» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
66 / 127
»»

easyrider3 ::

cekr je izjavil:

Za težave AndroidaTV je kriv samo Google. Namesto, da bi postavil ene par IF stavkov v minimalno konfiguracijo in jih še pošteno dvignil, pustijo, da se firme igrajo z živci kupcev. To kar dajejo notri v aparate je odpad izpred desetih let. Verjetno se Kitajcem valja na tone čipov, ki jih nimajo kam dat. Potem jih pa firme, ki popajo "zveneča" imena na ohišja, dobijo zastonj. Še nisem nikjer slišal kakšne dobre besede o Mediatek drobovini.



Moj Mediatek Helio na telefonu Xiaomi deluje perfektno,super bbolje kakor na Samsungu Qualcomm Snapdragon kjer je non stop kaj štekalo.

skyform ::

easyrider3 je izjavil:

cekr je izjavil:

Za težave AndroidaTV je kriv samo Google. Namesto, da bi postavil ene par IF stavkov v minimalno konfiguracijo in jih še pošteno dvignil, pustijo, da se firme igrajo z živci kupcev. To kar dajejo notri v aparate je odpad izpred desetih let. Verjetno se Kitajcem valja na tone čipov, ki jih nimajo kam dat. Potem jih pa firme, ki popajo "zveneča" imena na ohišja, dobijo zastonj. Še nisem nikjer slišal kakšne dobre besede o Mediatek drobovini.



Moj Mediatek Helio na telefonu Xiaomi deluje perfektno,super bbolje kakor na Samsungu Qualcomm Snapdragon kjer je non stop kaj štekalo.


Zgleda, da je odvisno od sreče in kombinacije z napravo, ker od mojga brata PUS7502 dela brez težav in tudi moj PUS7303 je delal brez težav dokler ni prišlo do poškodbe ekrana. Sem pa na avforums zasledil, da imajo letošnji in lanski The One modeli kar nekaj težav z andoridom.

Bwaze6 ::

Meni je popolnoma bizarno, da kupci še niso popenili nad tem stanjem.

Drobovje Smart TVjev zdaj ima v bistvu več računske moči kot kak desetletje star HTPC. Pa je še vedno popolnoma pričakovano, da po nakupu ultradragega TVja dobiš kak popravek, dva, nato pa ga firma pusti zobu časa in počasi, eden za enim, začnejo slabše delovati ali sploh crknejo posamezne smart funkcije, za katere si plačal mastne denarce.

Č bi kaka firma prodajala TVje popolnoma brez Smart funkcionalnosti za nižjo ceno, bi to podprl. Ker to, kar prodajajo zdaj, je planned obsolescence.

easyrider3 ::

Bwaze6 je izjavil:

Meni je popolnoma bizarno, da kupci še niso popenili nad tem stanjem.

Drobovje Smart TVjev zdaj ima v bistvu več računske moči kot kak desetletje star HTPC. Pa je še vedno popolnoma pričakovano, da po nakupu ultradragega TVja dobiš kak popravek, dva, nato pa ga firma pusti zobu časa in počasi, eden za enim, začnejo slabše delovati ali sploh crknejo posamezne smart funkcije, za katere si plačal mastne denarce.

Č bi kaka firma prodajala TVje popolnoma brez Smart funkcionalnosti za nižjo ceno, bi to podprl. Ker to, kar prodajajo zdaj, je planned obsolescence.


Tudi jaz mislim da bi bolje bilo da bi televizor bil čisto brez vse krame kot smart funkcije važno bi moralo biti, da bi super sliko prikazoval. Itak rade volje bi dokupil kaki BOX in imel ločeno z televizorjem in sigurno bi delovalo vse stokrat bolje. Včeraj sem odklopil televizor iz elektrike in bomo videli sedaj kaj se bo dogajalo.

Machete ::

Bwaze6 je izjavil:

Meni je popolnoma bizarno, da kupci še niso popenili nad tem stanjem.

Drobovje Smart TVjev zdaj ima v bistvu več računske moči kot kak desetletje star HTPC. Pa je še vedno popolnoma pričakovano, da po nakupu ultradragega TVja dobiš kak popravek, dva, nato pa ga firma pusti zobu časa in počasi, eden za enim, začnejo slabše delovati ali sploh crknejo posamezne smart funkcije, za katere si plačal mastne denarce.

Č bi kaka firma prodajala TVje popolnoma brez Smart funkcionalnosti za nižjo ceno, bi to podprl. Ker to, kar prodajajo zdaj, je planned obsolescence.


