» »

HOT - Hofer Telekom

HOT - Hofer Telekom

Temo vidijo: vsi
««
53 / 76
»»

brez-imenko ::

Nisem, čisto prepričan kaj si imel v mislih pod "little energy consumption as possible"? Če je router sposoben dovest dovolj energije v sam modem prek USBja je to čisto vredu saj ga lahko napajaš samo prek tega, še bolje pa je ker ima baterijo in lahko popravlja manjko v energiji kadar je nuja. Sedaj kuriš energijo na obeg tako modemu kot routerju za antene, tudi ne vem kako si uspel Alcatela preričat, da si zapomne nastavitve za v most z routerjem saj je njihov prvotni firmware bil sklerozen za te zadeve in je pozabil tvoje nastavitve z vsakim izklopom se pravi, če bi rad nastavil kakšno nastavitev zaščite po svoje za brezžično komunikacijo z routerjem.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Qcube ::

Saj če kupim sim kartico in jo ne vstavim v telefon se ne bo aktivirala? Bi jo aktiviral morda čez 1, 2, 3+ leta.

Vanadium ::

A se da kako na hotu plačevat normalno naročnino (vsak mesec položnica)?

modelno1 ::

Ne. Lahko pa si nastaviš samodejno polnjenje za (skoraj) poljubno vrednost, ki se izvrši, ko ti stanje pade pod npr. 2 €, in si bolj ali manj na istem. Vir za polnjenje je lahko kartica, račun ali PayPal.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Lonsarg ::

V bistvu moraš avtomatsko polnjenje naštimat na višino mesečne naročnine, drugače se ti lahko zgodi da pokuriš ekstra mimo naročnine 3EUR in ni dovolj za naročnino ko poteče 30 dni in se ti spremeni paket v start dokler ne napolneš.

Skratka če hočeš res simulirati navadno naročnino (beri nastavit starejšemu, ki ne bo znal/hotel HoT aplikacije uporabit) imaš težko nalogo. Se ne boš izognil vsaj kakemu klicu zakaj je nek mesec dvakrat trgalo naročnino, raziskva bo pa pokazala da je pač pokuril nekaj EUR ekstra v tujini in se je samodejno polnjenje zato sprožilo dvakrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

gddr85 ::

torej če greš slučajno npr. čez za 50 centov doma/tujina pred naslednjim intervalom, ti trga še enkrat tolk, kot imaš paket?

Lonsarg ::

Avtomatsko polnjenje nima nobene ekstra pameti, če si šel 50 centov pod limit se sproži za kolikor si nastavil. Če si hotel simulirati navadno naročnino si najbrž nastavil za toliko kolikor je paket in boš torej imel dvakrat trgano "naročnino". S tem da boš seveda imel posledično tudi toliko več dobroimetja. Namesto da bi imel za eno naročnini vnaprej dobroimetje vedno boš imel za dve minus 50 centov od takrat naprej. Skratka ne navadne naročnine ni, zato si tudi nisem upal na HoT starše dati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Vanadium ::

Ah ku*c pol bo pa treba na t-2 ostat. Pa sem upal da se bo dalo nekako nastimat neko naročnino...

KTr1sk ::

kdor pogreša klasični način plačevanja je tako-rekoč enaka opcija če se gre k Bobu
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

facepalm ::

ce bi jaz urejal HoT, starejsemu sorodniku, bi mu nastavil tarifo za 6.99€ in avtomatsko polnjenje 10€, kadar pade vrednost pod 7€.
Tako mu trga vsak mesec 10€ in ima 3€ na razpolago za mms/tujino. Ce tega ne porabi, ima vsak 3. mesec "zastonj".

Stari maček ::

Ker prehajam iz Boba na Hot me je zanimalo obračunsko obdobje. Bob ima namreč za vse naročnike 24.-24., pri Hotu pa od dneva aktivacije kartice. Prenos številke praviloma traja 1 dan, če jo prenesete do 12.00 v delovnemu dnevu. Prijetno me je presenetila hitrost dviga svetovalca , ki je bila dvakrat praktično trenutna. Kar tako naprej!

Dimnik ::

Obračunsko obdobje ni od aktivacije kartice, ampak od aktivacije izbranega paketa, če ga ne izbereš, imaš začetni paket start ki ga lahko kadarkoli spremeniš v izbran paket, paket pa traja 30 dni, če slučajno porabiš enote v paketu prej, lahko kličeš na podporo in ti aktivirajo drug paket pred iztekom 30 dni....

Qcube ::

Vanadium je izjavil:

Ah ku*c pol bo pa treba na t-2 ostat. Pa sem upal da se bo dalo nekako nastimat neko naročnino...


