» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
85 / 127
»»

Morientes ::

SR1984 je izjavil:

@darck Se strinjam. Tudi po tem kar sem prebral na rtings.com pa kar je povedal na digitaltrends ipd.
Sony je za gledanje filmov oz. na splošno videa boljši, ker je že iz škatle zelo dobro kalibriran ter dobro prikazuje tudi nižje ločljivosti. Je pa res da 55" A80J stane vsaj 1350€, kar je sicer v redu cena, ampak ko imam C1 na voljo za 1000€, je vseeno nekoliko predrag.
Bom še počakal kaj bo s cenami v roku enega meseca, saj upam da bi mogoče dobil Sony za cca 1150€ - to bi bilo odlično.


Ja, makspro ma 55"A83J za okrog 1350€, zlo dobra cena. Ne verjamem, da bo šla cena še za 200€ dol kot si napisal. A8 lanski model ni šel več pod to ceno.

darck ::

SR1984 je izjavil:

@darck Se strinjam. Tudi po tem kar sem prebral na rtings.com pa kar je povedal na digitaltrends ipd.
Sony je za gledanje filmov oz. na splošno videa boljši, ker je že iz škatle zelo dobro kalibriran ter dobro prikazuje tudi nižje ločljivosti. Je pa res da 55" A80J stane vsaj 1350€, kar je sicer v redu cena, ampak ko imam C1 na voljo za 1000€, je vseeno nekoliko predrag.
Bom še počakal kaj bo s cenami v roku enega meseca, saj upam da bi mogoče dobil Sony za cca 1150€ - to bi bilo odlično.


To bi bilo dobro samo težko,da bo se bo še tako nizko spustila cena za Sony A80J. Saj se je tudi LG C1 izboljšal na področju SDR vsebin ali prikazovanje nižje ločljivosti je nekoliko boljši kakor lanski model CX ampak Sony A80J pa še bolje prikaže te nižje ločljivosti samo to je videno samo,ko imaš oba televizorja eden zraven drugega doma pa tega ne boš videl in boš najbrž tudi z LG C1 zadovoljen. Recimo Sony A90J je pa,kar na oko videno boljši kakor vsi samo cena je pa taka,da adijo pamet za take kot smo mi z plačo izpod 1.000 eur in kup še kreditov.....

andrej69 ::

Primerjava Philips 936 in Sony A90J.

darck ::

andrej69 je izjavil:

Primerjava Philips 936 in Sony A90J.




Mene sploh ne zanima nobena primerjava 55" televizorjev kjer so take cene,da si tega nikoli ne bi privoščil tudi 1.500 Eur nikoli ne dam za noben televizor velikosti 55" pa lahko ima boljšo sliko in podobno, vse to je predrago. Tam nekje maksimalno do 1.200 Eur je cena 55" televizorja kar bi kdaj jaz dal več ne dam zato tiste najboljše brez veze gledati in v tem rangu imaš pa to kar je in potem lahko izbiraš kar si želiš. Gledat neke super televizorje je isto kot,da gledam za kombi Mercedeza ali Volkswagen katerih ne bi nikoli kupil saj ne dam nikoli toliko denarja zato,saj z manj denarja se isto lahko vozim.

andrej69 ::

darck je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Primerjava Philips 936 in Sony A90J.




Mene sploh ne zanima nobena primerjava 55" televizorjev kjer so take cene,da si tega nikoli ne bi privoščil tudi 1.500 Eur nikoli ne dam za noben televizor velikosti 55" pa lahko ima boljšo sliko in podobno, vse to je predrago. Tam nekje maksimalno do 1.200 Eur je cena 55" televizorja kar bi kdaj jaz dal več ne dam zato tiste najboljše brez veze gledati in v tem rangu imaš pa to kar je in potem lahko izbiraš kar si želiš. Gledat neke super televizorje je isto kot,da gledam za kombi Mercedeza ali Volkswagen katerih ne bi nikoli kupil saj ne dam nikoli toliko denarja zato,saj z manj denarja se isto lahko vozim.


