» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
67 / 126
»»

Aqua11 ::

Ok hvala
Bom poskusila v nastavitvah..
Ja, kabel Hdmi imam povezan s tvjem..poteka pa vse preko telefonskega kabla

Machete ::

Sliko si dajte iz kakega drugega vira (usb, telefon, pc..) pa potem nastavite in ocenite. TV programi so vse sorte kompresije in žalost.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

andrej69 ::

Aqua11 je izjavil:

Ok hvala
Bom poskusila v nastavitvah..
Ja, kabel Hdmi imam povezan s tvjem..poteka pa vse preko telefonskega kabla


Kar se tiče nastavitev ne bo nič kaj bolje, ker Sony ima že tako tovarniške nastavitve zelo dobre:) Problem najbrž tiči kakor je dejal že @Pinturicchio v kvaliteti samih vsebin.. Sicer pa , če imaš povezavo preko telefonskega kabla ne more biti bolje..!

andrej69 je izjavil:

Aqua11 je izjavil:

Ok hvala
Bom poskusila v nastavitvah..
Ja, kabel Hdmi imam povezan s tvjem..poteka pa vse preko telefonskega kabla


Kar se tiče nastavitev ne bo nič kaj bolje, ker Sony ima že tako tovarniške nastavitve zelo dobre:) Problem najbrž tiči kakor je dejal že @Pinturicchio v kvaliteti samih vsebin.. Sicer pa , če imaš povezavo preko telefonskega kabla ne more biti bolje..!
To je tako kot nekateri , ki imajo še povezavo z HDMI 1.4 pa potem krivijo televizor, da ne prikazuje kvalitetno sliko.. A morali bi imeti saj HDMI kabel verzijo 2.0a:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

Pinturicchio ::

Zato pa dati za tv 1000 eur ali več in gledati naše programe je nateg stoletja...

lazni ::

Naj se preverijo tudi video nastavitve na STB boxu.

Aqua11 ::

Bom poskusila zamenjat kabel, na mimovrste je 2.1 za 5 eur. Sej netflix kaze pa res dobro..v bistvu najslabše kaže italijanske programe.

neocodexx ::

Pinturicchio je izjavil:

Pa kaj vam ni jasno? Lahko kupite super druper naj naj tv, pa bo slika porazna na kanalih. Pomemben je vir slike!!


Tako je. Te oledi niso ravno najboljša izbira za gledanje telekom/telemachove navadne tv... So predvsem namenjeni za domači kino (v temi). Ker za vsakdanjo "nezahtevno" uporabo bi bil navaden LCD čisto v redu. Če že vsaj uporabljaš za netflix je še recimo ok, sicer bi že skoraj rekel da je bil stran vržen denar.

Dober TV ne bo iz zanič vira čudežno naredil dobro sliko. Bo pa iz dobrega vira naredil boljšo.

Kljub temu bi predlagal da se malo poigrate z nastavitvami, jaz še nisem videl TVja ki bi imel tovarniške nastavitve ki bi producirale to, kar je po mojem mnenju normalna slika. Ali preveč navijejo barve, ostrino, dinamično procesiranje, nekaj se je vedno najdlo da je bilo potrebno zmanjšat.

Ampak če je že takoj opazna razlika med netflixom in tem telemach, siol ali od katerega že mate tv programe, potem je itak jasno kje je problem. Kmalu bo minilo desetletje odkar več nisem naročen na ta jajca, je na youtube in torrentih dovolj drugih zanimivih vsebin, in se tv tako uporablja izključno kot kino, in enostavno ni teh problemov, sem s svojim več kot zadovoljen:)

Bom pa sam še to dodal. Včeraj sem za foro šel pogledat bluray LOTR, da vidim kako se tale Philipsov oled obnese pri starejših 1080p SDR filmih. Ker ko sem nazadnje tole poskusil gledat na 7304 lcdju, nikakor ni izgledalo dobro. No, tu lahko rečem da sem bil vsekakor zadovoljen. Velika izboljšava predvsem kar se tiče makro blockinga in artefaktov, ki so bili na 7304 še kako prisotni (take stvari se na 70" zaslonu pač zelo hitro opazijo).

