» »

HOT - Hofer Telekom

HOT - Hofer Telekom

Temo vidijo: vsi
««
51 / 76
»»

theVB ::

Jutro, naročal sem kartico od Hota, namen je da bi imel net za osebni pc(hot giga).
Je še možno povečat hitrost na "lte+"? Kako? In ali se splaca? Od zacetka je blo 2€ ne? Iscem soliden usb lte kljucek- trenutno imam zte mf662, ki bi verjetno bil dovolj ce ne vzamem lte+ opcija ane? Gledal sem tud Huawei e8372h za 50€ -mnenje? Nisem najdel pogovora v tej smeri par strani nazaj pa sm kr vprasal. Hvala

MArkusPrimus ::

Ja doplačilo za LTE+ je 2EUR.

Cifix63 je izjavil:

MArkusPrimus je izjavil:

Glede na to, da delež A1 mobilnih uporabnikov upada, mislim, da nisi navedel pravega razloga. Meni HOT deluje super, konstantna hitrost. In tudi če bi bili novi uporabniki oziroma bi A1 baza mobilnih userjev rasla, mislim, da se promet na baznih ne prioritizira. Enkrat smo testirali s kolegi in je eden na A1. Je bil HOT in A1 praktično edintična hitrost.


Ne zanikam, da nimaš prav. Morda pa upada delež uporabnikov na katerem drugih (večjih) repetitorjev po SLo, ne pa na tem obmejnem kjer živim jaz in iz katerega se napaja moj modem. Navedel sem samo obnašanje tega.
Speedtest pač ne laže, izkazuje namreč zelo razgibano krivuljo, pri tem jaz ne morem nič. Stanje je kakšno je, številke so kakšne so..kaj naj drugega rečem.


Glede mikrolokacije težko rečem in trdim tudi jaz, pri nas dela odlično. Je pa pri vsakem operaterju lahko mikrolokacijsko težava ali pa super signal. Pokliči jih in ti bodo preverili.

Zgodovina sprememb…

Cifix63 ::

MArkusPrimus je izjavil:

Ja doplačilo za LTE+ je 2EUR.



Glede mikrolokacije težko rečem in trdim tudi jaz, pri nas dela odlično. Je pa pri vsakem operaterju lahko mikrolokacijsko težava ali pa super signal. Pokliči jih in ti bodo preverili.


* Hitrost 20/5 Mbps na Hot Giga je 15€, hitrost 50/10 je 17€.

Se strinjam in evidentno je, da je hitrost odvisna od mikrolokacije in je med njimi različna, še posebej v smislu padcev v špicah kjer jih mikrolokacije s sodobnim repetitorjem obvladajo one druge pa ne toliko. To je po takem tudi logično.
Bolj kot greš na periferijo manj so repetitorji zmogljivi, tudi posodabljani. To je tako, kot npr pri bankomatih; banke v mestih, še posebej v večjih mestih imajo vse po vrsti sodobne ter ažurirane naprave, periferija pa dobi tiste, ki jih ta prvi mečejo stran ko nabavijo nove (poznam iz terena). Tako je s tem v SLo in s to segregacijo ne bo žal nikoli drugače, ne bodimo več naivni.

Torej je potrebno upoštevati vse te neke dejavnike, da dobiš čim bolj objektivno sliko.
Jaz sicer repetitorja iz točke modema ne vidim neposredno, ker je malo naprej v tej višini ravno še nekaj gozda (pretežno listavci), samo cca 50 metrov naprej in le slabe 3 višinske metre je pa prehod signala neoviran.
Kot že navedeno mi vleče polno hitrost razen v špicah.
Prekinjanje je pa...ja, že druga plat iste zgodbe in pravzaprav med uporabniki Hot-a kar znana.

PrimoZ_ ::

Eno vprašanje, če aktiviraš hot mini, pa porabiš enote 8 dni pred koncem meseca. Ali potem teh 8 dni plačuješ po normalnih tarifah oz. obstaja kak način da spet aktiviraš paket, da imaš zakupljene enote ?
Mogoče če preklopiš na višji paket ?

Dtrader ::

Mislim, da lahko koristiš samo redne enote 0,04 €/enoto. Je podobno kot ostali paketi.
Bolje da nimaš, ko gre gor, kot da imaš, pa gre dol :)

MArkusPrimus ::

No, na HOTu sem že več kot 1 leto in nisem imel 1 težave s signalom. Razen 1 dan vmes, ko je bila neka težava z A1, ki ima čez omrežje. Drugače men super lovi.

jan18 ::

Cifix63 je izjavil:

MArkusPrimus je izjavil:

Ja doplačilo za LTE+ je 2EUR.



