» »

HOT - Hofer Telekom

HOT - Hofer Telekom

Temo vidijo: vsi
««
56 / 76
»»

MrStein ::

Telefoni za tak namen delujejo čisto dobro.

Izjeme bi bile, če je signal na meji, pa bi kaki telefon slabše lovil kot namenska naprava.
Ali pa če je telefon tako star, da recimo LTE ne podpira. Sicer bo še vedno deloval na 3G signalu, razlike marsikdo ne bi sploh opazil.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SG_101 ::

Namesto operaterja t2 bom za domači internet imel hot 200g. Ali se namesto hoferjevega modema priporoča kaj drugega za neko podobno ceno do max 45 eur?

ali3n ::

Danes sem prenesel številko s Telekoma na Hot. Deluje vse, razen teh nesrečnih MMSov.
Je komu na MS uspelo to urediti? Lumia 950, posodobljena na zadnjo verzijo...

Data in govor delata bp. Zaenkrat vse ok.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

brez-imenko ::

SG_101 je izjavil:

Namesto operaterja t2 bom za domači internet imel hot 200g. Ali se namesto hoferjevega modema priporoča kaj drugega za neko podobno ceno do max 45 eur?

Za podobno ceno obnovljen ali rabljen Huawei router. Bilo že večkrat napisano v tej temi.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

MArkusPrimus ::

Viberja ne uporabljaš? Lažje, hitreje kot MMS. Pa še date v paketu imaš dovolj..

ali3n je izjavil:

Danes sem prenesel številko s Telekoma na Hot. Deluje vse, razen teh nesrečnih MMSov.
Je komu na MS uspelo to urediti? Lumia 950, posodobljena na zadnjo verzijo...

Data in govor delata bp. Zaenkrat vse ok.

zee ::

MArkusPrimus je izjavil:

Viberja ne uporabljaš? Lažje, hitreje kot MMS. Pa še date v paketu imaš dovolj..


Ko sem to nazadnje omenjal, sem bil malodane krizan...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

MrStein ::

Zato, ker je ta predlog na nivoju : Zakaj umiraš od lakote v Sudanu, če pa lahko ješ McDonalds v New Yorku?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ali3n ::

Jaz ga. A ga recimo vodovodar ne, jaz mu želim pa poslat fotko dela, ki ga mora zamenjat ...

Če so MMS Mobitelu delali v četrtek, na Hot-u pa v petek ne več, je neki narobe na Hot-u. :D

Sej bom preživel, je pa tečno.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Samael ::

MArkusPrimus je izjavil:

Viberja ne uporabljaš? Lažje, hitreje kot MMS. Pa še date v paketu imaš dovolj..

Ga. In? Kaj mu to nuca, če ga ostalih 80% njegovih stikov ne?

In ja, nekateri imajo hangouts, drugi skype, tretji messenger, četrti WhatsApp, peti Viber, tu pa tam celo kdo več teh ... prav VSI imajo pa opcijo prejeti MMS. Ne vem, kaj tu tako težko razumeti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

MadMen ::

ali3n je izjavil:

Jaz ga. A ga recimo vodovodar ne, jaz mu želim pa poslat fotko dela, ki ga mora zamenjat ...

Če so MMS Mobitelu delali v četrtek, na Hot-u pa v petek ne več, je neki narobe na Hot-u. :D

Sej bom preživel, je pa tečno.

APNje si nastavil?

ali3n ::

@bjoork: sem, več različic, pa nobena ne prime :(
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

ali3n ::

Update: po nastavitvah za Windows mobile 8 v tem PDFju deluje pošiljanje MMS-ov.
rocne_nastavitve_02_2019.pdf

Prejemat jih pa še vedno ne morem.

Problem (na pol) rešen :)
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Saul Goodman ::

ne priporočam ne uporabe MMS (podatke spremlja operater), ne Viberja (podatke spremlja Izrael). Osnovna varnostna higiena vsakega uporabnika pametnega telefona danes bi morala biti uporaba aplikacije Signal. Varen (e2e encrypted), lahek, preverjen. Tam si lahko pošiljaš slike, po možnosti pa prenesi na Signal čim večji del svoje komunikacije.

in res, dost je simple da tud svojo staro mamo naučiš.

amen.

ali3n ::

Dva problema sta: Signal app za Win10 mobile ni; in verjetno ga nima tudi vodovodar ...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Master_Yoda ::

Se en problem: stara mama/starejsi ljudje praviloma ne uporabljajo mobilnega telefona za internet, in nimajo paketov z podatki. Zato tudi nimajo mobilnih podatkov enablanih, ampak ponavadi samo WIFI (pa se to redko zaradi baterije). Signal pa rabi podatkovno povezavo, in ce je ciljna oseba nima sporocilo ne bo dostavljeno, razen ce rocno za vsako nastavis da poslje preko SMS/MMS, kjer si pa potem na istem.
Dovie'andi se tovya sagain.