Takoj kupim TV-monitor. V bistvu bi ga želel že 10 let. Za ves ta balast, ki ga vlkjučujeje bi z enako ceno lahko vgradili kako komponetno boljšo ali ga dali za manj denarja.
Brez smart, brez wifi in lan, brez legacy vhodov in izhodov, brez zvočnikov..
HDMI-in ali dva ARC + mogoče DP in USB za kak patch in to je to.
Pomoje tudi to kmalu pride, ker trg zaznava počasi zaznava tudi igračarje, ki imajo na TV priklopljen izključno zunanji device. Verjetno pa nič ne prišparajo, če vse to fliknejo ven, ker je večina cene itak panel, procesor razvoj in marketing.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

zlabra ::

c3fizl je izjavil:

Tak dober deal, da majo sam še en kos. So ga pa še za 100€ znižal, na 1099€.


kaj, cena je bla super, 1100 za ta tv je 200 euro ugodneje kot vsepovsod drugje, še za 65" nej kaj takega nardijo :D

c3fizl ::

zlabra je izjavil:

c3fizl je izjavil:

Tak dober deal, da majo sam še en kos. So ga pa še za 100€ znižal, na 1099€.


kaj, cena je bla super, 1100 za ta tv je 200 euro ugodneje kot vsepovsod drugje, še za 65" nej kaj takega nardijo :D


Ja sej pravim, da je bil tak dober deal, da so v enem dnevu razprodal. Sem pa spregledal, da je bil BX 1100€, medtem, ko je bil CX ze razprodan.

zlabra ::

res je

Gatsu ::

blackmack je izjavil:

Glede napake pri Philipsu je verjetno kriv mediatekov čipset ki ima varnostno luknjo in je DRM level zaradi tega downgradan. Bo treba počakat na popravek od Mediateka.
Glede updejtov so dokaj ažurni, in je tudi ogromno starih TVjev dobilo posodobitev na Android 8 in 9. Moram pa priznat, da sedaj ko združujejo platformo 2019/2020 se jim je prikradlo nekaj osnovnih napak na 2019 seriji, na 2020 je OK. Ampak verjamem, da bo urejeno ker je do sedaj vedno bilo.
Da pa o Androidu na Sony ne govorimo, kjer jim na dragih TV-jih ne supe uredit niti, da bi bil WiFi ter Youtube stabilen.


Ažurni da so glede updejtov? Ja novejše modelo vidim da celo bolj hitro posodabljajo kot so tegale kot ga imam jaz, ampak sramota je da je očitno za njih odpisan že modelno leto 2018... To je pa čista jebena sramota in ne kupim več TVja te ciganske ničvredne firme niti pod razno pa čeprav ima v Sloveniji res konkurenčno ceno. To je tko nekak ko Renault. Pocen za kupit in drago za vzdrževat pa še za en drek se pelješ.

neocodexx ::

Sem (po dolgem odlašanju) končno naredil nadgradnjo iz Philipsa 707304 (VA) (2019) na 65OLED805 (2020) in evo, par vtisov in primerjava s prejšnjim TV.

Pričakovanja so bila velika, in TV je sigurno to prinesel. Razen boljšega kontrasta je bila dodatna izboljšava ki pa je nisem pričakoval, koliko bolj je čista slika. Ne vem ali je bil to model 7304 tako slab da je bilo vse polno artefaktov in bandinga v zahtevnejših prizorih v filmih, ker v primerjavi s tem oledom je slika popolnoma čista.

Primer, GoT sezona 8, 3. epizoda (The Long Night) 4K HDR BD rip - 32 GB HEVC mkv

Format                                   : HEVC
Format/Info                              : High Efficiency Video Coding
Commercial name                          : HDR10
Format profile                           : Main 10@L5.1@High
Codec ID                                 : hev1
Codec ID/Info                            : High Efficiency Video Coding
Duration                                 : 1 h 21 min
Bit rate                                 : 48.8 Mb/s
Width                                    : 3 840 pixels
Height                                   : 2 160 pixels
Display aspect ratio                     : 16:9
Frame rate mode                          : Constant
Frame rate                               : 23.976 (24000/1001) FPS
Color space                              : YUV
Chroma subsampling                       : 4:2:0 (Type 2)
Bit depth                                : 10 bits
Bits/(Pixel*Frame)                       : 0.245
Stream size                              : 27.7 GiB (93%)
Encoded date                             : UTC 2019-11-24 21:09:13
Tagged date                              : UTC 2019-11-24 21:13:11
Color range                              : Limited
Color primaries                          : BT.2020
Transfer characteristics                 : PQ
Matrix coefficients                      : BT.2020 non-constant
Mastering display color primaries        : BT.709
Mastering display luminance              : min: 0.0001 cd/m2, max: 1000 cd/m2