Glede mikrolokacije težko rečem in trdim tudi jaz, pri nas dela odlično. Je pa pri vsakem operaterju lahko mikrolokacijsko težava ali pa super signal. Pokliči jih in ti bodo preverili.


* Hitrost 20/5 Mbps na Hot Giga je 15€, hitrost 50/10 je 17€.

Se strinjam in evidentno je, da je hitrost odvisna od mikrolokacije in je med njimi različna, še posebej v smislu padcev v špicah kjer jih mikrolokacije s sodobnim repetitorjem obvladajo one druge pa ne toliko. To je po takem tudi logično.
Bolj kot greš na periferijo manj so repetitorji zmogljivi, tudi posodabljani. To je tako, kot npr pri bankomatih; banke v mestih, še posebej v večjih mestih imajo vse po vrsti sodobne ter ažurirane naprave, periferija pa dobi tiste, ki jih ta prvi mečejo stran ko nabavijo nove (poznam iz terena). Tako je s tem v SLo in s to segregacijo ne bo žal nikoli drugače, ne bodimo več naivni.

Torej je potrebno upoštevati vse te neke dejavnike, da dobiš čim bolj objektivno sliko.
Jaz sicer repetitorja iz točke modema ne vidim neposredno, ker je malo naprej v tej višini ravno še nekaj gozda (pretežno listavci), samo cca 50 metrov naprej in le slabe 3 višinske metre je pa prehod signala neoviran.
Kot že navedeno mi vleče polno hitrost razen v špicah.
Prekinjanje je pa...ja, že druga plat iste zgodbe in pravzaprav med uporabniki Hot-a kar znana.



prekinjanje je zelo moteče. torej velja pred nakupom SIM kartice na telefonski podpori, ki ne dela, preveriti, če je mogoče na tej lokaciji uporabljati Hot internet? Ni mi jasno zakaj ena SIM kartica omogoča prenos 5 Mbps, druga pa 0,28 Mbps - na istem routerju.

MadMen ::

Oni ti lahk okvirno povejo če je na področju signal(glede na postavitev baznih postaj). Kako dobro deluje mobilni prenos podatkov zveš pa seveda samo ob testiranju... glede na to da je HoT prepaid pač pojdi k drugemu operaterju, če imaš take grozne težave. Zdej k A1 ni smiselno, glede na identično infrastrukturo, preostane ti še TS(in njegovi virtualni operaterji) in Telemach.

MArkusPrimus ::

Preveri najprej pri HOTu, pokliči še nekoga, ki ima A1 simko in nato še ostale, pa boš videl, kdo na tvoji mikrolokaciji lovi najbolje.

brez-imenko ::

Glede na to, da so SIM kartice relativno ugodne in da je pri uporabi HOT giga taka razlika v isti napravi jo zamenjaj saj jo uporabljaš zgolj za internetno povezavo. No lahko se tudi zafrkavaš s podporo preko emaila in tam zahtevaš, da ti zrihtajo novo SIM kartico. Stara SIM naj propade, ker ni vredna svojega imena.

Saj sam nebi verjel, da lahko tudi SIM kartice povzročajo probleme tako kot je nam na Telesmehu. Pač te epromčke se štanca serijsko na traku, za test se vstavi v napravo za testiranje in to je to, kaj se kasneje z SIM dogaja briga njih, ki jih štancajo.

Pa sploh nevem kdo so dobavitelji teh SIM kartic, da je kontrola njih tako slaba? Povsej verjetnosti kakšen kitajc, vendar kdo?
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

rok_p ::

a mmsi že delujejo preko iphonov?
rok

MadMen ::

pomoje da ne

dev ::

Ne
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

severjug ::

rok_p je izjavil:

a mmsi že delujejo preko iphonov?


Deluje samo prejemanje. Pošiljanje ne.

NejcSSD ::

Kolega ima težave z Iphoneom. Zadnjič mu je še delal hotspot, zdaj pa noče več.
Verjetno je pokvaril APN nastavitve na telefonu ??

Ima kdo kje pri roki
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

tikitoki ::

Pri HOT blokirajo torrente?

SmeskoSnezak ::

Kolega sprasuje, ce lahk v tujini preklopi iz Telekoma na HOT? Ali bi bile komplikacije? Je dobro prej zapravit denar, ki ga ma na Telekomu, al se denar prenese?
@ Pusti soncu v srce... @

Sheteentz ::

Meni na Huawei e5186 pogosto prekinja povezavo. Prekinja nekako na random za par minut, potem pa spet lepo dela. LTE signala je dovolj, speedtest lepo kaže 20mbit downloada. Router sem kupil rabljen. Je možno, da je router fuč ali da je potrebno samo kakšne nastavitve na routerju naštimat.

