» »

HOT - Hofer Telekom

HOT - Hofer Telekom

Temo vidijo: vsi
««
7 / 76
»»

kunigunda ::

Joseph033 je izjavil:

Bo treba jim javiti te težave in bodo tudi to odpravili saj so komi začeli z ponudbo zato še bo neki časa trajalo,da bo vse tako kot mora biti.

A ne uporabljajo vse od simobila, se pravi nic na novo ?

XS!D3 ::

bojsi je izjavil:

Ja, saj zato sem prilepil, ker nekaj ne štima :)

Nisi edini. Sem naložil 10€, porabil 4 cente in imam gor 9,92 :)

Naprosyn ::

Dve vprašanji imam, prebiral sem že cenik, premlel pomoč uporabnikom in kontaktiral A1 (kar naprej zasedeni), pa vseeno nisem povsem prepričan glede pravilnosti informacij. Na A1 mi 29.6 poteče vezava, sem se že kar odločil za HoT, vprašanje je samo še kdaj naj menjavo izvedem zaradi stroškov prekinitve in podobnega.

1. Ali A1 zagotovo zaračuna prekinitev naročniškega razmerja/zapiranje računa v znesku 9.99€ tudi po preteku vezave (pred pretekom je 14.99) ?
2. Nekaj se je že pisalo, da se da temu strošku mogoče nekako izogniti ob enostranskih spremembah paketov s strani operaterja, če se z njimi ne strinjaš. Bi se dalo to uveljaviti na podlagi sprememb
splošnih in posebnih pogojev, ki so bile objavljene 19.4.2017 in stopijo za obstoječe naročnike v veljavo 20.5.2017 ?
Intrigira me 3. točka na spodnji povezavi.

https://www.a1.si/pomoc-in-informacije/...

Naročniki, za katere veljajo pravice iz 129. člena ZEKom-1, imajo pravico, da do uveljavitve spremembe brez odpovednega roka, brez plačila stroškov prekinitve naročniškega razmerja in brez pogodbene kazni, odstopijo od naročniške pogodbe, če se s predlaganimi spremembami ne strinjajo.


Če je kdo bolj izkušen in pozna trike na tem področju, že vnaprej hvala za odgovor. V najboljšem primeru menjam že jutri.

Gogyto ::

Glede prve točke je odgovor DA. Vsi operaterji imajo strošek prekinitve razmerja, ki je ponavadi naveden na zadnji položnici, ki jo dobiš od operaterja, pri katerem si prekinil.

Glede druge točke - verjetno ste naročniki dobili kak dopis, kjer je vse razloženo. Ponavadi v dopisu tudi piše, kako je z odpovedjo. Oz. kake pravice ima naročnik in v kolikem času lahko (če) odstopi od pogodbe.

broken/link ::

@Naprosyn - česa imaš še, tako da najbolje da jim napišeš mail na info/podporo, da si videl, da se z 20.5 spremenijo splošni pogoji poslovanja, povej jim kdo si/kakšen paket imaš, vprašaj, če se splošni pogoji navezujejo tudi na omenjen paket in če se z njimi ne strinjaš, če lahko odpoveš naročnino brez stroška prekinitve razmerja, torej se znebiš zneska 9.99€ oz. 14.99€.
Če si vzel kako ugodnost, recimo nov mobitel, boš moral plačat sorazmerni del tistega. Kar tudi lahko povprašaš po mailu, koliko je tega ostalo.
Mail je fajn v vsakem primeru napisat, ker imaš potem črno na belem njihov odgovor.

IQ Veverica ::

Ok nov feedback s strani tega operaterja.

Dobil nujen klic, govorim 5 minut, prekinem in se z osebo na drugi strani zmenim da se slišimo čez 10 min. Po 10 min čakam na klic in ga ni od nikjer. Kličem nazaj zvoni, ampak se ne oglasi. Kličem še enkrat in oseba na drugi strani pravi da me je v tem času 5x klicala in da sem bil nedosegljiv, kar seveda ni bilo res. Nato dobim SMS o zgrešenem klicu vmes tega klica.

