» »

Brivnik - razkužilo

Brivnik - razkužilo

Kleemen ::

Kupil sem rabljen brivnik in zanima me kaj priporočate glede razkuževanja? Malo sem bral po netu, nekateri priporočajo kuhanje v vroči vodi par minut in potem ščetkanje. Še kakšen predlog?

Ganon ::

Zakaj bi kdorkoli kupil rabljen brivnik? :8) Resno me zanima.

OrkAA ::

Ker je cenejsi?

Markus386 ::

Kakšen pa? Pri večini se da zamenjat brivne glave oz. rezilo in folijo (oboje je potrošni material, in se že itak menja nekje ~1x letno).

Za "bazo" (torej tisto kar držiš v roki z elektroniko in motorjem), je pa verjetno precej vseeno.. voda, krpica... morda enkrat z alkoholom čez.

Machete ::

Premaži z razkuževalnim gelom pa je. Al pa kakim močnim medicinskim alkoholom. Oboje dobiš za drobiž skoraj v vsaki trgovini kjer imajo kozmetiko.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

...:TOMI:... ::

Nekateri frizerji imajo UV luč za škarje ipd. Alkohol vroča voda ipd. bodo sigurno uredili zadevo. Ne pozabi pa potem namazat gibljivih delov s strojnim oljem.
Tomi

fikus_ ::

70% alkohol, dobiš v lekarni.

Kleemen ::

Zato ker sem ga dobil za par eur, nov je pa 60eur. Rabim ga 1x na teden, tako da mi je vseeno ali je rabljen ali nov. Mrežico se da zamenjat ja, bolj me zanima brivna glava ki je montirana na brivnik, tam pride tudi največ umazanije. Opral sem že pod vročo vodo in z milom, bom pa za sigurno še z alkoholom ali kaj podobnega.

OrkAA ::

fikus_ je izjavil:

70% alkohol, dobiš v lekarni.


Alkohola se ne splaca kupovat v lekarni, ker je predrag. V merkurju (in podobnih) dobis denaturiran etanol ali pa izopropanol za nekih 10 evrov na liter.

Matej_K ::

Kkšno močno žganje čez polij, pa še enga spij pred britjem...pa po britju se še namaži s tem pa bo :-)
... .. .

next3steps ::

Fiziološka raztopina, več kot to ne potrebuješ. Cena: eur ali dva na liter ali đabe, če si jo sam pripraviš.

OrkAA ::

next3steps je izjavil:

Fiziološka raztopina, več kot to ne potrebuješ. Cena: eur ali dva na liter ali đabe, če si jo sam pripraviš.


Kaj bo pa pocel z njo?

Machete ::

Fiziološka ni razkužilo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

mailer ::

Premaži z razkuževalnim gelom pa je. Al pa kakim močnim medicinskim alkoholom. Oboje dobiš za drobiž skoraj v vsaki trgovini kjer imajo kozmetiko.
Alkohol v lekarnah prodajajo kot tekoče zlato. Vsak izopropilni bo dovolj dober.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

next3steps ::

Machete je izjavil:

Fiziološka ni razkužilo.

So what?
Niti kirurgi ne podpirajo razkužil v taki meri, kot si vi mislite. Uporabljajo jih samo tam, kjer je nujno potrebno. Za ostalo je dovolj že navadna voda ali fiziološka. Ček it aut nekst tajm

Machete je izjavil:

Fiziološka ni razkužilo.

Mehansko očistil, nato potopil rezilo v fiziološko raztopino za deset, dvajset minut. Zadeva opravljena.

Zgodovina sprememb…

OrkAA ::

Dude, what.

PrimozR ::

next3steps je izjavil:

Machete je izjavil:

Fiziološka ni razkužilo.

So what?
Niti kirurgi ne podpirajo razkužil v taki meri, kot si vi mislite. Uporabljajo jih samo tam, kjer je nujno potrebno. Za ostalo je dovolj že navadna voda ali fiziološka. Ček it aut nekst tajm

Verjetno na človeku. Opremo pa prekleto dobro razkužijo.

Smo se ravno v sredo na šihtu pogovarjali, da se da kupiti koračni motor, ki po zmogljivostih ni nič posebnega, stane pa 700 frankov. Ker ga lahko zabašeš v avtoklav za razkuževanje. Medical™.

darkolord ::

Alkohol je pri takih zadevah prima tudi (predvsem?) zaradi tega, ker dobro topi razno svinjarijo in stvar tudi spuca.

BigWhale ::

Prosim, ce se neragumentiranih enovrsticnic vzdrzite. Svoje trditve pa dajte podkrepit s kaksnim linkom ali dvema. Tud v Lozi ne rabite v tri dni nabijat.

Kleemen ::

Sem razkužil z raztopino proti hiv in hbv, ki je tudi razkužilo za brivnike in škarje - uporabljajo tudi frizerji in brivci, tako da verjetno bo ok.

Če smo že pri tem si kdo brije glavo z brivnikom za brado? Brijem se na 0, ampak nevem če bo brivnik pobril krajše lase (1mm) tako lepo kot brado.. Sicer pa bom probal, samo vseeno prej vprašam, če kdo to prakticira. :D

Furbo ::

Še kaj drugega kot glavo si folk brije z brivniki za brado, kompliciraš :D
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri brivnik? (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Loža
549155896 (1250) Klamzi
»

Bradači, majčkeno pomoči (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10421758 (12636) bajsibajsi
»

S čim se brijete? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
42697884 (45337) šernk
»

Občutljiva koža po britju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7824156 (16208) radmannsdorf

Več podobnih tem