Ni dvoma source je odličen. Ampak še vedno eden zahtevnejših testov za vsak tv. Tudi ta oled se mora tu kar pomatrati, in je potrebno gammo povečati na max in tudi brightness na cca 75 z vsemi HDR post process efekti na max, da je zadeva spodobno gledljiva (in to v temi!) glede na to vse bi rekel da so res nekaj zaribali pri produkciji in pritožbe niso bile brez veze, ker je tudi na takem tvju ta posnetek definitivno pretemen (in oled black crush tudi ne pomaga, če zvišaš brightness dobiš nazaj večino podrobnosti z rahlim šumom ki pa se ga lahko po želji zamegli s post process ali ne) ampak to je že problem v posnetku, tu ne bi krivil TV. Povsod drugo kar sem pa gledal pa se je odrezal vrhunsko (ni bilo potrebno zviševati svetlosti).

Ampak glavna razlika je v tem, da ni artefaktov in skoraj nič šuma. Kristalno čista slika v opening sceni s Tyrionom. Na LCDju je tu bilo vse polno artefaktov in šuma, kot da bi gledal bitrate starved posnetek in ne 4K bluray. Isti posnetek, popoloma druga pesem na oledu. Nisem pričakoval, da bo takšna izboljšava. Kombinacija dobrega image processinga in oleda, verjetno.

Je pa možno da se ostali LCD tvji bolje odrežejo in je 7304 res en velik meh, žal ne morem reči dokler sam ne preizkusim.

Še ena razlika od Philips LCD in OLED, ambilight tu deluje popolnoma drugače in ga hvala bogu popolnoma ugasne, če je scena zelo temna (LCD model je bil vedno prižgan na minimumu-belo in dokaj moteč).

Vse drugo odlično, tudi pri gamingu se odlično odreže - naj bi bil 33ms lag (10ms več od 7304-LCD kolikor sem googlal), ampak jaz nisem opazil razlike. Glede na to da sem v prvo podiral rekorde v ritmičnih igrah (ki so izredno občutljive na input lag) bi rekel da je lag enak ali boljši kot na 2019 LCDju, kar je čudno saj sem pričakoval da bo slabše ampak hvala bogu ni. Ni to seveda LG CX, ampak čisto ok za gaming.

Kaj še drugega reč? Super tv. Mi je žal da nisem takoj šel na oled. Ogromno razlika od Philips LCDja, vendar spet ne morem reči ali so vsi LCD tako slabi v primerjavi s tem ali samo Philips (kar se tiče čistosti slike, kako obdela "zahtevne" prizore) kot pravim marsikaj v 4K z visokim bitrate na LCDju niti približno ni izgledalo podobno temu kar vidiš na OLED, skoraj kot da bi gledal 1080p stream in to mislim čisto resno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

neocodexx ::

double post

edit: mogoče je zato bolje, ker je to za razliko od 7304 pravi 10 bit panel? Če kdo ve, razsvetlite me :)

Pa recimo ta epizoda bi bila tudi z brightness na 65 recimo ok - ko se oči privadijo, sicer se izgubi nekaj malega podrobnosti v temi ampak dobiš s tem "malo bolj oled sliko", na drugih posnetkih imam brightness na 50-55, gamma pa je vedno nekje med -2 in -4 (jaz pravim na max ker hočem svetlejše).

Pri igrah pa se mi je zdela presvetla, tam pa je ponavadi potrebno temniti ker morajo ostati post process efekti izklopljeni zaradi input laga (ki sicer zelo lepo popravijo ravnovesje kontrasta ampak lag ni sprejemljiv).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

bobiii16 ::

očitno vam ni jasno , da SMART TV ŠE dolgo ne bo to kar se od njega pričakuje, ljudje pa kar kupujejo ta jajca

neocodexx ::

Mene tak briga za te smart tv funkcije ker imam Shielda in nikoli nobenih problemov. TV se prvo kupi zaradi slike, če hočeš perfektno smart TV izkušnjo potem uporabi namensko napravo za to :P

andrej69 ::

@neocodexx

Kar se tiče primerjave Modela 7304 in OLED modela seveda vsekakor ni primerjave:) Posebej, ker je OLED panel precej kvalitetnejši, kakor tudi povsem nov P5 procesor, ki je bil zopet izbran za najboljši slikovni procesor 2020. Proti temu OLED se res nikakor ne more primerjat nobeden LED televizor, tudi tisti najkvalitetnejši..! Tako, da bo vsak LED televizor ispadel podobno kakor model 7304, proti temu OLED modelu.. Dobro razen res tistih najkvalitetnejših. Če recimo primerjam letošnji philips model 8505, ki je občutneje kvalitetnejši kakor model 7304, se nikakor ne more primerjat z OLED modelom:)) To sta povsem dva druga svetova..

neocodexx ::

Ja, sem mislil da bo razlika predvsem samo v kontrastu in HDR (ki tu zdaj res izgleda kot mora), čeprav je Vincent večkrat govoril o temu kako ta in ta oled bolje obdela podrobnosti v sencah, ampak je ponavadi to bilo samo v primerjavi en oled proti drugemu (ali proti plazmi.

