» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
73 / 127
»»

Morientes ::

Nobene potrebe po menjavi TV-ja. Tako kot vam je polde reku, z android box škatlico vse rešiš, od kodekov za zvok in sliko, PIP in še marsikaj. Že dolgo časa furam shemo preko android škatlice.

mrData ::

easyrider3 je izjavil:

Vsi modeli 2020 LG OLED televizorji nimajo podporo za DTS in tako enostavno nimaš zvoka, če povežeš na reciver,tako je omenjeno. Passthrough DTS iz televizorja na reciver pa je možen samo preko ARC HDMI povezave na reciver. Za televizorje LG, Samsung in Panasonic je potem to onemogočeno in veliko uporabnikov je jeznih in bi sedaj raje imeli LG C9 doma kakor CX.


Tudi jaz ko sem kupoval, sem iskal TV s podporo za DTS in eARC. Sedaj mi je jasno, da sem brezveze kompliciral. Zakaj?
DTS zvok je prisoten na BluRay ripih in ponavadi je zraven DTS v ripu še en track AC3 5.1. Če ga ni, pa si ga narediš sam (To sem si naredil z ffgmpeg že pri par filmih, ki so imeli samo DTS ali samo TRUEHD) ali pa pustiš PLEXU da transkodira zvok v AC3. Streaming platforme (Netflix, Prime..) pa itak ponavadi streamajo DolbyDigital+ in ne kakšnih lossles kodekov ali DTS formata.

Potem eARC: mislil sem, da bo TV z podoro eARC preko vgrajene aplikacije Plex spustil lossles audio (TRUEHD/DTSMA) na soundbar/receiver. Temu ni tako, menda nobena vgrajena aplikacija v TVjev smart OS tega ne omogoča. eARC pride tukaj v poštev, če v HDMI vhod na TV priklopiš streaming device (MI Box, NVidia Shield...), potem bo tv naredil passtrough na soundbar/receiver (če seveda tudi ta podpira eARC in ta določen kodek). Torej v tem primeru lahko vklopis streaming device ali BluRay player direkt v sounbar/receiver in ne rabis eARC na TV (če imaš seveda dokaj novo zadevo, ki pa mora imeti oz. je fajn če ima 4k/HDR Passtrough za video).
Zato se sedaj s tem ne obremenjujem več, itak pa na svojih zvočnikih in s svojimi ušesi nisem zmožen razločiti med lossless in recimo DD/DD+ zvokom :)

darck ::

Ni vsak tako iznajdljiv kakor ste vi in nekateri se tudi ne mislijo zajebavat z temi zvočnimi zapisi in vleči programe pa spreminjat zapise ali kupovati android škatlice in imeti še dodatne daljince. Na trgu je ogromno televizorjev in vedno se najde za vsakega nekaj nekateri so dražji nekateri malo drugačni v končni fazi mora pa vsak sam pri sebi vedeti zakaj ga bo potreboval saj brez veze nekaj kupiti,če pa določenih stvari ne boš uporabljal in zaradi tega več plačal kot bi bilo potrebno.

TOP ::

mrData je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Vsi modeli 2020 LG OLED televizorji nimajo podporo za DTS in tako enostavno nimaš zvoka, če povežeš na reciver,tako je omenjeno. Passthrough DTS iz televizorja na reciver pa je možen samo preko ARC HDMI povezave na reciver. Za televizorje LG, Samsung in Panasonic je potem to onemogočeno in veliko uporabnikov je jeznih in bi sedaj raje imeli LG C9 doma kakor CX.


Tudi jaz ko sem kupoval, sem iskal TV s podporo za DTS in eARC. Sedaj mi je jasno, da sem brezveze kompliciral. Zakaj?
DTS zvok je prisoten na BluRay ripih in ponavadi je zraven DTS v ripu še en track AC3 5.1. Če ga ni, pa si ga narediš sam (To sem si naredil z ffgmpeg že pri par filmih, ki so imeli samo DTS ali samo TRUEHD) ali pa pustiš PLEXU da transkodira zvok v AC3. Streaming platforme (Netflix, Prime..) pa itak ponavadi streamajo DolbyDigital+ in ne kakšnih lossles kodekov ali DTS formata.

Potem eARC: mislil sem, da bo TV z podoro eARC preko vgrajene aplikacije Plex spustil lossles audio (TRUEHD/DTSMA) na soundbar/receiver. Temu ni tako, menda nobena vgrajena aplikacija v TVjev smart OS tega ne omogoča. eARC pride tukaj v poštev, če v HDMI vhod na TV priklopiš streaming device (MI Box, NVidia Shield...), potem bo tv naredil passtrough na soundbar/receiver (če seveda tudi ta podpira eARC in ta določen kodek). Torej v tem primeru lahko vklopis streaming device ali BluRay player direkt v sounbar/receiver in ne rabis eARC na TV (če imaš seveda dokaj novo zadevo, ki pa mora imeti oz. je fajn če ima 4k/HDR Passtrough za video).
Zato se sedaj s tem ne obremenjujem več, itak pa na svojih zvočnikih in s svojimi ušesi nisem zmožen razločiti med lossless in recimo DD/DD+ zvokom :)

To je vse res,sam če imaš doma pravi sistem 5.1 si tega nemoreš privoščit,ker je potem poraz gledat tak film.

mrData ::

TOP je izjavil:

mrData je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Vsi modeli 2020 LG OLED televizorji nimajo podporo za DTS in tako enostavno nimaš zvoka, če povežeš na reciver,tako je omenjeno. Passthrough DTS iz televizorja na reciver pa je možen samo preko ARC HDMI povezave na reciver. Za televizorje LG, Samsung in Panasonic je potem to onemogočeno in veliko uporabnikov je jeznih in bi sedaj raje imeli LG C9 doma kakor CX.


