» »

HOT - Hofer Telekom

HOT - Hofer Telekom

Temo vidijo: vsi
««
50 / 76
»»

Veron ::

Če je uporabnikom A1 delal, potem bi tudi tebi, če je s telefonom in nastavitvam APN ok.

ngc2392 ::

če imam hot mini za 7 eur (zadostuje za potrebe) ali MORAM polniti VSAK mesec 7 eur ali pač na tri mesece 7 eur? ker ni veliko klicev/sms in je zadeva bolj kot ne za internet. sedaj imam nastavljeno na avtomatsko polnjenje vsak mesec.
United We Stand, Divided We Fall

issak ::

ngc2392 je izjavil:

če imam hot mini za 7 eur (zadostuje za potrebe) ali MORAM polniti VSAK mesec 7 eur ali pač na tri mesece 7 eur? ker ni veliko klicev/sms in je zadeva bolj kot ne za internet. sedaj imam nastavljeno na avtomatsko polnjenje vsak mesec.


enote ti veljajo 30 dni, po tem času neporabljene enote zapadejo. Lahko prekličeš samodejno podaljševanje in po preteku 30 dni uporabljaš Hot Start (0,039€ na enoto). Če pa želiš 1500/1500/3GB pa moraš vsakih 30 dni plačati 7€. Lahko pa napolniš za 20-30€ naenkrat in ti sproti trga, pa potem čez 2-4 mesece ponovno.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

ngc2392 ::

ok. torej na vsake tri mesece nakažem 20 eur in to je to? ali moram 20 ali 30 (saj ne, da igra kako vlogo...)? da ne bo kakšnega presenečenja z kakim hot startom, če ne plačam vsak mesec?
United We Stand, Divided We Fall

zez ::

Nakazat moraš na vsake 3 mesece, ker drugače je račun neaktiven. Koliko boš nakazal je pa vseeno, važno da imaš ob koncu 30 dni 7 eurov gor, drugače bo šlo v paket Hot start. No če malo izračunaš po logiki prvič nakažeš 30 eurov, po 3 mesecih ti gor ostane 9 eurov ekstra, kar pomeni, da lahko potem devet (osem?) mesecev nakazuješ 20 eurov...

bajsibajsi ::

Ze drugic sem opazil, da mi HOT ne poslje SMS na številko 1919 (donacija). Prej, z istim telefonom, pri Telekomu te tezave ni bilo. Ima HOT blokirane donacije?

ngc2392 ::

prav. toliko da vem. bom trenutno na mesečni bazi plačeval. čeprav mi je malce čudno, ker napolnil sem avtomatsko, na računu (preko aplikacije) pa mi kaže še 4,81 eur. se pravi se podaljšanje sploh ne doda znesku, ampak se samo "podaljša".
United We Stand, Divided We Fall

MArkusPrimus ::

Ne Hot nima donacij. Sem tudi že poskusil..

Adephx ::

Pozdrav,

da ne odpiram nove teme brezveze. Odločil sem se da prekličem svoj paket na A1, kjer sem uporabnik že vsaj 15 let in trenutno plačujem 22€ za Orto Paket (+ tujina) prejšne generacije. Iskreno povedano sem počasi sit tega, da spreminjajo pakete vsake 3 mesece in o tem nikoli ne obvestijo uporabnika, npr. trenutno vidim da ima nova različica paketa 60gb podatkov. Če bi bil pameten bi preklical pogodbo vsake 2 leti, tako da lahko koristim vsaj ugodnosti novih uporabnikov, ki si jih stalni uporabniki več kot očitno ne zaslužimo.

Ugl. na mesec naredim 10 klicev in porabim 400mb prenosa podatkov, ker imam povsod dostop do WiFi. Priporočate HoT ali Bob paket? Spogledujem se predvsem s paketom HoT MINI in hit bob. Kateri omogoča boljšo pokritost?

