» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
84 / 126
»»

fpbs ::

gregor je izjavil:

Ali morda veste, kje se dobi najcenje LG OLED 48C1?
Pa še nekaj me zanima, kakšna je razlika med različnimi oznakami kot so C17, C11, C12, C19?
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...
Cena je ista za vse modele, kakšna pa je razlika? Torej, kaj bi vi nabavili?

C17 in C19 imata vgrajen dvojni kanalnik.

gregor ::

Hvala za odgovora.

Kaj pomeni dvojni kanalnik?
Je to uporabno, če imam Telemach kabelsko TV, torej bo na TV bil nameščen EON TV APP?

LP

knap ::

Mene pa zanima, kakšna je razlika med A1 in C1 LG OLED?

Če bo TV večinoma bil v uporabi za kabelsko TV, ali je A1 dovolj dobra izbira oz. je kljub temu bolje vzeti C1?

Hvala

LP

Okapi ::

gregor je izjavil:

Hvala za odgovora.

Kaj pomeni dvojni kanalnik?
Je to uporabno, če imam Telemach kabelsko TV, torej bo na TV bil nameščen EON TV APP?

LP

Da lahko gledaš dve oddaji istočasno (slika v sliki), ali pa eno gledaš in drugo snemaš.

andrej69 ::

knap je izjavil:

Mene pa zanima, kakšna je razlika med A1 in C1 LG OLED?

Če bo TV večinoma bil v uporabi za kabelsko TV, ali je A1 dovolj dobra izbira oz. je kljub temu bolje vzeti C1?

Hvala

LP


A1 ti povsem zadostuje za tvoje potrebe. A1 je slabši predvsem kar se tiče gibanja slike, ker ima 50Hz osveževanje panela in pa kar se tiče gledanja HDR vsebin, ker ima res slabo osvetljenje panela in pa za igre. Kar se tiče pa samega procesiranja slike itd.. je povsem na nivoju C1.

fpbs ::

knap je izjavil:

Mene pa zanima, kakšna je razlika med A1 in C1 LG OLED?
Če bo TV večinoma bil v uporabi za kabelsko TV, ali je A1 dovolj dobra izbira oz. je kljub temu bolje vzeti C1?

A1 ima nekoliko slabšo svetilnost, ampak komaj opazno od modela C1, s tem ima tudi nekoliko slabši prikaz HDRa.
https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/a1...

knap ::

OK, hvala.
Potem se bom verjetno kar za A1 odločil, ker TV se bo 95% uporabljal za kabelsko - Telemach, pa še kakšen YT in to je to.
Oz je bolje vzeti kakšen LCD TV?

LP

gregor ::

Okapi je izjavil:

gregor je izjavil:

Hvala za odgovora.

Kaj pomeni dvojni kanalnik?
Je to uporabno, če imam Telemach kabelsko TV, torej bo na TV bil nameščen EON TV APP?

LP

Da lahko gledaš dve oddaji istočasno (slika v sliki), ali pa eno gledaš in drugo snemaš.


Ali je to podprto tudi v EON TV APP oz samo preko antenskega kabla?

LP

andrej69 ::

knap je izjavil:

OK, hvala.
Potem se bom verjetno kar za A1 odločil, ker TV se bo 95% uporabljal za kabelsko - Telemach, pa še kakšen YT in to je to.
Oz je bolje vzeti kakšen LCD TV?

LP


Sem ti hotel že prej napisat, če boš uprabljal televizor predvsem za kabelsko ne vidim smisla, da bi kupil OLED. Mislim, da je bolje vzet kakšen zelo dober LED televizor, kateri ima tudi kvalitetno procesiranje slike, ki je nekako bolj važno od samega panela:) Res je, da imajo najkvalitetnejše procesiranje OLED televizorji in pa top LED televizorji, toda se najdejo tudi določeni televizorji srednjega ranga kateri imajo tudi zelo dobro procesiranje slike.

fpbs ::

knap je izjavil:

Potem se bom verjetno kar za A1 odločil, ker TV se bo 95% uporabljal za kabelsko - Telemach, pa še kakšen YT in to je to. Oz je bolje vzeti kakšen LCD TV?

