» »

HOT - Hofer Telekom

HOT - Hofer Telekom

Temo vidijo: vsi
««
23 / 76
»»

Koko007 ::

Koko007 je izjavil:

So tudi taki primeri, najde se pa tudi včasih kaj pametnega. Sem jim kar fauš, med tem ko sem vezan pri a1, nekdanji amis.

Ne vem zakaj si jim fauš da imajo dražje pakete? Sam grem na a1 kombo s takoj ko mi a1 tu postavi oddajnik, baje bi ga naj do konca leta.

Gadjit ::

konspirator je izjavil:

Gadjit
Tega paketa (optika 10/2 za 20 eur z vezavo) pri telekomu ne najdem.


Ne vem al je bla sam v Celju akcija, ponudbo sem dobil po pošti, pa na jumbotih je tud bla do 15.7.
1 leto je cena 9,99 € 2 leto polna cena, povprečje tam nekje 20 €.

lp
Maja love U forever!

Delavec 9 ::

konspirator je izjavil:

broken/link je izjavil:

Modri dirkač je izjavil:

drugače zaenkrat še ostanem na T-2.

t-2 je z junijem spremenil pakete mobilne pakete. in spremenil jih je _vsem_ uporabnikom. https://www.t-2.net/mobilni-paketi

zaradi poraznih paketov, kar se tiče prenosa podatkov, sem ravno v selitvi vsaj dveh številk. Se pa odločam med izijem in hoferjem. Verjetno bom celo izi izbral, kjer imajo za 7eur 3k enot, ki jih lahko porabiš kot želiš.

Izi bo prodan TS, poglej raje v smer spar mobila https://www.spar-mobil.si/ .

Izi bo prodan, cene se bodo spremenile, to je sigurno!

Kje je catch :
nov uporabnik prenesen na hot (start), naloženih 5 eur, nič klicev, podatki, sms, kaže moj hot aplikacija na androidu "stanje na voljo: 4.81".
Data povezava (2,3,4g) ni bila vzpostavljena sploh, da bi od tam "rezerviralo".

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: kanko ()

Delavec 9 ::



Danes v Šenčurju, dobr.

konspirator ::

Gadjit
Najdi pogodbo in poglej, kdo je to sploh ponujal.
--

CyberPunk ::

A nimajo mobilna omrežja nobene logike vgrajene, da te prestavijo na nižji "G", če je višji preobremenjen? Primer: Že parkrat se mi je zgodilo, da je bil LTE precej počasen - speedtest je pokazal okoli 0.5/0.5 Mbit ali še manj. Najbrž zaradi prezasedenosti. Če sem ročno prestavil na 3G, sem dobil (nazadnje) 13.4/4.6 Mbit.
Malo je skregano z zdravo logiko...

shadeX ::

Odkar mam HoT se moram posluževat teh načinov, če hočem koristit MAX hitrost. Enkrat 3G dela hitreje drugič LTE. In ja je nadležno.

CyberPunk ::

A pri ostalih to potem ni tako? (Nisem nikoli imel toliko količin, da bi lahko opazil. :D )

viknet ::

Nahajamo se v Zadru kamp Borik.Gostujem na Hr Vip.LTE ves čas na polni hitrosti.Vse deluje brez težav. Zadovoljen.

Bellzmet ::

CyberPunk je izjavil:

A nimajo mobilna omrežja nobene logike vgrajene, da te prestavijo na nižji "G", če je višji preobremenjen? Primer: Že parkrat se mi je zgodilo, da je bil LTE precej počasen - speedtest je pokazal okoli 0.5/0.5 Mbit ali še manj. Najbrž zaradi prezasedenosti. Če sem ročno prestavil na 3G, sem dobil (nazadnje) 13.4/4.6 Mbit.
Malo je skregano z zdravo logiko...


Ista izkušnja na Hrvaškem na BOBu.