Seveda te primerjave niso mišljene za takšne kot si ti. Te primerjave bodo gledali tisti kateri iščejo najbolj kvalitetne televizorje na tržišču in jim cena ni pomembna:)

darck ::

andrej69 je izjavil:

darck je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Primerjava Philips 936 in Sony A90J.




Mene sploh ne zanima nobena primerjava 55" televizorjev kjer so take cene,da si tega nikoli ne bi privoščil tudi 1.500 Eur nikoli ne dam za noben televizor velikosti 55" pa lahko ima boljšo sliko in podobno, vse to je predrago. Tam nekje maksimalno do 1.200 Eur je cena 55" televizorja kar bi kdaj jaz dal več ne dam zato tiste najboljše brez veze gledati in v tem rangu imaš pa to kar je in potem lahko izbiraš kar si želiš. Gledat neke super televizorje je isto kot,da gledam za kombi Mercedeza ali Volkswagen katerih ne bi nikoli kupil saj ne dam nikoli toliko denarja zato,saj z manj denarja se isto lahko vozim.


Seveda te primerjave niso mišljene za takšne kot si ti. Te primerjave bodo gledali tisti kateri iščejo najbolj kvalitetne televizorje na tržišču in jim cena ni pomembna:)


 yes

yes

ales400 ::

Izbrisano
.::: ACER PREDATOR - i7 8750H :::.
.: 512 SSD - 16GB DDR4 - GTX 1060 6GB :.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ales400 ()

scipascapa ::

MisterM ::

Tega Aorusa sem tudi sam gledal kot opcijo... a je bil odločilen faktor, da ne zna osveževat pri 24Hz, tako da ni primeren za filme.

darck ::

Ne vem zakaj nekateri mislijo,da bo VA zaslon ali kateri drugi lahko isto prikazal kot OLED,ker ne more ali ne bo tiste zatemnitvene cone ne bodo nikoli tako prikazale kot OLED.

fpbs ::

Tu se že ve kdo bo zmagal:
https://www.avforums.com/threads/which-...

fpbs ::

Mogoče koga zanima: LG Channels nudi besplatni video sadržaj, no kako ga instalirati?
https://hdtelevizija.com/2021/10/24/lg-...

Machete ::

A je kaj kar ni na torrentih gor?
Drugače se ne splača internetne povezava vklapljat.

#stayofflinesavetvs
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

xeroxan44j ::

Na makspro in mimovrste je lg oled65c11lb na voljo za 1500e. Je tv vreden tega denarja ali se splaca pocakati na black friday ali bozicne razprodaje?
Lp

teslam2 ::

Kter 77 (75+) OLED je trenutno best price/perf?

Morientes ::

xeroxan44j je izjavil:

Na makspro in mimovrste je lg oled65c11lb na voljo za 1500e. Je tv vreden tega denarja ali se splaca pocakati na black friday ali bozicne razprodaje?
Lp


Super cena za super OLED. Ta cena je najbrž že BF pri MM. Do božičnih mogoče še za kakih 50EUR dol, več ne. Kupi raje zdaj, dokler je zaloga. :)
Ko bi vsaj A80J bil po taki ceni. :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Morientes ()

darck ::

Morientes je izjavil:

xeroxan44j je izjavil:

Na makspro in mimovrste je lg oled65c11lb na voljo za 1500e. Je tv vreden tega denarja ali se splaca pocakati na black friday ali bozicne razprodaje?
Lp


Super cena za super OLED. Ta cena je najbrž že BF pri MM. Do božičnih mogoče še za kakih 50EUR dol, več ne. Kupi raje zdaj, dokler je zaloga. :)
Ko bi vsaj A80J bil po taki ceni. :(


Sony ne bo šel nikoli pod ne vem kako ceno pa tudi Philips ima OLED televizorje po podobni ceni. Recimo za 1.250 Eur se dobi tudi že letošnji 65" OLED LG A13 in marsikdo je tudi že z tem modelom lahko zelo zadovoljen.

