» »

HOT - Hofer Telekom

HOT - Hofer Telekom

Temo vidijo: vsi
««
55 / 76
»»

chesn ::

A tle je ksna moznost da se dobi prek ussdja/smsa kolk je se kolicin na voljo al je to samo se mozno vidt prek appa oz. portala?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chesn ()

Spajky ::

Tel.tajnica: kliči 696 , počakaj da se oglasi .... potem pa 2 ... za preostalega denarja gori za pogovore; za podatke ne vem, če šteje zraven ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

chesn ::

Hvala!

chesn ::

Sele zdej se je preverl ta nacin in je bila hvala prehitr recena...pove enako kot ce posljes ussd ukaz ali pa sms stanje na 696...in sicer samo koliko eur je gor...kaj pa koliko GB je se na voljo?!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chesn ()

SmeskoSnezak ::

Pri Telekomu je "poteko" SIM, in je zacasno onemogocen... se lahko sedaj stevilka prenese na HOT, ali je bolje da prvo kes gor (delujoca SIM)?
@ Pusti soncu v srce... @

MArkusPrimus ::

Naredi prenos, traja 1 dan, da se prenese. Potem bos naložil.

MrStein ::

- predplačniška telefonska številka, ki jo želite prenesti, mora biti aktivna v omrežju operaterja dajalca številke;
- ob prenosu morate imeti najmanj 5 € pozitivnega stanja na predplačniškem računu, ki vam jih za prenos številke zaračuna trenutni operater.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

tlozej ::

JanezH je izjavil:

tlozej je izjavil:

Sicer je bilo v temi že nekaj govora o tem, vendar brez prave rešitve...

Telefon LG G4 je bil kupljen pri A1 in ima "zapečene" nastavitve za APN tako za internet kot mms-e. Nastavitev ni možno spreminjati ali brisati. Dodani so bili novi APN-ji od HOT-a, internet deluje, pošiljanje MMS-ov pa ni možno.

Je kdo uspel na kakšen način rešiti zadevo?

LP


Preteklo bo že 1 mesec, toda problem še vedno ni rešen.

Od: Ekipa HoT xyz
Poslano: ponedeljek, 31. december 2018 09:10
Za: xyz
Zadeva: [xyz] HOT pošiljanje MMS-ov ne deluje (LG G4)

Spoštovani,

zahvaljujemo se vam za izkazano zaupanje in hkrati opravičujemo za nevšečnosti.

Vse točke imate pravilno vnešene.
Mi smo vaš primer posredovali tehnikom v obravnavo in vas po prejetem odgovoru seveda obvestimo.

Srečno 2019!
xyz

Vaša HoT ekipa

HoT center za pomoč uporabnikom
PP 4005, 1001 Ljubljana
Telefon: 069 699 699
E-Mail: info@hot.si
Web: www.hot.si



Von: xyz
An: info@hot.si
Betreff: [xyz] HOT pošiljanje MMS-ov ne deluje (LG G4)
Spoštovani,

pred kratkim smo aktivirali HOT paket z naročnino, na telefonski številki xyz, za uporabnika xyz. Telefon je LG G4.
Ugotovili smo, da ne deluje pošiljanje MMS sporočil. Vnesli smo nastavitve za APN iz pdf-ja na vaši spletni strani, toda pošiljanje MMS-ov še vedno ne deluje. Opazil pa sem, da sta fiksno nastavljena dva APN-ja, ki ju ni možno zbrisati (razen če se root-a telefon) in to sta "Si.mobil GPRS" in "Si.mobil MMS" (glejte priloženo datoteko "01 APN-ji").
Naredil sem celo ponastavitev telefona na tovarniške nastavitve, toda omenjena APN-ja še vedno obstajata, kot da bi bila vezana na sim kartico oziroma omrežje. In ponovno, kljub dodajanju novega APN-ja mmssi iz vaših pdf navodil, pošiljanje mmsov še vedno ne deluje.

