» »

HOT - Hofer Telekom

HOT - Hofer Telekom

Temo vidijo: vsi
««
8 / 76
»»

Joseph033 ::

OK.d je izjavil:

Joseph033 je izjavil:

Mene samo to zanima ali še komu drugemu ki mu na telefonu piše 4g žere baterijo ali se samo meni tako zdi.

Žre žre za kateri telefon se gre?

Pozdravlji OK.d imam en kitajski telefon Mlais MX Base

Pozdravljeni*

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Joseph033 ()

radmannsdorf ::

Joseph033, tudi meni LG Spirit konkretno bolj žre z LTE kot 3G. Zato imam skoz na 3G. Ampak telemach.

Zgodovina sprememb…

RokX ::

Preklopil osebo na HoT, prenesel številko, samodejno podaljševanje preko TRR brez težav. Vse preko interneta. Če bi delal na tablici bi lahko še podpisal s prstom in ne bi rabil printat in skenirat obrazca.

Edino sim kartico je potrebno kupiti, lahko ti pa jo tudi dostavijo.
Kdor kuha ta nekaj zakuha

IQ Veverica ::

Če bi delal na tablici bi lahko še podpisal s prstom in ne bi rabil printat in skenirat obrazca.


V vsakem primeru lahko podpišeš na touch displayu tudi če delaš na računalniku. Med samim procesom izbereš, da ti na Email pošljejo povezavo, katero odpreš na telefonu in odpre se okence za podpisovanje. Tam narediš podpis, potrdiš in nadaljuješ na računalniku.



Drugače pa problem #5

Bil v soboto v hribih, kjer naj bi bil signal šibkejši. Kljub 2-3 črticam signala mi internet sploh ni deloval, polovico časa pa se je signal tudi izgubil (No Signal). Kolegu z bob-ovo kartico je delovalo brez problema, čeprav je tudi on na trenutke izgubil signal (telefone imava praktično iste - iPhone 6s, 7), ampak v večini dneva sem jaz imel signal 50% časa, on pa 90%. S tem da tudi kadar sem imel signal, sem o internetu lahko sanjal, on pa ga je imel skladno s signalom.

Seveda sem bil prvič deležen posmeha, glede na to da večino časa sprejemam pametne odločitve, da sem s Hot-om tokrat brcnil v temo. Zaenkrat bom še potrpel, upam da me pokličejo kaj je z napako #4 (izgublja se 3G med klicem), kot so obljubili. Če zadeva ne bo kul v roku 1-2 mesecev, pač grem nazaj na drugega operaterja.
Veveričev kotiček blaznih slotehovih idej:
https://www.facebook.com/So%C4%8Dne-slotehove-izjave-186246118552373/

Zgodovina sprememb…

zez ::

Jst zaenkrat ne opazim neke hude razlike med signalom HoT in bob, LTE hitrost dosega v večini primerov obljubljenih 20 mb. Ravno tako lahko med klicem tudi brskam po internetu. Pojavila pa se mi je težava, sedaj ne vem, ali je to posledica menjave operaterja na HoT ali imajo ravno danes ko sem menjal na HoT težave na študentski prehrani, in sicer klic na 1808 za bone mi ves čas javlja, da je številka nedosegljiva (gre pa preko številke 080 1808)... Drugače pa zaenkrat deluje čist normalno, nič boljše od boba, slabše pa tudi ne...

gazer ::

Jaz tudi danes menjal na HoT šel pa iz Telekomovega omrežja. Zaenkrat še ni težav naj tako tudi ostane... vleče pa včasih 15 vcasih tud 20-25, kak mu pač paše. Lp

imagodei ::

IQ Veverica je izjavil:

Če bi delal na tablici bi lahko še podpisal s prstom in ne bi rabil printat in skenirat obrazca.


V vsakem primeru lahko podpišeš na touch displayu tudi če delaš na računalniku. Med samim procesom izbereš, da ti na Email pošljejo povezavo, katero odpreš na telefonu in odpre se okence za podpisovanje. Tam narediš podpis, potrdiš in nadaljuješ na računalniku.



