» »

HOT - Hofer Telekom

HOT - Hofer Telekom

Temo vidijo: vsi
««
6 / 76
»»

IQ Veverica ::

Evo številka je zamenjana. BOB mi je celo dal začasno novo številko da lahko koristim kar mi je ostalo do zadnjega obračunskega dne. Zanimivo.

Uglavnem sedaj na Hotu. Spustil sem si en klic, ampak se je predčasno (mogoče 15s pred koncem zvonenja) oglasila glasovna pošta, da številka ni dosegljiva in nato dobil SMS o zgrešenem klicu. Sicer zanimivo ampak raje imam da mi zvoni do konca. Bo treba verjetno kak predal, ki je po defaultu uštiman, izklopit.

To je to. LTE, klici, sms- ji delajo. Vse isto kot prej. V appu spremljam porabo, ki se updejta po vsaki porabi enote. Uglavnem top. Več pa ne bom hvalil, ker bo svoje pokazal čas :)
Veveričev kotiček blaznih slotehovih idej:
https://www.facebook.com/So%C4%8Dne-slotehove-izjave-186246118552373/

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: ivanuscha ()

cortez ::

Spremeni to številko na 4c, pa se bo potem sama prekinla na 25-ga. Drugače boš plačal za celotni mesec po zadnji tarifi, ki si jo mel na tvoji številki.

Joseph033 ::

Pozdravljeni bi mi mogoče nekdo lahko povedal koliko gb prenosa podatkov potrebujem za ogled 90 minut trajajoče tekme preko siol tvin.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Joseph033 ()

dice7 ::

Rad bi sel iz Telekoma na HOT in me zanima ali to kar uredim na HOT spletni strani ali moram posebi hodit na Telekom se 'odjavlat'? Sprasujem predvsem ker imam pri Telekomu se za kaksne 100e obveznosti (moneta pa to) in bi raje placal preko poloznic skozi dva mesca in ne vse naenkrat

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dice7 ()

Anney ::

Joseph033 je izjavil:

Pozdravljeni bi mi mogoče nekdo lahko povedal koliko gb prenosa podatkov potrebujem za ogled 90 minut trajajoče tekme preko siol tvin.



1ura je cca med 5-10GB. SD kvaliteta, HD je x3. (govorim na splošno za pretočni video)
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anney ()

MacGyver141 ::

Joseph033 je izjavil:

Pozdravljeni bi mi mogoče nekdo lahko povedal koliko gb prenosa podatkov potrebujem za ogled 90 minut trajajoče tekme preko siol tvin.


Zgodovina sprememb…

konspirator ::

dajč
Prenos urejaš pri novem operaterju (ga pooblastiš, da v tvojem imenu opravi vse potrebno).

Če se boš prestavil drugam, potem rešuješ problematiko plačevanja starih obveznosti s TK.Lahko jih vprašaš, če lahko plačaš v dveh obrokih (naj ti dajo v pisni obliki) - ali počakaš 2 meseca in potem narediš prehod.
--

tomaz- ::

Anney je izjavil:

Joseph033 je izjavil:

Pozdravljeni bi mi mogoče nekdo lahko povedal koliko gb prenosa podatkov potrebujem za ogled 90 minut trajajoče tekme preko siol tvin.



1ura je cca med 5-10GB. SD kvaliteta, HD je x3. (govorim na splošno za pretočni video)


ja, kje si pa ti naštepal take količine????

IQ Veverica ::

Mogoče pa le ni vse tako rožnato kot se zdi. Prvi problemi:

2 telefona oba priklopljena na LTE, side by side. En ima omrežje HoT, drugi BOB.

Speedtest BOB omrežja:




Speedtest HoT Omrežja.

