» »

Kaj kupiti v Indiji?

Kaj kupiti v Indiji?

1
2
»

konspirator ::

Liquor prices in Karnataka to shoot up; beer, wine to get cheaper in bars
http://economictimes.indiatimes.com/new...

Okoli Ac so omejitve, minimalna razdalja
http://www.deccanchronicle.com/nation/c...


tukaj je boljši seznam omejitev:
http://www.infoqueenbee.com/2014/09/lis...

Še neomenjeno:
Maharashtra(For drinking in Maharashtra, a person should carry a liquor license obtained from Govertment Civil Hospital. The drinking age is 30 years in Wardha district.)
--

Zgodovina sprememb…

Relanium ::

freesty je izjavil:

Junija potujem za 1 mesec v Indijo. Katere stvari so tam dosti cenejse kot pri nas?

Kupi si samo doživetja, nič drugega se ne splača oz. nobena stvar ni bistveno ceneje.
Pa tud če boš iskal kak telefon in drugo kramo, boš videl že, da je težko najt pametno trgovino, potem pa še pametne cene... (globalizacija pa to...)

freesty ::

Uh kaksna debata se je razvila.

Da razcistim. Ne grem tja z namenom nakupovanja stvari. Grem tja zaradi dozivetja. Vendar, ce sem ze tam in, ce bi tam prodajali macbooke za 500€, bi verjetno obzaloval, ce nebi imel te informacije. Sem pregledal malo amazon in so stvari tam naceloma drazje kot v europi. Ocitno bom res le kaksno cunjo kupil, ter zacimbe in podobno.

Gledal pa sem samo za xiaomi mi6, kjer je na parih .in straneh cena 24 tisoc njihove valute, kar prevede v okoli 350€, vendar sem po bolj podrobnem ogledu opazil, da gre za predvideno ceno in telefonov se ni za dobit. Naj bi pa bili v juniju na zalogi.

Se enkrat, nakupovanje mi je sekundarnega pomena.

Nekdo je vprasal kam in za koliko casa grem. Grem v Dehradun, severno od New Delhija in za 1 mesec. Upam, da mi uspe prit do Taj Mahala ;)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

tikitoki ::

mtosev je izjavil:

jaz sem bil v londonu. jedo hrano v šolski kantini, fasal drisko (slabše hrane še v življenju nisem probal), jedo samo po mcd's po londonu in mi je driska izginila.


Ce nisi sposoben si poiskati varnega obroka izven mcdonadsa, potem je s teboj nekaj narobe. In se strinjam s predhodnikom, da si pocen, ce gres v tujino in zres sam junkfood american style.

tikitoki ::

Kupi kaj indijskega, mogoce kaj za obleci, disave, zacimbe, mogoce dobis se kaj svile (sam, ce ne ves kaj dela,s ti bodo tko kj drugega podtaknili).
Ne vem, ce se splaca tehnikov kupovati.
Ce nosis ocala, so verjetno tudi bistveno cenejsa, kot pri nas.

Nahrbtnik ::

Kupi si rikšo ali pa kašnega slona. Ali pa kaj kitajske plastike.

Smurf ::

mtosev je izjavil:

jaz ko sem bil v ameriki na potovanju sem jedo izključno pri mcd's in subwayu. matka me je naučila, da ni dobro jesti hrano ki se prodaja na cesti.

Ocitno je tudi "matka" neizkusen popotnik. V bolj obiskanih street vendorjih je hrana bolj sveza kot v restavracijah, prav tako vidis celotni proces priprave. Za zahodni svet (tvoja Anglija in ZDA) se pa sploh ne bi sekiral, to niso neke eksoticne lokacije, kjer bi bila velika moznost zastrupitve.

globoko grlo ::

Ce nosis ocala, so verjetno tudi bistveno cenejsa, kot pri nas.

To je res full cenej, v Dehradunu pa sploh :)

Čist tko iz firbca, a boš tam samo nastanjen in boš šibal okrog? Rishikesh? Pa plavanje v New Tehri, baje največje umetn jezer daleč naokoli. Pa lohka greš do izvira Gange oz. ledenika, izpod katerega priteče reka. Lohka greš pa z vodičem na vrh ledenika, ene 4.500 m višine, če se ne motim.
za romarje

Sej je velik za videti in doživeti. Če si mal avanturista, si rentej motor in šibej naokrog. Skuter se smatra kot en tricikl za dojenčke pri nas. Motor je pa tko kot bicikl pri nas. Pa v tem delu indije polcaje bl zanima iz kje si in kaj počneš (pa jasno kolk zlo ti je Indija všeč) kot pa, če maš izpit za motor :)

Pa indijci se v poletnih mesecih "preseljo" na hill statione (ker je mal hladnej in bolj sveže kot pa v kotajnah), Mussoorie je en tak, luštn za vidt pa še bilz je.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Zgodovina sprememb…

freesty ::

Ocala? Opazam ze nekaj casa, da imam dioptrijo, torej lahko dobim preskripcijska ocala poceni? Tudi soncna? :)

Drugace pa grem v sklopu faksa in bom tam sodeloval na enem projektu tako, da sem bolj razen ce mi bodo dali kaj fraj vmes :)
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

globoko grlo ::

Ja, kle nej ti zmerjo vse kar se da zmert (sicer ti tudi tam dol to lahko) in kupiš praktično kar češ za bagatelo.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CERN odkril pet vzbujenih stanj težkega bariona (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
8716295 (13586) trenerkar
»

McDonald's - Ptuj & Lesce (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6417831 (13191) Gremio
»

Samsung lovi kršitve delovne zakonodaje pri kitajskih dobaviteljih

Oddelek: Novice / NWO
135310 (4427) Kamran
»

Kaj pomeni drseči tečaj juana za cene elektronike (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6321811 (19662) Manu

Več podobnih tem