» »

HOT - Hofer Telekom

HOT - Hofer Telekom

Temo vidijo: vsi
««
41 / 76
»»

LapD ::

Hvala za odgovor ... bral sem, da naj bi v tujini bile neke težave s podatki, delovanje hotspota pa bolj izjema kot pravilo, tako da imam nekaj zadržkov.
Mogoče bo najbolje, če kupim eno sim kartico in potestiram ob naslednji priložnosti.
web&motion designer

zez ::

@LapD Prenos podatkov v SLO meni dela brez problema, prav tako nisem imel problema do sedaj na Hrvaškem in v Avstriji. Hotspot mi v Sloveniji dela normalno, v tujini pa še nisem preizkušal. MMS pa baje še vedno ne delajo na iOS napravah in ne vem, kakšen namen jih imajo sploh zrihtat.

dev ::

Pošiljanje MMSov na iOS ne dela (prejemanje je ok). Odgovor iz njihovega supporta je, da mora Apple izdat popravek preden bo to začelo delat (odklenit MMS nastavitve).
Prenos podatkov mi je delal brez težav v Hrvaški in Avstriji.
Hotspot tudi dela ok v Slo, v tujini pa ga nisem preizkušal.

Edit: Uporabnik sem že od začetka HoTa pri nas.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dev ()

Bezukhoff ::

Hotspot, you people mean mobile hotspot? :))

Ker omenjena funkcija pri meni ne deluje, sicer hot uporabljam v računalniku, a ko hočeš enablat mobilno dostopno točko, mi javi, naj se obrnem na ponudnika, na hoferju pa jim tako ali tako ni nič jasno. :))

Drugače pa sem dokaj zadovoljen s hot giga paketom. :))

Apple ::

Pr men cela bajta deluje prek HoTa - SIMka je v Huawei B593 LTE modemu. Hitrost je 50/10 Mbps, tako kot jo oglašujejo. Dokler ne potegnejo optike (Telekom FU), je to solidna opcija.
LP, Apple

pejt_u_kujac ::

Zdravo, imam telefon HTC Wildfire 510e in sem ga uporabil za Hoferjev internet in naredil mobilni hotspot. Sicer zadeva dela, je pač 3G povezava, ker je telefon starejši, pa me zanima ali je na mobilnikih sploh mogoče odpreti porte, ker sedaj mi je kazalo da so vsi porti zaprti in v nastavitvah ne najdem kje lahko nastavim porte. Hojnik je par postov zgoraj rekel, da je poleg limite 200GB še limita na vse zunanje porte, kar najbrž leti na upload, ki je pa meni bistveno bolj pomemben kot dowload. Zdej za direkten download podcastov ni problem in tudi navadno surfanje po netu se da, ampak pri uporabi torrentov in Amule klienta se pa zatakne, še posebej pri uploudu, ker mi na amule kaže low-id pri Transmision torrent pa closed port. Imel sem tisto varjanto od Hotfer 200 GB zakupljeno pa sem v enem mesecu prilezel komaj na 60 GB porabe, ker za zaprtimi porti več ni šlo. Ne bi bil pa rad sam hit & runer in bi rad delil svojo povezavo (imam dosti podcastov, dokumentarcev, linux distribucij itd...). Doma imam v škatli še telekomov ruter od iskratela in sicer Innbox V50-U. A bi se dalo povezat innbox ruter in HTC Wildfire 510e preko USB zadaj na innbox in potem konfiguirat porte prek WEB vmesnika, ali bo imel HTC v navezi s hotfer sim kartico vedno prioriteto in zaprte porte ne glede na to kaj naredim?

Lahko pa kupim tist huawei modem/dongel, ki ga je ponujal tudi Telemach 2go v paketu in je baje odklenjen tudi na druge operaterje kjer dam notri hoferjevo SIM kartico in je zadeva rešena, pa ne rabim komplicirat. A je možno laufat tisti modem od Huawei vštekan v elektriko ali mora biti vedno priklopljen na USB vhod od računalnika oz. od zgoraj omenjenega Innbox ruterja, ker bi rad imel povezanih več naprav in ni vedno komp prižgan. V vsakem primeru me zanima high-id v amule in odprti porti, ker drugače je brez veze met zakupljeno 200 GB, če komaj četrtino porabim.
The Federal Reserve System (((FED))) is as federal
as Federal Express. -Eustace Mullins

beta1 ::

Ne.

