» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
70 / 127
»»

fpbs ::

Tsunamii je izjavil:

Če bodo cene nizje bo super...drugace bo se vedno 70'+ OLEDi predragi...no za navadne smrtnike seveda.
Letošnjim LG OLED modelom bo dodana še serja A1 z nekoliko nižjo ceno.

Cveto ::

Se pravi nižje od B1? Upam da ne bo še temnejši panel...

Machete ::

Zakaj to delajo?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Cveto ::

Sem pogledal in v bistvu se B serija ukinja, nadomešča jo A serija. In ja, ta bo imela starejši procesor in (verjetno) temnejši panel (novi "evo" so itak samo v top seriji).

LG 2021 OLED LINEUP
Series Sizes (inches) Resolution Evo panel Gallery design Processor
Z1 88, 77 8K No No A9 Gen 4 8K
G1 77, 65, 55 4K Yes Yes A9 Gen 4
C1 83, 77, 65, 55, 48 4K No No A9 Gen 4
A1 77, 65, 55, 48 4K No No A7 Gen 4

Cveto ::

Za pravi napredek se bo torej treba stegniti do G (Gallery) serije.

easyrider3 ::

Machete je izjavil:

Zakaj to delajo?


Da bo OLED televizor dostopen večji populaciji ker cena bo ali mora biti identična že LED televizorjem saj drugače se njim sploh ne splača delat in prodajat če bo cena višja. Ta model A1 bo imel 50Hz panel,HDMI 2.0 tako,da ne bo podpiral VRR bo pa podpiral ALLM in eARC imel tudi ne bo Oled Motion PRO kot ga drugi bodo imeli zato mora biti ta Oled televizor za majhne denarje da tisti ki bo hotel Oled televizor brez kakih ekstra dodatkov bo lahko tega kupil.
Nekdo ki bi rad televizor kot je Qled ali Fald bo sedaj lahko izbral tega za manj denarja tako si jaz to predstavljam in 55" tak televizor ne more ali sme biti dražji kakor 1.000 eur še to je veliko mogoče bo še ceneje.
A1 in B1 bosta tudi imela slabši procesor Alpha 7-4 evo tukaj na tem naslovu je tudi tabela http://prntscr.com/wmedhb

https://www.flatpanelshd.com/news.php?s...

LG A1 OLED TVs
In addition to the new LG C1, G1 and Z1 OLED TVs that were officially announced at CES 2021, FlatpanelsHD can now share official information on LG's A1 and B1 ranges.

LG A1 will be available in 48, 55, 65 and 77 inches. It is a range of affordable 4K OLED TVs that will help take the advanced self-emissive display technology mainstream. You are still getting deep blacks and high contrast, accurate colors, HDR picture quality (with support for up to Dolby Vision IQ), and fast response time.

However, there are some downgrades. A1 will have a 50/60Hz panel, as opposed to the 100/120Hz panel in other OLED TVs, and HDMI 2.0 – which makes sense given its 50/60Hz limitation. It will not support VRR either but will still offer eARC and ALLM, both of which can be supported on HDMI 2.0 chipsets. It has the non-Pro version of 'OLED Motion'.


B1 replaces BX
LG will also launch B1 as the successor to BX. So what is the difference between A1 and B1? B1 has a 100/120Hz OLED panel, HDMI 2.1 for 4K120 and VRR (also FreeSync and G-Sync Compatible), and 'OLED Motion Pro'.

LG B1 will be available in 55, 65 and 77 inches.

Both A1 and B1 will be powered by the company's Alpha 7 Gen4 video processor, and both feature webOS 6.0, Game Optimizer, Dolby Atmos decoding, Apple AirPlay 2, HomeKit, Google Assistant, HGiG, Filmmaker Mode, and TV Sound Mode Share. They are also both compatible with the new Gallery floor stand.

LG and Samsung launched the first OLED TVs in 2012/2013 but Samsung ultimately had to give up on its approach (RGB OLED TV). In 2021, LG will try to take the technology mainstream but it remains to be seen how big of a compromise A1 is compared to other OLED TVs. On the other hand we expect it to soundly outperform most, if not all, mid-range LCD TVs.

fpbs ::

Cveto je izjavil:

Sem pogledal in v bistvu se B serija ukinja, nadomešča jo A serija. In ja, ta bo imela starejši procesor in (verjetno) temnejši panel (novi "evo" so itak samo v top seriji)
Nič se ne ukinja:
"The LG 2021 TV range will also include the A1 and B1 series OLEDs , two series that were only named on the sidelines of the conference held yesterday at CES . Let's start with the lower-end proposal: the A1 will constitute the entry threshold for the current year. LG talks about products that will be offered at a significantly lower price. The available cuts are 48 " , 55" , 65 " and 77" .

All panels have an Ultra HD resolution with a reduced refresh rate compared to the other models: from 100/120 Hz to 50/60 Hz . This feature also involves the unavailability of the Motion Pro OLED function , the inclusion of black frames to improve moving images operating at a maximum of 120 Hz from 2019 (which is why it is not possible to use it).

