» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
78 / 127
»»

Konlov ::

darck je izjavil:

Konlov je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Dosadni ste s temi lgji ze. Cel forum je proti philipsu kot da je gobav... Za povprecnega janeza (mene) zgleda tale philips nakup leta (oled, android za kodi, dts, ambilight) glede na ceno. Nedvomno so boljsi televizorji ampak so tudi drazji.. ce gledas price/performance pa zgleda tole odlicen deal...

Kaj pomeni da ima TV dts? Ali nima ta dekoder kak reciver npr, ki ima potem 5, 7... izhodov za zvočnike? Ima ta TV te izhode?


Da ima DTS pomeni to,da podpira in predvaja ta DTS avdio zapis recimo,če je se predvaja film s tem zapisom potem ti mora televizor to podpirat,ker či ti ne potem ne boš imel zvoka.

Ne vem če stereo potem ne predvaja. Pa TV nima 5.1 izhodov. Reciver jih ima npr. Zato ne razumem, zakaj TV rabi ta dekoder.

Cveto ::

Po moje da ne predvaja. TV mora DTS znati prebrat, da ga lahko potem downmixa na 2.0

dussan je izjavil:

MaksPro prodaja oba CX3 in CX6, je pa slednji dražji za 60 €
https://www.makspro.si/priporo-amo/tv-s...
https://www.makspro.si/priporo-amo/tv-s...


Ta dva sta res enaka, CX9 pa ima še dodaten tuner za snemanje (kar ne spremeni nič, ker nima dodatnega slota za dekodersko kartico).

A ali B pa pomeni barvo podstavka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cveto ()

Kodrnusa ::

Nisem rekel da je enako kot miracast, je velimo boljse. Prav tako se strinjam da je philips tv 2015 in 2016 hardwersko podhranjen, vseeno pa lahko uporabljam kodi, hbo, netflix, voyo normalno.. Moje mnenje se nanaša na mnenje da je web os superioren androidu, kar seveda res ni. Je pa hitrejsi ja. Je pa treba seveda gledat nove modele, ki imajo ze dosti mocen hardware za predvajanje vseh mogocih filov, vse mozne kodeke in resolucije (kodi, vlc, predvajanje iz usbja...)
Me pa zanima kateri lg letnik 2015 se dobiva posodobitve? Tukaj so vsi proizvajalci enaki in pac se jim po 5h letih ne izplaca vec posodobitev za stare tvje ven dajat.

Kodrnusa ::

Konlov je izjavil:

darck je izjavil:

Konlov je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Dosadni ste s temi lgji ze. Cel forum je proti philipsu kot da je gobav... Za povprecnega janeza (mene) zgleda tale philips nakup leta (oled, android za kodi, dts, ambilight) glede na ceno. Nedvomno so boljsi televizorji ampak so tudi drazji.. ce gledas price/performance pa zgleda tole odlicen deal...

Kaj pomeni da ima TV dts? Ali nima ta dekoder kak reciver npr, ki ima potem 5, 7... izhodov za zvočnike? Ima ta TV te izhode?


Da ima DTS pomeni to,da podpira in predvaja ta DTS avdio zapis recimo,če je se predvaja film s tem zapisom potem ti mora televizor to podpirat,ker či ti ne potem ne boš imel zvoka.

Ne vem če stereo potem ne predvaja. Pa TV nima 5.1 izhodov. Reciver jih ima npr. Zato ne razumem, zakaj TV rabi ta dekoder.


Ce bos gledal film preko usbja in je gor film z dts soundom, ti zvok na kakršenkoli soundbar, reciver ne bo delal. Zal bo tisina. To je recimo en tak problemcek ce ne podpira dtsa.

Cveto ::

Konlov je izjavil:

Kodrnusa je izjavil:

Dosadni ste s temi lgji ze. Cel forum je proti philipsu kot da je gobav... Za povprecnega janeza (mene) zgleda tale philips nakup leta (oled, android za kodi, dts, ambilight) glede na ceno. Nedvomno so boljsi televizorji ampak so tudi drazji.. ce gledas price/performance pa zgleda tole odlicen deal...