Drugače pa problem #5

Bil v soboto v hribih, kjer naj bi bil signal šibkejši. Kljub 2-3 črticam signala mi internet sploh ni deloval, polovico časa pa se je signal tudi izgubil (No Signal). Kolegu z bob-ovo kartico je delovalo brez problema, čeprav je tudi on na trenutke izgubil signal (telefone imava praktično iste - iPhone 6s, 7), ampak v večini dneva sem jaz imel signal 50% časa, on pa 90%. S tem da tudi kadar sem imel signal, sem o internetu lahko sanjal, on pa ga je imel skladno s signalom.

Seveda sem bil prvič deležen posmeha, glede na to da večino časa sprejemam pametne odločitve, da sem s Hot-om tokrat brcnil v temo. Zaenkrat bom še potrpel, upam da me pokličejo kaj je z napako #4 (izgublja se 3G med klicem), kot so obljubili. Če zadeva ne bo kul v roku 1-2 mesecev, pač grem nazaj na drugega operaterja.

Jaz sem ti hvaležen za testiranje oz. za to, da si se prostovoljno javil za poskusnega zajčka. Pa nisem sarkastičen, čisto resno mislim. Osebno sem bolj zadržan, ponavadi se za novitete ne odločam ob prvem impulzu in mi takele informacije veliko pomenijo. Povsem možno je, da se bo v roku meseca ali dveh stanje normaliziralo.

Povsem mogoče pa je tudi, da imam prav: papir prenese vse, QoS je pa realnost. Tudi bog je bojda najprej sebi brado ustvaril in Simobil/A1 po vsej verjetnosti ne bo sebi v krožnik pljuval. IOW, realno je pričakovat, da bodo vrhunsko storitev imeli naročniki Simobila, nekoliko slabšo naročniki Boba (ki je v Simobilovi lasti), še slabšo pa neposredna konkurenca, ki potencialno lahko odpelje veliko število naročnikov tako Simobilu kot Bobu.
- Hoc est qui sumus -

seminal ::

Jaz bom reko dela super, prej bil na Bobu, sedaj je tale sms za nedoslgjiv al pa če se meniš pa te nekdo kliče lepo dobiš SMS. Tudi povezave je super meni obljubljenih 20/5. Zaenkrat samo pohvale. Signal pa je enak kot na bobu, ni mi jasno bob pa hot iste oddajinke in en ni imel signala drugi pa?? Vsaj meni čudno..

Joseph033 ::

Mogoče,da še na nekaterih delih ne dela kot bi moglo in še kaj rešujejo z A1,da bojo potem lahko še kaj več ponudili in se bo tudi sam signal in vse skupaj stabiliziralo in bo delovalo kot mora mogoče še boljše.Vse se bo pokazalo čez kak mesec če ne še prej.

IQ Veverica ::


Jaz sem ti hvaležen za testiranje oz. za to, da si se prostovoljno javil za poskusnega zajčka. Pa nisem sarkastičen, čisto resno mislim. Osebno sem bolj zadržan, ponavadi se za novitete ne odločam ob prvem impulzu in mi takele informacije veliko pomenijo. Povsem možno je, da se bo v roku meseca ali dveh stanje normaliziralo.

Povsem mogoče pa je tudi, da imam prav: papir prenese vse, QoS je pa realnost. Tudi bog je bojda najprej sebi brado ustvaril in Simobil/A1 po vsej verjetnosti ne bo sebi v krožnik pljuval. IOW, realno je pričakovat, da bodo vrhunsko storitev imeli naročniki Simobila, nekoliko slabšo naročniki Boba (ki je v Simobilovi lasti), še slabšo pa neposredna konkurenca, ki potencialno lahko odpelje veliko število naročnikov tako Simobilu kot Bobu.


Ko sem presedlal iz Simobila na BOB (3 leta nazaj), sem bil nad bobom navdušen, ker razlik v kakovosti storitev ni bilo. Edini minus pri bobu je bil ta, da ni bilo zgrešenega klica (kar sem itak vzel v zakup, glede na ceno), sedaj pa opažam da je zgodba res nekoliko drugačna med bobom in Hot-om.

Od petka, ko sem napisal da mi je metalo klice ven in prekinjalo, do danes nisem opazil večjih težav kar se samih klicev tiče. Opravil sem nekaj 5 minutnih klicev ni bilo problema kot v petek. Moram pa povedati, da internet še vedno prekinja med klicem. Bo treba res verjetno počakati še nekaj časa da se zadeve rešijo.

Sicer pod črto mi ni (še) žal da sem zamenjal operaterja, ker ta trenutek tisto kar najbolj potrebujem sicer deluje - internet z veliko podatki. Mi pa še vedno ni uspelo spraviti hitrosti nad 15Mbit do tega trenutka.