Mare2 ::

Gledam ta Mobilni paket za 19,99 €/m.

https://www.a1.si/a1-svobodni-eu

14,40 EUR me košta pri T-2 paket Brezčasni L z 20 GB podatkov. Sicer samo 1 leto. Torej, zakaj bi šel k A1? Sem kaj spregledal?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

NejcSSD ::

15GB tudi v tujini, ti imaš 3.8gb . Polna LTE hitrost...
Vzameš HOT za 9,99 pa maš 20/2 gb doma/tujina
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

swdev ::

Ali pa vzameš vip Bob 9€/mesec, 15gb doma, 2gb tujina, 40/5 max LTE hitrost(hofer ima max 20/5).

Pa kot je že povedano, bob je od A1 in verjamem, da se dolgoročno pozna QoS.

Trismegistus ::

Mare2 je izjavil:

Gledam ta Mobilni paket za 19,99 €/m.

https://www.a1.si/a1-svobodni-eu

14,40 EUR me košta pri T-2 paket Brezčasni L z 20 GB podatkov. Sicer samo 1 leto. Torej, zakaj bi šel k A1? Sem kaj spregledal?


Hmm, jaz mam Hot Maxi za 9,99 z 20 GB podatkov (LTE deluje s hitrostjo 20/5), brez vezave. Hot prav tako kot bob gostuje na omrežju A1.

Ne vem, ali je samo meni smešno, ko preberem cene drugih operaterjev, na koncu koncev gre za homogeno dobrino :D Ne, ne dam se jim več lupiti. Game over za različne telekomunikacijske oligopole.

Mare2 ::

Trismegistus je izjavil:


Hmm, jaz mam Hot Maxi za 9,99 z 20 GB podatkov (LTE deluje s hitrostjo 20/5), brez vezave. Hot prav tako kot bob gostuje na omrežju A1.


Tale mi je očitno všeč. Nimam sicer občutka, kakšna hitrost je to 20/5 če primerjam sedj imam pri Telemachu.

A bo T-2 togo delal?

Kako pa je postopek prenosa številke? Plačilo prvega obroka?

https://www.hot.si/tarife.html
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Kokosvilek ::

Mare2 je izjavil:

Trismegistus je izjavil:


Hmm, jaz mam Hot Maxi za 9,99 z 20 GB podatkov (LTE deluje s hitrostjo 20/5), brez vezave. Hot prav tako kot bob gostuje na omrežju A1.


Tale mi je očitno všeč. Nimam sicer občutka, kakšna hitrost je to 20/5 če primerjam sedj imam pri Telemachu.

A bo T-2 togo delal?

Kako pa je postopek prenosa številke? Plačilo prvega obroka?

https://www.hot.si/tarife.html

Hot maxi ni naročnina ampak predplačniški paket, tako kot izimobilov izimese s,m in l, zorej nebo nobeno plačilo prvega obroka, ampak prva polnitev računa. Lahko si pa nastaviš avtomatsko polnjenje ko ti dobroimetje pade pod znesek i si ga ti določiš, ali plačilo preko trajnika. Torej praktično predplačniška naročnina.
20/5? Grem stavit da več ko tvoj fikski internet, razen če imaš optiko.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

CyberPunk je izjavil:

A nimajo mobilna omrežja nobene logike vgrajene, da te prestavijo na nižji "G", če je višji preobremenjen?

To bo v naslednji verziji. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

shadeX ::

Tega verjetno še telekom ali pa simobil nima (ali pač?).

Koko007 ::

shadeX je izjavil:

Tega verjetno še telekom ali pa simobil nima (ali pač?).

Preklaplanje med različnimi signali (3g ali 4g) je vse odvisno od telefona in ne operaterja. Operater samo oddaja signal ne ps izbira katerega bos dobil ti. To opravi tvoj telefon.

shadeX ::

Normalno. Še vedno pa telefon sam od sebe ne more vedet kater signal je bolj zaseden. Ta podatek bi moral posredovati telefonu operater.

