» »

HOT - Hofer Telekom

HOT - Hofer Telekom

Temo vidijo: vsi
««
39 / 76
»»

Master_Yoda ::

LeQuack je izjavil:

looser je izjavil:

Ne se prevec smejat, ampak kako porabite tak bandwidth, recimo 100Mb/s? A gledate uhd videe in tisti netflix in to? Dol potegujete gigabyte podatkov/medije vsak dan? Imate to, ker je pac fajn ponudba? Za prestiz?


Piratizirajo špile in filme, ker plačevati za stvari ni za Slovence.


Ker Youtube, Netflix, Amazon prime, HBO Go, Steam, Origin, Uplay, etc. seveda ne obstajajo leta 2018...

M.B. ::

Mesečno porabim 150-300GB pa se ne spomnim, kdaj bi zadnjič kaj piratiziral. Zdaj je EON ogled 7 dni nazaj gori je 5 filmskih kanalov brez reglam, pa Netflix. Mam včasih več filmov v tosee listi, ki so trenutno na voljo ko jih lahko pogledam. Vse to pa rabi pasovno širino.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

w4nkst4 ::

Lahko pri hofer hot sam nastimas zelen znesek samodejnega polnjenja?kje? Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: w4nkst4 ()

zee ::

M.B. je izjavil:

Mesečno porabim 150-300GB pa se ne spomnim, kdaj bi zadnjič kaj piratiziral. Zdaj je EON ogled 7 dni nazaj gori je 5 filmskih kanalov brez reglam, pa Netflix. Mam včasih več filmov v tosee listi, ki so trenutno na voljo ko jih lahko pogledam. Vse to pa rabi pasovno širino.


Enih 500 GB na mesec med Netflixom, Amazon Prime Video in iTunes, radio. Vse legalno.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

M.B. ::

@w4nkst4: Se da ja. Mam nastavljeno da mi naloži 5€ ko pade pod 2€, ampak v 3 mescih kolkor traja kartica, mi še nikoli ni pod 4€ padlo na računu, zato mi še nikoli ni naložlo.

Na spletni strani pod polnjenje lahko direktno bremenitev zbereš. Mogoče gre tudi prek appa, to nevem, ker nimam pametnega telefona.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

w4nkst4 ::

pri meni piše ko pade pod 2e nafila za 16.99....sploh nimam možnosti izbire zneska?

nočem te fore ko pade pod blablabla, ampak hočem da mi pač vsak mesec določenega dne nafila za 15€...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: w4nkst4 ()

zez ::

Kolikor vem se pri hotu ne da naštimat, da bi ti vsak mesec na točno isti datum nakazal določeno vsoto. Lahko si samo preko aplikacije ali preko neta pošlješ določeno količino denarja na račun oz. kupiš vrednostnico v Hoferju. Če si imel prej telefonsko številko vezano v paketu pri nekem drugem operaterju in si jo prenesel sedaj na Hot pa si lahko naštimaš, da ti samodejno preko sepa nafila določeno vsoto ko ti pade stanje pod določeno vrednost. To v aplikaciji nastaviš tako da gres pod Polnenje -> Samodejno. Vsaj pri meni pokaže možnost izbire zneska kot na tej sliki
 Hot polnenje

Hot polnenje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zez ()

Wolfie ::

A je že kdo imel probleme s tem, da mu je med klicem šlo na 3G? Pravkar sem dobil klic, pa če sem se preveč premikal, se je zvok poslabšal (prekinjanje), ko sem končal pa je šlo nazaj na 4G.

forplan ::

Wolfie je izjavil:

A je že kdo imel probleme s tem, da mu je med klicem šlo na 3G? Pravkar sem dobil klic, pa če sem se preveč premikal, se je zvok poslabšal (prekinjanje), ko sem končal pa je šlo nazaj na 4G.


Mobilna telefonija 101... 4G je samo za podatke, tako da mora na 3G če hoče klicat
da se strinjam

Wolfie ::

forplan je izjavil:

Wolfie je izjavil:

A je že kdo imel probleme s tem, da mu je med klicem šlo na 3G? Pravkar sem dobil klic, pa če sem se preveč premikal, se je zvok poslabšal (prekinjanje), ko sem končal pa je šlo nazaj na 4G.


Mobilna telefonija 101... 4G je samo za podatke, tako da mora na 3G če hoče klicat


WTF? Kaj je pa potem VoLTE?