We shall see.
Veveričev kotiček blaznih slotehovih idej:
https://www.facebook.com/So%C4%8Dne-slotehove-izjave-186246118552373/

zobnik ::

Men od HOta internet dela zelo počas, hribi, ampak so letos dal novo anteno.

imagodei ::

IQ Veverica je izjavil:

Ko sem presedlal iz Simobila na BOB (3 leta nazaj), sem bil nad bobom navdušen, ker razlik v kakovosti storitev ni bilo. Edini minus pri bobu je bil ta, da ni bilo zgrešenega klica (kar sem itak vzel v zakup, glede na ceno), sedaj pa opažam da je zgodba res nekoliko drugačna med bobom in Hot-om.

Jaz z bobom nimam nobenih težav, razen v vasici, kjer živim. Konfiguracija terena tu je taka, da telefon lovi samo eno bazno postajo; zunaj dobim sicer brez problema signal HSDPA+ (tudi LTE bi moral delovati, glede na zemljevid pokritosti, vendar pa nimam telefona, ki bi to podpiral, tako da zgolj ugibam), v stanovanju pa HSDPA lovi samo neposredno pri oknih, pa tudi kvaliteta drugih (3G, 2G, 1G) je v hiši porazna - ena črtica ali pa sploh nobena, tako da so pogovori po telefonu precej nerodno opravilo.

Moja boljša polovica je na BOB šla kako leto za mano, pred tem je bila na Simobilu. Če sva telefone imela položene enega ob drugem, je ona imela boljši signal. Od trenutka ko je šla na BOB, so njene izkušnje identične mojim. Enako opažata tudi tast in tašča, ki živita v isti stavbi. Sicer v njunem delu bajte nimata hudih težav, če pa telefone prineseta k nama, signala praktično nimata.

Kot rečeno, drugje teh težav ni. Opazne so torej samo tam, kjer je signal že tako nekoliko slabši in kjer je ni redundance z baznimi postajami. Jaz sem prepričan, da Simobil/A1 zagotavlja višjo kakovost storitev za svoje naročnike; za Bob pa pač, kar ostane. In na žalost je v vasici, kjer živim, to kar ostane, šrot.
- Hoc est qui sumus -

zez ::

Bob je v Sloveniji prisoten že 6 let, zato je logično tudi, da imajo manj težav in da nekatere stvari bolje funkcionirajo. Poleg tega je bil tudi prehod uporabnikov po mojem na bob veliko "mehkejši", tudi paketi niso bili že na začetku z ogromno količinami. Grem stavit da se HoT sooča z veliko večjim navalom uporabnikov, poleg tega imajo v ponudbi pakete, ki ponujajo res veliko količin in potem posledično prihaja na začetku do več "poporodnih" težav. Veliko lažje je lepo vse peljati, če dobiš vsak teden 100 novih uporabnikov, kot pa če se ti prvi dan na omrežje obesi 1000 uporabnikov. Upam da popravijo napake no, predvsem da bo sistem bolj stabilen in ne bo en dan super, naslednji dan težave.

kunigunda ::

Sej imajo A1 omrezje in storitve. 1000 pa res ni nek naval.

GupeM ::

Saj veš kako je. X uporabnikov, ki naenkrat dobijo 50GB prenosa. Vsi naenkrat sprobavat speedtest, streaming, vse živo, ... Logično, da zadeva počepne. Verjetno je tudi nekoliko omejeno, koliko resursov na eno bazno postajo lahko dobi simobil, koliko bob in koliko HoT. Simobil ima zagotovo največ, nato bob, kar ostane, dobi HoT. Pri takšnem navalu, ko vsi testirajo kakšno max hitrost lahko dosežejo, kako jim dela Netflix in kako hitro lahko downloadajo torrent svoje priljubljene serije, in vse to na omejenih resursih, ...

Zadeva se bo po moje v roku 14 dni že zelo umirila, po mesecu/dveh, pa bo verjetno delalo solidno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

IQ Veverica ::

imagodei je izjavil:

IQ Veverica je izjavil:

Ko sem presedlal iz Simobila na BOB (3 leta nazaj), sem bil nad bobom navdušen, ker razlik v kakovosti storitev ni bilo. Edini minus pri bobu je bil ta, da ni bilo zgrešenega klica (kar sem itak vzel v zakup, glede na ceno), sedaj pa opažam da je zgodba res nekoliko drugačna med bobom in Hot-om.