Ne.

in Ne.

Pusti ti Innbox-a, Modem Dongle in USB povezave. To je NO-GO.

Dejansko si ti za HOT Mobil NATom (oz. A1 NAT). Porti do določene meje not so zaprti. Tudi imaš dinamični IP. Načeloma za mulo in torrente to ni problem. Problem je če hočeš kaj extra doma imet- serverji, kamere...

Če nimaš denarja, prodaj ta telefon, usb dongle what ever.... IN kupi proper LTE modem-router. Kot so. Huawei b315s, ZTE 283+ in 286. Fritz ima vrhunske LTE, je pa cena. TP-LINK LTE routerjev pa se izogibaj (Sem vse inačice vrnil in zahteval denar nazaj. LTE modul not bazira na androidu, katastrofa od stabilnosti).

No na teh modemih-routerjih, pa lahko normalno odpiraš porte in imaš UPnP ter osnovne router funkcije, kot jih imajo navadni routerji za 20EUR.

Izogibaj se USB donglov in dostopnih točk na baterije, ker so sami problemi.

miko22 ::

Nekaj ne razumem. Radi bi zaganjali torente, sharali datoteke, gledali youtube, pol pa se pogovarjate o 200Gb mesečnega prenosa? wtf?!

beta1 ::

Jaz se isto sprašujem. 200GB sprašil v 2 dneh.

Zgleda da so eni zadovoljni z 360p kvaliteto. Vlečejo pa divx-e :)

beta1 ::

oz. Še dobro da sam nimam omejitve na LTEju. Žalost je 200GB v dobi cloudov in streaminga.

Veron ::

Čez praznike sem bil v Italiji in en dan vmes tudi v San Marino. V Italiji je delal LTE brez težav, ampak v San Marino sem imel pa težave.
Signal je sicer bil poln, ampak telefon je napisal samo "Emergency calls only". Klici/sms niso delovali, stanje na računu je bilo cca 20eur.

strom_15 ::

1.5.2018 so bile neke težave v času gostovanja. Zato niso storitve v gostovanju delovale nekaj časa (v domačem omrežju so delovale brez težav). Tako je bilo obvestilo na A1 Slovenija spletni strani cca. 2-3 ure. Ker pa Je HOT mobile virtualni operater in uporablja opremo od A1 Slovenija, je logično, da potem tudi za HOT mobile uporabnike, deluje enako kakor za A1.


Ali si bil mogoče 1.5. v San Marinu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: strom_15 ()

Veron ::

Da, 1.5. :)

MrStein ::

beta1 je izjavil:


Dejansko si ti za HOT Mobil NATom (oz. A1 NAT). Porti do določene meje not so zaprti.

...

No na teh modemih-routerjih, pa lahko normalno odpiraš porte in imaš UPnP ter osnovne router funkcije, kot jih imajo navadni routerji za 20EUR.

Vsi incoming porti so "zaprti".

Nakup modem-ruterja na tem ne bo nič spremenil.

"smer" porta nima veze z uploadom. Sploh "novejši" (že nekaj let) torrent klienti imajo kup "fint", da dela povezava tudi tak. Ponavadi dela, če ima peer uporabnik kompatibilen torrent program.

