» »

Kaj kupiti v Indiji?

Kaj kupiti v Indiji?

«
1
2

freesty ::

Junija potujem za 1 mesec v Indijo. Katere stvari so tam dosti cenejse kot pri nas?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

mtosev ::

to misliš kupit za sebe ali za prodati naprej?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

harvey ::

Katere stvari so tam dosti cenejse kot pri nas?

Vse kar je cunj, če ti to sede :) Drugače pa začimbe nabavi - njihove raznovrstne sorte čilija, popra in take, ki jih ne dobiš pri nas.

Enostavno uživaj/potuj in si ne daj dela s tem, razen če misliš potem bolho zasuti z robo.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

freesty ::

Za sebe. Telefon sem gledal xiaomi mi6 bi se naj dobil za nekje 340€.

Ja samo malo bi si rad preracunal koliko denarja rabim. Telefon bom 90% vzel, mogoce se kaksen laptop ali objektiv za DSLR, vendar so slednji, kar dragi kolikor sem googlal.

Cunje so pa dobra ideja ja, nisem pomislil.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

IQ Veverica ::

Telefon sem gledal xiaomi mi6 bi se naj dobil za nekje 340€.


Vso srečo pri pošiljanju kitajske krame nazaj v indijo ko se ti pokvari.
Veveričev kotiček blaznih slotehovih idej:
https://www.facebook.com/So%C4%8Dne-slotehove-izjave-186246118552373/

mtosev ::

IQ Veverica je izjavil:

Telefon sem gledal xiaomi mi6 bi se naj dobil za nekje 340€.


Vso srečo pri pošiljanju kitajske krame nazaj v indijo ko se ti pokvari.
a slučajno piše/veš v naprej, da se bo nekaj pokvarilo med garancijo?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: SaXsIm ()

IQ Veverica ::

a slučajno piše/veš v naprej, da se bo nekaj pokvarilo med garancijo?


Pri teh kitajskih polizdelkih je statistično večja verjetnost, da bo šlo kaj falit kot pa pri novem Samsungu, iPhonu. Lahko bo delal, ampak toliko denarja sploh v tujini kot je Indija, ne bi nikoli zapravil za kako tehnažo.

Še 50€ doda pa ima npr nov iPhone SE ali pa če je droid fan, kakšen samsung, lg v podobnem cenovnem rangu.
Veveričev kotiček blaznih slotehovih idej:
https://www.facebook.com/So%C4%8Dne-slotehove-izjave-186246118552373/

Samael ::

IQ Veverica je izjavil:

a slučajno piše/veš v naprej, da se bo nekaj pokvarilo med garancijo?


Pri teh kitajskih polizdelkih je statistično večja verjetnost, da bo šlo kaj falit kot pa pri novem Samsungu, iPhonu.


Lahko argumentiraš zakaj naj bi bil po tvoje xiaomi mi6 polizdelek? Če pustiš aroganco in ego ob strani seveda.

SumTingWong ::

Če misliš, da bo Mi6 350€ v Indiji, si v hudi zmoti. Govori se tudi, da naj sploh ne bi prisel tja. Cene kitajskih mobitelov v Indiji niso poceni.

SimplyMiha ::

Pusti ga, če hoče biti naiven in na vrat na nos v Indijo nakupovat kitajski pofl, blagor mu!

tomaz- ::

Ma dej, če greš v Indijo, tam predvsem uživaj, ne mislit, da je to wonderland, kjer boš vse dobil na pol zastonj.. Če kaj vidiš in se ti zdi super, pač nabaviš, vse ostalo planiranje je brezvezno.. Moj kolega je bil lansko leto tam skor dva meseca, od vseh visokoletečih planov si ni nabavil skor nič

Daliborg ::

Saj ne ve kaj govori. Zaslepljen je.

