» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
130 / 131
»»

easyrider3 ::

Nekako je sigurno najboljša izbira od omenjenih treh TV lanski model LG G3. LG G3 ti je top izbira potem za njim bi bil Samsung kot zadnji pa Sony.

fpbs ::

Old Spice je izjavil:

Kateri 55" OLED bi bil najbolj smiseln:
SONY XR-55A80L
LG OLED55G3
Samsung QE55S95
Trenutno je najbolj ugoden Samsung za 1300 eur, LG je 1600, Sony 1700. Kakšno specifično priporočilo? Nagibam se sicer k G3.

Ta Sony je za razred nižji od LGeja OLED55G3 in Samsung QE55S95. SONY XR-55A80L naj bi bil enak LGeju C3, samo je precej slabše ocenjen:
https://www.avforums.com/reviews/sony-a...
https://www.avforums.com/reviews/lg-c3-...
Samsung ima za enkrat še ne dovolj preizkušen panel glede burn-ina, tako, da ti ga odsvetujem.
Če boš gledal v zelo svetlem prostoru, je med temi zagotovo najboljša izbira LG G3, drugače pa ne boš popolnoma nič prikrajšan z modelom C3:
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...
Tisto,kar je predlagal Andrej, Philips 718 je slaši budget model, Philips model 908, naj bi bil enak kot LG G3, ampak je celo slabše ocenjen kot LG C3.
https://www.avforums.com/reviews/philip...
Predlagam še letošnji LG model C4: https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

andrej69 ::

Zgleda, da določeni ne razumete, da so med OLED televizorji istega ranga res zelo male razlike..!

Vsak ima svoje pluse in minuse.. Nobeden pa ni v vseh segmentih najboljši:) Eden ima nekoliko boljšo svetilnost na manjših odsekih slike, drugi na celotnem zaslonu.

Potem ima spet eden nekoliko boljšo ostrino in prikaz samih tekstur v svetlem in temnejšem okolju, drugi ima nekoliko boljši prikaz senčnih podrobnosti itd..

Potem so razlike še v samem zvoku, daljinskemu upravljalniku, samem OS-u itd.. Če pogledamo OLED televizorje kot celoten paket, ni zmagovalca.

Sicer pa se televizor ne kupuje na osnovi priporočil, temveč treba televizor pogledat v živo, in prebrat določene teste.. Ker malo kateri ima možnost preizkusit ali primerjat več televizorjev:)

Tukaj se lahko samo priporočijo določeni modeli kateri izstopajo v določenem cenovnem rangu, potem pa treba kot sem napisal te modele iti pogledat v živo in jih malo preizkusit..

Potem se že vidi kateri model komu najbolj odgovarja. Ker tisto kaj vidiš v živo te najbolj prepriča, ne pa določeni testi in različna priporočila.

Pa tudi določeni testi so zakupljeni s strani proizvajalcev, tako, da treba tudi določene teste jemat z majhno rezervo.

Anubis89 ::

Prosim za pomoč pri nakupu televizorja, za spalnico. gledalo bi se z razdalje 2,50 do 3 m. Montiran na steno.

Prva odločitev ali 55 (139cm ) ali 65 (164)? Bi bilo preveč 65 ? Kvaliteta bi bila pri netflixu itd pri ostali serijah z diska pa nevem kako bi se videlo.

Televizor bi se med drugim uporabljal kot monitor za računalnik ( nezahtevne naloge, filmi, serije, youtube, internet.) Pa kaki netflix ali pa podobno. Mogoče čez čas kaki playstation.

Ker nekakor zadovoljen z Samsungom ( ga imamo že par let). Se mi predlagali tegale:

SAMSUNG QE65QN85CATXXH

Je ta dober ? So boljši za majnšo ceno ?
sem pogledal tudi QN90 pa main energijsko varčen ostalo pa nekje podobno.



Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Anubis89 ()

Okapi ::

Nikoli ni preveč;)

andrej69 ::

Anubis89 je izjavil:

Prosim za pomoč pri nakupu televizorja, za spalnico. gledalo bi se z razdalje 2,50 do 3 m. Montiran na steno.

Prva odločitev ali 55 (139cm ) ali 65 (164)? Bi bilo preveč 65 ? Kvaliteta bi bila pri netflixu itd pri ostali serijah z diska pa nevem kako bi se videlo.

Televizor bi se med drugim uporabljal kot monitor za računalnik ( nezahtevne naloge, filmi, serije, youtube, internet.) Pa kaki netflix ali pa podobno. Mogoče čez čas kaki playstation.