Vprašanje: UDP blokirajo?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

beta1 ::

Tak kak je MrStein napisal!

pejt_u_kujac ::

Hvala za odgovore, se pa strinjam da je za razmislit. V bistvu ja 200 GB je meni več kot dovolj, ker sem na tej dislocirani lokaciji. Kaj bo, če bo pa v prihodnosti familija in več oseb je pa seveda druga pesem. Odkrito povedano mi je zdaj teh 200 GB napram telemachovih 15 GB (mobilni paket) kot put na Havaje >:D...
The Federal Reserve System (((FED))) is as federal
as Federal Express. -Eustace Mullins

freezby ::

Za mojo družino je 200 GB čist dovolj pa laufa komp za delo, tv za risanke, Netflix/HBO, Kodi, res pa nima UHD. Še ni šlo na tesno. Ob koncu meseca dofilam s kakšnim večjimi downloadi ali pa uploadu v cloud storage. Zdanja dva meseca sem šel do 50 MB skenslal, ker ni bilo potrebe, saj vseskozi vleče 21.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: freezby ()

miko22 ::

freezby je izjavil:

Za mojo družino je 200 GB čist dovolj pa laufa komp za delo, tv za risanke, Netflix/HBO, Kodi, res pa nima UHD. Še ni šlo na tesno. Ob koncu meseca dofilam s kakšnim večjimi downloadi ali pa uploadu v cloud storage. Zdanja dva meseca sem šel do 50 MB skenslal, ker ni bilo potrebe, saj vseskozi vleče 21.


Ajde, razloži meni neukemu, kako si ti cel mesec sfolgal z 200gb s tem da so gledali risanke, netflix,...
povej mi koliko risank, koliko filmov v kaki kvaliteti. Jaz to pokurim 2-3 dneh, si ne predstavljam, da bi to mel za cel mesec.

predi ::

miko22 je izjavil:

freezby je izjavil:

Za mojo družino je 200 GB čist dovolj pa laufa komp za delo, tv za risanke, Netflix/HBO, Kodi, res pa nima UHD. Še ni šlo na tesno. Ob koncu meseca dofilam s kakšnim večjimi downloadi ali pa uploadu v cloud storage. Zdanja dva meseca sem šel do 50 MB skenslal, ker ni bilo potrebe, saj vseskozi vleče 21.


Ajde, razloži meni neukemu, kako si ti cel mesec sfolgal z 200gb s tem da so gledali risanke, netflix,...
povej mi koliko risank, koliko filmov v kaki kvaliteti. Jaz to pokurim 2-3 dneh, si ne predstavljam, da bi to mel za cel mesec.

V mesecu dni pokuriš dva terabajta podatkov? Daj prilimaj kakšen screen iz svojega dashborda s statistiko za zadnjih nekaj mesecev.. Moje mesečno povprečje je daleč pod 200GB.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: predi ()

freezby ::

Daj ti meni pojasni, kako skuriš 200 GB v 2/3 dneh? Pač sva zelo različna uporabnika, porabnika in bo težko po moje razumeti drug drugega. Imaš strežnik?
Kot prvo nimam 4K/UHD, kar dela ključno razliko, drugo je pa seveda količina ur pred TV.

Številke povedo takole: 4 mesece imamo net izključno prek Hot Giga, povprečna poraba je bila 160 GB, zabeleženo preden sem običajno zadnji dan DL/UL kakšno večjo stvar, zdaj načrtno arhiviram v zakupljen cloud storage. Se pravi za povprečno 3,5 ure na dan HD videa v 1080p (1,5 GB/uro). Več kot 3 ure na dan pa res ni TV prižgan, povprečno ura risank, ura za naju, ura za mešano (kak dokumentarec, šport, glasba).

M.B. ::

Mene poraba tudi malo čudi sam imam tako: (Netflix SD, pa EON pa YT)
eth0  /  monthly

       month        rx      |     tx      |    total    |   avg. rate
    ------------------------+-------------+-------------+---------------
      jun '17    129,62 GiB |    9,45 GiB |  139,06 GiB |  460,86 kbit/s
      jul '17     41,31 GiB |    2,46 GiB |   43,77 GiB |  140,38 kbit/s
      avg '17     86,77 GiB |    4,36 GiB |   91,13 GiB |  292,26 kbit/s
      sep '17    238,09 GiB |   12,81 GiB |  250,90 GiB |  831,48 kbit/s
      okt '17    251,44 GiB |   12,21 GiB |  263,65 GiB |  845,57 kbit/s
      nov '17    286,49 GiB |   14,80 GiB |  301,29 GiB |  998,47 kbit/s
      dec '17    226,34 GiB |    8,85 GiB |  235,19 GiB |  754,30 kbit/s
      jan '18    309,97 GiB |    8,29 GiB |  318,26 GiB |    1,02 Mbit/s
      feb '18    223,47 GiB |    6,55 GiB |  230,01 GiB |  816,72 kbit/s
      mar '18    232,08 GiB |    9,38 GiB |  241,46 GiB |  774,38 kbit/s
      apr '18    215,70 GiB |   13,42 GiB |  229,12 GiB |  759,31 kbit/s