Compared to C1, G1 and Z1 the processor also changes, a fact rather obvious since already with the OLEDs of the B series (BX last year but also B9 and B8 previously) the Korean brand usually uses slightly less advanced electronics . On the A1 there is the Alpha 7 Gen 4 AI processor . The last difference is finally linked to the inputs: on the A1 we find three HDMI 2.0 ports capable of supporting eARC and Auto Low Latency Mode .

The B1 series is positioned on a higher level and replaces the previous BX. The panels are Ultra HD in 55 " , 65" and 77 " sizes . The refresh rate is 100/120 Hz as on higher-end televisions. Motion Pro OLED is therefore also available. HDMI inputs in version 2.1 are also available. if the number is not specified. As regards the supported functions, compatibility with eARC , Auto Low Latency Mode , Variable Refresh Rate (HDMI Forum VRR, FreeSync and G-Sync ) and Ultra HD at 120 Hz is confirmed. The video processor is still the Alpha 7 Gen 4 AI."

easyrider3 ::

tukaj vse lahko vidite lasnosti med modeli

http://prntscr.com/wmeyhz

fpbs ::

easyrider3 je izjavil:

Nekdo ki bi rad televizor kot je Qled ali Fald bo sedaj lahko izbral tega za manj denarja tako si jaz to predstavljam in 55" tak televizor ne more ali sme biti dražji kakor 1.000 eur še to je veliko mogoče bo še ceneje.
Mogoče bodo začetne cene nekaj čez 1000€, kasneje se bodo pa zagotovo spustile na cca 800€, kar bo precejšen pritisk na te nižje cenovne modele, naprimer na Philipsove DLEDe.

neocodexx ::

https://www.avforums.com/threads/lg-ole...

A še komu to oled tv dela?
Pr men je kar pogosto, bi rekel nekje 1x na uro naredi "pok pok", tudi če je ugasnjen ali prižgan. Me je začelo že malo skrbet, ker prejšnji tvji niso to delali, pa zdaj čitam da je zelo pogost pojav. Je to potem samo na oledih? (thermal expansion/contraction)

Ampak je res ful čudno. Meni nič, tebi nič, tv ugasnjen in tišina v sobi, in TV čisto na random vsake tolko useka "pok pok" te kar malo preplaši :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

LeQuack ::

easyrider3 je izjavil:

Machete je izjavil:

Zakaj to delajo?


Da bo OLED televizor dostopen večji populaciji ker cena bo ali mora biti identična že LED televizorjem saj drugače se njim sploh ne splača delat in prodajat če bo cena višja.


Zato so začeli tudi manjše delati. Da lahko tem manjši dajo isto ceno kot so imeli prej 55 inčni, 55 incčne pa konkretno podražijo.
Quack !

katimm ::

neocodexx je izjavil:

https://www.avforums.com/threads/lg-ole...

A še komu to oled tv dela?
Pr men je kar pogosto, bi rekel nekje 1x na uro naredi "pok pok", tudi če je ugasnjen ali prižgan. Me je začelo že malo skrbet, ker prejšnji tvji niso to delali, pa zdaj čitam da je zelo pogost pojav. Je to potem samo na oledih? (thermal expansion/contraction)

Ampak je res ful čudno. Meni nič, tebi nič, tv ugasnjen in tišina v sobi, in TV čisto na random vsake tolko useka "pok pok" te kar malo preplaši :))


Malce offtopic ampak meni je tole Led tv delal. Prvi prizig po 15 min se je zacelo pokanje kaksne 15 min se na vsako minuto. Med delovanjem pa ni skoraj nikdar vec pocilo. Problem je bil ko sem ga izklopil pa je potem se 20 min pokalo... sem imel pa Tv v isti sobi kot spim in mi je bilo za znoret nadlezno. Na garancijo je sel, zavrnjeno ker aparat dela brezhibno in nimajo kaj sem se obrisal pod nosem. Na koncu sem ga senkal dejansko po letu uporabe in kupil malo drazji TV da se mi spet kaj podobnega ne pripeti. Je pa bil TV od Toshibe in zagotovo ne kupim nic vec od te firme :D ampak ja nesreca pa glih tega sem moral vzet

fpbs ::

skyform ::

neocodexx je izjavil:

https://www.avforums.com/threads/lg-ole...

A še komu to oled tv dela?
Pr men je kar pogosto, bi rekel nekje 1x na uro naredi "pok pok", tudi če je ugasnjen ali prižgan. Me je začelo že malo skrbet, ker prejšnji tvji niso to delali, pa zdaj čitam da je zelo pogost pojav. Je to potem samo na oledih? (thermal expansion/contraction)

Ampak je res ful čudno. Meni nič, tebi nič, tv ugasnjen in tišina v sobi, in TV čisto na random vsake tolko useka "pok pok" te kar malo preplaši :))


Moj GZ950 je tudi pokal, prvih par mesecov pa je pokal tudi XG9505, sedaj pa več ne. To najbrž poka ohišje, plastika, moj HP monitor poka ko nor, skoraj vsak dan že 2 leti. Pred tem niti eden od štirih monitorov ni pokal in štiri Philips TVji, ki sem imel tudi nobeden ni pokal, pa še sedaj, ko so stari 10-11 let delajo, ko keks. Foter je imel dva LGja, tudi nista pokala, od 2018 ima Samsung, ki tudi ne poka. Brat ima dva Philipsa in tudi ne pokata, tako da je to očitno bolj redek pojav pri LCDjih, pri OLEDih pa bolj pogost ali pa tudi ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

car100 ::