Veron ::

VoLTE podpira samo Telekom in A1 (no za A1 nisem prepričan). Hot, Bob, T2, sparmobil nimajo volte

Delavec 9 ::

Obstaja možnost, da ti sistem sam nafila, ko pade pod določeno vrednost (2EUR) ali pa te diretno bremeni preko trajnika, če imaš vklopljeno eno od tarif (paketov).

zez je izjavil:

Kolikor vem se pri hotu ne da naštimat, da bi ti vsak mesec na točno isti datum nakazal določeno vsoto. Lahko si samo preko aplikacije ali preko neta pošlješ določeno količino denarja na račun oz. kupiš vrednostnico v Hoferju. Če si imel prej telefonsko številko vezano v paketu pri nekem drugem operaterju in si jo prenesel sedaj na Hot pa si lahko naštimaš, da ti samodejno preko sepa nafila določeno vsoto ko ti pade stanje pod določeno vrednost. To v aplikaciji nastaviš tako da gres pod Polnenje -> Samodejno. Vsaj pri meni pokaže možnost izbire zneska kot na tej sliki
 Hot polnenje

Hot polnenje

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Delavec 9 ()

Delavec 9 ::

VoLTE temelji na internetnem protokolu (IP), torej se podatki ne prenašajo na kakšen drug način. Ampak za klice še vedno velja, da telefoni preklopijo v 3G ali celo 2G in govor med uporabniki prenašajo po starem, torej ne prek interneta. VoLTE je nekaj podobnega kot v svetu fiksnih storitev IP-telefonija.

Wolfie je izjavil:

forplan je izjavil:

Wolfie je izjavil:

A je že kdo imel probleme s tem, da mu je med klicem šlo na 3G? Pravkar sem dobil klic, pa če sem se preveč premikal, se je zvok poslabšal (prekinjanje), ko sem končal pa je šlo nazaj na 4G.


Mobilna telefonija 101... 4G je samo za podatke, tako da mora na 3G če hoče klicat


WTF? Kaj je pa potem VoLTE?

next3steps ::

looser je izjavil:

Ne se prevec smejat, ampak kako porabite tak bandwidth, recimo 100Mb/s? A gledate uhd videe in tisti netflix in to? Dol potegujete gigabyte podatkov/medije vsak dan? Imate to, ker je pac fajn ponudba? Za prestiz?

Če imaš veliko bazo Steam iger,že to pobere kakšnih 15 giga na teden. Gledaš serije, dodatnih 50GB. Gledaš streame, še kakšnih 20GB. Vse obenem, in hitro izkoristiš tietih 100Mb/s

Mimogrede, je kdo že stackal več SIM kartic (Internet HOT)?
Bi rabil nekje 500GB bandwidtha in povezavo 60/15 v navezi s kablom in 10/4.

Zgodovina sprememb…

Daniel ::

Ne vem, če si ravno razumel vprašanje. On te sprašuje po 100 mbit/s, ti pa mu odgovarjaš o porabi podatkov na teden.

Drugače pa je 100 mbit za domačo uporabo težko izkoriščenih. Sam imam na tem še javno dostopen WiFi in pa en prijatelj ima internet preko mene, pa je povezava v 95% časa neizkoriščena. Je pa lepo videti kako pade 100 MB v 9 sekundah, ko kaj prenašaš :-)

next3steps ::

Sem mu odgovoril. Če nisi nonstop na računalu, a posodabljaš igre zraven gledaš stream, na telefonu pa še kak drugi posnetek, hitro zapolniš hitrost prenosa.

Ps Meni se je pri doublescreen setupu potreba po hitrosti pipice povečala.
20Mbit/s je za naprednega uporabnika minimalc.

Zgodovina sprememb…

SmeskoSnezak ::

A klicna cifra je 069 mogoce? :)
@ Pusti soncu v srce... @

recmajkemi ::

Jap

shadowfax ::

Hej, Wifi2go modemi pri hot-u so razprodani jaz pa bi nujno potreboval internet. Lahko kupim kakšen drug modem in sim karticu pri hoferju ter uporabljam enako? Hvala!

broken/link ::

lahko. lahko uporabiš tudi moptel kot dostopno točko, bo ravno tako delalo.

recmajkemi ::

Je kdo že kupoval s kreditno po spletu in prejel 3Dsecure enkratno geslo na številko, ki jo ima na HOT omrežju? Meni nikakor ne uspe.

Gregex ::

Brez problema sem napolnil dobroimetje prek spleta z viso. SKB banka. Tudi na drugih spletnih straneh deluje brez problema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregex ()

brez-imenko ::

recmajkemi je izjavil:

Je kdo že kupoval s kreditno po spletu in prejel 3Dsecure enkratno geslo na številko, ki jo ima na HOT omrežju? Meni nikakor ne uspe.