OmegaBlue ::

Super, potem je čas da se pridružiš naslednji IEEE komisiji in splanirate funkcionalnost. :D Pa retrofitate v vsa legacy omrežja.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

MrStein ::

Ja, ker v IEEE ni dovolj strokovnjakov? ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

dev ::

CyberPunk je izjavil:

A nimajo mobilna omrežja nobene logike vgrajene, da te prestavijo na nižji "G", če je višji preobremenjen? Primer: Že parkrat se mi je zgodilo, da je bil LTE precej počasen - speedtest je pokazal okoli 0.5/0.5 Mbit ali še manj. Najbrž zaradi prezasedenosti. Če sem ročno prestavil na 3G, sem dobil (nazadnje) 13.4/4.6 Mbit.
Malo je skregano z zdravo logiko...


Lahko potrdim, da se mi dogaja enako in poznam še vsaj 2 druga z enakimi problemi. Mogoče so to še kakšne poporodne težave, če ne pa jim bom pisal na support ko me bo začelo dovolj motit. Če je kdo drug že pisal za omenjeno težavo pa naj prosim poroča.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

shadeX ::

Imajo miljon drugih problemov za rešit, prej kot to.

errhec ::

LTE vs 3G, kolega je bil zadnjič pri meni in sva za hec pomerila hitrost prenosa:
3G cca 12 - 5 HOT
LTE cca 8 - 6 TELEKOM

Še trenutni prenos 3G : 27ms 10,36 Mbps 2,53Mbps
dd

neooo ::

lte ima probleme ker nas je prevec gor. medtem ko 3g je dokaj prost.

...:TOMI:... ::

Na LTE je "problem" tudi, da ima večji domet, kot pa 3G. Tako pokriva večje področje in ljudje imajo navadno boljši signal, zato tudi avtomatsko preklopi na 4G, kar pa se odraža na preobremenjenosti.
Tomi

kanko ::

Je možno telefonu spremenit kriterije za preklop na drug signal?
Npr. jaz bi raje ostal na 2G omrežju, če je 3G signal slab. Moj galaxy s3 je malo preveč entuziastičen...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kanko ()

...:TOMI:... ::

Izbereš 2G only pa je.
Tomi

Evolve ::

DILEMA BOB ALI HOT?

trenutno telemach vendar imam obupne težave z signalom

Koko007 ::

Omrežje je sicer isto, vendar sem z hotom imel raznorazne težave ki jih z bobom nikoli nisem imel, od tega da sem bil 50% časa nedosegljiv in to na območju kjer je bob bil ok, do tega da sem bil povezan v omrežju, me nekdo kliče, jaz ničesar ne vidim ne slišim od mojega telefona, za pol ure pa dobim sms o zgrešenem klicu....
Probaj si na telemachu pod signale nastavit Telekom slovenije izbrat ročno, in preizkusi omrežje "najbolšega operaterja" ker to opcijo imajo vsi uporabniki telemacha. Preden pa greš na kirega od teg operaterjiv in si preneseš številko ti pa toplo priporočam da kupiš pred tem poskusno simko in gor daš 5EUR ter preiskušaš omrežje dokler ne zarabiš doborimetja (ne ravno 10x na dan speedteste ker boš takoj porabil) in če ti je omrežje ok pol pa ne čakaj pa pejd tja.
Nikakor nočem delat slabe reklame za hot in odganjsti ljudi stran, vsem samo toplo priporočam da pred tem stestirajo omrežje da se ne bodo nasrali tako kot jaz. Če vam je orežje ok pa ne čakajte pa pejte tja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Koko007 ()

Evolve ::

Sem probal že na fiksno na telekom, pa je še slabše. Ko dela, dela ko šus, ko pa ne dela, si pa na Edgu, prekinja v glavnem poden... Sploh pa je problem v teh naših rovtah, kjer je signal samo zunaj hiše, največji problem pa je btc, kjer mam šiht in nič ne deluje kot bi moralo (se pritožujejo tudi sodelavci ki so na telekomu)

Če mogoče ni skrivnost, na katerem koncu Slovenije se nahajaš?