Pozdravljeni, pa sem tudi jaz dobil "novega brata" Philips 55OLED805 (drugi prejšnji 55pus6501). Prva ocena vse po pričakovanjih oled-e poznam predvsem iz telefonov in tablice tako, da barve so za moj pojem najbolj realne na tej tehnologiji, čistost slike je napram led razred zase, hitrost sistema je odlična. Če bi še enkrat kupoval bi vzel enako za to ceno je top. Edino kar bo mogoče komu minus je ne podpora 4k 120hz preko hdmi vendar jaz za enkrat ne bom uporabljal za gaming.

Če je kdo seznanjen z mojim modelom me zanima: kako je možno nastaviti vrstni red hdmi ob začetnem vklopu (trenutno mi vklopi hišni kino 1 in šele nato telekom komunikator, raje bi obratno)

Je kdo gledal za optimalne nastavitve slike oz. po čem naj nastavim ali je umetna inteligenca že ok opcija, sploh se opazi npr youtube je vsak posnetek odličen barve in čistost, iz telekoma je slika zelo slaba tudi hd (če primerjam)

fpbs ::

car100 je izjavil:

Pozdravljeni, pa sem tudi jaz dobil "novega brata" Philips 55OLED805 (drugi prejšnji 55pus6501). Prva ocena vse po pričakovanjih oled-e poznam predvsem iz telefonov in tablice tako, da barve so za moj pojem najbolj realne na tej tehnologiji, čistost slike je napram led razred zase, hitrost sistema je odlična. Če bi še enkrat kupoval bi vzel enako za to ceno je top. Edino kar bo mogoče komu minus je ne podpora 4k 120hz preko hdmi vendar jaz za enkrat ne bom uporabljal za gaming.

Če je kdo seznanjen z mojim modelom me zanima: kako je možno nastaviti vrstni red hdmi ob začetnem vklopu (trenutno mi vklopi hišni kino 1 in šele nato telekom komunikator, raje bi obratno)

Je kdo gledal za optimalne nastavitve slike oz. po čem naj nastavim ali je umetna inteligenca že ok opcija, sploh se opazi npr youtube je vsak posnetek odličen barve in čistost, iz telekoma je slika zelo slaba tudi hd (če primerjam)

A je to še tisti, ki si ga oktobra prodajal?
car100:: 3. okt 2020, 02:01
Prodam nov originalno zapakiran Philips 55OLED805 OLED. Vse ki vas zanimajo podrobnosti prosim na: novak1001@hotmail.com ali ZS sem iz LJ, prevzem z original škatlo in računom le v fizični obliki. Cena je -150€ od redne ponudbe v slo.

Cena 1550EUR

mrData ::

Če je kdo seznanjen z mojim modelom me zanima: kako je možno nastaviti vrstni red hdmi ob začetnem vklopu (trenutno mi vklopi hišni kino 1 in šele nato telekom komunikator, raje bi obratno)


Ali lahko bolj natančno poveš, kaj bi rad dosegel? Te komponente se ti vklapljajo preko HDMI-CEC?


A je to še tisti, ki si ga oktobra prodajal?

@fpbs Kaj ima to veze z njegovim vprašanjem?

TOP ::

neocodexx je izjavil:

https://www.avforums.com/threads/lg-ole...

A še komu to oled tv dela?
Pr men je kar pogosto, bi rekel nekje 1x na uro naredi "pok pok", tudi če je ugasnjen ali prižgan. Me je začelo že malo skrbet, ker prejšnji tvji niso to delali, pa zdaj čitam da je zelo pogost pojav. Je to potem samo na oledih? (thermal expansion/contraction)

Ampak je res ful čudno. Meni nič, tebi nič, tv ugasnjen in tišina v sobi, in TV čisto na random vsake tolko useka "pok pok" te kar malo preplaši :))

Kaj maš morda TV preko podaljška v elektriko ali direkt.

car100 ::

mrData je izjavil:

Če je kdo seznanjen z mojim modelom me zanima: kako je možno nastaviti vrstni red hdmi ob začetnem vklopu (trenutno mi vklopi hišni kino 1 in šele nato telekom komunikator, raje bi obratno)


Ali lahko bolj natančno poveš, kaj bi rad dosegel? Te komponente se ti vklapljajo preko HDMI-CEC?


A je to še tisti, ki si ga oktobra prodajal?

@fpbs Kaj ima to veze z njegovim vprašanjem?


Rad bi dosegel, da ni potrebno najprej preklopit iz hišnega kina menu na telekom komunikator, ki se v večini uporablja. Trenutno imam optiko zvezano za zvok samo prek hdmi je bolje da lahko še glasnost spreminjaš z daljincem (pri optiki tega ni). Mislim da je komanda Hdmi-cec ja.

car100 ::

fpbs je izjavil:

car100 je izjavil:

Pozdravljeni, pa sem tudi jaz dobil "novega brata" Philips 55OLED805 (drugi prejšnji 55pus6501). Prva ocena vse po pričakovanjih oled-e poznam predvsem iz telefonov in tablice tako, da barve so za moj pojem najbolj realne na tej tehnologiji, čistost slike je napram led razred zase, hitrost sistema je odlična. Če bi še enkrat kupoval bi vzel enako za to ceno je top. Edino kar bo mogoče komu minus je ne podpora 4k 120hz preko hdmi vendar jaz za enkrat ne bom uporabljal za gaming.