Kaj pomeni da ima TV dts? Ali nima ta dekoder kak reciver npr, ki ima potem 5, 7... izhodov za zvočnike? Ima ta TV te izhode?


Opcija 1: na tv-ju lahko poslušaš na vgrajenih zvočnikih DTS zvok, pač kakor ga lahko najbolje predvajaja. Tv brez DTS podpore ga po mojih informacijah ne more (vsaj moj ga ne).

Opcija 2: tak tv lahko na vgrajenem pradvajalniku predvaja film z DTS-om in ga pošilja preko optičnega izhoda zunanji napravi (soundbaru ali receiverju). Na TV-ju brez DTS-a gre samo z zunanjim predvajalnikom (povežeš direktno box in zvočno napravo). V primeru povezave z optiko, odpadejo naprednejši formati DTS-HD, Master Audio in podobno.

Opcija 3: podobno kot 2, samo da se poveže z HDMI-jem (preko ARC). Tudi tukaj je brez DTS podpore potreben zunanji predvajalnik. Razen če obstaja za TV-jev OS (recimo WebOS) kakšen program, ki zna delati downmix.

Tako da ja, načeloma se da z zunanjim predvajalnikom rešiti večino zadev. A da res dela, mori biti to Shield. Ostalo je že možno, da kaj trokira. Shield pa nima optike (če je kdo omejen na to povezavo, kot recimo jaz). Moj prastari WDTV sicer tudi perfektno predvaja DTS, a je že res zastarel.

Jaz imam sicer media server, ki zna prilagoditi signal odjemalcu, a vseeno, če dela DTS-DD že ni več tisti pravi zvok (se sliši razlika). Če je kaj originalno v DD je bolje, a večino filmov imam v DTS.

fpbs je izjavil:

andrej69 je izjavil:

dussan je izjavil:

Ker mi je upscaling pomemben (večina TV programov še dolgo ne bo 4K) je potem boljše dati nekaj 100 € več za CX. Če sem prav videl ni razlik med CX3 in CX6 ampak je to le oznaka trga?

Kar se tiče procesiranja ni Philips nič slabši od Lg-ja CX3:) Philipsov P5 procesor spada v sam vrh procesorjev.. Sem napisal, da je nekoliko slabši napram CX3 in podobnim OLED televizorjev v tem rangu kar se tiče HDR vsebin, toda to so majhne razlike. In pa Lg je nekoliko boljša izbira za igre.

Philips 705 je slabši od LG BXa, kaj šele od CXa. Vgrajen ima procesor P5 starejše generacije, ne omogoča najnovejšo verzijo bluetootha, manj USB vhodov, ne podpira HDMI 2.1, ne podpira VRR, FreeSync, GSync, kar pomeni, da ni primeren za igre, ne podpira HFR, eARC, AV1....


BX žal pade v eni od osnovnih zadev: ima temnejši panel. In to se vidi (vsaj jaz sem to opazil).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cveto ()

polde66 ::

@kodernusa imam 2013 letnik lg. TV je itak samo FHD. Recimo da Netflix, youtube še vedno delujta ampak ni fora v tem. Od LG niti ne pričakujem nekih posodobitev, ker v bistvu ne gre za nek tak Os kot je android. Kar mogoče naredi bolj vidno razliko je da je pri soniju, phlipsu, hisense, TLC... tv dražji zaradi android sistema za okoli 100 eur proti tv-ju iste firme, ki nima androida. Stranka v tem primeru android doplača. Poleg tega pa redko kje dobiš točno podatek kater procesor, ram in grafični procesor je vgrajen v točno določenem tv-ju. Kar je pa žal po mojem mnenju zelo pomembno saj so to dejavniki, ki bodo vplivali na dobo androida v tem tv-ju pa naj si gre zaradi podpore kodekov, hardverja kot takega koliko časa bi lahko kakšno stvar podpiral, prostora za shranjevanje in možnosti grafičnega čipa. Zato se raje ozrem po TV brez androida in si za razliko raje kupim dober box. Ali je z android OS ali ne za mene osebno nima veze. Važno je da si gor naložim tisto kar mi paše. Poleg tega niti ne rabim gledat katere kodeke tv podpira.