Ja ima še mnogo ljudi probleme s uvodnimi tremi ciframi od Hota. Ne dolgo časa nazaj sem prebral za jamranje, da v Nemški banki N26 tudi ne deluje vredu. Po moje je najlažji način prenos številke, da imaš potem recimo 040 ali pa 051 za uvodno številko.

Je pa lahko tudi drug problem pri tem. Lahko si pozabil posredovat novo številko banki in ti zato ne pošlje enkratnega gesla. Poskusi s z generatorjem enkratnih gesel pri katerem Viso vtakneš vanj.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez

Zgodovina sprememb…

Veron ::

Se mogoče kdo spomni, na koliko časa se ponavlja tale akcija, da ti povrnejo 5eur za prenos telefonske številke?

flyby ::

Aktiviral sem sim kartico. Ko pa želim zamenjati tarifo iz HOT START na HOT MINI, nimam možnosti samodejnega polnjenja s SEPA trajnikom.
Prejšnji teden sem lahko za drugo sim kartico to storil za brez težav... so umaknili to možnost ali je kje drugje težava?

Veron je izjavil:

Se mogoče kdo spomni, na koliko časa se ponavlja tale akcija, da ti povrnejo 5eur za prenos telefonske številke?


do 31. marca

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: flyby ()

Veron ::

Sm prebral, do kdaj je aktivna ta akcija.
Vprašanje je bilo, na koliko časa se ponavlja. Spomin mi pravi, da je bilo tudi decembra 17 ali se motim?

flyby je izjavil:

Aktiviral sem sim kartico. Ko pa želim zamenjati tarifo iz HOT START na HOT MINI, nimam možnosti samodejnega polnjenja s SEPA trajnikom.

Poljenje preko SEPA je na voljo samo tistim, ki so prešli iz naročniškega razmerja (drug operater) na hot.
Če si že prej imel predplačniško kartico, potem ni možna direktna bremenitev preko SEPA.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

flyby ::

Veron je izjavil:

Sm prebral, do kdaj je aktivna ta akcija.
Vprašanje je bilo, na koliko časa se ponavlja. Spomin mi pravi, da je bilo tudi decembra 17 ali se motim?

flyby je izjavil:

Aktiviral sem sim kartico. Ko pa želim zamenjati tarifo iz HOT START na HOT MINI, nimam možnosti samodejnega polnjenja s SEPA trajnikom.

Poljenje preko SEPA je na voljo samo tistim, ki so prešli iz naročniškega razmerja (drug operater) na hot.
Če si že prej imel predplačniško kartico, potem ni možna direktna bremenitev preko SEPA.


Oprosti, površno sem prebral tvoje vprašanje. Hvala za informacijo o direktni bremenitvi.

cortez ::

Poljenje preko SEPA je na voljo samo tistim, ki so prešli iz naročniškega razmerja (drug operater) na hot.
Če si že prej imel predplačniško kartico, potem ni možna direktna bremenitev preko SEPA.


Tole sploh ni res, ker sem sam dal na SEPA SIM kartico WIFI2GO.

Veron ::

Tako je bilo meni razloženo, ko sem urejal za dedija.

SmeskoSnezak ::

Kaj pa prehod iz narocniskega razmerja na predplacnisko (ista sim) in zatem prehod na Hot?
@ Pusti soncu v srce... @

Veron ::

Tisti, ki imate že dlje časa avtomatično polnjenje.
Kako imate nastavljeno? Meni ponuja samo takole:



Ampak kaj se zgodi, če dodatno napolnim za 5eur (sms v tujino, mms...). Torej je trenutno stanje 5eur na računu. Glede na kriterije na zgornji sliki, ne bo avtomatično napolnilo, ker stanje ni pod 2eur? Ali bo vseeno, ker ni dovolj?

Kaj se zgodi, če si recimo izven EU in pozabiš izklopit podatke, porabi recimo teh 5eur, potem pade pod 2eur, napolni 6,99eur in zopet. Ti lahko večkrat dnevno avtomatično polni?
edit: no tole situacijo se da omejit z "omejitev stroškov", nastaviš recimo 20eur na mesec max. Ampak ni mi jasno zakaj je spodaj še posebej omejitev v tujini 60eur. Kaj ima višjo prioriteto? Logika pravi, da nižja številka ali pač?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

Veron ::

Avtomatično polnjenje je največ 2x na teden ali 4x na mesec.

Linko ::

Ne morem prenesti svoje stare številke na novo sim kartice.

pri postopku:
Prosimo, da v telefon vstavite svojo prejšnjo SIM-kartico. Poslali vam bomo SMS z enkratnim geslom, s katerim želimo preveriti lastništvo vaše SIM-kartice.

