» »

HOT - Hofer Telekom

HOT - Hofer Telekom

Temo vidijo: vsi
««
67 / 76
»»

-ninja-91- ::

Jaz sm si kr direkt tole nabavu: https://www.senetic.si/product/RBLHGR_R...
Na lokaciji, kjer mi je telefon komej pobral signal za klice (internet pa sploh ni delal) potegne 12 Mbps zdej čez :D

Cristofori ::

-ninja-91- je izjavil:

Jaz sm si kr direkt tole nabavu: https://www.senetic.si/product/RBLHGR_R...
Na lokaciji, kjer mi je telefon komej pobral signal za klice (internet pa sploh ni delal) potegne 12 Mbps zdej čez :D


Kaj pa je to? Antena+modem+ruter... za zuni?

-ninja-91- ::

Zunanja antena + modem v enem (notr vtakneš sim), v hiši jo pa na ruter priključiš. Usmerl smo jo tko po občutku (sprobaval katera smer na speedtest strani vrže ven najboljši rezultat). Še boljš bi najbrž delal na Telekom omrežju, ampak ma Hofer precej boljšo ceno za količino podatkov, da se zadovoljim z 12Mbps linijo (prej po DSL je tm 2-3Mbps vleklo) :D

dev ::

Saj HoT deluje ok, ampak 200GB je danes, ko ni vec nic cudnega, ce je igra na steamu 50GB, je to zal premalo.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

jezek05 ::

Rabim predplačniški paket izključno za prijavo v spletno banko(sprejem sms-a s kodo ob prijavi) in čisto nič drugega. Gledal se ta Start paket in če prav razumem je edini strošek 1,99 € za nakup sim kartice?

hojnikb ::

če rabiš samo sprejem, je to najcenej. ja.
#brezpodpisa

jezek05 ::

ja samo za ta namen bi se uporabljal. prej se je uporabljal samo certifikat potem pa so uvedli dvostopenjsko prijavo preko sms-a

modelno1 ::

Ne bo šlo, da aktiviraš kartico, moraš napolniti račun. Če res rabiš samo sprejem, moraš polniti na 270 dni. Za manj kot 5 € pri HoTu ne gre.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

mat11 ::

Bob 4 cente
mat

mirkuma ::

Tole gledam za uštimat internet na vikendu:
https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

Na spletni strani ne omenja SIM slota, ampk kolikor vidim gre za LTE modem/router.

In kot kaže ni zaklenjen na ponudnika SIM kartice, kot pri nakupu ZTE modema pri moj-HOT.
Ali pa se morda motim?
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirkuma ()

beta1 ::

Tak kot sem napisal ze 100x. ZTEja itd... se je treba izognit.

Vzami raje na bolhi huawei b315s modem. Svetlobna leta boljsi in stabilnejsi.

Hofer kartico kupi posebej.

mirkuma ::

@beta1
Hvala.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

JH84 ::

Kar naenkrat mi je nehal delal prenos podatkov preko mobilnega operaterja (HOT), torej internet ne dela...preko WIFI dela OK...naredil sem factory reset, omrežje mi avtomatsko izbere HOT, vendar ko downloadam internet in MMS nastavitve (SETTINGS/MOBILE networks/internet settings)mi da na izbiro samo 2 omrežja (M mobile in SI vodafone). Potem izberem Vodafone, ampak...

...pod APN mi potem kaže si.mobil GPRS, kar verjetno ni pravilno...vendar če naredim ročen vnos po navodilih (https://www.hot.si/rocne_nastavitve_02_...> websi, podatkovni prenos preko operaterja isto ne dela....če se prav spomnem, sem prvič pri nakupu in zagonu HOT kartice dobil SMS z nastavitvami...morda se motim, dolgo je že tega, vem pa da je prenos podatkov vedno delal BP...

Ima kdo kakšno idejo kaj bi lahko bilo narobe...telefon je 5 let stara Xperia, malce neumno vprašanje, ali lahko 'crkne' sprejemnik za prenos podatkov...ali kaj drugega delam narobe??

Hvala in lp

mtosev ::

ja probaj v drugem phonu. Lahko tud factory reset probas
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

JH84 ::

kot sem napisal sem naredil factory reset, že10x....bom probal prestaviti sim....

weasel ::

DrDeeJay je izjavil:

Na modemu piše, da ga ne smeš uporabljati ko se polni...a se tega držite? To je mal bedno...ker bi želel da laufa 24/7.