EON je že inštaliran. Vsekakor ti je boljša izbira, kot LCD. Če si gledal post , ki sem ti ga poslal, si lahko videl, da ta TV dosega zelo dobre ocene.

knap ::

andrej69 je izjavil:

knap je izjavil:

OK, hvala.
Potem se bom verjetno kar za A1 odločil, ker TV se bo 95% uporabljal za kabelsko - Telemach, pa še kakšen YT in to je to.
Oz je bolje vzeti kakšen LCD TV?

LP


Sem ti hotel že prej napisat, če boš uprabljal televizor predvsem za kabelsko ne vidim smisla, da bi kupil OLED. Mislim, da je bolje vzet kakšen zelo dober LED televizor, kateri ima tudi kvalitetno procesiranje slike, ki je nekako bolj važno od samega panela:) Res je, da imajo najkvalitetnejše procesiranje OLED televizorji in pa top LED televizorji, toda se najdejo tudi določeni televizorji srednjega ranga kateri imajo tudi zelo dobro procesiranje slike.


Imaš kakšen LCD v mislih, 55"?
Hvala

fpbs je izjavil:

knap je izjavil:

Potem se bom verjetno kar za A1 odločil, ker TV se bo 95% uporabljal za kabelsko - Telemach, pa še kakšen YT in to je to. Oz je bolje vzeti kakšen LCD TV?

EON je že inštaliran. Vsekakor ti je boljša izbira, kot LCD. Če si gledal post , ki sem ti ga poslal, si lahko videl, da ta TV dosega zelo dobre ocene.

Sem videl test.
Odločitve, odločitve... :)

Kako to, pa da je EON že inštaliran?

Kje se dobi najcenje 55" LG OLED A1 oz C1?

Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: knap ()

andrej69 ::

@knap

Tukaj imaš sedaj zelo dobro ceno za ta Lg model.

https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

jWill55 ::

Kakšna je razlika med LG OLED65C12 in recimo C19? Razlika v ceni je precejšnja.

Ales ::

Modela iz različnih regij, sicer pa ima C19 dvojni kanalnik: Twin Triple Tuner (2x DVB-T2/-C/-S2).

batista ::

Malo spremljam tuje forume glede LG C1 oled in folk poroča da ob temnih prizorih (recimo v jami) slika tekom časa opazno potemni in stvar postane komaj gledljiva in je moteče. Krivec za to naj bi bil ABSL. Ima kdo podobne izkušnje?

NejcSSD ::

Ne, zaenkrat so temni prizori fantastični, tukaj OLED pride do izraza :)
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

gregor ::

Odločil sem se, da nabavim LG OLED 48C1. :)

Sedaj je samo še vprašanje, kje naj naročim, kje se ga najceneje dobi.

Tukaj imajo LG OLED48C11LA za 869,90 €:
https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...
Je ta prodajalec vredu?

Se dobi še kje ceneje?

Hvala

LP

andrej69 ::

batista je izjavil:

Malo spremljam tuje forume glede LG C1 oled in folk poroča da ob temnih prizorih (recimo v jami) slika tekom časa opazno potemni in stvar postane komaj gledljiva in je moteče. Krivec za to naj bi bil ABSL. Ima kdo podobne izkušnje?


Kar se tiče ABSL načeloma ni težav, razen pri statičnih vsebinah pa še te morajo biti en čas prikazane. Sicer pa se slika zatemni za par procentov. Dejansko je to varovalka, proti burn- innu. Lahko pa se izklopi v servis meniju toda jaz to ne priporočam.

kumer ::

Upam, da ne bom preveč smetil teme. Imam čisto začetniško vprašaje.

Kakšen konektor za priklop antenskega kabla imajo novodobni TV?

Ali gre še vedno za klasičen (prazgodovinski:)) okrogel konektor:


Oz imajo že konektor z navoji:


Ali kaj tretjega?

Sprašujm zato, ker imam sedaj priklopljen EON TV BOX, ki ima konektor z navoji.
In če nabavim nov TV (dam stran EON TV BOX, uporabljam APP na TV), bom moral menjati konektor?

Hvala

LP

Amdforce ::

Brez navoja je.

Ales ::

kumer je izjavil:

Upam, da ne bom preveč smetil teme. Imam čisto začetniško vprašaje.

Kakšen konektor za priklop antenskega kabla imajo novodobni TV?

Ali gre še vedno za klasičen (prazgodovinski:)) okrogel konektor:


Oz imajo že konektor z navoji:


Ali kaj tretjega?

Sprašujm zato, ker imam sedaj priklopljen EON TV BOX, ki ima konektor z navoji.
In če nabavim nov TV (dam stran EON TV BOX, uporabljam APP na TV), bom moral menjati konektor?