Prosimo, vnesite svojo prejšnjo telefonsko številko in jo za potrditev ponovno vnesite.


mi javi težavo
Prišlo je do napake!
Imamo tehnične težave. Prosimo, poskusite kasneje.


Je imel kdo podobno težavo? Že celi dan ne morem nič narediti

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Linko ()

McLuzo ::

Jaz sem danes od HoT dobil obvestilo, da je bil prenos številke (izimobil) zavrnjen.

"Razlog zavrnitve: številka, ki jo želite prenesti, ni predplačniška."

WTF?!
Od vedno sem imel izimobil ter dopolnil dobroimetje preko kartic, sedaj pa naj ne bi bila številka predplačniška?!

Že vidim da to Telekom muti spet na polno in se upira prenosu številk.

Spletna stran Izimobila pa tudi ni dosegljiva...

Veron ::

Poskušam nastavit samodejno polnjenje in izberem znesek za polnjenje 6.99, pritisnem shrani in javi napako "Izberi znesek polnjenja". Poskušim še enkrat in te opcije ni več, najnižja opcija je 8.99 in to tudi shrani. Ima še kdo podobno težavo?

Težava urejena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

MrStein ::

McLuzo je izjavil:

Jaz sem danes od HoT dobil obvestilo, da je bil prenos številke (izimobil) zavrnjen.

"Razlog zavrnitve: številka, ki jo želite prenesti, ni predplačniška."

Kaj pa ima veze ali je predplačniška?
Je to kaka nova finta pri prenosih?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

ivanuscha ::

Najbolje da kličeš na Telekom in jim zatežiš. Izimobil ima itak samo predplačniške številke! Pa tudi če ni preplačniška jo vseen lahko preneseš, kaj se pa grejo.

McLuzo ::

Glej ga zlomka, od danes naprej ima Izimobil nove pakete (in prenovljeno spletno stran)...

Izi mesec S

Seveda po ceni 6.9€ in podvojene enote in še podvojitev enote če greš na novo k njim.

What a coincidence...

miko22 ::

McLuzo je izjavil:

Glej ga zlomka, od danes naprej ima Izimobil nove pakete (in prenovljeno spletno stran)...

Izi mesec S

Seveda po ceni 6.9€ in podvojene enote in še podvojitev enote če greš na novo k njim.

What a coincidence...


Mah, Sparmobil za isto ceno ponuja 6000 enot. Predvidevam, da bo podaljšal akcijo podvojenih enot.

Sheteentz ::

po enem tednu uporabe hot mobila povsem zadovoljen. razmišljam, da vzamem še hot giga z 200 giga na mesec, kar je za mojo uporabo več kot preveč, saj tv-ja itak ne gledam.

Sheteentz ::

bi bilo mozno, da bi v huaweiu nova plus hkrati uporabljal dve hot sim kartici, eno z mini tarifo za smse in klice in drugo z giga tarifo za podatke?

Dimnik ::

Če ima telefon možnost dveh sim lahko, nastaviš na telefonu drugo sim za podatke

Sheteentz ::

res je, dela! sem se malo jebal s swappanjem simkartic, ampak zdaj vse štima

Sheteentz ::

eh kurac dela. dela samo, če je ena enablana, ko sta pa obe, se pa sploh ne poveže. bo treba kupit en dostojen LTE router.

Dimnik ::

Prvo simko nastaviš za klice, drugo za podatke

Sheteentz ::

ne deluje, druga se noče povezat. če se jamo ena, bilo katera, potem deluje. če sta pa obe, pa ne gre.

Sheteentz ::

ni panike, ker sem v predalu našel nexus 5 s počenim zaslonom, ki mi bo začasno služil kot lte router

next3steps ::

Kateri model imaš? Mogoče bo potreben debrand.

w4nkst4 ::

poklič na hot da ti na eni sim kartici uklopjo dva paketa?

Sheteentz ::

ni potrebe, ker je bila to mišljena samo kot začasna rešitev. zdaj imam hot giga na nexusu 5 s počenim zaslonom, ki mi služi kot lte modem/router, dokler ne kupim tapravega lte routerja, ki bo pokrival celotno hišo.
««
39 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HoT, bob, Izi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
578916 (4500) zobnik
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649740 (12068) V-i-p
»

Vzamemo Bob ali Hot Telekom ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6116069 (10030) Lonsarg
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15440703 (17049) VrtniPalcek
»

Znane cene Hoferjeve mobilne telefonije HoT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9035542 (23851) AštiriL

Več podobnih tem