Drugo vprašanje. Sem ob prenosu obstoječe številke primoran za trenuten mesec plačati obe naročnini ali je boljše da najprej prekinem A1 paket in šele nato izvedem prenos (skrbi me da ob neposredni prekinitivi izgubim številko)?
Since 5. jul 2004

greatdrakon ::

Adephx je izjavil:

Pozdrav,

da ne odpiram nove teme brezveze. Odločil sem se da prekličem svoj paket na A1, kjer sem uporabnik že vsaj 15 let in trenutno plačujem 22€ za Orto Paket (+ tujina) prejšne generacije. Iskreno povedano sem počasi sit tega, da spreminjajo pakete vsake 3 mesece in o tem nikoli ne obvestijo uporabnika, npr. trenutno vidim da ima nova različica paketa 60gb podatkov. Če bi bil pameten bi preklical pogodbo vsake 2 leti, tako da lahko koristim vsaj ugodnosti novih uporabnikov, ki si jih stalni uporabniki več kot očitno ne zaslužimo.

Ugl. na mesec naredim 10 klicev in porabim 400mb prenosa podatkov, ker imam povsod dostop do WiFi. Priporočate HoT ali Bob paket? Spogledujem se predvsem s paketom HoT MINI in hit bob. Kateri omogoča boljšo pokritost?

Drugo vprašanje. Sem ob prenosu obstoječe številke primoran za trenuten mesec plačati obe naročnini ali je boljše da najprej prekinem A1 paket in šele nato izvedem prenos (skrbi me da ob neposredni prekinitivi izgubim številko)?


Spar 6000 je zame in bo tudi verjetno zate ta boljsi paket. 6000 enot, ki jih porabis po svoji volji (tudi eu obmocje). Telekom omrezje, lte brez doplacil... dela kot mora... cena ugodna... vcasih je manj vec...

errhec ::

Bob je A1. HOT pa uporablja A1 omrežje.
10 dni pred koncem meseca zamenjaš operaterja. Operater ti bo sam naredil prenos.
Pri HOT-u to narediš preko interneta. Za BOB ti bo povedal kdo drug.
Sam nisem imel nobenih problemov z signalom HOT-a, ne doma kot tudi ne v tujini. Podpora preko telefona je tudi dobra.
dd

Adephx ::

greatdrakon je izjavil:

Adephx je izjavil:

Pozdrav,

da ne odpiram nove teme brezveze. Odločil sem se da prekličem svoj paket na A1, kjer sem uporabnik že vsaj 15 let in trenutno plačujem 22€ za Orto Paket (+ tujina) prejšne generacije. Iskreno povedano sem počasi sit tega, da spreminjajo pakete vsake 3 mesece in o tem nikoli ne obvestijo uporabnika, npr. trenutno vidim da ima nova različica paketa 60gb podatkov. Če bi bil pameten bi preklical pogodbo vsake 2 leti, tako da lahko koristim vsaj ugodnosti novih uporabnikov, ki si jih stalni uporabniki več kot očitno ne zaslužimo.

Ugl. na mesec naredim 10 klicev in porabim 400mb prenosa podatkov, ker imam povsod dostop do WiFi. Priporočate HoT ali Bob paket? Spogledujem se predvsem s paketom HoT MINI in hit bob. Kateri omogoča boljšo pokritost?

Drugo vprašanje. Sem ob prenosu obstoječe številke primoran za trenuten mesec plačati obe naročnini ali je boljše da najprej prekinem A1 paket in šele nato izvedem prenos (skrbi me da ob neposredni prekinitivi izgubim številko)?


Spar 6000 je zame in bo tudi verjetno zate ta boljsi paket. 6000 enot, ki jih porabis po svoji volji (tudi eu obmocje). Telekom omrezje, lte brez doplacil... dela kot mora... cena ugodna... vcasih je manj vec...


Kako je pa pri prenosu obstoječe telefonske številke?