ales400 ::

Verjetno je bilo že večkrat postavljeno vprašanje..
Ali je med LG OLED65C 11/12/16/17 kaka bistvena razlika, ali vzameš pač najcenejšo v danem trenutku in je to to?
.::: ACER PREDATOR - i7 8750H :::.
.: 512 SSD - 16GB DDR4 - GTX 1060 6GB :.

xeroxan44j ::

ales400 je izjavil:

Verjetno je bilo že večkrat postavljeno vprašanje..
Ali je med LG OLED65C 11/12/16/17 kaka bistvena razlika, ali vzameš pač najcenejšo v danem trenutku in je to to?


Vem da pri c12 je zadnja stranica bele barve. Druge razlike ni.

darck ::

ales400 je izjavil:

Verjetno je bilo že večkrat postavljeno vprašanje..
Ali je med LG OLED65C 11/12/16/17 kaka bistvena razlika, ali vzameš pač najcenejšo v danem trenutku in je to to?


Razlika je v več kanalnem tunerju in to ga imajo tisti dražji modeli se pravi,da z več kanalnim lahko gledaš eden program snemaš pa drugega itd....
Za skoraj večina uporabnikov je najcenejša varianta zmeraj tista prava.

ales400 ::

Hvala. Trenutno se dobijo za:
C11 = 1480€
C12 = 1450€
C17 = 1499€
.::: ACER PREDATOR - i7 8750H :::.
.: 512 SSD - 16GB DDR4 - GTX 1060 6GB :.

Morientes ::

Izgleda bo Sony naslednje leto uporabil nove Samsungove QD-Oled panele poleg LG-jevih. Master serija najverjetneje.

ales400 ::

Še eno vprašanje, na katero višino montirate 65" TV-je na steno?
Gledalo se bo s kavča, ca. dobre 4m vstran. Center na 130cm bo ok? :)
.::: ACER PREDATOR - i7 8750H :::.
.: 512 SSD - 16GB DDR4 - GTX 1060 6GB :.

bastadu ::

Idealno je, če je višina tvojih oči v višini sredine TVja...

fpbs ::

ales400 je izjavil:

Še eno vprašanje, na katero višino montirate 65" TV-je na steno?
Gledalo se bo s kavča, ca. dobre 4m vstran. Center na 130cm bo ok? :)

Jaz imam center TV na 145cm.

darck ::

Tam nekje center oči ali malo višje je idealno postaviti televizor čeprav jaz imam raje malo višje sploh če si nastavim vse tako,da ležim in gledam. Jaz nimam sedežne,da bi gledal in imam televizor v sobi in potem imam nastavljeno na taki višini,ko ležim mi je glava v pravi poziciji. Zdaj če si boš nastavil za svojo višino bo tebi dobro pa verjetno za otroke ne bi bilo,če bi oni gledali vedno je treba neki kompromis gledati. Recimo,da je televizor previsoko ali prenizko bo trpel vrat.

dsfsfawer235 ::

A se se niste navelicali OLEDov in njihovih burn-inov? :) Nabavite si QLED ali nekaj drugega. Pac OLED je preziveta tehnologija.
If you don't work in a sweatshop, thank a Union.
If you do work in a sweatshop, start a Union.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fe/Rb-star.svg

darck ::

dsfsfawer235 je izjavil:

A se se niste navelicali OLEDov in njihovih burn-inov? :) Nabavite si QLED ali nekaj drugega. Pac OLED je preziveta tehnologija.



Kaj si pa ti za eden pacient in tisti dobri QLED stane orenk več kakor OLED pa še vedno imaš blooming,ne enakomerno osvetlitev zaslona,da se vidi lisasto in to ti je potem dobro. Ma kakšen burn ti sanjaš pacient.

Od kod si se pa ti sedaj vzel a so te spustili iz bolnice????

