» »

HOT - Hofer Telekom

HOT - Hofer Telekom

Temo vidijo: vsi
««
54 / 76
»»

Dimnik ::

Trolaš? Paket maxi ima neomejene minute in sms, če porabiš predčasno podatke pokličeš na podporo in ob zadostnem dobroimetju, ti predčasno aktivirajo nov paket, v paket z neomejenimi min in sms bi ti prenašal od prejšnjega paketa neomejene min in sms????

chesn ::

NE trolam, se pa pardoniram sm napacn prebral za sms/minute pri Hotu vidm zdej da imajo neomejen to...no sej tega vedno ostane prevec...podatki so mi vecji pomen...se vsaj da paket ponovn uklopt pred 30 dnevi ce se podatki porabjo ja al ne brez da bi vedno klicart moru?

brez-imenko ::

Saj ti je napisal, da moreš poklicat ali pa če gre prek podpore na email. Za podatke imaš Hot giga.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

chesn ::

ce je tako urejen pa mojih penezov ne bodo videl...itk vedn pokurm 20 gb lih enih 5 mi jih zmanka da pridm normaln cez mesc ..zato odpade vsakih 3 tedne klicarjenje/mailanje al karkol(cim bl automatika)... da bi uzeu paket za 50 gb je pa spet prevec za dodatnih 5e..al pa tvoja opcija brez-imenko bo tudi za premislt v bodoce..ksna kombinacija z low paketom za klicart...sam skoz nost sabo kistico...well bomo vidl ^^...tko da zal do nadaljnega se no go...ostajam pr elBobu (no pocakam se odgovor od tehnicne podpore) have fun&fala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chesn ()

Old Spice ::

Ali kdo uporablja sledeče za 24/7 internet doma?

https://www.hot.si/wifi2go.html

Doma imam 2 računalnika. Trenutno imam zakupljeno T2 optiko 10/10 z WiFi storitvijo za 26 eur. Tu dobim za 15 eur 200GB, kar je 6.6GB v povprečju na dan. Ocenjujem, da bi to bilo dovolj in hkrati 10 eur ceneje na mesec. Ima kdo s tem izkušnje? Bi utegnil imeti kakšne probleme?

yabuk ::

jaz to uporabljam in se dobro obnese za to ceno. Nimam dokupljene lte opcije, in v špicah prometa (npr. popoldne 16h-21, nedelje se pozna da ne dela s polno hitrostjo). Drugače pa dobro dela. Uporabljam pa res na lokaciji center, kjer je dovolj pokrito. Domet je omejen ca. 25m.

jukoz ::

Old Spice je izjavil:

Ali kdo uporablja sledeče za 24/7 internet doma?

https://www.hot.si/wifi2go.html

Doma imam 2 računalnika. Trenutno imam zakupljeno T2 optiko 10/10 z WiFi storitvijo za 26 eur. Tu dobim za 15 eur 200GB, kar je 6.6GB v povprečju na dan. Ocenjujem, da bi to bilo dovolj in hkrati 10 eur ceneje na mesec. Ima kdo s tem izkušnje? Bi utegnil imeti kakšne probleme?


Pomoje se ti ne splača - raje pojdi v Leclerc in kupi en router TP-Link za 10EUR - isti kot ti ga T-2 dodaja za 2 eur na mesec.
Razen seveda če ti prav pride prenosna WiFi točka, ampak dandanes pri vseh teh gigabajtih na vsakem mobilnem paketu močno dvomim.

issak ::

Old Spice je izjavil:

Ali kdo uporablja sledeče za 24/7 internet doma?

https://www.hot.si/wifi2go.html

Doma imam 2 računalnika. Trenutno imam zakupljeno T2 optiko 10/10 z WiFi storitvijo za 26 eur. Tu dobim za 15 eur 200GB, kar je 6.6GB v povprečju na dan. Ocenjujem, da bi to bilo dovolj in hkrati 10 eur ceneje na mesec. Ima kdo s tem izkušnje? Bi utegnil imeti kakšne probleme?


