» »

HOT - Hofer Telekom

HOT - Hofer Telekom

Temo vidijo: vsi
««
38 / 76
»»

Veron ::

Kupil sem eno HOT kartico + 5eur dobroimetja za test.
Doma imam en starejši Huawei android (4.4.2) ampak mi nikakor ne uspe nastavit MMS nastavitev, da bi lahko poslal testni mms.

Ima kdo točna APN navodila, ki sigurno delujejo?

Qcube ::

Torrent downloada brez problema, preverjeno. Uploadalo pa ni ko se tole testiral nekaj časa nazaj.

Dimnik ::

Veron je izjavil:

Kupil sem eno HOT kartico + 5eur dobroimetja za test.
Doma imam en starejši Huawei android (4.4.2) ampak mi nikakor ne uspe nastavit MMS nastavitev, da bi lahko poslal testni mms.

Ima kdo točna APN navodila, ki sigurno delujejo?


Poglej ene par strani nazaj

freezby ::

HoT pri tarifi Mini povečuje z 1GB na 3GB za 7 evrov. Zelo fajn paket za dobro ceno.

Dimnik ::

Jp, glih prejel mail

neooo ::

Pametni so, ko drugi cene visajo, oni lepo dajo vec enot k paketu, ki je ze tako ali tako poceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neooo ()

cortez ::

Slovenet ::

freezby je izjavil:

HoT pri tarifi Mini povečuje z 1GB na 3GB za 7 evrov. Zelo fajn paket za dobro ceno.

Če želijo konkurirati ponudniku SPAR MOBIL in njegovemu paketu SPAR 3000, ki za 6,99 € ponuja kar 6000 enot (min/SMS/MMS/MB).

Wolfie ::

Slovenet je izjavil:

freezby je izjavil:

HoT pri tarifi Mini povečuje z 1GB na 3GB za 7 evrov. Zelo fajn paket za dobro ceno.

Če želijo konkurirati ponudniku SPAR MOBIL in njegovemu paketu SPAR 3000, ki za 6,99 € ponuja kar 6000 enot (min/SMS/MMS/MB).


Ob aktivaciji 30-dnevnega PAKETA SPAR 3000 od 11. 10. 2017 do 30. 4. 2018 prejmete kar 6000 enot.......

w4nkst4 ::

poleg tega je sparmobil v telekomu in ima brezplačen LTE, ki kot sem sam sprobal odlično deluje D50 U11.

slodreamer ::

 HOT stanje

HOT stanje


Je kak poseben razlog, da se stanje in poraba ne ujemata? V soboto sem kupil novo SIM kartico in jo napolnil za 5EUR ...
Stanje tudi občasno skače nazaj gor :O

Zgodovina sprememb…

Veron ::

w4nkst4 je izjavil:

poleg tega je sparmobil v telekomu in ima brezplačen LTE, ki kot sem sam sprobal odlično deluje D50 U11.

sej ima hot tudi LTE (sicer A1 omrežje).

mojca ::

slodreamer je izjavil:

Je kak poseben razlog, da se stanje in poraba ne ujemata? V soboto sem kupil novo SIM kartico in jo napolnil za 5EUR ...
Stanje tudi občasno skače nazaj gor :O

Katero soboto? Slučajno v februarju? Poraba je samo za marec. Stanje je kumulativno. (Lahko je krivo tudi kaj drugega, to je samo meni najverjetnejša razlaga.)

NejcSSD ::

dva dni nazaj, soboto 3.3. verjetno, vidno po količinah porabljenih
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

modelno1 ::

AFAIK HoT vnaprej rezervira stanje za podatke in osvežujejo na prbližno 12 ur, zato ti lahko stanje niha.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

slodreamer ::

Minulo soboto ja :) Hvala za odgovor, sem pričakoval kaj takega, ampak nisem pa zasledil nič o tem na njihovi FAQ strani.

modelno1 ::

Je bilo pa večkrat omenjeno v tej temi ...
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

w4nkst4 ::

@Veron

pri hotu je potrebno doplačati 2e za hitrosti do 50/10, medtem ko je to pri sparmobilu brezplačno...

ima pa hot dosti boljši pregled nad porabo in teh. podporo...pri sparmobilu sploh nevem kje naj pogledam stanje klicev in smsev ker me pač zanima od kje za vraga mi je požrlo okoli 40 centov...velke pare :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: w4nkst4 ()

Veron ::

sparmobil ima 20/5 LTE
toritev Hitri internet LTE/4G omogoča višje teoretične hitrosti do 20 Mb/s v smeri k uporabniku in do 5 Mb/s v smeri od uporabnika, za vklop brezplačne storitve je potrebno poslati ključno besedo LTE na 1918


bob 40/5
hot 20/5
t2 20/5

cortez ::

T-2 nima omejitev LTE, ko je v Telekom omrežju.

cortez ::

cortez je izjavil:

T-2 nima omejitev LTE, ko je v Telekom omrežju.


w4nkst4 ::

@Veron

Imam sparmobil in imam vklopljen brezplačen lte in imam 50/10 tako da ne dajej dezinformacij, hvala.