Kar se pa tiče dobrega zvoka, ga nobena tv ne bo imela oz izkoristila brez dodatnega zvočnega sistema. Kaj je smisel drage tv z odlično sliko brez pravega zvoka? Kar se zvoka tiče gre z android boxom BP.

Ne me za besedo, ker je to samo moje osebno mnenje in jih nimam namena nobenemu vsiljevati. Imamo različne izkušnje, sredstva, želje, mnenja, potrebe, možnosti in tudi navade.
polde

Kodrnusa ::

Jaz imam tudi tv box na starem philipsu 1080p v spalnici. Deluje odlicno za kar rabim.. Kodi, filmi, hbo... Je pa bolj preprosto imeti vgrajen android. Pa še box ni certificiran, se pravi ni netflixa in seveda ni chromecasta... To so edini minusi...

polde66 ::

Netfix si lahko naštimaš: http://blog.geekbuying.com/2020/04/goog... vendar bo v 480p. Namesto chromecasta pa lahko uporabiš : https://apkpure.com/airscreen-airplay-c...
za prvo silo bo že. HBO pa itak deluje tako kot mora.
polde

Kodrnusa ::

Vem da netflix dela v 480p in tudi da lahko najdes zamenjavo za chromecast.. ampak to ni to a ne. Tudi hbo uporabljam preko kodi plugina, ker ce imas prek kabla internet hbo app ne dela. Vse moras nekaj kompromise delat. Kupis tv z androidom in imas vse pri roki :).. cakam da stari philips crkne da kupim novega pa kar noce haha..

TOP ::

polde66 je izjavil:

@kodernusa imam 2013 letnik lg. TV je itak samo FHD. Recimo da Netflix, youtube še vedno delujta ampak ni fora v tem. Od LG niti ne pričakujem nekih posodobitev, ker v bistvu ne gre za nek tak Os kot je android. Kar mogoče naredi bolj vidno razliko je da je pri soniju, phlipsu, hisense, TLC... tv dražji zaradi android sistema za okoli 100 eur proti tv-ju iste firme, ki nima androida. Stranka v tem primeru android doplača. Poleg tega pa redko kje dobiš točno podatek kater procesor, ram in grafični procesor je vgrajen v točno določenem tv-ju. Kar je pa žal po mojem mnenju zelo pomembno saj so to dejavniki, ki bodo vplivali na dobo androida v tem tv-ju pa naj si gre zaradi podpore kodekov, hardverja kot takega koliko časa bi lahko kakšno stvar podpiral, prostora za shranjevanje in možnosti grafičnega čipa. Zato se raje ozrem po TV brez androida in si za razliko raje kupim dober box. Ali je z android OS ali ne za mene osebno nima veze. Važno je da si gor naložim tisto kar mi paše. Poleg tega niti ne rabim gledat katere kodeke tv podpira.

Kar se pa tiče dobrega zvoka, ga nobena tv ne bo imela oz izkoristila brez dodatnega zvočnega sistema. Kaj je smisel drage tv z odlično sliko brez pravega zvoka? Kar se zvoka tiče gre z android boxom BP.

Ne me za besedo, ker je to samo moje osebno mnenje in jih nimam namena nobenemu vsiljevati. Imamo različne izkušnje, sredstva, želje, mnenja, potrebe, možnosti in tudi navade.