In to je samo en PC. Sta še dva v gospodinjstvu od tega je eden vsak dan na Twitchu, kar bistveno poveča download.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

miko22 ::

Bom pogledal na router doma, če vodi kako statistiko po mesecih. Nikoli nisem čekiral, samo glede na velikost datotek, ki jih prenašam, koliko gleda moja in otrok youtube...no, mogoče bom presenečen.

bajsibajsi ::

LapD je izjavil:

bral sem, da naj bi v tujini bile neke težave s podatki, delovanje hotspota pa bolj izjema kot pravilo, tako da imam nekaj zadržkov.


Par dni nazaj sem brez tezav upravljal hotspot (Samsung S5) na Cresu in Losinju.

Matej_K ::

težave s hotspotom so bolj problem z Iphoni. Isto na Bobu.
... .. .

Bezukhoff ::

Yeah, hotspot ne deluje tudi na računalniku, pa čeprav sem in sLOVEnia. :))

Samael ::

Čudno... meni (Xiaomi Redmi 4 pro) pa namreč deluje :)
Nekaj očitno počneš narobe :p

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Bezukhoff ::

Vse delam prav, še tam na hoferju jim ni jasno, čemu neki se mi noče aktivirati mobile hotspot. No, sicer pa imam sim kartico direkt v računalniku. :))

Do pred kratkim sem celo prejemal in pošiljal smse, a par dni že zdajle mi jih več ne sprejema, dočim pošiljam še jih vedno lahko, in tudi glede tega jim na hoferju ni jasno nič. :))

dev ::

@bosky25 večkrat uporabljam mobile hotspot na iOS, pa deluje bp (v Slo). Zgleda je nek problem pri tvojem računalniku.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Bezukhoff ::

Saj, razmišljam, da nabavim drugo sim kartico, and tryam again, ker zdajle mi venomer javlja, naj se obrnem na ponudnika storitve, torej hofer, a oni ne vejo. :))

kanarin ::

Sem čisto svež uporabnika Hota pa me zanima glede sprememb tarif - namreče v Moj Hot vidim opcijo da med trajanjem trenutno aktivirane tarife lahko slednjo "Deaktiviram" (?!) in aktiviram drugačno tarifo. Ne razumemm tega, tudi v pod Vprašanje/odgovori tega nisem našel..kaj to pomeni v praksi ?

MWMW ::

Ali je tudi komu drugemu prenehal delovati Netflix preko HOT-a? Na telefonu dobim error da zazna, da se povezujem preko proxy-a ali pa da uporabljam unblocker (ne uporabljam nič od tega).
//

klun ::

Jst nisem imel nič težav z Netflixom

facepalm ::

@kanarin
ce aktiviras drugo tarifo, bodo spremembe veljale, ko ti potece trenutna tarifa (tistih 30 dni). razen v primeru, ce imas hot start, brez zakupljenih kolicin, ti sprememba zacne veljati takoj

brez-imenko ::

Tisti, ki imate problem z porti bi bilo za začetek za poskusit s kakšnim brezplačnim VPNjem pri tej Hot Giga tarifi, ampak je bolje gledat za takim, ki ima omejitev števila povezav ne pa na količino in propustnost. Moreš imet router kateremu lahko nastaviš VPN po navodilih ponudnika. Če ti zadeva spelje se lahko obločiš za naročnino in imaš potem vse brez omejitev.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

ToniT ::

Veron je izjavil:

Čez praznike sem bil v Italiji in en dan vmes tudi v San Marino. V Italiji je delal LTE brez težav, ampak v San Marino sem imel pa težave.
Signal je sicer bil poln, ampak telefon je napisal samo "Emergency calls only". Klici/sms niso delovali, stanje na računu je bilo cca 20eur.