Dimnik ::

Takole piše na sparmobil strani:

Paket vključuje dostop do omrežij 3G (UMTS) in 2G (GSM). Najvišja hitrost prenosa podatkov je do 4 Mb/s v smeri k uporabniku in do 1 Mb/s v smeri od uporabnika. Storitev Hitri internet LTE/4G omogoča višje teoretične hitrosti do 20 Mb/s v smeri k uporabniku in do 5 Mb/s v smeri od uporabnika, za vklop brezplačne storitve je potrebno poslati ključno besedo LTE na 1918.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

DjTonic ::

cortez je izjavil:

cortez je izjavil:

T-2 nima omejitev LTE, ko je v Telekom omrežju.



Odvisno kakšen paket imaš, saj so različni QOS.

w4nkst4 ::

@Ale123 si mogoče uporabnik pri sparmobil in govoriš iz lastnih izkušenj? ka me to pogreje...kot sem rekel sem pri sparmobilu in imam 50/10, zakaj imajo napisano na strani 20/5 pa newem, minus za njih ane,

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: w4nkst4 ()

nurse013 ::

Hm,a za samo net je vredu ta hot ? Mnda 200giga,za cca15€ ?
:)
you gotta be kidding me...

miheknovi ::

nurse013 je izjavil:

Hm,a za samo net je vredu ta hot ? Mnda 200giga,za cca15€ ?


Če bi se resno zanimal za menjavo operaterja bi posurfal tudi kakšno stran nazaj, kjer smo opisovali lastne izkušnje s tem paketom.

Veron ::

@w4nkst4 kopiral sem kar piše na spletni strani.

Sicer pa imam T2 Brezčasni Maxi pa je omejitev LTE na 20/5 (preverjeno).

Bubbles ::

Koliko časa pa traja prenos številke na HOT?
Trenutno imam A1 in je danes zadnji dan obračunskega obdobja. Slišala sem, da ti A1 po novem zaračuna cel mesec, ne samo sorazmerni del, ko prekineš. Je to res?

w4nkst4 ::

Da zaracunajo za ceu mesec tako da si prepozen...naslednji mesec ene 4 delovne dni pred koncem obrac obdobja daj zahtevo za prenos...kar se tice hofer 200gb preverte da imate dokaj blizu bazno postajo od a1

djordjevic ::

Dečki inu dekline, deluje mogoče že komu mms na ios?
No grave is deep enough to keep us in chains.

Veron ::

Ne. Pa glede na to, da zadeva ne deluje že od samega začetka, vprašanje če bo kmalu.

Novica iz 25.6.2017 -> https://www.zurnal24.si/slovenija/upora...

djordjevic ::

Thx, mate. :)
No grave is deep enough to keep us in chains.

M.B. ::

Veron je izjavil:

sparmobil ima 20/5 LTE
toritev Hitri internet LTE/4G omogoča višje teoretične hitrosti do 20 Mb/s v smeri k uporabniku in do 5 Mb/s v smeri od uporabnika, za vklop brezplačne storitve je potrebno poslati ključno besedo LTE na 1918


bob 40/5
hot 20/5
t2 20/5


Samo to pa je žalostno ko primerjaš s kabelskim internetom.
Telemach: 40/2 zdaj po novem pa celo 70/2 naslednje leto mogoče že 100/2.
Čeprav bi bil s 30/4 bistveno bolj zadovoljen. Da je upload bistveno boljši na LTE kot pa na kablu. Bom zgleda mogo za backup računalnika LTE uporabljat namesto kabla. v 21. stoletju.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

LeQuack ::

M.B. je izjavil:

Veron je izjavil:

sparmobil ima 20/5 LTE
toritev Hitri internet LTE/4G omogoča višje teoretične hitrosti do 20 Mb/s v smeri k uporabniku in do 5 Mb/s v smeri od uporabnika, za vklop brezplačne storitve je potrebno poslati ključno besedo LTE na 1918


bob 40/5
hot 20/5
t2 20/5


Samo to pa je žalostno ko primerjaš s kabelskim internetom.
Telemach: 40/2 zdaj po novem pa celo 70/2 naslednje leto mogoče že 100/2.
Čeprav bi bil s 30/4 bistveno bolj zadovoljen. Da je upload bistveno boljši na LTE kot pa na kablu. Bom zgleda mogo za backup računalnika LTE uporabljat namesto kabla. v 21. stoletju.