TV brez androida,recimo želiš Sony TV kaj boš reku,ruknite ven android ali kaj,ker majo vsi android.Daj nehaj stemi android Boxi.Vsi vemo kateri android Box je nekaj vreden,sam tudi stane.

kanarin ::

Glede primerjave Chromecast vs Miracast - s slednjim imam samo eno (porazno) izkušnjo z nekim poceni HDMI ključkom. Chromecast je enostavno podprt v žnj aplikacijah - recimo moja tamala je nora na "Just dance Now" - ki deluje odlično preko Chromecasta. Miracast pa...pač ni podprt.

Sicer pa kot že rečeno - Chromecast pač ni enaka zadeva kot Miracast, zato slednjo ne moremo omenjat kot enakovredno oz primerljivo alternativo.

polde66 ::

@kanarin sedaj te ravno ne razumem najbolje, A praviš da tvoj Mecool KM1 ne podpira chromecasta? Aja gre zopet za box pa še Shild ni in stane samo 5x manj kot shild. Bom pa ignoriral dejstvo da mojih dveh postov niti nisi prebral ampak si na prvo žogo začel brcati nazaj.
polde

kanarin ::

@polde66 Ne vem kaj ne razumeš. S tabo sploh nisem polemiziral oz te sploh omenjal. A sem mogoče pisal,da Mecool KM1 ne podpira chromecasta? Odgovarjal sem predvsem Fpbs - ki je navedel, da ima LG WebOS pač Miracast (ta post sem razumel v smislu, da je to primerljivo oz alternativa Chromecastu). Tvojega odziva pa ne razumem oz ne vem na kaj se sploh nanaša.

polde66 ::

@kanarin potem pa bi bilo lepo da navedeš na koga se nanaša, ker moj post je bil podoben temu. V nasprotnem primeru lahko pride do takih nesoglasij kot je tole. In to čisto brez potrebe. V forumu, kjer je udeeženo več idej in več udeležencev bi bilo to bolj sprejemljivo, v zasebnem sporočilu kjer sta udeleženca pogovora samo dva pa do teh nesoglasij ne pride, ker se ve za koga je. Se opravičujem če sem bil nerazumljiv, ampak roko na srce tudi tvoj post ni bil jasen komu je namenjen.
polde

hunter01 ::

Čist preveč is sedaj zapel z ta komentar. Kanarin je lepo izrazil svoje mnenje o primerjavi Chromecast in Miracast. Enakega mnenja sem tudi sam. Imam CX in web OS se mi zdi za OS nekega TVja odličen, ker ne želim preveč od njega, všeč mi je stabilnost in hitrost, podpira Plex in osnovne appe. Ampak chromecast pa vseeno zelo pogrešam in miracast se mi ne zdi niti priblizno tako uporaben.

Cveto ::

Meni pa recimo ni noben faktor... Ne vem namreč, kako bi na telefonu predvajal kakšno vsebino, razen recimo youtube. Kako pa ostali dobite video zadeve na telefon? Netflix in podobno se mi ne zdi smiselno, če je že itak na TV-ju.

Glede Philipsa 705: vidim, da imajo zdaj tudi drugje ta tv za okoli jurja in za ta denar se mi zdi kar ok nakup. Je pa TV res čisto nov, ker ni nikjer nobenega pametnega testa. Je kdo našel kaj pametnega o tem TV-ju?

hunter01 ::

Sej mogoče sem preveč kritičen, do Miracast, pa je samo stvar navade. Youtube je na CX podprt celo lahko castaš, deluje kot chromecast, ni potrebno imeti telefona ON.

Npr pogrešam, da je tisti dongle bil vedno on in sem s telefona youtube na vgasnjenem TVju pognal, se bolj mi manjka kak drug stream app za castanje videov na spletu, ki ne podpirajo chromecast.

Na koncu ni idealnega TVja za vse uporabnike in žepe. Zato vsak pač pretehta kaj mu je bolj pomembno in temu primerno kupi.