Ker nekakor zadovoljen z Samsungom ( ga imamo že par let). Se mi predlagali tegale:

SAMSUNG QE65QN85CATXXH

Je ta dober ? So boljši za majnšo ceno ?
sem pogledal tudi QN90 pa main energijsko varčen ostalo pa nekje podobno.



Hvala


Če si zadovoljen s Samsungom potem lahko kupiš model QN85C. Je zelo dober model z nekoliko pomankljivosti.

Ne omogoča Dolby Visiona kar je kar minus, če se gledajo različne platforme, in pa ne omogoča DTS zvoka.

Poleg Samsunga, je vredno razmislit tudi o tem odličnem letošnjem Philips MINI LED modelu z 144Hz VA panelom. In pa plus je tudi Ambilight, če se gleda v popolni temi.

https://www.bigbang.si/philips-65pml901...

Gambino ::

Jaz imam LG OLED G3 in se samo smejem, res dober TV. Nobenih resnih pripomb. Lahko ga gledam čisto od blizu, pa je slika vrhunska. Je pa to TV za na steno, drugače moraš stojalo še dokupit. Dalinec "miška" na katero sem se navadil takoj, tako da je rokovanje res dobro. Sem pa prepričan, da je tudi Samsung za ta denar dober nakup!

Anubis89 ::

Hvala za odgovore bom malce še pogledal cene. Lp

katimm ::

https://www.bigbang.si/lg-oled65b43la-t...

Super cena?

Me zanima pa kako je proti c3 ali c4? Ker je cena za 65 kar visja.. sem ga pa sel v merkur gledati in ne izgleda slabo...

easyrider3 ::

LG B4 ima nekaj manjšo svetilnost v primerjvavi z C4 vendar v Game mode sta tako B4 ali lanski C3 boljša kakor C4 kateri ima težave z image retantion. Tudi procesor alfa8(LG B4)velikokrat bolje prikže sliko kakor alfa9 kateri je vgrajen v C4 modelu. B4 ima boljši prikaz barv in gradiacijo barv..... Kako to,da si ti videl toliko slabšo sliko v trgovini pomeni samo eno,da je TV bil totalno slabo nastavljen za prikaz slike.



katimm ::

Nisem rekel da je slabsa slika da je bilo solidno sicer pa tudi ni bilo nekaj extra za pogledat v merkurju ker imajo samo reklame gor... nazalost ni vec na zalogi v bigbangu pomoje je bila prenizka cena pa so umaknili.. potrebujem pa tudi veliko svetilnost ker gre za svetel prostor tako da zato oklevam in se sedaj ne vem... pa tudi dokupil bi garancijo katero pa nima vsak proizvajalec... morda kdo ve ce grem na hrvasko po Tv kjer imajo promocijo 3 leta dodatne garancije ali lahko potem v Slo uveljavljam? Cenovno so isto le da ne rabim doplacat garancije...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: katimm ()

easyrider3 ::

Če rabiš večjo svetilnost pri TV potem od Oled imaš nekako za najugodnejšo ceno lanski Samsung S90C nato sledi lanski LG G3 pa potem morda Philips kateri je še nekaj dražji.
Saj menda veš,da tisti z višjo svetilnostjo Oled TV imajo vgrajen MLA panel razen Samsunga kateri ima pa svoj Qd-Oled panel in obenem tudi nekaj boljši prikaz barv sploh pa to velja v svetlih prizorih.

Druga opcija za TV kateri ima visoko svetilnost je pa Mini led TV vendar ne najbrž ti išče Oled.

easyrider3 ::

Samsung 65S90C 1.480 EUR Makspro
LG 65G3 2.099 EUR Harvey Norman

To sta dva TV katera imata visoko svetilnost in tisti kar si ti gledal LG BI ali C4 bilo kateri drugi model kateri nima MLA panel ali ni Samsung ima TV nižjo svetilnost. Zdaj kakor omenjaš imaš svetel prostor kjer je TV potem sigurno rabiš večjo svetilnost tako,da ali tak Oled katerega sem omenil ali pa kakšen MiniLed TV

katimm ::

easyrider3 je izjavil:

Samsung 65S90C 1.480 EUR Makspro
LG 65G3 2.099 EUR Harvey Norman

To sta dva TV katera imata visoko svetilnost in tisti kar si ti gledal LG BI ali C4 bilo kateri drugi model kateri nima MLA panel ali ni Samsung ima TV nižjo svetilnost. Zdaj kakor omenjaš imaš svetel prostor kjer je TV potem sigurno rabiš večjo svetilnost tako,da ali tak Oled katerega sem omenil ali pa kakšen MiniLed TV


