» »

HOT - Hofer Telekom

HOT - Hofer Telekom

Temo vidijo: vsi
««
42 / 76
»»

XS!D3 ::

dev je izjavil:

Tudi moj telefon iphone6 in galaxys2 delujeta BP v avtu s hoferjevo kartico.

iPhone 6 ne podpira rSAP profila tako da v avtu sigurno nimaš sistema, ki dela prek rSAP (remote dostop do SIMa). Pri HSP, kjer se prenaša samo zvok, pa kartica SIM res nima neke vloge, ampak če prav razumem ima @matejo7 prvo (danes ne več tako pogosto) opcijo.

facepalm ::

tudi xiaomi rn4 in mi5 s Hot sim. bt v avtu BP.

zk_eu ::

Za 15 EUR na mesec je pa tole noro (tarifa Hot GIGA):

 Hot GIGA

Hot GIGA



Osebno več ne potrebujem. Ker nisem veliko doma, pa tudi močno dvomim, da bom 200 GB mesečnega prenosa kdaj presegel.

Bravo Hofer (Hot)! In to brez kakršne koli vezave. Čakam še sicer tisto akcijo z Wifi modemom. Trenutno imam za "router" samo en star telefon, ki ima ravno na srečo še LTE :D.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()

jastreb ::

ker ne vemo kdaj bo v hoferju spet akcija z routerjem in ker ne bi rad čakal v nedogled, razmišljam, da bi nabavil nek router preko ebeya, ker so pri slovenskih trgovcih po 100eur.
na kaj je treba paziti pri nakupo lte routerja? a imajo mogoče kakšne blokade glede operaterjev ali omejitve z frekvencami, ki delujejo pri nas?
jastreb

starfotr ::

Najboljši routerji/modemi imajo antene zunaj routerja in priklop za zunanjo anteno in ethernet priklope.

Če se gre za fiksno lokacijo, lahko enostavno montiraš anteno zunaj, jo obrneš v smeri oddajnika in tako zavotoviš stabilen in hitrejši internet tudi v primeru motenj (vreme...).

Če pa ti to ni pomembno, potem pa kupiš anjcenejši in frekvenčno ustrezen modem in se igraš z njim.

jastreb ::

a samo pazim na frekvence ali je pomembno še kaj drugega?
kaj je razlika med lte routerjem za 50 in 100eur?
a kdo pozna že kak model preverjenega routerja nižjega cenovnega razreda?
jastreb

Sheteentz ::

moraš vedet, kaj rabiš: lan, gigabitni lan, ali ti je dovolj le wifi dostopna točka? rabiš tudi eksterne antene?

Bezukhoff ::



Brez zakupljenega LTE-ja, trenutno nekje bolj v rovtah. :))

Skratka, can't fuckin' complain za petnajst ojrof per month. :))

jastreb ::

Sheteentz je izjavil:

moraš vedet, kaj rabiš: lan, gigabitni lan, ali ti je dovolj le wifi dostopna točka? rabiš tudi eksterne antene?


če se lahko preko wifi dostopne točke z računalnikom povežem na službeno omrežje in če lahko downloadam torente, potem mi je to dovolj.
jastreb

starfotr ::

Daj tam v rovtah zamenjaj torrent klienta za kaj boljšega. Qbittorrent ali podobno.

Jastreb, kupi najcenejši modem. Samo tu je vedno, več denarja, več muzike.

jastreb ::

@starfotr, koliko pa je to najcenejši lte router? na mimovrste so po cca 100eur, kar se mi ne zdi poceni v primerjavi z običajnimi routerji, ki so za cca 20-25 eur.
jastreb

tikitoki ::

zk_eu je izjavil:

Za 15 EUR na mesec je pa tole noro (tarifa Hot GIGA):

 Hot GIGA

Hot GIGA



Osebno več ne potrebujem. Ker nisem veliko doma, pa tudi močno dvomim, da bom 200 GB mesečnega prenosa kdaj presegel.

Bravo Hofer (Hot)! In to brez kakršne koli vezave. Čakam še sicer tisto akcijo z Wifi modemom. Trenutno imam za "router" samo en star telefon, ki ima ravno na srečo še LTE :D.


Se strinjam. Ce sam pomislim kak so me lupili pred HOT:).

-ninja-91- ::

Kje bi kot povprečni uporabnik sploh nucal več kot 20Mbps, glede na to da vsi tko ponujajo vklop "višje LTE hitrosti" za doplačilo evra ali dveh ? Mal sm googlal, pa se mi vedno bl zdi, da je vse nad 20 eno preseravanje ki ga ne občutiš.

Zgodovina sprememb…

beta1 ::

Na mobilnih telefonih je to popolnoma res, da več kot 20Mbitov popolnoma ni potrebno.

