» »

HOT - Hofer Telekom

HOT - Hofer Telekom

Temo vidijo: vsi
««
48 / 76
»»

mat xxl ::

Koliko časa pa je veljavna cifra in neko naloženo dobroimetje ali pa če je samo kupljena simka in kupljena vrednotnica za dobroimetje pa ni nič aktivirano, kako dolgo je zadevo možno aktivirati, kdaj propade, če sploh.

Zakaj sprašujem. Že imam Huawejev USB LTE modem in bi tako zadevo uporabil samo v primeru, da mi moj primarni T2 na optiki odleti, kar se je do sedaj zgodilo v 10 letih samo 2 x , torej če mi primarna linija pade ni škode če 1 uro nič ne dela, bi pa takrat pol pognal ta Hofer, zato me zanima ali kaj propade, ko je enkrat aktivirano oziroma če sploh ni nič še aktivirano, kdaj propade.

Ker do sedaj smo imeli stalno redundanco od Telekoma, vendar to stane skoraj 220 eur letno, zato smo odklopili.

MArkusPrimus ::

Storitev se izklopi, če po 3 mesecih od aktivacije ne napolniš računa. Torej, daš recimo vsake 3 mesece gor 50 EUR in uporabljaš storitev nemoteno...

Master_Yoda ::

Njega zanima kako dolgo lahko ima neaktivirano simko v predalu preden potece.

MadMax ::

SIM pomoje sploh ni problematična, saj je vseeno ali stoji pri njem ali v štacuni.

Kako je pa z vrednostnico je pa res vprašanje na mestu, saj gre za sprotno generirane kode (in ne več natisnjene kartice kot pred 20 leti, ki bi zopet lahko neomejeno časa čakale v štacuni).
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Sheteentz ::

MArkusPrimus je izjavil:

Storitev se izklopi, če po 3 mesecih od aktivacije ne napolniš računa. Torej, daš recimo vsake 3 mesece gor 50 EUR in uporabljaš storitev nemoteno...

Da ni tako, da se izključi, če si tri mesece brez sredstev na računu? Jaz bi lahko dal na račun 84€ in bi mi celo leto vsak mesec trgalo 7€ za mini tarifo. Ne vem, zakaj bi moral vsake tri mesece nalagat denar, če ga je pa na računu še dovolj.

modelno1 ::


Kakšna je veljavnost moje SIM-kartice?

SIM-kartica je aktivna 90 dni od zadnjega polnjenja. Po preteku 90 dni od zadnjega polnjenja postane SIM-kartica neaktivna. Če SIM-kartice ne napolnite še nadaljnjih 270 dni, se SIM-kartica deaktivira, dobroimetje na vašem računu pa izniči.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

marvin42 ::

modelno1: op sprašuje koliko časa je sim delujoča, če še ni bila aktivirana.
Mostly Harmless

modelno1 ::

Ups, my bad. Sem pogledal na svoj SIM paketek in nikjer ni omenjen rok veljavnosti.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Dtrader ::

Mislim, da ima zapisan datum veljavnosti. Če ne pa mail na Hot, pa bo rešeno takoj.
Bolje da nimaš, ko gre gor, kot da imaš, pa gre dol :)

SmeskoSnezak ::

Sheteentz je izjavil:

MArkusPrimus je izjavil:

Storitev se izklopi, če po 3 mesecih od aktivacije ne napolniš računa. Torej, daš recimo vsake 3 mesece gor 50 EUR in uporabljaš storitev nemoteno...

Da ni tako, da se izključi, če si tri mesece brez sredstev na računu? Jaz bi lahko dal na račun 84€ in bi mi celo leto vsak mesec trgalo 7€ za mini tarifo. Ne vem, zakaj bi moral vsake tri mesece nalagat denar, če ga je pa na računu še dovolj.

Kaj pa ce das na racun 10eur in vsake tri mesece gor nalozis 10eur? To je za nekoga, ki bi zelel minimalno uporabljat to SIM. A to bi delovalo, se posebej za prejemanje klicev, itd?
@ Pusti soncu v srce... @

MrStein ::

modelno1 je izjavil:


Kakšna je veljavnost moje SIM-kartice?