Ja imam v nacrtu kar Oled ker bi se igralo ps5 gor, drugace pa kak film iz kljucka pa tv programi od operaterja.. je pa postavitev v dnevni sobi 3 okna in balkonska vrata tako da je dokaj svetlo ce nimam dol rolet.. rad se samo ne bi nasankal in sel na slabse kot sedaj ko imam sony xh90. Sicer super zadovoljen ampak je VRR tezava saj ni dovolj svetlo. Zato pa sem imel v mislih letosnji model a kot kaze bo to vse preslabo.. vprasanje pa tudi ce ga ima maxpro na zalogi.. nekje 1500 je res skrajna meja vendar bi se raje kaj ceneje, mora bit pa obvezno 65 saj imam sedaj 55... najbrz da samsung ne bo nic kaj ceneje vec, ker se mi z menjavo ne mudi bi tudi pocakal ce bo se kaj ceneje

fpbs ::

katimm je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Samsung 65S90C 1.480 EUR Makspro
LG 65G3 2.099 EUR Harvey Norman
To sta dva TV katera imata visoko svetilnost in tisti kar si ti gledal LG BI ali C4 bilo kateri drugi model kateri nima MLA panel ali ni Samsung ima TV nižjo svetilnost. Zdaj kakor omenjaš imaš svetel prostor kjer je TV potem sigurno rabiš večjo svetilnost tako,da ali tak Oled katerega sem omenil ali pa kakšen MiniLed TV

Ja imam v nacrtu kar Oled ker bi se igralo ps5 gor, drugace pa kak film iz kljucka pa tv programi od operaterja.. je pa postavitev v dnevni sobi 3 okna in balkonska vrata tako da je dokaj svetlo ce nimam dol rolet.. rad se samo ne bi nasankal in sel na slabse kot sedaj ko imam sony xh90. Sicer super zadovoljen ampak je VRR tezava saj ni dovolj svetlo. Zato pa sem imel v mislih letosnji model a kot kaze bo to vse preslabo.. vprasanje pa tudi ce ga ima maxpro na zalogi.. nekje 1500 je res skrajna meja vendar bi se raje kaj ceneje, mora bit pa obvezno 65 saj imam sedaj 55... najbrz da samsung ne bo nic kaj ceneje vec, ker se mi z menjavo ne mudi bi tudi pocakal ce bo se kaj ceneje

Če se ti z menjavo ne mudi, potem počakaj do konca leta, še bolje februar- morec, ko bodo cene letošnjih modelov najnižje.

puginho ::

katimm je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Samsung 65S90C 1.480 EUR Makspro
LG 65G3 2.099 EUR Harvey Norman

To sta dva TV katera imata visoko svetilnost in tisti kar si ti gledal LG BI ali C4 bilo kateri drugi model kateri nima MLA panel ali ni Samsung ima TV nižjo svetilnost. Zdaj kakor omenjaš imaš svetel prostor kjer je TV potem sigurno rabiš večjo svetilnost tako,da ali tak Oled katerega sem omenil ali pa kakšen MiniLed TV


Ja imam v nacrtu kar Oled ker bi se igralo ps5 gor, drugace pa kak film iz kljucka pa tv programi od operaterja.. je pa postavitev v dnevni sobi 3 okna in balkonska vrata tako da je dokaj svetlo ce nimam dol rolet.. rad se samo ne bi nasankal in sel na slabse kot sedaj ko imam sony xh90. Sicer super zadovoljen ampak je VRR tezava saj ni dovolj svetlo. Zato pa sem imel v mislih letosnji model a kot kaze bo to vse preslabo.. vprasanje pa tudi ce ga ima maxpro na zalogi.. nekje 1500 je res skrajna meja vendar bi se raje kaj ceneje, mora bit pa obvezno 65 saj imam sedaj 55... najbrz da samsung ne bo nic kaj ceneje vec, ker se mi z menjavo ne mudi bi tudi pocakal ce bo se kaj ceneje


Po moje boš oz. ti garantiram da boš nezadovoljen z oled, ker ne dosega svetilnosti katero si ti želiš oz potrebuješ. Jaz bi na tvojem mestu pogledal za sony bravia 7 - mini led, ki poseka vse olede v svetilnosti. Še sony x90l je boljša izbira za tebe.

andrej69 ::

Sony serija 7 ima res veliko svetilnost , vendar ima slab antireflexni premaz, tako, da je veliko odboja svetlobe..