Za hišni internet (kakršni koli), pa je 20Mbit bogi minimum. Sploh če je več družinskih članov istočasno na netu. Da ne omenjam FullHD streaminga, digital downloadov, torrenti itd...

Pri meni se mesečno naredi cca povprečno 900GB download prometa in 50GB upload prometa.

Jaz sam bi imel teh 200GB mogoče najdalj za 1.5 tedna interneta. Žal tak je.

PS: (Pri nas doma ni facebookov, snapchatov itd..., samo resno delo in entertainment)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: beta1 ()

MrStein ::

-ninja-91- je izjavil:

Kje bi kot povprečni uporabnik sploh nucal več kot 20Mbps, glede na to da vsi tko ponujajo vklop "višje LTE hitrosti" za doplačilo evra ali dveh ? Mal sm googlal, pa se mi vedno bl zdi, da je vse nad 20 eno preseravanje ki ga ne občutiš.

Odvisno.
Včeraj sem hotel flashat telefon, in preden sem lahko začel, je minila ura, ker sem rabil downloada-ti Javo, pa Android SDK, pa driverje, pa sam flash fajl itd...
Danes je vsak download takoj 100 MB ali več. Driver za nVidia grafične je recimo blaznih 415 MB!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

beta1 ::

Pa v preteklosti smo se, bog ne daj, bali da bomo imeli kje kdaj mesečne kvote v GB pri internetu, tako kot so imeli in imajo sploh na zahodu.

Zdaj pa ljudje samo to sklepajo, zato ker je pač par eur ceneje. Ja, OK te.

Čez 10-15Let se bojim, da bo ves net v SLO (tudi optika) na kvotah.

Cenejši paketi bodo imeli kvote. Če pa neboš hotel imet kvote, ali boš drago doplačal ali pa mogel najdražji paket vzet.

ZAPOMNITE SI KAR SEM ZDAJ NAPISAL !!! Ni 2x za rečt da bo tak.

Ta LTE internet je samo testno področje teh kvot.

A1 j pa itak skenslal po 1 letu svoj neomejeni LTE TV preko 4G. (že vejo zakaj)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: beta1 ()

miko22 ::

Mogoče kdo ve, če lahko novo simko uporabiš z dobroimetjem 2€ ali je potrebno takoj napolnit za aktivacijo vsaj 5€?

-ninja-91- ::

Mislm da lahko takoj uporabljaš.

Veron ::

miko22 je izjavil:

Mogoče kdo ve, če lahko novo simko uporabiš z dobroimetjem 2€ ali je potrebno takoj napolnit za aktivacijo vsaj 5€?

Ko kupiš SIM kartico in plačaš 2eur nima nobenega dobroimetja. Klice in smse lahko prejmeš, to je pa to.

;-) ::

Kaj je danes z tem hotom, danes ze 4 ure ni omrezja oz pada... Na dveh karticah. Obmocje slov. Bistrica

Veron ::

Ljubljana - deluje normalno.

OK.d ::

No bomo videli danes na tiskovni, kaj nam bodo še ponudili.
LPOK.d

beta1 ::

Včeraj celo popoldne do 22h ni deloval ne 2G/3G/LTE v SL. Bistrici.

Meni se je bob povezoval v Poljčane, Pragersko in Sl. Konjice.

TILT V BISTERCI!

MArkusPrimus ::

V Ljubljani in na Gorenjskem vse OK.

DINAMIK ::

Evo nove hot tarife https://www.hot.si/tarife.html

 hot

hot

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DINAMIK ()

schurda ::

2 vprašanji imam:
1. V Nemčijo grem za par dni. Bo Hot Giga delal tam z brezžičnim routerjem iz "vrečke"?
2. Zraven sme dobil še eno kartico za Nemčijo. Kaj pa če jo tam aktiviram?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

modelno1 ::

Grdo: znižali količino minut in SMS v EU.

@shurda: HoT Giga ima omogočen prenos podatkov samo v Sloveniji. Lahko pa uporabiš router z nemško kartico.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

schurda ::

Ja, sej to me zanima. Ali bo nemška kartica, ki je bila tudi noter delovala?
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Joseph033 ::

kje se je pa dalo gledati prenos glede novosti v paketih hot.

miko22 ::

modelno1 je izjavil:

Grdo: znižali količino minut in SMS v EU.


Uuuu, pa res. Tisti ki delajo v avstriji, bodo morali malo pazit po novem koliko kličejo tam :)

Joseph033 ::

Kolikor sem prebral na žurnal24 se mi vse tole zdi sramotno,da so za gostovanje v EU znižali količino minut in sms pa tudi prenos podatkov v EU gostovanju bi lahko počasi dvignili ker teh 2,73GB hitro porabiš.