Jaz z bobom nimam nobenih težav, razen v vasici, kjer živim. Konfiguracija terena tu je taka, da telefon lovi samo eno bazno postajo; zunaj dobim sicer brez problema signal HSDPA+ (tudi LTE bi moral delovati, glede na zemljevid pokritosti, vendar pa nimam telefona, ki bi to podpiral, tako da zgolj ugibam), v stanovanju pa HSDPA lovi samo neposredno pri oknih, pa tudi kvaliteta drugih (3G, 2G, 1G) je v hiši porazna - ena črtica ali pa sploh nobena, tako da so pogovori po telefonu precej nerodno opravilo.

Moja boljša polovica je na BOB šla kako leto za mano, pred tem je bila na Simobilu. Če sva telefone imela položene enega ob drugem, je ona imela boljši signal. Od trenutka ko je šla na BOB, so njene izkušnje identične mojim. Enako opažata tudi tast in tašča, ki živita v isti stavbi. Sicer v njunem delu bajte nimata hudih težav, če pa telefone prineseta k nama, signala praktično nimata.

Kot rečeno, drugje teh težav ni. Opazne so torej samo tam, kjer je signal že tako nekoliko slabši in kjer je ni redundance z baznimi postajami. Jaz sem prepričan, da Simobil/A1 zagotavlja višjo kakovost storitev za svoje naročnike; za Bob pa pač, kar ostane. In na žalost je v vasici, kjer živim, to kar ostane, šrot.


Hm ja zanimivo. Jaz osebno med bobom in simobilom nisem opazil razlik. Prav tako partnerka, ko je šla iz simobila na bob. Smo pa iz mesta, tako da verjetno tudi to igra nekaj vloge.
Veveričev kotiček blaznih slotehovih idej:
https://www.facebook.com/So%C4%8Dne-slotehove-izjave-186246118552373/

tikitoki ::

Na BOB se spomnim, da sem bil obcasno nedosegljiv v casu, ko sem imel mobile vklopljen in je bil signal. Obcasno prekinjanje med pogovri je bilo tudi prisotno.
Takisto bi lahko rekel za Sparmobil.
Za Simboil se ne spomnim tocno, sem pa imel veliko tezav z dohodnimi klici v tujini. Prekinjanje, slaba kvaliteta zvoka,...

Sicer pa se mi zdi, da so obcasni problemu pri telkomunikacijskih storitvah bolj standard, kot ne in je tudi vprasanje, ce v casu, ko je nekdo izredno p'ozoren na iskanje problemov, jih ne najde vec, kot v obicjani uporabi, ko jih ne isce in obasne probleme pac sprejme, kot nujno zlo.

Looooooka ::

Tem operaterjem brez lastne infrastrukture ne bo povezava delala nikoli tako dobro kot ce ste pri operaterju, ki jo celo ima.
Write that down.
Ce si na Telekomu imas v dolocenem kraju dostop do 5ih od 5 baznih postaj/repetitorjev. Ce si prek 'roaminga' oz na paketih ponudnikov ala bob, bos mogoce na 2.
Niso znoreli, da bodo zgubljali komplet nabor strank samo zato, ker je nekso pripravljen znizat ceno, ker bo s tem prodal vec mleka/piva.
Jst sm po letih skakanja vzel paket na telekomu, ki pokrije moje potrebe. Kaksen euro ali dva vec ampak se ne grem vec sparanja. Ko rabis signal v vukojebini ti pet/10 eurov manj prav nic ne pomaga.
Cr pa opravis samo par klicev in ne rabis biti 99.99% dosegljiv pol pa le. Zakaj bi placeval vec ce te pomankljivosti nimajo nobenega vpliva na tvoj lifestyle.

Modri dirkač ::

Pa ravno v vukojebini je telekomov signal problem, vsaj tam kjer se jaz gibljem
Medtem, ko imata simobil in telemach oddajnike na strateško odličnih lokacijah in imam LTE povsod, v skrajnem primeru 3g, s telekomom lovim slab 3g signal, včasih celo preklopi na E.
Everybody lies!

thramos ::

Po mojem pa ni dosti verjetno, da bi se Hofer šel telefonijo z zavedanjem, da bo njihova storitev bistveno slabša kot od konkurence. Takšna izvedba bi bila precej slaba reklama za osnovno dejavnost, za kar konec koncev gre.