Kakšna je vaša praksa s tem? Ga polnite, ko se uporablja?

S tem mislim, na Wifi modem, ki ga dobiš v tem paketu:
https://www.hot.si/ponudba/internet.html


Jaz ga imam od avgusta lani priklopljenega na strom 24/7.

JH84 ::

Sm probal z drugim telefonom, isto sranje...internet ni delal niti ko sem prejel sporočilo z nastavitvami, ko sem dal noter prvič sim kartico....sem pa šel pogledat pod APN, pa sem videl da niso isto nastavitve kot piše na njihovi uradni strani (vsaj ime ni bilo enako)...
Potem se dal factory reset in sem ročno vpisal APN, seveda ne dela...popizditis bom dobil, pri HOT se nimam niti na koga obrniti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JH84 ()

kceglar835 ::

Dober dan. Zanima me če lahko SIM kartico v modemu napolniš preko hot vrednostnic, ali je "nujno" potrebno preko kartice. Hvala v naprej. Lp.

-ninja-91- ::

Z mailom se vpiši na spletni strani (ali aplikaciji) in brez problema napolniš

j4nm4n ::

Izbrisal vprašanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: j4nm4n ()

Cristofori ::

Kaj k. spet ne dela online polnenje? Napiše mi "prišlo je do napake".

To se mi je sedaj že drugič naredilo, spet ne morem uporabljat telefona. Moram začet nosit njihove polnilne kartice s sabo ;((

jnovak ::

Pozdravljeni!

Iščem Mobilni WiFi, ker bom prihodnja 2 meseca na 2-3 lokacijah, kjer ni klasične internetne povezave. Potrebujem za delo, za dostop do interneta s prenosnikom (torej ena naprava povezana, morda kdaj dve (če bi povezal še TV), za več pa trenutno ne vem - GSM ima itak svoj paket in svoje zakupljene količine prenosa).
Pišem v tej temi, ker sem videl ponudbo HoT GIGA z 200 GB (za 30 dni) za 15 €.
1. V kolikor ima kdo od ponudnikov primerljiv paket, bi prosil za info.

Hot Giga je na voljo z ZTE mobilni WiFi modem ali SIM kartico.
2. Kake so prednosti omenjenega modema VS. uporabe ~3 leta starega GSMa v katerega bi dal SIM kartico?

2.1. V kolikor priporočate mobilni WiFi modem -> ali je ZTE ok, ali svetujete kaj drugega?

Vnaprej hvala vsem za pomoč!

Dtrader ::

1. Dober. Lahko kasneje spremeniš tarifo npr Mini za 7EUR in imaš 4GB, če ti je dovolj. Sprememba tarife je enostavna.

2. Verjetno nobene, bi bil potreben test. Drugače pa kupi samo kartico in poči v GSM. Ker bo poleg tebe, ne bo težav.
Bolje da nimaš, ko gre gor, kot da imaš, pa gre dol :)

gddr85 ::

Kdo ve a 5gb opcija velja tud za Start paket in potem tud v tujini velja 2.3gb?

kanarin ::

Kaj za delovanje MMS je res potrebno imeti naloženo določeno dobroimetje (kjub veljavnemu paketu) - ker pri 0,xx € preverjeno ne deluje (na dveh HOT telefonih).

strom_15 ::

kanarin je izjavil:

Kaj za delovanje MMS je res potrebno imeti naloženo določeno dobroimetje (kjub veljavnemu paketu) - ker pri 0,xx € preverjeno ne deluje (na dveh HOT telefonih).


Pri Hot MMS niso brez plačni.

kanarin ::

strom_15 je izjavil:

kanarin je izjavil:

Kaj za delovanje MMS je res potrebno imeti naloženo določeno dobroimetje (kjub veljavnemu paketu) - ker pri 0,xx € preverjeno ne deluje (na dveh HOT telefonih).


Pri Hot MMS niso brez plačni.


To vem, ampak plačljivi naj bi bili samo poslani MMS, meni pa ni odpiralo niti prejetih MMS (poslano tudi iz ne-HOT telefona oz omrežja).