Moja starša doma. Nobenih težav. Smo pa kupili TP Link LTE router (100€) namesto tega mini modema, pač kupiš SIM in aktiviraš 200GB paket. Nekaj naprav je na Ethernet zvezanih, zato drug ruter, pa tudi domet bi moral biti boljši kot tile prenosti ruterčki.

Če ravno ne gledaš YT in Netflix par ur vsak dan, pa vlečeš veliko iger dol (50GB igre...) bi 200GB znalo biti dovolj, ni to malo podatkov.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Old Spice ::

Pomoje se ti ne splača - raje pojdi v Leclerc in kupi en router TP-Link za 10EUR - isti kot ti ga T-2 dodaja za 2 eur na mesec.


O tem sem že razmišljal. Ne bi pa rad imel 2 napravi, se pravi modem in router. Imam ravno nad vhodnimi vrati na nerodnem mestu to montirano in res ne bi rad dodajal še ene škatlice in par kablov. No tudi če dodam router je cena 24 eur na mesec, kar je še vedno 9 eur dražje. Na papirju zgleda tale paket win-win za moj primer.

SumTingWong ::

Jaz pa pravim, da ti bo še žal, da si zamenjal iz neomejeno interneta na limit, pa čeprav 200GB. Potem skos samo razmišljaš ali si presegel normo, koliko še imaš ipd.

gddr85 ::

sej najbrž dobiš kak sms ko si čez 80%, s tem seveda odpade heavy hoardanje, streaming ipd., drugo bi bilo, če bi samo pipico priprli in bi ti padla hitrost, tko pa ko greš čez ni več poceni

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

zmaki ::

Se vnaprej opravičujem za začetniško vprašanje.
Imam HOT WiFi2go s starim Alcatel MW40 LTE modemom, ki pa ima samo en micro-USB priklop. Domače WiFi omrežje dela zadovoljivo.
Imam pa napravo (satelitski sprejemnik) ki ima samo ethernet priklop, nima WiFi.
Kaj še od železnine (vmesnik, router, ??) rabim da to napravo poceni priklopim v domače WiFi omrežje ?

Old Spice ::

sej najbrž dobiš kak sms ko si čez 80%, s tem seveda odpade heavy hoardanje, streaming ipd., drugo bi bilo, če bi samo pipico priprli in bi ti padla hitrost, tko pa ko greš čez ni več poceni


Na strani piše:

* Po porabi zakupljenih količin ob zadostnem dobroimetju se ponovno samodejno zakupi tarifa, v nasprotnem primeru uporaba storitve prenosa podatkov ni mogoča.

Se pravi, če prekoračiš, kot razumem, se ponovno avtomatsko zakupi 200GB paket za 15 eur. Kar pomeni, da tisti mesec plačam 30 eur (in imam 400GB).

Če nikoli v 1 letu ne prekoračim je prihranek 12*9=108 eur. Za 108 eur, lahko prekoračim količino 7x. Na podlagi statistike za zadnje leto, ne bi ob trenutni uporabi 200GB presegel nikoli (v obdobju 30 dni).

Skratka razmislim :)

MadMax ::

Če rabiš res zgolj za www surf, ok.
Pri zadevah ki rabijo določene porte direkt v svet zna pa zagrenit...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

dev ::

SumTingWong je izjavil:

Jaz pa pravim, da ti bo še žal, da si zamenjal iz neomejeno interneta na limit, pa čeprav 200GB. Potem skos samo razmišljaš ali si presegel normo, koliko še imaš ipd.


Sem bil 3 mesece na HoT GIGA in je zadeva delala zadovoljivo (imam ZTE LTE router), ob vecerih in vikendih malo pocasneje, ampak vecino casa vredu za youtube full hd. Pocasi me je pa vedno bolj motilo konstantno preverjanje koliko GB se imam ta mesec in kalkuliranje prenosa iz meseca v mesec. Npr. ta mesec lahko potegnem te 2 igre iz Steama ampak vec kot to pa ne, tisto tretjo bom pa raje pocakal naslednji mesec. Zato sem eventualno preklopil na 10/10 T2. Res je 9EUR drazje ampak jbg, mala cena da sem zdaj brez skrbi. Ce nebi bilo te omejitve GB, bi najbrz ostal na HoT GIGA permanentno. Lp
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

w4nkst4 ::

lahko vzameš a1 neskončni net, ki ima neomejeno podatkov, vendar je hitrost 4/2.