Ne razumem zakaj bi nekdo hotel dobivat položnice in plačevat? Mogoče če imaš kakšne mutne posle in imaš samo gotovino ali kaj podobnega. Ta sistem kot ga ima HoT je drugače neprimerno boljši.

Dimnik ::

Boš se moral potrudit in razumet.....

Nekomu se ne da vsak mesec vklapljat paketa ali spremljat porabo itd, sploh če moraš bit pozoren na več številk v familiji....

mat3 ::

Qcube je izjavil:

Vanadium je izjavil:

Ah ku*c pol bo pa treba na t-2 ostat. Pa sem upal da se bo dalo nekako nastimat neko naročnino...


Ne razumem zakaj bi nekdo hotel dobivat položnice in plačevat? Mogoče če imaš kakšne mutne posle in imaš samo gotovino ali kaj podobnega. Ta sistem kot ga ima HoT je drugače neprimerno boljši.


Zato ker nekateri bi si želeli vzeti paket tudi na firmo. Pa razen vsakomesečnega odhoda v trgovino in izdajo računa drugače ne gre. Obljubljali so, da se bo to spremenilo že poleti, pa je še vedno isto. To je dejansko malo minus.
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

Qcube ::

Ha, sem misil da hot sploh ni možno imet na firmo, na noben način.

Vanadium ::

Qcube je izjavil:

Vanadium je izjavil:

Ah ku*c pol bo pa treba na t-2 ostat. Pa sem upal da se bo dalo nekako nastimat neko naročnino...


Ne razumem zakaj bi nekdo hotel dobivat položnice in plačevat? Mogoče če imaš kakšne mutne posle in imaš samo gotovino ali kaj podobnega. Ta sistem kot ga ima HoT je drugače neprimerno boljši.


Zato ker imam rad vse svoje račune na trajni nalog, ker se v svojem lajfu nimam časa ubadat s polnenjem računa, stat v vrsti za tiste kartice za dobroimetja, nočem polnit preko kreditne kartice ali paypala ipd... Drugače pa če nebi hotel imet položnic ali ni to pol veliko več mutenja z gotovino ali pač? Pač hotu sem skenslat dve T-2 naročnini ki jih imam in prenest na HoT cifre, ker price&performance zgledajo paketi zelo dobro, še če mms-i in gostovanje normalno deluje potem je pa itk top.

Qcube ::

Preko kartice ali paypala je simpl ko pasulj, tvoj problem če si želiš oteževat življenje s trajniki ipd.

M-XXXX ::

Tale del tudi meni ni jasen... Zame telefonija na HOT-u sploh ne obstaja več... pač dela. Od kar sem si slabo leto nazaj uštimal, sem pozabil, da to sploh obstaja in niti enkrat nisem ne pomislil na kakršnokoli polnjenje :)

MrStein ::

Qcube je izjavil:

Preko kartice ali paypala je simpl ko pasulj, tvoj problem če si želiš oteževat življenje s trajniki ipd.

Gre preko kartice, preko TRR pa ne?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

gddr85 ::

paypal, vrednotnice al pa vpišeš trr račun

rokp ::

Kako preverjajo, da ni TRR od koga drugega?

looser ::

brez-imenko je izjavil:

Nisem, čisto prepričan kaj si imel v mislih pod "little energy consumption as possible"? Če je router sposoben dovest dovolj energije v sam modem prek USBja je to čisto vredu saj ga lahko napajaš samo prek tega, še bolje pa je ker ima baterijo in lahko popravlja manjko v energiji kadar je nuja. Sedaj kuriš energijo na obeg tako modemu kot routerju za antene, tudi ne vem kako si uspel Alcatela preričat, da si zapomne nastavitve za v most z routerjem saj je njihov prvotni firmware bil sklerozen za te zadeve in je pozabil tvoje nastavitve z vsakim izklopom se pravi, če bi rad nastavil kakšno nastavitev zaščite po svoje za brezžično komunikacijo z routerjem.

komaj zdaj vidim tvoj odgovor, router dovaja eletriko alcatelu (z vstavljeno baterijo, ja), router je 'ojačevalec' signala preko tega wifi bridginga in ima sicer nastavljen drug ssid. če zmanjka elektrike, se bo router prej postavil kot Alcatel, Alcatel si pa VEČINOMA zapomni nastavitve, včasih pa res ne, tudi, če se izklopi; zagotovo ni povsem zanesljiv, ne... je pa dobro, da je za res majhen denar 20-50Mbps 4g connectivity 200 GB prenosa... a novi 4g modem/router je sicer boljši, se ga splača nabaviti?

johanblond ::

rokp je izjavil:

Kako preverjajo, da ni TRR od koga drugega?


