» »

HOT - Hofer Telekom

HOT - Hofer Telekom

Temo vidijo: vsi
««
60 / 76
»»

OvCa77 ::

A je imel še kdo probleme z obračunanjem prenosa podatkov v tujini. Meni so obračunali 20x po 0,002MB, to so sešteli in prišli do zneska 8€. Sedaj me prepričujejo, da bi jih moral pred tujino poklicati, da blokirajo podatke v tujini.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

NiKeC ::

OvCa77 je izjavil:

A je imel še kdo probleme z obračunanjem prenosa podatkov v tujini. Meni so obračunali 20x po 0,002MB, to so sešteli in prišli do zneska 8€. Sedaj me prepričujejo, da bi jih moral pred tujino poklicati, da blokirajo podatke v tujini.

Imel enak problem na Bobu, kljub izklopljeni podatkovni povezavi + izklopljen roaming - 8€ za 1.92mb. Reklamacijo so potem brez ugovora priznali. Isti problem je imel kolega ki je na Telemachu, prvič mu reklamacije niso priznali, drugič pa.

OvCa77 ::

NiKeC je izjavil:

OvCa77 je izjavil:

A je imel še kdo probleme z obračunanjem prenosa podatkov v tujini. Meni so obračunali 20x po 0,002MB, to so sešteli in prišli do zneska 8€. Sedaj me prepričujejo, da bi jih moral pred tujino poklicati, da blokirajo podatke v tujini.

Imel enak problem na Bobu, kljub izklopljeni podatkovni povezavi + izklopljen roaming - 8€ za 1.92mb. Reklamacijo so potem brez ugovora priznali. Isti problem je imel kolega ki je na Telemachu, prvič mu reklamacije niso priznali, drugič pa.

Upam, da bo uspešno, še dobro, da sem pogledal, da so še to računali.
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

XS!D3 ::

Če je tujina mišljena kot non-EU in je edini problem to, da ti telefon vseeno prenaša podatke, kljub temu, da naj bi imel izklopljen prenos v OSu, to dejansko ni njihov problem. Prenos je bil opravljen in to, da oni pokrijejo stroške namesto tebe, je kvečemu njihova dobra volja. Drugo je, če si prenos izklopil pri operaterju ali si 100% prepričan, da prenosa ni bilo oziroma bi moral biti vključen v tvoj paket. V tem primeru moraj rešit.

strom_15 ::

Če želite, da vam prenos podatko resnično ne dela v tujini je treba ročno poleg izklopa prenosa podatkov na telefonu tudi izbrati le 2G omrežje.

XS!D3 ::

strom_15 je izjavil:

Če želite, da vam prenos podatko resnično ne dela v tujini je treba ročno poleg izklopa prenosa podatkov na telefonu tudi izbrati le 2G omrežje.

Tudi na 2G omrežju deluje prenos podatkov. Najbolj ziher je blokirat pri operaterju, čeprav jaz do zdaj nisem imel problema z blokiranjem prenosa zgolj na telefonu.

Vedran ::

Do zdaj ta problem prenašanja podatkov kljub izklopljenem prenosu podatkov na telefonu sem zasledil na Huawei in Apple napravah.
S Samsungom še nisem imel težave.
Iskreno to zna bit resen problem če se veliko potuje po svetu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vedran ()

stara mama ::

Naj dodam še Xiaomi

Killermode ::

stara mama je izjavil:

Naj dodam še Xiaomi

Sam na Xiaomi vedno izklopim vse podatke za cel sistem preko mobilnega omrežja ko grem v tujino. Nikoli problema, da bi se kdaj hotel povezati drugače kot preko wifi.
Če samo izklopiš gumb za prenos podatkov ni dovolj. saj lahko kakšen GPS ali kaj podobnega prižge prenos podatkov za bolj natančno lociranje.

zez ::

HoT je v paketu HoT Maxi in in HoT Extra povečal količino prenosa podatkov za 10 Gb na 30 oz. 60 Gb plus gratis prenos številke do konca junija na vseh paketih.

https://www.hot.si/tarife.html

stara mama ::

Upajmo, da ne bojo po telemachovem modelu čez 2 meseca dvignili še cene paketov. Sicer obljubljajo da ne bojo.

Vedran ::

Killermode je izjavil:

stara mama je izjavil:

Naj dodam še Xiaomi

Sam na Xiaomi vedno izklopim vse podatke za cel sistem preko mobilnega omrežja ko grem v tujino. Nikoli problema, da bi se kdaj hotel povezati drugače kot preko wifi.