Tudi jaz ko sem kupoval, sem iskal TV s podporo za DTS in eARC. Sedaj mi je jasno, da sem brezveze kompliciral. Zakaj?
DTS zvok je prisoten na BluRay ripih in ponavadi je zraven DTS v ripu še en track AC3 5.1. Če ga ni, pa si ga narediš sam (To sem si naredil z ffgmpeg že pri par filmih, ki so imeli samo DTS ali samo TRUEHD) ali pa pustiš PLEXU da transkodira zvok v AC3. Streaming platforme (Netflix, Prime..) pa itak ponavadi streamajo DolbyDigital+ in ne kakšnih lossles kodekov ali DTS formata.

Potem eARC: mislil sem, da bo TV z podoro eARC preko vgrajene aplikacije Plex spustil lossles audio (TRUEHD/DTSMA) na soundbar/receiver. Temu ni tako, menda nobena vgrajena aplikacija v TVjev smart OS tega ne omogoča. eARC pride tukaj v poštev, če v HDMI vhod na TV priklopiš streaming device (MI Box, NVidia Shield...), potem bo tv naredil passtrough na soundbar/receiver (če seveda tudi ta podpira eARC in ta določen kodek). Torej v tem primeru lahko vklopis streaming device ali BluRay player direkt v sounbar/receiver in ne rabis eARC na TV (če imaš seveda dokaj novo zadevo, ki pa mora imeti oz. je fajn če ima 4k/HDR Passtrough za video).
Zato se sedaj s tem ne obremenjujem več, itak pa na svojih zvočnikih in s svojimi ušesi nisem zmožen razločiti med lossless in recimo DD/DD+ zvokom :)

To je vse res,sam če imaš doma pravi sistem 5.1 si tega nemoreš privoščit,ker je potem poraz gledat tak film.


Če imaš top HIFI opremo / "prave" zvočnike, prostor in možnost gledanja pri višji glasnosti mogoče res, ampak po tem takem je potem vsak film preko Netflixa poraz gledat? :D
Za domačo uporabo povprečnega uporabnika in opreme ne verjamem da se pri transcodingu/downsamplingu izgubi toliko na kvaliteti, da bi bilo opazno ali celo moteče.

easyrider3 ::

Does Netflix support DTS?
Streaming services such as Netflix and Amazon Prime Video don't support DTS:X or Virtual:X.9. jun. 2020

Netflix supports streaming with improved audio quality to give you a cinematic experience at home. You can stream high-quality audio on most titles available with 5.1 surround sound or Dolby Atmos.

What audio format does Netflix use?
265 (HEVC) for video, and Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Advanced Audio Coding (AAC) and Ogg Vorbis for audio. According to Netflix, the vast number of codec and bitrate combinations can mean having to encode the same title 120 different times before it can be delivered to all streaming platforms.

Does Netflix use Dolby Atmos?
Netflix supports streaming with Dolby Atmos audio on select titles. To stream with Dolby Atmos audio, you need: A Netflix plan that supports streaming in Ultra HD. ... Streaming quality set to High or Auto

Which devices support Netflix Atmos?
The pre-requisites for Dolby Atmos on Netflix
? LG Oled-TV (2017 model or later)
? Sony Bravia Android-TV (2018 model or later)
? Apple TV 4K (from tvOS 12)
? Xbox One, Xbox One S and Xbox One X.
? Pixela 4K Smart Tuner.
? Windows-10-App (Windows 10 from RS3 Build 16299)

dnsd ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dnsd ()

andrej69 ::

dnsd je izjavil:

Sony KD-65A8 2100EUR
https://www.electronic4you.si/sony-kd-6...


Nič posebnega. Za 100€ več se dobi ta model tudi pri nas.

dnsd ::

Razlika je 200€, če se zapelješ v AT: https://www.electronic4you.at/sony-kd-6...

andrej69 ::

dnsd je izjavil:

Razlika je 200€, če se zapelješ v AT: https://www.electronic4you.at/sony-kd-6...


Samo v trenutnih razmerah se vozit v Avstrijo po televizor za 200€ ceneje, ne vem no:)

darck ::

No evo točno to,kar dela veliko razliko med OLED 55" in 65" televizorjem je ---CENA--- Ni šans,da bi kupil 65" in dal toliko denarja več samo na račun malo večjega zaslona seveda razen,da bi imel denarja dosti(lepo fino plačo) samo zgleda,da tega še ne bo.:D A še nekaj za dodatno podaljšanje garancije je pri večjem 65" televizorju še dosti dražje dobrih 100 Eur. Na koncu je razlika v CENI skoraj 1.000 eur to je pa .........