Kakšne računice imajo lastniki omrežij je sicer res zanimivo vprašanje, ampak nihče jih ne sili v sodelovanje z gostujočimi operaterji. Verjetno so kapacitete preprosto dovolj velike, oziroma celo prevelike, in s oddajo omrežja dobijo več, kolikor so sami sposobni dobiti od končnih uporabnikov. Oziroma vejo ali ocenjujejo, da se ciljna publika Hoferja ne pokriva z njihovo.

Neka skepsa oziroma čakanje pa je dandanes, ko je preizkusiti omrežje oz. celo zamenjati operaterja trivialno, bolj kot ne odveč.

facepalm ::

Pri meni pa je razlika med TS/A1 se vecja. Imam 2 sim v telefonu (TS in HoT). Na najslabse pokritem delu hise, lovi HoT 3g/3 crtice, TS pa preklopi na Italijansko omrežje.

GupeM ::

Modri dirkač je izjavil:

Pa ravno v vukojebini je telekomov signal problem, vsaj tam kjer se jaz gibljem
Medtem, ko imata simobil in telemach oddajnike na strateško odličnih lokacijah in imam LTE povsod, v skrajnem primeru 3g, s telekomom lovim slab 3g signal, včasih celo preklopi na E.

Todi v mojem primeru je isto. Tukaj pa ne gre samo za pravilno strateško postavljene lokacije, ampak tudi za število uporabnikov. Simobil si lahko privošči bazno postajo na hribu, kjer pokrivajo večjo okolico, ker imajo manj uporabnikov in število uporabnikov na eno bazno postajo ne bo nikoli preveliko. Če bi telekom postavil bazno postajo na isto mesto, bi se nanjo priključilo več uporabnikov, kar pa bi jo že lahko preobremenilo. V času 2G in 3G vem, da je bil to problem. Mogoče z LTE-jem ni več tega problema (več uporabnikov na bazno postajo), so pa lokacije baznih večinoma ostale iste, saj je postavitev novih velik strošek. Če bi še vedno uporabljali 3G, bi Simobil zaradi lokacij baznih postaj že imel težave s prevelikim številom uporabnikov na bazno postajo, saj se je tudi njim povečalo število uporabnikov. Zaenkrat jih rešuje LTE, in verjetno jih bojo še naprej rešavali 5G, 6G,...

Dejv ::

sm si vzel hot danes in morem reci da je super, v centru Kranja ma speed test 20/5, bom se preveril kako je v trziskem koncu. uporabljam pa lte net prek tablice k jo dost nucam.

IQ Veverica ::

Looooooka je izjavil:


Jst sm po letih skakanja vzel paket na telekomu, ki pokrije moje potrebe. Kaksen euro ali dva vec ampak se ne grem vec sparanja. Ko rabis signal v vukojebini ti pet/10 eurov manj prav nic ne


Sicer pod črto je čist odvisno, kje se nahajaš. Pri sorodnikih so bili vsi primorani presedlati iz telekoma na simobil, ker je lovil 3-4 črtice, medtem ko je telekom tam poredko dobil kdaj signal. To je bilo nekje 7 let nazaj, danes tudi telekom tam lovi. Ampak to je šele zadnje 2-3 leta.
Veveričev kotiček blaznih slotehovih idej:
https://www.facebook.com/So%C4%8Dne-slotehove-izjave-186246118552373/

blackbfm ::

Tem operaterjem brez lastne infrastrukture ne bo povezava delala nikoli tako dobro kot ce ste pri operaterju, ki jo celo ima.
Write that down.
Ce si na Telekomu imas v dolocenem kraju dostop do 5ih od 5 baznih postaj/repetitorjev. Ce si prek 'roaminga' oz na paketih ponudnikov ala bob, bos mogoce na 2.


