» »

HOT - Hofer Telekom

HOT - Hofer Telekom

Temo vidijo: vsi
««
40 / 76
»»

klemenSLO ::

Veron je izjavil:

VoLTE podpira samo Telekom in A1 (no za A1 nisem prepričan). Hot, Bob, T2, sparmobil nimajo volte

+ to, da recimo telekom podpira samo nekaj modelov (boljših )telefonov,aka S7 navzgor, iphone...
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Kaj so že prednosti VoLTE?
Da je podatkovna povezava na voljo tudi med pogovori?
Večja kvaliteta?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

miko22 ::

MrStein je izjavil:

Kaj so že prednosti VoLTE?
Da je podatkovna povezava na voljo tudi med pogovori?
Večja kvaliteta?


lenuh :)
Voice over LTE @ Wikipedia

MrStein ::

Super, zdaj pa povzami oziroma odgovori na vprašanja.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

miko22 ::

MrStein je izjavil:

Super, zdaj pa povzami oziroma odgovori na vprašanja.


Aja, oprosti, nisem dal slovenskega linka.

https://pro.finance.si/8857484

Bezukhoff ::

Razmišljam, da bi si nabavil HOT Giga paket, ker tako ali tako imam na prenosniku sim slot, in bi fuknil tjale not, zanima pa me, ker dokaj frekventno uporabljam VPN storitve, če hofer kaj blokira te ponudnike, pa to, skratka, če so kakršnekoli omejitve pri outgoing in ingoing prometu? :))

hojnikb ::

ja, omejitev maš 200GB, pa porte maš zaprte navzven vse.
#brezpodpisa

Bezukhoff ::

Toliko prometa še per month nisem skuril, se mi vedno giblje okoli okrogle stotice. :))

But thanks for your info, gonna go buy that shit now. :)

Sicer pa, kako ste kaj obstoječi userji zadovoljni z prenosom? :)

MrStein ::

hojnikb je izjavil:

ja, omejitev maš 200GB, pa porte maš zaprte navzven vse.

navzven ali navznoter?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Veron ::

Zvečer so ponavadi mal manjše hitrosti, ampak načeloma deluje vredu (ampak imam šele 10dni).
Edino kar sem opazil, da začuda porabim "več" podatkov kot prej. Prej na T2 sem imel povprečno mesečno porabo 700-1000Mb, pri HOT pa imam že 500Mb po 10dneh. Ni ravno pametno delat zaključke na tako kratkem času, ampak mislim, da sem že nekje prebral, da je nekdo isto opazil, da pri hotu za "približno enako" porabo, pokuri več enot. Nisem pa gledal kako obračunava.

M.B. ::

Uradni obračunski interval HOT je 1 KB, nevem pa kolko ma T2.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

mat11 ::

Tole je zanimivo, tudi sam sem imel občutek, da je na Hotu precej hitreje nabiralo porabo podatkov kot pri ostalih.
mat

Bezukhoff ::

Kaj zdaj, lahko uporabljam vpn-je pa torrente preko hot-a, a? :))

MadMen ::

Z torrenti ni problemov.

brez-imenko ::

Torren že mogoče ace stream pa ne več, pa oboje naj bi uporabljalo p2p, kot še nekaj drugih zadev.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Bezukhoff ::

Torej, če kdo zdajle uporablja hot kot primarno internetno povezavo na kompu, ga naprošam, če si fukne dol kakšenle vpn, kot je naprimer windscribe, in kratko potestira, če tole sploh deluje as it should. :)

Šenkam pir, če se kdaj meetnemo, vmes pa tisti itak faše eternal gratitute uporabnikov slo-techa. :)

renofkinja ::

imam hot in sem šel včeraj čev avtrijo, avstrijo, podatki sploh ne!! sem imel vklopljen roaming pa pod omrežji je bol cel cajt navoljo vodafone. morda kdo vej zakj ni delalo je imel kdo podobne izkušnje? klici so delal.

