» »

HOT - Hofer Telekom

HOT - Hofer Telekom

Temo vidijo: vsi
««
68 / 76
»»

pepiw ::

VrtniPalcek je izjavil:

Jaz uporabljam Hot giga zadnje tri mesece in se mi ne zdi pretirana uporaba, uporabljam pa telefon za modem.

Si morda inštaliral kaj novega, pa stalno komunicira? ali pa ti kakšni torrenti seedajo v ozadju? Ali se ti je pa kdo drug še priklopil na omrežje..

Jaz bi preveril, kakšna je poraba na napravah.

broken/link je izjavil:

ja, raje poglej, kaj se je takrat na tvojem računalniku spremenilo. mogoče kak windows update? program? nova naprava? kaj tretjega?


Preden sem se obrnil na vas, sem podrobno preveril vse te opcije, meril porabo in preverjal povezave v notesniku in mojem android tv-ju, ravno tako se mi nihče ne šlepa na omrežju. Nič takega se ne dogaja v ozadju. Na tv-ju imm nameščeno tudi Blokado, ki mi spušča na net le tisto kar dovolim.

pepiw ::

jukoz je izjavil:

Šaltaj na 3G. Avgusta, ko sem skurim podatke na 4G z modemom me je preusmeril da moram napolnit račun. Dam SIM v star telefon, ki je imel ob vklopu vključen prenos podatkov - na 3G prenos dela dalje, brez omejitev do konca meseca (še ene 5 dni).

Preveri in poročaj, tudi prastari android telefoni imajo možnost hotspot-a.

Aja, to sem delal na MAXI paketu.

Na telefonu imam paket Hot Extra in jasno, uporabljam tudi hotspot, da prihranim. sinoi vklopi hotsopt na telefonu ob 19:00. Do 21:00 ure gledal tv (SD), zatem do 23:00 film v HD resoluciji. Poraba v dobrih 4. urah 7,2 GB!

pepiw ::

bigsmally je izjavil:

pepiw je izjavil:


PS: na Hot-u obljubljajo, da ne bodo nikoli podražili svojih storitev. Kot kaže, obljubo nameravajo držati, so pa iznašli drug način za dvig profita - "navitje števcev". ;)


Pomoje so samo tebi vklopili x3 števec, ker drugim nam dela normalno.


Ne, nisem edini. Enako opaža moj prvi sosed, soseda, ki je oddaljena cca 200 m od mene in dva kolega, ki živita v centru. Vsi so opazili močno povečanje porabe neta. In prepričan sem, da nismo edini, ker ko sem klical na hot pomoč, se je operaterki "zareklo", da imajo zadnje dni več klicev na to temo ter da že poizvedujejo (najbrž na A1) kaj se dogaja.
Tudi sam sem "računalničar" in se kar dobro spoznam na zadeve. Zagotovo ne bi pisal tu, če b lahko kako drugače prišel stvari do dna.

HulkHogan ::

pepiw je izjavil:

bigsmally je izjavil:

pepiw je izjavil:


PS: na Hot-u obljubljajo, da ne bodo nikoli podražili svojih storitev. Kot kaže, obljubo nameravajo držati, so pa iznašli drug način za dvig profita - "navitje števcev". ;)


Pomoje so samo tebi vklopili x3 števec, ker drugim nam dela normalno.


Ne, nisem edini. Enako opaža moj prvi sosed, soseda, ki je oddaljena cca 200 m od mene in dva kolega, ki živita v centru. Vsi so opazili močno povečanje porabe neta. In prepričan sem, da nismo edini, ker ko sem klical na hot pomoč, se je operaterki "zareklo", da imajo zadnje dni več klicev na to temo ter da že poizvedujejo (najbrž na A1) kaj se dogaja.
Tudi sam sem "računalničar" in se kar dobro spoznam na zadeve. Zagotovo ne bi pisal tu, če b lahko kako drugače prišel stvari do dna.



Napisal si da ker nočejo višat cene, umetno nabijajo porabo podatkov. Kar ni res ker je pri meni isto kot ponavadi.