https://www.a1.si/mobilni-internet/naro...

louser ::

Telemach predplacniski paket je en cas imel neomejen prenos brez omejitve hitrosti, ki so ga pa v zadnjem letu kot zgleda omejili.
Sem pa v 10 dneh porabil za 40GB podatkov na mobilcu, ker ga uporabljam trenutno tudi namesto PCja.
Ce bi se sel streamanja videoposnetkov, bi mi pa teh 200GB hitro zmanjkalo. Verjetno v tednu dni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

freezby ::

HoT Giga že od štarta decembra 2017 s škrinclji. Dela, teče, vse OK, še nikoli ostal brez signala. Alcatel sprejemnik hitro nadomestil Huawei B315, alcatel nosim okoli za hot spot, kar rabim zaradi posla.

Se poznajo navali, zlasti večeri, a zdaj z LTE funkcijo dobim dovolj spodoben pretok vedno nad 10 MB/s v špicah (brez LTE 5 MB/s, pri čemer je znalo zanihati navzdol do 2 MB, kar se je popravilo sicer v minuti, a je tečno). Dejansko pa dopoldne šopa 49,9 MB/s, kar zame tudi šteje - delam pretežno doma, pa brez frocev si lahko še kakšno stvar zavrtim na tv. Prej po bakru max 12 MB/s, zvečer 2 MB/s in se Siol IPTV ni dalo več uporabljat. Telekom gluh, centrala prenafilana in predaleč (dlje kot A1 oddajnik).

Tudi za TV mi čisto zadostuje. Selekcioniraš bolje, skupno manj gledamo. Ciklam po mesecih Netflix/HBO/Prime, pa redno RTV 4D arhiv, zdaj ko so vse stvari notri za 7 dni (kak film, dokumentarci in zlasti risanke in otroški program) - tako da zato sem se odpovedal ideji, da odpovem rtv naročino (vsaj TV del), samo kakovost slike morajo pa zdaj po prenovi strani res postaviti za prioriteto.

Dvakrat sem res porabil celotno količino prej kot v 30 dneh, a se takrat spet vzame 15€ in se začne novih 30 dni. Se pravi v 13 mesecih plačal 15x15 in 8x2 ;-) Trenutno 73.98 / 200 in še 18 dni, pa je bil TV več v akciji zaradi bolezni v familiji. Skratka: trojčki, četvorčki telefirm FU. V bistvu me dobijo nazaj samo še z optiko do vrat, kar pa bo ob svetem nikoli. Bo prej 5G.

zmaki ::

zmaki je izjavil:

Se vnaprej opravičujem za začetniško vprašanje.
Imam HOT WiFi2go s starim Alcatel MW40 LTE modemom, ki pa ima samo en micro-USB priklop. Domače WiFi omrežje dela zadovoljivo.
Imam pa napravo (satelitski sprejemnik) ki ima samo ethernet priklop, nima WiFi.
Kaj še od železnine (vmesnik, router, ??) rabim da to napravo poceni priklopim v domače WiFi omrežje ?


bump

yabuk ::

freezby je izjavil:

HoT Giga že od štarta decembra 2017 s škrinclji. Dela, teče, vse OK, še nikoli ostal brez signala. Alcatel sprejemnik hitro nadomestil Huawei B315, alcatel nosim okoli za hot spot, kar rabim zaradi posla.

Se poznajo navali, zlasti večeri, a zdaj z LTE funkcijo dobim dovolj spodoben pretok vedno nad 10 MB/s v špicah (brez LTE 5 MB/s, pri čemer je znalo zanihati navzdol do 2 MB, kar se je popravilo sicer v minuti, a je tečno). Dejansko pa dopoldne šopa 49,9 MB/s, kar zame tudi šteje - delam pretežno doma, pa brez frocev si lahko še kakšno stvar zavrtim na tv. Prej po bakru max 12 MB/s, zvečer 2 MB/s in se Siol IPTV ni dalo več uporabljat. Telekom gluh, centrala prenafilana in predaleč (dlje kot A1 oddajnik).