Vse lepo in prav, govoriva 1 uro. Vmes prekinja, slabo ga slišim (4 črtice LTE signala). Nato me po viberju kontaktira druga oseba (vmes pogovora), da zakaj imam telefon sklopljen. Prekinem ta pogovor, kličem to osebo in spet prekinja, slabo jo slišim in kar naenkrat mrk. Kličem nazaj - tišina v telefonu. Mi piše po viberju da zakaj imam sklopljen telefon!?

Nato klic s to osebo dokončam z BOBO-vo številko. Popolnoma brez problema, slišal normalno, nič prekinjanja...


Očitno le ni vse tako kot obljubljajo. Če se bojo težave ponavljale, zamenjam za BOB v trenutku ko dajo ugodno akcijo nazaj.
Veveričev kotiček blaznih slotehovih idej:
https://www.facebook.com/So%C4%8Dne-slotehove-izjave-186246118552373/

modelno1 ::

Saj imajo do konca leta zastonj prenos številke k drugemu operaterju ...
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

zez ::

@IQ Veverica LTE signal pri klicih itak nima veze, ker klici ne gredo preko LTE, ampak samo preko 3G ali nižje, tako da je moral biti 3G slab (klice preko LTE zaenkrat v Sloveniji ponuja samo Telekom in še to samo na iPhonih). Me pa skrbijo tvoje težave, ker tudi sam nameravam na HoT. Je pa res, da pri meni tudi na Bobu ni bilo vedno vse rožnato, v nekem obdobju je skos nekaj štekal prenos podatkov, pomagalo je edino, da se izklopil in spet vklopil telefon, da je prenos delal... No če je res letos prenos številke zastonj pri HoT bom pač brez večjih stroškov šel nazaj, če ne bodo porihtali stvari, vendar bolj verjamem oz upam da gre za začetne težave :)

seminal ::

Sam nimam težav, štajerski konec.

IQ Veverica ::

Problem #4.

Internet ne dela med samim klicem. Sogovornik na bobu je lahko iz istega telefona uporabljal mobilni internet, meni je med klicem 3G znakec izklopilo in internet ni delal. 2/5 mi ga je sicer kazalo, internet je delal minuto, dve potem pa se izklopil.
Veveričev kotiček blaznih slotehovih idej:
https://www.facebook.com/So%C4%8Dne-slotehove-izjave-186246118552373/

Zgodovina sprememb…

Skyfall ::

Ko berem o vaših težavah se čudim, ker meni pa normalno deluje vse. Med klici nič ne prekinja in sem stalno dosegljiv. Bom spremljal še par dni, da vidim..

Ghost007 ::

Verjetno je placan da si izmlisljuje tezave. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ghost007 ()

CyberPunk ::

Sicer super ponudba, ampak po moje bo tu še "zabavno" glede njihovega zbiranja in obdelovanja (osebnih) podatkov.

Že pri prenosu telefonske številke oz. registraciji HoT accounta preko spletne strani zahtevajo cel kup podatkov, vključno z naslovom bivališča in davčno številko. (Pri prenosu predplačniške številke naj bi zadoščal samo PUK kartice dosedanjega predplačniškega razmerja.)

V splošnih pogojih pa mdr.:

HoT mobil zbira podatke o Uporabnikih: (i) podatke o preverjanju istovetnosti Uporabnika - ime in priimek, naslov stalnega ali začasnega bivališča, mobilna številka, e-pošta, davčna številka, (ii) podatke o prometu, ki jih pridobi ali ustvari v okviru izvajanja Elektronskih komunikacijskih storitev, (iii) podatke, ki jih potrebuje zaradi oglaševanja, predstavitev in trženja Elektronskih komunikacijskih storitev in izvajanja Storitev z dodano vrednostjo in (iv) podatke v zvezi z drugim poslovnim sodelovanjem, ki jih pridobi glede Uporabnikov.