Me prav zanima če kak konkurenčen samsungov ali lgjev lcd tudi prikaže tako "umazano" sliko v temnih oz. bitrate zathevnih prizorih (kjer je vir sicer kvaliteten ampak kot da ga tv ne more prebavit) ker mam še zdaj malo občutek da je 7304 mogoče bil malce nateg. No ja, razen za tiste ko ga bojo uporabljali predvsem za šport in igre, je ok, moj kolega ki ga je kupil se čisto nič ne pritožuje ker ni tak avtist da gre z lupo iskat artefakte med bitko v Helms Deep :))

Mogoče je pa fora v 10 bitnem panelu, škoda da Philips nima 10bit lcdja bi bila malce bolj fer primerjava. Nisem ziher če to pomaga s packami vem samo da pomaga pri bandingu.

Glede gaminga bom pa tko rekel da razlika od VA LCD ni tako drastična kot na filmskih posnetkih (razen če špilaš kaj kjer je veliko senc). Za tisto kar jaz igram v bistvu sploh ni nekih razlik razen pač da so črne malo globlje ampak že to je bilo zelo solidno na 7304 še posebej če si pristaš kakšnih 2D platformščin. Le pri HDR se malo bolj pozna ampak spet ne toliko da bi rekel noč in dan. Kjer ta oled res zmaga so predvsem filmi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

neocodexx ::

Aja mogoče sam še to dodam da je za razliko od lcd pri gamingu tu konrasta čez glavo dost. Kar sem prej moral imeti bolj ali manj na LCDju kontrast skoraj na max da so bile igre "žive" (in so ob tem rahlo trpele črne oz. backlight je začel prihajati skozi) je na oledu že pri 50 čez glavo dovolj, kontrasta ima rezerve še in preveč tako da bi bil vsekakor zelo primeren tudi za dnevno uporabo - napram temu kar velikokrat slišam da so lcdji za to boljši kao oled ni dovolj za podnevi, mogoče samo top tier lcdji ta je vsekakor dober za podnevi in ponoči.

In ja, če pretiravaš s kontrastom začne malo gubiti podrobnosti v highlightih, mogoče če bi omejil rgb na 16-235 nisem poskusil, ampak rezerve ma dost to je bistvo. Sam načeloma je po defaultu full rgb na PS4 naj bi bilo kao pravilno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

easyrider3 ::

Jaz ne vem kje vsi to izbirajo da je Philipsov P5 procesor najboljši za sliko ko pa se ne more primerjati z Panasonic,Sony,LG in tudi Samsung Qled 90T vse povsod je bil zadnji nikjer prvi in spet je Panasonic HZ2000 izbran kot najboljši televizor in takoj za njim Sony A8 pa potem LG CX pa Samsung Qled 90T . Ljubčki dragi Philipsov njihov OLED 805 ni nikjer ocenjen v vrhu edino edino eni vsako leto ga rinejo kot najboljši nakup.

scipascapa ::

To je dejstvo, da je Philips jajc....Panasonic, Sony, LG in se počasi končna.

Kvinta ::

Barve vidi vsak drugače in če je na nekem testu nekaj kao najboljše jaz pa ne vidim tistega dobro ne bom kupo simpl ,kupim tisto kar jaz vidim za najboljše pa čeprav tega ni nikjer v nobenem testu :D
A.C.A.B

neocodexx ::

Ja po zadnjem HDTV testu Philips 805 res ni bil nikjer na vrhu v primerjavi s Panasonicom Sony itd.:) Sam a ni tisti Panasonic tudi med najdražjimi Oledi?

Ampak me ne briga to toliko ker takih razlik spet ni še Vincent je potrdil da so razlike res tako majhne da je težko ocenjeval (če ste gledali tisti full blind test) in še če je še največji geek na sliko komaj opazil razlike... tk da te ocene so tudi bolj tak, jaz bolj verjamem v to kar je rekel - težko opaziti razlike, vsi so zelo dobri.