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

dsfsfawer235 ::

darck je izjavil:

dsfsfawer235 je izjavil:

A se se niste navelicali OLEDov in njihovih burn-inov? :) Nabavite si QLED ali nekaj drugega. Pac OLED je preziveta tehnologija.



Kaj si pa ti za eden pacient in tisti dobri QLED stane orenk več kakor OLED pa še vedno imaš blooming,ne enakomerno osvetlitev zaslona,da se vidi lisasto in to ti je potem dobro. Ma kakšen burn ti sanjaš pacient.

Od kod si se pa ti sedaj vzel a so te spustili iz bolnice????


Ah, a sem spet dregnil v brand cloveka z nisko samozavestjo, ki je vezal svojo osebnost na tehnologijo in mu ponos ne da priznati, da je OLED jajc z burn-inom. Ne samo to, osebno se pocuti napadenega, ce mu kdo rece kaj, cez njegov ljubljeni OLED. :))

Kaj stane vec, OLED, ki je 1/3 cenejsi in ga moras cez 2 leti zabrisat v smeti, ali QLED, ki po dveh letih nima burn-ina? :) Tvoj koncept sparanja mi je tuj.

Glede na to, da tole temo pretepate ze 5 let bi pa lahko kdo od zacetnikov pocasi razlozil kako fucked up ekran ima po petih letih.
If you don't work in a sweatshop, thank a Union.
If you do work in a sweatshop, start a Union.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fe/Rb-star.svg

Zgodovina sprememb…

darck ::

dsfsfawer235 je izjavil:

darck je izjavil:

dsfsfawer235 je izjavil:

A se se niste navelicali OLEDov in njihovih burn-inov? :) Nabavite si QLED ali nekaj drugega. Pac OLED je preziveta tehnologija.



Kaj si pa ti za eden pacient in tisti dobri QLED stane orenk več kakor OLED pa še vedno imaš blooming,ne enakomerno osvetlitev zaslona,da se vidi lisasto in to ti je potem dobro. Ma kakšen burn ti sanjaš pacient.

Od kod si se pa ti sedaj vzel a so te spustili iz bolnice????


Ah, a sem spet dregnil v brand cloveka z nisko samozavestjo, ki je vezal svojo osebnost na tehnologijo in mu ponos ne da priznati, da je OLED jajc z burn-inom. Kaj stane vec, OLED, ki je 1/3 cenejsi in ga moras cez 2 leti zabrisat v smeti, ali QLED, ki po dveh letih nima burn-ina? :) Tvoj koncept sparanja mi je tuj.

Glede na to, da tole temo pretepate ze 5 let bi pa lahko kdo od zacetnikov pocasi razlozil kako fucked up ekran ima po petih letih.



Pa ti si tudi eden model isti so se oglašali glede plazem kako se bo slika vžigala in potem so delale po 10 let in več brez da so fasale Burn. Pa ljudje imajo že več kot 3 leta OLED pa nimajo zapečene slike.

dsfsfawer235 ::

darck je izjavil:

Pa ti si tudi eden model isti so se oglašali glede plazem kako se bo slika vžigala in potem so delale po 10 let in več brez da so fasale Burn. Pa ljudje imajo že več kot 3 leta OLED pa nimajo zapečene slike.


Fino za njih, jaz pa imam zapeceno sliko na prejsnjem telefonu z OLED zaslonom in to po dveh letih. Tako, da tudi, ce OLED na loteriji zadanem, ga takoj prodam. Sama tehnologija omogoca burn-ine, koliko so se temu izognili z raznimi forami in nacini uporabe dejansko nima veze. Tako, da QLED ali kaj drugega ftw.
If you don't work in a sweatshop, thank a Union.
If you do work in a sweatshop, start a Union.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fe/Rb-star.svg

darck ::

dsfsfawer235 je izjavil:

darck je izjavil:

Pa ti si tudi eden model isti so se oglašali glede plazem kako se bo slika vžigala in potem so delale po 10 let in več brez da so fasale Burn. Pa ljudje imajo že več kot 3 leta OLED pa nimajo zapečene slike.