Gledam zdaj razliko med paketom SPAR 6000 in SPAR 3GB, v prvem dobiš 6000enot, torej 5.85GB prenosa podatkov za 7€, v drugem pa posledično 3GB za 7€. Nekaj mi ne štima.
https://www.spar-mobil.si/paketi-ceniki
Since 5. jul 2004

Adephx ::

Tko, sem poklical na Spar, sodeč po operaterju še sami ne vedo zakaj obstaja paket 3GB, baje da gre za neko staro zadevo, je pa definitivno SPAR 6000 boljši od paketa HOT, predvsem kar se tiče tujine.
Since 5. jul 2004

Veron ::

Pri Hotu mi je všeč način avtomatičnega polnjenja računa. Vpišeš kreditno/debetno in ti vsakih 30dni pobere tistih 6,99eur

J.McLane ::

Pri Hot vidim prednost tudi v tem, da lahko enostavno spreminjaš tisti 30 dnevni paket na kaj več kot, pri Spar si vezan na max 6000 enot, ali ne?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

WaterBoy ::

Zdravo
Imam vprašanje glede polnjenja. Do sedaj sem imel kartico vstavljeno z brezžičnem ruterju in jo polnil z paketom HoT GIGA. Sedaj nekaj časa ne bom potreboval interneta na tem mestu. Prekinil sem samodejno polnjenje in ko se je izteklo obdobje, mi enostavno ni napolnilo računa. Sedaj lahko izklopim ruter in to je to, dokler ne potrebujem spet. Potem napolnim ponovno in bo spet delovalo?

Hvala

Master_Yoda ::

Mislim da ce 9 mesecev ne napolnis ti stevilka / sim propade in moras novo nabaviti. Ne vem pa ce je cifra pravilna.

greatdrakon ::

Adephx je izjavil:

Tko, sem poklical na Spar, sodeč po operaterju še sami ne vedo zakaj obstaja paket 3GB, baje da gre za neko staro zadevo, je pa definitivno SPAR 6000 boljši od paketa HOT, predvsem kar se tiče tujine.


prenos številke ni nič posebnega... edino to moraš paziti, da kupiš SIM ki podpira tvojo predpono - to imajo neko čudno foro... npr. določene kartice podpirajo 041 in 031... druge samo 031... pač pogledaš kaj piše na samem papirju v trgovini... so pa imel svoj čas, če si imel spar kartico ugodnosti (itak zastonj) to foro, da si dobil sim zastonj - ne vem če je to še vedno...

spar je za v glavnem nezahtevnega uporabnika super... po opisu sodeč pašeš v to kategorijo... ko rabiš več pa tudi 5gb spet ni tako malo (če imaš res povsod WIFI - sam imam isto situacijo)...

imaš tudi kar luštno SPAR aplikacijo za telefon, kjer lahko urejaš stvari v zvezi s paketom in podaljševanjem, nakazili denarja itd.

plus je tudi, da ni takih for kot ima BOB (ali Hot), kjer je potrebno MMS-se posebej plačevat oz. niso del enot...

edini minus je res, da ni možnosti avtomatskega podaljševanja (še)... kar sem jaz rešil tako, da mi z namensko aplikacijo avtomatsko pošlje sms telefon vsak mesec za podaljšanje paketa...

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Adephx je izjavil:


Drugo vprašanje. Sem ob prenosu obstoječe številke primoran za trenuten mesec plačati obe naročnini ali je boljše da najprej prekinem A1 paket in šele nato izvedem prenos (skrbi me da ob neposredni prekinitivi izgubim številko)?

Ko se prekine pogodba (naročnina), se številka "izgubi". (lahko bi tu malo prijaznosti pokazali ampak hej...)

"Pravilen" postopek je zato tak, da pri novem operaterju poveš (izpolniš obrazec), da bi si rad prenesel številko, zraven pa obkljukaš, da naj staro pogodobo (pri starem operaterju) spotoma prekinejo.