Nato sem našel temo na alter forumu kjer imajo uporabniki HOT omrežja identične probleme in javljajo, da so bili rešeni oddaljeno s strani HOT tehnične službe:
https://www.alter.si/tema/hot-in-tezave...

Nato sem klical HoT – center za pomoč uporabnikom in gospod mi je svetoval, naj kontaktiram HOT tehnično pomoč in priložim screenshote APN-jev. Torej prilagam screenshote za vse 4 APN-je, datoteke so ustrezno poimenovane, da se ve za kateri APN gre. APN-ja "websi" in "mmssi" sem kreiral jaz, preostala dva pa kot sem že višje napisal sta bila že predhodno kreirana.

prosim vas za rešitev težave in vas lepo pozdravljam,
xyz


Smukec, če ti še vedno niso odgovorili, so verjetno pozabili nate in jih ponovno kontaktiraj.
Meni so uspeli urediti. Najprej so svetovali neke dodatne nastavitve v njihovih APN točkah, kar ni bilo uspešno. Nazadnje pa so poslali nov SIM in ob zamenjavi jih je bilo potrebno poklicati, nato so "preko omrežja" poslali nastavite APN-jev, ki jih je bilo potrebno sprejeti. MMS-i sedaj delujejo.

LP

JanezH ::

@tlozej hvala ti za tole. Jim bom pisal.

The Wiber ::

Pozdravljeni,
Nameravam prestopiti na HOT in me zanima, če še vedno ponujajo akcijski prenos številke? Vem, da so pred kratkim nekaj takšnega ponujali.

pepiw ::

@The Wiber
Zakaj pa to sprašuješ tukaj? Je težko it na hot.si in tam videt ali je akcija še aktualna ali pa poklicat njihovo info številko? Al mora to namesto tebe nekdo drug oddelat in ti potem tu odgovoriti?
Svašta...

The Wiber ::

pepiw je izjavil:

@The Wiber
Zakaj pa to sprašuješ tukaj? Je težko it na hot.si in tam videt ali je akcija še aktualna ali pa poklicat njihovo info številko? Al mora to namesto tebe nekdo drug oddelat in ti potem tu odgovoriti?
Svašta...
Zgleda, da se nismo razumeli... Sprašujem za nakup kartice za prenos številke, ki so bile včasih znižane (običajno) na soboto ali pa proti koncu tedna. Vem, da mi v tem primeru hot.si spletna stran ne bo dosti pomagala, če takih akcij Hofer ne ponuja več.

thetech ::

Nisem bral cele teme... Kako je z MMS-i pri Hotu? Delajo, ne delajo ali se dodatno zaračunajo??

Stari maček ::

thetech je izjavil:

Nisem bral cele teme... Kako je z MMS-i pri Hotu? Delajo, ne delajo ali se dodatno zaračunajo??

Imam Xiaomi Pocophone F1, MMS-i odlično delajo od začetka, cena za MMS je 0,039 €.

modelno1 ::

AFAIK ne delajo na iPhone-ih.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

dejanslo ::

dejanslo je izjavil:

Zdravo,

prebral sem samo zadnjo stran - okrcajte me, če je napisano kje prej.

Tudi mi kenslamo our cable company, hot 200G po prvih testih dela odlično. Nabavil sem huawei 3372 (dober deal na nemškem amazonu, če še kdo gleda) in ga vtaknil v router - brez zunanjih anten, ob oknu 45/10. Zvečer sicer malo fluktuira, ampak still rocks.

Edino, kar me bega, je VPN server. DDNS sem nastavil na eksterno preverjanje, tako da to deluje, pri VPN pa se povezuje v prazno. Malo sem googlal, pa nič pametnega našel. Kakšni predlogi? Ali je za to nujen "statičen ip"? dynamic is ok for me, sam da sem viden ven. Workaround?


Update to the topic: Izvrstno dela z zunanjim VPN serverjem, ki sem ga postavil na free AWS. Domači router je client in gateway v domačo mrežo ter do modema preko static routes. Ker o mrežah vem malo več kot naključni mimoidoči z ulice, sem se malo namatral, ampak stvar špila. Sicer razen SSHja in http dostopa kaj več nisem poskušal.