Fino za njih, jaz pa imam zapeceno sliko na prejsnjem telefonu z OLED zaslonom in to po dveh letih. Tako, da tudi, ce OLED na loteriji zadanem, ga takoj prodam. Sama tehnologija omogoca burn-ine, koliko so se temu izognili z raznimi forami in nacini uporabe dejansko nima veze. Tako, da QLED ali kaj drugega ftw.



Jebote telefon kaj sedaj to primerjaš z televizorjem. Za telefone je napisanega zelo veliko glede burna in baje da jih je kar dosti z zapečeno sliko že v prodajalnah kjer so ves čas prižgani.

dsfsfawer235 ::

darck je izjavil:

dsfsfawer235 je izjavil:

darck je izjavil:

Pa ti si tudi eden model isti so se oglašali glede plazem kako se bo slika vžigala in potem so delale po 10 let in več brez da so fasale Burn. Pa ljudje imajo že več kot 3 leta OLED pa nimajo zapečene slike.


Fino za njih, jaz pa imam zapeceno sliko na prejsnjem telefonu z OLED zaslonom in to po dveh letih. Tako, da tudi, ce OLED na loteriji zadanem, ga takoj prodam. Sama tehnologija omogoca burn-ine, koliko so se temu izognili z raznimi forami in nacini uporabe dejansko nima veze. Tako, da QLED ali kaj drugega ftw.



Jebote telefon kaj sedaj to primerjaš z televizorjem. Za telefone je napisanega zelo veliko glede burna in baje da jih je kar dosti z zapečeno sliko že v prodajalnah kjer so ves čas prižgani.


Ja, jaz sem pa videl OLEDe zapecene v bigbangu. Pac, OLED tehnologija je sranje, ne glede na to kaj se prepricujes. Vrzes 500 eurov vec in se ne hebes vec s tem. Razen, ce kupujes zaslone na meji svojih zmoznosti, kar je neumno.
If you don't work in a sweatshop, thank a Union.
If you do work in a sweatshop, start a Union.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/fe/Rb-star.svg

Zgodovina sprememb…

darck ::

dsfsfawer235 je izjavil:

darck je izjavil:

dsfsfawer235 je izjavil:

darck je izjavil:

Pa ti si tudi eden model isti so se oglašali glede plazem kako se bo slika vžigala in potem so delale po 10 let in več brez da so fasale Burn. Pa ljudje imajo že več kot 3 leta OLED pa nimajo zapečene slike.


Fino za njih, jaz pa imam zapeceno sliko na prejsnjem telefonu z OLED zaslonom in to po dveh letih. Tako, da tudi, ce OLED na loteriji zadanem, ga takoj prodam. Sama tehnologija omogoca burn-ine, koliko so se temu izognili z raznimi forami in nacini uporabe dejansko nima veze. Tako, da QLED ali kaj drugega ftw.



Jebote telefon kaj sedaj to primerjaš z televizorjem. Za telefone je napisanega zelo veliko glede burna in baje da jih je kar dosti z zapečeno sliko že v prodajalnah kjer so ves čas prižgani.


Ja, jaz sem pa videl OLEDe zapecene v bigbangu. Pac, OLED tehnologija je sranje, ne glede na to kaj se prepricujes. Vrzes 500 eurov vec in se ne hebes vec s tem. Razen, ce kupujes zaslone na meji svojih zmoznosti, kar je neumno.


Meje zmožnosti so lahko različne recimo jaz bi imel najvišjo postavljeno ceno za televizor 1.500 EUR vendar raje vidim da ga dobim za dobrih 1.000 Eur :)8-) Saj minuse imajo eni in drugi televizorji in največji problem je zmeraj,ko nimaš televizorja doma,da ga vidiš kako se obnese. So pa se kakor se govori,prikazuje in testira letošnji Samsungovi Neo Qled televizorji še malo izboljšali samo tisti najboljši tudi imajo ceno čeprav sedaj vidim,da je tudi cena že malo dol padla.