Ko si napisal da izklopiš za cel sistem preko mobilnega omrežja si mislil da izklopiš prenos podatkov za tujino prek spletne strani: moj.telekom.si, Moj HOT ali Moj BOB?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vedran ()

Killermode ::

Vedran je izjavil:

Killermode je izjavil:

stara mama je izjavil:

Naj dodam še Xiaomi

Sam na Xiaomi vedno izklopim vse podatke za cel sistem preko mobilnega omrežja ko grem v tujino. Nikoli problema, da bi se kdaj hotel povezati drugače kot preko wifi.


Ko si napisal da izklopiš za cel sistem preko mobilnega omrežja si mislil da izklopiš prenos podatkov za tujino prek spletne strani: moj.telekom.si, Moj HOT ali Moj BOB?


Ne. MIUI ima v nastavitvah za prenos podatkov "restrict data usage" kjer vsem aplikacijam tudi sistemskim odvzameš dovoljenje do povezave z prenosom podatkov. Lahko izbiraš med mobilnim ali wifi ali obojim.

Vedran ::

Ali mogoče veš če podobno funkcijo imata Apple in Huawei?
Veliko potujem po EU in tudi zunaj EU in vsak mesec imam račun večji za nekaj evrov zaradi tega samodejnega prenosa podatkov.

hojnikb ::

MArkusPrimus je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Kdo ve, se da na hofru nastavit, da ti trgajo recimo s paypala za vsak, ko poteče veljavnost (ie vsakih 90 dni) ?


Se ne da. Daj trajnik uredi ali pa s kreditno kartico plačaš lahko.

ne pride v poštev, ker potem to ni več predplačnik.
#brezpodpisa

AštiriL ::

Najbolje je zbrisat APN nastavitev. Ziher ne bo nič pošiljal
Ostani 127.0.0.1, ko si 0.0.0.0, nosi 255.255.255.255.

forplan ::

Sem mislil še svojo številko prenesti na HOT in sedaj vidim en problem, pa me zanima če drži...

Recimo rad bi uporabljal tudi predvsem nekaj mobilnih podatkov v tujini (izven EU), recimo Kanada bo prva naslednja...

Malo gledam cenik in vidim 11€/MB :O A je to res, da je tako drago?

Do sedaj imam A1 paket in sem bil nazadnje v egiptu in sem porabil 500MB in plačal 5€...

Zgleda hot dobi tukaj notri, ker ima cenejše cene...

Ali obstaja kakšna SIM, ki bi jo lahko uporabljal samo za podatke po tujini? Za zmerno ceno seveda :)
da se strinjam

MrStein ::

Najbolje je ponavadi kupiti lokalno SIM.
Res pa da potem to moraš v vsaki državi...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

stara mama ::

5€ za 500MB je vseeno drago (konec koncev 500MB imaš takoj)
Lokalne simke se pa povsod po svetu prodajajo za 5-10€.
Vrjetno ne greš v Kanado samo za dva dni.

J.McLane ::

5€ za 500 MB je čist OK za tisto najnujnejše, pač filmov ne smeš gledat. Konec koncev si na dopustu za to da si na dopustu, ne pa na telefonu.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

forplan ::

500MB imam čist dovolj za nujne oz potrebne stvari na poti, ostalo je pa wi-fi
da se strinjam

tikitoki ::

A HOT blokira torrente?

dev ::

Ne.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

nsa_ag3nt ::

Vedran je izjavil:

Do zdaj ta problem prenašanja podatkov kljub izklopljenem prenosu podatkov na telefonu sem zasledil na Huawei in Apple napravah.
S Samsungom še nisem imel težave.
Iskreno to zna bit resen problem če se veliko potuje po svetu.

Meni to počne sgs 3 lte.
Rešitev je preklop na 2/3g, torej izklop 4g (lte).


https://www.telekom.si/pomoc-in-podpora...
Pri gostovanju v tujini za preprečitev nepredvidenih ali nepotrebnih stroškov, ki nastanejo zaradi prenosa podatkov, predlagamo, da na svojem mobitelu ročno izključite prenos podatkov med gostovanjem. Če imate izbrano omrežje LTE, se lahko kljub blokadi prenosa podatkov v nastavitvah mobitela zgodi, da pride do nepričakovanih stroškov. Do tega pride, ker se ob prijavi mobitela v LTE-omrežje včasih samodejno prenese manjša količina podatkov.
Uporabnikom, ki pri gostovanju v tujini prenosa podatkov ne želite uporabljati, predlagamo, da poleg blokade prenosa podatkov v tujini spremenite izbrano omrežje LTE v 3G. V tem primeru vaš mobitel ne bo prenašal podatkov, s tem pa tudi neželenih stroškov ne bo.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

tikitoki ::

dev je izjavil:

Ne.


Ne vem zakaj meni vlece tolk pocasi, da bi se EDGE bil hitrejsi.

kixs ::

Ce aktiviras Maxi tarifo 1.7. ob 23:55, do kdaj bo veljavna?