Tako, da so OLED modeli z MLA paneli "vsekakor boljši izbor". Pa tudi cena tega Sonya, dosega skoraj ceno OLED modelov z MLA paneli..

easyrider3 ::

Sony Bravia 7 bo spet toliko dražji,da se mu ne splača in raje potem vzame letošnjega Hisense U8NQ ker ga zelo hvalijo

puginho ::

Za njega je oled najslabša izbira, razen če bo imel rolete celi dan dol :) Raje ko hisense bi vzel sony x90l, ker vemo da število dimming con ne kaže prave slike, sploh da dolgoročnost hisensov je tudi že dokazano da je slaba

Gambino ::

puginho je izjavil:

katimm je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Samsung 65S90C 1.480 EUR Makspro
LG 65G3 2.099 EUR Harvey Norman

To sta dva TV katera imata visoko svetilnost in tisti kar si ti gledal LG BI ali C4 bilo kateri drugi model kateri nima MLA panel ali ni Samsung ima TV nižjo svetilnost. Zdaj kakor omenjaš imaš svetel prostor kjer je TV potem sigurno rabiš večjo svetilnost tako,da ali tak Oled katerega sem omenil ali pa kakšen MiniLed TV


Ja imam v nacrtu kar Oled ker bi se igralo ps5 gor, drugace pa kak film iz kljucka pa tv programi od operaterja.. je pa postavitev v dnevni sobi 3 okna in balkonska vrata tako da je dokaj svetlo ce nimam dol rolet.. rad se samo ne bi nasankal in sel na slabse kot sedaj ko imam sony xh90. Sicer super zadovoljen ampak je VRR tezava saj ni dovolj svetlo. Zato pa sem imel v mislih letosnji model a kot kaze bo to vse preslabo.. vprasanje pa tudi ce ga ima maxpro na zalogi.. nekje 1500 je res skrajna meja vendar bi se raje kaj ceneje, mora bit pa obvezno 65 saj imam sedaj 55... najbrz da samsung ne bo nic kaj ceneje vec, ker se mi z menjavo ne mudi bi tudi pocakal ce bo se kaj ceneje


Po moje boš oz. ti garantiram da boš nezadovoljen z oled, ker ne dosega svetilnosti katero si ti želiš oz potrebuješ. Jaz bi na tvojem mestu pogledal za sony bravia 7 - mini led, ki poseka vse olede v svetilnosti. Še sony x90l je boljša izbira za tebe.


Imam LG OLED G3 in lahko samo pohvalim glede svetilnosti, ni nobeni problemov gledat podnevi in ponoči! Ubistvu je tako svetel v nekih trenutkih, da je že preveč!

andrej69 ::

puginho je izjavil:

Za njega je oled najslabša izbira, razen če bo imel rolete celi dan dol :) Raje ko hisense bi vzel sony x90l, ker vemo da število dimming con ne kaže prave slike, sploh da dolgoročnost hisensov je tudi že dokazano da je slaba


OLED modeli z MLA paneli imajo povsem nov polarizator znan kot Vanta Black, ki odlično opravlja svoj namen..

Tako, da so ti modeli odlični za gledanje tudi v zelo svetlih pogojih.. Še letošnji OLED modeli z EX paneli, se zelo dobro obnesejo pri dnevni svetlobi.

katimm ::

No sedaj sem se bolj v dvomih ob vseh nasvetih kolikor sem prebral ima zdajsni tv sony okoli 700 nitov in tudi v tej svetli sobi se mi zdi da je ze kar dovolj... saj sta 2 okna v podstresnem stuku in sta na dokaj visoki visini in pa balkonska vrata vse to je bolj na zahodni strani tako da zaradi sonca so itak rolete dol zaradi vrocine.. je pa res da rabim tudi vidni kot dober saj se bo vcasih tudi iz jedilne mize in kuhinje gledalo..problem pri zdajsnemu sonyu je edino ker se svetlost mocno zniza na VRR in bi res rad konkreten preskok..

polde66 ::

katimm je izjavil:

No sedaj sem se bolj v dvomih ob vseh nasvetih kolikor sem prebral ima zdajsni tv sony okoli 700 nitov in tudi v tej svetli sobi se mi zdi da je ze kar dovolj... saj sta 2 okna v podstresnem stuku in sta na dokaj visoki visini in pa balkonska vrata vse to je bolj na zahodni strani tako da zaradi sonca so itak rolete dol zaradi vrocine.. je pa res da rabim tudi vidni kot dober saj se bo vcasih tudi iz jedilne mize in kuhinje gledalo..problem pri zdajsnemu sonyu je edino ker se svetlost mocno zniza na VRR in bi res rad konkreten preskok..