Kaboom ::

Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

darck ::

Baje da so ti letošnji Samsung Neo Qled zasloni orenk DSE (Dirty Screen Effect) čeprav je to spet odvisno od vsakega zaslona posebej ampak je kar nekaj testov narejenih kjer opazijo to. Zanimivo je pa vedno to,da Sony ima pa skoraj po večini zaslone brez nekega Dirty Screen Effecta in tisti kateri so letos testirali Sony najboljši LED model X95J so bili presenečeni kako je možno,da samo z toliko malo dimming zone lahko prikaže tako dobro za temnenje nekateri so rekli,da tako dobrega še niso videli do sedaj.

Morientes ::

Sony daje vse panele čez kontrolo glede Dirty Screen Efecta, Samsung pač ne in je potem loterija pri samsungu, kakega boš dobil.
Samo to še ni 100% rečeno da tut kak Sony panel ne bo imel vsaj malo DSE. Pomeni samo, da imajo ostali proizvajalci večji odstotek pri tem.

tikitoki ::

Pred nakupom preveris, da lahko zadevo brez tezav vrnes. V primeru, da ti probajo prodati skart robo, jo enostavno vrnes.

kunguruj ::

LG OLED65C1 za 1500 € je zelo dobra cena za zelo dober TV. Več kot leto spremljam cene oled 65 med njimi tudi LG C serije in nikoli ni imel tako nizko ceno, gre pa za TV, ki je v tej kategoriji med najbolje ocenjenimi, lanski model CX je imel ceno 2000 morda se je kdaj spustil na 1800, nižje zagotovo ne. Morda je to trend padanja cen OLED televizorjev.

Super cena za super 65 OLED TV.

RookY ::

burn in test:
Juhu juhu spet bom bruhu

fpbs ::

RookY je izjavil:

burn in test:

Malo pozno si se zbudil!

LunKi ::

X95J ali LG C1 za PS5?
Baje zdej sonyjev z auto hdr in se nekaj ampak brez vrr kot sem slisal. C1 podpira pa vse zivo (problem bolj glare screen). Vsekakor sem obcutljiv na VA ghosting effect pri panningu, ki ga oled nima. So to odpravili ker QLED od Sammija to ma (lastnisko preverjeno).

MisterM ::

Jaz sem nabavil C1 izključno zaradi PS5, drugače sem mislil vzeti Philipsovo 806-ko, ki pa je na Afroditinem otoku zelo težko dobavljiva, pa tudi cene so precej višje kot v SLO.

Stvar se obnese odlično, meni je namreč bistvenega pomena input lag, ta pa je pri C1 res fantastično nizek, saj z novim firmwareom tretira tudi 60Hz vsebine kot 120Hz in se le-ta zniža na slabih 5ms. Končno je užitek igrati pretepačine in dirkačine, na prejšnjih konzolah smo kupovali namenske lagless zaslone, saj so TVji običajno zamikali 30, 40 ms ali celo veliko več, navkljub t.i. game modeu.

VRR-ja PS5 še ne podpira, morda bo kmalu. Tudi Dolby Visiona ne, za tega bo menda treba celo doplačati. Res velik minus C1-ke pa je zame manko podpore DTS-u, sicer pri igrah to ne igra vloge, pri video vsebinah pa precejšnjo.

xeroxan44j ::

Če ti to toliko pomeni lahko kupiš soundbar pa imaš zvok še boljši kot pri DTS-u. Ima pa bojda C1 odlično ozvočenje.

darck ::

xeroxan44j je izjavil:

Če ti to toliko pomeni lahko kupiš soundbar pa imaš zvok še boljši kot pri DTS-u. Ima pa bojda C1 odlično ozvočenje.