Kar se pa samega neta tiče... signal je dober (5/5), hitrost je kar konstantnih 40/10. Sem testiral zunanjo anteno, pa je ne rabim.
Skoraj se bo iztekel 1 mesec pa kljub streamom nisva preko 100GB.. Zelo zadovoljna.
There`s More Than One Way To Do It

Master_Yoda ::

Torej kolikor razumem imas zunanji VPN provider in ne vec svojega serverja nekje ? Verjetno zaradi tega ker nisi edini, ki imas ta IP pri HOTu in je se NAT translacija vmes, ali je kaksen drug razlog?
Dovie'andi se tovya sagain.

dejanslo ::

Na AWS hostam VPN server, da se lahko od zunaj preko njega povežem do doma. Tehnično bi to lahko imenovali tudi vpn provider? :) Prej zunanjega serverja nisem imel, razlog je zgolj NAT ja..
There`s More Than One Way To Do It

MrStein ::

Fantaziram... IPv6 nimajo?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Master_Yoda ::

dejanslo je izjavil:

Na AWS hostam VPN server, da se lahko od zunaj preko njega povežem do doma. Tehnično bi to lahko imenovali tudi vpn provider? :) Prej zunanjega serverja nisem imel, razlog je zgolj NAT ja..


Samo kako pa se lahko preko AWS povezes do doma ce pa je domaci net za HOTovim NATom?
Dovie'andi se tovya sagain.

XS!D3 ::

Master_Yoda je izjavil:

dejanslo je izjavil:

Na AWS hostam VPN server, da se lahko od zunaj preko njega povežem do doma. Tehnično bi to lahko imenovali tudi vpn provider? :) Prej zunanjega serverja nisem imel, razlog je zgolj NAT ja..


Samo kako pa se lahko preko AWS povezes do doma ce pa je domaci net za HOTovim NATom?

Tako da si od doma ves čas povezan na ta server v AWSju. Tehničnih opcij je pa precej od SSH (revers) tunelov do različnih VPNjev ala IPSec VPN, OpenVPN,....

dejanslo ::

Domači router se kot gateway _client_ povezuje na AWS. Torej izza NATa imam
odprto povezavo ven in pol preko te pridem not. Ista ideja kot z reverse SSH tunnel, ki mi ga je predlagal rokp, ampak tistega nisem znal aplicirati na to, kar sem želel.

Hot.si+ipv6=no hits
There`s More Than One Way To Do It

Nahodni ::

Jaz bi rad imel pa kombinacijo HOT GIGA in MAXI, ker rabim tudi neomejeno opcijo mobija. A je to možno?

w4nkst4 ::

z dvema sim karticama da, z eno pa se pozanimi pri hot, ce ti lahko aktivirajo dva paketa hkrati na eni simki...

purki ::

Živjo,
razmišljam da di preklopil na HoT. In kot berem, bo nastal problem dostopa do domačega strežnika. Ali obstaja kak tutorial, kako vzpostaviti povezavo do strežnika, ki bo za HoTovim NAT-om? Ker ne poznam omrežnih tehnologij (VPN ipd) prosim za eno tako začetniško navodilo.

Hvala

purki ::

Kolikor sem uspel naštudirat gre stvar nekako takole:
1. nekje v oblaku odpreš račun (Amanzon, Google etc.)
2. tam postaviš VPN servis
3. v domačem omrežju postaviš klienta in ga povežeš s tem serverjem
4. od poljubne lokacije nato lahko dostopaš do svojega domačega omrežja. Seveda se moraš od tam prijaviti v oblak in nato lahko dostopaš do doma

Res pogrešam čase, ko sem na svojem ruterju zgolj odprl določen port in že sem dostopal do domače vsebine od kjerkoli.

Stari maček ::

modelno1 je izjavil:

AFAIK ne delajo na iPhone-ih.