OvCa77 ::

renofkinja je izjavil:

imam hot in sem šel včeraj čev avtrijo, avstrijo, podatki sploh ne!! sem imel vklopljen roaming pa pod omrežji je bol cel cajt navoljo vodafone. morda kdo vej zakj ni delalo je imel kdo podobne izkušnje? klici so delal.

A imaš vklopljene podatke v tujini na HoT spletni strani?
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

renofkinja ::

@ovca77 imam

rok_p ::

sem imal podobne težave v Italiji..sem poklical na Hot in so mi poslali nove nastavitve in je potem začel prenos podatkov delovati. Za prenos nastavitev pa rabiš internet:)

A MMSi že delajo na iphonih?
rok

nsa_ag3nt ::

renofkinja je izjavil:

imam hot in sem šel včeraj čev avtrijo, avstrijo, podatki sploh ne!! sem imel vklopljen roaming pa pod omrežji je bol cel cajt navoljo vodafone. morda kdo vej zakj ni delalo je imel kdo podobne izkušnje? klici so delal.

Apn-je imaš pravilne vpisane ?


rok_p
A MMSi že delajo na iphonih?

Važno da jih hofer prodaja.
Delajo pomoje ne ??
https://www.hot.si/rocne_nastavitve_03_...

Za patricije imaš druge (dražje operaterje).

Če je kdo na jabuk forumu registriran naj vpraša...
http://www.jabuk.si/pbb/viewtopic.php?t...
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

MrStein ::

Zgleda da je dobra praksa slikati APN nastavitve in imeti zraven na telefonu ves čas... ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

dev ::

rok_p je izjavil:

A MMSi že delajo na iphonih?


Ne
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

jastreb ::

ker več ni na voljo kompleta wifi2go (sim + lte router + 200gb podatkov), si je potrebno router kupiti nekje drugje kot v hoferju.
malo sem gledal po mimovrste in na mlacomu pa ne najdem lte routerjev, oz. kar sem našel so bili po 100eur+.
kje dobiti lte router za normalno ceno? wifi2go komplet je bil v akciji za 30eur.
jastreb

nsa_ag3nt ::

https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

Sheteentz ::

hofer mora samo še začet ponujat televizijo, po možnosti s popolno izbiro kanalov in smo zmagali.

brez-imenko ::

Joj to pa ne vem, če te bodo uslišali, polek tega ne vem kako ti bi to obračunavali? Najbrž tako kot pri A1 TV NOW kjer moraš polek porabe podatkov še naročnino poravnati vsak mesev. Telemach ima to po svoje narejeno.

Je pa najbolje jih vprašat na njihovo podporo, če bodo kdaj ponujali tudi to.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

RED_line ::

No, kako ste zdaj zadovoljni z Hotom? Omrežje primerljivo z telekomovim? Gledam zdaj tudi spar in izy mobil pa ne vem če je ta hot res tako ugoden napram ostalim. Sam uporabljam samo za klice in sms. LTE ne potrebujem :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RED_line ()

KTr1sk ::

Napram ostalim omrežjem menim, da ima slabšo pokritost LTE signala,ostalih pomanjkljivosti nisem našel, moje mnenje...lp
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Bezukhoff ::

Works like a charm, imam sicer poknjeno sim kartico direkt v računalnik, prenos podatkov je več kot zadovoljiv, edino kar me moti, da niti tehnični službi ni jasno, zakaj ne deluje njihov APN, ampak izključno simobilov oz. A1, prav tako ne morem nastaviti mobile hotspot, ker sistem javi obvestilo, naj se obrnem na ponudnika storitev, skratka, maybe je defekten sim, or something. :))

Also, za mejle uporabljam thunderbird, kakšne potem nastavitve outgoing serverja, ker simobilove nastavitve ne delujejo, hofer pa pravi, da oni e-poštnih storitve ne nudijo. :))

RED_line ::

še ena neresna varianta operaterja ...

SmeskoSnezak ::

Kak je pa pri roamingu? Italija, Avstrija, Nemcija, Hrvaska? Je kje seznam na spletu, s katerimi drzavami imajo roaming?
@ Pusti soncu v srce... @

MadMen ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Kak je pa pri roamingu? Italija, Avstrija, Nemcija, Hrvaska? Je kje seznam na spletu, s katerimi drzavami imajo roaming?