Iz HOT pomoči:

sporočila MMS niso vključena v paket in se obračunajo po ceni 0,039 EUR na poslano sporočilo MMS.

AštiriL ::

HoT zaračunava MMS *tudi* kot prenos podatkov.
Ostani 127.0.0.1, ko si 0.0.0.0, nosi 255.255.255.255.

Vedran ::

Ali obstaja kakšna razlika glede varnosti pri povezavi za končnega uporabnika med navadnim DSL priključkom in LTE povezavo (HoT GIGA) pri uporabi kakšnega boljšega router-ja (FRITZ!Box, Huawei, Iskratel)?

Spajky ::

Vedran je izjavil:

Ali obstaja kakšna razlika glede varnosti pri povezavi za končnega uporabnika med navadnim DSL priključkom in LTE povezavo (HoT GIGA) pri uporabi kakšnega boljšega router-ja (FRITZ!Box, Huawei, Iskratel)?
Pri boljših LTE routerjih imaš brdo naprednih nastavitev, ki jih lahko nastaviš/spremeniš, če znaš, pa pol IMHO ni neke bistvene razlike. Sam sem na mojem Huawei takoj spremenil defolt nastavitve in izklopil Wifi in dostopam do HoT preko mrežnega kabla na komp. Pa imam NAT, etc.

.. ker pa imam to kitajsko robo, pa ne vem, če je v OS-u ruterja kakšna luknja, da me kitajci vseeno špionirajo ... Firewall na kompu pa je tudi vklopljen ... Imajo pa tudi tile boljši ruterji za naše ISP-e ponavadi nadgrajeno na SLO verzijo poenostavljeno za upravljanje, ki ima oskubljene nastavitve. Sem izgubil en dan, da sem prišel do workarounda do original nastavitev (orig.Telekom verzija)... Nabavil zapakiranega z Bolhe (lanski model) za pol cene novega glede na D-link v BB-u ...

Pa valjda imajo tudi na HoT preko A1 kaj "varovano" omrežje .. podobno kot kakšni fixni ponudniki ... nisem 100% siguren ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

jezek05 ::

Nameravam prestaviti mobilno telefonijo iz T2 na drugega operateja. Zanimajo me vaše izkušnje z HOT telefonijo? Gostuje se v simobilovem omrežju in ti ga prikazuje kot domače ali gostovanje?

Veron ::

kot domače. Deluje vse ok, edino MMS ne dela na iPhone (doma in v tujini) ter hotspot (v tujini)

Gregex ::

Je imel še kdo danes zjutraj okoli 9h težave s sprejemanjem smsov na hotu? In sicer sem hotel napolnit dobroimetje s kreditno in nikakor ni poslalo verifikacijskega smsa, dal 5x, da pošlje in ga nisem dobil (hvala bogu za paypal), nakar ob 12h potem prišlo vseh 5 ob istem času, da mi je kmalu telefon eksplodiral, se pravi s triurno zamudo. Probal z dvema kreditnima karticama in da pri obeh bankah istočasno ne bi delovalo pošiljanje smsov, se mi zdi malo verjetno.

tomazic89 ::

Eno hitro vrapsanje...
Menjal bom iz Hot na Bob... Ker sem pozabil to urediti prej, mi bo Hot jutri "trgal" novih 9.99EUR za naslednji mesec... I guess, da sem teh 9.99 "popusil"?

-ninja-91- ::

Prekličeš kartico v aplikaciji pa je - če ni sredstev za obstoječi paket gre v tist default brez naročnine - kjer pol po parih mesecih ukinejo številko če ni prilivov.

sajmon ::

tomazic89 je izjavil:

Eno hitro vrapsanje...
Menjal bom iz Hot na Bob... Ker sem pozabil to urediti prej, mi bo Hot jutri "trgal" novih 9.99EUR za naslednji mesec... I guess, da sem teh 9.99 "popusil"?



Predvidevam, da boš tudi prenesel številko, tako da ne vem, če gre rešitev z preklicom kartice v aplikacije.
Sam sem si prenos tako planiral, da je bil prenos izvršen pred koncem obračunskega intervala.
Pa ne pozabi, 5€ moraš imeti na računu pri HOT, da lahko preneseš številko.