Kako "optimizirati" stroške, pa lahko kdo drug bolje pove.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

brez-imenko ::

Jih ne moreš. Če imaš možnost, da pod opombe napišeš, da se seliš k drugemu ponudniku zaradi nekih razlogov ti mogoče oprostijo plačilo prekinitve naročniškega razmerja(ja tako smotani so npr. pri Tele-machu/smehu), ker se ne strinjaš s spremembami na paketu.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

M.B. ::

Pa pri HOTu vedi da minimalno kar boš plačal za telefon je 20€ na leto. To je paket start, kjer moraš na 3 mesce 5€ vrednotnico nabavit, četudi je na računu še dovolj denarja. Manj ne prideš skozi. Kar je potem sicer 1.6€ na mesec, ampak še vedno več kot je bil Simobil naročnina brez naročnine, kjer se je samo porabo plačalo in je blo 10-50centov na mesec. Samo so ukinli paket. Samodejno podaljševanje imam tudi aktivno ampak ker zelo malo kličem internet pa na Nokii 3510i na Hotu iz neznanega razloga ne dela ne porabim nevem kaj in se še nikoli ni samodejno napolno.

Nevem pa kako ima bob in spar to. To še primerjaj.

Pa sem mislim da na HOTu samo SMS donacije ne delajo tiste s klici pa delajo. Pa sem v septembru klical na številko kjer doniraš s klicem. Danes me pa s HOTa kličejo da je prišlo do tehničnih težav in se je denar trgal z mojega računa ni pa šel naprej, ker nimajo sistema zrihtanega in mi ga vračajo.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

Dimnik ::

Eno vprašanje, kako dolgo velja vrednostnica kupljena v hoferju....se pravi od nakupa do polnjenja

M.B. ::

Samo če ne delajo donacije kjer kličeš na neko številko kaj pol to pomeni da nobena komercialna številka ne dela? Ker v seznamu klicev je to beleženo kot klic na komercialno številko.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

MArkusPrimus ::

Vrednostnica nima roka uporabe pred polnjenjem. Moraš jo pa po filanju na 90 dni, če nimaš paketa.

Kratke komercialne številke na HOTu žal ne delujejo. Ampak ni problem, se pa donira kako drugače...

Zgodovina sprememb…

Dimnik ::

To vem za polnjenje, po pomoti prej kupil vrednostnico in nebi rad prej polnil kot malo pred potekom 90dni....se pravi še slaba dva meseca

Hvala.za odgovor

J.McLane ::

A obstaja kakšna opcija za Balkan ali drugje izven EU? A ima kakšen drug cenovno ugoden paket kakšno varianto?

Ker HoT ima tole kar zasoljeno, odhodni klic 1,1 ali 1,7 €/min, prenos podatkov 3,5 ali 4 €/MB, to je meni isto kot če so podatki onemogočeni.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

valdo ::

Prosim za pomoč nasvet:
- kako naj na HOT modem(alcatel) povežem gor Wi-Fi tiskanik canon g2410
- kako povezati naprave ki potrebujejo "žični priklop"

Tukaj tema:
Modem mobilni(alcatel mw40v) priklopiti naprave z "žico"
Lp

svecka ::

pri HOT imajo za wifi2go nov modem.

https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...


Tudi cena paketa je narastla iz prešnih 29,90 (https://www.monitor.si/novica/hot-wifi2... na 44,90€

Ima kdo izkušnje z tem novim modemom?

Alamar ::

Kako bo imel kdo izkušnje, če je od 18.10. v prodaji?

m3k ::

svecka je izjavil:

pri HOT imajo za wifi2go nov modem.

https://www.hofer.si/sl/posebna-ponudba...

_ ZTE MF920V
Mirko tipka na radirko ////

beta1 ::

Še zmeraj pravim, da vse kar je bilo od ZTEja, ni nikoli bilo dobro. Zmeraj neki problemi.

Lahko pa se motim za ta dotični nov modem.

svecka ::

beta1 je izjavil:

Še zmeraj pravim, da vse kar je bilo od ZTEja, ni nikoli bilo dobro. Zmeraj neki problemi.

Lahko pa se motim za ta dotični nov modem.


Lahko elaboliraš zakaj tako mnenje?