Indija ni država za iskat materialne dobrine ampak bolj take za dušo dobrine. Priporočam da vsak evrček/rupijo daš za prevoze kamor te bodo peljali na različne kraje. Nabral bi kakšno kamnine, si kupil turban ali pa kar celo njihovo nošo sicer so bojda tudi ostale cunje poceni ravno tako preferijajo prodajo nakita, čajev in različnih dišav. Definitivno pa bi tudi kupil kakšen original bolywood movie (action/drama/horror/thriller/romance/sci-fi/fantasy/adventure/comedy)- vse to v enem filmu :)

lp.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Kokosvilek ::

IQ Veverica je izjavil:

a slučajno piše/veš v naprej, da se bo nekaj pokvarilo med garancijo?


Pri teh kitajskih polizdelkih je statistično večja verjetnost, da bo šlo kaj falit kot pa pri novem Samsungu, iPhonu. Lahko bo delal, ampak toliko denarja sploh v tujini kot je Indija, ne bi nikoli zapravil za kako tehnažo.

Še 50€ doda pa ima npr nov iPhone SE ali pa če je droid fan, kakšen samsung, lg v podobnem cenovnem rangu.


zakaj bi bil xaoimi mi 6 kitajski polizdelek???
xaomi je že zelo znana firma, ni to neki kitajček za kirega bi prvič slišal pa pol nikol več. Pa prosim ne sodi telefona po firmi če ga ne poznaš. To je dejansko po zmogljivosti na ravni današnjih flagshipov(p10, s8. g6, iphone 7...) saj ima snapdragon 835 ne pa en mediatekov šajs kaj bi lahko za tak dnar dobil pri drugih proizvajalcih. Kdo bi pa danes še vzel 4" telefon (iphone se) in doplačal 50€ za par let starejšo tehnologijo pa more bit res 100°% apple fanboy ki nima za iphone 6. ker snap 835 je dost novejši pa kr dost bolši od A9, da o zaslonu ne govorim...

ps: kolk tamle stane p10 plus?

spenstar ::

Tehnicna roba v Indiji je drazja kot v Evropi. Raje uzivaj kot so rekli drugi, pa pazi na hrano in pijaco, oglje imej sabo ce noces imeti nonstop driske.
SPENSTAR--builder

mtosev ::

saj so tam mcdonald'si, kfcju, burger kingi. ne vem, če je tam pametno jesti hrano od street vendorja
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: SaXsIm ()

harmony ::

mtosev je izjavil:

saj so tam mcdonald'si, kfcju, burger kingi. ne vem, če je tam pametno jesti hrano od street vendorja

Moras biti pocen, da gres v Indijo in zres mcdonalds drek.

mtosev ::

jaz sem bil v londonu. jedo hrano v šolski kantini, fasal drisko (slabše hrane še v življenju nisem probal), jedo samo po mcd's po londonu in mi je driska izginila.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

harmony ::

mtosev je izjavil:

jaz sem bil v londonu. jedo hrano v šolski kantini, fasal drisko (slabše hrane še v življenju nisem probal), jedo samo po mcd's po londonu in mi je driska izginila.

Zato, ker so mesal v meso medicinsko oglje.

Daliborg ::

mtosev je izjavil:

jaz sem bil v londonu. jedo hrano v šolski kantini, fasal drisko (slabše hrane še v življenju nisem probal), jedo samo po mcd's po londonu in mi je driska izginila.


Jaz bi rekel da je to nek šok bil za telo, pa ne zaradi hrane. Meni se je to večkrat dogajalo ko sem potoval, samo da sem videl tablo kraja kjer živim je šlo spet vse nazaj na normalno stanje.
lp
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

mtosev ::

mam kar občutljivo črvesje in sem tudi alegričen na laktozo v mleku. sem dosti krat fasal drisko zaradi hrane
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

tomaz- ::

Kokosvilek je izjavil:

IQ Veverica je izjavil:

a slučajno piše/veš v naprej, da se bo nekaj pokvarilo med garancijo?


Pri teh kitajskih polizdelkih je statistično večja verjetnost, da bo šlo kaj falit kot pa pri novem Samsungu, iPhonu. Lahko bo delal, ampak toliko denarja sploh v tujini kot je Indija, ne bi nikoli zapravil za kako tehnažo.

