» »

HOT - Hofer Telekom

HOT - Hofer Telekom

Temo vidijo: vsi
««
22 / 76
»»

mat11 ::

Glede Hota v tujini. francija pri določenih operaterjih LTE, Italija isto. Edini, zame velik problem v tujini ne delajo MMSi. V treh tednih kolikor sem bil na dopustu jih niso usposobili.
mat

Curly ::

Če še nisem povedal, bom še enkrat. V primerjavi s telekomom slovenije je edina razlika, ki sem jo opazil 15€ manjši račun in več enot. Samo omrežje glede na moja opažanja deluje povsem primerljivo. Speedtesta nisem še nikoli testiral, dokler mi solidno nalaga vse vsebine na telefonu ga tudi nimam namena in tudi na telekomu ga nisem.

SaXsIm ::

Outlook mi noče poslati sporočila za prijavo na HOT telefonsko, kakšna ideja? Sem poskusil vpisati telefonsko z 0 spredaj (069) in brez.
SaXsIm

neooo ::

mat11 je izjavil:

Glede Hota v tujini. francija pri določenih operaterjih LTE, Italija isto. Edini, zame velik problem v tujini ne delajo MMSi. V treh tednih kolikor sem bil na dopustu jih niso usposobili.


V tujini je zanivo glede lte. Jaz v avstriji dobim vecinoma 3g pri omrezju Drei. Pri t mobile tu pa tam lte, na a1 avstrijski mi pa ne poveze.

Zanimivo pa je da pred 15.6 je bil na vseh lte na istem obmocju :)

Imam pa telekom slovenije.

sparajo lte za svoje lastne uporabnike? Sicer mi je vseeno saj je 3g dovolj hiter ampak je vec kot ocitno da po 15.6 ni lte.

Koko007 ::

Meni sicer v italijanskem in avstrijskem omrežju laufa lte brez problema, ob meji so tuja omrežja bolša kot slovenska.

toro69 ::

toro69 je izjavil:

Samo v vednost na Windows mobile 10 ne delajo MMS sporočila.

Uraden odgovor:
Spoštovani,

zahvaljujemo se vam za izkazano zaupanje.

S težavbo smo seznanjeni in gre za to, da na sistemih W8 ali W8.1. APN nastavitve delujejo, na sistemih W10 pa ne.
Problem so naši tehniki že posredovali na Microsoft in takoj, ko dobimo odgiovor vas bomo o tem nemudoma obvestili.



Za vsa dodatna vprašanja vam ostajamo na voljo.

Želimo vam lep dan in vas lepo pozdravljamo.


2
Pozdrav.

Samo kot nasvet. Mogoče bi prej uredili, če bi povprašali Simobil in/ali Bob, ker ne verjamem da oni še niso rešili MMS problema glede da je WP10 že eno leto zunaj?


3
Pozdravljeni.

Zanima me če bo zadeva urejena še v tem tednu, drugače bom primoran zamenjati operaterja?


4
Zahvaljujemo vam se za poslano sporočilo.

Žal trenutno odhodni MMS-i na Applovih napravah še ne delujejo. Dohodni MMS-i delujejo brez težav. Težava je povezana z nastavitvami na strani Apple-a in upamo, da bo le-ta na njihovi strani čimprej odpravljena. Za nevšečnosti se vam opravičujemo.
Žal je Apple veliko podjetje, od katerega ne moremo pričakovati rešitve v tem tednu. Prenos številke je do konca leta 2017 iz HoTa brezplačen.
Za vsa nadaljnja vprašanja vam ostajamo na voljo.

Želimo vam lep dan še naprej in vas lepo pozdravljamo,

Vaša HoT ekipa


5
Pozdrav.

Zahvaljujem se za odgovor. Samo mene zanima če ste rešili situacijo na "Windows mobile 10".

Zanima me po kaki teoriji vidite problem v Applu in Microsoftu, glede na to da isti operacijski sitem v Simobil, Telekom, Telemach... omrežju pošiljajo in prejemajo MMS brez problema?

Glede na to, da očitno pričakujete da bo Apple, Microsoft... ekskluzivno glede na nastavitve HoT omrežja za vas izdal nov operacijski sitem (firmware) vas v pričakovanju iOS 11 in Windows mobile 11 lepo pozdravljam!