Tukaj spodaj je primerjava med 55" in 65" OLED TV po najnižjih nabavnih cenah

Sony KD-55A8 1.349,99 EUR Moj-Tv podaljšanje na 5 let garancije + 129.99 Eur,kar znese skupaj 1.479,98 EUR
Sony KD-65A8 2.099,00 EUR Electronic4you
Sony KD-65A8 2.199,00 EUR Moj-Tv podaljšanje na 5 let garancije + 239,99 Eur,kar znese skupaj 2.438,99 EUR

https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/k...
https://www.electronic4you.si/sony-kd-6...
https://www.moj-tv.com/artikel/led-tv/k...

Kakor je opaziti ima prodajalec MOJ-TV brezplačno dostavo proti ELECTONIC4YOU,kar potem ni več 100 Eur razlike v končni fazi in verjetno bi vedno raje vzel pri našem prodajalcu Moj-Tv čeprav bi nekaj par Eur več dal,vendar je vse lažje kaj reklamirati,če pride do kakega problema.

 Sony Kd 55 A8

Sony Kd 55 A8



 Sony Kd 65 A8

Sony Kd 65 A8



 Sony Kd 65 A8

Sony Kd 65 A8

dnsd ::

Če bi rad podaljšal garancijo za 3 leta, je najcenejše pri ACS za samo 1€.
https://acssony.si/oled-tv-sony-4k-kd65...

Machete ::

Razlika med 55 in 65 je ogromna. Mogoče se ti ne zdi, ampak je. (Ne bom razmerja cene komentiral, ker ne poznam proizvodnje in velikosti stojev, možnosti krojenja panelov itd.. )
Ni samo malo večji zaslon to. Je krepka razlika. Pomembnost velikosti je pa prej od tvojega prostora, kot od budgeta. Targetiraj raje pravo veliksot, šele potem prilagodi tehnologijo in model tvojemu žepu.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

darck ::

dnsd je izjavil:

Če bi rad podaljšal garancijo za 3 leta, je najcenejše pri ACS za samo 1€.
https://acssony.si/oled-tv-sony-4k-kd65...

Ja to velja samo za model 65" Oled A8

Machete je izjavil:

Razlika med 55 in 65 je ogromna. Mogoče se ti ne zdi, ampak je. (Ne bom razmerja cene komentiral, ker ne poznam proizvodnje in velikosti stojev, možnosti krojenja panelov itd.. )
Ni samo malo večji zaslon to. Je krepka razlika. Pomembnost velikosti je pa prej od tvojega prostora, kot od budgeta. Targetiraj raje pravo veliksot, šele potem prilagodi tehnologijo in model tvojemu žepu.



Trenutno na teh 3-metrih gledanja sem čisto zadovoljen z 55" televizorjem saj verjetno bi bil tudi z 65" še bolj zadovoljen samo cena je gromozansko prevelika in dokler ne postanem bogat nikoli ne mislim večjega kakor 55"

Toliko denarja več spiskati,da imam malo večji televizor pač ne dam. Sem poprej imel 49" pa potem 50" pa je bilo vse uredu za gledat edino tisti prvi televizor Sony 40" je pa bil veliki preskok od njega na 50" samo takrat k sem ga domov prinesel in prižgal se mi je zdel totalno veliki saj poprej sem imel 80 centimetrski katodni televizor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

TOP ::

mrData je izjavil:

TOP je izjavil:

mrData je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Vsi modeli 2020 LG OLED televizorji nimajo podporo za DTS in tako enostavno nimaš zvoka, če povežeš na reciver,tako je omenjeno. Passthrough DTS iz televizorja na reciver pa je možen samo preko ARC HDMI povezave na reciver. Za televizorje LG, Samsung in Panasonic je potem to onemogočeno in veliko uporabnikov je jeznih in bi sedaj raje imeli LG C9 doma kakor CX.


Tudi jaz ko sem kupoval, sem iskal TV s podporo za DTS in eARC. Sedaj mi je jasno, da sem brezveze kompliciral. Zakaj?
DTS zvok je prisoten na BluRay ripih in ponavadi je zraven DTS v ripu še en track AC3 5.1. Če ga ni, pa si ga narediš sam (To sem si naredil z ffgmpeg že pri par filmih, ki so imeli samo DTS ali samo TRUEHD) ali pa pustiš PLEXU da transkodira zvok v AC3. Streaming platforme (Netflix, Prime..) pa itak ponavadi streamajo DolbyDigital+ in ne kakšnih lossles kodekov ali DTS formata.

Potem eARC: mislil sem, da bo TV z podoro eARC preko vgrajene aplikacije Plex spustil lossles audio (TRUEHD/DTSMA) na soundbar/receiver. Temu ni tako, menda nobena vgrajena aplikacija v TVjev smart OS tega ne omogoča. eARC pride tukaj v poštev, če v HDMI vhod na TV priklopiš streaming device (MI Box, NVidia Shield...), potem bo tv naredil passtrough na soundbar/receiver (če seveda tudi ta podpira eARC in ta določen kodek). Torej v tem primeru lahko vklopis streaming device ali BluRay player direkt v sounbar/receiver in ne rabis eARC na TV (če imaš seveda dokaj novo zadevo, ki pa mora imeti oz. je fajn če ima 4k/HDR Passtrough za video).
Zato se sedaj s tem ne obremenjujem več, itak pa na svojih zvočnikih in s svojimi ušesi nisem zmožen razločiti med lossless in recimo DD/DD+ zvokom :)

To je vse res,sam če imaš doma pravi sistem 5.1 si tega nemoreš privoščit,ker je potem poraz gledat tak film.