Le barve se mi ne zdijo povsem točne (sploh travnate površine v Shire, je taka umazana zeleno-rumena, prav nič lepa), ne vem ali bi bila potrebna kalibracija, ali je to drugače kot se spomnim ker sem večino teh filmov pregledal še takrat na DVD - CRTjih za katere bi skoraj zagotovo trdil, da so dali od sebe nekoliko bolj "naravno" in mehko sliko. Najlepše se seveda odreže v temnih prizorih. Pri svetlih pa ponekod malce preživo s highlighti. Bomo videli, do zdaj sem pogledal samo polovico prvega dela, gremo danes naprej.

Je pa tudi to da ko prvič po dolgem času vidiš tak star film na velikem tvju, se hitro najdejo pomankljivosti ki jih prej nisi opazil. Le ne vem kako bi naredil, da bi barve in kotrast bila malo bolj naravno. Vse skupaj je malce preveč živo za ta film, vsaj kolikor spomnim, mi nekaj ne gre skupaj.

Argica ::

neocodexx ::

Aha. Ravno 2 dni nazaj izšel 4K remaster za LOTR. Več tukaj: https://www.highdefwatch.com/post/the-l...


You may not remember, but the original 2010 Blu-ray looked awful. The villain: Digital Noise Reduction. Frodo and Sam, Aragorn and Legolas all had waxy faces with no detail or warmth. Warner Bros. bragged it spent over 100 hours cleaning up and color-correcting the HD masters and getting Jackson's approval. The lack of vibrant color, depth, and DNR beg to differ.


Haha, ok. Sem vedel da nekaj ne štima. :) torej je bil bluray že v štartu sfaljen in slabši od DVD. No, da vidimo kako bo zdaj s tem 4K če so kaj popravili.

neocodexx ::

Ufff, ok, tale 4K LOTR remaster je pa res vrhunski. Solza na oko kako lepo zdaj izgleda. Vzamem vse nazaj tisto kar sem prej rekel. Slab vir je slab vir. Ampak to je blo do nedavnega, ravno 2 dni nazaj je slučajno izšel novi remaster.

Dan in noč od starega bluraya, ki so ga pa res zafurali. Kot da bi gledal čisto drug film. Zdaj je vse v piko. Res ogromno truda je šlo v tole, ne morem verjeti kakšna razlika je. Priporočam ogled na novo te verzije, prav tako je bil obenem izdan tudi 4K remaster za Hobbita.

skyform ::

@neocodexx a misliš tole? zgleda res hudo.

easyrider3 ::

Vse skupaj je brez veze da gledaš neko vrhunsko sliko filma a ko kasneje prešaltaš na naša programe in te vse mine. Bolje da sploh ne gledaš super 4K filmov ker postaneš samo jezen na to kar imaš od naših programov.

skyform ::

Jaz sploh ne gledam več T2, samo F1 še ostalo pa vse na netflix, amazon prime in kak blu-ray rip.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

Machete ::

CX ima zunaj update 03.11.30, če je kdo spregledal.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

easyrider3 ::

skyform je izjavil:

Jaz sploh ne gledam več T2, samo F1 še ostalo pa vse na netflix, amazon prime in kak blu-ray rip.


Blagor tebi mi pa gledamo vse samo to ne kar ti Netflix,Amazon Prime. Sedaj je za vikend kar dosti zimskega športa in se gleda kar ponuja T-2 to pa sam veš kakšna je tam slika. Filme se itak gleda zvečer če je kakšen kje na sporedu da bi pa iskal po Netflixu ali drugje pa ne bom po vrhu pa še podnapisov ni skoraj nič raje kak filem snamem dol z torrentov. Televizor je pri hiši v večina časa samo za kake otroške oddaje jaz pridem na vrsto zvečer ko otroci spijo tako je to.

skyform ::

Saj nekateri programi sploh nimajo tako slabe slike na T2, nekateri HD programi so čist ok, čist odvisno od programa do programa in filme, ki jih predvajajo.

zlabra ::

Če bi slučajno koga prijelo da proda 65 oled lg cx ali philips, kupim takoj ;)

neocodexx ::



Zanimivo. A je še kdo to opazil na svojem CX če ga ima. Je to samo na CX ne na C9? Jaz tega nisem zasledil na Philipsu 805 btw, je popolnoma čisto, podobno kot na tistem ko je dal za primerjavo.