6
Zahvaljujemo vam se za poslano sporočilo.

Opravičujemo vam se za nenatančen odgovor. Kakor ste predpostavili, tudi skupaj z Microsoftom sodelujemo pri pripravi rešitve. Kot gostujoči operater v A1 ne prevzamemo po avtomatizmu njihove nastavitve, ker gre vseeno za drugačne sisteme.
Opravičujemo vam se za nevščečnosti. Ob rešitvi vas bomo obvestili.

Želimo vam lep dan še naprej in vas lepo pozdravljamo,

Vaša HoT ekipa



Poporodne težave. Upam, da jim Apple in Microsoft kmalu rešita problem. :P

shadeX ::

Kaj pa hotspot v tujini? A to mislijo popravit?

Modri dirkač ::

Hotspot v tujini dela normalno.
Everybody lies!

shadeX ::

Ne na iPhonu.

konspirator ::

Na iPhonu tudi mms ne dela, bo potreben prehod na premium operaterja, če že imaš premium telefon :)).
--

Bellzmet ::

dev je izjavil:

Že večkrat sem opazil, da imam pri večernem browsanju hitrost samo (in točno!) 0.5/0.5mbps. Ko dam telefon v airplane in nazaj pa spet vse vredu (20/5mbps). Se še komu to dogaja? Kot da bi HoT (oz. A1) začasno omejil hitrost HoT uporabnikov (ko je npr. velika obremenitev omrežja recimo), potem pa bi "pozabil" umakniti to omejitev do naslednje prijave v omrežje. Hm...


Isto se mi je dogajalo tudi na BOBu na Hrvaškem. Najprej prenos 0,3 mbps, po "resetu omrežja" in ponovni prijavi pa 7 mbps...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bellzmet ()

Delavec 9 ::



Danes zjutraj v Horjulu, ni idelano, je pa OK!

Modri dirkač ::

Heh, po bakru dobim v eni vasici na slovenskem podeželju mizernih 9Mbps in ca. 0.7Mpbs in za to mi hočeju računat mastne pare.
Everybody lies!

kanko ::

Pri enem našem ISPju sem videl, da ponujajo internet preko LTE za 16 eur mesečno. 8/2. Neomejeni podatki.

En kolega je kupil HoT SIM kartico, jo aktiviral, si naložil 10 EUR dobroimetja, nato je pustil telefon ležat.
Po 1-2 dneh je opazil na Moj HoT-u, da je porabil 20 centov, čeprav v PDF izpisu računa piše, da ni nič porabil.
Verjetno gre samo za kozmetični bug, ampak vseeno...

EDIT: Je dobil odg. od HoT, kjer so rekli, da (1) gre informativno porabo in (2) je šlo za rezervacijo podatkov za internet, kot je bilo že rečeno v tem threadu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kanko ()

GrX ::

Mene pa zanima, če kdo ve kateri IP rang uporablja HOT? Tudi primer IP-ja bi bil dobrodošel.. Hvala!

OmegaBlue ::

Jaz dobim ip v A1 AS
inetnum: 188.64.24.0 - 188.64.25.255
netname: A1SI-GGSN
descr: A1 Slovenija
country: SI
remarks: INFRA-AW
admin-c: SRA17-RIPE
tech-c: SRA17-RIPE
status: ASSIGNED PA
mnt-by: A1SI-MNT
created: 2009-08-12T10:17:40Z
last-modified: 2017-06-01T10:57:00Z
source: RIPE
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

brez-imenko ::

kanko je izjavil:

Pri enem našem ISPju sem videl, da ponujajo internet preko LTE za 16 eur mesečno. 8/2. Neomejeni podatki.


.

Kar lepo napiši, da je to Hišni internet od Telemacha in pogoj, da imaš ta njihov internet po tej ceni mesečno je, da že imaš njihov fiksni priključek. Drugače je cena 20€ mesečno. Potem takem je vseeno,
če vzameš Domači net 1(ga imel na testiranju) za podobno ceno. Drugo je pa odvisnost od signala. Če Telemach lovi, A1 pa ne potem itak nimaš izbire.

