» »

HOT - Hofer Telekom

HOT - Hofer Telekom

Temo vidijo: vsi
««
47 / 76
»»

Carjou ::

Mi lahko kdo odgovori na zgorno vprašanje, ker se na telefonsko sploh nejavijo.

MArkusPrimus ::

Simon, kupis WIFI2GO v Hofer trgovini. V paketu dobiš wifi modem, sim HOT in 200GB interneta. Daš 29.90 eur ob prvem nakupu, uporabljas ob aktivaciji 30 dni in nato za 200 GB interneta plačuješ 14,99eur. Jaz ga imam in ga uporabljam za firmo, ker imam veliko video vsebin, da ne kurim interneta iz mobilnega paketa. Sem zadovoljen. Je pa enostaven za uporabo.

Carjou je izjavil:

Zdravo,
ker mi pri A1 zmankuje interneta pri Domačem net se zanimam za nakup Wifi2Go, ki bi ga uporabljal, ko bi zmanjkalo pri A1. Zato me zanima kako Hot sploh deluje, torej kupim Wifi2Go in na to Sim kartico si naložim npr. 100€. Potem, ko mi zmanjka interneta pri A1 lahko aktiviram Hot, ki velja 30 dni. Kaj pa potem po tridesetih dneh, mi avtomatsko od teh 100€ vzame 15€ in podalša za nadaljnih 30 dni ali lahko to sotrim sam?

Naprimer 1 mesec bi aktiviral Hot potem morda 2 meseca nebi potreboval, potem bi spet potreboval 1 mesec... In ali so kakšne omejitve, kdaj sim kartica zapade, če nebi uporabljal par mescev.

Lep pozdrav, Simon


Neomejeno delovanje? Neomejenega interneta ni. Pri HOT mas recimo za 14,99 eur poleg neomejenih klicev in smsjev 50GB.

MadMen je izjavil:

A nebi blo ceneje da dobiš na A1 kakšno ponudbo za neomejeno delovanje?

Zgodovina sprememb…

MArkusPrimus ::

Ja če jih ni na zalogi pridejo, ker naceloma kot berem vse pokupijo v parih dneh.

Carjou je izjavil:

Sem klical, pa mi je rekla, da trenutno ne.

zez ::

@Carjou Kartica je aktivna še 3 mesece po zadnji polnitvi, potem ne več, ne vem pa če to pomeni tudi da dokončno propade ali kako. To se ti potem splača še najbolj kupit vrednostnico v Hoferju za 5 eurov, ki je najnižja in tako podaljšat aktivnost kartice. Glede podaljševanja paketa je pa tako, če imaš dovolj denarja na računu in če imaš izbran paket se ti avtomatsko podaljša v naslednji mesec in dolj pobere denar. Ker pa ti ne bi imel to rad vsak mesec moraš vmes spremenit paket na Hot Start (plačilo po porabi)... kolikor jaz razumem, je čisto vseeno, kdaj izbereš ta Hot Start paket, lahko en dan po aktivaciji ali pa nekje vmes ali pa en dan pred aktivacijo tega paketa za 200 giga. Ker če prav vem te paketi od Hoferja veljajo 30 dni in kar ti vmes izbiraš pakete nima nič vpliva v teh 30 dneh, ampak je važn samo kater paket imaš izbran na dan ponovne aktivacije oz. podaljšanja paketa po 30 dneh. Naj me pa kdo popravi, če ima izkušnje s tem :)

Carjou ::

Super, hvala vam za odgovore. Bom sel danes kupil.

Lp

Mlchk ::

Včeraj sem kupil, stvar dela odlično. Edino kar bi še rad je to, da bi ta WiFi odjemal in naprej pošiljal Linksys WRT54gl (z DD-WRT), po kablu dalje do ostalih računalnikov. Včeraj precej poskušal in nikakor ni uspelo. Pomoč?

cortez ::



pa pusti alcatel midi na defoltu, ker zgublja nastavitve.

Mlchk ::

Hej,

ravno malo preden si mi postal link, mi je uspelo vzpostaviti zadevo.

Pravzaprav je edina slabost, da Alcatel zgublja nastavitve in si obsojen na default SSID in password.

Zaenkrat pa zelo zadovoljen, tudi zvečer deluje po navedeni hitrosti, zdaj čakam samo še na slabo vreme. :D

LP,
Tine

MadMax ::

Tu Ve kdo kako flešat, prevsem kje dobit file za alcatel modem (hot hofer) so omenjeni FW za modem iz škrniclja. Tazadnji je star manj kot en mesec.
So s kakim novejšim od originalnega morda popravili to slabost, sklerotičnost modema?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Mlchk ::

Zanima tudi mene. To, da bi bila sklerotičnost modema popravljena, bi bilo res bomba.