Če je kdo seznanjen z mojim modelom me zanima: kako je možno nastaviti vrstni red hdmi ob začetnem vklopu (trenutno mi vklopi hišni kino 1 in šele nato telekom komunikator, raje bi obratno)

Je kdo gledal za optimalne nastavitve slike oz. po čem naj nastavim ali je umetna inteligenca že ok opcija, sploh se opazi npr youtube je vsak posnetek odličen barve in čistost, iz telekoma je slika zelo slaba tudi hd (če primerjam)

A je to še tisti, ki si ga oktobra prodajal?
car100:: 3. okt 2020, 02:01
Prodam nov originalno zapakiran Philips 55OLED805 OLED. Vse ki vas zanimajo podrobnosti prosim na: novak1001@hotmail.com ali ZS sem iz LJ, prevzem z original škatlo in računom le v fizični obliki. Cena je -150€ od redne ponudbe v slo.

Cena 1550EUR


Lahko zrihtam če potrebuješ tv :)

neocodexx ::

Jaz mam pa en drug problem. Zakaj mi iz računalnika noče nvidia poslati 2560x1440@60 na 805 oled? A te TVji sploh ne podpirajo 1440p@60?

Machete ::

Moralo bi.
Imaš kabel HDMI 2.0 ali 2.1?

Poglej še PC zavihek?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

neocodexx ::

car100 je izjavil:

Pozdravljeni, pa sem tudi jaz dobil "novega brata" Philips 55OLED805 (drugi prejšnji 55pus6501). Prva ocena vse po pričakovanjih oled-e poznam predvsem iz telefonov in tablice tako, da barve so za moj pojem najbolj realne na tej tehnologiji, čistost slike je napram led razred zase, hitrost sistema je odlična. Če bi še enkrat kupoval bi vzel enako za to ceno je top. Edino kar bo mogoče komu minus je ne podpora 4k 120hz preko hdmi vendar jaz za enkrat ne bom uporabljal za gaming.

Če je kdo seznanjen z mojim modelom me zanima: kako je možno nastaviti vrstni red hdmi ob začetnem vklopu (trenutno mi vklopi hišni kino 1 in šele nato telekom komunikator, raje bi obratno)

Je kdo gledal za optimalne nastavitve slike oz. po čem naj nastavim ali je umetna inteligenca že ok opcija, sploh se opazi npr youtube je vsak posnetek odličen barve in čistost, iz telekoma je slika zelo slaba tudi hd (če primerjam)


Vrstni red hdmi ne razumem točno kje je problem, a se telekomov box tako dolgo prižiga? Meni se vklopi nekje vse naenkrat (ponavadi prižigam s Shield daljincem) in dokler se sam TV zažene, sta sprejemnik in Shield box že od zdavnaj pripravljena, čaka se samo na TV, ta vedno rabi dlje ne glede na to kdaj se prižgejo ostale komponente.

Glede "nastavitev" pa tako. Vsake oči majo svojega malarja, vsaka soba je drugačna, in tudi vsak TV panel tudi če je isti model, je drugačen.

Nikoli ne kopirati nastavitev od drugih. Nastavi svoji situaciji, svojim potrebam.

Lahko pa povem par svojih ugotovitev in predlogov za nastavitve:

Nastavitev, ki naredi največjo razliko je All Settings>Picture>Advanced>Contrast>Conrast mode: Optimised for picture

Če to vklopiš, se svetilnost oleda v SDR močno poveča, jaz imam to samo na določenih profilih (Vivid, Movie in ISF Day) če se pojavi potreba po večji svetilnosti. Te funkcije pri AI profilu ni, tako da AI nikoli ne bo tako svetel kot ISF Day ali Vivid z Optimised for picture, razen če vklopiš AI tone mapping na max, pride blizu, vendar ni več tiste naravne slike, ker pride z HDR efektom. Za max svetlo naravno sliko moraš uporabiti druge profile, čeprav je tudi AI zelo dober - stvar okusa in odvisno od situacije.

HDR AI pa je čisto druga stvar. Tu je gamma (vsaj na mojem panelu) absolutno pretemna, in je preveč black crusha. HDR AI je meni neuporaben, ker se ne da gamme posvetliti, za SDR pa je odličen. Vse kar govorim naprej je za SDR.

Moja priljubljena AI nastavitev je AI enhanced contrast medium ali max, enhanced colors vedno na minimum še posebej pri filmih. Nisem najdel primera kjer enhanced color medium ne bi zmečkal barv, podobno kot pri pretiravanju kontrasta izgubiš podrobnosti na belem, je tu z barvami. AI ostrenje po okusu, vsekakor zelo dobro. Jaz uporabljam v kombinaciji s Shield AI upscale, je še boljše, greta lepo skupaj.