Veveričev kotiček blaznih slotehovih idej:
https://www.facebook.com/So%C4%8Dne-slotehove-izjave-186246118552373/

Samael ::

IQ Veverica, če imaš na obeh enak format kartice in ti menjava ne predstavlja težav, a bi za moment zamenjal kartici med telefonoma in naredil ponoven test ter objavil tu. Zgolj tko, za ziher, kot referenco.

seminal ::

Jaz sem probal zdaj in je 22/6 tako da zadovoljen. Sem na bobu mel LTE opcijo pa nevem če je 40 kdaj blo.. upload je pa bil enak.

IQ Veverica ::

Samael je izjavil:

IQ Veverica, če imaš na obeh enak format kartice in ti menjava ne predstavlja težav, a bi za moment zamenjal kartici med telefonoma in naredil ponoven test ter objavil tu. Zgolj tko, za ziher, kot referenco.


Bom.. 5min.
Veveričev kotiček blaznih slotehovih idej:
https://www.facebook.com/So%C4%8Dne-slotehove-izjave-186246118552373/

Rok Woot ::

Katero omrežje uporablja HOT? Verjamem, da je bilo povedano, vendar ne najdem.

Modri dirkač ::

A1
Everybody lies!

IQ Veverica ::

Omrežje A1 (simobil), oz. isto kot BOB.


Torej speedtest ponovljen, tokrat z zamenjanimi SIM karticami.

BOB



HoT




Speedtest je narejen v okolici Nove Gorice. Malo bolje, ampak še vedno daleč od obljubljenih 20Mbit.
Veveričev kotiček blaznih slotehovih idej:
https://www.facebook.com/So%C4%8Dne-slotehove-izjave-186246118552373/

Zgodovina sprememb…

Joseph033 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Joseph033 ()

Modri dirkač ::

Ni to optika, hitrost ne bo vedno konstantna.
Everybody lies!

Joseph033 ::

Hvala vsem za odgovor in pomoč. Bi pa sem neki dodal glede HOT paketov mogoče še naredijo paket HOT data kateri bo imel na voljo Neomejen prenos podatkov pa je celotna zdeva popolna.

IQ Veverica ::

Modri dirkač je izjavil:

Ni to optika, hitrost ne bo vedno konstantna.

Sej ni problem. Problem je ker je daleč od obljubljenih 20Mbit. Če bi blo enkrat 17, drugič 15, tretjič 18, nebi blo panike. 7 je pa trenutno skoraj 2/3 počasneje od obljubjene hitrosti.

Sicer da ne bo pomote. Youtube HD in spletne strani odpira izjemno hitro. Malo sem razočaran nad čakanjem downloada npr 200MB velikih fajlov.
Veveričev kotiček blaznih slotehovih idej:
https://www.facebook.com/So%C4%8Dne-slotehove-izjave-186246118552373/

Zgodovina sprememb…

neooo ::

Joseph033 je izjavil:

Pozdravljeni bi mi mogoče nekdo lahko povedal koliko gb prenosa podatkov potrebujem za ogled 90 minut trajajoče tekme preko siol tvin.


500-800mb

IQ Veverica ::

Problem #2

Aplikacija za spremljanje porabe ne dobi responsa s strežnika

Veveričev kotiček blaznih slotehovih idej:
https://www.facebook.com/So%C4%8Dne-slotehove-izjave-186246118552373/

Gogyto ::

IQ Veverica je izjavil:

Modri dirkač je izjavil:

Ni to optika, hitrost ne bo vedno konstantna.

Sej ni problem. Problem je ker je daleč od obljubljenih 20Mbit. Če bi blo enkrat 17, drugič 15, tretjič 18, nebi blo panike. 7 je pa trenutno skoraj 2/3 počasneje od obljubjene hitrosti.

Sicer da ne bo pomote. Youtube HD in spletne strani odpira izjemno hitro. Malo sem razočaran nad čakanjem downloada npr 200MB velikih fajlov.