SIM-kartica je aktivna 90 dni od zadnjega polnjenja. Po preteku 90 dni od zadnjega polnjenja postane SIM-kartica neaktivna. Če SIM-kartice ne napolnite še nadaljnjih 270 dni, se SIM-kartica deaktivira, dobroimetje na vašem računu pa izniči.

Popravek: Dobroimetje vam vrnemo, inšpektoratu pa plačamo kazen. Razen če ste ovca in nam prepustite svoj denar.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jb_j ::

Sheteentz je izjavil:

MArkusPrimus je izjavil:

Storitev se izklopi, če po 3 mesecih od aktivacije ne napolniš računa. Torej, daš recimo vsake 3 mesece gor 50 EUR in uporabljaš storitev nemoteno...

Da ni tako, da se izključi, če si tri mesece brez sredstev na računu? Jaz bi lahko dal na račun 84EUR in bi mi celo leto vsak mesec trgalo 7EUR za mini tarifo. Ne vem, zakaj bi moral vsake tri mesece nalagat denar, če ga je pa na računu še dovolj.



glede na to, da imajo poceni tarife brez naročnine, bi najbrž lahko tako naredili:
naložiš budget za celo leto, in ti potem mesečno trgajo.

npr.: evo vam 120EUR.
zdj pa mam tarifo za 10EUR za celotno leto. (pa še pogodb ni treba pisat, in različnih klavzul sprejmat)
neomejeni klici+smsi in 20gb podatkov na mesec v sloveniji

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

Gregex ::

Kaj v stavku, da moraš na 3 mesece polniti ni razumljivo?

MArkusPrimus ::

Tudi lahko, ampak sem mislil, da je v igri Hot wifi2go, drugače pa ni težave. Če se ne aktivira paket se uporablja HOT start po porabi.

SmeskoSnezak je izjavil:

Sheteentz je izjavil:

MArkusPrimus je izjavil:

Storitev se izklopi, če po 3 mesecih od aktivacije ne napolniš računa. Torej, daš recimo vsake 3 mesece gor 50 EUR in uporabljaš storitev nemoteno...

Da ni tako, da se izključi, če si tri mesece brez sredstev na računu? Jaz bi lahko dal na račun 84€ in bi mi celo leto vsak mesec trgalo 7€ za mini tarifo. Ne vem, zakaj bi moral vsake tri mesece nalagat denar, če ga je pa na računu še dovolj.

Kaj pa ce das na racun 10eur in vsake tri mesece gor nalozis 10eur? To je za nekoga, ki bi zelel minimalno uporabljat to SIM. A to bi delovalo, se posebej za prejemanje klicev, itd?

Sheteentz ::

Očitno sem sam narobe razumel pogoje uporabe. So pa kretenski za popizdit. Če prav razumem: če imam na hot računu naloženih 50€ in mi vsak mesec trga dol 7€ za mini račun, bom moral po treh mesecih vseeno gor naložit denar, čeprav je na računu še za par mesecev sredstev? Koji kurac je to?

Bezukhoff ::

Biznis. Biznis je tole. :))

brez-imenko ::

MrStein je izjavil:

modelno1 je izjavil:


Kakšna je veljavnost moje SIM-kartice?

SIM-kartica je aktivna 90 dni od zadnjega polnjenja. Po preteku 90 dni od zadnjega polnjenja postane SIM-kartica neaktivna. Če SIM-kartice ne napolnite še nadaljnjih 270 dni, se SIM-kartica deaktivira, dobroimetje na vašem računu pa izniči.

Popravek: Dobroimetje vam vrnemo, inšpektoratu pa plačamo kazen. Razen če ste ovca in nam prepustite svoj denar.

Sem kaj spregledal? Kje si lahko preberem podrobnosti?
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Sheteentz ::

Pogoji uporabe na strani 9:

5. POLNITEV HoT RAČUNA, VREDNOSTNICA IN PORABA DOBROIMETJA
2. HoT SIM kartica je aktivna devetdeset (90) dni od zadnjega polnjenja HoT računa - v tem primeru gre za
Aktivnega uporabnika. V kolikor v tem času Uporabnik ne polni svojega HoT računa vsaj enkrat, po izteku
veljavnosti aktivnega HoT računa Uporabnik ne more več uporabljati storitev, navkljub morebitnemu
dobroimetju na HoT računu
, razen za Klice v sili - tak HoT račun je neaktiven.