Če imaš top HIFI opremo / "prave" zvočnike, prostor in možnost gledanja pri višji glasnosti mogoče res, ampak po tem takem je potem vsak film preko Netflixa poraz gledat? :D
Za domačo uporabo povprečnega uporabnika in opreme ne verjamem da se pri transcodingu/downsamplingu izgubi toliko na kvaliteti, da bi bilo opazno ali celo moteče.

Ko boš imel doma ne top ampak normalno HIFI opremo pa probal,boš vedel o čem govorim,ko slišiš tiste detajle,kako recimo helikopter prihaja iz ozadja pa se oziraš od kje bo prišel.Ali pa recimo grmenje od daleč pa kako prihaja vse bliže in bliže.Sam če imaš doma samo TV zvočnike ali kake Soundbarje in podobna jajca so tole mokre sanje.

darck ::

TOP je izjavil:

mrData je izjavil:

TOP je izjavil:

mrData je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Vsi modeli 2020 LG OLED televizorji nimajo podporo za DTS in tako enostavno nimaš zvoka, če povežeš na reciver,tako je omenjeno. Passthrough DTS iz televizorja na reciver pa je možen samo preko ARC HDMI povezave na reciver. Za televizorje LG, Samsung in Panasonic je potem to onemogočeno in veliko uporabnikov je jeznih in bi sedaj raje imeli LG C9 doma kakor CX.


Tudi jaz ko sem kupoval, sem iskal TV s podporo za DTS in eARC. Sedaj mi je jasno, da sem brezveze kompliciral. Zakaj?
DTS zvok je prisoten na BluRay ripih in ponavadi je zraven DTS v ripu še en track AC3 5.1. Če ga ni, pa si ga narediš sam (To sem si naredil z ffgmpeg že pri par filmih, ki so imeli samo DTS ali samo TRUEHD) ali pa pustiš PLEXU da transkodira zvok v AC3. Streaming platforme (Netflix, Prime..) pa itak ponavadi streamajo DolbyDigital+ in ne kakšnih lossles kodekov ali DTS formata.

Potem eARC: mislil sem, da bo TV z podoro eARC preko vgrajene aplikacije Plex spustil lossles audio (TRUEHD/DTSMA) na soundbar/receiver. Temu ni tako, menda nobena vgrajena aplikacija v TVjev smart OS tega ne omogoča. eARC pride tukaj v poštev, če v HDMI vhod na TV priklopiš streaming device (MI Box, NVidia Shield...), potem bo tv naredil passtrough na soundbar/receiver (če seveda tudi ta podpira eARC in ta določen kodek). Torej v tem primeru lahko vklopis streaming device ali BluRay player direkt v sounbar/receiver in ne rabis eARC na TV (če imaš seveda dokaj novo zadevo, ki pa mora imeti oz. je fajn če ima 4k/HDR Passtrough za video).
Zato se sedaj s tem ne obremenjujem več, itak pa na svojih zvočnikih in s svojimi ušesi nisem zmožen razločiti med lossless in recimo DD/DD+ zvokom :)

To je vse res,sam če imaš doma pravi sistem 5.1 si tega nemoreš privoščit,ker je potem poraz gledat tak film.


Če imaš top HIFI opremo / "prave" zvočnike, prostor in možnost gledanja pri višji glasnosti mogoče res, ampak po tem takem je potem vsak film preko Netflixa poraz gledat? :D
Za domačo uporabo povprečnega uporabnika in opreme ne verjamem da se pri transcodingu/downsamplingu izgubi toliko na kvaliteti, da bi bilo opazno ali celo moteče.

Ko boš imel doma ne top ampak normalno HIFI opremo pa probal,boš vedel o čem govorim,ko slišiš tiste detajle,kako recimo helikopter prihaja iz ozadja pa se oziraš od kje bo prišel.Ali pa recimo grmenje od daleč pa kako prihaja vse bliže in bliže.Sam če imaš doma samo TV zvočnike ali kake Soundbarje in podobna jajca so tole mokre sanje.



Točno tako in kje bo soundbar ali TV naredil efekt kot da za tabo se letalo pelje in gre naprej proti televizorju. treba je imeti zvočnike okrog sebe in zgoraj nad tabo na stropu ali visoko zgoraj na stenah. Če imaš zvočnike zadaj zgoraj spredaj potem ti normalno lahko zvok lepo steče kot je treba.

fpbs ::

Še ugodnejša cena za 55BX3. https://edigital.si/led-tv-sprejemniki/...

andrej69 ::

darck ::

andrej69 je izjavil:

Odlična priložnost za vse kateri iščete OLED:)

https://www.bigbang.si/philips-4k-uhd-5...
https://www.bigbang.si/philips-4k-uhd-5...