Morda si si namestil covid aplikacijo? Par znancev jo je hitro pobrisalo ker jim je pobralo par giga?

Bezukhoff ::

Sam ne opažan nič unusal pri porabi (Hot Giga), ne glede na uporabo #ostaniZdrav aplikacije.

svecka ::

pepiw je izjavil:

Pa ko že govorimo o Giga paketu oz Hot internetu... Ima še kdo od uporabnikov tega paketa občutek, da so pri Hot-u oz. pri njihovem partnerju A1 krepko "navili" števce porabe? Ker meni se je v zadnjih dveh mesecih poraba praktično podvojila!
Naj pojasnim podrobneje... Uporabnik Hot interneta oz Giga paketa sem že praktično do prvega dneva, zdaj bo to skoraj 3 leta. Delam od doma, poraba in dinamika rabe interneta je ves ta čas praktično enaka: delo na prenosniku, nobenih "hudih" prenosov ali uploadov, le tu in tam pogledam kak video, dopoldan in popoldan poslušanje radia preko neta, zvečer pa 2-4 ure TV-ja in kak film ali epizoda kake nadaljevanke. TV kanale gledam izključno v SD, filme pa v HD (720p) - namerno, da prihranim na porabi.
Dnevno povprečje porabe se je gibalo med 6-8 GB in na ta način mi je zneslo, da mi je tistih 200 GB "zdržalo" praktično 30 dni, le občasno se je zgodilo, da sem jih skuril kak dan prej. Vse do druge polovice julija 2020! Takrat sem prvič zaznal neobičajno veliko porabo, 10 dni pred običajnim iztekom mi je že na novo obnovilo paket.
V avgustu in septembru sem začel vsakodnevno spremljati porabo in si to zapisovati. Ob praktično enaki dinamiki rabe interneta (skoraj 3 leta nisem praktično spreminjal navad) se mi je poraba več kot podvojila, dnevno povprečje porabe za avgust in september je bilo 16 do 20 GB!
Na Hot pomoči pravijo, da je pri njih vse ok ter da se bodo pozanimali na A1. Pač njihov standarden izgovor, da te odpravijo in nič ne rešijo ali pa posredujejo kak totalno nebulozen odgovor iz A1... Zdaj moram internet napolniti vsakih 10-13 dni, se pravi skoraj 3x mesečno. Kar pa je že zelo daleč od "ugodne" ponudbe in se potrebno ozreti za "resnim" ponudnikom interneta.
PS: na Hot-u obljubljajo, da ne bodo nikoli podražili svojih storitev. Kot kaže, obljubo nameravajo držati, so pa iznašli drug način za dvig profita - "navitje števcev". ;)


Zakaj ne testiraš. Downloadaj 1Gb datoteko in boš videl koliko si porabil. Ostalo vse izključi z firewallom. Če bi bil števec x3 potem boš videl kje pes taco moli.

dejanslo ::

Nam bo tudi zmanjkalo nekaj dni pred iztekom. Sicer to pripisujemo povečani rabi ta mesec. Torej, če zmanjka, se samodejno podaljša in imaš pač novi interval?

Piše na spletni strani, da ja, če je na računu dovolj sredstev. Imam vezano na trajnik in na računu po polnitvi vedno ostane 6EUR. Moram sedaj napolniti ali bo avtomatika naredila svoje kot ob običajni polnitvi?
There`s More Than One Way To Do It

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dejanslo ()

dejanslo ::

Če se bo kdo z avtomatskim podaljševanjem in obračunom spraševal, avtomatika poskrbi, da se paket obnovi, račun pa ustrezno napolni. Izgleda le, da LTE+ opcija ostaja veljavna do predhodno predvidenega datuma.
There`s More Than One Way To Do It

j4nm4n ::