Hvala

LP

To ne deluje tako.

V TV ne moreš priklopiti antenskega kabla od Telemacha in potem spremljati programe preko EON aplikcije!

Vse kar tvoj TV potrebuje za delovanje EON aplikacije je internet dostop, to pa dobiš preko mrežnega kabla ali preko Wi-Fi signala, v odvisnosti o tvojega domačega omrežja in od zmogljivosti TV-ja.

JamesTheKing ::

Pozdravljeni,

tudi sam imam namen v tem tednu kupiti 55" LG C11, me pa zanima kako je kaj s trgovino Makspro (je dobrih 100€ ceneje od BigBanga in Harvey Normana). Torej, če je že kdo kupoval od njih in kako je kaj v primeru uveljavitve garancije? Če štejem poleg še garancijo (2+3leta) v Makspro, me pride TV 1120 €, je pa res da tukaj ima neko amortizacijo (isto kot BB). Trega nisem zasledil v Harvey Normanu, kjer pa me TV pride 1300€ (z nosilcem) ter garancijo (2+4leta).

Je Makspro zaupanja vredna trgovina ali je boljše da vzamem v Harvey Normanu in dam teh 200€ več (tu imam še leto več garancije)?

Hvala

Map ::

Koliko vpliva imajo procesorji in ostala "navlaka" vpliva na sliko, če se gleda preko Apple TV, nVidia Shield ali pa stream iz telefona?

NejcSSD ::

55 LG oled c1 je 1090 na mimovrste, bil je pa 1049 ko sem ga vzel
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

kumer ::

Ales je izjavil:

kumer je izjavil:

Upam, da ne bom preveč smetil teme. Imam čisto začetniško vprašaje.

Kakšen konektor za priklop antenskega kabla imajo novodobni TV?

Ali gre še vedno za klasičen (prazgodovinski:)) okrogel konektor:


Oz imajo že konektor z navoji:


Ali kaj tretjega?

Sprašujm zato, ker imam sedaj priklopljen EON TV BOX, ki ima konektor z navoji.
In če nabavim nov TV (dam stran EON TV BOX, uporabljam APP na TV), bom moral menjati konektor?

Hvala

LP

To ne deluje tako.

V TV ne moreš priklopiti antenskega kabla od Telemacha in potem spremljati programe preko EON aplikcije!

Vse kar tvoj TV potrebuje za delovanje EON aplikacije je internet dostop, to pa dobiš preko mrežnega kabla ali preko Wi-Fi signala, v odvisnosti o tvojega domačega omrežja in od zmogljivosti TV-ja.


To pa nisem vedel. Ali to res drži?

Zakaj pa TV BOX potrebuje priklop antenskega kabla in dodatno mrežni kabel.

Hvala

LP

Ales ::

Klasičen EON box je hibrid, program v živo gre preko koaksialca (zakodirani digitalni signal z višjo podatkovno širino, na analogni televiziji ga ne moreš gledati), ogled za nazaj ter video na zahtevo pa preko interneta.

EON aplikacije za televizije, tablice, telefone (se pravi Android TV, Android, WebOS, iOS, ...) delujejo izključno preko interneta, tako program v živo kot ogled za nazaj in video na zahtevo.

Kaj je prednost EON box hibrida? Kvalitetnejši program v živo zaradi višje pasovne širine in neobremenjevanje tvojega internetnega dostopa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

Djole ::

Ales je izjavil:

Klasičen EON box je hibrid, program v živo gre preko koaksialca (zakodirani digitalni signal z višjo podatkovno širino, na analogni televiziji ga ne moreš gledati), ogled za nazaj ter video na zahtevo pa preko interneta.

EON aplikacije za televizije, tablice, telefone (se pravi Android TV, Android, WebOS, iOS, ...) delujejo izključno preko interneta, tako program v živo kot ogled za nazaj in video na zahtevo.

Kaj je prednost EON box hibrida? Kvalitetnejši program v živo zaradi višje pasovne širine in neobremenjevanje tvojega internetnega dostopa.