Vzel pa nisem Domačega neta zaradi trapastih pogojev, saj še enega programskega dodatka nisem mogel normalno poganjat preko p2p mrežja. Aplikacija je kar zmrznila.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

6151 ::

Sem se malo vozil in sproti testiral.
Zagorje ob Savi LTE 1/1, Ljubljana 21/5,5 Dravograd 21/6 Avstrija (A1LTE) 22/6 , Lesce 4/6 zgleda omrezje obremenjeno. Poskusim se danes na Bledu.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

telen ::

Mene moti recimo to da imam v Ljubljani vedno hitrosti tam okoli 8/2. Ko sem pa za hec vklopil lte opciji je pa takoj hitrost zrasla na 50/10. Na pomoči mi pa govorijo da je možno da telefon ne podpira višjih hitrosti.

miko22 ::

brez-imenko je izjavil:

kanko je izjavil:

Pri enem našem ISPju sem videl, da ponujajo internet preko LTE za 16 eur mesečno. 8/2. Neomejeni podatki.


.

Kar lepo napiši, da je to Hišni internet od Telemacha in pogoj, da imaš ta njihov internet po tej ceni mesečno je, da že imaš njihov fiksni priključek. Drugače je cena 20€ mesečno. Potem takem je vseeno,
če vzameš Domači net 1(ga imel na testiranju) za podobno ceno. Drugo je pa odvisnost od signala. Če Telemach lovi, A1 pa ne potem itak nimaš izbire.

Vzel pa nisem Domačega neta zaradi trapastih pogojev, saj še enega programskega dodatka nisem mogel normalno poganjat preko p2p mrežja. Aplikacija je kar zmrznila.


Jaz se selim in mislim vzeti nek LTE net(A1,telekom), pa me zanima ali deluje b.p.?
da se ne bom nasral. Je pogojena kaka vezava?

brez-imenko ::

Pri A1 mene je samo to zmotilo, da Domači net ne podpira odprtih portov k uporabniku in nimaš možnosti statičnega IPja. Tega najbrž ne potrebuješ Za ta Domači net velja v pogojih to, da se naj bi ta zadeva uporabljala na naslovu, ki je naveden v pogodbi v nasprotnem primeru ti ga lahko tudi izklopijo.

Z vezavo je tako. Lahko se vežeš, lahko ne. Na A1 portalu imaš elektronski obrazec in si prilagodiš pogoje. Z vezavo si lahko narediš popust ali pa vzameš router ali pa nič od tega. Glede routerja sem tako ali tako seznanjen, da je bolje kupiti svojega in ga nastaviti svojim željam.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Modri dirkač ::

shadeX je izjavil:

Ne na iPhonu.

Huh, a to resno?

Ma še kdo takšne težave?
Če hočem avgusta končno prestopit mora to delat, drugače zaenkrat še ostanem na T-2.
Everybody lies!

Koko007 ::

telen je izjavil:

Mene moti recimo to da imam v Ljubljani vedno hitrosti tam okoli 8/2. Ko sem pa za hec vklopil lte opciji je pa takoj hitrost zrasla na 50/10. Na pomoči mi pa govorijo da je možno da telefon ne podpira višjih hitrosti.


Meni se je zgodilo isto, prej s mel nekje do 8/1 doma, ko pa vklopim lte pa mi zraste na 30/10. Pol pa mi naj še eno budalo reče da mi iphone 6s ne podpira višjih hitrosti pa mu ga v glavo zaflosam pa si sednko kupim.

To da rvoj telefon ne podpira višjih hitrosti je totalna bedarija:
1. Ker po vklopu lte+ ti je laufalo več
2. Če tvoj telefon nebi podpiral višjih hitrosti ti sploh nebi laufalo 4g(lte) ampak 3g, ki podpira hitrosti do 42/7.

miko22 ::

brez-imenko je izjavil:

Pri A1 mene je samo to zmotilo, da Domači net ne podpira odprtih portov k uporabniku in nimaš možnosti statičnega IPja. Tega najbrž ne potrebuješ Za ta Domači net velja v pogojih to, da se naj bi ta zadeva uporabljala na naslovu, ki je naveden v pogodbi v nasprotnem primeru ti ga lahko tudi izklopijo.