Meni osebno je le pomembno da se mi televizor vklopi v moj domači Philips Hue sistem in to je pač edini s tem. Pomembjo je da Philipsa ni pograjal. Samo pač ni najboljši od najboljših po blind testu. So pa zelo blizu si, tak da brez veze se prerekat imho. Če se mi ne bi šlo za ambilight bi se pa kupil LG CX da imaš še gaming pokrit v nulo, vse ostalo pa je bl al manj isto dobro na teh oledih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: neocodexx ()

easyrider3 ::

Najbolj zanimivo pa to kaj se bo pokazalo tokom leta ali dveh kako bo televizor deloval. Kakor komu ampak meni se ne dopade Android na televizorju ker ti celi zaslon prekrije ko greš na kakšne nastavitve ali iskanje aplikacije.Pri Samsungu ali Lg je pa lepo to narejeno ko se ti spodaj vse prikaže in obenem imaš še vedno predvajano sliko na zaslonu in jo lahko gledaš nekaj podobnega bi tudi Android moral imeti to se meni ne dopade in jebe se meni če je tisoč aplikacij na androidu imam tudi aplikacijo z agledanje T-2 pa je ne uporabljam in raje iz njihove škatlice predvajam.

neocodexx ::

Če bo karkoli narobe s tem ali mojim prejšnjim Philipsom vsekakor vam tu javim prvo, zaenkrat moj kolega pravi da mu je prejšnji Philips služil 10 let brez problemov in nima pripomb :P

Philips android menuji pa se strinjam katastrofa.

skyform ::

@neocodexx, razlika se ti zdi tako velika, ker je PUS7304 čist povprečn TV, že skorja podpovprečn. Če bi primerjal kak XH95 ali Q90T z OLEDom sploh ni tako velike razlike, razlika bi bila večinoma samo v kontrastu, črnih in vidnem kotu. Te omazanosti slike o kateri govoriš na najboljših LCDjih ni. Čistoča slike je pa bolj odvisna od processinga, seveda boljši kontrast od OLEDa nardi tudi malo čistejšo sliko ampak večinoma je odvisno od procesings, ki je na PUS7304 čist povprečn, kot sem že večkrat rekel. Samo Philipsov OLED ima tisti pravi P5 procesing. Sam sem imel Panasonic GZ950 OLED, ki sem ga primerjal side by side z XG95 cel tedn in me GZ950 ni prepričal ravno zaradi slabšega procesinga, ja je imel boljše črne, kontrast in vidni kot ampak ostrina pa ni bila kot na Sonyju, sploh v SDR is vse kar ni bilo 4k, zaradi slabšega upskejling in obdelava slike. Btw uživaj ob novem TVju ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

scipascapa ::

Malo podpore Andreju :)

skyform ::

V nečem je pa le zmagal, v zvoku, ki je kot vsi vemo pri TVju najbolj pomemben.:) Malo heca, ziher je dober TV, ampak je zaradi tega soundbara grd ko... Naj si Philips malo pogleda kako zadevo izpeljejo pri Panasonicu, dosti bolj elegantno, tako da je TV kljub soundbaru še vedno zelo lep.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

neocodexx ::

Saj a ni to čisto isti tv kot 805?

Jaz bi pri mojem sam še rekel da se mi pri določenih HDR filmih zdi še vedno pretemen. HDR efekti (highlight) v kombinaciji pa so skoraj zaslepujoči.

Gamma na max, oled kontrast mi najbolj paše na 75 in HDR perfect na off ali medium, vendar če je zelo temna scena ga HDR perfect posvetli na ravno pravi nivo, so pa potem druge stvari premočne (sploh podnapisi). HDR automatic ga najbolj posvetli in spravi tudi gammo na nek sprejemljiv nivo, naredi pa potem svetlo pre-svetlo vključno s podnapisi.

Vem da nisem edini s tem problemom, saj je tudi Vincent rekel da folk ne zna pravilno konzumirat HDR contenta ker to je kar pač s HDRjem dobiš; zelo temno sliko.. Barve in to so super. Ampak da moram povsod imet gammo do konca na minimum (-4) se mi ne zdi povsem normalno.