Bodi rad, da ti ni delalo, ker bi te drugače olupili...
Cena odhodnega klica je 3 in nekaj EUR, dohodnega pa nekaj čez 2 EUR na minuto.

predi ::

Kmalu mi poteče SIM, ker nisem nič polnil skoraj tri mesece. Pri HOT-u se bolj splača pustiti, da zadeva umre in potem nabaviti novo SIM za 2€, kot pa nekaj polniti vsake toliko časa in SIM vzdrževati pri življenju. Ali ta trditev drži?

zee ::

Ja. Sam bom naredil natanko to, še posebej, ker je najmanjše polnjenje po PayPalu deset evrov.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

johanblond ::

zee je izjavil:

Ja. Sam bom naredil natanko to, še posebej, ker je najmanjše polnjenje po PayPalu deset evrov.

Je še opcija vrednotnica iz Hoferja za 5 EUR (kar je potem nujni strošek 1,67 €/mesec, če to ni preveč).
Poleg tega pa je po 90 dnevih "samo" neaktivna, deaktivirana pa šele po 360 dneh od polnjenja.

"Po preteku 90 dni od zadnjega polnjenja postane SIM-kartica neaktivna. Če SIM-kartice ne napolnite še nadaljnjih 270 dni, se SIM-kartica deaktivira"

tureavanture ::

Imam Hot od oktobra lani in zaenkrat kapo dol. Živim v dokaj zakotnem delu, ampak signal je vedno, tudi 4G povleče do 10mbps. Prej pri mobitelu sicer gprs signal nekoliko boljši, vendar o kakem internetu nisem smel sanjati. Hotspot tudi brez problema. Edino določene aplikacije, kot je gmail mi nočejo pošiljat pošte prek 4G in moram ročno preklopit na 3G, vendar nisem kaj dosti raziskoval kje je problem.
Kolega, ki ima za internetni dostop tale 200gb paket, pa ga do sedaj noben mesec ni še vsega porabil.... par uric dnevno na netu, malo youtuba, par filmov iz torentov...
Brez nekih pogodb, zavezav za 2 leti in ostalega sranja. 1x na mesec plačam s Viso 10€ in to je to. Če se en dan spomnim menjat paket, preprosto nimam nobenih obveznosti do njih.
Če ne plačam do roka, mi preklopi na paket Start, kjer je vse po 4 cente.

kanarin ::

johanblond je izjavil:

zee je izjavil:

Ja. Sam bom naredil natanko to, še posebej, ker je najmanjše polnjenje po PayPalu deset evrov.

Je še opcija vrednotnica iz Hoferja za 5 EUR (kar je potem nujni strošek 1,67 €/mesec, če to ni preveč).
Poleg tega pa je po 90 dnevih "samo" neaktivna, deaktivirana pa šele po 360 dneh od polnjenja.

"Po preteku 90 dni od zadnjega polnjenja postane SIM-kartica neaktivna. Če SIM-kartice ne napolnite še nadaljnjih 270 dni, se SIM-kartica deaktivira"


Samo res, v če je finta, da vrednotnica obstaja za 5 €, preko PayPal pa ni te možnosti ?

starfotr ::

Najbrž v proviziji paypala in v tem, da te s tem motivirajo, da obiščeš trgovino.

dev ::

@kanarin meni so odgovorili, da se bodo posvetovali s finančnim oddelkom glede tega. To je blo že 1 leto nazaj. Zgleda je finančni oddelek rekel ne :)
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

matejo7 ::

Zdravo!
A je že mel kdo primer, da se po vstavitvi hoferjeve SIM kartice v telefon ni več mogel povezati prek bluetooth sistema v avtu? S prejšnjo SIM katico(drugi ponudnik) je vse delovalo BP. Sm si sposodil drug telefon s kartico drugega ponudnika in z vsem kombinacijam prišel do zaključka, da je kriva hoferjeva SIM kartica.
Njihova tehnična služba ni bila v nobeno pomoč.