JanezH ::

A ima kdo probleme z napačnim prikazovanjem porabljenih podatkov?
Včeraj mi je android app kazal cca 500 mb porabljenih podatkov, doma sem ves čas na wifi, danes pa mi je kazalo 1.1 gb. Ko pa sem zdajle pogledal, pa mi kaže 0.92gb. :o

forplan ::

Nekdo laže :) Android ali HOT... V glavnem važno je kaj misli HOT ker po tistem plačuješ...
Pa meni tudi pri operaterju (Telekom, A1, zdaj hot) kaže več kot pa v androidu. Tudi do pol GB na mesec se laže...
da se strinjam

JanezH ::

Ne ne, njihovo android hot aplikacijo sem imel v mislih. Prej ko sem pisal mi je kazala 0.92gb, evo pogledam zdaj in mi kaže 0.82gb.... S tem da mi je od včeraj na danes nabila iz 0.5 gb na 1.1gb. Zdaj pa mi zmanjšuje :)

Samael ::

Kako že gre tisto ... da hot.si rezervira podatkovna sredstva iz računa in jih potem spet sprosti. Nekaj v tem smislu - ti bodo drugi znali najbrž več povedati, smo pa tu tudi že nekaj rekli na to temo.

kixs ::

kixs je izjavil:

Ce aktiviras Maxi tarifo 1.7. ob 23:55, do kdaj bo veljavna?


Ni zajebancija. Res me zanima.

dev ::

Tarifo pri meni podaljsujejo ob 22:00, torej +30 dni ob 22:00 (predvidevam).
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

kixs ::

Potem ti vzamejo skoraj en dan? Verjetno stejejo med 22h in polnocjo en dan. Potem je boljse pocakat do polnoci in potem podaljsat.

Teh informacij na njihovi strani ne najdem...

Utk ::

kixs je izjavil:

kixs je izjavil:

Ce aktiviras Maxi tarifo 1.7. ob 23:55, do kdaj bo veljavna?


Ni zajebancija. Res me zanima.

Če nimaš nobene druge tarife vklopljene, bo veljala takoj in za 30 dni. Če jo imaš, bo začela veljat ko ti prejšna tarifa poteče.

kixs ::

Utk je izjavil:

kixs je izjavil:

kixs je izjavil:

Ce aktiviras Maxi tarifo 1.7. ob 23:55, do kdaj bo veljavna?


Ni zajebancija. Res me zanima.

Če nimaš nobene druge tarife vklopljene, bo veljala takoj in za 30 dni. Če jo imaš, bo začela veljat ko ti prejšna tarifa poteče.


Zanima me presecna ura. Kot je zgoraj napisal dev, je to 22:00 na dan poteka. Torej aktiviras Maxi tarifo 1.7. ob 23:55. Potece 30.7. ob 22:00. Ce nimas dovolj na racunu ne podaljsa Maxi-ja, ampak ti aktivira "start tarifo". Torej izgubis v tem primeru 2 uri. Ce avtomaticno podaljsa za 30 dni, pa potece 28.8. ob 22h in si izgubil prakticno cel dan.

Prav ali narobe?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

Utk ::

Who gives a fuck? Če greš v telekomovo poslovalnico ob 8h zvečer sklenit naročnino si tudi izgubil skoraj cel dan. Ampak šele ko prekineš to naročnino.

stara mama ::

S čim se eni ukvarjajo.... z urami, kdaj jim poteče mesečna tarifa :))

dev ::

kixs je izjavil:


Zanima me presecna ura. Kot je zgoraj napisal dev, je to 22:00 na dan poteka. Torej aktiviras Maxi tarifo 1.7. ob 23:55. Potece 30.7. ob 22:00. Ce nimas dovolj na racunu ne podaljsa Maxi-ja, ampak ti aktivira "start tarifo". Torej izgubis v tem primeru 2 uri. Ce avtomaticno podaljsa za 30 dni, pa potece 28.8. ob 22h in si izgubil prakticno cel dan.

Prav ali narobe?


Ja, najbrz imas prav. Najbolje da aktiviras tako kot si napisal.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

kixs ::

Do zdaj sem bil navajen mesecne tarife od 00:00 do 23:59 in mi je HOT-ov obracun presenecenje. Se posebej, ker ni nikjer posebej napisano. Ce kdo najde kje to pise, naj objavi.


Reklamirajo 30 dni. Ne 29 dni + 2 uri.