Z vezavo je tako. Lahko se vežeš, lahko ne. Na A1 portalu imaš elektronski obrazec in si prilagodiš pogoje. Z vezavo si lahko narediš popust ali pa vzameš router ali pa nič od tega. Glede routerja sem tako ali tako seznanjen, da je bolje kupiti svojega in ga nastaviti svojim željam.


u, torej si ne morem porte po svoje nastaviti? To pa ni ok. Uporabljam neke zadeve, ki si jih moram nastavit in če te možnosti nimam....šit.

Trismegistus ::

To temo berem že nekaj časa. Moje poročilo je naslednje - če loviš Hot omrežje (oz. A1), je vse po starem, a ceneje. Pravzaprav mnogo ceneje.

Zaenkrat smo skenslali mobilne pakete pri Telemachu in Telekomu ter internet, TV in stacionarni telefon pri T-2. Podražene televizije itak nihče ne gleda, razen fuzbala 2x na leto, stacionar je obsoleten, internet je na bakreni parici vlekel 10/1 (včasih se mi je to zdelo ok :D). O skupnem znesku teh preplačanih storitev raje ne bi.

Ne živim v vukojebini, ampak centru Ljubljane, kjer pri prenovi javne infrastrukture niso mogli (verjetno želeli) v zemljo položiti optike. K sreči so vsaj bazne postaje A1 v bližini posejane v gosjem redu. Internet na LTE routerju dela s hitrostjo tudi 24/5,5 v paketu Hot extra (brez doplačila za višjo hitrost), v povprečju nikoli ne pade pod 16/4, kar je vsekakor hitreje od tega, kar sem imela prej. Zame je to vsekakor upgrade, ker statičnega IP ne potrebujem in mi je 50 giga na mesec dovolj (+20 giga na telefonu).

Problemi:
- na omrežju Hot sem na začetku imela težave s čudnimi sporočili, ko sem imela telefon ugasnjen in je klicatelj klical na cifro, ki ne obstaja - se je rešilo s tem, da sem vklopila telefonski predal.
- Telemach in T-2 sta si zaračunala za moje pojme fantomske stroške prekinitve pogodbe, T-2 si zaračuna 20 EUR za administrativne stroške odklopa, Telekom pa presenetljivo nič (no, so prej dve leti pospešeno lupili).

Največje presenečenje: Huawei B315 LTE router ima možnost priključitve stacionarnega telefona :D Tudi na tem paketu se da pokuriti 3000 minut pogovora (hmm, kdaj le?), čeprav je SIM vtaknjen v router, sms-i so vidni v aplikaciji od routerja. V glavnem, onemela sem od tega, koliko si telekomunikacijske firme zaračunavajo za storitve. Da ne govorim o tem, da ima A1 v ponudbi identičen LTE router z 200 giga prenosa na mesec (ni neomejeno, po 200 giga dela zeeeelo počasi) za masten denar.

V glavnem, če internet noče priti po žici, bo pa po nebu. Zadovoljstvo s Hotom je vsekakor premosorazmerno povezano z bližino bazne postaje in močjo signala.

Koliko vas Hot uporablja z LTE routerjem za surfanje po netu?

dev ::

Super, da ljudje menjujejo tudi kabel za LTE modem. Upam, da se bodo kaj zganili tudi ponudniki fiksnih paketov, tako kot so se mobilnih ko je HoT prišel na tržišče.

Ko sem sam testiral LTE modem mi je bil problem predvsem nestabilen ping, drugače glede hitrost mi je bilo ok. Če bodo kdaj še to poštimali pa bom tudi jaz resno razmislil o odjavi fiksnih storitev. TV prav tako pri nas noben ne gleda več.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dev ()

beta1 ::

Mojemu sosedu sem dal router ZTE283+, ki sem ga imel viška. Uporablja HOT namesto dragega 1mbit Ario interneta. Stara hiša, debele stene, daleć od oddajnika ki ni v vidnem polju. Ima 2 ali 3 črtice signala, tam okrog - 80dbm. Kolk sem testiral v začetku ima 20/5. Je nezahteven uporabnik.

Jaz pa sem na LTE netih že od 2014. Telekomov brezžični internet brez omejitve prenosa (enkrat 2015 sem jim 800gb prometa naredil na mesec), Brzina 10/2. Uporabljal njihov Huawei CPE5172 modem router, nato B315s. Nato sem dobil reklamiran b315s. Potem kupil ZTE283. Kasneje še antene Iskra P-56 unicome mimo.