Tudi za TV mi čisto zadostuje. Selekcioniraš bolje, skupno manj gledamo. Ciklam po mesecih Netflix/HBO/Prime, pa redno RTV 4D arhiv, zdaj ko so vse stvari notri za 7 dni (kak film, dokumentarci in zlasti risanke in otroški program) - tako da zato sem se odpovedal ideji, da odpovem rtv naročino (vsaj TV del), samo kakovost slike morajo pa zdaj po prenovi strani res postaviti za prioriteto.

Dvakrat sem res porabil celotno količino prej kot v 30 dneh, a se takrat spet vzame 15€ in se začne novih 30 dni. Se pravi v 13 mesecih plačal 15x15 in 8x2 ;-) Trenutno 73.98 / 200 in še 18 dni, pa je bil TV več v akciji zaradi bolezni v familiji. Skratka: trojčki, četvorčki telefirm FU. V bistvu me dobijo nazaj samo še z optiko do vrat, kar pa bo ob svetem nikoli. Bo prej 5G.


dobro napisano. se z vsem strinjam. edino MB (megabyte) in Mb (megabit)(faktor x8) je pa pa bistvena razlika, ko se nekdo odloča za nakup. Konkretno so v tvojem opisu megabit. Da bojo bralci na jasnem ;)lp pa bz

brez-imenko ::

zmaki je izjavil:

zmaki je izjavil:

Se vnaprej opravičujem za začetniško vprašanje.
Imam HOT WiFi2go s starim Alcatel MW40 LTE modemom, ki pa ima samo en micro-USB priklop. Domače WiFi omrežje dela zadovoljivo.
Imam pa napravo (satelitski sprejemnik) ki ima samo ethernet priklop, nima WiFi.
Kaj še od železnine (vmesnik, router, ??) rabim da to napravo poceni priklopim v domače WiFi omrežje ?


bump

Huawei router si zrihtaj pa je rešeno. Če pa že res ne moreš brez tega alcatela pa nek router, ki to podpira vendar vedi, da boš moral sam vanj uložiti še nekaj izobraževanj, ker sigurno ne bi delalo samo iz prve.
Lahko poskusiš z D-Link DWR-116, če ti z original firmwarom nebo odgovarjalo ga lahko še zmeraj povoziš z open-wrt, kateri nudi nekaj več nastavitev.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

dejanslo ::

Zdravo,

prebral sem samo zadnjo stran - okrcajte me, če je napisano kje prej.

Tudi mi kenslamo our cable company, hot 200G po prvih testih dela odlično. Nabavil sem huawei 3372 (dober deal na nemškem amazonu, če še kdo gleda) in ga vtaknil v router - brez zunanjih anten, ob oknu 45/10. Zvečer sicer malo fluktuira, ampak still rocks.

Edino, kar me bega, je VPN server. DDNS sem nastavil na eksterno preverjanje, tako da to deluje, pri VPN pa se povezuje v prazno. Malo sem googlal, pa nič pametnega našel. Kakšni predlogi? Ali je za to nujen "statičen ip"? dynamic is ok for me, sam da sem viden ven. Workaround?
There`s More Than One Way To Do It

rokp ::

To si verjetno za kaksnim NATom. Na routerju preveri, kaksen IP dobis, pa potem primerjaj z ip.preveri.si ali podobnim...
Na enostaven nacin najbrz ne bo slo, razen, ce imas non-stop vzpostavljeno povezavo nekam ven, pa preko tiste prides notri (ampak to pomeni, da moras se nekje imeti neko napravo, ki je dosegljiva). Nekaj podobnega temu: https://www.howtoforge.com/reverse-ssh-...

XS!D3 ::

dejanslo je izjavil:

Zdravo,

prebral sem samo zadnjo stran - okrcajte me, če je napisano kje prej.

Tudi mi kenslamo our cable company, hot 200G po prvih testih dela odlično. Nabavil sem huawei 3372 (dober deal na nemškem amazonu, če še kdo gleda) in ga vtaknil v router - brez zunanjih anten, ob oknu 45/10. Zvečer sicer malo fluktuira, ampak still rocks.