Tisti OLED model 754 od Philipsa se ne splača in sigurno je boljše dodati 150 Eur za model 804.

TOP ::

Model 754 so začetna jajca,definitivno potem 804,čeprav je LG tudi tukaj z ceno.

darck ::

TOP je izjavil:

Model 754 so začetna jajca,definitivno potem 804,čeprav je LG tudi tukaj z ceno.


Tako kot si rekel odvisno kaj komu bolj odgovarja samo moje mišljenje je,da LG BX3 je dosti boljši kakor Philips 804.

SL4FKO ::

andrej69 je izjavil:

Odlična priložnost za vse kateri iščete OLED:)

https://www.bigbang.si/philips-4k-uhd-5...
https://www.bigbang.si/philips-4k-uhd-5...



Kak pa ti najedaš stari... res me zanima kje delaš, da tak poveličuješ Philipsa. Resno, če izvem, pridem in te osebno na gobec. Prav na bruhanje mi greš s temi tvojimi posti s Philipsom in smeški... Daj, porini si ga nekam...

andrej69 ::

SL4FKO je izjavil:

andrej69 je izjavil:

Odlična priložnost za vse kateri iščete OLED:)

https://www.bigbang.si/philips-4k-uhd-5...
https://www.bigbang.si/philips-4k-uhd-5...



Kak pa ti najedaš stari... res me zanima kje delaš, da tak poveličuješ Philipsa. Resno, če izvem, pridem in te osebno na gobec. Prav na bruhanje mi greš s temi tvojimi posti s Philipsom in smeški... Daj, porini si ga nekam...


Ne vem no, če bi imel sploh čas dvigniti roko:);) Skoraj 10 let treninga Wing Chun-a bi mi skoraj moralo pomagat, da uspavam takšne kakor si ti..

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: dussan ()

mrData ::

TOP je izjavil:

mrData je izjavil:

TOP je izjavil:

mrData je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Vsi modeli 2020 LG OLED televizorji nimajo podporo za DTS in tako enostavno nimaš zvoka, če povežeš na reciver,tako je omenjeno. Passthrough DTS iz televizorja na reciver pa je možen samo preko ARC HDMI povezave na reciver. Za televizorje LG, Samsung in Panasonic je potem to onemogočeno in veliko uporabnikov je jeznih in bi sedaj raje imeli LG C9 doma kakor CX.


Tudi jaz ko sem kupoval, sem iskal TV s podporo za DTS in eARC. Sedaj mi je jasno, da sem brezveze kompliciral. Zakaj?
DTS zvok je prisoten na BluRay ripih in ponavadi je zraven DTS v ripu še en track AC3 5.1. Če ga ni, pa si ga narediš sam (To sem si naredil z ffgmpeg že pri par filmih, ki so imeli samo DTS ali samo TRUEHD) ali pa pustiš PLEXU da transkodira zvok v AC3. Streaming platforme (Netflix, Prime..) pa itak ponavadi streamajo DolbyDigital+ in ne kakšnih lossles kodekov ali DTS formata.

Potem eARC: mislil sem, da bo TV z podoro eARC preko vgrajene aplikacije Plex spustil lossles audio (TRUEHD/DTSMA) na soundbar/receiver. Temu ni tako, menda nobena vgrajena aplikacija v TVjev smart OS tega ne omogoča. eARC pride tukaj v poštev, če v HDMI vhod na TV priklopiš streaming device (MI Box, NVidia Shield...), potem bo tv naredil passtrough na soundbar/receiver (če seveda tudi ta podpira eARC in ta določen kodek). Torej v tem primeru lahko vklopis streaming device ali BluRay player direkt v sounbar/receiver in ne rabis eARC na TV (če imaš seveda dokaj novo zadevo, ki pa mora imeti oz. je fajn če ima 4k/HDR Passtrough za video).
Zato se sedaj s tem ne obremenjujem več, itak pa na svojih zvočnikih in s svojimi ušesi nisem zmožen razločiti med lossless in recimo DD/DD+ zvokom :)

To je vse res,sam če imaš doma pravi sistem 5.1 si tega nemoreš privoščit,ker je potem poraz gledat tak film.


Če imaš top HIFI opremo / "prave" zvočnike, prostor in možnost gledanja pri višji glasnosti mogoče res, ampak po tem takem je potem vsak film preko Netflixa poraz gledat? :D
Za domačo uporabo povprečnega uporabnika in opreme ne verjamem da se pri transcodingu/downsamplingu izgubi toliko na kvaliteti, da bi bilo opazno ali celo moteče.

Ko boš imel doma ne top ampak normalno HIFI opremo pa probal,boš vedel o čem govorim,ko slišiš tiste detajle,kako recimo helikopter prihaja iz ozadja pa se oziraš od kje bo prišel.Ali pa recimo grmenje od daleč pa kako prihaja vse bliže in bliže.Sam če imaš doma samo TV zvočnike ali kake Soundbarje in podobna jajca so tole mokre sanje.