KTr1sk ::

MadMax je izjavil:

Tu Ve kdo kako flešat, prevsem kje dobit file za alcatel modem (hot hofer) so omenjeni FW za modem iz škrniclja. Tazadnji je star manj kot en mesec.
So s kakim novejšim od originalnega morda popravili to slabost, sklerotičnost modema?


kaj to pomeni,da ne deluje če daš sim kartico od drugega operaterja je treba prej FW zamenjat...imel bi ga za HR Vip internet za na morje,..kdo preizkusil?
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

mimo ::

Se opravičujem, če je bilo že odgovorjeno. Zanima me če ima še kdo težave s prenosom podatkov na Hrvaškem prek hot-a. Sprobal sem že vsa omrežja in povežem se lahko na vse. Tudi klci in sms delujejo kot je treba. Prenos podatkov pa ne deluje. Je mogoče kriv telefon?
Če kdo pozna ta problem naj prosim pomaga.

Hvala in lp

MadMen ::

APN nastavitve si preveril?

WaterBoy ::

pozdravljeni

Nekaj me zanima glede polnjenja. Hot sim kartico imam vstavljeno v ruter in preko njega delim internet. Čez nekaj dni mi bo poteklo 30 dni od prve polnitve (paket HOT Giga). Kako najbol enostavno napolnim telefonsko da bom imel spet internet in naprimer, če ne želim nekaj časa uporabljati interneta, lahko preprosto ne napolnim računa in ko se bo pojavila potreba, napolnem in delovalo bo naprej.

In še nekaj. Trenutno mi v aplikaciji piše: Trenutno stanje 2 eur. To so mi verjetno zaračunali ker sem prehitro šel na internet in še nisem aktiviral paketa, kako to sedaj plačam

Hvala

MArkusPrimus ::

Po vsej verjetnosti nimaš pravilnih nastavitev na telefonu. Pokliči na 00386 69 699 699 pa ti bodo pomagali.

mimo je izjavil:

Se opravičujem, če je bilo že odgovorjeno. Zanima me če ima še kdo težave s prenosom podatkov na Hrvaškem prek hot-a. Sprobal sem že vsa omrežja in povežem se lahko na vse. Tudi klci in sms delujejo kot je treba. Prenos podatkov pa ne deluje. Je mogoče kriv telefon?
Če kdo pozna ta problem naj prosim pomaga.

Hvala in lp

rozman ::

Za obdobje faksa grem živet na Ptuj in bom nabavil Hofer Giga, torej 200GB LTE interneta. V stanovanju mi čez dan lovi 20/15 s telefonom (HOT Maxi brez LTE opcije), kar mi ustreza.
Kakšen LTE modem potrebujem, bo tisti, ki ga dobim v Škniclju za 30€ dovolj, ali je bolje kupiti modem posebej? Nanj bo nonstop povezan namizni računalnik, laptop in vsaj 1 telefon. Mogoče priklopim gor celo router.

Kaj bi bilo najbolje?

Dimnik ::

WaterBoy je izjavil:

pozdravljeni

Nekaj me zanima glede polnjenja. Hot sim kartico imam vstavljeno v ruter in preko njega delim internet. Čez nekaj dni mi bo poteklo 30 dni od prve polnitve (paket HOT Giga). Kako najbol enostavno napolnim telefonsko da bom imel spet internet in naprimer, če ne želim nekaj časa uporabljati interneta, lahko preprosto ne napolnim računa in ko se bo pojavila potreba, napolnem in delovalo bo naprej.

In še nekaj. Trenutno mi v aplikaciji piše: Trenutno stanje 2 eur. To so mi verjetno zaračunali ker sem prehitro šel na internet in še nisem aktiviral paketa, kako to sedaj plačam

Hvala


2e imaš na računu v dobrem, nič ni treba plačat
Polniš lahko tako, da kupiš v hoferju vrednostnico ali pa z paypal, kreditno kartico, izbereš pa enkratno polnjenje ne avtomatsko...aktiviraš pa paket kadar želiš, do takrat pa imaš tarifo start

WaterBoy ::

Aha
Hvala za pojasnilo Ale123.

@rozman
Jaz uporabljam on ruter ki je bil v vrečki in za kratke razdalije je dober. Hutro boš pa izgubil signal, slabo nese čez stene.
Kolega ma ta ruter: https://www.mishop.si/xiaomi-mi-wifi-3-... in ima tudi usb vhod. Doma sem našel še usb ključek z prostorom za sim kartico in bom enkrat namontiral skupaj in probal če deluje

rozman ::

Ima kdo Huawei B593?
Za 50€ ga dobim novega na ebayu brez poštnine v Nemčijo. Tistih par evrov, ki bi jih prišparal, če kupim ta modem/router nima veze.

