» »

HOT - Hofer Telekom

HOT - Hofer Telekom

Temo vidijo: vsi
««
21 / 76
»»

Delavec 9 ::


No, danes sem v Zrečah. Internet deluje OK, sem šel na kavo in stisnil en speed test.

NejcSSD ::

Slab ping
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

pixelzgaming ::

Par speedtestov:

Pri meni doma v hiši (Janževa Gora)


Pri meni doma zunaj hiše (uploada je čisto sfalilo)


Potem enkrat vmes ko mi je dejansko 3G potegnil za pol minute..


Selnica ob Dravi. 4G flactuatal med 2 in 5 črticami.




Zelo razočaran glede signala na moji lokaciji. 99% časa sem bil na 2G pa še to 2/5 črtic. Na žalost ne bom ostal na HoTu. Nazaj na 600MB na Telemachu :D
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

konspirator ::

Ponovi test jutri dopoldne.
--

Zgodovina sprememb…

dev ::

Ne vem kaj je blo dans, ponavadi imam v službi LTE, danes pa je nekaj skakalo na Edge. @pixelzgaming svetujem ti, da poskusiš jutri ponovno, včasih pride kaj čudnega. Jaz drugače zadovoljen, sem pa prej tudi bil na Telemachu (tudi zadovoljen, vendar je pač prišel HoT z boljšo ponudbo :).
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

pixelzgaming ::

Bom preveril (danes) še enkrat in poročam.
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

GrX ::

pixelzgaming je izjavil:

Zelo razočaran glede signala na moji lokaciji. 99% časa sem bil na 2G pa še to 2/5 črtic. Na žalost ne bom ostal na HoTu. Nazaj na 600MB na Telemachu :D


Kake hitrosti pa si dosegal na Telemachu?

Priporočam ti, da napravo izključiš iz omrežja, ter opraviš speedtest še enkrat..

pixelzgaming ::

GrX je izjavil:



Kake hitrosti pa si dosegal na Telemachu?

Na trenutnem telefonu nisem testiral. Od prejsnjega nimam speedtestov in se ne spomnim tocno. Vglavnem doma na Telemachu imam vedno 4G in je delalo zafovoljivo hitro, tako da speedtesta nisem rabil delat. Lahko ti povem naslednji mesec, ce se bom na telemachu (odvisno kako bo HoT delal jutri).. trenutno sem ze preko limita in imam capped na 8kb/s
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

Delavec 9 ::

Tudi jaz sem bil prej na Telemachu. Zadovoljivo, ampak ponudba Hota je bila boljša. Sem bil pa zadovoljen tudi tam, ampak prihranim 5eur na mesec, torej 60eur na leto.

pixelzgaming ::


Današnji test, po rebootu telefona.
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

ivanuscha ::

Vprašanje je - ali bi na A1 dobil enako hitrost? V tem primeru ima A1 pri tebi zanič omrežje, če ne pa je zelo čudno.

kanko ::

Sodeč po A1 zemljevidu pokritosti LTE signala ima Janževa Gora par lukenj :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kanko ()

pixelzgaming ::

ivanuscha je izjavil:

Vprašanje je - ali bi na A1 dobil enako hitrost? V tem primeru ima A1 pri tebi zanič omrežje, če ne pa je zelo čudno.


Verjetno je krivo to, da nimam LTE B20. Čeprav mi občasno kaže 4G 2-5 črtic, ko pa vklopim podatke pade na 3G 0-2 črtici ali celo 2G.

potem pa dobim tisti 0.1 zmazek poslan zgoraj.

kanko je izjavil:

Sodeč po A1 zemljevidu pokritosti LTE signala ima Janževa Gora par lukenj :(

Moglo bi bit vredu.

--
Bom probal še v drugem telefonu, ki ima B20. Poročam ko mi tole uspe.
Komp: 2600X | 16GB DDR4 | 500GB NVMe | 10 + 10 + 6 + 4 TB HDD | GTX 1060 6GB
Telefon: S23 Ultra
Avto: Megane MK4 GTLine

s1e2x3y ::

Dajte mi nekaj povedat.
Imam paket HOT MAXI za 9,99€. Količina prenosa podatkov v SLO je 20Gb, od tega v EU 2,13Gb. Ali zanje ne velja, da lahko vso zakupljeno količino podatkov porabiš bilokje v EU?

NejcSSD ::


Za prenos podatkov pa velja t. i. načelo poštene uporabe, ki je za običajne smrtnike kar zapleteno.