Master_Yoda ::

HOT sam po sebi nima narocnine, tako da ti te ob prenosu stevilke pomoje ne morejo prekiniti. Verjetno bos dobil novo cifro na HOT SIM, kjer bos lahko koristil njihove storitve. Paket in pa avtomatska SEPA placila za dobroimetje pa moras sam prekiniti pomoje.

To zgoraj samo predvidevam, nisem imel izkisnje s HOT nikdar tako da ne jemlji tega kot 100% true.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

Mare3 ::

Jaz sem prejšnji mesec menjal iz HOT na BOB ker nekje nisem imel dobrega signala, potem sem ugotovil da tudi na BOB-u ni dobrega ubistvu sem imel še več težav pa tudi aplikacija je čisti drek, sploh ne veš na čem si vse nepregledno da o polnjenju ne govorim. Sedaj sem šel nazaj na HOT in ga več ne menjam ker bolj preglednega in enostavnega za uporabo še nikoli nisem imel.

sunshine403 ::

Glede na to, da tako HOT kot Bob uporabljata isto omrezje (A1), ne vem od kje ti sploh ideja, da bi pri Bobu imel boljso ali slabso pokritost kot jo ima Hot.

tomazic89 ::

sunshine403 je izjavil:

Glede na to, da tako HOT kot Bob uporabljata isto omrezje (A1), ne vem od kje ti sploh ideja, da bi pri Bobu imel boljso ali slabso pokritost kot jo ima Hot.

Ne gre se za to...
Bob ima akcijo 30% off za tistega, ki te pripelje in zate. To je pri nama z mojo 72EUR letno. Potem grem spet na Hot in cakam na akcijo... Vzame mi tocno 10 minut na leto, pa prisparam za eno fino vecerjo za oba.
Isto pocnem tudi za internet, avtomobilsko zavarovanje in podobne scene... koliko se prispara na naprimer 10-letni ravni je nepredstavljivo, ce ne preracunas (tudi do 500EUR letno).

No, zadevo s Hot sem resil.. preklopil sem na "zastonjski paket" kjer je 0EUR na mesec in placujes po porabi.

skyline ::

Na eni HoT kartici mi je ostalo nekih 13 eur dobroimetja. Kako to porabit/prenest kamorkoli drugam?

Sem probal dobrodelno skurit prek SMS donacij na 1919, pa ne gre čez - HoT ni naveden med podprtimi operaterji.
Je možno to porabit za polnjenje Mobi računa na Telekomu?

Hvala!

MrStein ::

Lahko jih prosiš, da ti izplačajo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Dtrader ::

Danes ponoči je bilo kar pestro gleda klicev iz št +1 xxx xxxx xxxx, ko pri sprejetju klica pa se oglasi odzivnik v IT/ES jeziku. Še kdo dobil podobne?
Bolje da nimaš, ko gre gor, kot da imaš, pa gre dol :)

Davids84 ::

Živjo, mene pa zanima če še kateremu vsakih 12ur reconnecta povezavo, povezava se prekine za par sekund in ponovno vzpostavi. Lp

pepiw ::

Davids84 je izjavil:

Živjo, mene pa zanima če še kateremu vsakih 12ur reconnecta povezavo, povezava se prekine za par sekund in ponovno vzpostavi. Lp

Če govorimo o Giga paketu (Hot internet), počne to tudi meni. Pa ne vsakih 12 ur, ampak pogosteje, vsakodnevno in to že cca 3 mesece. Med uporabo preprosto ni več prenosa podatkov (cca 20-60 sekund) nato spet dela normalno ob tem, da na modemu in notesniku ni videti, da je prišlo do začasne prekinitve. In to se zgodi cca 2-4x dnevno...
Ko sem to prijavil na Hot pomoč, so rekli, da je pri njih vse ok in da niso zaznali nobenih prekinitev, da je najbrž napaka pri mojem modemu. Pa se sem jim rekel, da sem pred meseci nabavil nov modem Huawei B315 ter da se mi zdi, da je napaka najbrž pri njihovih partnerjih A1. So rekli, da bodo preverili in mi sporočili, vendar po skoraj mesecu dni nisem prejel še nobenega odogovora...

pepiw ::