MArkusPrimus ::

Balkan imaš takole. Posebnega cenika ni, cenik pa je takšen na min:
- Balkan v EU 1.10 eur
- Balkan v ne EU 2.50 eur
- dohodni klic 0.40 eur

SMS 0.30 eur
1MB 3.50 eur



J.McLane je izjavil:

A obstaja kakšna opcija za Balkan ali drugje izven EU? A ima kakšen drug cenovno ugoden paket kakšno varianto?

Ker HoT ima tole kar zasoljeno, odhodni klic 1,1 ali 1,7 €/min, prenos podatkov 3,5 ali 4 €/MB, to je meni isto kot če so podatki onemogočeni.

beta1 ::

Veliko ZTE modemov sem imel. To še iz časa ko je bilo Simobil 3G 100MB naročnina ektremno draga. Tudi ti novi kao proper ZTE 283+ in 286. Problemi, reseti, wifi unstabel, ni da ni.

valdo ::

beta1 je izjavil:

Veliko ZTE modemov sem imel. To še iz časa ko je bilo Simobil 3G 100MB naročnina ektremno draga. Tudi ti novi kao proper ZTE 283+ in 286. Problemi, reseti, wifi unstabel, ni da ni.

OK, kateri modem potem priporočaš, ker mene sedanji (alcatel) jezi.
Hvala za imf. o ZTE-jih.
Lp

Cifix63 ::

@Valdo

OK, kateri modem potem priporočaš, ker mene sedanji (alcatel) jezi.

Kaj te to jezi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cifix63 ()

brez-imenko ::

Vse od Huaweia bo recej bolj uporabno. Naslednja kategorija so pa industrijski mobilni usmerjevalniki.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

m3k ::

valdo je izjavil:

... OK, kateri modem potem priporočaš, ker mene sedanji (alcatel) jezi.
Hvala za imf. o ZTE-jih ...
;)

m3k je izjavil:

Cifix63 je izjavil:

... Koliko sploh stane ta ruter Huwei, poceni pa najbrž ni?
Na nemškem eBay-u nabaviš rabljen Telekom Speedport LTE 2 (Huawei B593) do 45EUR.
Mirko tipka na radirko ////

beta1 ::

Huawei so OK. Niso presežek. Samo delajo OK in povezava ne prekinja ter ne frizne.

Če pa imaš malo več EUR, pa bi res rad imel proper LTE router. Poglej na Amazon, fritz LTE

LP

PS: TPLinkovih LTE router modemov se tudi izogni. Very unstable. Baje imajo LTE modul iz Androida. Zalaufaš torrenta, fertik čez 2 urce. Moraš iz elektrike potegnit. Vrnil nazaj 2 različna TPlinka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: beta1 ()

J.McLane ::

Ali te zadeve dobro delujejo kot dostopna točka v avtu/avtodomu? Ali obstaja kaj boljšega in avtu bolj primernega?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

dev ::

Dobil ZTE router MF283+ se od takrat ko so jih dali zraven A1 domacih paketov. Nameraval sem ga uporabljati 1 mesec ob menjavi operaterja in sem zakupil HoT GIGA. Na moje presenecenje zadeva dela dobro. Wifi in mobile povezava stabilna (LJ), hitrost povezave sicer malo niha (zvecer malo slabsa kot podnevi) ampak vedno dovolj za youtube 1080p. Mislim, da se mi je samo 1x zgodilo, da mi je browser javil, da se ne more povezat, takoj po refreshu pa je spet delalo. Ce ne rabite povezave za spletne igre, je tole dobra alternativa in bom prvotni 1 mesec podaljsal v 2. Ce bo se tako naprej mogoce razmislim celo o trajni resitvi.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

beta1 ::

mf283+ je od zte-ja še najbolj stabilen. Vseeno pa nemara veliko povezav, sploh pa ne torrentov z zelo veliko povezav. Tam je tak-tak. Za isto ceno je Huawei b315s neprimerno bolj stabilen in tudi ima gigaLAN.

Za normalno delo zadostujejo.

brez-imenko ::

beta1 je izjavil:



Če pa imaš malo več EUR, pa bi res rad imel proper LTE router. Poglej na Amazon, fritz LTE.