Telemach zanalašč noče dati večjega uploada, to ni neka omejitev kabelske tehnologije.
Quack !

Veron ::

Telemach ima celo 40/1

XS!D3 ::

LeQuack je izjavil:


Telemach zanalašč noče dati večjega uploada, to ni neka omejitev kabelske tehnologije.

Če nisi pripravljen plačat, še ne pomeni, da ne dajo. 10Mb/s uploada dobiš pri njih tudi na coaxu BP. Na optiki celo 220Mb/s ULja relativno poceni.

Sicer pa primerjat hitrosti na različnih tehnologijah pri čemer imaš nekje (precej) omejeno količino prenosa, drugje pa flat rate je tudi mimo. Z omejitvijo 200GB na mesecu bi tudi na coaxu s trenutnim omrežjem in za to ceno lahko ponudili več, ker lahko potem bistveno bolj oversubscribajo, saj noben ne bo šel zabijat linije s torrenti in podobnim sranjem, ker bo precej hitro konec veselja. Samo dovimim, da si večina to želi. Komur pač zadostuje omejen prenos in višja hitrost v zameno, ima pa še vedno na voljo LTE.

mujek ::

XS!D3 je izjavil:

10Mb/s uploada dobiš pri njih tudi na coaxu BP.

Kako? Če pa nihče ne ponudi. Vedno ko mi prodajajo nove storitve jih povprašam o tem. In nič od njih.

XS!D3 ::

mujek je izjavil:

XS!D3 je izjavil:

10Mb/s uploada dobiš pri njih tudi na coaxu BP.

Kako? Če pa nihče ne ponudi. Vedno ko mi prodajajo nove storitve jih povprašam o tem. In nič od njih.

Net Gold Diamant ima 120/10 samo cena ti verjetno ne bo všeč (73€/mesec za net poleg vsaj osnovnega TV paketa). Za B2B pa mislim, da imajo tudi trojček z 230/10.

Na optiki je pa relativno poceni upload tudi v trojčkih, recimo 150/150 za 55,5€ na mesec z razširjeno TV shemo in fiksnim telefonom vred. Ne dolgo nazaj je bil v akciji za nove naročnike ob vezavi celo 36€/mesec, zdaj mislim, da je 38€/mesec ob vezavi ampak samo prvo leto. Celo v Silver trojčku z redno ceno 38€/mesec imajo 40Mb/s uploada.

Veron ::

Telemach ponuja največj 6mbps uploada na coax-u.

edit: vidim šele zdej, je spodaj pod ostalo ponudbo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

dev ::

djordjevic je izjavil:

Dečki inu dekline, deluje mogoče že komu mms na ios?


Ne, mora dat Apple update ven, da lahko uporabniki ročno vpišejo MMS nastavitve (naj bi bil v pripravi oz. testiranju že nekaj časa).
Do takrat ne bo kaj. Informacije so iz njihove podpore.
Lp
All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Veron ::

To, da lahko uporabniki sami vpisujejo APN ni odvisno samo od Apple. Tuki ima zraven tudi A1.

Sicer T2 ima odprte nastavitve APN (tako kot Telekom), ampak je itq brezveze, ker ti ob vsaki posodobitvi ali vrnitvi iz tujine (roaming -> home) pobriše APN nastavitve.

mujek ::

XS!D3 je izjavil:

mujek je izjavil:

XS!D3 je izjavil:

10Mb/s uploada dobiš pri njih tudi na coaxu BP.

Kako? Če pa nihče ne ponudi. Vedno ko mi prodajajo nove storitve jih povprašam o tem. In nič od njih.

Net Gold Diamant ima 120/10 samo cena ti verjetno ne bo všeč (73€/mesec za net poleg vsaj osnovnega TV paketa). Za B2B pa mislim, da imajo tudi trojček z 230/10.

Imaš prav.
Cena pa mi ni všeč. Za ta denar imam lahko Telekom/A1 hibridni modem + dodatno redundanco na LTE. Vsaj tako na hitro preračunano.