Drobni tisk, ki ga ni, in ga zato marsikdo spregleda, je v tem primeru ''hitrosti DO 20M/s'' in s tem so kriti. Nikjer niso rekli, da bo konstantno 20 in razpon od 0-20 je razmeroma širok pojem.:)

neooo ::

dandanes telekom meni pravi do 150/50 pa to stežka omogoča, ponoči se še najbolj približam, včasih v središču mesta zvečer dobim komaj 2mbit/s download...

LTE je prenasičen, skoraj vsak ima že lte napravo, neglede na vse... tega omrežje ne zmore zaenkrat. In a1 ima ziher Qos ker v prvi vrsti so jim njihovi uporabniki.

Tako, da to je pričakovano, res pa je da v idealnih pogojih dobiš tisto hitrost. :)

IQ Veverica ::

Verjetno ja.

Pozabil sem še omeniti da SMS o zgrešenem klicu dobiš ne samo kadar si nedosegljiv ampak vsakič ko na klic ne odgovoriš. To pomeni:

1. Izklopljen telefon
2. Klic, ki zvoni ti pa se ne javiš
3. Klic, ki ga NAMERNO zavrneš.

Ubistvu je malo nadležno s temi SMSji o zgrešenih klicih. Saj mi naprava že sama pove da me je nekdo klical v 2. in 3. primeru. Upam da se da to kje sklopit oz. nastavit.
Veveričev kotiček blaznih slotehovih idej:
https://www.facebook.com/So%C4%8Dne-slotehove-izjave-186246118552373/

Zgodovina sprememb…

Joseph033 ::

Bo treba jim javiti te težave in bodo tudi to odpravili saj so komi začeli z ponudbo zato še bo neki časa trajalo,da bo vse tako kot mora biti.

Voyager ::

 HOT test hitrosti v LJ

HOT test hitrosti v LJ


Vsaj toliko kot obljubljeno. Lokacija LJ, Rožna dolina
LTE+ opcija še ni aktivirana

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Voyager ()

Modri dirkač ::

Gogyto je izjavil:

IQ Veverica je izjavil:

Modri dirkač je izjavil:

Ni to optika, hitrost ne bo vedno konstantna.

Sej ni problem. Problem je ker je daleč od obljubljenih 20Mbit. Če bi blo enkrat 17, drugič 15, tretjič 18, nebi blo panike. 7 je pa trenutno skoraj 2/3 počasneje od obljubjene hitrosti.

Sicer da ne bo pomote. Youtube HD in spletne strani odpira izjemno hitro. Malo sem razočaran nad čakanjem downloada npr 200MB velikih fajlov.


Drobni tisk, ki ga ni, in ga zato marsikdo spregleda, je v tem primeru ''hitrosti DO 20M/s'' in s tem so kriti. Nikjer niso rekli, da bo konstantno 20 in razpon od 0-20 je razmeroma širok pojem.:)

Tako je, v primerjavi z bakrom (ponekod) je tole super hitrost ...
Everybody lies!

IQ Veverica ::

Voyager je izjavil:

 HOT test hitrosti v LJ

HOT test hitrosti v LJ


Vsaj toliko kot obljubljeno. Lokacija LJ, Rožna dolina


Če pa v LJ ne bi delalo s tako hitrostjo pol pa bi blo res nekaj narobe :). Torej očitno je res da obljubljajo do X hitrosti, potem je pa itak še odvisno od drugih dejavnikov (lokacija, oddaljenost oddajnika,..) kolko pa zadeva šla hitro.

Kadar bom mel čas bom poskusil še v centru Gorice pa bomo videli. Čeprav še vedno se mi zdi čudno ker trenutno od Gorice nisem dost oddaljen, signal je dober in nahajam se ne v kakih rovtah.
Veveričev kotiček blaznih slotehovih idej:
https://www.facebook.com/So%C4%8Dne-slotehove-izjave-186246118552373/

Zgodovina sprememb…

konspirator ::

Hitrost je DO 20/5 mbit.Imho bo šla hitrost v A1 omrežju samo še dol, sedaj v prvih dveh dneh je en kup novih težkih uporabnikov v omrežju, kaj bo šele čez 1 mesec (poleti v sezoni).
--

Zgodovina sprememb…

dice7 ::

konspirator je izjavil:

dajč
Prenos urejaš pri novem operaterju (ga pooblastiš, da v tvojem imenu opravi vse potrebno).