DamjanB52 ::

Evo .. prvi "navadni" mikro-LED TV - Samsung 110", 4K, 75K eur .. verjetno bo sledila 75" verzija, ki jo itak že imajo, ampak po modulih .. Bo počas treba nov forum narest :)

easyrider3 ::

Za micro led TV ne vem kdo bo imel denar

LeQuack ::

easyrider3 je izjavil:

Za micro led TV ne vem kdo bo imel denar


Tisti ki kupijo stanovanje v Ljubljani imajo tudi za Micro LED TV.
Quack !

Machete ::

neocodexx je izjavil:


Zanimivo. A je še kdo to opazil na svojem CX če ga ima. Je to samo na CX ne na C9? Jaz tega nisem zasledil na Philipsu 805 btw, je popolnoma čisto, podobno kot na tistem ko je dal za primerjavo.


Kaj njega tare? Osvetlitev sfaljena v cod hdr? Shit happens. HDR igre in vrr 2.1 tv je dokaj nova zadeva.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

hdx ::

DamjanB52 je izjavil:

Evo .. prvi "navadni" mikro-LED TV - Samsung 110", 4K, 75K eur .. verjetno bo sledila 75" verzija, ki jo itak že imajo, ampak po modulih .. Bo počas treba nov forum narest :)


Se bojim, da bo ta del foruma sameval :P Se bomo še načakal, da bo micro LED vsaj približno finančno dostopen.

neocodexx ::

Machete je izjavil:

neocodexx je izjavil:


Zanimivo. A je še kdo to opazil na svojem CX če ga ima. Je to samo na CX ne na C9? Jaz tega nisem zasledil na Philipsu 805 btw, je popolnoma čisto, podobno kot na tistem ko je dal za primerjavo.


Kaj njega tare? Osvetlitev sfaljena v cod hdr? Shit happens. HDR igre in vrr 2.1 tv je dokaj nova zadeva.


Pravi da je vidno in moteče tudi pri filmih. Jaz sem tak problem imel na prejšnjem Philips lcdju, in sem pač to pripisal slabši tehnologiji/procesorju. Ne bi pa pričakoval da se to dogaja na LG CX. Še bolj čudno pa da se mu to dogaja na istem tvju, samo druga velikost. Tk da verjetno ni normalen pojav? Bomo vidli ko bo dobil zamenjavo, če jo, ker gre ta TV nazaj.

Soon ::

Pozdrav

Kot kaže mi dokončna umira moj Phillips, že nekaj časa imam tenko vertikalno črto čez ekran, pojavil se je še črn flek....
Odločil sem se za OLED, gledamo pa T2, serije,filme, šport in tudi Playstation 5 bo v uporabi za otroke, ko ga dobimo.

Ogledane imam te modele velikost 55

Phillips Oled805
LG OledCX3
Sony KD-55A8

Kaj bi vi izbrali ?

Hvala za odgovore
Miran

c3fizl ::

LG OLED CX. Po večini večini testov najboljši tv/oled leta 2020. Sony ima boljši zvok, ampak če imaš soundbar to tak nebo važno. Je pa lg cx 100EUR cenejši od ostalih dveh, pa še brezžične slušalke dobiš gratis v bigbangu in harveyu.

Če ti je pa ambilight obveza pol pa itak nimaš druga kot philipsa. Čeprav ima slabšo sliko od lgja in sonya (ampak te bodo nekateri tu prepričevali o nasprotnem).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3fizl ()

andrej69 ::

Soon je izjavil:

Pozdrav

Kot kaže mi dokončna umira moj Phillips, že nekaj časa imam tenko vertikalno črto čez ekran, pojavil se je še črn flek....
Odločil sem se za OLED, gledamo pa T2, serije,filme, šport in tudi Playstation 5 bo v uporabi za otroke, ko ga dobimo.

Ogledane imam te modele velikost 55

Phillips Oled805
LG OledCX3
Sony KD-55A8

Kaj bi vi izbrali ?

Hvala za odgovore


Jaz ti vsekakor priporočam Philipsa.. Toda najbolje, da pogledaš teste določenih televizorjev, pa boš sam dojel kateri je najbolj primeren za tvoje potrebe.

c3fizl ::

Aja pa če bo ps5, je lg oled cx edini z hdmi 2.1 in VRR.