Potem je zanimiv njihov tone mapping. Podobno kot AI enhanced contrast, je to v bistvu SDR>HDR upscale pod nastavitvijo "Natural Reality". Perfect Contrast nikoli ne uporabljam, ta dejansko samo posvetli sliko in povzroči white clipping, Natural Reality pa so vse opcije zanimive in da res tak HDRju podoben občutek, meni je vsekakor zelo všeč za filme ipd.

Recimo gledam tale posnetek v HDR:

In potem še v SDR preko Shielda (ker ne podpira youtube hdr kodeka), z vklopljenim Natural Reality na max meni izgleda enako kot HDR posnetek. Ima vsaj tisti "efekt" kontrasta. Mogoče so kakšni detajli pri barvnih odtenkih (običajno ima HDR film tudi nekoliko bolj naravne barve in svetlobo) ki pa jih na tem posnetku ne boš opazil. Bistvo HDRja, tisti svetel "pop" na temnem pa je zelo dobro imitiran s tem Natural Reality. Tako sem pregledal tudi Mandaloriana, in izgleda lepše kot njihov studijski HDR.

To prvič v zgodivini TVjev da vidim, da je neka gimmick funkcija (aka dinamik kontrast) dejansko uporabna in naredi res boljšo sliko. Če seveda hočeš ta živ HDR efekt. Mene sicer moti če recimo samo brskam po youtube je kar neprijetno, prav tako če hočeš recimo samo gledati poročila ali kakšne čisto normalne zadeve, ki niso filmi itd, potem je seveda moteče in maš zato ostale - naravne - profile (jaz za vse drugo kar ni film uporabljam profil standard s čisto vsemi temi forami izklopljenimi).

Tako da potem predlagam da si narediš profile, kot jih mam jaz npr:

AI z enhanced contrast - za živo in ostro HDR sliko filmov, demo posnetkov, videospotov
Natural - naravna slika z manj kontrasta za anime in temnejšo gammo za animeje, ki so preveč svetli
Personal - druga opcija za anime, z dodanim Natural Reality
Standard - vse izklopljeno za "standardne vsebine" in brskanje ter najvišjo gammo za minimiranje black crusha
Vivid - predvsem za videospote, še bolj živ profil od AI, tu je vse na max:)) barve pa nikoli nikjer ne več od 50, mi je tako čisto v redu
Movie - gamma -4, brightness 60 za zmanjšanje black crusha in Natural Reality na minimum. Za tiste filme, kjer je black crush problem ali pa bi raje bolj mehko sliko, sicer če se da raje gledam z AI.
ISF Day - alternativa vivid, z nekoliko drugačnimi nastavitvami
ISF Night - še nižji kontrast od standard, če hočem nekoliko zatemnjen zaslon

Ne pozabi da:

OLED contrast: max svetilnost oleda (podobno kot backlight na LCD)
Video contrast: dejanski video kontrast, pozabil omeniti da ga imam večinoma na 85 ali 90, kar zmanjša white clipping > odviso od panela do panela!) Je pa nekje okoli 85 zelo pogosta nastavitev pri večini profesionalnih kalibracij.
Brightness: to je pa tvoj black level. Povečaj, če imaš black crush. Veliko sicer ne bo pomagalo (hitro se bo opazil vertical banding na oledu), ampak če ne gre drugače, jebiga, povečaš.

Potem je tu še white level, jaz uporabljam predvsem 2: normal (ki je še vedno nekoliko topel pri meni) in custom, katerega sem si sam skalibiral na
"čisto nevtralno belo" barvo. Philpsova cool je nekoliko preveč modra in je ne uporabljam, tako da če hočem "cool" efekt za načine kot so Vivid in AI, uporabim ta svoj custom white level, sicer je pa njihov "normal" kar prijetna vmesna opcija med hladnim in pretoplim/prerumenim "warm".

Motion: dejansko če ga izklopiš, ne izgleda tako slabo. Največji efekt interpolacije boš opazil če greš gledat creditse na koncu filmov, in brez veze da kaj naprej razlagam ker boš sam točno videl kaj naredi. :)

PureCinema poskuša narediti idealni 3:2 pulldown 24p movie contenta na tvojem 60hz panelu, je nekoliko manj zatikajoče kot če bi imel na "off", in kot že ime pove, je to poskus najbolj pristnega prikaza 24p vsebin. Sem pogledal par reči, tudi animejev s tem načinom in se kar v redu obnese.

Movie: podobno kot PureCinema, le da interpolacijo zamaskira z nekoliko motion blura, kar meni sploh ni všeč. Od začetka sem največ uporabljal ta mode, ker je manj agresiven od Standard, ampak ko sem opazil kaj dejansko dela, ga zdaj še redko uporabljam (poskusi na creditsih in kakšnem dolgem panning shotu v anime, boš takoj opazil kako je vse zamegljeno, fuj).

Standard: ravno pravšnja mera interpolacije, primerna skoraj za vse. Še posebej anime ki ima največ panninga, je izredno tekoč. Minimalni artefakti pri podnapisih, ampak res minimalni. Komot lahko uporabljaš to povsod in pozabiš na druge opcije, če ti ni mar za "pristno creators intent" sliko, ali pa če opazaš artefakte.