Sedaj pa imam A1 domači net 2 + tvaslte, TV škatla nikoli priklopljena. Samo zaradi neomejeno GB. 200GB premalo. 3 matroske, en xbox špil, pa smo na 200gb. Kje je še ostalo.

Trenutna konfiguracija za Iskra antenami, dela BP. V sosednji temi sem še sliko pripoa.

Ja, LTE kot fiksni internet dela. Vseeno pa bi raje imel kabel. Tak da tisti keri imate raje stabilnost, je boljše preko kabla, kot pa zrak,

shadeX ::

Modri dirkač je izjavil:

shadeX je izjavil:

Ne na iPhonu.

Huh, a to resno?

Ma še kdo takšne težave?
Če hočem avgusta končno prestopit mora to delat, drugače zaenkrat še ostanem na T-2.


Resno.







Personal Hotspot v tujem omrežju izgine in se preloži v Carrier menu. Od tam ne moreš nič.

Isto je pri bobu.

Nisem pa poskusil na droidu.

broken/link ::

Modri dirkač je izjavil:

drugače zaenkrat še ostanem na T-2.

t-2 je z junijem spremenil pakete mobilne pakete. in spremenil jih je _vsem_ uporabnikom. https://www.t-2.net/mobilni-paketi

zaradi poraznih paketov, kar se tiče prenosa podatkov, sem ravno v selitvi vsaj dveh številk. Se pa odločam med izijem in hoferjem. Verjetno bom celo izi izbral, kjer imajo za 7eur 3k enot, ki jih lahko porabiš kot želiš.

shadeX ::

Če veš da jih ne boš porabil vzemi raje izi kot hofer.

MrStein ::

beta1 je izjavil:

Uporabljal njihov Huawei CPE5172 modem router, nato B315s. Nato sem dobil reklamiran b315s. Potem kupil ZTE283. Kasneje še antene Iskra P-56 unicome mimo.

Hmm, zakaj pa tako pogosto menjuješ?

broken/link je izjavil:

Modri dirkač je izjavil:

drugače zaenkrat še ostanem na T-2.

t-2 je z junijem spremenil pakete mobilne pakete. in spremenil jih je _vsem_ uporabnikom. https://www.t-2.net/mobilni-paketi

zaradi poraznih paketov, kar se tiče prenosa podatkov, sem ravno v selitvi vsaj dveh številk.

Koliko vem, so povečali zakupljene podatke. A so še kaj drugega spremenili?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

konspirator ::

broken/link je izjavil:

Modri dirkač je izjavil:

drugače zaenkrat še ostanem na T-2.

t-2 je z junijem spremenil pakete mobilne pakete. in spremenil jih je _vsem_ uporabnikom. https://www.t-2.net/mobilni-paketi

zaradi poraznih paketov, kar se tiče prenosa podatkov, sem ravno v selitvi vsaj dveh številk. Se pa odločam med izijem in hoferjem. Verjetno bom celo izi izbral, kjer imajo za 7eur 3k enot, ki jih lahko porabiš kot želiš.

Izi bo prodan TS, poglej raje v smer spar mobila https://www.spar-mobil.si/ .


Kje je catch :
nov uporabnik prenesen na hot (start), naloženih 5 eur, nič klicev, podatki, sms, kaže moj hot aplikacija na androidu "stanje na voljo: 4.81".
Data povezava (2,3,4g) ni bila vzpostavljena sploh, da bi od tam "rezerviralo".
--

Zgodovina sprememb…

konspirator ::

hot aplikacija kolikor vidim dobi stanje preko USSD ukaza, ve kdo, na kateri številki preveri stanje ?
Npr. pri TS mobi je *123#, spar *144# itd.
--

modelno1 ::

*696#
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Koko007 ::

konspirator je izjavil:

broken/link je izjavil:

Modri dirkač je izjavil:

drugače zaenkrat še ostanem na T-2.

t-2 je z junijem spremenil pakete mobilne pakete. in spremenil jih je _vsem_ uporabnikom. https://www.t-2.net/mobilni-paketi

zaradi poraznih paketov, kar se tiče prenosa podatkov, sem ravno v selitvi vsaj dveh številk. Se pa odločam med izijem in hoferjem. Verjetno bom celo izi izbral, kjer imajo za 7eur 3k enot, ki jih lahko porabiš kot želiš.