Edino, kar me bega, je VPN server. DDNS sem nastavil na eksterno preverjanje, tako da to deluje, pri VPN pa se povezuje v prazno. Malo sem googlal, pa nič pametnega našel. Kakšni predlogi? Ali je za to nujen "statičen ip"? dynamic is ok for me, sam da sem viden ven. Workaround?


Če se povezuješ od zunaj, na svoj server, ki naj bi bil dosegljiv preko te povezave, ne bo šlo, ker sploh nimaš svojega javnega naslova IP temveč si za CGNATom in si javni naslov deliš z ostalimi userji.

Edina opcija je, da se povežeš preko neke zunanje lokacije, ki ima public access (npr. narediš VPN v neko virtualko v cloud in se potem preko nje povezuješ domov). Spet pa to ne bo zastonj.

brez-imenko ::

Poskusi z noip.com
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

XS!D3 ::

brez-imenko je izjavil:

Poskusi z noip.com

noip mu pri tem popolnoma nič ne pomaga....

Karen ::

Ne vem če je že bilo: a kdo uporablja HOT na način, da ga kupuje na firmo in daje v stroške? Konkretno: kupiš HOT SIM kartico z računom na pravno osebo, preneseš dosedanjo številko, potem pa še 6 kartic za mesečno porabo (za pol leta si dober), vse daš v strošek firme, potem pa samo vsakih 30 dni nafilaš? Gre računovodsko skozi?
Zakaj sprašujem? Če je povprečen neomejen paket klicev in 25-20gb podatkov na mesec pri kakem A1/Telekomu tam nekih 20 eur plus brez davka, si s HOT Maxi na 9,99 eur, pa še 22%ddv dol pa je dobrih 8 EUR, telefonsko pa itak lahko preneseš. Edini nag je tisto polnjenje vsakih 30 dni, ampak za takšno razliko se pa tudi potrudiš. V pol leta je to 120 EUR neto proti 50 EUR neto. Sicer bo kdo rekel "kaj pa je to za firmo", ampak kot prvo gre za princip: zakaj bi za isto (praktično identično) stvar v istem omrežju dal enkrat več in drugič: ko to pomnožiš z 10 je to 700eur v pol leta, 1400 v enem letu...

cekr ::

V trgovini kupi kartice, zahtevaj račun s podatki firme in zadeva je rešena.
Ni nobene ovire, da ne bi mogel dat v stroške. Še pohvaljen boš, ker si naredil pol manj stroškov. Je pa sitno, da se moraš ukvarjat s temi karticami.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

starfotr ::

Karen je izjavil:

Ne vem če je že bilo: a kdo uporablja HOT na način, da ga kupuje na firmo in daje v stroške? Konkretno: kupiš HOT SIM kartico z računom na pravno osebo, preneseš dosedanjo številko, potem pa še 6 kartic za mesečno porabo (za pol leta si dober), vse daš v strošek firme, potem pa samo vsakih 30 dni nafilaš? Gre računovodsko skozi?
Zakaj sprašujem? Če je povprečen neomejen paket klicev in 25-20gb podatkov na mesec pri kakem A1/Telekomu tam nekih 20 eur plus brez davka, si s HOT Maxi na 9,99 eur, pa še 22%ddv dol pa je dobrih 8 EUR, telefonsko pa itak lahko preneseš. Edini nag je tisto polnjenje vsakih 30 dni, ampak za takšno razliko se pa tudi potrudiš. V pol leta je to 120 EUR neto proti 50 EUR neto. Sicer bo kdo rekel "kaj pa je to za firmo", ampak kot prvo gre za princip: zakaj bi za isto (praktično identično) stvar v istem omrežju dal enkrat več in drugič: ko to pomnožiš z 10 je to 700eur v pol leta, 1400 v enem letu...


Tudi visokocenovni operaterji ti dajo lahko dobre cenovne pogoje, samo moraš biti malo večja firma od enega one man band s.p.

V prejšnji firmi smo imeli dobre pakete za drobiž. Primerljive raznim nizkocenovnim ponudnikom, vendar z vsemi bonboni, ki jih imajo visokocenovni operaterji. Od tega, da smo imeli telefone za dobro ceno, to pomeni da se je vezava dejansko izplačala, do tega, da nismo imeli nobenih stroškov z raznimi administrativnimi zadevami, katere v teh časih blazno zaračunavajo.