HoT mobil sme za izvedbo Storitve z dodano vrednostjo obdelovati naslednje lokacijske podatke, ki niso hkrati podatki o prometu: ID celice (bazne postaje), GPS podatki o lokaciji (zemljepisna širina in dolžina), hitrost, smer, pot, postanek, negotovost, nadmorska višina in druge podatke, ki so potrebni [...]


HoT mobil lahko te podatke zaradi izvedbe Storitve z dodano vrednostjo posreduje tudi tretjim osebam. Uporabnik se strinja, da je HoT mobilu dal svoje predhodno soglasje


V roku 2 tednov bo na ST in še kje sigurno kakšna novica s tem v zvezi. 8-)

tikitoki ::

Gogyto je izjavil:

Glede prve točke je odgovor DA. Vsi operaterji imajo strošek prekinitve razmerja, ki je ponavadi naveden na zadnji položnici, ki jo dobiš od operaterja, pri katerem si prekinil.

Glede druge točke - verjetno ste naročniki dobili kak dopis, kjer je vse razloženo. Ponavadi v dopisu tudi piše, kako je z odpovedjo. Oz. kake pravice ima naročnik in v kolikem času lahko (če) odstopi od pogodbe.


Ce spremeni pogoje, imas zakonsko podlago za odstop od pogodbe brez placila penalov.

anketar ::

kr davčno zahtevajo? tud iz predplačniške prenos na hot rabjo davčno?

tikitoki ::

Seveda, podatki so nekaj vredni.

kunigunda ::

IQ Veverica je izjavil:

Problem #4.

Internet ne dela med samim klicem. Sogovornik na bobu je lahko iz istega telefona uporabljal mobilni internet, meni je med klicem 3G znakec izklopilo in internet ni delal. 2/5 mi ga je sicer kazalo, internet je delal minuto, dve potem pa se izklopil.

Internet na 3g se nikol ni delu vzporedno s klicem, mobile data gre na standby takrat.
Frend je verjetno imel internet preko wifi.

neooo ::

kunigunda je izjavil:

IQ Veverica je izjavil:

Problem #4.

Internet ne dela med samim klicem. Sogovornik na bobu je lahko iz istega telefona uporabljal mobilni internet, meni je med klicem 3G znakec izklopilo in internet ni delal. 2/5 mi ga je sicer kazalo, internet je delal minuto, dve potem pa se izklopil.

Internet na 3g se nikol ni delu vzporedno s klicem, mobile data gre na standby takrat.
Frend je verjetno imel internet preko wifi.



na telekomu je 3g od vedno delal skupaj z klicem. od enega meseca nazaj pa tudi lte na iphonu če vklopiš.

XS!D3 ::

kunigunda je izjavil:

IQ Veverica je izjavil:

Problem #4.

Internet ne dela med samim klicem. Sogovornik na bobu je lahko iz istega telefona uporabljal mobilni internet, meni je med klicem 3G znakec izklopilo in internet ni delal. 2/5 mi ga je sicer kazalo, internet je delal minuto, dve potem pa se izklopil.

Internet na 3g se nikol ni delu vzporedno s klicem, mobile data gre na standby takrat.
Frend je verjetno imel internet preko wifi.


Seveda je delal oziroma dela, to je ena izmed prednosti napram 2G.

IQ Veverica ::

Ghost007 je izjavil:

Verjetno je placan da si izmlisljuje tezave. :D


Aha par postov gor pa sem zadevo hvalil, da se sedaj lahko pritožujem, po tvoji logiki. Lakotnik bi rekel, da si funkcionalno nepismen.

kunigunda je izjavil:

IQ Veverica je izjavil:

Problem #4.

Internet ne dela med samim klicem. Sogovornik na bobu je lahko iz istega telefona uporabljal mobilni internet, meni je med klicem 3G znakec izklopilo in internet ni delal. 2/5 mi ga je sicer kazalo, internet je delal minuto, dve potem pa se izklopil.