SlimDeluxe ::

Imam CXa in do zdaj nisem skapiral, da očitno nimam chromecasta ?
Ker v cast meniju v yotube in netflix appu na telefonu je enako prikazan tv kot chromecast na drugi televiziji.
Sem pa opazil, da mi ena aplikacija ni našla naprave za cast, ampak sem mislil, da je problem v appu. Sicer YouTube in netflix sta mi glavna, za ostalo ni panike če moram spremeniti input (ko kupim še ta novi chromecast z Google TV ali kako je že).
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

polde66 ::

@SlimDeluxe Netflix in youtube imaš že na lg. Tudi sama trgovina LG ponuja veliko aplikacij (voyo, T-2, HBOgo, EON, TVcast, mislim, izbira je ogromna). Si jo ensotavno naštelaš in urediš vrstni red v spodnji vrstici mojih aplikacij. Za Prime in netflix imaš pa tako ali tako že bližnjico na daljincu.
polde

SlimDeluxe ::

To je res, ampak sem še zmeraj od prej navajen preko telefona iskati vsebine, še posebej ko grem čez subscription feed v YouTube in si zanimive posnetke dodajam v queue. Netflix pa ja, odprem app na TVju, če že vem kaj bom gledal.

Pa ker se nisem po nakupu še oglasil: stvar je res top in vredna vsakega evra =) Kot uporabnik oled telefona in tablice sem mislil, da vem, kaj me čaka, ampak res presega pričakovanja. In to ne samo črna, ki je res črna kot sicer res majhen rob, ampak tudi druge barve. IPS na kompu se res lahko skrije proti temu :)
Desktop: R5 3600X | MSI MPG B550 | RX580 8GB | 32GB DDR4 | be quiet! 650W
Laptop: Lenovo ThinkPad T15 G2 | i7-1165G7 | 32GB DDR4 | 15" FullHD IPS

Cveto ::

Sem šel danes pogledat tega 55OLED705 in je videti kul, vsekakor lepša slika od zraven postavljenega FALD sonya.

Prodajalci sicer nimajo pojma, ali pa nalašča zavajajo. Bo šel kdo po ta TV?

darck ::

Cveto je izjavil:

Sem šel danes pogledat tega 55OLED705 in je videti kul, vsekakor lepša slika od zraven postavljenega FALD sonya.

Prodajalci sicer nimajo pojma, ali pa nalašča zavajajo. Bo šel kdo po ta TV?


Zakaj bi zavajali in res zanimivo,da nimajo za povedat kakšen argument na ta Oled 705 televizor. Tisto primerjavo med Sony Fald in tem 705 Oled televizorjem pa sigurno bo že v štartu razlika. Vsak Oled televizor bo takoj izstopal od ostalih Led in to zaradi super kontrasta in barv. Ko se pa pri Fald televizorju nastavijo prave nastavitve se pa,kar dobro približa Oled televizorju in v trgovinah ne boš nikjer videl ali opazil pravih nastavitev.

Na YouTube na enem kanalu kjer so predstavljali primerjavo med OLED LG CX in SONY XH95 ali XH90 ne vem točno kateri je bil.V glavnem LG CX je itak enostavno bil boljši in tudi njega so vsem predlagali z nakupom ampak eden pod komentarjem jih je pa spraševal ali je tudi LG CX dobra izbira za gledanje hokeja in sicer gleda samo hokej in,ker je ves čas skoz svetla slika so mu raje predlagali Sony XH95 kot pa LG CX. A so se morda raje zato tako odločili zaradi strahu pred burn in? Ko greš malo pregledati po netu kake komentarje uporabnikov Oled televizorjev šmopaziš,da se nekaterim še vedno slika vžge na zaslon.

Cveto ::

Ni šlo za tako zavajanje...

Prodajalca sem vprašal, v čem je 705 slabši od 805. In je rekel, da sta identična, edino da je pri 705 slabši zvočnik (kakor vem ni). Ko sem vprašal za procesor, je začel razlagati, da kako hud je P5 itd... O kakšni razliki pa ni vedel povedati. Skratka, zdi se mi, da sem jaz vedel več od njega.