Torej ce imam eon box priklopljen samo preko neta, bo na eon aplikaciji preko eon boxa slabsa slika?

scipascapa ::

NejcSSD je izjavil:

55 LG oled c1 je 1090 na mimovrste, bil je pa 1049 ko sem ga vzel


fak so nizke cene že.

kumer ::

Djole je izjavil:

Ales je izjavil:

Klasičen EON box je hibrid, program v živo gre preko koaksialca (zakodirani digitalni signal z višjo podatkovno širino, na analogni televiziji ga ne moreš gledati), ogled za nazaj ter video na zahtevo pa preko interneta.

EON aplikacije za televizije, tablice, telefone (se pravi Android TV, Android, WebOS, iOS, ...) delujejo izključno preko interneta, tako program v živo kot ogled za nazaj in video na zahtevo.

Kaj je prednost EON box hibrida? Kvalitetnejši program v živo zaradi višje pasovne širine in neobremenjevanje tvojega internetnega dostopa.


Torej ce imam eon box priklopljen samo preko neta, bo na eon aplikaciji preko eon boxa slabsa slika?


Tvojega vprašanje ne razumem. EON TV BOX deluje samo, če ima koaks povezavo in mrežno povezavo. Ker slika gre peko koaks, kot je zgoraj napisano.

---------------

Še moje vprašanje. Ali je slika veliko boljša preko EON TV BOX v primerjavi z EON TV APP za pametne TV?
Ker če je, potem raje obdržim to škatlico in ne namestim EON aplikcije na TV.

Hvala

LP

bauci ::

Aplikacija EON za delovanje ne rabi EON TV BOXa ampak samo priključek interneta na TV - ethernet ali pa WIFI. Pri sebi ne vidim razlike v kakovosti slike med TV, ki ima aplikacijo in TV, ki ima priključen EON TV BOX.

kumer ::

to je dobra novica, torej lahko TV BOX dam v drugo sobo in TV APP naložim na nov TV - predvidoma 55C1 :)

bauci ::

Da. Jaz imam 2 EON TV boxa, ki sta s kablom povezana z ruterjem. Do tretjega TV pa nimam speljanega kabla in sem zato namesto EON TV boxa vzel EON aplikacijo, TV je pa na internet povezan preko WIFI.

kumer ::

je kvaliteta slike primerljiva?
LP

Ales ::

kumer je izjavil:

to je dobra novica, torej lahko TV BOX dam v drugo sobo in TV APP naložim na nov TV - predvidoma 55C1 :)

Stestiraj ali opaziš razliko med kvaliteto programa v živo preko EON box in preko EON aplikacije na LG 55C1, pa poročaj...

V vsakem primeru ti bo tole čisto fajn delalo.

bauci ::

Vsi trije TV so Sony 55 9505 lanski in predlanski model in razlike ne opazim. Sem pa na optiki.

mAXTER ::

A se da kje najdit seznam LG OLED C1 tv-jev, kjer so navedene serijske številke modela ter za katero regijo je delan? Primer: LG OLED77C17, kjer je C1 model ter 7 regija npr. Švica;

Enkrat sem že naletel na nekaj takega samo ne najdem več na spletu...

darck ::

Pa kako je,kar Philips na 1.mestu uvrščen WHAT HI FI

Best 65-inch TVs 2021: the best big-screen 4K TVs you can buy:

- 1. Philips 65OLED806
- 2. Sony XR-65X90J LED Televizor
- 3. Sony XR-65A90J
- 4. LG OLED65C1
- 5. Samsung QE65QN95A MINI LED
- 6. LG OLED65G1
- 7. Sony KD-65XH9005 LED Televizor
- 8. Philips 65OLED805
- 9. LG OLED65CX
- 10. Samsung QE65Q80T

https://www.whathifi.com/best-buys/the-...

gregor ::

what hi-fi se naj kar z hi-fi ukvarja
verjetno so dobili finančno nadomesilo za takšno lestvico ;)
veliko bolj verodostojna stran je (moje mnenje) npr. avforums.com

LP

andrej69 ::

darck je izjavil:

Pa kako je,kar Philips na 1.mestu uvrščen WHAT HI FI

Best 65-inch TVs 2021: the best big-screen 4K TVs you can buy:

- 1. Philips 65OLED806
- 2. Sony XR-65X90J LED Televizor
- 3. Sony XR-65A90J
- 4. LG OLED65C1
- 5. Samsung QE65QN95A MINI LED
- 6. LG OLED65G1
- 7. Sony KD-65XH9005 LED Televizor
- 8. Philips 65OLED805
- 9. LG OLED65CX
- 10. Samsung QE65Q80T