Če hošeš tv kupit ne beri forumov:)
polde

easyrider3 ::

katimm je izjavil:

No sedaj sem se bolj v dvomih ob vseh nasvetih kolikor sem prebral ima zdajsni tv sony okoli 700 nitov in tudi v tej svetli sobi se mi zdi da je ze kar dovolj... saj sta 2 okna v podstresnem stuku in sta na dokaj visoki visini in pa balkonska vrata vse to je bolj na zahodni strani tako da zaradi sonca so itak rolete dol zaradi vrocine.. je pa res da rabim tudi vidni kot dober saj se bo vcasih tudi iz jedilne mize in kuhinje gledalo..problem pri zdajsnemu sonyu je edino ker se svetlost mocno zniza na VRR in bi res rad konkreten preskok..


Vidni kot ima Sony malo boljši edino njihov najboljši Miniled model in recimo Bravia 7 že gubi barvo pri 24 stopinjah in kontrast pri 36 stopinjah tako,da to spet ne bo dobra izbira. Imaš pa potem tiste MiniLed TV kateri imajo ADS panel in so vidni koti veliko boljši tisti bi pa bili morda primerni zate ali pa dati več denarja in kupiti OLED.
Vsak vgrajen VA panel v TV nima dobrih vidnih kotov gledanja

Kupi OLED Samsung 65S95C pa boš vse imel ali pa še nekaj denarja več za LG 65G3 in to je to.

Zgodovina sprememb…

Siso ::

Zanima me mnenje za Sony Bravia xr A80K 77 inč,dobim jo za 3 jurje.
A je kakšna alternativa morda ?ali pa kaj je najboljšega trenutno na trgu.
Kaj dogaja pri Panasoniku npr ?
Hvala za odgovore.

katimm ::

https://www.mimovrste.com/televizorji-o...

Sele sedaj opazil cena 1300 mislim da nizje ze ne bo? Mi lahko kdo pove ce iz hrvaske podaljsana garancija velja in lahko v slo peljem na servis ker imajo promocijo 2+3 na hrvaskega drzavljana saj enega poznam?

S90c je ze 180€ drazji...

andrej69 ::

katimm je izjavil:

No sedaj sem se bolj v dvomih ob vseh nasvetih kolikor sem prebral ima zdajsni tv sony okoli 700 nitov in tudi v tej svetli sobi se mi zdi da je ze kar dovolj... saj sta 2 okna v podstresnem stuku in sta na dokaj visoki visini in pa balkonska vrata vse to je bolj na zahodni strani tako da zaradi sonca so itak rolete dol zaradi vrocine.. je pa res da rabim tudi vidni kot dober saj se bo vcasih tudi iz jedilne mize in kuhinje gledalo..problem pri zdajsnemu sonyu je edino ker se svetlost mocno zniza na VRR in bi res rad konkreten preskok..


Za tvoje potrebe ti je odličen izbor ta Philips MINI LED.. Tudi za igranje iger preko konzol ali računalnika je odličen.

https://www.bigbang.si/philips-65pml900...

katimm ::

andrej69 je izjavil:

katimm je izjavil:

No sedaj sem se bolj v dvomih ob vseh nasvetih kolikor sem prebral ima zdajsni tv sony okoli 700 nitov in tudi v tej svetli sobi se mi zdi da je ze kar dovolj... saj sta 2 okna v podstresnem stuku in sta na dokaj visoki visini in pa balkonska vrata vse to je bolj na zahodni strani tako da zaradi sonca so itak rolete dol zaradi vrocine.. je pa res da rabim tudi vidni kot dober saj se bo vcasih tudi iz jedilne mize in kuhinje gledalo..problem pri zdajsnemu sonyu je edino ker se svetlost mocno zniza na VRR in bi res rad konkreten preskok..


Za tvoje potrebe ti je odličen izbor ta Philips MINI LED.. Tudi za igranje iger preko konzol ali računalnika je odličen.

https://www.bigbang.si/philips-65pml900...


Hvala andrej sigurno ne ze takrat s popustom sem bil vesel da ga nisem vzel kolikor sem prebral o tezavah..

fpbs ::

easyrider3 ::

Tole je pa res že kar super cena za 65" velikost

katimm ::

https://www.merkur.si/lg-tv-sprejemnik-...

S kodo merkur10 pride 900€

finkec ::

https://priporocam.si/izdelek/lg-oled55...
Kako je s tole štacuno glede garancije?

krop ::

katimm je izjavil:

https://www.merkur.si/lg-tv-sprejemnik-...

S kodo merkur10 pride 900€


ne prime koda

katimm ::

krop je izjavil:

katimm je izjavil:

https://www.merkur.si/lg-tv-sprejemnik-...

S kodo merkur10 pride 900€


ne prime koda


Delovalo je samo za vikend ponavadi imajo vikende na vse 10%

deleted ::

Živ

Po 15 letih kupujem nov tv

Ali je to dobra izbira in kupčija

SAMSUNG QE65S85DAEXZT TV OLED, 65 ", OLED 4K

1588e

?