Delavec 9 ::

Če govorimo o Telemachu o kabelskem internetu, ne more dati večjega uploada, ker je bil frekvenčni spekter zaseden z analognimi radijskimi programi. Sedaj so jih anročnikom vzeli, d abodo lahko popravili upload, ki je res v Ku....u!

LeQuack je izjavil:

M.B. je izjavil:

Veron je izjavil:

sparmobil ima 20/5 LTE
toritev Hitri internet LTE/4G omogoča višje teoretične hitrosti do 20 Mb/s v smeri k uporabniku in do 5 Mb/s v smeri od uporabnika, za vklop brezplačne storitve je potrebno poslati ključno besedo LTE na 1918


bob 40/5
hot 20/5
t2 20/5


Samo to pa je žalostno ko primerjaš s kabelskim internetom.
Telemach: 40/2 zdaj po novem pa celo 70/2 naslednje leto mogoče že 100/2.
Čeprav bi bil s 30/4 bistveno bolj zadovoljen. Da je upload bistveno boljši na LTE kot pa na kablu. Bom zgleda mogo za backup računalnika LTE uporabljat namesto kabla. v 21. stoletju.


Telemach zanalašč noče dati večjega uploada, to ni neka omejitev kabelske tehnologije.

LeQuack ::

Delavec 9 je izjavil:

Če govorimo o Telemachu o kabelskem internetu, ne more dati večjega uploada, ker je bil frekvenčni spekter zaseden z analognimi radijskimi programi. Sedaj so jih anročnikom vzeli, d abodo lahko popravili upload, ki je res v Ku....u!


Dvomim da bodo to naredili. Telemachov trademark je, da imajo počasen upload, tako kot iPhone X ko ima notch.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

Delavec 9 ::

To sicer ni tema za tukaj, tako da pojdi na njihov forum, boš prebral vse lepo.

LeQuack je izjavil:

Delavec 9 je izjavil:

Če govorimo o Telemachu o kabelskem internetu, ne more dati večjega uploada, ker je bil frekvenčni spekter zaseden z analognimi radijskimi programi. Sedaj so jih anročnikom vzeli, d abodo lahko popravili upload, ki je res v Ku....u!


Dvomim da bodo to naredili. Telemachov trademark je, da imajo počasen upload, tako kot iPhone X ko ima notch.


Hitrost je ista 20/5, LTE omrežje. Pri HOTu proti doplačilu 2EUR dobiš 50/10 se mi zdi!

w4nkst4 je izjavil:

poleg tega je sparmobil v telekomu in ima brezplačen LTE, ki kot sem sam sprobal odlično deluje D50 U11.

Zgodovina sprememb…

Veron ::

Sem hot sim kartico dal v Android telefon in prejel SMS, da bom kmalu prejel nastavitve za APN. Ampak nikoli drugega smsa.

Medtem ko v iPhone sem prejel še drugi sms in link, ki ti naloži APN profil.

Bi tudi na Androidu moral prejet ta drugi sms?

Sem dobil konfiguracijski sms oz. sporočilo. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

looser ::

Ne se prevec smejat, ampak kako porabite tak bandwidth, recimo 100Mb/s? A gledate uhd videe in tisti netflix in to? Dol potegujete gigabyte podatkov/medije vsak dan? Imate to, ker je pac fajn ponudba? Za prestiz?

LeQuack ::

looser je izjavil:

Ne se prevec smejat, ampak kako porabite tak bandwidth, recimo 100Mb/s? A gledate uhd videe in tisti netflix in to? Dol potegujete gigabyte podatkov/medije vsak dan? Imate to, ker je pac fajn ponudba? Za prestiz?


Piratizirajo špile in filme, ker plačevati za stvari ni za Slovence.
Quack !

brez-imenko ::

Jaz še igre streamam, ker se mi jih neda več igrat. Sam prišel do spoznanja, da so drugi veliko boljši v teh stvareh. Meni je na koncu predstavljalo samo še živčni zlom, tudi za denarnico(če že ne programska oprema jo moraš na nečim poganjat, brez je le megla.
www.podarimo.si pa lep pozdrav vsem, Janez
««
38 / 76
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HoT, bob, Izi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
578986 (4570) zobnik
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649934 (12262) V-i-p
»

Vzamemo Bob ali Hot Telekom ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6116178 (10139) Lonsarg
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15440906 (17252) VrtniPalcek
»

Znane cene Hoferjeve mobilne telefonije HoT (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
9035639 (23948) AštiriL

Več podobnih tem