-ninja-91- ::

heh, rekl so da ne bodo dražil paketov, pozabl so pa oment da bodo mogoče oklestili te pakete pri nespremenjeni ceni :D

strom_15 ::

Pojasnilo v zvezi z izdano odločbo družbi HoT mobil


Četrtek, 24.05.2018

Zaradi različnih interpretacij v javnosti glede odločbe, ki jo je agencija pred dnevi izdala družbi HoT mobil d.o.o, želi agencija pojasniti, da je 17. maja 2018 skladno z veljavnimi uredbami EU izdala odločbo omenjeni družbi na podlagi njene vloge. HoT mobil je podal vlogo za zaračunavanje pribitka, agencija pa jo je odobrila in izdala odločbo za obdobje 12 mesecev.

Agencija poudarja, da z odločbo ni omejila količine SMS, klicev in podatkov, temveč je odobrila zaračunavanje pribitka za navedene storitve nad porabo določene količine. HoT mobil bo tako lahko uporabnikom posameznih tarif nad določeno porabo SMS, klicev in podatkov zaračunaval pribitek največ v višini, ki je določen v odločbi. To pomeni, da HoT mobil ni zmanjšal količine vključenih storitev, ki veljajo v gostovanju v EU, ampak bo uporabnikom nad količino, ki je na razpolago brezplačno v EU in do porabe celotnih vključenih količin (v Slovenij), zaračunal pribitek. Uporabniki imajo tako še naprej v gostovanju v EU na razpolago enako količino SMS ter klicev kot v Sloveniji, s to razliko, da jim bo nad določeno količino zaračunan pribitek, domača maloprodajna cena pa bo zaračunana po porabi vseh vključenih količin.

HoT mobil pa teh pribitkov ne sme prišteti morebitnim pribitkom, ki bi jih lahko uporabniku zaračunaval v primeru ugotovljene zlorabe ali nepravilne uporabe storitev v gostovanju, t. j. če je uporabnik v obdobju 4 mesecev več kot 50% časa v EU in v tem času opravi več kot 50% storitev v EU.

zez ::

Po besedah direktorice HoT-a naj bi tujci oz. nerezidenti izkoriščali ugodne zarife, zaradi česar so se odločili omejiti enote v tujini. Je pa to število enot še vedno za moje pojme dovolj veliko za normalnega uporabnika, za tiste, ki veliko potujejo oz. opravljajo posle v tujini pa itak taki paketi v osnovi niso namenjeni. Niso pa tudi na srečo veliki prebitki, SMS je samo 1,2 centa.

Oven-2k ::

Če berem tole objavo se mi uvedba omejitev pri količinah minut in SMS-ov ne zdi dopustna, nisem pa pravnik... :) Saj ne, da bi rad na počitnicah kaj dosti čvekal, samo 100 min gre lahko kar hitro, če je kak emergency, itd...
Rok

w4nkst4 ::

tole je jasno v nasprotju z uredbo in načelom ''roam like at home''...količinske omejitve pri klicih in smsih niso dopustni, pri podatkih so...tako da ne vem kaj se grejo

http://ec.europa.eu/newsroom/document.c...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: w4nkst4 ()

MArkusPrimus ::

Pa dobro, tisti, ki veliko hodijo v tujino in jim 3 ure in pol pogovorov ni zadosti, lahko: iščejo alternativo ali pa kdaj prekoračijo pa je cena klica še vedno ugodna. Doma pa imamo sedaj neomejene klice, kar je ok. Kakor jaz štekam, uredba dovoljuje, ker virtualni operaterji nimajo prihodkov iz naslova gostovanja tujcev v Sloveniji. Men je zdej še boljše, res pa je, da nisem vsak drug dan v tujini.

plavko61 ::

Hofer se hoče tako iti, potem pa mora tudi vedeti da gremo vstran. Bomo kar menjali preden gremo na morje.
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

zez ::

HoT je na AKOS-u zaprosil za izjemo omejitve minut in klicev v tujino, kar so jim odobrili, ker HoT s tako nizko višino naročnine ne bi mogel pokriti stroškov gostovanja, če bi bili po principu "roam like at home". Itak ao vsi znižali količine za tujino, Telekom je tudi laniv tujini ponujal npr. količino prenosa enako kot doma, potem so pa to omejili. Mene ta omejitev ne bo prizadela, za tist en teden morja na leto imam tudi teh 20 minut na dan zvrhan dovolj.