Če se boš prestavil drugam, potem rešuješ problematiko plačevanja starih obveznosti s TK.Lahko jih vprašaš, če lahko plačaš v dveh obrokih (naj ti dajo v pisni obliki) - ali počakaš 2 meseca in potem narediš prehod.
Eh, potem sploh ne bom hodil na TK. Obveznosti do njih so pa tak redne oz z eno poloznico sem v zaostanku, ne bi pa rad ta mesec se vsega poravnal, zato sem bil v dvomih

MArkusPrimus ::

Prenosi so osdvisni od omrežja, k je pa A1. Men se bl pojavlja drugo vprašanje, kako ahko nek outsider oz. začetnik vstopi na trg in je s svojo ponudbo ugodnejši (in te cene zagotavlja tudi v prihodnje), se pravi niso dumpinške, od nekoga, ki je lastnik omrežja in nas lupi že 2 desetletij.

Gogyto ::

MArkusPrimus je izjavil:

Prenosi so osdvisni od omrežja, k je pa A1. Men se bl pojavlja drugo vprašanje, kako ahko nek outsider oz. začetnik vstopi na trg in je s svojo ponudbo ugodnejši (in te cene zagotavlja tudi v prihodnje), se pravi niso dumpinške, od nekoga, ki je lastnik omrežja in nas lupi že 2 desetletij.


Delno zato, ker ta outsider nima stroška z vzdrževanjem omrežja. plača najemnino in ga boli patka za ostalo.

zez ::

Poleg tega jim ni potrebno plačevati velikega števila zaposlenih, drugače je, če moraš plačo nakazati 300 ljudem ali pa 10, ni najema oz vzdrževanja prodajaln...

IQ Veverica ::

Seveda odgovor še vedno ni tako preprost. A1 lahko še vedno zaračuna mastno najemnino za uporabo omrežja. Zakaj jo ne?
Veveričev kotiček blaznih slotehovih idej:
https://www.facebook.com/So%C4%8Dne-slotehove-izjave-186246118552373/

Modri dirkač ::

MArkusPrimus je izjavil:

Prenosi so osdvisni od omrežja, k je pa A1. Men se bl pojavlja drugo vprašanje, kako ahko nek outsider oz. začetnik vstopi na trg in je s svojo ponudbo ugodnejši (in te cene zagotavlja tudi v prihodnje), se pravi niso dumpinške, od nekoga, ki je lastnik omrežja in nas lupi že 2 desetletij.


To je pač business, kot sem že napisal, ni naključje, da je telesmeh pred kratkim, za slovenske razmere, drastično dvignil količino GB, ravnotako A1.
Everybody lies!

Modri dirkač ::

IQ Veverica je izjavil:

Seveda odgovor še vedno ni tako preprost. A1 lahko še vedno zaračuna mastno najemnino za uporabo omrežja. Zakaj jo ne?


Hofer le ni tako majhna riba kot ostali.
Je pa zanimivo, da v AT gostujejo pri Telekom Austria in ne pri A1.

Sicer si hofer lahko privošči to delat s pozitivno nulo. Pomembno je da folk pride v štacuno po fasungo ali pa ugoden telefon.
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

IQ Veverica je izjavil:

Seveda odgovor še vedno ni tako preprost. A1 lahko še vedno zaračuna mastno najemnino za uporabo omrežja. Zakaj jo ne?

Še več: lastnik omrežja bo zagotovo vzpostavil QoS in svojim naročnikom ponujal boljšo storitev. Dokler ima bazna postaja dovolj veliko kapaciteto, dokler je v vozlišče povezana z dovolj "debelim" kablom, do takrat uporabniki, ki so naročniki konkurenčnega podjetja, ki najema storitve pri prvem, ne bodo občutili razlike. Če živiš bogu za hrbtom, kot npr. jaz, zelo hitro občutiš razliko med Simobilom in Bobom - kaj šele med Simobilom in HoT.