CartmanF ::

Pozdravljeni,
pred kratkim sem se prestavil iz simobila (A1) na HOT. Vse super, internet deluje brez problema, nikakor pa mi ne delujejo iMessagi. Telefon je iPhone 8, probal sem resetirati nastavitve, pa je ostalo isto, resetirati telefon, ...

Skratka, številka je ostala ista in se je prenesla, ko grem na telefonu v General -> About, mi pod Network piše HoT, pod Carrier pa še vedno Simobil 35.0.

Ima kdo kakršnokoli rešitev?

dev ::

Imas dovolj sredstev na racunu? Da aktiviras iMessage moras imet na racunu vsaj 4cente (mislim da je tak znesek nisem 100%). To se ti odsteje ko aktiviras iMessage, ker ti iPhone poslje nek SMS v tujino, da se aktivira ta service.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

CartmanF ::

@dev točno to je blo, najlepša hvala :) 10 centov mi je trgalo dol iz hota, če bo še kdo drug imel tak problem :)

dev ::

Np :)
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Cifix63 ::

Morda je (tudi) komu poznana takšna zadeva..

Zjutraj ob 9h sem naložil novo partijo Hot 200 GB za naslednjih 30 dni.
Odprem Fb stran in še eno stran. Poudarjam, to je bilo vse, nobenega yutuba ali video vsebin - niti pod razno!
Z nekom sem preko Fb tipkal in bral nek članek na drugi spletni strani, to je bilo vse.
Ne vem zakaj ampak v enem trenutku poženem Hot.si/poraba, kar tako.. To je bilo točno 30 min po tistem ko sem zagnal novi paket.
Števec pokaže kar 3.55 GB porabe! In to za te pol ure časa. Ni moglo biti več od max 0.20 GB porabe, niti to ne, od kje le?!

To pa se mi ni zgodilo zdaj prvič. Prejšnji mesec se mi je zgodilo enako in tudi prvi dan kmalu po štartu. Nenadoma je števec kazal porabljenih 6.1 GB.
Ker pred tem še nisem vedel za to, nisem nikoli tega preverjal.
To ni zdaj seveda nobena katastrofa, ni pa to fer!
Če bi se to dogajalo ves čas bi bil ob takem "cuzanju" v 2 dnevih na nuli.

Pred kratkim mi je nekdo razlagal zelo identično izkušnjo. Da je bil relativno malo časa na netu in 15. dan ga je čakalo obvestilo, da je na nuli, da je porabil vseh 200 GB, še dan prej je pa bil na pod 100 GB.
Kaže, da se v ozadju dogaja neko nelegalno "cuzanje" v korist neznanih deležnikov.

Ima kdo podobne izkušnje?

Amadeuss ::

Je šel kdo iz A1 na HoT? Meni pri A1 poteče vezava pa razmišljam, da bi šel na HoT, ker je za primerljive pakete 8 EUR cenejši (10 EUR namesto 18 EUR - HoT MAXI vs A1 GO! S). Je kvaliteta storitev pri HoT potem enaka kot pri A1, glede na to, da gre za identično omrežje? Tudi v tujini kjer ste bili vse normalno deluje?

J.McLane ::

Žena je ravno po novem letu šla iz A1 na Hot, bodi edino pozoren na obračunsko obdobje pri A1, ker A1 ti ob prehodu ne odklopi takoj ampak ti dodeli kr eno novo številko in ti zaračuna naročnino do konca obračunskega obdobja (sicer ne vem točno ali se pri A1 plačuje naročnino za v naprej in je to zaradi tega?)
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

MrStein ::

Prenos številke ni isto kot prekinitev pogodbe.

Prenos lahko narediš kadarkoli, prekinitev pa kot je v pogodbi, ponavadi konec meseca oziroma obračunskega obdobja.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

tlozej ::

Sicer je bilo v temi že nekaj govora o tem, vendar brez prave rešitve...