Če je bil prenos naročnine iz drugega operaterja se TRR prenese, kako gre na novo pokliči HoT

rokp ::

Ko je slo na novo, sem samo vpisal svojo stevilko TRR in je bilo. Me pa zanima, kaj bi bilo, ce bi bila stevilka TRR od nekoga drugega, kje bi se ustavilo (ce bi se, preden bi pravemu lastniku trgali denar?). Torej, kje je varovalka?

MrStein ::

Varovalka je v tem, da podpišeš izjavo "to je res moj TRR in ne od koga drugega". Mogoče še pogledajo če se ujema ime in priimek.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

rokp ::

Ja, ampak verjetno tistega zmazka od podpisa, ki ga s prstom podrajsam po zaslonu, ne bi nikoli vec prepoznal kot svojega... ;) Fino.

Edit: Aja, ujemajocih imen in priimkov k stevilkam racunov je pa pri s.p.-jih verjetno malo morje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rokp ()

gddr85 ::

sej ko kako pogodbo narediš pri operaterju tud podrajsaš po ekranu in pogodba velja
..no razen če ti dajo za podpisat list papirja

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

rokp ::

Ja, ampak tam jim ponavadi pokazes tudi osebni dokument...

no comment ::

Tu jim ga tudi (poslikaš).

Excavator ::

Kako je s tem prenosom stevilke iz obstojecega operaterja? Ce mam sklenjeno pogodbo pri Telemachu, je potrebno doplacilo za prenos k HOT-u?

gddr85 ::

če imajo akcijo je brezplačno, če ne je 5eur afaik, oni naredijo prenos..

DINAMIK ::

Excavator je izjavil:

Kako je s tem prenosom stevilke iz obstojecega operaterja? Ce mam sklenjeno pogodbo pri Telemachu, je potrebno doplacilo za prenos k HOT-u?

Nikamor ti ni potrebno hoditi,vse opraviš preko računalnika na Hot strani za prenos številke,seveda moraš sim kartico prej kupiti.Kar se tiče pa Telemaha,ti bo obračunal na računu za prenos številke 5eur,če pa si kaj vezan tam pa ti še vse ostalo zaračunajo...,vendar ti jih Hofer vrne potem nazaj na sim kartico,imajo akcijo do 31.12. https://www.hot.si/prenesite-stevilko.h...

XS!D3 ::

gddr85 je izjavil:

če imajo akcijo je brezplačno, če ne je 5eur afaik, oni naredijo prenos..

Prenos se vedno plača staremu operaterju, lahko ti novi operater kvečemu povrne ta strošek v okviru kakšne akcije.

gddr85 ::

ja sej, na zadnjem računu dobiš še +5eur in če ima hot akcijo, dobiš nazaj..

_Denny_ ::

Sicer offtopic:

_Denny_ je izjavil:

Neke vrste konkurenca Hot Giga paketu -> Vse dobro – Telekom Slovenije za 24.99€ ponuja 2019 GB mobilnega prenosa letno

Edino vprašanje kako je tu z drobnim tiskom glede omejitev hitrosti po določeni preneseni količini podatkov...če res ni omejitev in imaš namen v 1-6 mesecih skuriti celih 2TB in potem prekiniti razmerje, se splača.



Zgleda ni omejitev...žal sem že od quotanega posta z bogimi 3 megabiti uploada že spravil večino od 800GB backupov v Onedrive, tako da mi več ne koristi nič.

Če pa kdo rabi 2TB prenosa s hitrostjo do 150/50 za 25€ brez vezave in prekinitvijo pogodbe po enem mesecu, navali narode :))
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

brez-imenko ::

Zanimivo. Sem mislil, da diski za varnostne kopije nisoveč dobri in je treba vse dat v oblak. Kakšen tehten razlog, dostop do vsebin iz drugega konca sveta brez diska?
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

janezvalva ::

jst bi rabu neomejeno količino prenosa podatkov ter kakšne hitrosti dosega njihov lte?

sprašujem za wifi2go, če ma kdo izkušnje

Zgodovina sprememb…

_Denny_ ::

brez-imenko je izjavil:

Zanimivo. Sem mislil, da diski za varnostne kopije nisoveč dobri in je treba vse dat v oblak. Kakšen tehten razlog, dostop do vsebin iz drugega konca sveta brez diska?