To se upošteva, kadar je količina gigabajtov v naročniškem paketu višja od tiste, ki bi jo lahko za ceno naročnine kupil po veleprodajni ceni. Medoperaterska cena za gigabajt prenosa podatkov pa je do konca leta 7,70 evra. Tako si vsakdo lahko izračuna, koliko lahko brez doplačila - zanj je v uporabi omenjena cena - prenese v tujini.

Formula gre takole:

o Znesek naročnine brez DDV (torej deljeno z 1,22),

o delimo s 7,70, oz. aktualno veleprodajno ceno gigabajta,

o nato pomnožimo z 2.

Zgled - pri naročniškem paketu za 15 evrov je npr. mogoče v tujini porabiti 3,19 GB.

Razen če operater ne določi drugače oz. več; nekateri omogočajo več, drugi se držijo formule.


9,99 / 1,22 = ... / 7,70 = ... * 2 = cirka 2,13 gb

Določeno imaš spodnjo mejo.
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NejcSSD ()

neooo ::

s1e2x3y je izjavil:

Dajte mi nekaj povedat.
Imam paket HOT MAXI za 9,99€. Količina prenosa podatkov v SLO je 20Gb, od tega v EU 2,13Gb. Ali zanje ne velja, da lahko vso zakupljeno količino podatkov porabiš bilokje v EU?



Pri podatkih zaenkrat ne, razen če imaš tak paket. npr. eu vključeni ali eu dogaja pri telekomu kjer imaš 20GB kise porabljajo v eu in slo.

DINAMIK ::

Hot sim kartice v akciji 1 in 2.7 za 0,99eur ;)
https://www.hofer.si/sl/akcije/aktualna...

toro69 ::

Samo v vednost na Windows mobile 10 ne delajo MMS sporočila.

Uraden odgovor:
Spoštovani,

zahvaljujemo se vam za izkazano zaupanje.

S težavbo smo seznanjeni in gre za to, da na sistemih W8 ali W8.1. APN nastavitve delujejo, na sistemih W10 pa ne.
Problem so naši tehniki že posredovali na Microsoft in takoj, ko dobimo odgiovor vas bomo o tem nemudoma obvestili.



Za vsa dodatna vprašanja vam ostajamo na voljo.

Želimo vam lep dan in vas lepo pozdravljamo.

kanko ::

Sem prešel iz TS na HoT.
Prvih nekaj ur po preklopu sem lahko klical in pošiljal SMSe, a nisem pa bil dosegljiv, ko so me drugi poskušali kontaktirati. V roku ene ure po prijavi napake so jo odpravili.
Potem sem opazil, da mi tudi MMSe ni šlo pošiljat. Sem jih prosil, da mi pošljejo APN nastavitve in po parih urah so poslali in sedaj dela.

Ali ve kdo, če HoT pošlje opozorilno sporočilo pred potekom 90-dnevnega roka preden te začasno deaktivirajo?

modelno1 ::

Iz lastnih izkušenj ti ne more nihče povedati, ker še niso 90 dni na trgu ...
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

kanko ::

Haha, sem pozabil na to!
No, bomo videli.

Bobr123 ::

Pozdravljeni,

Živim le nekaj metrov stran od Italije, pa bi mi HOT z gostovanjem na italjanskem omrežju predstavljal precej nižje stroške, kot jih imam sedaj pri Telekomu (edino omrežje, ki je pokrito pri nas).

Bral sem HOT pogoje uporabe, kjer je zapisano, da v kolikor ugotovijo, da je pretežna uporaba v tujini, da je lahko to problem. Nikjer pa nisem zasledil, kolko je to. Ima kdo kaj več informacij?

Lp

rook912 ::

b4d ::

Ce bodo sitni, moras samo dokazati da imas trajne zveze s Slovenijo. Poleg tega jim pa das se lokacijo pa pokritost, pa naj pogledajo sami...
b4d.sablun.org

Bobr123 ::

Hvala obema

issak ::

Imam neumno vprašanje... danes ponoči bo prenesena številka iz telekoma na HoT, zdaj jaz bi rad naložil gor denar da se ne rabim zjutraj s tem ukvarjati, ampak ko izberem za naložit, me povpraša po moji telefonski številki (ki je zaenkrat še 069...), sej to je vse ok ane, bo denar ostal gor ko prenesem številko? Lahko že zdaj naložim gor pare in aktiviram tarifo pa bo z novo številko še vedno vse delalo?
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

MrStein ::

Prenos ne vpliva na nič, torej lahko naložiš in bo ostalo. (razen, če kaj ne zamutijo, to se vedno lahko zgodi).