Še 50€ doda pa ima npr nov iPhone SE ali pa če je droid fan, kakšen samsung, lg v podobnem cenovnem rangu.


zakaj bi bil xaoimi mi 6 kitajski polizdelek???
xaomi je že zelo znana firma, ni to neki kitajček za kirega bi prvič slišal pa pol nikol več. Pa prosim ne sodi telefona po firmi če ga ne poznaš. To je dejansko po zmogljivosti na ravni današnjih flagshipov(p10, s8. g6, iphone 7...) saj ima snapdragon 835 ne pa en mediatekov šajs kaj bi lahko za tak dnar dobil pri drugih proizvajalcih. Kdo bi pa danes še vzel 4" telefon (iphone se) in doplačal 50€ za par let starejšo tehnologijo pa more bit res 100°% apple fanboy ki nima za iphone 6. ker snap 835 je dost novejši pa kr dost bolši od A9, da o zaslonu ne govorim...

ps: kolk tamle stane p10 plus?


kolega, umiri svoje adolescentne konjičke.... v Indiji tega ne boš kar tako dobil.. Indija pa tehnika - YEAH RIGHT... prav rad bi videl flagshipe po takih cenah v Indiji, hehehe
Daj, če bo OP tam, naj nam PROSIIIM silka kakšne "stojnice" s tako robo.. Ker imam občutek, da si on to tako predstavlja - no , pa očitno še nekaj mozoljavčkov meni, da je temu tako.. Fantje, ker se eni deželi reče INDIJA, to še ne pomeni INDIJA KOROMANDIJA .. :-)

SaXsIm ::

mtosev je izjavil:

mam kar občutljivo črvesje in sem tudi alegričen na laktozo v mleku. sem dosti krat fasal drisko zaradi hrane


Dej prosim STFU!!!

Tema je kaj kupiti v Indiji, ne pa kaj je danes novega z mtosevom. Ostali pa tudi STFU. A je vprašanje ali je Xiaomi crap ali kaj kupiti v Indiji?
SaXsIm

Okapi ::

V Indiji je vsa uvožena roba nenormalno draga. Poceni so pa indijski izdelki. Kvečjemu lahko pogledaš, kaj imajo v duty freeju na letališču.

mtosev ::

OP si razmislil, da boš rabil plačat carino za stuff ko se vrneš nazaj?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Smurf ::

mtosev je izjavil:

saj so tam mcdonald'si, kfcju, burger kingi. ne vem, če je tam pametno jesti hrano od street vendorja

Naceloma bos v takih krajih imel vec sans, da se bos zastrupil v mcdonalds kot ulicnih prodajalcev (ce uporabis malo pameti). Take so moje izkusnje (in prakticno kogarkoli, ki ga poznam in je potoval), pa sem prepotoval ze kar nekaj sveta.

mtosev ::

Smurf je izjavil:

mtosev je izjavil:

saj so tam mcdonald'si, kfcju, burger kingi. ne vem, če je tam pametno jesti hrano od street vendorja

Naceloma bos v takih krajih imel vec sans, da se bos zastrupil v mcdonalds kot ulicnih prodajalcev (ce uporabis malo pameti). Take so moje izkusnje (in prakticno kogarkoli, ki ga poznam in je potoval), pa sem prepotoval ze kar nekaj sveta.
jaz ko sem bil v ameriki na potovanju sem jedo izključno pri mcd's in subwayu. matka me je naučila, da ni dobro jesti hrano ki se prodaja na cesti.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

SimplyMiha ::

Se pravi, da ješ samo hitro hrano. Slabo te je naučila.

mtosev ::

SimplyMiha je izjavil:

Se pravi, da ješ samo hitro hrano. Slabo te je naučila.
nope. največ me je učila, da je najboljše jesti hrano doma, ki si jo sam skuhaš.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: SaXsIm ()

harmony ::

mtosev je izjavil:

SimplyMiha je izjavil:

Se pravi, da ješ samo hitro hrano. Slabo te je naučila.
nope. največ me je učila, da je najboljše jesti hrano doma, ki si jo sam skuhaš.