Izi bo prodan TS, poglej raje v smer spar mobila https://www.spar-mobil.si/ .

.


To se tudi jaz strinjam da pejd raje na sparmobil(predvsem če si hotel met izimesec s), sicer preden bo prišlo do nakupa in šele potem priključitve bo še kar minilo nekaj časa(let) torej če si nekdo ki išče operaterja za več let in jih ne menjuje ko gate, pol pejd raje na sparmobil. Če ti pa je 3000 enot premalo pol pa itak pejd pa ujemi vip bob, če zamudiš pa hot. Ker bob trdi da se lahko priključiš na vip paket samo do konca meseca.
Je pa z sparom catch da ga lahko polniš samo z kartico kupljeno v sparu ali prek spleta(ne podpira trajnika ampak samo enkratno polnjenje), ne moreš met avtomatskega polnjenja, kot že omenjeno trajnika, ter paket se ti ne aktivira avtomatsko ampak treba vsak mesec poslat sms. Torej če je uporabnik recimo kakšna mama ali babicaki se ne spozna najbolj na to(nikogar ne žalim) je bolje vseeno izi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Koko007 ()

Trismegistus ::

konspirator je izjavil:

broken/link je izjavil:

Modri dirkač je izjavil:

drugače zaenkrat še ostanem na T-2.

t-2 je z junijem spremenil pakete mobilne pakete. in spremenil jih je _vsem_ uporabnikom. https://www.t-2.net/mobilni-paketi

zaradi poraznih paketov, kar se tiče prenosa podatkov, sem ravno v selitvi vsaj dveh številk. Se pa odločam med izijem in hoferjem. Verjetno bom celo izi izbral, kjer imajo za 7eur 3k enot, ki jih lahko porabiš kot želiš.

Izi bo prodan TS, poglej raje v smer spar mobila https://www.spar-mobil.si/ .


Kje je catch :
nov uporabnik prenesen na hot (start), naloženih 5 eur, nič klicev, podatki, sms, kaže moj hot aplikacija na androidu "stanje na voljo: 4.81".
Data povezava (2,3,4g) ni bila vzpostavljena sploh, da bi od tam "rezerviralo".


Ko bi jaz znala ta citat pravilno skrajšati - napake mi ven meče!
Konspirator, pokliči podporo in vprašaj. Upam, da naletiš na teto, ki ve, za kaj gre. Sama sem morala vsaj dvakrat klicati, da so mi razložili, da pri paketu ekstra 'buffer' za podatke lahko naraste na max 1,5 GB, ki se po 12 urah izbriše, če nisi ničesar porabil. Ta 'buffer' je odvisen od povprečja prejšnjih porab. Mislim, da če nisi vzpostavil povezave in če se ti ni v ozadju updejtala kaka aplikacija, da ti tega ne bodo zaračunali in se bo stanje poravnalo po intervalu 12ih ur. Predvidevam, da je kaj na tem, za ziher pa pokliči suport :)

Super, da še kdo uporablja LTE kot fiksni internet! Jaz ga ne bi, če bi bila na voljo optika. Preko bakra bi mi t-2 zaračunal vsaj 27,86 + DDV (za skupno razvezan dostop) ali bi mi pa v paketih za nižjo ceno vsilil nekaj, česar ne potrebujem. To mi ni sprejemljivo, ko mi Hot vleče ko šus za 15 na mesec (vštejmo še 99 eur za modem, ki je moj). Ta trg je res treba prevetriti, ker nategunov ne manjka.