Jaz imam Hot Giga paket, le da je modem kupljen prek boba - Huawei E5573 cs. Prednastavljena je bila APN točka simobil in je internet delal počasi. Potem ko sem ustvaril APN po navodilih HOT : APN je websi, vse ostalo prazno je začel delati internet 5x hitreje (in roaming vklopljen). So to prave nastavitve? Lahko kdo pogleda v tem ZTE modemu kako ima? Hitrost je ponavadi preko speedcheck med 5-10 mbps. Rad bi dobil 20 :)

Bezukhoff ::

j4nm4n je izjavil:

Jaz imam Hot Giga paket, le da je modem kupljen prek boba - Huawei E5573 cs. Prednastavljena je bila APN točka simobil in je internet delal počasi. Potem ko sem ustvaril APN po navodilih HOT : APN je websi, vse ostalo prazno je začel delati internet 5x hitreje (in roaming vklopljen). So to prave nastavitve? Lahko kdo pogleda v tem ZTE modemu kako ima? Hitrost je ponavadi preko speedcheck med 5-10 mbps. Rad bi dobil 20 :)


Tudi sam imam tole kombinacijo, Hot Giga ter bobov LTE modem, nastavljal ničesar, simko le poknil v modem, trenutna hitrost (speedtest by ookla) v Mariboru pa 10.56 Mbps download, 5.02 upload, se pa ne spomnim, če mi je kdaj downloada ruknilo pri 20 Mbps, but I never tested it, tho.

VrtniPalcek ::

HoT z novim paketom: 100sms, 100min,100GB, 10EUR

Zgodovina sprememb…

Valvoline ::

VrtniPalcek je izjavil:

HoT z novim paketom: 100sms, 100min,100GB, 10EUR

Neuporaben paket. Rabimo neomejen lte tako kot ga ponujajo v AT za 20e/mesec
https://www.hot.at/mobilesbreitbandinte...

VrtniPalcek ::

Res si super artikulirano to objasnil.

Meni se zdi dober paket, saj v 99% za klicanje in sporočila uporabljam druge kanale, pride pa prav za tistih parkrat mesečno, ko je to edina opcija. In ja, kje se da dobiti 100GB za manj kot 10€?

Morda je tebi neuporaben, samo pol ne uporabljaj prve osebe množine ...

stara mama ::

Čist spodoben paket, tud sam opažam da prek 50 minut na mesec ponavadi sploh ne porabim. Podatkov se pa uporablja neprimerno več.
Razen tisti, ki visijo ure in ure na telefonu.

mtosev ::

Ta novi paket je za mlade, ki malo kličejo in sms-ajo rabijo pa dosti podatkov je kul.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

hojnikb ::

Dejansko smiseln paket, sploh z tolk podatki.
#brezpodpisa

vinkop ::

Lahko bi naredili paket 100min, 50SMS, 50MMS, 100GB internet.....

w4nkst4 ::

za 10EUR naj naredijo 300min, 300sms/mms, 120 gb, ubijejo konkurenco

GabrieLeo ::

Hot je najboljši paket na katerem sem kadarkoli bil, kot človek ki je trenutno dosti doma in dela od doma uporabljam imessage sicer me pa ljudje pokličejo in sem v 2 mesecih skuril 1 euro. Imam slikan račun za 10 eue, ko bo kriza si napolnem ter vklopim paket za 7 eur ampak za zdaj je vse ok. Imam challenge ta poskusim zdržati s recimo 50 centi čim dlje. Predvsem me pa rešuje tega da nimam podatkov in ne čekiram appov vsakič

techfreak :) ::

Vsake 3 mesece moras vsaj 5 eur napolniti, da ti ne ukinejo SIM kartice.

Lord71 ::

Paket HoT 100 :
100 GB prenosa podatkov,
100 minut,
100 SMS-ov,
za 10 EUR.
HoT - HOFER TELEKOM ne omogoča dveh Sim kartic za isto št. eno za modem drugo za tel. In me zanima "step by step" kako rešujete to, ali se da na istem računu za en paket uporabljati dve št.? In kako?