Internet na 3g se nikol ni delu vzporedno s klicem, mobile data gre na standby takrat.
Frend je verjetno imel internet preko wifi.


Japajade. Internet med klicem uporabljam v 80% klicev, ki jih opravim, ker s sogovornikom velikokrat pregledujeva dokumente online. Na bobu s tem nisem imel nikoli težav.

Link, do videa. Bodite pozorni ko se 3G izklopi v levem zgornjem kotu ko vzpostavim klic. Sem malo nerodno posnel.

https://streamable.com/cm1nz

Klical sem tudi tehnično pomoč in pravijo, da se zavedajo nekaterih težav. Vzeli so moje podatke in pravijo oz. obljubljajo da bojo zadevo popravili in me o tem tudi obvestili. Vsekakor poročam.
Veveričev kotiček blaznih slotehovih idej:
https://www.facebook.com/So%C4%8Dne-slotehove-izjave-186246118552373/

telen ::

Sem poizkusil tudi jaz. Pri meni je popolnoma enako. Sicer mene to ne moti, samo upam pa da uredijo in da bo delalo.

Kokosvilek ::

ej, vi vsi ko lažete in se pritožujete nad omrežjem, bi mi lahko povedali kdo vas plačuje??? ker jaz bi tudi rad nekaj zaslužil.

viknet ::

 za forum (s predogledom)PomočKopiraj Hot na roamingu.

za forum (s predogledom)PomočKopiraj Hot na roamingu.

konspirator ::

CyberPunk je izjavil:

Sicer super ponudba, ampak po moje bo tu še "zabavno" glede njihovega zbiranja in obdelovanja (osebnih) podatkov.

Že pri prenosu telefonske številke oz. registraciji HoT accounta preko spletne strani zahtevajo cel kup podatkov, vključno z naslovom bivališča in davčno številko. (Pri prenosu predplačniške številke naj bi zadoščal samo PUK kartice dosedanjega predplačniškega razmerja.)

V splošnih pogojih pa mdr.:

HoT mobil zbira podatke o Uporabnikih: (i) podatke o preverjanju istovetnosti Uporabnika - ime in priimek, naslov stalnega ali začasnega bivališča, mobilna številka, e-pošta, davčna številka, (ii) podatke o prometu, ki jih pridobi ali ustvari v okviru izvajanja Elektronskih komunikacijskih storitev, (iii) podatke, ki jih potrebuje zaradi oglaševanja, predstavitev in trženja Elektronskih komunikacijskih storitev in izvajanja Storitev z dodano vrednostjo in (iv) podatke v zvezi z drugim poslovnim sodelovanjem, ki jih pridobi glede Uporabnikov.


HoT mobil sme za izvedbo Storitve z dodano vrednostjo obdelovati naslednje lokacijske podatke, ki niso hkrati podatki o prometu: ID celice (bazne postaje), GPS podatki o lokaciji (zemljepisna širina in dolžina), hitrost, smer, pot, postanek, negotovost, nadmorska višina in druge podatke, ki so potrebni [...]


HoT mobil lahko te podatke zaradi izvedbe Storitve z dodano vrednostjo posreduje tudi tretjim osebam. Uporabnik se strinja, da je HoT mobilu dal svoje predhodno soglasje


V roku 2 tednov bo na ST in še kje sigurno kakšna novica s tem v zvezi. 8-)

Kaj vse zahtevajo ostali ponudniki in kaj zbirajo ?
--

viknet ::

x

Master_Yoda ::

Kolikor sem pravkar preletel BOB Splosne pogoje, to tudi oni vse zbirajo. Uporabljajte VPN za internet, za klice/smse pa ne vem tocno kaj - mogoce Signal. Kako sploh lahko operater dobi tvoje GPS podatke razen seveda ce das njihovi aplikaciji pravice do tega ? Triangulacija preko baznih postaj je verjetno kar tocna?