FALD sony je sicer kul, slika je lahko celo bolj "živa" kot na oled-u, vsaj v svetlejšem prostoru, a mene je zmotil vidni kot, kjer razlika JE vidna.

Prodajalec Lorex-u je sicer rekel, da prodajo veliko več FALD kot OLED. Očitno je "jurja" ravno še tisti "sweetspot" za naše kupce.

andrej69 ::

Cveto je izjavil:

Ni šlo za tako zavajanje...

Prodajalca sem vprašal, v čem je 705 slabši od 805. In je rekel, da sta identična, edino da je pri 705 slabši zvočnik (kakor vem ni). Ko sem vprašal za procesor, je začel razlagati, da kako hud je P5 itd... O kakšni razliki pa ni vedel povedati. Skratka, zdi se mi, da sem jaz vedel več od njega.

FALD sony je sicer kul, slika je lahko celo bolj "živa" kot na oled-u, vsaj v svetlejšem prostoru, a mene je zmotil vidni kot, kjer razlika JE vidna.

Prodajalec Lorex-u je sicer rekel, da prodajo veliko več FALD kot OLED. Očitno je "jurja" ravno še tisti "sweetspot" za naše kupce.


Model 705 ima nekoliko slabši P5 procesor nima AI P5 procesorja, in pa samo osvetljenje panela je nekoliko slabše napram modelu 805. Ker model 705 je v bistvu lanski model, ki pa ga Philips ni plasiral na tržišče. Letošnja OLED modela pa sta 706 in 806/856, ki pa sta nekoliko kvalitetnejša od modela 805. V jeseni pa bo najverjetneje še na voljo model 936 in pa še dalje ostaja v ponudbi lanski model 935. Toliko malo za informacijo.

darck ::

Philips Oled 805 proti Philips Oled 705 primerjava:

https://www.philips.co.uk/etc/philips/b...


 805 VS 705

805 VS 705

Cveto ::

andrej69 je izjavil:



Model 705 ima nekoliko slabši P5 procesor nima AI P5 procesorja, in pa samo osvetljenje panela je nekoliko slabše napram modelu 805. Ker model 705 je v bistvu lanski model, ki pa ga Philips ni plasiral na tržišče. Letošnja OLED modela pa sta 706 in 806/856, ki pa sta nekoliko kvalitetnejša od modela 805. V jeseni pa bo najverjetneje še na voljo model 936 in pa še dalje ostaja v ponudbi lanski model 935. Toliko malo za informacijo.


Za 705 piše da ima:


A.I. PQ mode
ISF Colour Management
Micro Dimming Perfect
P5 Perfect Picture Engine

805 pa ima:

P5 AI Perfect Picture Engine

Prvi ima torej AI PQ mode, a "navaden" engine, drugi pa ima AI perfect picture engine.

Kaj je torej v realnosti razlika? Boljši upscale pri 805?

Ostalo je več ali manj primerljivo, razlika v ceni pa je ogromna (400 eur, nekje še več).

Pa še eno vprašanje: če priklopim recimo NVIDIA Shield. Ta podpira vse živo zvočne kodeke, torej tudi DTS, nima pa optičnega izhoda. TV pa tudi podpira DTS in ima optični izhod. Ali bi znal Shield pošiljati signal TV, ta pa bi ga naprej receiverju. Govorim o "polnem" DTS signalu.

Hvala.

andrej69 ::

Cveto je izjavil:

andrej69 je izjavil:



Model 705 ima nekoliko slabši P5 procesor nima AI P5 procesorja, in pa samo osvetljenje panela je nekoliko slabše napram modelu 805. Ker model 705 je v bistvu lanski model, ki pa ga Philips ni plasiral na tržišče. Letošnja OLED modela pa sta 706 in 806/856, ki pa sta nekoliko kvalitetnejša od modela 805. V jeseni pa bo najverjetneje še na voljo model 936 in pa še dalje ostaja v ponudbi lanski model 935. Toliko malo za informacijo.