MrStein ::

Ja, v stilu "Mujo pokliče po telefonu Hasota, in reče: ej, pridi ven na balkon, da ti nekaj povem!".
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ali3n ::

LOL
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

stara mama ::

Sprobal signal.
Po žalostni ugotovitvi, da ga iz mojega celotnega imenika imata le še dva (bolj oddaljena) znanca, sem ga odstranil.
Ekologija™ in Trajnost™

MArkusPrimus ::

Dobro samo govorim, da so alternative. Lahko tudi slikaš in sprintaš ter mu neseš, mi je jasno ?

ali3n ::

Alternative vsekakor so. Se popolnoma strinjam.

Ampak se mi postavlja vprašanje - če so (sistemci?) na Mobitelu uredili pošiljanje MMSjev na Win 10 mobile, zakaj ga na Hotu ne (znajo?)?

Sej bom preživel. Je pa tečna reč.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

MrStein ::

Te funkcije so odvisne od softvera na telefonu in ni odvisno od operaterja.
Za ene funkcije bolj, za druge manj.

Recimo VoLTE ali VoWiFi lahko nek telefon splošno podpira, a na Telekomu ne dela, dokler proizvajalec izrecno ne da noter podporo za Telekom.

MMS bi sicer že morala biti tako zrela tehnologija, da dela "vedno", ampak...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Heisenberg ::

Mogoče je že bilo debatirano, a prosim za pojasnitev.


Pri HOT imajo napisano
***Z opcijo LTE+ si povišate hitrost na do 50/10 Mbit/s 2€


Pri BOB.si pa imajo napisano
***za še hitrejše brskanje s hitrostjo do 100/50 mbit/s si lahko vklopiš bob LTE opcijo za samo 1€

Torej če primerjaš skoraj identična paketa pri HOT MAxi 10€ in pri BOB Drzni 10€, je BOB za 1€ cenejši in hitrejši.

Ali si kako narobe razlagam te hitrosti in je v bistvu vse isto?

Yellow ::

bob ima že v osnovi hitrost 40/5 mbits/s, HOT ima 20/5. Potem pa lahko pri bobu zakupiš LTE opcijo za 1 eur ki ti da hitrosti do 100/50, HOT pa za 2 eur hitrost do 50/10 mbit/s. Pazi še to, da ima hot imejene minute in SMSe v EU.

Heisenberg ::

Yellow je izjavil:

bob ima že v osnovi hitrost 40/5 mbits/s, HOT ima 20/5. Potem pa lahko pri bobu zakupiš LTE opcijo za 1 eur ki ti da hitrosti do 100/50, HOT pa za 2 eur hitrost do 50/10 mbit/s. Pazi še to, da ima hot imejene minute in SMSe v EU.


Se pravi je BOB boljša in cenejša izbria že v osnovi če ne rabiš več kot 3000 minut pogovorov.

Velja pa predvidevam pri obema, da lahko normalno koristiš klice v EU. (sem v Avstriji in kličem v Avstrijo, sem v Slo in kličem v Avstrijo, sem v Avstriji in prejemam klic iz Slo-dohodni) ?

Master_Yoda ::

Ne iz Slovenije v Avstrijo te bodo se vedno lupili. To se mislim da ni bilo reseno. Iz Avstrije v Slovenijo pa grejo enote.
Dovie'andi se tovya sagain.

49106 ::

A ni tako, da lahko enote porabiš tudi, če kličeš iz Avstrije v EU, naprimer na Hrvaško?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

MrStein ::

Dobro vprašanje.
Klic iz Avstrije na hrvaško številko se po direktivi/uredbi šteje kot lokalni klic (iz Slovenije v Slovenijo). Če se gre za plačilo po porabi. Če gre za zakupljene količine pa... jaz ne vem. Načeloma bi se moralo šteti iz teh količin.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Evo, kaj piše HOT o tem:

Količine klicev in SMSov so na voljo tudi med gostovanjem v EU, s tem, da se med gostovanjem v EU zaračunava pribitek v višini 0,03904 €/min, 0,0122 €/SMS. Pribitek se ne zaračuna v tarifi MINI, do porabe vključenih brezplačnih 100 minut in 100 SMS-ov med gostovanjem v EU; v tarifi HoT MAXI do 200 minut in 200 SMS-ov; ter v tarifi HoT EXTRA do 300 minut in 300 SMS-ov. Primer: Uporabnik tarife HoT MAXI med gostovanjem v EU porabi 205 minut v času veljavnosti tarife. To pomeni, da bo takemu Uporabniku zaračunano 5 minut klicev med gostovanjem v EU - 0,1952 €.