Ne nabijaj no, infrastruktura je ista.. Razlika je samo v glavah potrosnikov :)

mirkuma ::

Ima še kdo na Windows Phone (WP8.1 Denim update) težave s pošiljanjem MMS? Prednastavljeni Simobilov APN ne deluje, ročno dodani HOT APN tudi ne. Internet preko podatkov deluje, SMS tudi, MMS pa nikakor ne (niti prejemenja, niti pošiljanje). Sem se obrnil na tehnično pomoč in zadevo obravnavajo kot tehnično napako v omrežju. Prej bil na IZIMobilu (Telekom omrežje), ker teh težav ni bilo.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirkuma ()

bajsibajsi ::

thramos je izjavil:

Kakšne računice imajo lastniki omrežij je sicer res zanimivo vprašanje, ampak nihče jih ne sili v sodelovanje z gostujočimi operaterji. Verjetno so kapacitete preprosto dovolj velike, oziroma celo prevelike, in s oddajo omrežja dobijo več, kolikor so sami sposobni dobiti od končnih uporabnikov. Oziroma vejo ali ocenjujejo, da se ciljna publika Hoferja ne pokriva z njihovo.


Ali pa lastnik enega omrezja raje sklene pogodbo in dobi dogovorjena financna sredstva, preden jih dobi konkurenca. ;)

imagodei ::

blackbfm je izjavil:

Tem operaterjem brez lastne infrastrukture ne bo povezava delala nikoli tako dobro kot ce ste pri operaterju, ki jo celo ima.
Write that down.
Ce si na Telekomu imas v dolocenem kraju dostop do 5ih od 5 baznih postaj/repetitorjev. Ce si prek 'roaminga' oz na paketih ponudnikov ala bob, bos mogoce na 2.


Ne nabijaj no, infrastruktura je ista.. Razlika je samo v glavah potrosnikov :)

QoS je v glavah potrošnikov?
- Hoc est qui sumus -

neooo ::

Modri dirkač je izjavil:

Pa ravno v vukojebini je telekomov signal problem, vsaj tam kjer se jaz gibljem
Medtem, ko imata simobil in telemach oddajnike na strateško odličnih lokacijah in imam LTE povsod, v skrajnem primeru 3g, s telekomom lovim slab 3g signal, včasih celo preklopi na E.



Pri meni je ravno
obratno, telekom lte ze 3 leta povsod, a1 pa dostikrat zmanjka. To govorim za prekmurje.

imagodei ::

Fantje, pokritost s signalom med omrežjem Ponudnika A in omrežjem Ponudnika B, pri čemer imata oba ponudnika lastno omrežje, je eno. Telekom ima v povprečju morda boljšo pokritost od Simobil/A1, ampak prav lahko se zgodi, da je kje obratno. Ampak to tukaj sploh ni dilema.

Govorimo o tem, da imaš Ponudnika A z lastnim omrežjem, nato pa še Ponudnika B in Ponudnika C, obadva brez lastnega omrežja, ki uporabljata omrežje Ponudnika A. Pokritost s signalom je torej pri vseh treh (A, B in C) enaka in teoretično bi morala biti enaka tudi storitev. Ampak v praksi ni.

Iščemo razloge, zakaj je temu tako. Kot prvo je možno, da Simobil/A1 nameni za BOB in HoT nesorazmerne deleže svojega bandwidtha. Če je zmogljivost ene bazne postaje npr. 1Gbps, potem morda Simobil zase zadrži 500 Mbps bandwidtha, BOB dobi 300 Mbps, Hot pa 200 Mbps. Kot drugo je možno, da so te številke bolj fleksibilne, se pa izvaja QoS.

Vsekakor je naivno pričakovat, da bo lastnik omrežja, katerega osnovna dejavnost je prav prodaja storitev končnim uporabnikom, oddajal svoj bandwidth drugim ponudnikom pod takimi pogoji, da bo svoje prihodke nazadnje zmanjšal.
- Hoc est qui sumus -

thramos ::

Kakšen poslovni model je zadaj lahko zgolj ugibamo. Pri nobenem od teh podjetij ne gre za monopolista, ki bi mu država vsiljevala način poslovanja. Da Simobil skrivaj omejuje Hofer je sicer možno, a malo verjetno. Podobno malo verjetno velja, da je malo verjetno, da bi Hofer, ki mobilno telefonijo ponuja kot postransko dejavnost pri podpori svoje primarne, zavestno nudil svojim strankam slabo uporabniško izkušnjo.

No, možno je vse, a k sreči lahko vsakdo omrežja preizkusi za drobiž.

Po mojih izkušnjah v praksi, v Ljubljani, opaznih razlik v omrežjih Telekoma, Simobila, Boba in Izija ni.