Simobil in Bob sta v resnici isto podjetje. HoT je tukaj čisti outsider. Predvidevam, da je QoS za HoT še precej slabši kot za Bob.
- Hoc est qui sumus -

MacGyver141 ::

Modri dirkač je izjavil:

Je pa zanimivo, da v AT gostujejo pri Telekom Austria in ne pri A1.


A1 = Telekom Austria

Dejv ::

zakaj mamo na forumu tri odprte teme za hofer, zakaj se neb vse v eno združil ? :)

Modri dirkač ::

MacGyver141 je izjavil:

Modri dirkač je izjavil:

Je pa zanimivo, da v AT gostujejo pri Telekom Austria in ne pri A1.


A1 = Telekom Austria

Nope.
http://www.t-mobile.at/
https://www.a1.net/

Mogoče sem prej malo nerodno napisal, gostujejo pri T-mobile Austria, se pravi deutsche telekom.
Everybody lies!

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Zakaj HoT v A1? Ker ima A1 proste kapacitete. Če jih ne bi sprejel on, jih bi pa Telekom. Brez skrbi, da nihče ne bo delal izgube.

IQ Veverica ::

IQ Veverica je izjavil:

Problem #2

Aplikacija za spremljanje porabe ne dobi responsa s strežnika




Se posipam s pepelom tukaj. Za vstop v aplikacijo potrebujejo tvojo telefonsko številko, katero pa sem prvič vpisal tisto, ki sem jo dobil v Hoferju. Ko je bila danes zjutraj izvedena menjava številke, je notri seveda ostala še tista od Hoferja - sedaj že nedelujoča. Odjavil sem se, vpisal mojo staro številko (ki je bila prenešena) in sedaj deluje bp.

Edino kar bi lahko napisali pod kak error, da številka ne obstaja al neki. Bi mi bilo takoj jasno.
Veveričev kotiček blaznih slotehovih idej:
https://www.facebook.com/So%C4%8Dne-slotehove-izjave-186246118552373/

Zgodovina sprememb…

bojsi ::

Paket HoT Start (torej obračun po porabi). Naloženo 5 EUR.

Poraba na appu Moj HoT pa kaže tako:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bojsi ()

IQ Veverica ::

Naloženo 5 EUR.


Kako si naložil 5€? Preko paypala in drugih je vedno najmanjša možnost 10€. Razen če si polnil s kartico kupljeno v hoferju?
Veveričev kotiček blaznih slotehovih idej:
https://www.facebook.com/So%C4%8Dne-slotehove-izjave-186246118552373/

bojsi ::

Ja, 5 EUR preko vrednostne kartice iz Hoferja.

Master_Yoda ::

Kaj ne poznam matematike dovolj dobro ali je ta screen cuden ? Ce si imel 5 eur gor in porabil 0,12 (1 sms + ??) bi moral imeti 4.88 in ne 4.65.

bojsi ::

Ja, saj zato sem prilepil, ker nekaj ne štima :)

Skyfall ::

Ja pa podatke 0,39mb je tudi koristil po sliki sodeč

Rok Woot ::

Če plačuješ naročnino recimo, se ta paket prižge avtomatsko ali moraš vsak mesec vklopiti npr "aktiviraj tarifo 6.99€" ... ?

borutz ::

ce je tako kot na izi potem se ti avtomatsko aktivira paket
««
6 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HoT, bob, Izi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
578947 (4531) zobnik
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649880 (12208) V-i-p
»

Vzamemo Bob ali Hot Telekom ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6116123 (10084) Lonsarg
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15440861 (17207) VrtniPalcek
»

Znane cene Hoferjeve mobilne telefonije HoT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9035598 (23907) AštiriL

Več podobnih tem