Samael ::

Na telefonu vklopiš Tethering, kjer telefon uporabiš kot modem. Ni idealno, deluje pa.
Samael != Samuel

facepalm ::

techfreak :) je izjavil:

Vsake 3 mesece moras vsaj 5 eur napolniti, da ti ne ukinejo SIM kartice.

Po treh mesecih ti verjetno ukinejo le izhodne klice/smsje/podatke.
Jaz sem po enem letu dobil sms, da moram napolniti do nekega datuma, ce ne bi telefonsko dizejblali. Zamudil sem cca en teden, napolnil in sim se vedno deluje;)

Samael ::

Po enem letu nepolnjenja prav gotovo ne. Mogoce pa v sklopu 270ih dni :)
Samael != Samuel

facepalm ::

Samael je izjavil:

Po enem letu nepolnjenja prav gotovo ne. Mogoce pa v sklopu 270ih dni :)

Bom preveril, vendar sem 100%, da sem nazadnje polnil septembra 2019, ker sem s 1.10. presaltal iz hot 200gb na kabelski internet.
Do letosnjega septembra pa je bila kartica v predalu.

Lord71 ::

Samael je izjavil:

Na telefonu vklopiš Tethering, kjer telefon uporabiš kot modem. Ni idealno, deluje pa.

Vem kako telefon uporabljaš kot AP 😉 in ne sprašujem tega. Zanim me ali je možno imet na istem paketu naprimer HOT100 dve Sim se pravi dve št.?

JH84 ::

Novi paket z 100 giga podatkov za 10 EUR je super...končno...mislim da nas je dosti, ki malo telefoniramo ampak rabimo podatke...jaz uporabljam telefon kot modem in sem ravno to iskal....

slotič ::

Pozdravljeni.
Resda ne spremljam redno, pa vendar, ali HotHofer že od začetka zaračunava MMSe?
Ali je to nekaj novega??

Opkow ::

Že od prvega dne. Nič novega. :)

slotič ::

Opkow je izjavil:

Že od prvega dne. Nič novega. :)


ok, hvala za odgovor.

Pinturicchio ::

https://imgur.com/sJuvcxX
Je to normalno za LTE+ in to sredi mesta?

Zgodovina sprememb…

Apple ::

Je... prezasedena bazna postaja.
LP, Apple

j4nm4n ::

Jaz tudi zaradi corone in prezasedenosti nisem zadovoljen s hitrostmi HOT Giga mobilnega interneta. Kaj čem.

buttcrack ::

kakšna pa je cena hot SIM kartice?

KAVINSKY ::

Par ojrov. Piše na njihovi strani.

trstenjak ::

Pinturicchio je izjavil:

https://imgur.com/sJuvcxX
Je to normalno za LTE+ in to sredi mesta?

Poskusi še pozno zvečer ali ponoči. Če bo takrat normalna hitrost, potem je zagotovo prezasedenost.

veteran ::

techfreak :) je izjavil:

Vsake 3 mesece moras vsaj 5 eur napolniti, da ti ne ukinejo SIM kartice.


Ne. Nazadnje sem polnil v maju za 10 eur, potem so mi pa dvakrat samodejno podaljšali, ker je stanje nad 15 eur. :)

veteran ::

Samael je izjavil:

Po enem letu nepolnjenja prav gotovo ne. Mogoce pa v sklopu 270ih dni :)


Številko ukinejo po 90+270, torej 360 dni od zadnjega polnjenja.

Sopomenka ::

Sem dobil danes na elektronsko sporočilo.

Dober dan, g. X.

Čez 2 tedna bo poteklo 90 dni od zadnjega polnjenja vašega HoT računa na številki 38669xxxxxx. Neodvisno od vašega trenutnega stanja in porabe je potrebna polnitev vašega HoT računa (z vrednostnico ali preko spleta na www.hot.si/polnjenje
), sicer lahko pride do deaktivacije vaše HoT številke.


Verjetno bodo samo onemogočene izhodne storitve, pri čemer številka še ne bo onemogočena.

Bellzmet ::

Kateri ZTE se dobi zraven paketa WiFItoGO?