Hvala za pomoč

andrej69 ::

deleted je izjavil:

Živ

Po 15 letih kupujem nov tv

Ali je to dobra izbira in kupčija

SAMSUNG QE65S85DAEXZT TV OLED, 65 ", OLED 4K

1588e

?

Hvala za pomoč


Ta Philips OLED za nekaj malega več denarja, je vsekakor boljša izbira;)

https://www.mimovrste.com/oled-televizo...

https://www.bigbang.si/philips-65oled76...

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

deleted je izjavil:

Živ Po 15 letih kupujem nov tv
Ali je to dobra izbira in kupčija
SAMSUNG QE65S85DAEXZT TV OLED, 65 ", OLED 4K 1588e

Ta Philips OLED za nekaj malega več denarja, je vsekakor boljša izbira;)
https://www.mimovrste.com/oled-televizo...
https://www.bigbang.si/philips-65oled76...

Ta od obeh predlaganih, dosti boljši LG OLED za nekaj manj denarja, je vsekakor boljša izbira;)
https://priporocam.si/izdelek/lg-oled65...

andrej69 ::

@fpbs

Ne vem kako si ti podrazumevaš besedo dosti boljši..? Ker "konkretno boljši" od tega Philpsa so samo modeli, ki imajo MLA panele.

Kar pa se tiče tega Lg-ja ni kaj dosti boljši od Philipsa, celo ima eno veliko težavo, ki jo Philips nima..

To pa je težava z zelenim odtenkom pri gledanju iz kotev.. Pa tudi še vedno ne omogoča HDR10+ kot Philips, kar pomeni, da dinamični metapodatki HDR+ pomagajo reproducirati vse barve in svetlost na najboljši možni

način. To omogoča prikaz še več detajlev na najtemnejših in najsvetlejših delih slike..

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Ne vem kako si ti podrazumevaš besedo dosti boljši..? Ker "konkretno boljši" od tega Philpsa so samo modeli, ki imajo MLA panele.Kar pa se tiče tega Lg-ja ni kaj dosti boljši od Philipsa, celo ima eno veliko težavo, ki jo Philips nima.To pa je težava z zelenim odtenkom pri gledanju iz kotev.. Pa tudi še vedno ne omogoča HDR10+ kot Philips, kar pomeni, da dinamični metapodatki HDR+ pomagajo reproducirati vse barve in svetlost na najboljši možni način. To omogoča prikaz še več detajlev na najtemnejših in najsvetlejših delih slike..

Andrej, zakaj zopet zavajaš? Dobro veš, da je ta Philips, ki si ga predlagal budget model z vgrajenim slabšim panelom. Nekajkrat sem že omenil, da pri proizvodnji panelov prihaja do različne kvalitete, zato jih LG razporeja v tri skupine. V teh budget modelih so vgrajeni paneli najnižje kvalitete. Po mojih informacijah ima tudi ta Samsung vgrajen LG panel tretje kvalitete, enako tudi LG model serije B, ki ga dobiš že za 1300€. Nisem zapisal, da je LG C serija konkretno boljša od teh predlaganih modelov, ampak, da je dosti boljši. Pri gledanju pod velikim kotom imajo vsi nekoliko zelenkaste odtenke, tudi Philips, ampak to ni omembne vredno. HDR10+ ni zaživel in vse kaže, da tudi ne bo, tako, da to ni noben minus. LG poleg Dolby Visiona podpira še Dolby Vision IQ, ki ga Philips in Samsung ne podpirata. Poleg tega ima Philips vgrajen slab še ne preizkušen operacijski sistem.

andrej69 ::

Kar se tiče panelov je razlika v glavnem samo v svetilnosti.. Saj sem ti že lani napisal imena panelov , ki jih Lg trži:)

Od kje pa ti informacija, da ima Samsung vgrajen Lg tretje kvalitete..? In pišeš popolne neumnosti kot vedno, da je serija C dosti boljša od Philipsa.

Seveda, ker nisi še videl nobenega od teh televizorjev, jaz pa jih vsako leto vidim, na predstavitvi:-) Kakor tudi na delovnem mestu.

Zato jaz za razliko od tebe pišem iz osebnih izkušenj..! Kar se tiče Philips nima nobenih težav z zelenim odtenkom pod kotom.. Lg letošnji modeli pa imajo vsi te težave.

In to je težava samega antireflexnega premaza. Ne vem tudi od kje ti informacija, da HDR 10+ ni zaživel, če je ta format poleg Dolby Visiona najbolj uprabljen.