OK.d ::

LPOK.d

MArkusPrimus ::

Ja, ostali operaterji so vsem podražili vse pakete zaradi gostovanja, za celo leto, za obdobje 24 mesecev, večina za 1 EUR na mesec. To je 24 EUR pribitka. Za to ceno in za razliko v ceni, pri kateri se prihrani doma, lahko gladko za 3.9 centa na minuto v EU govoriš tudi potem, ko pretecejo enote v paketu. 1 ura je 2.3 EUR, mislim, da ni težave na dopustu.

thinkdaddy ::

zez je izjavil:

HoT je na AKOS-u zaprosil za izjemo omejitve minut in klicev v tujino, kar so jim odobrili, ker HoT s tako nizko višino naročnine ne bi mogel pokriti stroškov gostovanja, če bi bili po principu "roam like at home". Itak ao vsi znižali količine za tujino, Telekom je tudi laniv tujini ponujal npr. količino prenosa enako kot doma, potem so pa to omejili. Mene ta omejitev ne bo prizadela, za tist en teden morja na leto imam tudi teh 20 minut na dan zvrhan dovolj.



Zanimivo, da niso poiskusili omejiti tudi količine prenosa podatkov v EU, ker to MVNOjevce verjetno še najbolj boli - MVNO plača cca. 6 EUR/GB tujim operaterjem, pri čemer pa nimajo nobenega dobička od roaming userjev iz drugih držav, tako kot imajo to operaterji (TS, A1, Telemach).

lp

Zgodovina sprememb…

freezby ::

Not kul, not fer ;-)
100/200/300 max v EU za 30 dni?
Mal premal za dolge dopuste. Pač ravno se navadil, da spet po telefonu konferiram. Lepota nevezanosti je, da bo moj telefon šel nekam drugam, tudi zaradi data, če drugega ne.

zee ::

Tudi po tej spremembi bomo za naše evropske dopuste uporabljali HOT. Kumulativno smo le malokdaj v Evropi dlje kot tri tedne. Morda celo riskiram in obdržim telefonsko številko.

Imajo HOT vrednotnice kakšen rok uporabe?

Hvala.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Veron ::

Naloži denar na paypal (ali debetno) in sproti nalagaj.

Oven-2k ::

Mogoce to, ali je HOT se vedno najugodnejsi ali ne niti ni tako pomembno kot to, da na europa.eu (uradni website EU!) pise (ne samo v clanku, temvec tudi v prilozenem FAQ PDF-ju), da je vse "kot doma" in da ni skritih cak (razen za podatke, kjer je razlozeno podrobneje). Nekdo torej nima prav - bodisi europa.eu, kjer morajo "priznati", da lahko pride do izjem, bodisi AKOS, ki si je dovolil izdati tako odlocbo.

Kakorkoli, verjetno nobenega od nas tukaj to ne bo prizadelo (financno), vendar je javnost obvescena iz medijev, omenjenih uradnih virov in posredno preko "znalcev", ki so/smo odpravo roaminga po EU budno spremljali. Hipoteticna klepetava babica, bo sla naprimer brezskrbno na morje in dnevno visela z vsako od svojih prijateljic po pol ure na telefonu (kar po zagotovilih svojih 7 vnukov, 2 sinov, 1 hcerke in geekish sosedovega mulca ter prispevkov po medijih, zdaj lahko pocne v nedogled) - nakar bo presenecno ugotovila, da temu ni tako... (prav tako bodo preseneceni vsi prej omenjeni "svetovalci")... :D
Rok

Oven-2k ::

Vau, nazadnje ocitno res obstaja nek loophole v direktivi:


4. Possible surcharge

If the romaing policy results in heavy losses for telco’s, there is a loophole that will enable them to get a special permission to charge extra fees (applies in Sweden).

https://nordic.businessinsider.com/now-...

Nic narobe, samo naj se to bolj jasno pove, ne da se je treba posebej potrudit za informacijo, da je to dovoljeno.
Rok

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oven-2k ()

Joseph033 ::

Mislim,da bi lahko za gostovanje v EU pustili 3000 min za klice in sms ter tudi prenos podatkov bi lahko počasi dvignili.

KTr1sk ::

ker ima Bob "enako" ponudbo je boljše na bob, kako je tam s tujino ?
https://bob.si/ponudba-bob/narocniski-p...
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

jastreb ::

Joseph033 je izjavil:

Mislim,da bi lahko za gostovanje v EU pustili 3000 min za klice in sms ter tudi prenos podatkov bi lahko počasi dvignili.


3000 min oz. 50 ur/mesec iz tujine ti ni dovolj? Get a life!
jastreb
««
42 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Spar mobil (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
490149893 (14614) Steinkauz
»

HoT, bob, Izi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
578724 (4308) zobnik
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649231 (11559) V-i-p
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15440314 (16660) VrtniPalcek
»

Znane cene Hoferjeve mobilne telefonije HoT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9035313 (23622) AštiriL

Več podobnih tem