Pri bob (če se prav spomnim) je recimo prijava v spletno stran s telefonsko številko, in če jo zamenjaš, traja en čas da uredijo in vmes se ne moreš prijaviti).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

dev ::

@issak lahko naložiš na začasno številko ja. Prenos je instant in denar ti seveda ostane gor tudi po prenosu.
Edit: iz lastnih izkušenj govorim za varianto paypal, za druge načine plačila pa ne vem.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dev ()

Curly ::

Sam sem plačal z mastercard, denar je prišel v sekundi, ostane tudi po menjavi številke

issak ::

Sej je logično da ostane ja :D Hvala za potrdilo!
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Delavec 9 ::

Evo, zjutraj sem naredil furo na Gorenjsko, speed test v Žirovnici.

Andrej51 ::

Cars&Coffe, Tartinijev trg, Piran. Res, da ni bilo ravno najboljše vreme, ampak tako počasi pa...
 as

as


Prenos iz Play Stora

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Andrej51 ()

shadeX ::

Preklopi na 3G (in obratno). Sam sem zasledil da je 3G lahko dostkrat hitrejš kot LTE (in seveda obratno). Odvisno verjetno koliko folka trenutno brska gor.

zee ::

Uporabljam Hot zadnjih nekaj dni.

a) Uspešno smo aktivirali SIM kartice v tujini (EU). Prenos podatkov ni delal, spremeniti je bilo treba nastavitve APN in izklopiti 4G.
b) Po prihodu v Slovenijo smo dobili SMS s profilom, ki je nastavil vse potrebno. Zdaj dela tudi LTE.

Zelo zadovoljen.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

brez-imenko ::

Dajte mi malo obrazložit, ker sem med toliko prispevki gotovo nekaj izpustil. Ali je res možno račun "napolnit" za v naprej? Se pravi naprimer na četrtletje. Nekaj mi ne gre prav v račun. Ce si na osnovnem Start paketu moraš račun polniti na 90 dni. Če vas prav razumem vi izberete paket in lahko zakupite/plačate za 3 mesece v enkratnem znesku?

Ko sem vprašal na podporo ni možno za v naprej zakupiti količin. Govora je o Start paketu.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

shadeX ::

Ko sem vprašal na podporo ni možno za v naprej zakupiti količin.


Kako ne? Pač naložiš stanje - dobroimetje na HoT račun (npr 50€) in nato se od tam vsak mesec (1x) odšteva znesek vrednosti zakupljenega paketa. Če je to HoT Maxi (9.90€) imaš 50€ za 5 mesecev, če je HoT Start pa za 7 mesecev.

Verjetno ste se narobe razumeli. Oni so te mogoče razumeli, da bi npr 50€ trgali vnaprej.. kot da bi npr želel položnico za elektriko plačat za nekaj mesecev vnaprej. To pač ne gre, če je to to.

MrStein ::

Če gre za paket "po porabi", potem je treba polniti vsake toliko časa.

Pri "mesečnih" pa morebiti gre drugače, s temi nimam izkušenj.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

scipascapa ::

brez-imenko: točno tako kot shadex pravi.....je pa treba vsake toliko časa polniti, pomoje na 90 dni?

brez-imenko ::

Aha sedaj mi je mogoče šele vžgalo. Če uporabljaš paket po porabi ga moraš polniti na 90 dni oz. po potrebi. Če pa imaš paketno ponudbo je pa tako ali tako treba mesečno podalševat.

Ampak, kako naj se izrazim, na internetno stran s svojim uporabniškim računom lahko "položiš" sredstva, tako kot na banki, recimo v vrednosti za eno leto in ti ob izteku obdobja avtomatcko trže. Recimo tako podobnokot si je sedaj mama vrihtala izimesec z sms polnitvijo preko trajnika na banki.

Ja tega kot ima telekom pa nimajo, če sem prav zastopil: http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

Podobno ima izimobil za podalševat in pa tudi tako, da napolneš vsaj 25 EUR in je račun aktiven celo leto.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Zgodovina sprememb…

HOT FAN CLUB ::

Naštimaj si samodjeno polnenje. Najlažje bo tako. Ko ti pade pod določeno vrednost (recimo 2€), ti zopet naloži na novo!



brez-imenko je izjavil:

Aha sedaj mi je mogoče šele vžgalo. Če uporabljaš paket po porabi ga moraš polniti na 90 dni oz. po potrebi. Če pa imaš paketno ponudbo je pa tako ali tako treba mesečno podalševat.