Telefon LG G4 je bil kupljen pri A1 in ima "zapečene" nastavitve za APN tako za internet kot mms-e. Nastavitev ni možno spreminjati ali brisati. Dodani so bili novi APN-ji od HOT-a, internet deluje, pošiljanje MMS-ov pa ni možno.

Je kdo uspel na kakšen način rešiti zadevo?

LP

Kovač 72-45 ::

kaj pa če greš kar v njihovo poslovalnico, pa naj ti pomagajo?

MArkusPrimus ::

Pokliči na Hot klicni center 00386 69 699 699 in ti bodo uredili vse. Meni dela BP že skoraj od začetka. Omrežje A1, tujina dela fajn.

Amadeuss je izjavil:

Je šel kdo iz A1 na HoT? Meni pri A1 poteče vezava pa razmišljam, da bi šel na HoT, ker je za primerljive pakete 8 EUR cenejši (10 EUR namesto 18 EUR - HoT MAXI vs A1 GO! S). Je kvaliteta storitev pri HoT potem enaka kot pri A1, glede na to, da gre za identično omrežje? Tudi v tujini kjer ste bili vse normalno deluje?

Amadeuss ::

J.McLane je izjavil:

Žena je ravno po novem letu šla iz A1 na Hot, bodi edino pozoren na obračunsko obdobje pri A1, ker A1 ti ob prehodu ne odklopi takoj ampak ti dodeli kr eno novo številko in ti zaračuna naročnino do konca obračunskega obdobja (sicer ne vem točno ali se pri A1 plačuje naročnino za v naprej in je to zaradi tega?)


Je z delovanjem HoT enako zadovoljna kot z A1 ali je opazila kakšne spremembe, ki so jo motile? Saj glede na to, da gre za isto omrežje bi moralo delovati enako...samo nikoli ne veš...:)

JanezH ::

tlozej je izjavil:

Sicer je bilo v temi že nekaj govora o tem, vendar brez prave rešitve...

Telefon LG G4 je bil kupljen pri A1 in ima "zapečene" nastavitve za APN tako za internet kot mms-e. Nastavitev ni možno spreminjati ali brisati. Dodani so bili novi APN-ji od HOT-a, internet deluje, pošiljanje MMS-ov pa ni možno.

Je kdo uspel na kakšen način rešiti zadevo?

LP


Preteklo bo že 1 mesec, toda problem še vedno ni rešen.

Od: Ekipa HoT xyz
Poslano: ponedeljek, 31. december 2018 09:10
Za: xyz
Zadeva: [xyz] HOT pošiljanje MMS-ov ne deluje (LG G4)

Spoštovani,

zahvaljujemo se vam za izkazano zaupanje in hkrati opravičujemo za nevšečnosti.

Vse točke imate pravilno vnešene.
Mi smo vaš primer posredovali tehnikom v obravnavo in vas po prejetem odgovoru seveda obvestimo.

Srečno 2019!
xyz

Vaša HoT ekipa

HoT center za pomoč uporabnikom
PP 4005, 1001 Ljubljana
Telefon: 069 699 699
E-Mail: info@hot.si
Web: www.hot.si



Von: xyz
An: info@hot.si
Betreff: [xyz] HOT pošiljanje MMS-ov ne deluje (LG G4)
Spoštovani,

pred kratkim smo aktivirali HOT paket z naročnino, na telefonski številki xyz, za uporabnika xyz. Telefon je LG G4.
Ugotovili smo, da ne deluje pošiljanje MMS sporočil. Vnesli smo nastavitve za APN iz pdf-ja na vaši spletni strani, toda pošiljanje MMS-ov še vedno ne deluje. Opazil pa sem, da sta fiksno nastavljena dva APN-ja, ki ju ni možno zbrisati (razen če se root-a telefon) in to sta "Si.mobil GPRS" in "Si.mobil MMS" (glejte priloženo datoteko "01 APN-ji").
Naredil sem celo ponastavitev telefona na tovarniške nastavitve, toda omenjena APN-ja še vedno obstajata, kot da bi bila vezana na sim kartico oziroma omrežje. In ponovno, kljub dodajanju novega APN-ja mmssi iz vaših pdf navodil, pošiljanje mmsov še vedno ne deluje.