Sej boš še vedno slišal helikopter v DolbyDigital (AC3) tracku, saj imaš še vedno 6 kanalov - seveda ja bitrate manjši in se izgubi kak detajl, ni pa "porazno" kot si izjavil.
(Imam Yamahin receiver in dokaj solidne 5.1 zvočnike)

darck je izjavil:

TOP je izjavil:

mrData je izjavil:

TOP je izjavil:

mrData je izjavil:

easyrider3 je izjavil:

Vsi modeli 2020 LG OLED televizorji nimajo podporo za DTS in tako enostavno nimaš zvoka, če povežeš na reciver,tako je omenjeno. Passthrough DTS iz televizorja na reciver pa je možen samo preko ARC HDMI povezave na reciver. Za televizorje LG, Samsung in Panasonic je potem to onemogočeno in veliko uporabnikov je jeznih in bi sedaj raje imeli LG C9 doma kakor CX.


Tudi jaz ko sem kupoval, sem iskal TV s podporo za DTS in eARC. Sedaj mi je jasno, da sem brezveze kompliciral. Zakaj?
DTS zvok je prisoten na BluRay ripih in ponavadi je zraven DTS v ripu še en track AC3 5.1. Če ga ni, pa si ga narediš sam (To sem si naredil z ffgmpeg že pri par filmih, ki so imeli samo DTS ali samo TRUEHD) ali pa pustiš PLEXU da transkodira zvok v AC3. Streaming platforme (Netflix, Prime..) pa itak ponavadi streamajo DolbyDigital+ in ne kakšnih lossles kodekov ali DTS formata.

Potem eARC: mislil sem, da bo TV z podoro eARC preko vgrajene aplikacije Plex spustil lossles audio (TRUEHD/DTSMA) na soundbar/receiver. Temu ni tako, menda nobena vgrajena aplikacija v TVjev smart OS tega ne omogoča. eARC pride tukaj v poštev, če v HDMI vhod na TV priklopiš streaming device (MI Box, NVidia Shield...), potem bo tv naredil passtrough na soundbar/receiver (če seveda tudi ta podpira eARC in ta določen kodek). Torej v tem primeru lahko vklopis streaming device ali BluRay player direkt v sounbar/receiver in ne rabis eARC na TV (če imaš seveda dokaj novo zadevo, ki pa mora imeti oz. je fajn če ima 4k/HDR Passtrough za video).
Zato se sedaj s tem ne obremenjujem več, itak pa na svojih zvočnikih in s svojimi ušesi nisem zmožen razločiti med lossless in recimo DD/DD+ zvokom :)

To je vse res,sam če imaš doma pravi sistem 5.1 si tega nemoreš privoščit,ker je potem poraz gledat tak film.


Če imaš top HIFI opremo / "prave" zvočnike, prostor in možnost gledanja pri višji glasnosti mogoče res, ampak po tem takem je potem vsak film preko Netflixa poraz gledat? :D
Za domačo uporabo povprečnega uporabnika in opreme ne verjamem da se pri transcodingu/downsamplingu izgubi toliko na kvaliteti, da bi bilo opazno ali celo moteče.

Ko boš imel doma ne top ampak normalno HIFI opremo pa probal,boš vedel o čem govorim,ko slišiš tiste detajle,kako recimo helikopter prihaja iz ozadja pa se oziraš od kje bo prišel.Ali pa recimo grmenje od daleč pa kako prihaja vse bliže in bliže.Sam če imaš doma samo TV zvočnike ali kake Soundbarje in podobna jajca so tole mokre sanje.



Točno tako in kje bo soundbar ali TV naredil efekt kot da za tabo se letalo pelje in gre naprej proti televizorju. treba je imeti zvočnike okrog sebe in zgoraj nad tabo na stropu ali visoko zgoraj na stenah. Če imaš zvočnike zadaj zgoraj spredaj potem ti normalno lahko zvok lepo steče kot je treba.

Ni bila debata o tem kakšni zvočniki so in kje so namontirani, ter ali je AVR ali soundbar, pač pa koliko "expierenca" se izgubi če gledaš film z lossy vs. lossless audio trackom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mrData ()

skyform ::

Uf, Sony A90J to pa bo hudo, najsvetlejši OLED do sedaj in še odličen shadow detail, kot kaže več LCD ne bo imel nobene prednosti proti tem TVju, no razen življenska doba in burn in.

AG9 vs A90J



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: skyform ()

fpbs ::

skyform je izjavil:

Uf, Sony A90J to pa bo hudo, najsvetlejši OLED do sedaj in še odličen shadow detail, kot kaže več LCD ne bo imel nobene prednosti proti tem TVju, no razen življenska doba in burn in.
AG9 vs A90J

At CES 2021 LG announced the arrival of the OLED evo TVs , an improved version characterized by a higher luminance peak that we will see in the Gallery OLED G1 series . We also do not exclude that the recent Sony A90J TVs and the top of the Panasonic JZ2000 range are equipped with it. The details on the operation of the new panels have not been officially communicated by LG or by the numerous third-party manufacturers that make use of OLED panels. The first information on the changes made now comes from Display Supply Chain Consultants (DSCC) and the CEO of UBI Research .

easyrider3 ::

Kakor sem jaz videl prikazano in povedano sta edino Panasonic in Sony A90J OLED televizorja z prikazom 1300 nitov in omenjen je bil zraven tudi LG G1 samo nima tolikšne svetilnosti imel naj bi za 20% več kakor lanski CX model,pravijo tam okrog 900 nitov. Panasonic in Sony uporabljata neki metal cooling plate zato imata več nitov in pa ne mislit,da bo televizor poceni za Sony 55" A90J omenjajo da bo cena 3000 dolarjev.

neocodexx ::

darck je izjavil:

dnsd je izjavil:

Če bi rad podaljšal garancijo za 3 leta, je najcenejše pri ACS za samo 1EUR.
https://acssony.si/oled-tv-sony-4k-kd65...