Bi se B593 bolj splačal kot Alcatel modem + router s strani performanca in zanesljivosti?

WaterBoy ::

Še vedo rabiš usb z sim kartico da ga not vtakneš. Pomoje se vse bol splača kot ta alcatel, ker doseg ima res osnovni. Ena mal večja soba in to je to

rozman ::

@WaterBoy a ni B593 modem, vtakneš SIM kartico notri in je to to? Ne potrebuješ nobenega dodatnega USBja, al sm kj sfalu?

WaterBoy ::

A veš da ne bi vedel. Sem samo na hitro slike pogledal in videl da ima USB priklop pa sem sklepal da je temu tako, da potrebušej še zraven

errhec ::

Glede na podatke na TEJLE strani ima prostor za SIM kartico.
dd

recmajkemi ::

mimo je izjavil:

Se opravičujem, če je bilo že odgovorjeno. Zanima me če ima še kdo težave s prenosom podatkov na Hrvaškem prek hot-a. Sprobal sem že vsa omrežja in povežem se lahko na vse. Tudi klci in sms delujejo kot je treba. Prenos podatkov pa ne deluje. Je mogoče kriv telefon?
Če kdo pozna ta problem naj prosim pomaga.

Hvala in lp


Kot omenjeno malo nazaj po temi se mi je isto pripetilo nekaj časa nazaj. Nekaj dni je prenos deloval potem pa konec, tri dni nisem mogel vzpostaviti podatkovne povezave dokler nisem prečkal meje s Slovenijo.
V tej državi vsi vedo za vse svinjarije, ki se dogajajo.
Ko pa vprašaš, kdaj so prijavili kako stvar pa črički.
Če veš, obišči & prijavi na; e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=2377

-ninja-91- ::

pa imate prave APN nastavitve? jz sm samo to poštimal in je prec delalo spet kot urca naprej

smolep ::

mimo je izjavil:

Se opravičujem, če je bilo že odgovorjeno. Zanima me če ima še kdo težave s prenosom podatkov na Hrvaškem prek hot-a. Sprobal sem že vsa omrežja in povežem se lahko na vse. Tudi klci in sms delujejo kot je treba. Prenos podatkov pa ne deluje. Je mogoče kriv telefon?
Če kdo pozna ta problem naj prosim pomaga.

Hvala in lp


Tudi jaz nisem mogel uporabljati podatkov na Hrvaškem. Opravil sem cca. 10 klicev na podporo. Poizkušali smo vse mogoče od resetiranja telefona, ponovne instalacije profila,...in še in še. Nič ni pomagalo. No, vsaj zgornje meje paketa nisem presegel :) Imam pa iphone 3GS.

Če kdo kaj ve na to temo se priporočam tudi jaz.

~Panter~ ::

Pozdravljeni.
Zanima me, če ima kdo na HoT omrežju telefon z OS Windows Mobile 10, ter mu OK delujejo MMSi?
Žena je namreč prešla na to omrežje in sedaj lahko pošilja MMSe, ne more pa jih prejeti. Telefon je Microsoft Lumia 950.
APN za internet ter MMSe sem nastavil po teh navodilih: https://www.hot.si/rocne_nastavitve_03_...

 MMS 1

MMS 1


 MMS 2

MMS 2


 MMS 3

MMS 3

Pogum ni odsotnost strahu, je le sodba, da je nekaj drugega pomembneje od strahu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ~Panter~ ()

krofko ::

Lahko potrdim, da jih ne moreš prejeti. OS Windows Phone 10, telefon Lumia 535. Pa tudi prej na 8.1 ni delalo.

mirkuma ::

Jp prijem MMS na HoT ne deluje z Windows Phone OS.
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

mimo ::

mimo je izjavil:

Se opravičujem, če je bilo že odgovorjeno. Zanima me če ima še kdo težave s prenosom podatkov na Hrvaškem prek hot-a. Sprobal sem že vsa omrežja in povežem se lahko na vse. Tudi klci in sms delujejo kot je treba. Prenos podatkov pa ne deluje. Je mogoče kriv telefon?
Če kdo pozna ta problem naj prosim pomaga.

Hvala in lp


Sem poklical hot pa je bilo treba samo apn nastavitve spremenit. Zdaj deluje, kot je treba.