Mogoče še cenejša zadeva Mikrotik RBwAPR-2nD&R11e-LTE.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Zgodovina sprememb…

beta1 ::

brez-imenko je izjavil:

beta1 je izjavil:



Če pa imaš malo več EUR, pa bi res rad imel proper LTE router. Poglej na Amazon, fritz LTE.

Mogoče še cenejša zadeva Mikrotik RBwAPR-2nD&R11e-LTE.


Nisem imel sreče mikrotikov LTE testirat. Žal ne morem dat mnenja.

Cifix63 ::

m3k je izjavil:

valdo je izjavil:

... OK, kateri modem potem priporočaš, ker mene sedanji (alcatel) jezi.
Hvala za imf. o ZTE-jih ...
;)

m3k je izjavil:

Cifix63 je izjavil:

... Koliko sploh stane ta ruter Huwei, poceni pa najbrž ni?
Na nemškem eBay-u nabaviš rabljen Telekom Speedport LTE 2 (Huawei B593) do 45EUR.


Vem ja sem pisal o tem. Tale alcatel je za en drek to lahko sedaj rečem z večjo gotovostjo, kot prej.
Namreč, šel sem v Hofer in menjali so mi ta modem za drugega -enakega- saj sem prejkone mislil, da je pri tem mojem zagotovo kakšna napaka. Pa ni. Zdaj s tem drugim je še huje. Še brskalnik se mi ni do konca zagnal in je že prekinil! Če je prejšnji prekinjal v nekem časovnem intervalu 5 krat, prekinja ta 15 krat. Noro. Prekinja pa ob določenih urah bolj medtem ko ob določenih zelo malo ali sploh nič. Kot da sovpada to z obremenitvijo omrežja.
Zdaj ali ga bom hitro nesel nazaj in menjal za tega ZTE ali pa sploh ne, ker že berem, da ima tudi ta hibe in ni stabilen.
Pa ga nimam pod odprtim nebom ko ga imam zunaj. Gre za ložo kar pomeni, da je vseeno pod streho, na suhem, v senci itn, edina razlika je ta, da pač ni za šipo/steno v sobi.

Pa še nekaj opažam. Ko sem s tem hot paketom začel je bila večinoma ves čas lepa hitrost, le ob špicah in večerih je občutno padla. Sedaj pa je lepa hitrost (20/5) le še ponoči (recimo zdaj), drugače pa je vedno večje dele dneva bolj knap, ob večernih špicah je kdaj že na samem robu (1 Mbps ali že tudi pod tem). V 3 mesecih se je to občutno poslabšalo.
Seveda. Novi uporabniki omrežja A1. Nove obremenitve. Če se ne bo zgodila nadgradnja lokalnega repetitorja bo kmalu prišlo do sesuvanj.

MArkusPrimus ::

Glede na to, da delež A1 mobilnih uporabnikov upada, mislim, da nisi navedel pravega razloga. Meni HOT deluje super, konstantna hitrost. In tudi če bi bili novi uporabniki oziroma bi A1 baza mobilnih userjev rasla, mislim, da se promet na baznih ne prioritizira. Enkrat smo testirali s kolegi in je eden na A1. Je bil HOT in A1 praktično edintična hitrost.

radmannsdorf ::

Ali so HOT telefoni sim odklenjeni? Konkretno telefon Emporia Pure za starejše.

MArkusPrimus ::

Vsi telefoni so po moje odklenjeni.

Cifix63 ::

MArkusPrimus je izjavil:

Glede na to, da delež A1 mobilnih uporabnikov upada, mislim, da nisi navedel pravega razloga. Meni HOT deluje super, konstantna hitrost. In tudi če bi bili novi uporabniki oziroma bi A1 baza mobilnih userjev rasla, mislim, da se promet na baznih ne prioritizira. Enkrat smo testirali s kolegi in je eden na A1. Je bil HOT in A1 praktično edintična hitrost.