Za 705 piše da ima:


A.I. PQ mode
ISF Colour Management
Micro Dimming Perfect
P5 Perfect Picture Engine

805 pa ima:

P5 AI Perfect Picture Engine

Prvi ima torej AI PQ mode, a "navaden" engine, drugi pa ima AI perfect picture engine.

Kaj je torej v realnosti razlika? Boljši upscale pri 805?


Ostalo je več ali manj primerljivo, razlika v ceni pa je ogromna (400 eur, nekje še več).

Pa še eno vprašanje: če priklopim recimo NVIDIA Shield. Ta podpira vse živo zvočne kodeke, torej tudi DTS, nima pa optičnega izhoda. TV pa tudi podpira DTS in ima optični izhod. Ali bi znal Shield pošiljati signal TV, ta pa bi ga naprej receiverju. Govorim o "polnem" DTS signalu.

Hvala.


Philipsov P5 AI procesor omogoča najboljše rezultate v doseganju kakovosti slike, ki temelji na petih področjih (izvor signala, barve, kontrast, gibanje in ostrina), in je zasnovana tako, da med njimi ustvari najboljše ravnovesje in s tem veliko bolj realistične barvne prehode ter naravno sliko. Zato ima model 805 nekoliko boljši prikaz na vseh teh področjih slike:) Toda v praksi razlike niso velike so pa opazne:) Kar pa se tiče DTS zvoka bi pa moral povprašat katerega drugega na tem forumu, ki se bolj ukvarja z takšnimi zadevami. Saj imaš posebno temo kar se tiče zvoka in teh zadev. Jaz žal takšnih zadev ne preizkušam.

Cveto ::

Hvala!

Cveto ::

Kaj pravite: Philips 55oled705 in Shield (skupaj 1150 eur) ali Sony 55A8 (1400 eur)?

Shield zaradi upscalinga, ki naj bi bil pri 705 slabši. Je pa seveda tako, da TV programov pa ne more upscalati.

LG CX odpade.

hdx ::

Če denar ni problem, potem Sony

poper ::

Avstrijski Mediamarkt je zamešal cene 55" in 65" Sony A8 TVjev. 65" je za 1300EUR :D
https://www.mediamarkt.at/de/product/_s...

https://imgur.com/a/IqQBiH2

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poper ()

darck ::

poper je izjavil:

Avstrijski Mediamarkt je zamešal cene 55" in 65" Sony A8 TVjev. 65" je za 1300EUR :D
https://www.mediamarkt.at/de/product/_s...

https://imgur.com/a/IqQBiH2



Sigurno je res napaka in ne mislit,da bi res dobil za tako ceno televizor

Cveto ::

hdx je izjavil:

Če denar ni problem, potem Sony


Denar je vedno faktor, tako da sem potem vzel Philipsa 55OLED705. Zaenkrat top, zelo dober vtis. Slika lepa, svetla, tudi podnevi, Voyo, Kodi, Spotify delajo odlično. Ambilight je bolj meh, ampak otroci so navdušeni.

Presenetil je res kvaliteten daljinec. V bistvu še boljši, kot pri 805, ki ima poravnane tipke.

darck ::

Res je pač tako,da dobrih 1.000 eur človek še da za 55" televizor,kar je pa že blizu 1.500 je pa preveč in Sony A8 je 1.400 Eur zato brez veze toliko denarja metati pa čeprav je malenkost boljši. Trenutno imajo pametno ceno 55" OLED televizorjev samo LG CX,BX in pa Philips 705 vse drugo je predrago.

darck ::

A se ve v kakšnem avdio zapisu se predvaja po večini na aplikacijah Netflix,HBO GO,Prime Video,Voyo saj vemo,da recimo OLED LG CX ne podpira DTS. Trenutno še uporabljam sprejmenik od T-2 pa recimo če bi prešaltal na njihovo aplikacijo T-2 TV a bi potem imel še vedno zvok saj kakor se mi dozdeva se ne predvajajo programi v DTS zapisu ali se??? Ne vem zakaj se mi na telefonu nikakor ne predvaja Netflix vedno se samo nalaga in nikoli ne zažene film ali serija pa lahko delam kar hočem stokrat naložim,posodobim aplikacijo a noče nobenkrat zalaufat.