In ti si jo al kaj?

mtosev ::

harmony je izjavil:

mtosev je izjavil:

SimplyMiha je izjavil:

Se pravi, da ješ samo hitro hrano. Slabo te je naučila.
nope. največ me je učila, da je najboljše jesti hrano doma, ki si jo sam skuhaš.

In ti si jo al kaj?
matka kuha ko je doma, jaz ne
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

SimplyMiha ::

Aha.

Kakorkoli že, tudi v tujini se da zdravo jesti. Je pa treba zaviti z ulice v - šok! - restavracijo. Praviloma imajo nek standard.

dreta ::

Bil tam, jedel na ulici 45 dni. Brez problemov.
Kupil 20Kg svile. :)

FTad ::

mtosev je izjavil:

OP si razmislil, da boš rabil plačat carino za stuff ko se vrneš nazaj?


Odvisno, kaj bi kupil. Ce bo manjse stvari (mobi, fotoaparat), potem mu zihr ne bojo pregledovali, ce je to tam kupil, ali ze s seboj imel. Razen, ce bi 10+ komadov nabavil...

Superboyy ::

Čaj :)

IL_DIAVOLO ::

Indijsko konopljo >:D

mtosev ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Indijsko konopljo >:D
najboljši predlog do sedaj haha
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

janezvalva ::

freesty je izjavil:

Junija potujem za 1 mesec v Indijo. Katere stvari so tam dosti cenejse kot pri nas?

baje, da je sev črne kuge fajn poceni
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

globoko grlo ::

bio razgradljiv mto sev spet neki flanca

aaa jaaa, prow mogu sem :)
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

globoko grlo ::

Kaj kupit? Kadar koli daš dnar od sebe SE VEDNO CENKEJ.
Indijko, sam ti bo požrla živce, tko da to odpade.
ZLATO, dragi kamni itd, če se spoznaš kj na to. V vseh mestih maš cele ulce teh štacun in SE POGAJAŠ, dost cenej kt pa pr naših draguljarjih.
PREPROGE :), si jo pošleš po pošti dam. Vedi pa, da so v glavnih mestih temu primerno dražje. Torej če boš potoval po kakšnih bolj odročnih krajih in tam našel kaj zanimivega KUPI TAM in se čakat, da prideš nazaj v Delhi, recimo.

NA SPLOŠNO KUPI TAKRAT, KO VIDIŠ ZADEVO in ne čakat na drugo večje mesto itd. čaj v darjelingu bo cenej kt pa v kalkuti, recimo. Kašmirske dekce&preproge bojo cenej v kašmirju, kot pa v Delhiju itd.

Elektronke se glih ne splača tam kupvat, edin če najdeš kkšno cheap štacuno, sam pol res ne veš kaj kupiš.
XIje se tudi v Indiji naroča preko spleta, tko da na to bi jaz pozabil. Edin če poznaš folk tam in ti oni adresse shendlajo.

Hrana, JEJ VSE :) Tut na ulci ni pene pod pogojem, DA TAM JEJO INDIJCI, če noben tam ne je, tut tebi ni treba.

Konoplo se tm prej dobi, kot pa pri nas pir, tko da pokad kukr čš. Aja, Tm je ne mešajo s tobakom, tko da kr pogumno, haha.
Uber funkcionira v indiji in ga vsi nucajo.

Aja, kkšne svile, pašmine ipd šale, blago ... se splača.