Tale njihova razlaga je ful smotana. Če prav razumem, moraš v vsakem primeru, tudi če še imaš na računu sredstva, s katerim bi plačeval izbrani paket, račun napolnit. Na računu bi človek lahko imel miljavžnt evrov, s čimer bi imel dovolj sredstev za nebroj mesecev mini paketa, ampak ne, vseeno moraš vsake tri mesece na račun nalagat denar.

MrStein ::

brez-imenko je izjavil:

MrStein je izjavil:

modelno1 je izjavil:


Kakšna je veljavnost moje SIM-kartice?

SIM-kartica je aktivna 90 dni od zadnjega polnjenja. Po preteku 90 dni od zadnjega polnjenja postane SIM-kartica neaktivna. Če SIM-kartice ne napolnite še nadaljnjih 270 dni, se SIM-kartica deaktivira, dobroimetje na vašem računu pa izniči.

Popravek: Dobroimetje vam vrnemo, inšpektoratu pa plačamo kazen. Razen če ste ovca in nam prepustite svoj denar.

Sem kaj spregledal? Kje si lahko preberem podrobnosti?

Poguglaj.
Lahko po mojem imenu, sem že ne vem kolikokrat pisal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mat xxl ::

Hvala za pomoč, torej, če je domneva, da še ne aktivirana Sim ka nikoli ne propade, sam pa rabim zadevo res le za morebitno redundanco, če se optika na T2 vsuje v podjetju, potem je res najbolje imeti v predalu eno sim ko neaktivirano, če T2 pade ( do sedaj v 10 letih 2 x) pa potem z Paypalom kupiš še dobroimetje ali pa grem do prvega Hoferja in nabavim, ker ja mi ni noben problem, če uro ali dve ni linij, več pa težko zdržimo, ker mednarodno poslujemo.

Hvala forumašem za pomoč .

Dtrader ::

Zavedat se je treba, da je Hot predplačniški sistem, ki v vsakem primeru zahteva polnjenje na 90 dni, neglede na višino sredstev na računu. To je poznano že 20 let in ne vem zakaj se nekateri razburjate glede tega načina.
Vsekakor pa je Hot daleč pred vsemi konkurenčnimi predplačniškimi paketi (urejanje vsega preko interneta)
Seveda pa je manj primeren za nekoga, ki ne porabi 5€ na 90 dni.
Bolje da nimaš, ko gre gor, kot da imaš, pa gre dol :)

Sheteentz ::

Dtrader je izjavil:

Zavedat se je treba, da je Hot predplačniški sistem, ki v vsakem primeru zahteva polnjenje na 90 dni, neglede na višino sredstev na računu. To je poznano že 20 let in ne vem zakaj se nekateri razburjate glede tega načina.

Torej gre za 20 let staro neumnost.

cekr ::

Ne ni neumnost. Operater se mora iz nekaj financirat.
Ne moreš nafilat 5€ potem pa vlečt za vekomaj.
Operater ni socialna ustanova. Mobilna številka pa ni nujno zlo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Veron ::

To drži, vendar scenarij, da si ljudje naložijo 100eur na račun in imajo vključeno samodejno podaljšanje bi lahko bila "izjema". Oz. sistem bi lahko spremenili da deluje 90dni od zadnje aktivacije (samodejana aktivacija paketa je tako ali tako na 30dni).

Samael ::

Telekom je to neumnost dokaj elegantno in še vedno dobičkonosno rešil s podaljšanje veljavnosti računa Mobi brez polnitve za ceno 1,52 EUR

Pač treba je razumeti, da vse sim kartice iz tega ali onega razloga niso resnično aktivne oz. ne kurijo dobroimetja. Dandnes pri vseh dual sim telefonih (s sekundarno sim kartico) itd. je tega najbrž vedno več.
V tem kontekstu se v primeru, da želiš obdržati to sim kartico in/ali številko teh 5 + 5 + 5 + 5 eur ... nabira v nedogled. S strani mene kot uporabnika, mi je smiselneje vsake tri mesece od vplačanega dobroimetja za podaljšanje pokuriti teh 1,52EUR kot to omogoča telekom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

cekr ::

Imaš pa polno ljudi, ki imajo sim kartico samo zato, da jih nekdo pokliče. Sami ne delajo nobenega prometa.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Samael ::

cekr je izjavil:

Imaš pa polno ljudi, ki imajo sim kartico samo zato, da jih nekdo pokliče. Sami ne delajo nobenega prometa.