Hvala za pomoč

smolep ::

Kaj pa v mojem primeru, ko imam iPhone 3GS? Ta pusti nastavljati APN le če ima operater tako označeno. Meni npr. ne pusti in nimam možnosti ročne nastavitve. Vse kar mi ponudi je instalacija profila (certifikata), ki mi ga pošlje HoT. Vendar žal za podatke vseeno ni dovolj očitno.

Če se komu kaj sanja se priporočam, ker na njihovi podpori jim tudi ni :)

Nikonja ::

Hitro vprašanje. ali Moneta dela z HOT-om?

se opravičujem če je že bilo debatirano ampak nimam energije brat 47 strani.

Samael ::

Ne, pri HOT.si ni opcije uporabe monete, niti je nimajo namen uvesti.
Pač predplačniški sistem ...

Cifix63 ::

Mlchk je izjavil:

Včeraj sem kupil, stvar dela odlično. Edino kar bi še rad je to, da bi ta WiFi odjemal in naprej pošiljal Linksys WRT54gl (z DD-WRT), po kablu dalje do ostalih računalnikov. Včeraj precej poskušal in nikakor ni uspelo. Pomoč?


@Mlchk
bi te prosil, da mi napišeš korake kako naj pridem do tega kar si naredil...namreč rad bi naredil to isto.
Imam enaki Linksys WRT54 ruter (z DD-WRT) in pa ta hoferjev hot wifi paket 200 GB.
Lepa ti hvala.

Cifix63 ::

smolep je izjavil:

mimo je izjavil:

Se opravičujem, če je bilo že odgovorjeno. Zanima me če ima še kdo težave s prenosom podatkov na Hrvaškem prek hot-a. Sprobal sem že vsa omrežja in povežem se lahko na vse. Tudi klci in sms delujejo kot je treba. Prenos podatkov pa ne deluje. Je mogoče kriv telefon?
Če kdo pozna ta problem naj prosim pomaga.

Hvala in lp


Tudi jaz nisem mogel uporabljati podatkov na Hrvaškem. Opravil sem cca. 10 klicev na podporo. Poizkušali smo vse mogoče od resetiranja telefona, ponovne instalacije profila,...in še in še. Nič ni pomagalo. No, vsaj zgornje meje paketa nisem presegel :) Imam pa iphone 3GS.

Če kdo kaj ve na to temo se priporočam tudi jaz.



Res škoda, da je paket omejen zgolj na ta naš majhen prostor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cifix63 ()

bajsibajsi ::

Cifix63 je izjavil:

smolep je izjavil:

mimo je izjavil:

Se opravičujem, če je bilo že odgovorjeno. Zanima me če ima še kdo težave s prenosom podatkov na Hrvaškem prek hot-a. Sprobal sem že vsa omrežja in povežem se lahko na vse. Tudi klci in sms delujejo kot je treba. Prenos podatkov pa ne deluje. Je mogoče kriv telefon?
Če kdo pozna ta problem naj prosim pomaga.

Hvala in lp


Tudi jaz nisem mogel uporabljati podatkov na Hrvaškem. Opravil sem cca. 10 klicev na podporo. Poizkušali smo vse mogoče od resetiranja telefona, ponovne instalacije profila,...in še in še. Nič ni pomagalo. No, vsaj zgornje meje paketa nisem presegel :) Imam pa iphone 3GS.

Če kdo kaj ve na to temo se priporočam tudi jaz.



Res škoda, da je paket omejen zgolj na ta naš majhen prostor.


Saj ni.

Jaz sem moral v nekaterih EU drzavah za delovanje prenosa podatkov restartati telefon, kljub temu, da je prikazovalo ustrezno gostiteljevo omrezje (npr. v Romuniji Vodafone).

hogor ::

krofko je izjavil:

Lahko potrdim, da jih ne moreš prejeti. OS Windows Phone 10, telefon Lumia 535. Pa tudi prej na 8.1 ni delalo.


offtopic: kako si Windows Phone 10 spravil na 535? imam 820 in po uradnih kanalih ne gre. si zadovoljen?

cortez ::

Windows Insider Program

Sheteentz ::

Meni so tudi podatki delali v Italiji in na Hrvaškem. Bo očitno treba menjat telefon.

Mlchk ::

Hej,

pred časom sem že pisal, da sem si naštimal WRT54GL kot repeater. Skratka, dela z deklariranih 20/5.

Zdaj sem uporabil NanoStation2 (ki sem ga prej uporabljal za nek drug wifi net) ter ga skonfiguriral kot 'Station',
iz NanoStationa pa gre naprej UTP v WRT54GL, naprej pa vse povezano kot je bilo prej, ko je bil WRT54GL 'repeater',
zdaj pa je v funkciji normalnega routerja.