Sem zih še kj pozabu, kr vpraš, če te še kj zanima.

aja, v ker konc pa greš in kolk misliš potovat okrog?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

[D]emon ::

Jaz sem bil v Indiji slabega pol leta, sicer s FFL, tako da kaj dosti nisem kupoval. Nisem pa kompliciral, kar se prehrane tice--imam kar odporen zelodec na vse mogoce zadeve. :) Prebavne motnje so bile zaradi rahlega jetlaga samo prvih par dni. Sem pa domov prinesel par zadev, ki sem jih potem podaril par ljudem tu v Sloveniji. (caj, zacimbe, tekstil, razne drobnarije)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

globoko grlo ::

Aja, začimbe itak.
Pa najboljša preventiva proti prebavnim težavam je šnopc/whiskey/brinjovček pred obrokom in direkt po obroku :)

Pa če boš v južni indiji kup kavo, sicer ni kolumbijka, ampak za mal spremenit okuse je ok.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Zgodovina sprememb…

mtosev ::

lahko kupi kakšno kačo ali škorpijona v flaški pa bodo vsi gledati ko pride domov
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: SaXsIm ()

glassius ::

Jaz bi si kupil dol stanovanje, samo nimajo skreta.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: [D]emon ()

[D]emon ::

Addendum: Ce mislis piti alkohol, ga nikar ne pij v javnosti (na ulici ali kaj podobnega) ker na take ljudi gledajo zelo negativno, pa ceprav so tujci. Je pa v petih drzavah (Bihar, Gujarat, Lakshadweep, Manipur in Nagaland) alkohol popolnoma prepovedan. :) Pa nikar po kaksnih domacih zganjih posegat, ker ne mores biti ziher, da ni poln metanola.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

glassius ::

[D]emon je izjavil:

Addendum: Ce mislis piti alkohol, ga nikar ne pij v javnosti (na ulici ali kaj podobnega) ker na take ljudi gledajo zelo negativno, pa ceprav so tujci. Je pa v petih drzavah (Bihar, Gujarat, Lakshadweep, Manipur in Nagaland) alkohol popolnoma prepovedan. :) Pa nikar po kaksnih domacih zganjih posegat, ker ne mores biti ziher, da ni poln metanola.



Kako pa si dol razkužijo roke po temu ko serjejo na ulici? Ali sploh ne brišejo?

Pa če serješ na skretu namesto na ulici, a te tudi po tem postrani gledajo?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: [D]emon ()

globoko grlo ::

Zato pa s flašo vode okrog hodjo>:D
Pa ena roka je za jest, druga pa za rit brisat, haha.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

IQ Veverica ::

Konoplo se tm prej dobi, kot pa pri nas pir, tko da pokad kukr čš. Aja, Tm je ne mešajo s tobakom, tko da kr pogumno, haha.


Konopljo mešajo s tobakom samo mehkužci in zadetki. Zdravilni učinki se izničijo s tistim trenutkom, ko jo zmešaš s kakšno drugo packarijo.
Veveričev kotiček blaznih slotehovih idej:
https://www.facebook.com/So%C4%8Dne-slotehove-izjave-186246118552373/

konspirator ::

Za bar (alko) glej od 6:38 dalje



6 držav je, Karnataka si pozabil

Tujci lahko dobijo 1 mesečno "dovolilnico".
--

Zgodovina sprememb…

konspirator ::

Alcohol prohibition in India @ Wikipedia
Alcohol prohibition in India is in force in the states of Gujarat, Kerala, Bihar, Nagaland and Manipur; as well as in the Union Territory of Lakshadweep.
--

[D]emon ::

konspirator je izjavil:

Za bar (alko) glej od 6:38 dalje



6 držav je, Karnataka si pozabil

Tujci lahko dobijo 1 mesečno "dovolilnico".


V Karnataki je prepovedan samo arak.

Mi je pa nasplosno hecno, da je za pivo visji age limit kot za vino. (21 vs 18)
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CERN odkril pet vzbujenih stanj težkega bariona (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
8716337 (13628) trenerkar
»

McDonald's - Ptuj & Lesce (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6417854 (13214) Gremio
»

Samsung lovi kršitve delovne zakonodaje pri kitajskih dobaviteljih

Oddelek: Novice / NWO
135327 (4444) Kamran
»

Kaj pomeni drseči tečaj juana za cene elektronike (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6321857 (19708) Manu

Več podobnih tem