Ja to velja samo za model 65" Oled A8

Machete je izjavil:

Razlika med 55 in 65 je ogromna. Mogoče se ti ne zdi, ampak je. (Ne bom razmerja cene komentiral, ker ne poznam proizvodnje in velikosti stojev, možnosti krojenja panelov itd.. )
Ni samo malo večji zaslon to. Je krepka razlika. Pomembnost velikosti je pa prej od tvojega prostora, kot od budgeta. Targetiraj raje pravo veliksot, šele potem prilagodi tehnologijo in model tvojemu žepu.



Trenutno na teh 3-metrih gledanja sem čisto zadovoljen z 55" televizorjem saj verjetno bi bil tudi z 65" še bolj zadovoljen samo cena je gromozansko prevelika in dokler ne postanem bogat nikoli ne mislim večjega kakor 55"

Toliko denarja več spiskati,da imam malo večji televizor pač ne dam. Sem poprej imel 49" pa potem 50" pa je bilo vse uredu za gledat edino tisti prvi televizor Sony 40" je pa bil veliki preskok od njega na 50" samo takrat k sem ga domov prinesel in prižgal se mi je zdel totalno veliki saj poprej sem imel 80 centimetrski katodni televizor



55 je čist v redu dokler ne gledaš filmov z black bari. Ne skrbi. Bojo v naslednjih letih še boljši oledi in zdaj miniledi, tak da nisi čist nič zajebal ker si za zdaj še spustil 65.

Zgodovina sprememb…

neocodexx ::

easyrider3 je izjavil:

Kakor sem jaz videl prikazano in povedano sta edino Panasonic in Sony A90J OLED televizorja z prikazom 1300 nitov in omenjen je bil zraven tudi LG G1 samo nima tolikšne svetilnosti imel naj bi za 20% več kakor lanski CX model,pravijo tam okrog 900 nitov. Panasonic in Sony uporabljata neki metal cooling plate zato imata več nitov in pa ne mislit,da bo televizor poceni za Sony 55" A90J omenjajo da bo cena 3000 dolarjev.


To še ni tk hudo, to je nekje na ravni philipsovega flagship + modela ki je bil 2800EUR in sigurno ni bil vreden tega denarja (vse kar je imel je kao boljši AI processing - verjetno torkrat z manj black crusha? :))

Glede na to da bi bila cena v tem rangu, je to vsekakor v tem primeru vredno 3.000$ za tak 1300 niten model.

Zgodovina sprememb…

darck ::

neocodexx kaj meniš kakšna bi bila razlika med tema dvema televizorjema 55" Sony XH9505 in OLED A8? Kakor sam že vem ima OLED siguno boljši prikaz črne barve pa barve malo bolj žive bi se reklo. Kaj vem,če bi se odločil raje za OLED v nekaterih primerih bi v drugih sem pa malo zaskrbljen saj veliko sem prebral komentarjov uporabnikov obeh modelov televizorjev,ko pravijo,da pri temnih prizorih pride kar dostikrat XH9505 bolj do izraza detaljev saj Oled A8 ima preveč povdarjeno črno barvo. Opazil sempa tudi,da OLED televizorji so kar orenk požrešni glede elektrike so kot kake stare Plazme to je 100 wattov več kakor LED televizor. Recimo,da bom čez kakšen mesec šel nabavit televizor bi verjetno vzel kar Sony 55 XH9505 saj televizor bo večinoma največ čez dan gorel za otroke zvečer pridem šele jaz na vrsto ampak ne gledam zmeraj saj dostikrat sem na prenosniku. V glavnem televizor se največ uporablja za vsakodnevne otroške potrebe pa recimo gledanje športa sploh Moto GP se bo kmalu začel pa tudi motokros MXGP. Na televizorju se ne igra nobenih iger zato ne bo nikoli potrebni neki HDMI 2.1 in ostale zadeve in sedaj ko ima ta model televizorja tudi X-Wide Angle bo sploh uredu saj drugače bi bil problem gledanje pod kakim kotom.
Verjetno pa čez par let bo pa itak se nabavilo nekaj še boljšega in mislim da bodo proizvajalci še izboljšali televizorje.

hdx ::

Če bo čez dan vedno na istem programu, lahko fašeš tudi burn in.

darck ::