Zdaj dosegam 15/5, poskusil sem že morje nastavitev in vedno isto. Ni kvaliteta signala, ker je signal do konca.

Kje je napaka?

LP,
T.

krofko ::

hogor je izjavil:

krofko je izjavil:

Lahko potrdim, da jih ne moreš prejeti. OS Windows Phone 10, telefon Lumia 535. Pa tudi prej na 8.1 ni delalo.


offtopic: kako si Windows Phone 10 spravil na 535? imam 820 in po uradnih kanalih ne gre. si zadovoljen?


Je že kar nekaj časa nazaj. Na spletni strani imaš povezavo do aplikacije, ki preveri ali je telefon ustrezen. In ti potem ponudi nadgradnjo na 10-ko. Mogoče je največja razlika, da je brskalnik bolj sodoben. Nalaganje je približno tam, tam. Je pa res, da telefon pretežno uporabljam za telefoniranje in internet.

Bezukhoff ::

A še komu today štrajka internetz, zdajle v popoldanski uricah, a? Skratka, odpre, ali pa tudi ne odpre strani, dokler ne refreshnem parkrat. :))

Flushnil DNS, restartal network, no change. :))

tikitoki ::

Meni strajka vecina strani.

Heisenberg ::

Lahko prosim nekdo ki ima WiFi2Go zalaufa speedtest.net in javi koliko vleče?

Ter ali je povezava OK za Torrente ?

Zgodovina sprememb…

Bezukhoff ::

Stran mi sicer odpre, ko pa klikne go, well, nothing happens. :))

Skratka, serjejo ga gnes. :))

Cifix63 ::

Heisenberg je izjavil:

Lahko prosim nekdo ki ima WiFi2Go zalaufa speedtest.net in javi koliko vleče?

Ter ali je povezava OK za Torrente ?


Pri meni 21/5 Mbs ko dam modemček ven na prosto (to izven špic in pa vso noč), torej ko je senčni del dneva. Kadar pa nastopi špica v porabi, to je od nekje 14. ure pa do 22h zvečer (še posebej izstopa petek) je hitrost seveda nižja, cca med 8-10 Mbs. Če je modem v sobi, to je le slaba 2 m naprej od prej omenjenega, vmes le steklo, je stvar bistveno počasnejša, 2-5 Mbs.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cifix63 ()

Heisenberg ::

Cifix63 je izjavil:

Heisenberg je izjavil:

Lahko prosim nekdo ki ima WiFi2Go zalaufa speedtest.net in javi koliko vleče?

Ter ali je povezava OK za Torrente ?


Pri meni 21/5 Mbs ko dam modemček ven na prosto (to izven špic in pa vso noč), torej ko je senčni del dneva. Kadar pa nastopi špica v porabi, to je od nekje 14. ure pa do 22h zvečer (še posebej izstopa petek) je hitrost seveda nižja, cca med 8-10 Mbs. Če je modem v sobi, to je le slaba 2 m naprej od prej omenjenega, vmes le steklo, je stvar bistveno počasnejša, 2-5 Mbs.



Hvala za podatke!

Zanimivo,da je tako velik padec

Gregex ::

Cifix63 je izjavil:

Heisenberg je izjavil:

Lahko prosim nekdo ki ima WiFi2Go zalaufa speedtest.net in javi koliko vleče?

Ter ali je povezava OK za Torrente ?


Pri meni 21/5 Mbs ko dam modemček ven na prosto (to izven špic in pa vso noč), torej ko je senčni del dneva. Kadar pa nastopi špica v porabi, to je od nekje 14. ure pa do 22h zvečer (še posebej izstopa petek) je hitrost seveda nižja, cca med 8-10 Mbs. Če je modem v sobi, to je le slaba 2 m naprej od prej omenjenega, vmes le steklo, je stvar bistveno počasnejša, 2-5 Mbs.


Pri meni praktično identično, uporabljam pa kar njihov modem alcatel. Očitno odvisno od lokacije do lokacije.

-valvoline- ::

Pri sosedih hude ponudbe, za 6.99e mesecno neomejeni klici,sms + 40gb neta pri 2x standardu. Kapo dol.
https://www.iliad.it/

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

woah, tole je pa res ugodno.
#brezpodpisa
««
47 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spar mobil (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
490149878 (14599) Steinkauz
»

HoT, bob, Izi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
578723 (4307) zobnik
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649221 (11549) V-i-p
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15440313 (16659) VrtniPalcek
»

Znane cene Hoferjeve mobilne telefonije HoT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9035313 (23622) AštiriL

Več podobnih tem