Argica ::

soon: OLED CX3 1300€
dobiš še darilo zraven.

fpbs ::

Soon je izjavil:

Kot kaže mi dokončna umira moj Phillips, že nekaj časa imam tenko vertikalno črto čez ekran, pojavil se je še črn flek....Odločil sem se za OLED, gledamo pa T2, serije,filme, šport in tudi Playstation 5 bo v uporabi za otroke, ko ga dobimo.Ogledane imam te modele velikost 55
Phillips Oled805
LG OledCX3
Sony KD-55A8
Tu sploh nimaš kaj razmišlat.LG CX ti nudi najbolj ugodno ceno, sliko, za Playstation 5 je pa edini, ki podpira VRR, HDMI 2.1, poleg tega pa še HFR, AV1...

Machete ::

Cx je kul, ni perfekten je pa blizu.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Tsunamii ::

Machete je izjavil:

Cx je kul, ni perfekten je pa blizu.


Kater je pa perfekten ?

Machete ::

C11 :)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Soon ::

Pozdrav

Hvala,tudi sam se odločam med CX in 805, kašno darilo pa dobim poleg tv Argica ?
Miran

Argica ::

Ob nakupu prejmeš LG TONE Free HBS-FN6 slušalke popolnoma brezplačno! V košarico dodaj oba izdelka, cena slušalk pa se bo samodejno prilagodila. Akcija velja od 3. 12. do 27. 12. 2020 oz. do razdelitve daril.

https://www.bigbang.si/lg-4k-uhd-oled55...

tudi 65'' je ok cena

https://www.bigbang.si/lg-4k-uhd-oled65...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Argica ()

Soon ::

Kaj pa zavarovanje za kasko 5 let ? je smiseln. Phillips je, ki ga imam je koja doživel 6 let
Miran

neocodexx ::



Zanimiva analiza lotr remasterja, ampak žal to kar pravi v recenziji ne drži za OLED TV (vsaj za moj) ker je na tem filmu - prav tako kot večini ostalih HDR filmih - prisoten izredno močen black crush. Za analizo uporablja Canon DP-V2411 professional reference monitor, kar nima nobene veze s tem kar zmorejo naši TVji. Kljub temu da je povprečen najvišji peak brightness okoli 600 in se nikoli ne bi pritoževal glede tega da moj OLED ni dovolj svetel pri highligtih ker je, problem je v temi.

Scena s hobotnico; pravi da je film odlično posnet ker se vidi veliko podrobnosti v sencah celo pri 50 nitih. Jaz sem na svojem TV komaj kaj videl, in imam gammo na minimum (-4) in brightness na 60 da dobim vsaj malo podrobnosti nazaj, ampak še vedno je v sencah pretemno.

Kolikor sem gledal primerjave med OLED in FALDi kaže da LCDji s tem nimajo toliko težav, in prikažejo takšen HDR brez black crusha. Seveda slika nima toliko "popa" kot ga ima OLED, in zaradi česar tudi sam prisegam nanj, ker je kontrast v piko, za to se gre - black level, izgleda noro in perfektno. Je pa black crush problem, ki ga lahko vidimo tudi na teh youtube posnetkih in mislim da je kar dobro razvidno, ker je nekako tako tudi razlika v resnici.

Prilagam slike nekaj primerov kjer je black crush problem in je OLED bistveno pretemen. Res da je tu še odvisno kako je to zajela kamera, in da so to HDR posnetki naloženi na youtube kot SDR, ampak kolikor že sam poznam OLED in kolikor sem videl ostale primerjalne videje, bi lahko rekel da je to dokaj točna predstava. Sicer so to demo posnetki ampak žal po mojih izkušnjah je takšnih scenarijev v vsakdanjih vsebinah kot so HDR filmi in serije na netflix, veliko več, in ima tu vsekakor prednost FALD LCD oz. v tem primeru Sony XH950H. Na teh slikah se sicer ne vidi tako močno, če bi lahko bi sam naredil še par boljših primerov iz filme, ampak upam da se vidi kam pes taco moli:







Sedaj pa še nekaj primerov, zakaj tudi sam ostajam pri OLED, meni je to še vedno precej lepše za pogledat, ko black crush ni problem in kjer OLED res pokaže kaj zmore:









In še nekaj primerov kjer razlike niso toliko drastične, in je stvar okusa ali želiš malo bolj globjo sliko ali več podrobnosti v sencah:









Meni je osebno OLED še vedno veliko lepši, ampak dejstvo da black crush zakrije veliko podbrobnosti v filmih ter jih tudi naredi dokaj težko gledljive, je resničen problem. Vsaj na mojem Philps 805 je tako, ne vem kako je na drugih modelih verjetno ne veliko drugače saj imajo vsi isti panel. Vsaj slika je, popolnoma čista - image processing je odličen, vendar tudi ni težko narediti dobrega image processinga če nastaviš začetni nivo gamme tako visoko, da zakriješ vse tegobe OLED panela z black crush, ker mislim da bi ta TV zmogel prikazati še lepšo sliko, če gamma ne bi bila tako agresivno temna.