Lg in Samsung pač ne podpirata teh določenih formatov, ker treba to vse plačat.. Sicer je za Dolby Vision treba plačat nekje 12€ po televizorju.

Za sam Google OS pa se plača nekje dobrih 100€ po televizorju. Samo toliko malo za informacijo. Kar pa se tiče še Dolby Visiona IQ, ga Philips nadomešča z Ambient Intelligence, ki deluje na enakem principu kakor Dolby Vision IQ.

Kar pa se tiče Titan OS-a je še kako preizkušen, in daleč od tega, da bi bil slab..

https://www.techradar.com/televisions/t...

https://www.t3.com/news/titan-os-philip...

https://www.flatpanelshd.com/review.php...

fpbs ::

andrej69 je izjavil:

Kar se tiče panelov je razlika v glavnem samo v svetilnosti.. Saj sem ti že lani napisal imena panelov , ki jih Lg trži:)
Od kje pa ti informacija, da ima Samsung vgrajen Lg tretje kvalitete..? In pišeš popolne neumnosti kot vedno, da je serija C dosti boljša od Philipsa.
Seveda, ker nisi še videl nobenega od teh televizorjev, jaz pa jih vsako leto vidim, na predstavitvi:-) Kakor tudi na delovnem mestu.
Zato jaz za razliko od tebe pišem iz osebnih izkušenj..! Kar se tiče Philips nima nobenih težav z zelenim odtenkom pod kotom.. Lg letošnji modeli pa imajo vsi te težave.
In to je težava samega antireflexnega premaza. Ne vem tudi od kje ti informacija, da HDR 10+ ni zaživel, če je ta format poleg Dolby Visiona najbolj uprabljen.
Lg in Samsung pač ne podpirata teh določenih formatov, ker treba to vse plačat.. Sicer je za Dolby Vision treba plačat nekje 12€ po televizorju.
Za sam Google OS pa se plača nekje dobrih 100€ po televizorju. Samo toliko malo za informacijo. Kar pa se tiče še Dolby Visiona IQ, ga Philips nadomešča z Ambient Intelligence, ki deluje na enakem principu kakor Dolby Vision IQ.
Kar pa se tiče Titan OS-a je še kako preizkušen, in daleč od tega, da bi bil slab..
https://www.techradar.com/televisions/t...
https://www.t3.com/news/titan-os-philip...
https://www.flatpanelshd.com/review.php...

Andrej, operacijski sistem se pili 10 let in več, ta Titan je pa še dojenček, in še dosti aplikacij ne podpira. Mimogrede, ali že podpira aplikacijo T2?
Kar se pa tiče cen, tisto kar nudi Philips za 1679€ , ti nudi LG s seveda boljšim operacijskim sistemom za 1284€: https://priporocam.si/izdelek/lg-oled65...
in tisto, kar nudi LG za 1544€, nudi Philips za 2000€: https://www.bigbang.si/philips-65oled81...

easyrider3 ::

Google sistem je že nekaj časa v uporabi ampak TCL je tako smotan,da tudi tega ne zna pravilno uporabljati in je TV kar slabo odziven ves čas na čase pa katastrofalno odziven. Koliko ima Philips dober ta njihov Titan sistem nimam pojma ampak še na starem Android sistemu pa Philips deluje kar dobro brez zakasnitev kot na Kitajcu TCL.

andrej69 ::

@fpbs

Saj me ne rabiš učit okoli teh zadev, ker vem malo bolje od tebe kako te zadeve delujejo.;) Kar se tiče T2 ga seveda omogoča, kakor tudi večino drugih domačih in tujih aplikacij..

In zopet ti lahko povem iz prve roke, da sam OS deluje odlično, je zelo hiter, odziven , stabilen, pregleden itd. Seveda pa se bo še izboljševal kakor vsak OS.

Dimnik ::

Komedija, ko ti plčanec dela reklamo za filips in ga hvali na vse pretege.....levo, desno, gor, dol....

krop ::

držali bi se android-tv pa ne bi bilo potrebnih razprav. Da mi ga dajo zastonj ga nebi vzel, ker se z poizdelki ne mislim ukvarjat. Aplikacij pa predpostavljam ni nč. Jz bi najraši kupu samo panel potem si pa vsak po svoje rihta naprej

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krop ()

polde66 ::

easyrider3 je izjavil:

Google sistem je že nekaj časa v uporabi ampak TCL je tako smotan,da tudi tega ne zna pravilno uporabljati in je TV kar slabo odziven ves čas na čase pa katastrofalno odziven. Koliko ima Philips dober ta njihov Titan sistem nimam pojma ampak še na starem Android sistemu pa Philips deluje kar dobro brez zakasnitev kot na Kitajcu TCL.