Pozor pri nastavitvah zunanjih boxov in receiverjev. Na recevierjih je dobro izklopiti razne lipsync funckije ipd., in na zunanjih appih kot v Kodiju nastavit, da samodejno prestavi TV v 24p način ob 24p contentu, sicer bo prihajalo do veliko artefaktov pri interpolaciji. Ko sem vse to izklopil in pravilno nastavil še Kodi, je zdaj slika čista skoraj brez enega artefakta tudi v Standard motion; moraš jih res iskati da jih boš najdel.

Glede nastavitev za HDR pa.. Je malo večji problem, ker se od filma do filma HDR zelo razlikuje. Če je black crush, naredi profil z nekoliko zvišanim brightness, v vseh profilih pa imam gammo na najsvetlejše ker še nisem najdel filma v HDR ki ne bi imel black crusha. Ostali profili pa imajo različne nivoje "PerfectHDR" in kontrasta, odvisno kako svetlo sliko potrebuješ. Automatic PerfectHDR je najsvetlejši, vendar tudi precej clippa bele barve, Medium je ena taka optimalna izbira za gledanje imho, razen če res hočeš "wow" efekt, povečaš, za kar pa imaš profile (npr Vivid z Automatic PerfectHDR, Standard z Medium in Natural z off).

Še omemba, pri gamingu, vedno izklopiti popolnoma vse processing efekte, ker močno povečajo input lag, kljub temu da si v game mode ti TV še omogoča uporabiti funkcije kot so Natural Reality ki res polepša SDR sliko in doda tisti HDR efekt, ampak s ceno input laga. Če pa igraš kaj takega kjer lag ni bistvo, pa je fajn da lahko še vedno to vklopiš če želiš.

Machete je izjavil:

Moralo bi.
Imaš kabel HDMI 2.0 ali 2.1?

Poglej še PC zavihek?


Kabel je žal 1.4. 4k@60 dela (z 420 chroma), ni mi pa jasno zakaj ne bi delal 1440p. PC zavihek v windows mi ne dela ko imam prikopljeno na TV.

Sem poskusil še custom resolution preko nvidia control panel (1440p@60), in vrže čisto pomešane barve; tvju se zmeša. :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

fpbs ::

car100 je izjavil:

fpbs je izjavil:

car100 je izjavil:

Pozdravljeni, pa sem tudi jaz dobil "novega brata" Philips 55OLED805 (drugi prejšnji 55pus6501). Prva ocena vse po pričakovanjih oled-e poznam predvsem iz telefonov in tablice tako, da barve so za moj pojem najbolj realne na tej tehnologiji, čistost slike je napram led razred zase, hitrost sistema je odlična. Če bi še enkrat kupoval bi vzel enako za to ceno je top. Edino kar bo mogoče komu minus je ne podpora 4k 120hz preko hdmi vendar jaz za enkrat ne bom uporabljal za gaming.
Je kdo gledal za optimalne nastavitve slike oz. po čem naj nastavim ali je umetna inteligenca že ok opcija, sploh se opazi npr youtube je vsak posnetek odličen barve in čistost, iz telekoma je slika zelo slaba tudi hd (če primerjam)

A je to še tisti, ki si ga oktobra prodajal?
car100:: 3. okt 2020, 02:01
Prodam nov originalno zapakiran Philips 55OLED805 OLED. Vse ki vas zanimajo podrobnosti prosim na: novak1001@hotmail.com ali ZS sem iz LJ, prevzem z original škatlo in računom le v fizični obliki. Cena je -150€ od redne ponudbe v slo.
Cena 1550EUR

Lahko zrihtam če potrebuješ tv :)

Hvala za Philipsa, saj nisem na glavo padu.

Machete ::

@neocodexx
Lahko mogoče določiš vir inputa na HDMI vratih? Pri CX se TV (so druge nastavitve) drugače obnaša pri PC mode naprimer.
To, da nimaš PC oddelka v NCP je sumljivo.
Grafična je katera? Posoboljena? TV posodobljen? Na vseh hdmi in isto?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

neocodexx ::

Em ja, sem nastavil kot Computer. Grafična je 1080, driverji so sicer par mesecev stari. Win10 pa je še na 1607 ne vem če je to maybe kaj krivo.

Pa ne vem zakaj bi HDMI mel kaj vloge pri temu. Tak mi zgleda kot da TV sploh ne podpira. Saj 4K@60 dela, samo 1440p ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

Pat_MaGroin ::

Tale 42" OLED bi pa bil kot nalašč za monitor.

Gatsu ::

Je kdo videl v živo razliko v svetilnosti med BX in CX? Kupujem TV za PS5 pa mi je v oči padla razlika v ceni 300€...

lazni ::

BX nima HDMI 2.1!

Gatsu ::

lazni je izjavil:

BX nima HDMI 2.1!


BX ima 2 HDMI 2.1 porta, CX pa 4 tak da to ne bo držalo. Največja razlika je svetilnost in seveda tud postprocesiranje, sam to je v game mode itak izklopljeno.