Zgodovina sprememb…

CyberPunk ::

Izimobil tega nima. Samo osebni podatki, kjer pa pise, da "lahko" zbirajo (torej ni pa nujno).

beethoven ::

Master_Yoda je izjavil:

Triangulacija preko baznih postaj je verjetno kar tocna?


Odvisno od lokacije in števila baznih postaj v bližini. Na vasi bo tako natančnost par kilometrov, v mestu pa se lahko ugotovi v kateri ulici si, mogoče celo približno v kateri stavbi se nahajaš.

kod ::

Enake splošne pogoje glede osebnih podatkov ima tudi A1

thramos ::

XS!D3 je izjavil:

kunigunda je izjavil:

IQ Veverica je izjavil:

Problem #4.

Internet ne dela med samim klicem. Sogovornik na bobu je lahko iz istega telefona uporabljal mobilni internet, meni je med klicem 3G znakec izklopilo in internet ni delal. 2/5 mi ga je sicer kazalo, internet je delal minuto, dve potem pa se izklopil.

Internet na 3g se nikol ni delu vzporedno s klicem, mobile data gre na standby takrat.
Frend je verjetno imel internet preko wifi.


Seveda je delal oziroma dela, to je ena izmed prednosti napram 2G.


Meni na bobu, 4g, preverjeno ne dela.

Modri dirkač ::

Čez vikend sem bil v Zagrebu, vendar se podatki niso pretakali.
Nisem pa še uspel poklicat klicni center.
A je kdo že uspešno koristil podatke v EU gostovanju?
Everybody lies!

XS!D3 ::

thramos je izjavil:

XS!D3 je izjavil:

kunigunda je izjavil:

IQ Veverica je izjavil:

Problem #4.

Internet ne dela med samim klicem. Sogovornik na bobu je lahko iz istega telefona uporabljal mobilni internet, meni je med klicem 3G znakec izklopilo in internet ni delal. 2/5 mi ga je sicer kazalo, internet je delal minuto, dve potem pa se izklopil.

Internet na 3g se nikol ni delu vzporedno s klicem, mobile data gre na standby takrat.
Frend je verjetno imel internet preko wifi.


Seveda je delal oziroma dela, to je ena izmed prednosti napram 2G.


Meni na bobu, 4g, preverjeno ne dela.


Kaj si mislil s 4G ne vem, ker klicat preko 4G vsaj na Bobu nisi mogel. Edini, ki trenutno omogoča VoLTE v Sloveniji je Telekom, pa še to samo na določenih napravah (novejši iPhonei) in ne za vse uporabnike.

Dejstvo je, da 3G omogoča vzporedni klic in delovanje podatkovne povezave. Pri večini operaterjev to deluje BP in tudi sam med klicem večkrat uporabljam mobilni internet (iPhone 6+Telemach, pa tudi z drugo opremo in operaterji nisem imel težav).

thramos ::

Operater BOB, izbrano omrežje 4g in internet ni delal med pogovorom. Saj ne da bi me pretirano motilo, ampak sem to ravnokar preizkusil.

MArkusPrimus ::

Modri dirkač je izjavil:

Čez vikend sem bil v Zagrebu, vendar se podatki niso pretakali.
Nisem pa še uspel poklicat klicni center.
A je kdo že uspešno koristil podatke v EU gostovanju?


Gostovanje brez težav, nisem imel problemov.

kunigunda ::

XS!D3 je izjavil:


Kaj si mislil s 4G ne vem, ker klicat preko 4G vsaj na Bobu nisi mogel. Edini, ki trenutno omogoča VoLTE v Sloveniji je Telekom, pa še to samo na določenih napravah (novejši iPhonei) in ne za vse uporabnike.

Dejstvo je, da 3G omogoča vzporedni klic in delovanje podatkovne povezave. Pri večini operaterjev to deluje BP in tudi sam med klicem večkrat uporabljam mobilni internet (iPhone 6+Telemach, pa tudi z drugo opremo in operaterji nisem imel težav).