In?
Tudi moja sekundarna mobi kartica ga ne. Vsakih 9 mesecev naložim 5 eur in od tega na vsake tri mesece pokurim 1,52 EUR za podaljšanje veljavnosti mobi kartice. Če bi to omogočal HOT bi imel mogoče to številko pri hotu, tako pa ostaja pri telekomu, ki pač to omogoča.
Vsak profit je boljši kot nobeden.

cekr ::

Ja? Operaterju dejaš nek dohodek od tvoje sim kartice. Ne vem, kje vidiš problem. Hofer ima pač drugačno politiko.
5€/3=1,67€/mesec. Skoraj isti šmorn. Samo, da ti pri Hoferju za naprej ostane 5€, pri Telekomu pač ne.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

rokp ::

... samo, da on porabi 1,52 EUR na tri mesece in ne na enega ...

mimo ::

Mogoče obstaja kakšen način kako predčasno - pred iztekom 30 dni izklopit tarifo in vključit novo? Porabil sem vse podatke pa bi rad aktiviral novo tarifo.

VrtniPalcek ::

Pokličeš na Hot in lepo prosiš. Drugače se ne da.

Dtrader ::

medeks, sporoči če ti je uspelo aktivirat
Bolje da nimaš, ko gre gor, kot da imaš, pa gre dol :)

pepiw ::

mimo je izjavil:

Mogoče obstaja kakšen način kako predčasno - pred iztekom 30 dni izklopit tarifo in vključit novo? Porabil sem vse podatke pa bi rad aktiviral novo tarifo.

VrtniPalcek je izjavil:

Pokličeš na Hot in lepo prosiš. Drugače se ne da.


O, pa se da tudi drugače in to kar preprosto. ;)

Na kartici moraš imeti naloženo dovolj sredstev za tarifo, ki jo imaš aktivirano. Ko ali če predčasno (pred iztekom 30 dni) porabiš zakupljene količine, se samodejno ponovno aktivira ta ista tarifa.
V kolikor pa želiš zamenjati tarifo, to storiš na spletni strani hot.si:
1. prijaviš se s številko na kateri želiš spremeniti tarifo
2. klikneš Tarife in tam ti piše Vaša tarifa, na desni strani greš z miško na rdeči gumb Veljaven, ki se spremeni v Deaktiviraj in klikneš
3. izbereš novo tarifo in jo aktiviraš
Po izteku 30 dni, oziroma, če prej porabiš zakupljene količine, se bo samodejno izklopila stara tarifa in vklopila nova.

To je to. Osebno sem to sam naredil in deluje v nulo.

Dtrader ::

Bravo!
Bolje da nimaš, ko gre gor, kot da imaš, pa gre dol :)

TR52 ::

Pozdravljeni
Zanima ne če je mogoče imeti dve SIM na eno številko,ena router druga telefon, mogoče se da klonirati SIM?

MadMen ::

ne

broken/link ::

kaj ne? seveda se da met drugi sim.
https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

sprašuje za hofer telekom in ne za telekom slovenije
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

broken/link ::

uf, se posipam s pepelom, spregledal naslov teme.

barakus ::

Ali bo HOT roaming v tujini (EU) delal sam od sebe ali so potrebne kakšne posebne nastavitve / postopki?

MArkusPrimus ::

@TR52, enq simka, ena številka. Lahko pa dve simki, dve številki in upravljaš preko istega accounta.

@barakus. Če želiš koristiti enote iz paketa, si ga aktiviraj, potem moraš zaradi možnosti zlorab izpolniti https://www.hot.si/login/


Potem pa veselo v EU.