Kolikor vem, so pogoji gostovanja enaki kot pri A1 predplačniškem paketu.

Mato989 ::

Imam HOT kartico ki je nisem polnil skoraj 3 mesece... zdaj sem naložil 20€, torej imam zdaj mir kako dolgo? 1 leto? Škoda je ker to ni jasno razvidno na spletni strani!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

MadMen ::

Mato989 je izjavil:

Imam HOT kartico ki je nisem polnil skoraj 3 mesece... zdaj sem naložil 20€, torej imam zdaj mir kako dolgo? 1 leto? Škoda je ker to ni jasno razvidno na spletni strani!

Očitno imaš težave z branjem...

Dimnik ::

90 dni...po 270 dneh se pa dokončno deaktivira in ni več uporabna

m3k ::

Kakšna je veljavnost moje SIM-kartice? (Vprašanja & odgovori)

SIM-kartica je aktivna 90 dni od zadnjega polnjenja. Po preteku 90 dni od zadnjega polnjenja postane SIM-kartica neaktivna. Če SIM-kartice ne napolnite še nadaljnjih 270 dni, se SIM-kartica deaktivira, dobroimetje na vašem računu pa izniči.
Mirko tipka na radirko ////

Mato989 ::

To vem, ampak ni pa datuma aktivacije ali pa countdowna kako dolgo je še do deaktivacije... ker se pač nisem spomnil datuma prve aktivacije vem pa da je blo januarja in sem zdja vtaknil notri mi je vrglo ven sms ki pa je bil datiran danes čeprav je bil lahko poslan X dni ali tednov prej.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

SmeskoSnezak ::

MadMen je izjavil:

SmeskoSnezak je izjavil:

Kak je pa pri roamingu? Italija, Avstrija, Nemcija, Hrvaska? Je kje seznam na spletu, s katerimi drzavami imajo roaming?

Kolikor vem, so pogoji gostovanja enaki kot pri A1 predplačniškem paketu.

Mene zanimajo izkusnje, kak je s signalom v tujini, ce kdo kaj potuje :)
@ Pusti soncu v srce... @

dev ::

Za Hrvaško lani ni bilo nobenih težav. Za praznike potujem v Avstrijo, bom sporočil.
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

6151 ::

V avstriji dela LTE
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

MrStein ::

m3k je izjavil:

Kakšna je veljavnost moje SIM-kartice? (Vprašanja & odgovori)

SIM-kartica je aktivna 90 dni od zadnjega polnjenja. Po preteku 90 dni od zadnjega polnjenja postane SIM-kartica neaktivna. Če SIM-kartice ne napolnite še nadaljnjih 270 dni, se SIM-kartica deaktivira, dobroimetje na vašem računu pa izniči.

Oh, še en ki krši zakonodajo.
Nič novega, ovce nadaljujte s korakanjem... (in ne pozabit volit izbranca!)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

strom_15 ::

SmeskoSnezak je izjavil:

MadMen je izjavil:

SmeskoSnezak je izjavil:

Kak je pa pri roamingu? Italija, Avstrija, Nemcija, Hrvaska? Je kje seznam na spletu, s katerimi drzavami imajo roaming?

Kolikor vem, so pogoji gostovanja enaki kot pri A1 predplačniškem paketu.

Mene zanimajo izkusnje, kak je s signalom v tujini, ce kdo kaj potuje :)


V tujini je signal enak za vse gostujoče uporabnike enako. V tujini, domači operater ne vpliva na kakovost omrežja, ampak z roaming pogodbo le omogoča zagotavljanje storitev pri roaming partnerju. Tako, da je v tujini vseeno pri katerem operaterju si v Slo, če le ta ima podpisano roaming pogodbo z operaterjem v tujini. Npr. v Avstriji imajo A1, Mobite in Teleamch podpisane vse roaming pogodbe z vsemi 3 delujočimi operaterji ki delujejo v Avstriji, in s tega stališča je vseeno pri katerem operaterju si (to je kar se tiče 2G in 3G, ker za LTE/4g morajo biti podpisane posebne roaming pogodbe in pri tem je dosedaj najbolj dejaven operater A1 (SiMobil), ki ima največ LTE roaming pogodb.