Bom pa najbrž za štart kar na hofer prešaltal, mogoče tudi zaradi stroškov prenosa cifre. Za 10€/mesec pa tudi dobim več kot na telemachu, oz kateremkoli drugemu operaterju(pustimo neomejene klice in sms-se, ki jih itak ne skurim več kot 10% od količine ki jo ponuja HOT)

...:TOMI:... ::

So sodelavci na telekom roamningu, na operaterju, ki uporablja telekom omrežje ali prav na telekomu?
Tomi

Evolve ::

...:TOMI:... je izjavil:

So sodelavci na telekom roamningu, na operaterju, ki uporablja telekom omrežje ali prav na telekomu?


na telekomu. tut naša firma ma telekom pa je večinoma cajta služben mobi na Edgu.

Koko007 ::

Jaz se nahajm v krsju mslo iven nove gorice v krsju kromberk. Hišne št. Pa raje nebi dal ns internet:)) če telemach in ne telekom delata normalno, pol je rs logična izbira omrežje od a1. Pač preden si preneš cifro kupi simko in sporobaj. Sicer pa logično da hot ki je samostojna firms ki gostuje pri a1 da ima slabši Qos kot bob ki je v lasti a1.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Koko007 ()

kanko ::

Jaz sem v glavnem gibam na območju štajerske in imam povprečno slabši signal zdaj na HoT, kot pa sem imel prej na telekomu, na tistih lokacijah kjer se najdlje zadržujem.
Sem že tudi bil za kratek čas nedosegljiv, ko me je kdo klical. HoT aktivno uporabljam ~3 tedne.
Vseeno sem zadovoljen, ker deluje zadovoljivo v veliki večini (mojih) primerov.

issak ::

brez-imenko je izjavil:

No ja za pocenit naročnino glih niso, samo ljudje rajši kaj fizičnega kupijo kot pa da bi si pocenili naročnino, potem pa jamrajo, da je to najdražji operater, no ja ta pametni so itak tiho, ker so ta bonus pokoristili za storitve.


Jaz sem pri t2 vzel tiste extra enote da sem porabil točke. Sem mislil da bom mel to 3 mesece in konec. Pa kaj še. Po treh mesecih so mi jih zaračunalni z €. Preden sem jih uspel skenslat sem jih moral že dvakrat plačat. Nikoli več se ne grem tega, naj zapadejo te točke briga me. Nobene trasparentnosti da bi videl kdaj se mi to začne zaračunavati ali pa da bi vsaj imel opcijo preko horizonta to izklopit. Netflix, Spotify, Office365 ipd. imajo vsi to dobro zrihtano, točno veš do kdaj je free trial in s katerim dnevom se začne zaračunavati.

Fizične stvari so pa vse dražje s točkami vred kot pa če jih kupiš na mimovrste, da Nemčije sploh ne omenjam, so stvari bistveno ceneje.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

...:TOMI:... ::

Najhuje je, da teh dodatnih enot ne moreš enostavno odjavit preko neta. Moraš pisat dopise ali se oglasiti v poslovalnici... Bedarija.
Tomi

issak ::

...:TOMI:... je izjavil:

Najhuje je, da teh dodatnih enot ne moreš enostavno odjavit preko neta. Moraš pisat dopise ali se oglasiti v poslovalnici... Bedarija.


Jaz sem preko chata potem rešil. Katastrofa čista. Lupljenje denarja ni druge. Vsaj porabil sem večino tistih enot, ampak vseeno, brez njih bi imel ziher 10€ nižji račun. Bom migriral mobilno telefonijo na HoT še ženo ki je na T-2 da bo samo internet tam. Vidim da so spremenili paket in je zdaj par centov dražji, za par € več dobim 5x več enot pri HoT.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

thinkdaddy ::

Ali se kdo opaza problem, da je hitrost podatkov prek LTE mizerna (na več lokacijah, ob različnih časih) - nekje okoli 1 Mb/s, v obe smeri. Če v tem trenutku za kratek čas vklopim airplane mode in poiskusim ponovno takoj po tem, ko se telefon spet prijavi v omrežje, pa je na povsem istih lokacijah hitrost skoraj vedno obljubljenih 20/5 Mb oz zelo blizu tej vrednosti.