Ampak, kako naj se izrazim, na internetno stran s svojim uporabniškim računom lahko "položiš" sredstva, tako kot na banki, recimo v vrednosti za eno leto in ti ob izteku obdobja avtomatcko trže. Recimo tako podobnokot si je sedaj mama vrihtala izimesec z sms polnitvijo preko trajnika na banki.

Ja tega kot ima telekom pa nimajo, če sem prav zastopil: http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

Podobno ima izimobil za podalševat in pa tudi tako, da napolneš vsaj 25 EUR in je račun aktiven celo leto.

modelno1 ::

Treba je ločiti med veljavnostjo računa in veljavnostjo zakupljenega paketa, ker sta med sabo ločeni. Račun je veljaven 90 dni od zadnje polnitve, paket pa 30 dni od dneva vklopa. Če torej nočeš, da se ti račun inaktivira (ti onemogoči klicanje, pošiljanje SMS, uporabo interneta), moraš vsakih 90 dni napolniti račun, torej 4-krat na leto.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

brez-imenko ::

NejcSSD je izjavil:

Slab ping

Tale ping je pa po moje tako. Ko gostuješ boš zmeraj moral upoštevat nekaj pribitka. Jaz sem imel potom Huawei-evega routerja priklopljenega na računalniku direkt od ponudnika A1 18ms, preko iPhone 5s potom ponudnika HOT pa je ta narasel na 65ms.

Aja Hot je od fanta od sestre vklopljenega na Maxi, jaz sem pa imel par dni na testiranju pa sem potem pogruntal dve hibi. Nimaš možnosti statičnega IPja in odpiranja portov.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Zgodovina sprememb…

dev ::

Že večkrat sem opazil, da imam pri večernem browsanju hitrost samo (in točno!) 0.5/0.5mbps. Ko dam telefon v airplane in nazaj pa spet vse vredu (20/5mbps). Se še komu to dogaja? Kot da bi HoT (oz. A1) začasno omejil hitrost HoT uporabnikov (ko je npr. velika obremenitev omrežja recimo), potem pa bi "pozabil" umakniti to omejitev do naslednje prijave v omrežje. Hm...
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Modri dirkač ::

Da, vsake toliko časa je potrebno "resetirati" povezavo. Počasi postaja nadležno.
Se pa to dogaja cel dan, ne samo zvečer.
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

Tale HOt pa ni kaj prida obetaven.

Modri dirkač ::

Ravno nasprotno, na obmocju, kjer rabim net imam s telekomom edge. Toliko o najvcjem nac. operaterju.

Vedno bolj ugotavljam, da ima telekom za en k lte pokritost v primerjavi z A1.
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

miko22 ::

Modri dirkač je izjavil:

Ravno nasprotno, na obmocju, kjer rabim net imam s telekomom edge. Toliko o najvcjem nac. operaterju.

Vedno bolj ugotavljam, da ima telekom za en k lte pokritost v primerjavi z A1.


Se strinjam. Tudi jaz ko rabim net, ga nimam, dočim kolegi ki so na bob ali A1 pa imajo polni LTE. Kurac pa najbolješ omrežje

blackbird42 ::

Vse je odvisno od lokacije, a ne? Vedno boš imel področja kjer nek operater dela bolje kot drugi.
In če so moje informacije pravilne je na začetku LTE-ja (takrat še SiMobil) šel večinoma z band-om 20 ravno zaradi tega, da je čim hitreje pokril čim večje področje. Seveda pa z band-om 20 ne moraš dosegat hitrosti, ki so na primer možne na band-u 3 ali pa 7.

Modri dirkač ::

Kaj mi bo hitrost, ce mi takoj vrze na E?
Everybody lies!

Koko007 ::

Pa od a1 lte tudi ni idealen. Marsikdaj se mi zgodi da je lte dosti počasnejši od 3g, vem da je to najverjetneje zarad preobremenjenosti LTE, ampak to opažam skoraj povsod tudi v manjših naseljih. Na visi to ponavadi ni problem, razen na mojem domu.to se mi je dogajalo z hotom in bobom, vendar pri hotu se to dogaja tudi tam ko se pri bobu ne. Kot sem že jaz in tudi mnogi drugi uporabniki foruma omenili, bobovi in na 1. Mestu a1 uporabniki so dosti bolj prioritizirani, uporabniki hota so pa pač zadnji.
««
21 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HoT, bob, Izi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
578983 (4567) zobnik
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649923 (12251) V-i-p
»

Vzamemo Bob ali Hot Telekom ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6116172 (10133) Lonsarg
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15440882 (17228) VrtniPalcek
»

Znane cene Hoferjeve mobilne telefonije HoT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9035631 (23940) AštiriL

Več podobnih tem