BorutK-73 ::

Imaš rootan telefon?

darck ::

BorutK-73 je izjavil:

Imaš rootan telefon?


Ne nimam in sem že pred nekaj meseci nazaj imel in gledal Netflix normalno in sedaj sem ponovno plačal,da bi gledal ko sem na busu za v službo in je pač tako. Imam pa telefon Xiaomi Redmi Note 8 Pro

hunter01 ::

@darck: zvok na LG CX in T2 aplikaciji ni noben problem, dela brez težav.

darck ::

hunter01 je izjavil:

@darck: zvok na LG CX in T2 aplikaciji ni noben problem, dela brez težav.


Potem je sigurno najboljša varianta LG 55CX za nabavit sploh po taki ceni kot se ga prodaja itak pa bi imel nanj priključen še 4K Blu Ray predvajalnik.

Konlov ::

Kje kupuješ filme. Se ploščki kaj obrabijo?

darck ::

Konlov je izjavil:

Kje kupuješ filme. Se ploščki kaj obrabijo?


Nisem še nabavil filme sem trenutno v iskanju kje bi se dobilo sploh problem je,ko iščeš z Slovenskimi ali za Hrvaškimi podnapisi.

lazni ::

Šel sem v spremembo Netfilxa iz HD v 4K in sedaj so mi pri HDR/dolby vision vsebinah presvetli oz preveč bleščeči podnapisi na LG C9. Je kdo opazil kaj podobnega?

c3fizl ::

lazni je izjavil:

Šel sem v spremembo Netfilxa iz HD v 4K in sedaj so mi pri HDR/dolby vision vsebinah presvetli oz preveč bleščeči podnapisi na LG C9. Je kdo opazil kaj podobnega?


Mene je isto motlo pri prehodu na OLED. Naštimaj si sive podnapise. Enako povsod drugje, kjer gledaš HDR vsebine. Oz najbolje, da si povsod naštimaš sive podnapise.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3fizl ()

darck ::

c3fizl je izjavil:

lazni je izjavil:

Šel sem v spremembo Netfilxa iz HD v 4K in sedaj so mi pri HDR/dolby vision vsebinah presvetli oz preveč bleščeči podnapisi na LG C9. Je kdo opazil kaj podobnega?


Mene je isto motlo pri prehodu na OLED. Naštimaj si sive podnapise. Enako povsod drugje, kjer gledaš HDR vsebine. Oz najbolje, da si povsod naštimaš sive podnapise.



In če ni opcije za sive podnapise????

Okapi ::

Na spodnji del zaslona daj eno temnejšo prosojno folijo, da potemniš podnapise.;)

Včasih so na ta način dodali barve na črno-belih televizorjih.

c3fizl ::

Potem pa nevem kakšno predpotopno platformo uporabljaš, ker imajo vsi večji streaming servisi in razni plexi možnost sivih podnapisov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3fizl ()

c3fizl ::

Oz netflix ima opcijo "semitransparent" v beli barvi, ter pa "drop shadow" v črni in podnapisi so sivi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3fizl ()

darck ::

c3fizl je izjavil:

Oz netflix ima opcijo "semitransparent" v beli barvi, ter pa "drop shadow" v črni in podnapisi so sivi.



Meni sploh ne ugaja semitransparent in pisavo imam Block shadow imam Uniform in velikost imam Medium. Glede velikosti podnapisov je na Netflixu zgrešeno saj Medium je premajhen a Large pa preveliko tako,da sem nezadovoljen z vsem tem.

Furbo ::

Jih pa izklopiš oz. izklopiš hdr :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

c3fizl ::

Furbo je izjavil:

Jih pa izklopiš oz. izklopiš hdr :)


HDR se neda izklopit xD
««
78 / 127
»»