ::

Računalnik imam blizu avtomata za kavo (razdalja 2 m, ne morem bistveno spremeniti pozicij).

Ko moja draga kofetarica vključi ali izključi kavni avtomat, mi za sekundo, dve, izgine slika na ekranu. Včeraj mi je obenem še nekaj "škrtnilo" v ekranskih zvočnikih. To mi ni prav nič nič všeč!

Ali bi prenapetostna zaščita odpravila motnjo?

Hvala in LP IvoC

P.S.
Opravičujem se moderatorju, ker to ni "čista računalniška" tema.

mat xxl ::

Taka z filtrom DA !

Pentium ::

Po mojem bi dober UPS s pravo filtracijo tudi odpravil motnje.

videc ::

Lahko pa uporabiš drugo vtičnico, ki ni na isti varovalki kot kavomat.

ToniT ::

Če ni na isti varovalki, še ne pomeni, da ne bo motenj. To velja, če je na drugi fazi.

MTB ::

Jaz sem imel težave z monitorjem in DAB+ sprejemnikom. Ko se je na ekranu pojavilo večje področje svetle barve (bela, siva), mi je signal padel za 10dB. Nekaj sem čaral okoli monitorja in ugotovil, da pomaga, če napajalni kabel za monitor ovijem z alu folijo.

IvoC ::

V hiši sem med opuščeno šaro našel Infosec UPS System - Surge (dva izhoda 220 V, dva izhoda za telefon), ki sem ga včasih uporabljal za zaščito klasične telefonske linije pred udarom strele. Zmotno sicer, ker imam hišno "ozemljitev" z ničenjem in za tako hišno napeljavo je edina "medicina" izklop občutljivih naprav pred nevihto. Pač moje neznanje in napaka projektanta!

Kakorkoli, motnjo, ki pride na monitor pri vklopu/izklopu električno pomanjkljivo opremljenega aparata, odpravi v celoti.

Vsem hvala za nasvete in LP IvoC


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TeamViewer vdori

Oddelek: Informacijska varnost
267761 (2208) mat xxl
»

Bitdefender in Klik NLB

Oddelek: Loža
252990 (2052) predi
»

Motenje Wi-Fi signala

Oddelek: Pomoč in nasveti
72574 (2257) SaXsIm
»

Brezžične slušalke - pok

Oddelek: Zvok in slika
72319 (1729) stalker
»

SUDOKU Brute Force

Oddelek: Programska oprema
61852 (1737) IvoC

Več podobnih tem