Ajfoni imajo težave s sporočili že od enke naprej...:D:)) Bo treba telefon kupit...

hojnikb ::

problem operaterja, ne telefona. Pri telemachu so mmsi od nekdaj delal...
#brezpodpisa

dejanslo ::

Mimogrede, nisem vedel, da ima HoT tudi polnjenje preko trajnika in samodejno podaljševanje paketa. Ko pade stanje pod x, napolni y in trga iz računa. Meni je ponudilo x= 2, y = 17, kar ustreza mojemu paketu, zato sem samo sprejel.
There`s More Than One Way To Do It

XS!D3 ::

purki je izjavil:


Res pogrešam čase, ko sem na svojem ruterju zgolj odprl določen port in že sem dostopal do domače vsebine od kjerkoli.

To ni stvar časa ampak storitve, ki jo vzameš :) Praktično pri vseh fiksnih priključkih to še vedno deluje BP.

MrStein ::

A ima kaki drugi ponudnik mobilnega interneta to mogoče drugače?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

XS!D3 ::

MrStein je izjavil:

A ima kaki drugi ponudnik mobilnega interneta to mogoče drugače?

Pri nekaterih lahko dobiš statičen javni IP (v4), pri A1 mislim da (testno?) tudi IPv6.

purki ::

Ali obstaja zastonj varianta postavitve VPN strežnika - za test - nekje v oblaku? +tutorial

MrStein ::

Ko sem nazadnje testiral, Amazon cloud ni računal nič za neke osnovne mašine.
Moraš pa vpn softver sam naložiti. Pa vse se briše, ko tisti PC restartaš.
Ni ravno beginner friendly.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MArkusPrimus ::

To ne gre. Na 1 SIMki je lohk 1 paket..

w4nkst4 je izjavil:

z dvema sim karticama da, z eno pa se pozanimi pri hot, ce ti lahko aktivirajo dva paketa hkrati na eni simki...

Stari maček ::

dejanslo je izjavil:

Mimogrede, nisem vedel, da ima HoT tudi polnjenje preko trajnika in samodejno podaljševanje paketa. Ko pade stanje pod x, napolni y in trga iz računa. Meni je ponudilo x= 2, y = 17, kar ustreza mojemu paketu, zato sem samo sprejel.

Problemček tega je, da obračun vsak mesec zamaknejo za en dan. In tako bodo v tridesetih mesecih ukradli eno mesečno naročnino....

J.McLane ::

Ni čist res ker je povprečen mesec dolg 30,4 (oz, 30,5 ko je prestopno leto). Eno naročnino ti bodo "ukradli" po 75 mesecih, oziroma dobrih 6 letih.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: J.McLane ()

Stari maček ::

J.McLane je izjavil:

Ni čist res ker je povprečen mesec dolg 30,4 (oz, 30,5 ko je prestopno leto). Eno naročnino ti bodo "ukradli" po 75 mesecih, oziroma dobrih 6 letih.

Ne vem, kako si prišel do tega izračuna. Če vsak mesec premaknejo dan obračuna za en dan, se to zgodi v 30 mesecih.

Master_Yoda ::

Racunal je glede na to da HOTovi paketi (in od ostalih predplacnikov) veljajo 30 dni, nima pa vsak mesec 31 dni.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

J.McLane ::

Če tarifa velja 30 dni potem mora veljati 30 dni, pazi 30 dni ni en mesec. Od kje ti ideja da VSAK mesec zamaknejo za en dan? December in Januar sta imela vsak 31 dni in jasno se ti je zamaknilo. Ko bo tale kratek februar mimo se ti bo pa zamaknilo v drugo smer.

Mater ste bili eni hitrejši od mene.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Stari maček ::

Dobil za obračun:
"Spostovani uporabnik. Stanje na vasem HoT racunu je padlo pod 2,00 EUR, zato smo vam skladno z vasimi nastavitvami samodejnega polnjenja, napolnili racun za 9,99 EUR. Vaso kreditno kartico smo bremenili v zahtevanem znesku. Vase trenutno stanje je 10,67 EUR. Vasa HoT ekipa"

Prvič 16. decembra, nato 15. januarja in potem 14. februarja.