Machete ::



LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

easyrider3 ::

BX ima slabši procesor.......
https://www.tvfindr.com/lg-bx-vs-cx/

 1

1



 1

1

Zgodovina sprememb…

mrData ::

Jutri bo znano, kaj je novega pripravil Philips oz. TP Vision za 2021.
 event

event



Prihajajo modeli z 4 stranskim ambilightom, mini LED, upam tudi na implementacijo HDMI 2.1.

Do sedaj znane novosti:
https://www.displayspecifications.com/e...

 Novosti

Novosti

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mrData ()

andrej69 ::

mrData je izjavil:

Jutri bo znano, kaj je novega pripravil Philips oz. TP Vision za 2021.
 event

event



Prihajajo modeli z 4 stranskim ambilightom, mini LED, upam tudi na implementacijo HDMI 2.1.

Do sedaj znane novosti:
 Novosti

Novosti



Bodo imeli modeli srednjega razreda in OLED modeli, ki bodo imeli vgrajeni tale Mediatek Chipset.

https://www.mediatek.com/products/digit...

mrData ::

andrej69 je izjavil:


Bodo imeli modeli srednjega razreda in OLED modeli, ki bodo imeli vgrajeni tale Mediatek Chipset.

https://www.mediatek.com/products/digit...


To bo hiter interface. @andrej69, kaj veš kdaj bodo ti modeli dobavljivi? Zanima me predvsem 65OLED806.

andrej69 ::

mrData je izjavil:

andrej69 je izjavil:


Bodo imeli modeli srednjega razreda in OLED modeli, ki bodo imeli vgrajeni tale Mediatek Chipset.

https://www.mediatek.com/products/digit...


To bo hiter interface. @andrej69, kaj veš kdaj bodo ti modeli dobavljivi? Zanima me predvsem 65OLED806.


OLED bodo nekje na voljo julija-avgusta. Tudi ostali Philips televizorji bodo na voljo nekje od junija naprej.

fpbs ::

Ta pogovor Andrej-mrData mi je zelo sumljiv. Imam občutek, da se Andrej zopet pogovarja sam s seboj.

Machete ::

Če je res, mu je treba priznat skillse premetenega prodajalca (ali celo uvoznika?).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

skyform ::

mrData je definitivno andrej69

Osebni podatki

Uporabniško ime: mrData
Čas prve prijave: 14.01.2021 14:46:40

za enkrat 4je posti, samo o Philipsu :))

Cveto ::

Pa dejmo vržt kaj v ventilator... :)

LG CX vs Philips 805. Sliko sem si šel pogledat in je pri obeh vrhunska. Zvok je tudi nadpovprečen in na podobnem nivoju. OS ima LG malo boljši, Philips pa android, kar lahko (pogojno) pomeni, da bi dal Minixa stran. Ostane zanesljivost. Je na Philipsu dejansko več okvar? Obstaja sploh kakšna statistika na tem področju?

Pa še glede cen: kakšne so izkušnje iz preteklih let? Bo recimo 805 kaj cenejši, preden pride v trgovine 806? To je verjetno samo krajši čas, dokler ne nadomestijo zaloge? Jeseni so recimo še bile 804-ke, sedaj jih ni več za kupit? Enako za CX in C1? Kdaj bo to pri nas?

Gledam sicer cene in nekako ni logike, da če naj bi bil CX boljši TV, a je vseeno cca 200 eur cenejši. Ponavadi te zadeve uredi trg, tukaj pa očitno ne.

BTW, kot sem že pisal tukaj gor, sem gledal 58 colske TV-je. No, zadnji pa sem bil v Leclercu in so imeli eno poleg druge 55OLE805 in 58PUS8505. 8505 je res opazno večji, a ko gledaš sliko poleg OLED-a, izpade totalno izprana, vse je sivo, tudi ostrina ni na tem nivoju... Tako da odpade, gledam samo še OLED, tudi če par cm manjši.

polde66 ::

Tud men je bil ta pogovor zelo zanimiv":)) Sem tudi jaz gledal uporabniško ime. Podn kaj ljudje počnejo.
polde

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polde66 ()

Argica ::

Ustava pravilo 1: NIKOLI PHILIPS.
Ustava pravilo 2: v primeru nejasnoti glej pravilo 1.

:))

mrData ::

skyform je izjavil:

mrData je definitivno andrej69

Osebni podatki

Uporabniško ime: mrData
Čas prve prijave: 14.01.2021 14:46:40

za enkrat 4je posti, samo o Philipsu :))


:) Mogoce res tako zgleda, ampak zagotavljam da to ni fake account od andrej69.
Teme o TVjih na tem forumu zadnje čase kar redno spremljam, prijavo pa sem naredil res šele pred kratkim, ko sem
hotel postaviti vprasanje o eARC, ki me je mučila. Sem tudi takoj videl da imate neke bitke z andrejem zaradi Philipsa.

Pa bom še povedal svoje mnenje in izkušnje o Philipsih, ter kako me je pot pripeljala do postov o Philipsu.