Pa še nekaj, obstaja kakšno diagnostično orodje, s katerim bi lahko preveril intervale oz. frekvenco dropoutov? Recimo, da bi računalnik pustil prižgan čez dan in bi imel lepo razvidno kdaj in za koliko časa mi meče ven.

Qcube ::

tikitoki je izjavil:

Pri HOT blokirajo torrente?


Download preverjeno dela, upload pa ne gre oz. najbrž se da na nek način rešit, vprašanje če zastonj(VPN ipd.).

schurda ::

tikitoki je izjavil:

Pri HOT blokirajo torrente?

Ne.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

MArkusPrimus ::

NejcSSD je izjavil:

Kolega ima težave z Iphoneom. Zadnjič mu je še delal hotspot, zdaj pa noče več.
Verjetno je pokvaril APN nastavitve na telefonu ??

Ima kdo kje pri roki


https://www.hot.si/rocne_nastavitve_03_...

Veron ::

Pa sej iPhone s HOT kartico nima odklenjenih APN nastavitev (MMS/Hotspot). Vse kar lahko spreminjaš v APN nastavitvah je internet APN. (razn če je prišlo do kake spremembe pred kratkim)

17.10.2018 še ni bilo odklenjeno in ni bilo mogoče spreminjat MMS/Hotspot nastavitve na iPhoneu (s Hot simko)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

brez-imenko ::

Sheteentz je izjavil:

Meni na Huawei e5186 pogosto prekinja povezavo. Prekinja nekako na random za par minut, potem pa spet lepo dela. LTE signala je dovolj, speedtest lepo kaže 20mbit downloada. Router sem kupil rabljen. Je možno, da je router fuč ali da je potrebno samo kakšne nastavitve na routerju naštimat.

Pa še nekaj, obstaja kakšno diagnostično orodje, s katerim bi lahko preveril intervale oz. frekvenco dropoutov? Recimo, da bi računalnik pustil prižgan čez dan in bi imel lepo razvidno kdaj in za koliko časa mi meče ven.

Zamenjaj SIM, lahko je ona problem. Za ping lahko za začetek v Windowsih uporabiš command prompt in z ustrezno komando daš, da ti pošilja paketke neprestano potem pa za finiš, ko se ti zdi, da je dovolj, izvoziš v datoteko v obliki beležnice.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Cifix63 ::

Sheteentz je izjavil:

Meni na Huawei e5186 pogosto prekinja povezavo. Prekinja nekako na random za par minut, potem pa spet lepo dela. LTE signala je dovolj, speedtest lepo kaže 20mbit downloada. Router sem kupil rabljen. Je možno, da je router fuč ali da je potrebno samo kakšne nastavitve na routerju naštimat.

Pa še nekaj, obstaja kakšno diagnostično orodje, s katerim bi lahko preveril intervale oz. frekvenco dropoutov? Recimo, da bi računalnik pustil prižgan čez dan in bi imel lepo razvidno kdaj in za koliko časa mi meče ven.



SIM kartice je nekdo že omenjal, kot potencialni vir težav.

Tudi meni so to omenili v Hot centru za pomoč uporabnikom, češ da mi morda modem prekinja zaradi poškodovane sim kartice, da naj jo vstavim v nek drugi aparat in če ne deluje je potem to. Ampak ko sem jo vstavil v telefon deluje.
Morda bi lahko bila tudi le delna poškodba kartice ta, ki nato rezultira v nerazumljivih prekinitvah signala...ne vem.
Meni sedaj nekaj dni ni prekinjalo in je prav lepo.

Ima že kdo Hot paket s tem novim modemom ZTE in kakšne so izkušnje?

Bezukhoff ::

A še komu danes internet štrajka, a? Območje Maribora, oziroma raje recimo kar štajerska regija. :D

MArkusPrimus ::

Jaz sem zdaj na Štajerskem pa je ok. Kje pa si?