Saj ta vrtsni red ne pomeni, da je Philips najkvalitetnejši. Ta vrstni red je poljubno napisan.

https://www.whathifi.com/best-buys/the-...

fpbs ::

darck je izjavil:

Pa kako je,kar Philips na 1.mestu uvrščen WHAT HI FI
Best 65-inch TVs 2021: the best big-screen 4K TVs you can buy:
- 1. Philips 65OLED806
- 2. Sony XR-65X90J LED Televizor
- 3. Sony XR-65A90J
- 4. LG OLED65C1
- 5. Samsung QE65QN95A MINI LED
- 6. LG OLED65G1
- 7. Sony KD-65XH9005 LED Televizor
- 8. Philips 65OLED805
- 9. LG OLED65CX
- 10. Samsung QE65Q80T
https://www.whathifi.com/best-buys/the-...

Ni jim jasno, kateri so lanski in kateri letošnji modeli.

darck ::

fpbs je izjavil:

darck je izjavil:

Pa kako je,kar Philips na 1.mestu uvrščen WHAT HI FI
Best 65-inch TVs 2021: the best big-screen 4K TVs you can buy:
- 1. Philips 65OLED806
- 2. Sony XR-65X90J LED Televizor
- 3. Sony XR-65A90J
- 4. LG OLED65C1
- 5. Samsung QE65QN95A MINI LED
- 6. LG OLED65G1
- 7. Sony KD-65XH9005 LED Televizor
- 8. Philips 65OLED805
- 9. LG OLED65CX
- 10. Samsung QE65Q80T
https://www.whathifi.com/best-buys/the-...

Ni jim jasno, kateri so lanski in kateri letošnji modeli.


Njim ni bitno oni pišejo po svoje

SR1984 ::

Pozdravljeni,

TV gledam iz razdalje 2,5m, gledajo se po večini filmi in serije v ločljivosti 1080p.
Odločil sem se za nakup OLED, vendar kaj mi svetujete.

LG OLED A1 55" 790EUR https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...
LG OLED C1 55" 1000EUR https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...
LG OLED A1 65" 1250EUR https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

1. Je A1 toliko slabši, da ni vredno varčevati in dati 210EUR manj od C1? - na TV se ne bodo igrale igrice (PS5, Xbox)
2. Se splača nekoliko povišat budget in vzet A1 65" (razdalja 2,5m)?

Mogoče se komu zdi izbira enostavna, vendar sem do sedaj bil prepričan da bom v kratkem kupil C1 55", sedaj s temi cenami pa sem v dilemi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SR1984 ()

andrej69 ::

SR1984 je izjavil:

Pozdravljeni,

TV gledam iz razdalje 2,5m, gledajo se po večini filmi in serije v ločljivosti 1080p.
Odločil sem se za nakup OLED, vendar kaj mi svetujete.

LG OLED A1 55" 790EUR https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...
LG OLED C1 55" 1000EUR https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...
LG OLED A1 65" 1250EUR https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

1. Je A1 toliko slabši, da ni vredno varčevati in dati 210EUR manj od C1? - na TV se ne bodo igrale igrice (PS5, Xbox)
2. Se splača nekoliko povišat budget in vzet A1 65" (razdalja 2,5m)?

Mogoče se komu zdi izbira enostavna, vendar sem do sedaj bil prepričan da bom v kratkem kupil C1 55", sedaj s temi cenami pa sem v dilemi.


Če ne boš gledal HDR vsebin in pa športa ti povsem zadostuje model A1:)

darck ::

andrej69 a lahko pojasniš kako je mogoče kot so zapisali pri RTINGS,da so televizorji z slabšo svetilnostjo boljši za filme in HDR vsebine a so to oni nori ali zakaj se tukaj gre. Saj oceno pri meritvah je pravilno definirana a skupna ocena je pa ista kako si oni to razlagajo?
Recimo primer med C1 in A1

 SDR

SDR



 HDR

HDR



 SKUPNA OCENA

SKUPNA OCENA




Da ne rečem kako je ocenjen BX model a ima slabo svetilnost a je boljši kakor C1 v HDR in tudi kakor CX a so zmešani kaj to oni pišejo.

darck ::

Evo tole sem skupaj sestavil nekaj primerjav LG Oled televizorjev in RTINGS so na koncu tako zapisali,da je model iz leta 2020 LG BX boljši kakor letošnji C1 v HDR in gledanju filmov a so oni mal zmešani bolje,da takoj nehajo pisati neumnosti. Prvo na meritvah izmerijo dosti boljšo svetilnost a na koncu je ta televizor slabši pri prikazovanju HDR. Adijo pamet a se ljudje morda potem celo zanašajo po teh izpiskih ocen,ker to je katastrofa in človek je lahko dobesedno nategnjen,da kupi slabši televizor.