Ne zanikam, da nimaš prav. Morda pa upada delež uporabnikov na katerem drugih (večjih) repetitorjev po SLo, ne pa na tem obmejnem kjer živim jaz in iz katerega se napaja moj modem. Navedel sem samo obnašanje tega.
Speedtest pač ne laže, izkazuje namreč zelo razgibano krivuljo, pri tem jaz ne morem nič. Stanje je kakšno je, številke so kakšne so..kaj naj drugega rečem.

jan18 ::

Cifix63 je izjavil:

m3k je izjavil:

valdo je izjavil:

... OK, kateri modem potem priporočaš, ker mene sedanji (alcatel) jezi.
Hvala za imf. o ZTE-jih ...
;)

m3k je izjavil:

Cifix63 je izjavil:

... Koliko sploh stane ta ruter Huwei, poceni pa najbrž ni?
Na nemškem eBay-u nabaviš rabljen Telekom Speedport LTE 2 (Huawei B593) do 45EUR.


Vem ja sem pisal o tem. Tale alcatel je za en drek to lahko sedaj rečem z večjo gotovostjo, kot prej.
Namreč, šel sem v Hofer in menjali so mi ta modem za drugega -enakega- saj sem prejkone mislil, da je pri tem mojem zagotovo kakšna napaka. Pa ni. Zdaj s tem drugim je še huje. Še brskalnik se mi ni do konca zagnal in je že prekinil! Če je prejšnji prekinjal v nekem časovnem intervalu 5 krat, prekinja ta 15 krat. Noro. Prekinja pa ob določenih urah bolj medtem ko ob določenih zelo malo ali sploh nič. Kot da sovpada to z obremenitvijo omrežja.
Zdaj ali ga bom hitro nesel nazaj in menjal za tega ZTE ali pa sploh ne, ker že berem, da ima tudi ta hibe in ni stabilen.
Pa ga nimam pod odprtim nebom ko ga imam zunaj. Gre za ložo kar pomeni, da je vseeno pod streho, na suhem, v senci itn, edina razlika je ta, da pač ni za šipo/steno v sobi.

Pa še nekaj opažam. Ko sem s tem hot paketom začel je bila večinoma ves čas lepa hitrost, le ob špicah in večerih je občutno padla. Sedaj pa je lepa hitrost (20/5) le še ponoči (recimo zdaj), drugače pa je vedno večje dele dneva bolj knap, ob večernih špicah je kdaj že na samem robu (1 Mbps ali že tudi pod tem). V 3 mesecih se je to občutno poslabšalo.
Seveda. Novi uporabniki omrežja A1. Nove obremenitve. Če se ne bo zgodila nadgradnja lokalnega repetitorja bo kmalu prišlo do sesuvanj.



strinjam se z ugotovitvami navedenimi zgoraj. tehnična podpora ne sprejema klicev. jih kdo dobi? imam dve hofer SIM kartici. naredil sem Network Speed Test na W10 in ena ima 3'69 Mbps downloada, druga za 200Gb in vklopljenim LTE+ pa 0'28 Mbps. Uporabil sem isti router. S tem prenosom je nemogoče gledat streame. V vsakem primeru pa konstantno prekinja prenos. Kot je omenil predhodnik se to razlikuje od dneva do dneva. Prek maila sem dobil njihov odgovor v katerem bolj mene sprašujejo kaj in kako kot pa ponudijo kak odgovor. Na telefon pa itak ne dobim. škoda, da drugi operaterji nimajo podobnih opcij, ampak tud 17€ na mesec za to sranje je preveč. Od tega petka mi praktično stream ne dela. Spletne strani brez video vsebin delujeno normalno. V kolikor ima kdo kak pameten nasvet, se priporočam.
««
50 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HoT, bob, Izi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
578986 (4570) zobnik
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649934 (12262) V-i-p
»

Vzamemo Bob ali Hot Telekom ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6116176 (10137) Lonsarg
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15440904 (17250) VrtniPalcek
»

Znane cene Hoferjeve mobilne telefonije HoT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9035637 (23946) AštiriL

Več podobnih tem