Ping je res visok, samo se ne pozna pri surfanju ipd. Huawei b315s mi vleče brez dodatnih anten. Ne skrbi me, če bi mi kaj crknilo, ker še zmeraj moram nekako porabiti 20 GB na mobitelu - občasno si vklopim tethering, da malo porabo podatkov na telefonu zvišam :)

issak ::

Kako je s prenosom številke če ni isto ime in naslov in to? Jaz sem imel eno viška številko pri T2 pa jo moj oče uporablja, zdaj pa bi on rad šel na HoT, je najlažje da jo jaz prenesem s svojimi podatki in pač dam njemu v uporabo, ali se da kako enostavno naročnika spremenit (brez da hodim kam kaj podpisovat po možnosti)
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

shadeX ::

Mogoče je blo že kje napisano (ali v kakšni drugi temi), ampak bom napisal še enkrat. Hotspot v tujini na iPhonih ne deluje ne na Bobu in ne na HoT-u. Baje da je nek bug in se tako hofer in bob pogovarjata o tem z Applom.

Lahko pa potrdim, da zaenkrat na iOS 11 (beta) zaenkrat zadeva še ne deluje.

Gadjit ::

Pozdravljeni,
potrebujem nasvet, izbiram med telekom optiko 10/2 in HOT Extra (50 GB).
Cena: telekom vezava na 2 leti povprečje 20 €/mesec
HOT 14,99 €/mesec + nakup modema / prednost ni vezave!

Zanima me če lahko s HOT paketom brez problema DL filme s partisa ali imajo kaj blokirano?

lp
Maja love U forever!

shadeX ::

Zanima me če lahko s HOT paketom brez problema DL filme s partisa ali imajo kaj blokirano?


Lohk downloadaš. Bi se pa prej pozanimal kakšna je hitrost neta kjer se nahajaš. Pri meni je LTE počasnejši kot domači internet (10/1).

Koko007 ::

Za filme boš kar hitro porabil 50 gb, glede na to da je en kake 3gb, ful hd pa okol 5gb. Računalniki dosti bolj žerejo kot telefoni, ura brskanja hitro blizu 1gb. Pa pred tem še preveri signal preden z speedtestom preden kupiš lte modem.

broken/link ::

pri optiki imaš _zagotovljeno_ hitrost 10/2.
preko LTEja pa so hitrosti vedno _do_. ker je preveč vplivov na signal, tako da če imaš 2 paketa za približno ceno in če boš uporabljal na isti lokaciji, potem tu ni kaj razmišljat - optika.

Koko007 ::

Raje dokupi večje hitrosti na optiki, se ti bolj splača kot pa vsakič pazit na porabo pri lte.

Da se ti ne bo zgodili tako kot pri meni z bobom, sem prekoračil za okol 1gb pa lahko pričakujem 40€ višjo položnico. Sicer to ni naročnina, samo če imaš nastavljeno avtomatsko polnjenje te v primeru da prekoračiš 50gb en film pride dobrih 100€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Koko007 ()

Gadjit ::

Hvala za mnenja!
Sem se kr odločil za optiko, do jutri traja še akcija pri telekomu.
Hitrost pa tako lahko dodam tudi kasneje.

Lp
Maja love U forever!

konspirator ::

Gadjit
Tega paketa (optika 10/2 za 20 eur z vezavo) pri telekomu ne najdem.
--

Koko007 ::

Maš pa pri telekomu točke zvesto ba lahko vsega vraga kupiš na obroke, drone, zvočnike, rač, tv, hladilnike, pralne stroje... kaj češ:D

renofkinja ::

tocke zvestobe? resno? macbook je 300e drazji kot v tujini s temi tockami vred. tut ostale cene sm preveru in so te tocke nateg

Koko007 ::

So tudi taki primeri, najde se pa tudi včasih kaj pametnega. Sem jim kar fauš, med tem ko sem vezan pri a1, nekdanji amis.

Kokosvilek ::

Točke zvestobe, pa kaj še, to so zame točke natega;((

Zgodovina sprememb…

brez-imenko ::

No ja za pocenit naročnino glih niso, samo ljudje rajši kaj fizičnega kupijo kot pa da bi si pocenili naročnino, potem pa jamrajo, da je to najdražji operater, no ja ta pametni so itak tiho, ker so ta bonus pokoristili za storitve.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez
««
22 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HoT, bob, Izi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
579057 (4641) zobnik
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15650171 (12499) V-i-p
»

Vzamemo Bob ali Hot Telekom ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6116254 (10215) Lonsarg
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15441006 (17352) VrtniPalcek
»

Znane cene Hoferjeve mobilne telefonije HoT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9035744 (24053) AštiriL

Več podobnih tem