Cifix63 ::

Bezukhoff je izjavil:

A še komu danes internet štrajka, a? Območje Maribora, oziroma raje recimo kar štajerska regija. :D


Za zjutraj ne vem kako je bilo zdaj pa prekinja ves čas in to neprekinjeno, pa karkoli že naredim ne pomaga...okolica Ptuja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cifix63 ()

looser ::

HoT ima res porazen prenos, nekoč je bilo v v stotinah KB in desetinah MB na sekundo, zdaj pa je katastrofalno počasi, desetinah KB...
izgleda, da se je HoT izpel, bo potrebno pogledati h komu drugemu ali kaj?
žal. mislil sem da HoT zaupanja vreden partner, pa ni...
če ima kakšna vzdrževalna dela, bi lahko vsaj kakšen SMS poslal o motenem prenosu...
res škoda, na začetku je bilo resnično odlično, zdaj pa je katastrofa, praktično neuporabno...

nsa_ag3nt ::

looser
Lokacija, bazna, telefon ?
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

looser ::

štajerska, okolica MB, samsung kaže h+, ampak strahota, res...
mogoče je res samo en dan tak, ampak, mislim, da nisem prvič razočaran, danes pač zelooo...

Veron ::

Meni Hot deluje brez težav, čez dan vedno 20/5, zvečer manj, ampak vedno dela vredu LTE (cca 10/5). @Ljubljana

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

looser ::

ja, ne vem, očitno je štajerska nepomembna, kaj jaz morem...
izgleda, da bo potrebno menjati operaterja...
tole je pri takšnih hitrostih, kot je danes popoldan, neuporabno, vsaj meni...
pa sem bil nekoč (še zadnje poletje in septembra) navdušen nad hot-om, še reklamo sem delal...
to zdaj je neuporabno, ne vem, če je danes popoldan šlo kdaj čez 100 KB (kilobajtov, ja) /sec

Cifix63 ::

looser je izjavil:

ja, ne vem, očitno je štajerska nepomembna, kaj jaz morem...
izgleda, da bo potrebno menjati operaterja...
tole je pri takšnih hitrostih, kot je danes popoldan, neuporabno, vsaj meni...
pa sem bil nekoč (še zadnje poletje in septembra) navdušen nad hot-om, še reklamo sem delal...
to zdaj je neuporabno, ne vem, če je danes popoldan šlo kdaj čez 100 KB (kilobajtov, ja) /sec


Kakorkoli se komu sliši nespodbudno in kritično (za druge) moram tole samo potrditi.. Danes se komaj kaj premika. Prenosa (down.) je za 0.60 Mbps.

nsa_ag3nt ::

looser je izjavil:

štajerska, okolica MB, samsung kaže h+, ampak strahota, res...
mogoče je res samo en dan tak, ampak, mislim, da nisem prvič razočaran, danes pač zelooo...

Kam se poveže ?
https://play.google.com/store/apps/deta...


Dobro da ima samsung samo 1 model, tako de je vsem jasno, kateri model imaš.Rom je stock ?


Cifix63
Sosed od looserja ?
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

Cifix63 ::

Sosed?
He he.. kakor se vzame.

Kakšnih 40 km stran od @looser, Untersteiermark

mujek ::

V MB nisem opazil nekih težav. 20/5 MBit je skoraj vedno.

7982884e ::

tisti, ki omenjate stevilke okoli 20 mbit, pri kaksni deklarirani hitrosti? imate LTE+ opcijo za 50/10 (doplacilo 2 eur)?
vzel bi hot giga s to opcijo, pa me zanima, kaj me caka.

Aljazyzek ::

Zanima me menjava na HOT MAXI iz telemacha ker se bo podražil in me zanima vaša izkušnja kakšna je internetna povazava in če so kakšne druge omejitve kot pri drugih operaterjih.Sem iz Maribora

anketar ::

kup si simko, vklop mini paket+lte pa probi če ti bo kul, v izgubi si 2(sim)+6,99(mini paket)+2(lte) ojrov

Cifix63 ::

mujek je izjavil:

V MB nisem opazil nekih težav. 20/5 MBit je skoraj vedno.


Očitno je hitrost odvisna v največji meri od lokacije + še nekaterih drugih variabilnih dejavnikov.
Zadnjih par dni in še posebej včeraj popoldne in zvečer je bilo pri meni zelo slabo, komajda je še kaj 'migalo'. Pri pogoju ko sem imel modem zaradi hudega vetra in dežja v prostoru.

Danes ko sem ga postavil nazaj ven je hitrost večino časa dobrih 20/5 (ne vem kako se tukaj nalepi slika, ker bi jo dal gor).
Modem se sme imeti tako notri kot zunaj, razumljivo seveda, da ne na direktnem soncu, dežju ipd.. Paket je običajni 20/5, brez doplačila dodatnih 2€ za 50/10.