Nato sem našel temo na alter forumu kjer imajo uporabniki HOT omrežja identične probleme in javljajo, da so bili rešeni oddaljeno s strani HOT tehnične službe:
https://www.alter.si/tema/hot-in-tezave...

Nato sem klical HoT – center za pomoč uporabnikom in gospod mi je svetoval, naj kontaktiram HOT tehnično pomoč in priložim screenshote APN-jev. Torej prilagam screenshote za vse 4 APN-je, datoteke so ustrezno poimenovane, da se ve za kateri APN gre. APN-ja "websi" in "mmssi" sem kreiral jaz, preostala dva pa kot sem že višje napisal sta bila že predhodno kreirana.

prosim vas za rešitev težave in vas lepo pozdravljam,
xyz

J.McLane ::

Amadeuss je izjavil:

J.McLane je izjavil:

Žena je ravno po novem letu šla iz A1 na Hot, bodi edino pozoren na obračunsko obdobje pri A1, ker A1 ti ob prehodu ne odklopi takoj ampak ti dodeli kr eno novo številko in ti zaračuna naročnino do konca obračunskega obdobja (sicer ne vem točno ali se pri A1 plačuje naročnino za v naprej in je to zaradi tega?)


Je z delovanjem HoT enako zadovoljna kot z A1 ali je opazila kakšne spremembe, ki so jo motile? Saj glede na to, da gre za isto omrežje bi moralo delovati enako...samo nikoli ne veš...:)


Ni kaj dosti zahteven uporabnik, podatkovnega prenosa naredi za 1GB ali še to ne. Zaenkrat ni še nič jamrala.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

tlozej ::

Smukec, tudi jaz sem dobil enaka navodila od centra za pomoč, danes pošljem screenshote APN-jev, pa da vidimo če se bodo kaj spomnili...

LP

SumTingWong ::

Mene pri HoT moti le nezmožnost Monete. Ko dobijo to, grem na HoT. Ali pa če pri A1 podražijo moj paket na 20€. Začel pri 15€, sem že na 17€ v dobrem letu dni.

looser ::

ne sodi direktno sem, saj vem,
ampak smo zadovoljni uporabniki hot hofer telekom, kjer so prenosi obljubljeni in je res veselje uporabljati.

imamo še en paket nekakšen t2 brezčasni mega/maxi (pač 20gb) ali nekaj, ker pač...
t2 zatrjuje, ja, lte in lte+ in podobne zadeve...
ampak, če izmerimo prenose, so to 3g prenosi (0,2 Mbps), ne pa 4g (na telefonu jasno piše 4g ali 4g+)...
tako pravi tisti speedtest, pa še fast.com in to...
kako to?

a tole t2 zavaja ali kaj? je to dovoljeno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

Master_Yoda ::

Je 4G ce tako pise na telefonu, samo je baza na kateri probavate izgleda preobremenjena. Probaj na kaksni drugi lokaciji.
Dovie'andi se tovya sagain.

looser ::

razumem, mogoče...
se da videti kje te obremenitve teh baz in je možno izbrati drugo?
(neuraden?) seznam je sicer menda tule, kje pa je obremenitev? verjetno operaterjev interni podatek?
ker je tole tisti "telekom/mobitel | t2" nacionalni roaming, je možno, da je kako t2 deprivilegiran (sploh zaradi nekih tožb in to)?
ima mogoče t2 zakupljen samo 3g prenos, ostalo do 4g pa je neizkoriščeno?
samo, kakorkoli, oglaševano je še vedno menda lte, lte+

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

6151 ::

meni je na T2 delal telekom 4G okrog 25mbit/s na paketu brezčasni maxi

looser ::

Ja, saj je ok na manj obremenjeni bazi :)
V centrih in ob peak hours izgleda katastrofa.
««
54 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HoT, bob, Izi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
578976 (4560) zobnik
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649911 (12239) V-i-p
»

Vzamemo Bob ali Hot Telekom ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6116169 (10130) Lonsarg
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15440879 (17225) VrtniPalcek
»

Znane cene Hoferjeve mobilne telefonije HoT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9035621 (23930) AštiriL

Več podobnih tem