Kar se pa tiče HOT, se pa tujemu operaterju predstavi, kakor A1 predplačnik, saj nima lastne opreme in tako ima enako MCC in MNC kodo, kakor uporabniki A1. Enako je za Izi mobil ima enaki kodi kakor Mobitel in se v tujini obnaša, kakor mobi uporabnik.

nsa_ag3nt ::

Bezukhoff je izjavil:

Works like a charm, imam sicer poknjeno sim kartico direkt v računalnik, prenos podatkov je več kot zadovoljiv, edino kar me moti, da niti tehnični službi ni jasno, zakaj ne deluje njihov APN, ampak izključno simobilov oz. A1, prav tako ne morem nastaviti mobile hotspot, ker sistem javi obvestilo, naj se obrnem na ponudnika storitev, skratka, maybe je defekten sim, or something. :))

Also, za mejle uporabljam thunderbird, kakšne potem nastavitve outgoing serverja, ker simobilove nastavitve ne delujejo, hofer pa pravi, da oni e-poštnih storitve ne nudijo. :))

Za google email smtp vpišeš "smtp.googlemail.com" , za yahoo "smtp.mail.yahoo.com" in tako dalje.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

anketar ::

Mato989 je izjavil:

To vem, ampak ni pa datuma aktivacije ali pa countdowna kako dolgo je še do deaktivacije... ker se pač nisem spomnil datuma prve aktivacije vem pa da je blo januarja in sem zdja vtaknil notri mi je vrglo ven sms ki pa je bil datiran danes čeprav je bil lahko poslan X dni ali tednov prej.


pošljejo sms in mail 2 tedna do izteka ko moraš nafilat, preverjeno večkrat

zez ::

Kot je povedal že @anketar ti pošljejo prej tako email kot sms. Jaz imam naštimano avtomatsko polnitev sicer preko SEPA in so mi celo polnili kar sami od sebe par dni prej za en cent, da se je podalšalo za 3 mesece. Glede gostovanja pa, meni tako v Avstriji kot na Hrvaškem deluje brez problema, preklopi lepo na njihovo omrežje, dela LTE signal (imam pa iPhona). Jaz sem s HOT-om zadovoljen, imam ga pa že skoraj eno leto, takoj ko je prišel ven sem šel nanj...

nsa_ag3nt ::

Da je *696# javi samo stanje denarja in ne datuma veljavnosti je unikat med predplačniškimi paketi.
Priporočam da si na račun od vrednostnice zapišeš datum polnitve (in lista shraniš na eno mesto).
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

hanek ::

nsa_ag3nt je izjavil:

[...]

zez je izjavil:

[...]

anketar je izjavil:

[...]

Mato989 je izjavil:

[...]

Jaz sem pravkar poslal predlog na info@hot.si, da se datum doda pri *696#.
Prosim za podporo pri predlogu.

LapD ::

Bi lahko kdo iz prve roke povedal, kako deluje HOT na iOS napravah in sicer:

Ali so kakšne težave s prenosom podatkov v tujini (EU in Balkan)?
Ali so kakšne težave s hotspotom v Sloveniji in/ali v tujini?
Kako je s pošiljanjem/prejemanjem mmsjev?
web&motion designer

MadMen ::

V tujini še nisem uporabljal storitev, sem pa pred tem na Simobilu tako da predvidevam da nekaj razlik ni. Torej v Sloveniji ni problem z MMS, internetom in hotspotom. Moraš pa imeti za MMS na računu denar.
««
40 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HoT, bob, Izi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
578958 (4542) zobnik
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649900 (12228) V-i-p
»

Vzamemo Bob ali Hot Telekom ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6116153 (10114) Lonsarg
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15440873 (17219) VrtniPalcek
»

Znane cene Hoferjeve mobilne telefonije HoT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9035615 (23924) AštiriL

Več podobnih tem