Torej je ... "nekje vmes" ? :)

Bolj točno: količine se upoštevajo a do limita. Potem se jim prišteje "pribitek". Ko jih vse porabiš, pa po rednem ceniku.

limit je nekje mesečna cena paketa deljena z neko "fiktivno" ceno pogovora.
Torej dražji paket ima višji limit.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

SumTingWong ::

Iz Slovenije v EU je po ceniku tujina. Iz EU v SLO ali iz EU v EU je vključeno v enote, kot "Roaming".

Nesta ::

paket od Spara "Spar 6000" ti v vsakem primeru ce si v tujini še dodatno zaračuna in odšteje enote?
Hvala

SumTingWong ::

Nič dodatnega obračuna ne sme biti, le odšteje enote. Vseh 6000 enot, ki jih tisti mesec ne porabiš v SLO, lahko koristiš v EU. Ampak, iz EU v SLO in iz EU v EU. Iz SLO v EU ne velja.

Pa pazi - Švica, Norveška in Islandija niso v EU.

MrStein ::

SumTingWong je izjavil:

Nič dodatnega obračuna ne sme biti, le odšteje enote.

Seveda je lahko. Sem tri sporočila prej citiral.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

SumTingWong ::

Citiral si za HoT, jaz sem pa Nesti odgovoril za Špar.

Ob aktivaciji 30-dnevnega PAKETA SPAR 6000 prejmete kar 6000 enot, kjer velja, da je ena enota storitve enaka eni minuti pogovora, enemu poslanemu SMS-/MMS-u ali enemu MB za prenos podatkov. Vključene enote veljajo v mobilnem omrežju Telekoma Slovenije in tudi znotraj držav območja EU-tarife in so veljavne 30 dni."

MrStein ::

Če nimajo pribitka, super.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Nesta ::

SumTingWong je izjavil:

Nič dodatnega obračuna ne sme biti, le odšteje enote. Vseh 6000 enot, ki jih tisti mesec ne porabiš v SLO, lahko koristiš v EU. Ampak, iz EU v SLO in iz EU v EU. Iz SLO v EU ne velja.

Pa pazi - Švica, Norveška in Islandija niso v EU.


Se pravi velja samo Austrija v Austrijo, Nemčija v Nemčijo ipd... znotraj drzaž EU. ne pa med državami EU?
Medtem ko bob in hot imata tudi med državami EU zakupljene te terife? Kaj pa prenos podatkov? Spar 6000 lahko 6GB koristis v EU brez dodatnih stroskov?

MrStein ::

Vsi (operaterji) imajo enako, no.

Vsi klici v EU se štejejo enako, razen:
- klic iz Slovenije v EU je dražji (glej cenik)
- klici izven Slovenije imajo LAHKO pribitek. Ponavadi je do neke meje enako kot v Sloveniji, dalje (do konca zakupljenih količin) pa je ta pribitek. Kje točno je ta meja, je odvisno od paketa do paketa.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

J.McLane ::

Za HOT imate lepo napisano:
https://www.hot.si/tujina.html

Tam kjer je zraven * tam veljajo zakupljene količine, vse ostale kombinacije se pač plača po ceniku.

Torej če iz Slo kličeš v EU ali Balkan je 0,3 €/min

Norveška in Islandija spadata v EU tarifo, Švica pa ne.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

w4nkst4 ::

kaj pa ce klices iz slo v eu(slovenca na slo cifro)?

49106 ::

Roaming plača tisti, ki gostuje.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Truga ()

Heisenberg ::

49106 je izjavil:

Roaming plača tisti, ki gostuje.


Ali gre roaming v zakupljene impulze?

J.McLane ::

Da, če sprejemaš klic v EU, na Norveškem ali Islandiji
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

w4nkst4 ::

torej če iz slo pokličem kolega ki je v nemčiji in ima slo operaterja vendar je v nemškem omrežju plačam mednarodni klic?

ivanuscha ::

Ne no, osnovnih stvari ne stekate

J.McLane ::

Ne vem, a jaz pišem v kitajščini, a so informacije na hot.si v Japonščini? O dkje ta zaključek?