A ma še kdo philips oleda in kakšne imate nastavitve oz. kako se vam obnese HDR glede gamme? Gledam seveda v popolni temi, pa je marsikaj še kar pretemno. Potem pa pride nek svetel efekt in te kar zaslepi :) ne vem če je to glavna fora HDRja al kaj, ne štekam več :)

Se spomnim ko sem gledal primerjavo LG B9 in C9 in je Vincent ravno to omenjal da ima B9 dosti nižji gamma nivo ker so s tem skrivali nepravilnosti v sencah, kar je C9 z boljšim slikovnim procesorjem izboljšal in ima s tem tudi štartni nivo gamme nekoliko višji (sem zaradi tega tudi že sam se nagibal in drugim predlagal C9, da se splača dati več) ker zdaj ko tako razmišljam spet dobivam pomisleke da je Philips še vedno nekoliko od zadaj glede tega, čeprav nimam dokaza.

Zgodovina sprememb…

skyform ::

V bistvu je 805 z soundbarom ja, ampak nekdo tukaj ti bo napisal kako je še ful boljši kot 805. :)

Ja tole z HDR in DV tudi mene zelo moti, vse je pretemno highlights-i pa svetli, da ti oči skuri. Isti šmorn na mojem XG95, a veš na GZ950 pa ni bilo tako, je bilo bolj prijetno, lahko sem gledal na zelo svetlo in me niso motli highlights-i, so bili dosti bolj prijetni in potem si tudi več videl v temnih scenah. Ni imel boljši shadow detail kot XG95 ampak, če si gledal na ful svetlo niso bili moteči highlights-i, na XG95 pa ni šans, da bi gledal na polno svetlost razen čez dan. Zato pa pač gledam na XG95 na majn brigtness in gammo dvignem za 1 ali 2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

neocodexx ::

No, saj zato pa naj bi tudi GZ950 bil top of the line oled.



To kar reče pri 11:42 :)

je pa res da macro blockinga v primerjavi s lcdjem tu ni popolnoma nič. le ne razumem zakaj so tako agresivni z tone mappingom oz. gammo, ker se mi zdi da tudi če bi nastavili višje ne bi opazil blockinga in artefaktov, ker jih res ni. Jaz zdaj poskušam s kompromisom brightness med 60-70 kar sicer ubije perfect blacks ampak je pa vsaj gamma na ok nivojo.

Zgodovina sprememb…

skyform ::

Ja ampak processing pa mi sploh ni dišal na GZ950, SDR je bil razočarljiv v primerjavi z XG95 in celo 4k HDR ni bil enako detajln, brez zafrkancije, pa to govorim o 50-70gb velikih fajlih in zato zame to ni najboljši OLED, res je da je imel super HDR in DV kar se tiče dinamičnega razpona, res lep in bolj prijeten za oči kot konkurenca ampak detajli pri sliki pa so manjkali, sploh pri 1080p.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

lazni ::

Ne ni čisto tako. 805 in 935 imata različni procesor. 805 ima P5 AI, 935 pa P5 AI+
Je andrej že v tej temi prilepil sliko z razlikami. poleg tega ima 935 tudi Ambilight tudi na spodnjem delu televizije.

neocodexx ::

Aja, seveda. Pardon, sem zamešal 934 in 935. 935 sigurno ne mora biti isto, je 500€ več.

"The thing to realize with HDR content is that it is absolute, the PQ is absolute. There is no room to manipulate the PQ gamma without destroying the creators intent."

Ti da mislit. Ampak če je njegova rešitev da je problem samo v osvetlitvi prostora, in bi moral HDR uporabljati samo v pitch black room, je meni gamma kljub temu na 805 še vedno rahlo pretemna.

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

neocodexx je izjavil:

Saj a ni to čisto isti tv kot 805?

Jaz bi pri mojem sam še rekel da se mi pri določenih HDR filmih zdi še vedno pretemen. HDR efekti (highlight) v kombinaciji pa so skoraj zaslepujoči.

Gamma na max, oled kontrast mi najbolj paše na 75 in HDR perfect na off ali medium, vendar če je zelo temna scena ga HDR perfect posvetli na ravno pravi nivo, so pa potem druge stvari premočne (sploh podnapisi). HDR automatic ga najbolj posvetli in spravi tudi gammo na nek sprejemljiv nivo, naredi pa potem svetlo pre-svetlo vključno s podnapisi.

Vem da nisem edini s tem problemom, saj je tudi Vincent rekel da folk ne zna pravilno konzumirat HDR contenta ker to je kar pač s HDRjem dobiš; zelo temno sliko.. Barve in to so super. Ampak da moram povsod imet gammo do konca na minimum (-4) se mi ne zdi povsem normalno.