Zgodovina sprememb…

bMozart ::

@cekr: Gre se predvsem zato, da daš gor 200€ in mirno pozabiš na polnjenje za 1 leto. V primeru da je gor dovolj denarja in je SIM aktivna bi pač moralo podaljševati paket (odštevati denar). Kot je Sheteentz napisal, pač 20 let stara neumnost, ko so bli še drugi cajti in je bilo to normalno :). Če jim pošljemo dovolj pritožb oz. zahtevkov, jo mogoče odpravijo.
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

Heisenberg ::

bMozart je izjavil:

@cekr: Gre se predvsem zato, da daš gor 200€ in mirno pozabiš na polnjenje za 1 leto. V primeru da je gor dovolj denarja in je SIM aktivna bi pač moralo podaljševati paket (odštevati denar). Kot je Sheteentz napisal, pač 20 let stara neumnost, ko so bli še drugi cajti in je bilo to normalno :). Če jim pošljemo dovolj pritožb oz. zahtevkov, jo mogoče odpravijo.


Dvomim da boš kaj dosegel.

Hofer sigurno ne služi na veliko s telefonijo in jim je to bolj dodatna ponudba in imiđ.

Glavno jim je da ČIM VEČKRAT prideš v trgovino napolniti (večina verjetno kupi v trgovini) in zdraven še kaj novega odkriješ in kupiš.

Čudno da nimajo samo te možnosti nakupa dobroimetja in še to na največ 1 mesec.

ivanuscha ::

Tudi jaz sem ostal na Izimobilu ravno zaradi opcije podaljšanja za 1 leto. In to pri polnjenju za 25€. Tukaj HoT šepa...

bMozart ::

Ja to pa itak, da te probajo čim večkrat spravit v trgovino, samo dvomim, da je to pravi način :). Prej bodo kakšno stranko izgubil zarad tega kot pridobil...
Se pa strinjam, da je to bolj imiđ, oz. dodatna prikrita reklama.
I NEED The Point of View Gun effectible on girls too! And then...

dev ::

Sem mel ta problem - na računu več kot dovolj za podaljšanje aktivnega paketa in dobil opozorilo, da se bo SIM kartica izključila. Sem poslal mail na podporo in so mi podaljšali veljavnost SIM kartice brezplačno z obrazložitvijo, da je sistem avtomatiziran in da če se še to ponovi naj pošljem ponovno mail in mi bodo podaljšali ročno. Naj več ljudi s tem zateži, pa bodo mogoče ugotovili, da je ročno zamudno.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

NiKeC ::

Ko sem bil še na Hotu (zgubili so me zaradi enot v tujini), se je dalo napolniti tudi za 1€. Pogoj, da si imel na računu več kot 2€. Nastavil sem si avtomatsko polnjenje preko plačilne kartice, kjer je kot avtorizacijo zaračunalo 1€, ki se je potem dodal na Hot račun. Po tem prekličeš avtomatsko polnjenje in vajo ponoviš čez 3 mesece. Mislim, da bi to še moralo delovati kot nek workaround.

brez-imenko ::

dev, NiKeC, na tak prispevek pa čakal že dolgo. Torej hipotetično gledano, ker sam SIM kartico uporabljam po večini za pripravljenost in iz nje ne kličem bi mi ostajali denarji na tej SIM kartici in bi lahko zgolj samo z elektronskim sporočilom prosil za brezplačno podalšanje po vsakih 90ih dneh, da številka nebi postala neaktivna?

Sem že imel problem na IZImobilu nekaj časa nazaj, dokler niso zrihtal neke avtomatike za podalševanje aktivnosti računa brez polnitve, se mi je denar tam nabral.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Zgodovina sprememb…

nsa_ag3nt ::

Prestavi se na bob 4c in dobival dobil račun po 0 eur.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

brez-imenko ::

Imaš prav. Tudi ta ni slaba sedaj, ko je na voljo tudi omrežje od A1, prej si nisem mogel pomagati z ničemer.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez
««
48 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HoT, bob, Izi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
578924 (4508) zobnik
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649759 (12087) V-i-p
»

Vzamemo Bob ali Hot Telekom ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6116075 (10036) Lonsarg
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15440743 (17089) VrtniPalcek
»

Znane cene Hoferjeve mobilne telefonije HoT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9035550 (23859) AštiriL

Več podobnih tem