Naj omenim še to, ker se mi ne zdi nepomembno.
Že večkrat sem opazoval razliko med hitrostjo ko imam modem zunaj in ko je notri. V bistvu je v obeh primerih na isti koti le s to razliko, da kadar je notri ga loči od zunaj okensko steklo. Okno z dvoslojnim termopan steklom. Le to "požre" 70 % hitrosti in več. Več kot 35 cm debel zid.

MrStein ::

Cifix63 je izjavil:


Danes ko sem ga postavil nazaj ven je hitrost večino časa dobrih 20/5 (ne vem kako se tukaj nalepi slika, ker bi jo dal gor).

Sliko daj kamorkoli na internet, tu pa daj link do nje. (do slike same, ne strani, ki vsebuje sliko - no lahko tudi to, direkt, brez da tu klikaš "vstavi sliko")
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Cifix63 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cifix63 ()

7982884e ::

jaz sem to opazil na hrvaskem z njihovim HT HR flat paketom (14 eur za 1 teden, neomejeno, brez drobnega tiska, hitrost do 75 mbit). ocitno so zidovi tako polni kovine, ker znotraj ne lovi skoraj nic, tako da prav povezava crkne. ce dam k oknu, lovi nekje srednje, ce odprem rolete 30 cm, potem nekje 30-40mbit. zunaj pred blokom 50+.


glede torrentov torej nobenih problemov na hot giga?

looser ::

Ehm, moram se ugrizniti v jezik naslednjič...
Hot v redu deluje, na telefonu sem imel nastavljeno pri Mobile networks za Network mode "3G/2G auto connect", moralo bi biti "4G/3G/2G auto connect"...
Se opravičujem za dezinformacje, admin pa naj pobrišejo moj rant :-)
Izgleda, da odlično deluje, 20/5, kot objavljeno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: looser ()

zmaki ::

Ali lahko še za kaj drugega, razen za napajanje, uporabim mini-USB na HoT Giga modemu Alcatel MW40V ?
Če priklopim USB-hub, kako naj potem rešim napajanje ?

;-) ::

Razmisljam da bi v novi bajti imel hot wifi modem in hot giga paket. Nobenega drugega ponudnika.

Samo to in android box.

Se ima kateri operater primerljivi zadevo ki stane do 20eur na mesec?

Cifix63 ::

Zanima me (ker se do zdaj še ni pojavil ta primer tukaj) ali ima kdo Hot wifi z že ta novim ZTE modemom in če ja kako se obnaša.
Sprašujem zato, da bi to mojo zadevo v primeru, da ta modem deluje neoporečno, zamenjal zanj, v nasprotnem bom s to Hot zadevo verjetno moral zaključiti.
Prekinjanja je toliko, da to nima žal več nobenega smisla. Hitrost pa tudi, zdaj je 20/5 čez 5 minut pa 1/1.5 (ipd).. Vseskozi tako.

7982884e ::

poskusi najprej s telefonom, cim je malo boljsi in malo novejsi, zaradi hardvera ne bi smelo bit prekinjanja. na mojem starem galaxy s6 hotspot dela brez problema (nimam hot).

Cifix63 ::

Hot imam/uporabljam za namizni računalnik in ne za telefon, le tega pravzaprav sploh nimam.

brez-imenko ::

Si že zamenjal SIM kartico? Ker to kar opisuješ v zadnjih nekaj prispevkih bi deloma zasluge imela lahko prav ona. Prvo naredi tole, da izločiš sum na modem potem pa menjaj še njega, če misliš, da je on še zmeraj težava. Pa nič ti ne bo pomagalo, če ga boš imel na slabi lokaciji, ker ob slabem vremenu ti bo znalo srat še zmeraj. Bolje bo, če mu narediš hišico na dobri lokaciji do katere napelješ LAN in napajalni kabel. V hišico zmontiraš zraven tega modema še en routerček, ki ga boš povezal v most z modemom. Če se ti ne da vleč LAN kabla potem boš moral potegniti vsaj tistega za napajanje modema in routerja na dobri lokaciji. Recimo če uspeš dobit 2x Edimax BR-6228NS oz. kaj podobnega, da je eden pri modemu na dobri lokaciji eden pa pri hiši in povezana point to point. Tisti pri modemu je sparjen z njim in z routerjem pri hiši.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez
««
51 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spar mobil (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
490149906 (14627) Steinkauz
»

HoT, bob, Izi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
578731 (4315) zobnik
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649240 (11568) V-i-p
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15440323 (16669) VrtniPalcek
»

Znane cene Hoferjeve mobilne telefonije HoT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9035319 (23628) AštiriL

Več podobnih tem