Telefon je Oneplus 5, z SIM karticami drugih operaterjev teh težav nisem opazil.
Kakšna ideja kaj bi lahko bilo? Omrežje ali mobilc?

lp

Mare2 ::

Tole, ne verjamem, da je to omrežje od bišega Somobila. Lahko tudi, da imajo drugačno programsko opremo in je niso updejtali. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

DINAMIK ::

kanko je izjavil:

Jaz sem v glavnem gibam na območju štajerske in imam povprečno slabši signal zdaj na HoT, kot pa sem imel prej na telekomu, na tistih lokacijah kjer se najdlje zadržujem.
Sem že tudi bil za kratek čas nedosegljiv, ko me je kdo klical. HoT aktivno uporabljam ~3 tedne.
Vseeno sem zadovoljen, ker deluje zadovoljivo v veliki večini (mojih) primerov.

Poskusi preklopiti na 2G,ko pa potrebuješ podatkovno povezavo preklopiš na 3G ali 4G...,meni na slabih lokacijah kjer se nahajam 2G lovi signal boljše kakor na telekomu!Zame je Hot odličen...,še enega imam na Telekomu in tudi ta gre v kratkem na Hot ;)

Modri dirkač ::

thinkdaddy je izjavil:

Ali se kdo opaza problem, da je hitrost podatkov prek LTE mizerna (na več lokacijah, ob različnih časih) - nekje okoli 1 Mb/s, v obe smeri. Če v tem trenutku za kratek čas vklopim airplane mode in poiskusim ponovno takoj po tem, ko se telefon spet prijavi v omrežje, pa je na povsem istih lokacijah hitrost skoraj vedno obljubljenih 20/5 Mb oz zelo blizu tej vrednosti.

Telefon je Oneplus 5, z SIM karticami drugih operaterjev teh težav nisem opazil.
Kakšna ideja kaj bi lahko bilo? Omrežje ali mobilc?

lp

O tem smo ze govorili in problem odpravi tocno to, odjava in ponovna prijava v omrezje.
Everybody lies!

Mare2 ::

Če kdo ve.

Npr. da bi v enem mesecev porabil za 3 ure pogovorov in 50 SMS-sov, koliko GB bi mi ostalo, da pridem cenovno na 10 EUR, če uporabljam kar osnovni paket HoT Start?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

b4d ::

Kalkulator ve :D
b4d.sablun.org

Mare2 ::

b4d, hvala, ker si se pofočkal. Očitno nimaš drugega dela.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

issak ::

Mare2 je izjavil:

Če kdo ve.

Npr. da bi v enem mesecev porabil za 3 ure pogovorov in 50 SMS-sov, koliko GB bi mi ostalo, da pridem cenovno na 10 EUR, če uporabljam kar osnovni paket HoT Start?


Že samo s 3 urami presežeš 7€, tako da se ti bolj splača HoT mini paket.
3 ure in 50 SMSov ti pa do 10€ pustijo še 27MB podatkov.

180 minut x 0,039 = 7,02€
50 smsov x 0,039 = 1,95€
27 MB x 0,039 = 1,05€
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

thinkdaddy ::

Modri dirkač je izjavil:


O tem smo ze govorili in problem odpravi tocno to, odjava in ponovna prijava v omrezje.


Tale problem se dogaja dnevno, tako da ravno neka trajna rešitev spet ni..

Modri dirkač ::

Dogaja se vsake par ur, vsaj meni. Sploh ob vecerih, ko je omrezje ocitno bolj zasedeno.
Everybody lies!

dev ::

Meni se dogaja to zelo naključno, včasih že bilo par dni vse ok, včasih 2x v enem dnevu. Pač airplane mode on / off in se zadeva reši. Je pa rahlo nadležno ja.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.
««
23 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HoT, bob, Izi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
578988 (4572) zobnik
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649938 (12266) V-i-p
»

Vzamemo Bob ali Hot Telekom ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6116182 (10143) Lonsarg
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15440908 (17254) VrtniPalcek
»

Znane cene Hoferjeve mobilne telefonije HoT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9035640 (23949) AštiriL

Več podobnih tem