J.McLane ::

In kaj ni jasno? December 31 dni, Januar 31 dni. Kot rečeno ker je februar kratek ti bo naslednjič odbilo 16. Marca.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

MArkusPrimus ::

Lejte. Glede na izračun vsakih 75 mesecev, ce izracunaš 7 mesecev po 31 dni in 1 po 28, v 75 mesecih preplačaš 1 naročnino. Ni pa dodatnih stroškov menjave paketa npr in ob dejstvu, da gre za pošteno ceno brez tega, da vsako leto dvignejo, men to "ne smeta".

MArkusPrimus ::

Ja in glede na to, da je HOT cenejši recimo od Telemacha vsaj za 3 EUR na mesec znaša v 1 letu to 36 EUR in v 6 letih potemtakem 216 EUR. 216 -10 EUr je 206 EUR in to je prihranek, če si na HoTu. 😅

Stari maček je izjavil:

Dobil za obračun:
"Spostovani uporabnik. Stanje na vasem HoT racunu je padlo pod 2,00 EUR, zato smo vam skladno z vasimi nastavitvami samodejnega polnjenja, napolnili racun za 9,99 EUR. Vaso kreditno kartico smo bremenili v zahtevanem znesku. Vase trenutno stanje je 10,67 EUR. Vasa HoT ekipa"

Prvič 16. decembra, nato 15. januarja in potem 14. februarja.

matejamataja ::

Imam eno vprašanje glede Hot Hofer internet ... Odločam se, da nabavim Hot giga 200 GB LTE pri Hofru, za domače surfanje po netu (normalna raba, glede na pretekle mesece bi moralo 200 gb zadostovati), pa me zanima, če bo internet enako deloval, če dam hoferjev sim v mobitel,ki ga ne uporabljam in ga imam za (stalno) mobilno dostopno točko, ali raje nabavim mobilni wifi modem za sim kartico, kot ponujajo? Če zadeva deluje enako, bi raje kakšen eur prihranila. Ste zadovoljni z Hofer internetom?

leeon ::

jaz imam to, kar si opisala. torej hot giga v starem mobitelu (htc one, prva verzija iz leta 2013), ki ga ne uporabljam in deluje super

stara mama ::

Če telefon že imaš, pač probaj, ane?
Bo pa stalno na polnilcu, zna se tudi bolj gret, povezava bo pa odvisna od signala na telefonu in njegovih sposobnosti.
Ekologija™ in Trajnost™

MArkusPrimus ::

Deluje super. Imam tudi jaz.

brez-imenko ::

Matejamataja, malo je odvisno od samega telefona kaj ima strojnega vgrajeno? Ponavadi naj bi se uporabljalo za povezavo LTE šlo bi pa tudi z DC-HSDPA oz. nekaj boljšega v 3G omrežju, moraš pa že biti nekoliko bližje bazni postaji. Potem pa še ali je to ruralno okolje kjer po večini deluje le LTE 800.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

matejamataja ::

stara mama je izjavil:

Če telefon že imaš, pač probaj, ane?
Bo pa stalno na polnilcu, zna se tudi bolj gret, povezava bo pa odvisna od signala na telefonu in njegovih sposobnosti.

Sprašujem zato, ker če zadeva s teefonom kaj slabše deluje, da ne kupujem sima in kartice posebaj, pa da kupim vse skupaj v paketu kot ponuja Hofer - za 44 eur (modem+sim+hotgiga200)... Verjetno bom kar s telefonom poskusila, glede na vaše + komentarje. Hvala vam!
««
55 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HoT, bob, Izi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
578983 (4567) zobnik
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649926 (12254) V-i-p
»

Vzamemo Bob ali Hot Telekom ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6116172 (10133) Lonsarg
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15440902 (17248) VrtniPalcek
»

Znane cene Hoferjeve mobilne telefonije HoT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9035635 (23944) AštiriL

Več podobnih tem