A ma še kdo philips oleda in kakšne imate nastavitve oz. kako se vam obnese HDR glede gamme? Gledam seveda v popolni temi, pa je marsikaj še kar pretemno. Potem pa pride nek svetel efekt in te kar zaslepi :) ne vem če je to glavna fora HDRja al kaj, ne štekam več :)

Se spomnim ko sem gledal primerjavo LG B9 in C9 in je Vincent ravno to omenjal da ima B9 dosti nižji gamma nivo ker so s tem skrivali nepravilnosti v sencah, kar je C9 z boljšim slikovnim procesorjem izboljšal in ima s tem tudi štartni nivo gamme nekoliko višji (sem zaradi tega tudi že sam se nagibal in drugim predlagal C9, da se splača dati več) ker zdaj ko tako razmišljam spet dobivam pomisleke da je Philips še vedno nekoliko od zadaj glede tega, čeprav nimam dokaza.


Kar se tiče te težave, ne smeš imet nastavljeno na ISF night temveč na način ISF Day ali Movie HDR:) Ker način ISF night je pretemen..

neocodexx ::

Sem poskusil vse načine z istimi nastavitvami, razen to da sem za temne scene imel ravno kontra nastavitev, torej ISF night z gammo -4 in brightness 65. :)

Ok torej praviš da bi moral narediti to na ISF Day, lol bom poskusil še to če bo kaj razlike.

andrej69 ::

neocodexx je izjavil:

Sem poskusil vse načine z istimi nastavitvami, razen to da sem za temne scene imel ravno kontra nastavitev, torej ISF night z gammo -4 in brightness 65. :)

Ok torej praviš da bi moral narediti to na ISF Day, lol bom poskusil še to če bo kaj razlike.


Pa tudi poskusi z izklopljenim Light senzorom.. Gama pa mora biti nastavljena na 0 ali 1.

neocodexx ::

Light senzor je vedno off, gamma na 0 je enostavno pretemno. Odvisno od filma sicer. Večinoma je pa pretemno in mora biti kar -4. Za SDR pa je gamma na 0 večinoma ok.

andrej69 ::

neocodexx je izjavil:

Light senzor je vedno off, gamma na 0 je enostavno pretemno. Odvisno od filma sicer. Večinoma je pa pretemno in mora biti kar -4. Za SDR pa je gamma na 0 večinoma ok.


Potem pa poskusi z vklopljenim Light senzorom. Kakšne nastavitve pa sploh imaš na tem modelu.?

neocodexx ::

HDR perfect je še ki posvetli vse skupaj, malo pomaga tudi pri gammi ampak potem pa podnapisi bleščijo :)

andrej69 ::

neocodexx je izjavil:

HDR perfect je še ki posvetli vse skupaj, malo pomaga tudi pri gammi ampak potem pa podnapisi bleščijo :)


A imaš vse nastavitve nastavljene kakor treba..?

neocodexx ::

Ma ja, kolikor znam bi moralo biti to to glede nastavitev, pa saj ni da ne bi bilo gledljivo samo pač malce pretemno tu in tam to je to, boljše od 7304 je pa brez dvoma.

andrej69 ::

neocodexx je izjavil:

Ma ja, kolikor znam bi moralo biti to to glede nastavitev, pa saj ni da ne bi bilo gledljivo samo pač malce pretemno tu in tam to je to, boljše od 7304 je pa brez dvoma.


Sem ti poslal nastavitve, pa si nastavi kakor treba:)

neocodexx ::

Hvala, ampak ni nič bolje. Sploh ne mislim krivit tvja, ampak HDR standard in produkcijo. Nisem edini ki se pritožuje da je pretemno. Ista scena v Mandalorioanu na začetku epizode 1 v kantini naj gre kdo gledat SDR in HDR verzijo, SDR je še vedno bolj jasna in razločna tudi na oledu lol.

Več vidiš v sencah v SDR. HDR pa samo blešči tam ko ni treba. Ne verjamem da bi bil kriv TV.

Nekaj drugih zadev ki sem jih pogledal v HDR je izgledalo bolje, hvala bogu ni povsod tako.

Zgodovina sprememb…

andrej69 ::

Kar se tiče HDR-ja. HDR ni samo v visoki oz. povišani svetilnosti (ki je definirana z vršno svetilnostjo zaslona), ampak tudi v tem, kako TV procesira tovrstne signale (prikaz nians v svetlih in temnih scenah) in kako sledi priporočilom filmske industrije za HDR. V načinih HDR se lahko intenzivnost barv, barvne tone in kontraste kontrolira le z omejitvami, v nekaterih primerih pa sploh ne, saj tako zahteva filmska industrija.

skyform ::

neocodexx je izjavil:

Hvala, ampak ni nič bolje. Sploh ne mislim krivit tvja, ampak HDR standard in produkcijo. Nisem edini ki se pritožuje da je pretemno. Ista scena v Mandalorioanu na začetku epizode 1 v kantini naj gre kdo gledat SDR in HDR verzijo, SDR je še vedno bolj jasna in razločna tudi na oledu lol.