 OLED LG  A1,B1,C1,BX in CX

OLED LG A1,B1,C1,BX in CX

hunter01 ::

Si se razpizdil kot da je ne vem kaka razlika, vse kar ti to pokaže pa je, da ni razlike med temi TVji bistvene razen letnice :) govorimo pa o razlikah v rangu 1% oz 0.1 ocene ? Verjetno pa ni vse v izmerjeni svetilnosti, da bo s tem de-facto boljša slika v vseh pogojih.

LunKi ::

Kaj je dejansko razlika med LG C16 in C17 na nemškem trgu? Nikjer ne najdem navedene razlike.

fpbs ::

SR1984 je izjavil:

Pozdravljeni,TV gledam iz razdalje 2,5m, gledajo se po večini filmi in serije v ločljivosti 1080p.
Odločil sem se za nakup OLED, vendar kaj mi svetujete.

LG OLED A1 55" 790EUR https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...
LG OLED C1 55" 1000EUR https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...
LG OLED A1 65" 1250EUR https://www.makspro.si/avdio-in-video/t...

1. Je A1 toliko slabši, da ni vredno varčevati in dati 210EUR manj od C1? - na TV se ne bodo igrale igrice (PS5, Xbox)
2. Se splača nekoliko povišat budget in vzet A1 65" (razdalja 2,5m)?
Mogoče se komu zdi izbira enostavna, vendar sem do sedaj bil prepričan da bom v kratkem kupil C1 55", sedaj s temi cenami pa sem v dilemi.

S to primerjavo, ki jo je dal darck, se lepo vidi, da z modelom A ne boš opazno nič na slabšem pri gledanju HDRa, samo nekoliko pri gledanju HDR športa in HDR Gamingu.

darck ::

Evo v tem video prikazu -primerjavi med C1 in A1 pa RTINGS prikaže točno razliko in pove,da je C1 boljši za prikaz HDR vsebin saj ima dosti boljšo osvetljitev,pa tudi zaslon pri C1 je dosti manj bleščeč.
Da boste vsi še enkrat na jasnem glede OLED zaslona je z vseh strani strokovnjakov rečeno,da z par leti uporabe OLED televizorja bo svetilnost dol upadla tako,da televizor kateri ima že sedaj manjšo svetilnost bog si ga vedi kako bo v primerjavi čez leta.
Za primer vzemimo LG C1 z 628 nitov svetilnosti in LG A1 z 452 nitov svetilnosti pri gledanju HDR vsebin kaj bo z svetilnostjo čez nekaj let kakšna bo takrat to ne vemo vemo pa to,da svetilnost bo definitivno dol upadla.

Sigurno je LG C1 boljša izbira res pa,da za nekoga,ki rabi super sliko in OLED televizor potem mu je tudi LG A1 super izbira sploh,če mu tudi 50 Hz zaslon je vredu ali,če ga ne rabi za igrannje iger itd......




 LG G1 vs C1 vs A1

LG G1 vs C1 vs A1



 G1 vs C1 vs A1

G1 vs C1 vs A1



Sem pa tudi pogledal nekaj primerjav med začetnim Sony OLED televizorjem A80J in LG C1 in nekako Sony ima še boljši prikaz detaljev in nekako za uporabnika kateri ne igra igrice je celo boljša izbira samo problem je,ker tudi ta začetni OLED od Sony je dosti dražji

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

SR1984 ::

@darck Se strinjam. Tudi po tem kar sem prebral na rtings.com pa kar je povedal na digitaltrends ipd.
Sony je za gledanje filmov oz. na splošno videa boljši, ker je že iz škatle zelo dobro kalibriran ter dobro prikazuje tudi nižje ločljivosti. Je pa res da 55" A80J stane vsaj 1350€, kar je sicer v redu cena, ampak ko imam C1 na voljo za 1000€, je vseeno nekoliko predrag.
Bom še počakal kaj bo s cenami v roku enega meseca, saj upam da bi mogoče dobil Sony za cca 1150€ - to bi bilo odlično.
««
84 / 126
»»