Ti ne moreš vedeti kje ta tvoj kolega, kar se iz tvojega vidika kliče kličeš slovenskega operaterja po slovenski tarifi. To da je kolega v Nemčiji je njegov problem in njega se "bremeni" z roamingom ko tvoj klic sprejme.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

MArkusPrimus ::

Če kličeš iz SLO in je tvoj prijatelj v EU, ti ne plačaš nič, on pa če dvigne strošek klica EU.

Prav tako je, če on kliče iz EU v SLO.

MrStein ::

Jezuš...
Ti plačaš po ceniku "klic slovenske številke" on pa po ceniku "dohodni klic", ki pa je v EU ponavadi 0 EUR, lahko pa tudi: " 0,0132 EUR na minuto dohodnega klica"
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

cortez ::

fantje, kaj vas muči ????

imamo SLO sim z 1000 enotami :

1. Iz SLO kličemo v DE - plačamo EU tarifo.
2. Iz SLO kličemo SLO številko v EU - porabijo se X enote iz 1000 enot.
3. Iz SLO kličemo SLO številko izven EU - porabijo se X enote iz 1000 enot, sprejemna številka plača dohodni klic.
4. V SLO izberemo tuje omrežje (TIM, VIP,...) kličemo v DE tujo oz. SLO številko - porabijo se X enote iz 1000 enot.
5. V DE kličemo DE številko - porabijo se X enote iz 1000 enot.
6. V DE kličemo SLO številko - porabijo se X enote iz 1000 enot.
7. V DE kličemo FR številko - porabijo se X enote iz 1000 enot.
8. V DE kličemo FR številko v Nemčiji - porabijo se X enote iz 1000 enot.
9. V DE kličemo DE številko v Slovenijo - porabijo se X enote iz 1000 enot.
10. V ITA kličemo SRB številko - plačamo po ceniku mob. ponudnika (Telekom 2,54EUR za gostovanje)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cortez ()

Heisenberg ::

cortez je izjavil:

fantje, kaj vas muči ????

imamo SLO sim z 1000 enotami :

1. Iz SLO kličemo v DE - plačamo EU tarifo.
2. Iz SLO kličemo SLO številko v EU - porabijo se X enote iz 1000 enot.
3. Iz SLO kličemo SLO številko izven EU - porabijo se X enote iz 1000 enot, sprejemna številka plača dohodni klic.
4. V SLO izberemo tuje omrežje (TIM, VIP,...) kličemo v DE tujo oz. SLO številko - porabijo se X enote iz 1000 enot.
5. V DE kličemo DE številko - porabijo se X enote iz 1000 enot.
6. V DE kličemo SLO številko - porabijo se X enote iz 1000 enot.
7. V DE kličemo FR številko - porabijo se X enote iz 1000 enot.
8. V DE kličemo FR številko v Nemčiji - porabijo se X enote iz 1000 enot.
9. V DE kličemo DE številko v Slovenijo - porabijo se X enote iz 1000 enot.
10. V ITA kličemo SRB številko - plačamo po ceniku mob. ponudnika (Telekom 2,54EUR za gostovanje)



lepo napisano, prosim dodaj še za roaming dohodni klici - sem v DE dobim klic iz SLO ali DE ali Afganistana

w4nkst4 ::

2. Iz SLO kličemo SLO številko v EU - porabijo se X enote iz 1000 enot.


to me je najbolj zanimal...

če imam 1000 enot od tega 100 v eu, se v tem primeru odšteje od 1000 ali od 100?

velja tudi obratno?

v EU omrežju (ne slovenskem) s slo cifro kličem osebo, ki ima slo cifro in se nahaja v eu omrežju(kjerkoli v eu, lahko tudi slo)

aha 6.ka?

6. V DE kličemo SLO številko - porabijo se X enote iz 1000 enot.

pri tem se oseba s slo sim in s tem slo številko lahko nahaja kjerkoli v eu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: w4nkst4 ()

MrStein ::

Ja, lahko.

Vedno ko kličeš neko številko, je cena odvisna zgolj od številke same. Nima veze kje se uporabnik trenutno nahaja, ali ima morebiti kako preusmeritev ali karkoli.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()
««
56 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HoT, bob, Izi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
578915 (4499) zobnik
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649727 (12055) V-i-p
»

Vzamemo Bob ali Hot Telekom ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6116066 (10027) Lonsarg
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15440665 (17011) VrtniPalcek
»

Znane cene Hoferjeve mobilne telefonije HoT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9035540 (23849) AštiriL

Več podobnih tem