Pa ko že govorimo o Giga paketu oz Hot internetu... Ima še kdo od uporabnikov tega paketa občutek, da so pri Hot-u oz. pri njihovem partnerju A1 krepko "navili" števce porabe? Ker meni se je v zadnjih dveh mesecih poraba praktično podvojila!
Naj pojasnim podrobneje... Uporabnik Hot interneta oz Giga paketa sem že praktično do prvega dneva, zdaj bo to skoraj 3 leta. Delam od doma, poraba in dinamika rabe interneta je ves ta čas praktično enaka: delo na prenosniku, nobenih "hudih" prenosov ali uploadov, le tu in tam pogledam kak video, dopoldan in popoldan poslušanje radia preko neta, zvečer pa 2-4 ure TV-ja in kak film ali epizoda kake nadaljevanke. TV kanale gledam izključno v SD, filme pa v HD (720p) - namerno, da prihranim na porabi.
Dnevno povprečje porabe se je gibalo med 6-8 GB in na ta način mi je zneslo, da mi je tistih 200 GB "zdržalo" praktično 30 dni, le občasno se je zgodilo, da sem jih skuril kak dan prej. Vse do druge polovice julija 2020! Takrat sem prvič zaznal neobičajno veliko porabo, 10 dni pred običajnim iztekom mi je že na novo obnovilo paket.
V avgustu in septembru sem začel vsakodnevno spremljati porabo in si to zapisovati. Ob praktično enaki dinamiki rabe interneta (skoraj 3 leta nisem praktično spreminjal navad) se mi je poraba več kot podvojila, dnevno povprečje porabe za avgust in september je bilo 16 do 20 GB!
Na Hot pomoči pravijo, da je pri njih vse ok ter da se bodo pozanimali na A1. Pač njihov standarden izgovor, da te odpravijo in nič ne rešijo ali pa posredujejo kak totalno nebulozen odgovor iz A1... Zdaj moram internet napolniti vsakih 10-13 dni, se pravi skoraj 3x mesečno. Kar pa je že zelo daleč od "ugodne" ponudbe in se potrebno ozreti za "resnim" ponudnikom interneta.
PS: na Hot-u obljubljajo, da ne bodo nikoli podražili svojih storitev. Kot kaže, obljubo nameravajo držati, so pa iznašli drug način za dvig profita - "navitje števcev". ;)

VrtniPalcek ::

Jaz uporabljam Hot giga zadnje tri mesece in se mi ne zdi pretirana uporaba, uporabljam pa telefon za modem.

Si morda inštaliral kaj novega, pa stalno komunicira? ali pa ti kakšni torrenti seedajo v ozadju? Ali se ti je pa kdo drug še priklopil na omrežje..

Jaz bi preveril, kakšna je poraba na napravah.

broken/link ::

ja, raje poglej, kaj se je takrat na tvojem računalniku spremenilo. mogoče kak windows update? program? nova naprava? kaj tretjega?

jukoz ::

pepiw je izjavil:

Pa ko že govorimo o Giga paketu oz Hot internetu... Ima še kdo od uporabnikov tega paketa občutek, da so pri Hot-u oz. pri njihovem partnerju A1 krepko "navili" števce porabe? Ker meni se je v zadnjih dveh mesecih poraba praktično podvojila! ...



Šaltaj na 3G. Avgusta, ko sem skurim podatke na 4G z modemom me je preusmeril da moram napolnit račun. Dam SIM v star telefon, ki je imel ob vklopu vključen prenos podatkov - na 3G prenos dela dalje, brez omejitev do konca meseca (še ene 5 dni).

Preveri in poročaj, tudi prastari android telefoni imajo možnost hotspot-a.

Aja, to sem delal na MAXI paketu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jukoz ()

bigsmally ::

pepiw je izjavil:


PS: na Hot-u obljubljajo, da ne bodo nikoli podražili svojih storitev. Kot kaže, obljubo nameravajo držati, so pa iznašli drug način za dvig profita - "navitje števcev". ;)


Pomoje so samo tebi vklopili x3 števec, ker drugim nam dela normalno.
««
67 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spar mobil (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
490149905 (14626) Steinkauz
»

HoT, bob, Izi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
578730 (4314) zobnik
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649240 (11568) V-i-p
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15440322 (16668) VrtniPalcek
»

Znane cene Hoferjeve mobilne telefonije HoT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9035315 (23624) AštiriL

Več podobnih tem