Nič ti ne pomeni soundbar,če televizor ne podpira DTS to govorim,da gledaš nekaj z televizorjem preko aplikacij,programov itd... Drugače je ko soundbar povežeš recimo z Bluray predvajalnikom,TV Boxom ali katero drugo zunajno naravo ki predvaja DTS zapis,če misliš pa,da boš samo soundbar priklopil na televizor in boš ven dobil zvok kateri je v DTS zapisu pa pozabi.
Televizor ti ne mora dati zvoka v soundbar,če ne podpira zvočnega zapisa.

MisterM ::

xeroxan44j je izjavil:

Če ti to toliko pomeni lahko kupiš soundbar pa imaš zvok še boljši kot pri DTS-u. Ima pa bojda C1 odlično ozvočenje.


Ja, soundbar imam v načrtu dodati kmalu, a vzlic manka podpore DTS-u odpade tudi passtrough vseh njihovih formatov preko eARC-a. Trenutno uporabljam HTPC za video vsebine, a tega bi se želel znebiti in uporabljati edino PLEX, saj je raba slednjega preko appa na TVju edini način, kako gledati Dolby Vision vsebine. Dolby Atmos in ostale Dolby formate pa normalno podpira.

Zvok iz TVja je res soliden, a le v primeru, da uporabljaš stojalo, ki služi tudi za odbijanje zvoka proti gledalcu. Ko montiraš TV na steno, se zvok občutno poslabša.


EDIT: No, saj Darck je napisal točno to. Potrebno bo pač kupiti soundbar, ki bo znal furati PLEX in ostale aplikacije, saj preko TVja to enostavno ne bo šlo - v primeru DTS zvoka dobiš nemi film. Če tak soundbar obstaja, ne vem, nisem še dobro raziskal področja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MisterM ()

LunKi ::

Hvala za odgovor. Sicer imam receiver in gre zvok tam cez. Ne vem kako bi bilo ce bi vila vsebina na TV appu in potem v receiver. Verjetno bi receiver dekodiral in je to to.
Potem ni kaj razmisljati. VRR predvidevam, da je samo alternativa freesync jn gsync kar pa ze itak podpira. Kot pravim, meni celotna VA tehnologija ne sede (monitor ali TV), ker opazim 'smearing' slike ko se obracas, panning ipd. zato OLED prednjaci.

darck ::

LunKi je izjavil:

Hvala za odgovor. Sicer imam receiver in gre zvok tam cez. Ne vem kako bi bilo ce bi vila vsebina na TV appu in potem v receiver. Verjetno bi receiver dekodiral in je to to.
Potem ni kaj razmisljati. VRR predvidevam, da je samo alternativa freesync jn gsync kar pa ze itak podpira. Kot pravim, meni celotna VA tehnologija ne sede (monitor ali TV), ker opazim 'smearing' slike ko se obracas, panning ipd. zato OLED prednjaci.



Kakor mi je znano ti nič ne pomeni tudi,če imaš reciver povezan čez,ker televizor enostavno je gluh na DTS zvočni zapis in ne moreš mimo televizorja dobiti ven zvok. Zvok iz televizorja ven na reciver dobiš preko televizorja in on ne bo dal nobenega DTS zvočnega zapisa ven na reciver
in ne bo nobenega zvoka.
če televizor ne bo dal nobenega zvočnega zapisa reciverju ne more reciver zvoka predvajati in da gledaš film na televizorju z DTS zapisom ne boš na reciver dobil noben zvočni zapis in ne bo nobenega zvoka.

Televizor brez DTS podpore nima zvoka in noben reciver ga ne bo naredil ker iz nič ne moreš nič narediti

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

bastadu ::

Če ima televizor DTS-passtrough potem bo zvok dekodiral soundbar, seveda če le ta ima dekoder ...

darck ::

LG C1 nima ne DTS in tudi DTS passtrough tako,da iz televizorja ne moreš dobiti zvoka ven

https://www.reddit.com/r/ShieldAndroidT...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()
««
85 / 127
»»