TESKAn ::

Zanič model. Polnil ko polž, čez noč tako ene 50%, ki jih je potem (kljub priklopu na polnilec) pokuril v par urah malo večjega prenosa podatkov, ko sem ga pustil malo dlje na polnilcu, je pa čisto krepnil.
Ima kdo predlog, kaj je dobra zamenjava za to?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Voluharr ::

12V akumulator in Teltonika 8-)
Backup, VPS, kolokacija: https://reavisys.si

Dtrader ::

TESKAn je izjavil:

Zanič model. Polnil ko polž, čez noč tako ene 50%, ki jih je potem (kljub priklopu na polnilec) pokuril v par urah malo večjega prenosa podatkov, ko sem ga pustil malo dlje na polnilcu, je pa čisto krepnil.
Ima kdo predlog, kaj je dobra zamenjava za to?

Jaz imam tega https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...
Ampak so tudi na bolhi, ne kupuj novega, je predrag. Dela OK, je pa stvar občutljiva na položaj oz doseg do bazne postaje. Je kar nekaj prestavljanja sem in tja, da dobiš zadovoljiv DL.
Bolje da nimaš, ko gre gor, kot da imaš, pa gre dol :)

pepiw ::

Dtrader je izjavil:

TESKAn je izjavil:

Zanič model. Polnil ko polž, čez noč tako ene 50%, ki jih je potem (kljub priklopu na polnilec) pokuril v par urah malo večjega prenosa podatkov, ko sem ga pustil malo dlje na polnilcu, je pa čisto krepnil.
Ima kdo predlog, kaj je dobra zamenjava za to?

Jaz imam tega https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...
Ampak so tudi na bolhi, ne kupuj novega, je predrag. Dela OK, je pa stvar občutljiva na položaj oz doseg do bazne postaje. Je kar nekaj prestavljanja sem in tja, da dobiš zadovoljiv DL.


Se popolnoma strinjam. Jaz sem si tudi tega nabavil na bolhi, rabljenega za 60 EUR in 6 mesečno garancijo. Poišči, tam sta ene dve firmi, ki se ukvarjata s tem. In je tudi res, da je potrebno najti pravo pozicijo v stanovanju. Jaz sem to hitro rešil s pomočjo telefona in aplikacije Network Cell Info Light. Od takrat imam mir. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pepiw ()

buttcrack ::

a je stara SIM kartica še uporabna, če si enkrat od HOTa že prešaltal drugam? saj ne da bi šparal na 2€, mapak čisto tako za info, da ne delam novih smeti.

sajmon ::

buttcrack je izjavil:

a je stara SIM kartica še uporabna, če si enkrat od HOTa že prešaltal drugam? saj ne da bi šparal na 2€, mapak čisto tako za info, da ne delam novih smeti.


Meni je HOT po prehodu iz HOT k drugemu operaterju na njihovo sim kartico dodelili novo njihovo številko, ki bi jo lahko uporabljal naprej.

buttcrack ::

Sem že dobu odgovor, ista pesem kot pri neuporabi/nepoplnjenju kartice. 90 dni lahko vse požneš, potem pa je 270 dni samo še za dohodne stvari, če ne napolniš v tem času, gre lahko v smeti.

mtosev ::

Jaz mam hitro vprašanje okoli hotovega 2go interneta. Tam isto velja, da rabiš vsaj enkrat na 270 dni napolniti, ker ti isto skanclajo paket/št kot na mobitelu?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Yellow ::

A se trenutno da kupit hot SIM v hoferju? Zarad tega novega odloka? Hvala!

buttcrack ::

seveda se da, če se ti pa ne ljubi v trgovino si pa lahko za isti denar naročiš po pošti na dom.
««
68 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HoT, bob, Izi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
578976 (4560) zobnik
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649909 (12237) V-i-p
»

Vzamemo Bob ali Hot Telekom ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6116168 (10129) Lonsarg
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15440878 (17224) VrtniPalcek
»

Znane cene Hoferjeve mobilne telefonije HoT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9035617 (23926) AštiriL

Več podobnih tem