Sedaj imam 55PUS7503, star je 2 leti. Daljinec je ubup, skoraj vedno pritisnem kakšno napačno smerno tipko ali pa enter na sredini tipk, katastrofa, pa še težek je. Tipkovnico na hrbtni strani sem uporabil po mojem tam 4x. :) Sem že hotel zamenjati za nekega univerzalnega, pa le ti ponavadi nimajo voice inputa. Potem sem hotel kupiti Logitech Harmony, ker sem prebral, da lahko nastavis Activity, npr. Watch TV, in zadeva ti vklopi TV, Receiver, Cable box, in nastavi pravi HDMI input na TV (boljše kot HDMI-CEC?!). In potem, glejga zlomka, berem, da ma folk probleme ravno pri Philipsu, da ne mores nastavit nej gre na recimo HDMI3, ker Philips nima fiksnega kaj vem kaj naslova, kje je posemezen HDMI in tako je potem vse to padlo v vodo.

Kar pa me najbolj moti, je screen bleed, ali kako se to imenuje in sicer na dnu ekrana, kje je ponavadi črn pas pri filmih zaradi neenakomerne osvetlitve Edge LED, ki jo ima moj omenjen model. Ne vem, ali je samo moj panel tak, in ali imajo drugi tudi to anomalijo, ampak ko 1x veš za to zadevo, te enostavno moti.

V glavnem po vsem tem sem bil prepričan da nikoli več ne kupim Philipsov TV, poleg tega so drugi proizvajalci big playerji kar dosti pred njimi. (Cudno mi je ze to, da nimajo niti nekega FALD televizorja.)
Potem sem se navdušil za Samsung, in hitro ugotovil, da QLED pač ni OLED, ter da če hočeš dober QLED mora biti vsaj tam nekje od Q80 naprej, da ima FALD itd., potem že itak prideš v rang OLEDA, pa še to me moti, da nimajo več podprtega DTS kodeka (rabim za Plex ripe in forwardam direkt na AVR), prav tako ne LG, ostajata torej še SONY in Philips, ta dva imata tudi Android TV (oz. Google TV po novem), kar mi tudi zelo ugaja.

Pregledal sem praktično vse reviewe na YT o aktualnih modeli, in za moje "želje" pristal nekje pred nakupom SONY A8 ali Philips 805.
Zakaj gledam spet Philipsa: daljinca so popravili, OLED je OLED in ne more imeti anomalij kot jih ima moj EdgeLED, panel je itak od LG, picture processing ima super, saj tako pravi kolega Vincent na HDTVTest YT kanalu ;), poleg tega ima AMBILIGHT. Te zadeve sem se navadil in se je nekako nočem odpovedati :)
Nima pa ta model eARC, kar je moja druga zahteva, ampak tudi brez tega bi šlo, če bi dobil TV ugodno oz. dosti ceneje kot SONY A8 (ta pa ima v bistvu vse perfektno, je drazji, nima pa seveda ambilighta - kakšnih kitajskih LED trakov pa ne mislim lepit na tako elitno napravo). Aja, pa Dolby Vision imata tudi oba, kar LG in Samsung nimata.

Zato so moji posti bolj tematsko povezani s Philipsi, ker nekaj izkušenj imam, zanimalo me pa je, kako bo z novimi modeli, ki bojo imeli seveda HDMI 2.1 in s tem tudi eARC (ostalo od HDMI 2.1 me niti ne zanima) in zato sem vprašal forumaša andrej69, ker predvidevam je nek uvoznik ali trgovec omenjenih TVjev. Model 806 bo po mojem res dober, ampak ne vem če imam živce čakati, poleg tega bo MPC verjetno kar nekaj cez 3k, in prej da bo cena padla bo leto naokoli)

Če imate kakšne predloge oz. nasveta glede nakupa TV z podobnimi specifikaciji, ki jih omenjam, prosim za vaše nasvete.

LP Matej

andrej69 ::

Vsi , ki menite, da je uporabniško ime @mrData moje boste morali poiskat pomoč pri zdravniku.. Najbrž vam bo postavil diagnozo: Paranoja - blodnjava motnja:)

c3fizl ::

@mrData

Če hočeš OLED z HDMI 2.1, eArc in Dolby Vision, si omisli LG CX, ki je poleg vsega še cenejši od A8 in 805.

mrData ::

c3fizl je izjavil:

@mrData

Če hočeš OLED z HDMI 2.1, eArc in Dolby Vision, si omisli LG CX, ki je poleg vsega še cenejši od A8 in 805.

Hvala, sem spregledal da ima CX tudi Dolby Vision, torej je pomankljivost le še DTS zvok. To bi sicer lahko rešil z transkodiranjem v Plexu.

c3fizl ::

Ma ja ta dts ni tak problem, ker majo vsi filmi še en dolby track, alpa kakor si rekel, transkodiranje v plexu.

andrej69 ::

c3fizl je izjavil:

Ma ja ta dts ni tak problem, ker majo vsi filmi še en dolby track, alpa kakor si rekel, transkodiranje v plexu.


To drži, samo vedno več filmov je samo v DTS in Dolby Atmos:) Tukaj mislim predvsem na res kvalitetne relise.

Machete ::

Ugibam, za res kvalitetne relise je ustrezen samo Philips?
(Sorry, saj vem.. samo sem mogel).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

andrej69 ::

Machete je izjavil:

Ugibam, za res kvalitetne relise je ustrezen samo Philips?
(Sorry, saj vem.. samo sem mogel).


Saj veš, če te kaj teži moraš to spravit iz sebe..:D
««
70 / 127
»»