Ne bom pozabil da je ravno o tej razliki v gammi govoril Vincent ko je primerjal B9 in C9, ker ima C9 boljši procesor so tudi gammo nastavili višje, ker lahko "near black levels" dosti lepše prikaže. Žal pa nimam B9, C9, ali CX da bi lahko primerjal ali se kaj bolje odrežejo pri temu kot Philips 805, ki pa ima po moji oceni zelo visok in moteč black crush.

andrej69 ::

@neocodexx

Kar se tiče težav z black crush moraš nastavit v AI mode, pa bodo v glavnem te težave odpravljene:) V načinu AI je občutno manj bluck crusha, ne da bi bila slika videti bleda. Umetna inteligenca, ki se sama odloči, kdaj in koliko bo posegla v sliko, ne poveča samo svetlosti zaradi česar bi preostanek zbledel, temveč globina postane svetlejša, jih izostri in poveča kontrast.

neocodexx ::

Ne pomaga ta AI, tudi preveč sliko spremeni ni več blizu originala. Niti ne pričakujem od drugih znamk da se kaj bolje odrežejo, tako pač je z OLEDi in šele zdaj vidim (nisem pričakoval da bi to res lahko bil problem ki bi motil in sem vzel opozorila oz. jamranje drugih bolj z rezervo). Slike sem podal zgolj kot zanimivost, ali pa če se npr. še kdo odloča in bi mu mogoče to bilo pomembno. Še vedno pa ostajam na oledu vsekakor, brez pomislekov.

easyrider3 ::

saj točno to se jaz bojim da pri OLED bo preveč zatemnjeno ko bo črna prisotna sploh ko je zelo veliko prikazovanja v temi tam bo sigurno premalo detaljev prikazanih in sploh ni važno kateri televizor je. Največji problem je sigurno kakšni filmi itak pri športu tega ni. Mislim da raje ostanem na LED televizorju samo,da enkrat res v živo vidim FALD zaslon

neocodexx ::

easyrider3 je izjavil:

saj točno to se jaz bojim da pri OLED bo preveč zatemnjeno ko bo črna prisotna sploh ko je zelo veliko prikazovanja v temi tam bo sigurno premalo detaljev prikazanih in sploh ni važno kateri televizor je. Največji problem je sigurno kakšni filmi itak pri športu tega ni. Mislim da raje ostanem na LED televizorju samo,da enkrat res v živo vidim FALD zaslon


Glede tega mislim da so zgornje slike kar dober pokazatelj kaj lahko pričakuješ v resnici. FALD (oz. ni sploh nujno da je FALD, sam dans majo to že vsi TVji višjega ranga) bo nekoliko pomagal očistiti sivino lcdja, se pa še vedno vidi bleed/bloom kjer bi morala biti popolna črna in je pač ena tistih stvari ko enkrat vidiš kako izgleda na oledu si v situaciji "cannot unsee" oz. popolnoma odvisno od posameznika:) Meni je oled slika zaradi teh črnih tako zelo lepa, da odkar vem za to mi je to #1 funkcija na tvju oz. vsaki napravi (telefon, tablet, če bi lahko še vsaj monitor..), in potem vse drugo.

Aja še nekaj bi dodal. Npr v filmih, kjer je vesolje, sem jaz tudi mislil da bo lepše izgledalo - ampak ni glih tako, je namreč zelo odvisno od tega kako je film posnet oz. mastering. V večini primerov je na posnetek dodano že nekaj sivine - kot da bi bila megla, oz. naredijo tako umazano da sploh ne bi rekel da gledaš na oledu, in to kar sem do zdaj gledal še nisem videl čisto popolnoma črnega vesolja s svetlečimi zvezdami v ozadju - razen v igrah (npr. Star Citizen) izgleda noro, na filmih pa je redkokje tako, in na koncu niti ni tako velike razlike ker ne uporabljajo popolnoma črne:)

Jaz sem pa pripravljen oz. sem pač sprejel ta black crush. Ker ostale prednosti oleda sigurno odtehtajo. Si pač za ali proti, jaz sem s časom postal čisti fanboy oleda in ne gre več drugače:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

andrej69 ::

neocodexx je izjavil:

Ne pomaga ta AI, tudi preveč sliko spremeni ni več blizu originala. Niti ne pričakujem od drugih znamk da se kaj bolje odrežejo, tako pač je z OLEDi in šele zdaj vidim (nisem pričakoval da bi to res lahko bil problem ki bi motil in sem vzel opozorila oz. jamranje drugih bolj z rezervo). Slike sem podal zgolj kot zanimivost, ali pa če se npr. še kdo odloča in bi mu mogoče to bilo pomembno. Še vedno pa ostajam na oledu vsekakor, brez pomislekov.


Tukaj si lahko pogledaš primerjavo Philipsa 805 in Sonya A8.


Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()

andrej69 ::

In pa kar se tiče same obdelave slike. Philps-805, LG-GX, Sony-A8.



LeQuack ::

Po moji OLED proizvajalci zanalašč delajo black crush, ker če je neka zelo temna stvar kar črna, potem bolj do izraza pride boljši OLED kontrast, če bi bila pa samo skoraj črna pa se piksel ne bi ugasnil in s tem tudi slabši kontrast. Poleg tega pa so tudi težave s prikazovanjem near black pikslov na OLED, ki jih določeni proizvajalci rešujejo na različne načine, npr. dithering.
Mene recimo zanima primerjava kontrasta med OLED in LCD, ampak da namesto total black šteješ najtemnejšo barvo ki jo lahko prikaže, brez da se še piksel ugasne. In pa seveda brez dimminga na LCD. Najboljši LCD-ji imajo statični kontrast nekje 6000:1.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

zlabra ::

Gledam olede lg cx 65, v oko sta padla vseeno tudi philipsa oled 804 ter 805, saj drugač nebi ampak jim bolj cene znižujejo sedaj.

Vertical Digital Frequency 120 Hz pri 804
100 Hz / 120 Hz pri 805

Kar se osveževanja tiče imajo vsi trije enakega ?


podpore hdmi 2.0 oz 2.1 pa tedva philipsa nimata ane, govorim za igralno konzolo ps5 ter priklop na rx 480 8G

easyrider3 ::

Seveda nima noben OLED podpore HDMI 2.1 kot edino LG televizorji.

Machete ::

andrej69 je izjavil:

In pa kar se tiče same obdelave slike. Philps-805, LG-GX, Sony-A8.




Kakšna butasta primerjava je to? Brez vrednosti nastavitev in tipa virov. 3 random slike.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

fpbs ::

Machete je izjavil:

C11 :)
C1 :)

skyform ::

@neocodexx te slike zgoraj ne povejo nič, v resnici ni na LCDju tako vžgana slika na OLEDu pa ni tako temna. Kot sem že večkrat napisal sem imel tudi GZ950 OLED, delal side by side primerjavo z XG95 več kot 7 dni ,slika je bila neverjetno identična kar se tiče, dimaničmega razpona GZ950 ni imel nič black crusha proti XG95 (Panasonic je sicer najboljši kar se tiče shadow detaila pri OLEDih) mogoče čist malo v SDR, drugod pa ne in XG95 je izgledal zelo dobro v primerjavi z GZ950, res male razlike, sploh ne takšne kot vidiš na kameri. Oko vidi popolnoma drugače kot pa te zadeve prikaže kamera. Pa tale primerjava je z Sony XH95 v 49" ki je slabši kot večji modeli,ima manj dimming con in brez x-wide filtra. Pač, da neboš mislil, da je takšna razlika kot vidiš na slikah, ker sploh ni, FALD LCD je celo boljši v nekaterih scenah kot OLED, pa nimam jaz nič proti OLEDu, še vedno čakam na OLED, ki bo me popolnoma prepričal, za enkrat še me žal ni ampak imam namen testirat A8 in OLD805 pa bomo videl, če bo kaj boljša izkušnja kot z GZ950.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

andrej69 ::

Machete je izjavil:

andrej69 je izjavil:

In pa kar se tiče same obdelave slike. Philps-805, LG-GX, Sony-A8.




Kakšna butasta primerjava je to? Brez vrednosti nastavitev in tipa virov. 3 random slike.


Kalibrirani tako kot treba, vir pa je Netflix- HD-SDR quality.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: andrej69 ()
««
67 / 126
»»