Najlepša hvala za kakršno koli informacijo ali usmeritev k rešitvi moje težave.

Lp, Matej

Qcube ::

Bluetooth nima nobene povezave z SIM kartico. Brez SIM bi se tudi moralo povezat. Išči napako nekje drugje. Mogoče v avtu se da izbrisat povezane naprave in v telefonu tudi in jih ponovno poveži.

zk_eu ::

Kaj tale WifiToGo kjer si dobil router pa nimajo več?
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

zez ::

@zk_eu Trenutno ne, jih bodo verjetno še dobili, po navadi imajo na vsake toliko časa omejeno količino teh vrečkic. Je pa tale paket res ugoden, v Avstriji samo ta router stane 50 eurov.

Darko4 ::

@Matejo7, lahko gre za nekopatibilnost Bluetootha v avtu nazaj, kakšen avto imaš in akater BT sistem, telefon?

matejo7 je izjavil:

Zdravo!
A je že mel kdo primer, da se po vstavitvi hoferjeve SIM kartice v telefon ni več mogel povezati prek bluetooth sistema v avtu? S prejšnjo SIM katico(drugi ponudnik) je vse delovalo BP. Sm si sposodil drug telefon s kartico drugega ponudnika in z vsem kombinacijam prišel do zaključka, da je kriva hoferjeva SIM kartica.
Njihova tehnična služba ni bila v nobeno pomoč.

Najlepša hvala za kakršno koli informacijo ali usmeritev k rešitvi moje težave.

Lp, Matej

matejo7 ::

Qcube je izjavil:

Bluetooth nima nobene povezave z SIM kartico. Brez SIM bi se tudi moralo povezat. Išči napako nekje drugje. Mogoče v avtu se da izbrisat povezane naprave in v telefonu tudi in jih ponovno poveži.


Samo da na hitro odgovorim in dodam par stvari. Bluetooth vsekakor ima veze z SIM kartico, sploh kjer modul prevzame vlogo SIM kartice in zaklene dostop do nje v protokolu RSAP.Rad bi ponovil, s prejšnjo SIM kartico in istim telefonom je delovalo brez težav. Težava se je pojavila ob zamenjavi s hoferjevo sim karico. Na predlog hoferjevih tehnikov sem povrnil telefon na tovarniške nastavitve(brez uspeha), z računalnikom izbrisal vse prej povezane telefone z Bluetooth modula v avtu, ter resetiral nastavitve tega modula(še vedno brez uspeha). Nato so tehniki dali roke stran, ker nimajo več idej, trdijo da se kartice ne razlikujejo od drugih. Nato sem si sposodil drug telefon s SIM kartico drugega ponudnika in sem se uspešno povezal z mojim telefonom in to kartico in se nisem mogel povezat s drugim telefonom in mojo hofer kartico. Imam tudi hoferjev mobilni internet, tako da sem vzel še to kartico in se prav tako nauspešno povezal. Iz vsega tega lahko sklepam, da so le te kartice drugačne v nečem kar meni ni več jasno, zato sprašujem tukaj, če je kdo imel podobno težavo.

Lp, Matej

polde66 ::

Imam bluetooth v avtu in hoferjevo kartico. Deluje. Suzuki vitara. Zena ima nov C3 in hoferjevo kartico. Deluje. Deluje tudi obratno. Moj telefon v njenem avtu in njen v mojem. Kater telefon imas?
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

dev ::

Tudi moj telefon iphone6 in galaxys2 delujeta BP v avtu s hoferjevo kartico.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.
««
41 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HoT, bob, Izi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
579005 (4589) zobnik
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15650023 (12351) V-i-p
»

Vzamemo Bob ali Hot Telekom ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6116203 (10164) Lonsarg
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15440948 (17294) VrtniPalcek
»

Znane cene Hoferjeve mobilne telefonije HoT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9035697 (24006) AštiriL

Več podobnih tem