Prvi mesec sem pri HOTu in tisto vracilo 5€, od prenosa stevilke mi je skurilo v nekaj minutah, ko je odbilo 22h. Ker nisem bil poleg telefona, nisem videl SMS-a. Pac uporabljam precej mobile Hot spot. V navadi pa imam, da na koncu obracunskega obdobja "skurim" vse podatke. Ostalo mi je kaksnih 5-6GB in ko pridem okoli 23h za racunalnik, da pripravim podaljsanje, je bil samo klicaj... in na racunu 0€.

Pa ni zdaj fora v nekaj evrih, pac pa, da nikjer tega ne pise - razen v SMS-ih.

Utk ::

Prav čakaš zadnji dan do ure, da boš porabil vse podatke? Wtf? A služiš s temi podatki dalje ali samo nimaš pametnejšega dela v življenju?

stara mama ::

Vrjetno je dol vleku ene par filmov ki jih ne bo nikoli pogledal, samo da pokoristi podatke.
In zarad takih, ki brezveze tratijo pasovno širino imamo potem na mobilnih paketih podatkovne omejitve.

slomakita ::

6.7.2019, bližina BiH meje, sinhronizacija emaila...

Kolikor tule berem, so mi zaračunali odločno preveč
http://www.blog.uporabnastran.si/2019/0...
Ima pritožba oz. reklamacija kaj smisla, ali imajo kake trike, kako mi vseeno spipat neupravičeno visok znesek?

LP!

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Utk je izjavil:

Prav čakaš zadnji dan do ure, da boš porabil vse podatke? Wtf? A služiš s temi podatki dalje ali samo nimaš pametnejšega dela v življenju?


A je pomembno kaj? Ce si omejen na neko kolicino, pac gledas, da prides skozi cez mesec. Ce kaj ostane, pa porabis po zelji... ne visim zaradi tega za racunalnikom, avtomatika dela svoje.


stara mama:
po moje smo taki v manjsini, ki porabimo vse podatke. Vecina jih tezko par GB. Ce placam, jih menda lahko porabim po svoji zelji al kako?

Utk ::

ne visim zaradi tega za racunalnikom, avtomatika dela svoje.

Kako da ne, če pa ob 23h tečeš na računalnik plačat račun. Namesto, da bi za to skrbela avtomatika...

Master_Yoda ::

In zarad takih, ki brezveze tratijo pasovno širino imamo potem na mobilnih paketih podatkovne omejitve.


Heh ne, omejitev je zaradi vecjih profitov - manj vlaganja v infrastrukturo, ter drazji paketi.
Dovie'andi se tovya sagain.

stara mama ::

Master_Yoda je izjavil:

In zarad takih, ki brezveze tratijo pasovno širino imamo potem na mobilnih paketih podatkovne omejitve.


Heh ne, omejitev je zaradi vecjih profitov - manj vlaganja v infrastrukturo, ter drazji paketi.

Kar je delno res, delno pa zaradi fair use policy. Ker pasovna širina ni neomejena, in jo lahko par kixs-ov zaseda samo zato, ker jim pripada.

Če pa to ni res, zakaj potem ne prenehamo polagat optike in delamo vse še samo prek 4G/5G ?

Utk ::

Za vsako stvar, ki ni omejena, velja, da je vseeno ne morejo vsi na polno uporabljat. Če bi vsi na optiki stalno točili 100 mega gor in dol, vsi na telefonu pretelefonirali vse minute, smse in gigabajte, vsi hodili za vsak kurc na banko dvigovat po en evro, v trgovini pa vsak na blagajni prečekiral vsako čokoladico, potem pa preštel vsak cent, po možnosti še plačal z bakrom, bi bil svet ena katastrofa. Te stvari so "odprte", da če se ti kaj zgodi med normalno uporabo, da ne boš plačal preveč, da boš nekaj dobil, in to hitro, itd., ne pa da vsak izkoristi vse, tudi če tega sploh ne potrebuje. Za takšne bi bilo čisto prav, da plačujejo več, ker zdaj mi plačujemo več zaradi njih. Nič od tega ni prepovedano, lahko narediš, vsak bo morda kdaj naredil, če je situacija takšna, če "moraš" to stalno delat, se pa malo zamisli ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Qcube ::

Če bi bilo neomejeno bi pa pustil youtube da laufa 24/7?

stara mama ::

So tud taki, ki bi!
Celo na naši firmi so bili taki, zato so pa raje kar blokirali youtube, pa konec heca.

forplan ::

Še komu stran naravnost ogabna, sedaj ko so začeli pretiravat s belo podlago?
da se strinjam
««
60 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spar mobil (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
490149900 (14621) Steinkauz
»

HoT, bob, Izi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
578727 (4311) zobnik
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649235 (11563) V-i-p
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15440317 (16663) VrtniPalcek
»

Znane cene Hoferjeve mobilne telefonije HoT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9035313 (23622) AštiriL

Več podobnih tem