Kokosvilek ::

Looooooka je izjavil:

tem operaterjem brez lastne infrastrukture ne bo povezava delala nikoli tako dobro kot ce ste pri operaterju, ki jo celo ima.
write that down.
ce si na telekomu imas v dolocenem kraju dostop do 5ih od 5 baznih postaj/repetitorjev. ce si prek 'roaminga' oz na paketih ponudnikov ala bob, bos mogoce na 2.
niso znoreli, da bodo zgubljali komplet nabor strank samo zato, ker je nekso pripravljen znizat ceno, ker bo s tem prodal vec mleka/piva.
jst sm po letih skakanja vzel paket na telekomu, ki pokrije moje potrebe. kaksen euro ali dva vec ampak se ne grem vec sparanja. ko rabis signal v vukojebini ti pet/10 eurov manj prav nic ne pomaga.
cr pa opravis samo par klicev in ne rabis biti 99. 99% dosegljiv pol pa le. zakaj bi placeval vec ce te pomankljivosti nimajo nobenega vpliva na tvoj lifestyle.


evro ali dva? če primerjaŠ oderuhe( a1, telekom) z zrugimi ugodnimi recimo telemach je prej 10e kot pa evro ali dva...

Zgodovina sprememb…

THE1B1 ::

Pozdravljeni,
meni pa ni najbolj jasna tale ponudba hot extra in sicer kot je prikazano v sliki, sta gor v kotu narisana telefon in tablica, po cemer sklepam, da pri tem paketu kupis 2kartici in placujes le eno medtem ko lahko uporabljas eno sim kartico za klicanje,sms,internet in drugi le v tablicah za internetne namene.
Ali si to pravilno razlagam?

Slika: https://www.dropbox.com/s/n2o6olymt7ric...

Matej_K ::

Ne, mišljeno da je ta paket namenjen bolj tistim ki imajo tablice, kjer je ponavadi več prenosa podatkov, kot na telefonih...
Moje mišljenje
... .. .

Heavy ::

Kot sem jim pisal nimajo in ne bodo imeli možnosti dveh sim kartic.

To je verjetno prikazan namen uporabe.
#TeamFelix

IQ Veverica ::

To je verjetno prikazan namen uporabe.


Ja. Pač "heavy" internet usage.
Veveričev kotiček blaznih slotehovih idej:
https://www.facebook.com/So%C4%8Dne-slotehove-izjave-186246118552373/

HOT FAN CLUB ::

Meni dela odlično. Ljubljana, Jesenice, Radovljica, Kranj...Nikjer nobenih težav, sem zadovoljen s HoT telefonijo.

IQ Veverica ::

Naštel si praktično večja slovenska mesta.
Veveričev kotiček blaznih slotehovih idej:
https://www.facebook.com/So%C4%8Dne-slotehove-izjave-186246118552373/

Dejv ::

Danes sem bil na različnih koncih gorenjske (kranj, šk. loka, tržič) povsod sem preveril signal in hitrost in povsod špila 20/5 lahko tud priložim skrinšot. tak da sem zadovoljen, pa tud odzivno podporo imajo, za začetek vse dobro lahko rečem. bom pa vidu kako je še ko bom šel mal u hribe in bol odročne kraje.

DarkLord69 ::

V čem sta si internet in kurba enaka?


Več plačas bolj ulejče.

V čem sta si intrnet in kurba enaka?
Več plačas bolj ulejče! :D

Zgodovina sprememb…

Curly ::

kako je pa z smsom o zgrešenih klicih, si moraš vklopit storitev ali to deluje samodejno?

Drugače deluje ok, škoda le da če napišeš ''predolg sms'' ki ga pretvori v mms tudi plačaš mms :P

HOT FAN CLUB ::

zez je izjavil:

Bob je v Sloveniji prisoten že 6 let, zato je logično tudi, da imajo manj težav in da nekatere stvari bolje funkcionirajo. Poleg tega je bil tudi prehod uporabnikov po mojem na bob veliko "mehkejši", tudi paketi niso bili že na začetku z ogromno količinami. Grem stavit da se HoT sooča z veliko večjim navalom uporabnikov, poleg tega imajo v ponudbi pakete, ki ponujajo res veliko količin in potem posledično prihaja na začetku do več "poporodnih" težav. Veliko lažje je lepo vse peljati, če dobiš vsak teden 100 novih uporabnikov, kot pa če se ti prvi dan na omrežje obesi 1000 uporabnikov. Upam da popravijo napake no, predvsem da bo sistem bolj stabilen in ne bo en dan super, naslednji dan težave.