Slišal kdaj za 3-2-1 backup? V mojem primeru 6TB Seagate, Onedrive in Google Drive, najpomembnejših 50GB pa poleg tega še na DL DVD-jih. Cloud servisom multimilijardnih firm s kopijami na različnih lokacijah na vseh kontinentih zaupam bolj od lokalnega shranjevanja. Ko enkrat izgubiš čisto vse podatke te kar fajn izuči, sploh če so unikatni in se ne dajo reproducirati. Zdaj mi jih lahko vzame samo izbruh Yellowstona, nuklearna vojna ali kaj hujšega...v teh hipotetičnih situacijah mi bodo ti gigabajti seveda zadnja skrb.

janezvalva je izjavil:

jst bi rabu neomejeno količino prenosa podatkov ter kakšne hitrosti dosega njihov lte?

sprašujem za wifi2go, če ma kdo izkušnje

Še vedno je 15€/200GB s hitrostjo do 20/5, z doplačilom 2€ do 50/10. Dejanska hitrost je odvisna od lokacije, signala in zasedenosti centrale. Kako točno bo pri tebi, ne ve noben...lahko imaš polnih 50mbit s 3 od 5 črticami signala, lahko pa imaš zaradi gužve pod 5mbit s 5 črticami.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

broken/link ::

s tem da ob 5h zjutraj ti lahko šopa 20mbit/sec (ker ni nikogar online), zvečer ob 20h pa ti ne dela niti 1mbit/sec (ker jih je gor 100 priklopljenih pa vsi youtube in twin/tv2go žgejo). Naslednji dan pa je lahko (malo verjetno, ampak lahko) ravno obratno. vse je pač odvisno od zasedenosti centrale.

janezvalva ::

hvala za info.
ne vem, če mi je všeč.

MArkusPrimus ::

janezvalva je izjavil:

jst bi rabu neomejeno količino prenosa podatkov ter kakšne hitrosti dosega njihov lte?

sprašujem za wifi2go, če ma kdo izkušnje


Ja pri Hotu imas wifi2go z 200GB, kar je veliko, ni pa neomejeno. Se mi zdi da total neomejeno nimaš nikjer. Dela pa ok.

7982884e ::

broken/link je izjavil:

s tem da ob 5h zjutraj ti lahko šopa 20mbit/sec (ker ni nikogar online), zvečer ob 20h pa ti ne dela niti 1mbit/sec (ker jih je gor 100 priklopljenih pa vsi youtube in twin/tv2go žgejo). Naslednji dan pa je lahko (malo verjetno, ampak lahko) ravno obratno. vse je pač odvisno od zasedenosti centrale.

jaz nimam teh problemov. po enem mesecu katerokoli uro nad 30mbit/sec, povprecno nad 46mbit/sec.

chesn ::

Se pri HOTu neporabljene kolicine avtomatsko prenesejo v naslednji mesec ce aktiviras paket ponovno pred rokom (v primeru da poabis vse GB) in ali je to sploh trenutno mozno?

Stari maček ::

HOT tehnično ne omogoča klicev na tuje brezplačne številke; konkretno na 0080045622000.

chesn ::

tehnicna podpora strajka zato prosim za info uporabikov

Se pri HOTu neporabljene kolicine avtomatsko prenesejo v naslednji mesec ce aktiviras paket ponovno pred rokom (v primeru da poabis vse GB) in ali je to sploh trenutno mozno?"

tenkyu

M-XXXX ::

30 dni od aktivacije veljajo. Tako da mi ni čisto jasno kaj bi se prenašalo?

chesn ::

To ja, pri Bobu je tko da ce pri predplacniskem drznem bobu pred 30 dnevi pokurš vseh 20gb podatkov lahko enostavn ponovn aktiviras paket in se ti neporabljene minute/sms pristejejo podatki pa tudi na novi paket. Ce ima Hot to moznost za predplacniski Maxi brez problema menjam (pa se do konca leta je prenos st. brezplacn kar mi je se tolk bols). Tukj sem prebral lep cs nazaj da nej se tega nebi dal izvajat brez da bi moru vsakic klicat podporo in ti to rocno omogocjo. To me muc :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chesn ()

brez-imenko ::

Se mi zdi, da boš na tak način lahko kar pri Bobu ostal. Če bi meni tako delalo pri izimobilu, bi lahko enote potem prodajal. :D
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

chesn ::

xD res je fajn izjema sam je pa samo za 1 mesec nazaj prstet vec ne tk da se ne bo napacn razumel :) res me zanima kako je pr Hotu s tem tolk so skrivnostni glede tega se mi zdi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chesn ()
««
53 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HoT, bob, Izi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
578957 (4541) zobnik
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649897 (12225) V-i-p
»

Vzamemo Bob ali Hot Telekom ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6116130 (10091) Lonsarg
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15440871 (17217) VrtniPalcek
»

Znane cene Hoferjeve mobilne telefonije HoT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9035614 (23923) AštiriL

Več podobnih tem