GoogleOS je pač tak kot je in je grozen kar se tiče odzivnosti. Ni kriv TCL. Imaš pa eno možnost da si dol potegneš: https://play.google.com/store/apps/deta...
Lahko si poljubno inštaliraš programe v skupine (pogledaš na youtubu kako), si ga moraš nastavit v nastavitvah v razdelku dostopnost kot aktivnega in boš imel hiter in pregleden louncher. Tako imam na projektorju, na xiaomiju nove generacije in še 2 boxih z googleOS. Deluje super.


Philipsov OS ni mel problema z T2 aplikacijo ampak telemahovo. Vsi ti privzeti sistemi od LG, samsunga, philipsa, hisense so pač osnova. Za zahtevnega uporabnika to ni sistem, ki bi ga hotel imeti, ker nanj ne moreš inštalirat ničesar drugega kot samo tisto kar ti njihov playstore ponuja. (pozabi na kodi, smart youtube, razne video predvajalnike in druge koristne aplikacije). Tudi sama moč procesorja in rama sta omejena, na hisense pa sploh. Vtakneš film v usb pa zašteka. Torej je rešitev z dodatki.
polde

andrej69 ::

polde66 je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Google sistem je že nekaj časa v uporabi ampak TCL je tako smotan,da tudi tega ne zna pravilno uporabljati in je TV kar slabo odziven ves čas na čase pa katastrofalno odziven. Koliko ima Philips dober ta njihov Titan sistem nimam pojma ampak še na starem Android sistemu pa Philips deluje kar dobro brez zakasnitev kot na Kitajcu TCL.

GoogleOS je pač tak kot je in je grozen kar se tiče odzivnosti. Ni kriv TCL. Imaš pa eno možnost da si dol potegneš: https://play.google.com/store/apps/deta...
Lahko si poljubno inštaliraš programe v skupine (pogledaš na youtubu kako), si ga moraš nastavit v nastavitvah v razdelku dostopnost kot aktivnega in boš imel hiter in pregleden louncher. Tako imam na projektorju, na xiaomiju nove generacije in še 2 boxih z googleOS. Deluje super.


Philipsov OS ni mel problema z T2 aplikacijo ampak telemahovo. Vsi ti privzeti sistemi od LG, samsunga, philipsa, hisense so pač osnova. Za zahtevnega uporabnika to ni sistem, ki bi ga hotel imeti, ker nanj ne moreš inštalirat ničesar drugega kot samo tisto kar ti njihov playstore ponuja. (pozabi na kodi, smart youtube, razne video predvajalnike in druge koristne aplikacije). Tudi sama moč procesorja in rama sta omejena, na hisense pa sploh. Vtakneš film v usb pa zašteka. Torej je rešitev z dodatki.


Ne vem od kje ti informacija, da je Google grozen kar se tiče odzivnosti..? Na Philipsu deluje odlično zelo hitro/tekoče brez kakšnega zatikanja:)

Seveda na vseh televizorjih Google ne deluje enako hitro/tekoče, tako, da je seveda odvisno od modela do modela.. Ker je veliko odvisno od samega Chipseta.

In, če mu na TCL-u ne deluje kot bi mu moralo je potem kriv sam televizor in ne OS.!

polde66 ::

@andrej69 imam kar nekaj naprav z googleTV z različnimi čipovji in različnim ramom. Vse delujejo bistveno okorneje od androitTV sistema. Tako da je to iz prve roke. Pa če še povzamem da googleTV z projectyvi lonucherjem deluje bolje potem bo držalo da je njihov lounch okoren in počasen. Seveda, če ne veš kako deluje en sistem pa drugi potem za razlike niti ne veš.
Sicer pa kaj pa jaz vem. Nimam pojma, en in edini, ki se na vse spozna se ve kdo je.
polde

andrej69 ::

Poglej jaz vsako leto preizkusim saj nekaj 10 televizorjev, poleg še vsakoletnih predstavitev, kjer še malo bolj podrobno preizkušamo televizorje različnih rangov..

Pa te sedaj ne bom delal manjvrednega, vendar zasigurno nimaš možnosti preizkusit toliko različnih televizorjev in to vsako leto:) Morda pa se motim.8-O

In kar se tiče Googla kot sem dejal deluje odlično na Philips televizorjih..! Tudi na kakšnem TCL modelu. Še najbolje pa deluje na Sony OLED modelu A95L.

polde66 ::

Primerjaj androidTV OS z googleTV OS pa ti bo jasno kje je razlika.
polde
««
130 / 131
»»