Ja zgleda da so vsi operaterji nadgradil, k 3g v osnovi ni omogocal vzporedno data in klic z enim interfejsom, vsaj na zacetku

Joseph033 ::

Pozdravljeni ali še komu drugem na pametnem telefonu pod kartice sim za hot piše Si.mobil in ne A1 ali bi mogel kje kaj nastaviti ali kako je narejeno s tem.

Modri dirkač ::

Ko bo simobil to spremenil, bo tudi tebi pisalo A1.
Everybody lies!

Joseph033 ::

Aha najlepša hvala za odgovor.

konspirator ::

Modri dirkač je izjavil:

Čez vikend sem bil v Zagrebu, vendar se podatki niso pretakali.
Nisem pa še uspel poklicat klicni center.
A je kdo že uspešno koristil podatke v EU gostovanju?

Kaj imaš vpisano za apn ? Kateri os ?

https://www.hot.si/rocne_nastavitve.pdf
--

Zgodovina sprememb…

Modri dirkač ::

PocketWifi ZTE 910MF je bil.

Vpisoval nisem nič, ker sem pod nastavitvami videl, da so simobil APN podatki avtomatsko vpisani.
Se bom naslednjič malo več poigraval.
Everybody lies!

CyberPunk ::

A komu deluje "SMS zgrešeni klic"? Opazil sem, da imam aktivirane ene preusmeritve (najbrž na odzivnik +386 69 699 690) - če sem nedosegljiv ali se ne oglasim. Ne pusti mi jih ugasniti, SMS obvestilo o zgrešenem klicu pa ne dela (izgleda, da imajo te preusmeritve prioriteto).

Joseph033 ::

Modri dirlač tudi jaz sem za APN imel simobil podatke pa se potem nisem mogel prijaviti v LTE omrežje zato sem potem moral vse skupaj ročno nastaviti in sedaj prav lepo vse deluje.

zobnik ::

Brez PUK kode ni mogoč prenos cifre, pri simobilu hočejo imet 11 evrov za novo št. šele nato se prenese. + 5 evrov

miko22 ::

zobnik je izjavil:

Brez PUK kode ni mogoč prenos cifre, pri simobilu hočejo imet 11 evrov za novo št. šele nato se prenese. + 5 evrov

Kaj nimajo neko aplikacijo v katero se not prijaviš pa si tam pogledaš PUK?

Joseph033 ::

Mene samo to zanima ali še komu drugemu ki mu na telefonu piše 4g žere baterijo ali se samo meni tako zdi.

IQ Veverica ::

Nekaj se zagotovo pozna med 3G oz 4G (LTE). Ampak bistvene razlike ne bi smelo biti.
Veveričev kotiček blaznih slotehovih idej:
https://www.facebook.com/So%C4%8Dne-slotehove-izjave-186246118552373/

konspirator ::

Modri dirkač
Simobil APN podatki delujejo v Slo (bob, hot), v tujini praviloma ne.
--

neooo ::

Modri dirkač je izjavil:

Čez vikend sem bil v Zagrebu, vendar se podatki niso pretakali.
Nisem pa še uspel poklicat klicni center.
A je kdo že uspešno koristil podatke v EU gostovanju?



Jaz v Avstriji, deluje ok. Edino personal hotspot nedeluje na eu podatkih.

Modri dirkač ::

konspirator je izjavil:

Modri dirkač
Simobil APN podatki delujejo v Slo (bob, hot), v tujini praviloma ne.

Ok, hvala.
Everybody lies!

OK.d ::

Joseph033 je izjavil:

Mene samo to zanima ali še komu drugemu ki mu na telefonu piše 4g žere baterijo ali se samo meni tako zdi.

Žre žre za kateri telefon se gre?
LPOK.d
««
7 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spar mobil (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
490149877 (14598) Steinkauz
»

HoT, bob, Izi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
578723 (4307) zobnik
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649220 (11548) V-i-p
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15440313 (16659) VrtniPalcek
»

Znane cene Hoferjeve mobilne telefonije HoT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9035313 (23622) AštiriL

Več podobnih tem