Več vidiš v sencah v SDR. HDR pa samo blešči tam ko ni treba. Ne verjamem da bi bil kriv TV.


Nekaj drugih zadev ki sem jih pogledal v HDR je izgledalo bolje, hvala bogu ni povsod tako.


Saj ni TV kriv, tako je pri vseh TVjih, dosti več vidiš v sencah pri SDR, highlightsi so pa v SDR bolj zdimani v HDR pa bleščijo. V tem se nea drastično razlikujejo ti taboljši TVji, tak je pač HDR. Tudi na Panasonicu, ki je najboljši glede HDRja je tako, pač malo majn žarijo highlightsi in lahko zato svetleje gledaš, ampak ni zdaj takšna razlika, da bi izgledalo nekaj popolnoma drugega, je čist enak princip, temneje v sencah in svetli highlightsi. Jaz osebno nisem ljubitelj HDRja in DVja, sploh ne. Kot HDR sem jaz pričakoval nekaj takšnega kot nardiš z fotko, ko jo obdelaš ali ko ti jo nardi telefon, večji dinamični razpon, več detajla v sencah in več detajla v highlihtsih, ne pa ravno obratno, temne sence in začeri higlihghtsi. Se pa res HDR in DV zelo razlikuje iz filma v film, sploh pri teh netflix filmih in serijah nekateri so prav grozni, eni pa prav dobri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

skyform ::

lazni je izjavil:

Ne ni čisto tako. 805 in 935 imata različni procesor. 805 ima P5 AI, 935 pa P5 AI+
Je andrej že v tej temi prilepil sliko z razlikami. poleg tega ima 935 tudi Ambilight tudi na spodnjem delu televizije.


Glede na Vincentev review kar je rekel za 805 in 935 ni videti razlike v processingu, se obnašata popolnoma identično, to pač Philips prilepi za okras nek + zraven, vidiš pa morda razliko če gledaš TV iz 1cm. Ambilight in zvok sta najbolj opazna razlika, ostalo najbrž skorda ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

easyrider3 ::

Jaz pa sploh ne maram ne telefonskih slik HDR in televizijskih ker ni naravno in vse skupaj z tem hočejo neko stvar povdarit kar človeško oko sploh ne vidi v resnici.Zakaj to sploh delajo pa verjetno zato,da vse nekako bolj izstopa ven in avtomatsko ko to vidiš rečeš vauuu. Jaz sem za čisto naravno prikazovanje in nič teh poboljševanj.........

skyform ::

easyrider3 je izjavil:

Jaz pa sploh ne maram ne telefonskih slik HDR in televizijskih ker ni naravno in vse skupaj z tem hočejo neko stvar povdarit kar človeško oko sploh ne vidi v resnici.Zakaj to sploh delajo pa verjetno zato,da vse nekako bolj izstopa ven in avtomatsko ko to vidiš rečeš vauuu. Jaz sem za čisto naravno prikazovanje in nič teh poboljševanj.........


Saj jaz tudi ne maram slike od telefonov, fotkič all the way. Za HDR sem si predstavljal sliko z večjim dinamičnim razponom, ne pa da je vse skup temno in vžgano, kot da bi gledal total limitiran dinamičn razpon, in mi je zato veinoma časa SDR lepši, tu pa tam so izjeme da je res lepo in rečeš vau, npr kakšni HDR videji na youtub so res izjemno lepi ampak kaj ko pa skoraj noben film ni tako kot ti lepi HDR videji na youtubu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

Aqua11 ::

Pozdravljeni,

Pred nekaj dnevi sem kupila sony bravia oled A8.
Po pravici sem pricakovala boljšo sliko. Ali je morda problem v moji povezavi? Imam telekomov modri paket..na tehnologijo se ne spoznam :)
Lahko kako to izboljsam?
Hvala!

pwn3rrr ::

Je TV povezan s HDMI kablom? Si nastavitve TV-ja kaj pogledala, verjetno se tu skriva problem.

Pinturicchio ::

Pa kaj vam ni jasno? Lahko kupite super druper naj naj tv, pa bo slika porazna na kanalih. Pomemben je vir slike!!

Machete ::

Res je tudi, da je prehod na OLED malce specifičen in rabiš nekaj časa, da vse nastaviš in se navadiš. Jaz se še vedno vsak dan ukvarjam z nastavitvami, že ne vem kateri teden. Ne vem pa kako zgledajo TV programi.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+
««
66 / 127
»»