Meni dela odlično. Res je naval velik, ampak nobenih težav...

MArkusPrimus ::

IQ Veverica je izjavil:

Problem #4.

Internet ne dela med samim klicem. Sogovornik na bobu je lahko iz istega telefona uporabljal mobilni internet, meni je med klicem 3G znakec izklopilo in internet ni delal. 2/5 mi ga je sicer kazalo, internet je delal minuto, dve potem pa se izklopil.


Milslim, da bi se to lahko navezovalo bolj na nastavitve v telefonu in ne operaterja, da bi lahko kaj takega omejeval.

miko22 ::

Pravkar dobil od Izimobila sms, da z 22.5.2017 dobim za isto ceno (6,9€) 1x več enot kot do sedaj(3.000 po novem).

refosk ::

Če prenesem telefonsko od telekoma k hoferju ali mi ostane stanje na SMS parking?

andi5 ::

Živjo,
tudi meni nenormalno dosti pobira MB, isti telefon samo sim kartica zamenjana. Jim bom še pisal, pa da vidim njihov odgovor.
Andrej

kuvanasarma ::

Curly je izjavil:

kako je pa z smsom o zgrešenih klicih, si moraš vklopit storitev ali to deluje samodejno?

Drugače deluje ok, škoda le da če napišeš ''predolg sms'' ki ga pretvori v mms tudi plačaš mms :P



seveda je to nastavitev telefona, pri čemer noben operater nima veze.

IQ Veverica ::

MArkusPrimus je izjavil:

IQ Veverica je izjavil:

Problem #4.

Internet ne dela med samim klicem. Sogovornik na bobu je lahko iz istega telefona uporabljal mobilni internet, meni je med klicem 3G znakec izklopilo in internet ni delal. 2/5 mi ga je sicer kazalo, internet je delal minuto, dve potem pa se izklopil.


Milslim, da bi se to lahko navezovalo bolj na nastavitve v telefonu in ne operaterja, da bi lahko kaj takega omejeval.


Ne, ker z bobovo SIM dela to brez problema.
Veveričev kotiček blaznih slotehovih idej:
https://www.facebook.com/So%C4%8Dne-slotehove-izjave-186246118552373/

CyberPunk ::

Curly je izjavil:

kako je pa z smsom o zgrešenih klicih, si moraš vklopit storitev ali to deluje samodejno?

Naj bi samodejno, ampak jih nekaj zajebava, vsaj pri mojem računu (prenešena številka).
Ali pa njihovi delavci še niso 100% zapopadli celega sistema. :D

andi5 je izjavil:

Živjo,
tudi meni nenormalno dosti pobira MB, isti telefon samo sim kartica zamenjana. Jim bom še pisal, pa da vidim njihov odgovor.

Nekje sem prebral, da naj bi zgolj prikazovalo več (v aplikaciji in spletnem portalu). Če sem pri sebi šel gledat PDF poročilo, ki je na voljo v spletnem portalu, je tam prikazano manj oz. pravilno (primerjano s tistim, kar mi kaže telefon in je tudi pravilno).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: CyberPunk ()

Dejv ::

andi5 je izjavil:

Živjo,
tudi meni nenormalno dosti pobira MB, isti telefon samo sim kartica zamenjana. Jim bom še pisal, pa da vidim njihov odgovor.


meni je ob aktivaciji bila poraba že 0,2 GB pa še sploh nisem vklopil podatkov, sem bil na wifiju, klical so rekli da bodo poštimal, še zmeri mi kaže 180MB več ampak ok tistih 20GB teško da bom skuril, bom videl nasledni mesec ob ponovni polnitvi računa kak bo. aja pa še na začetku mi je podvajal SMS sporočila. bojo že poštimal, važn da so s svojimi cenami prisilil konkurenco, da so spremenil ponudbo. končno trg deluje :)
««
8 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HoT, bob, Izi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
578991 (4575) zobnik
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649953 (12281) V-i-p
»

Vzamemo Bob ali Hot Telekom ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6116186 (10147) Lonsarg
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15440914 (17260) VrtniPalcek
»

Znane cene Hoferjeve mobilne telefonije HoT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9035648 (23957) AštiriL

Več podobnih tem