Ma to,da bi dobil burn in se dan danes sploh ne bi bal saj ne verjamem,da bi se otisnil tisti logo od programa OTO na zaslon je tehnologija že tako napredovala. Trenutno mi je najbolj pomembno,da mi televizor vsaj bolje prikazuje črno barvo saj do sedaj ti IPS zasloni tega ne morejo in včeraj sem sprobavljal nastavitve pa prišel do tega,da nekje dobiš nekje zgubiš. Ko sem dal dinamični kontrast na srednje sem dobil lepši prikaz temnejših barv ampak pri beli ali belkasti barvi se pa gubijo detalji.Prav lepo se je videlo,ko je možakar bil oblečen v beli srajci in z dinamičnem kontrastom se ni opazilo gumbov in roba srajce vse je bilo belo. Z FALD zaslonom bom pa sigurno nekaj pridobil pri vsem tem in to mi je tisto,kar bi rad imel ali izprobal. Kakor imam občutek je z OLED zaslonom slika preveč lepo narejena,preveč nenaravno izpade recimo,ko gledaš tigra v živo in potem ti prikaže televizor sigurno ni to isto. Da ne rečem z HDR se še bolj vse povdarja

TOP ::

hdx je izjavil:

Če bo čez dan vedno na istem programu, lahko fašeš tudi burn in.

Točno tako,ker pri vsi novi tehnologiji,ki jo premorejo Oledi ni garancije na tole,sepravi obstaja možnost,oziroma kot je eden na enem Ang.forumu napisal,dobil boš prav sigurno uprašanje je čas,eni prej eni kasneje.

c3p0 ::

What grinds my gears... Da med 65" in 75" praktično ni ponudbe. 70-72" bi rabil, večjega pa ne dobim v TV kot.

Morientes ::

TOP je izjavil:

hdx je izjavil:

Če bo čez dan vedno na istem programu, lahko fašeš tudi burn in.

Točno tako,ker pri vsi novi tehnologiji,ki jo premorejo Oledi ni garancije na tole,sepravi obstaja možnost,oziroma kot je eden na enem Ang.forumu napisal,dobil boš prav sigurno uprašanje je čas,eni prej eni kasneje.


Če znaš uporabljat TV, burn-in boš zelo težko fasal.
Sam imam še vedno Panasonic Plazmo več kot 10 let in še vedno nobenga burn-in. Mogoče se pri OLED-ih pokaže na daljše obdobje, sam a niso isto govorili za plazme.

Sicer pa veliko različnih tehnologij prihaja v 2021, posledično veliko izbire, še težja odločitev.

kunguruj ::

mrData je izjavil:

Tudi jaz ko sem kupoval, sem iskal TV s podporo za DTS in eARC. Sedaj mi je jasno, da sem brezveze kompliciral. Zakaj? DTS zvok je prisoten na BluRay ripih in ponavadi je zraven DTS v ripu še en track AC3 5.1. Če ga ni, pa si ga narediš sam (To sem si naredil z ffgmpeg že pri par filmih, ki so imeli samo DTS ali samo TRUEHD) ali pa pustiš PLEXU da transkodira zvok v AC3. Streaming platforme (Netflix, Prime..) pa itak ponavadi streamajo DolbyDigital+ in ne kakšnih lossles kodekov ali DTS formata.


@mrData
Lahko prosim kaj več napišeš o uporabi ffmpeg programa, kako sploh uporabljati ta program. Malo sem pogledal, pa mi ni najbolj jasno. Tudi jaz ga bi uporabljal z namenom, da si poleg DTS zvočnega formata naredim še AC3 5.1.
Hvala

mrData ::

kunguruj je izjavil:

mrData je izjavil:

Tudi jaz ko sem kupoval, sem iskal TV s podporo za DTS in eARC. Sedaj mi je jasno, da sem brezveze kompliciral. Zakaj? DTS zvok je prisoten na BluRay ripih in ponavadi je zraven DTS v ripu še en track AC3 5.1. Če ga ni, pa si ga narediš sam (To sem si naredil z ffgmpeg že pri par filmih, ki so imeli samo DTS ali samo TRUEHD) ali pa pustiš PLEXU da transkodira zvok v AC3. Streaming platforme (Netflix, Prime..) pa itak ponavadi streamajo DolbyDigital+ in ne kakšnih lossles kodekov ali DTS formata.


@mrData
Lahko prosim kaj več napišeš o uporabi ffmpeg programa, kako sploh uporabljati ta program. Malo sem pogledal, pa mi ni najbolj jasno. Tudi jaz ga bi uporabljal z namenom, da si poleg DTS zvočnega formata naredim še AC3 5.1.
Hvala


Zdravo,
upam, da lahko v tej temi, ki je sicer namenjana OLED TV-jev..
Jaz sem dobil info na tem linku, sicer je tudi na ffmeg strani kar obsežen help.

https://www.reddit.com/r/PleX/comments/...

V osnovi je tako. Najprej izvedeš ffprobe da dabiš informacijo, kateri streami so v mkv.

Ukaz:
ffprobe myfile.mkv


Dobis spisek streamov v kontejnerju: video stream, audio streami (navadno več) in streami podnapisov... Pri ukazu pretvorbe pazi, da potem navedeš vse streame ki jih naj prekpira
oz. obdrži (map), sicer bo novo nastali MKV brez teh streamov.

Primer, če imaš vsebino:
Stream #0:0: Video: hevc (Main 10)
Stream #0:1(eng): Audio: dts (DTS-HD MA)-> torej hočeš it tega dobiti DoblyDigital (AC3)
Stream #0:2(eng): Subtitle


Je potem ukaz naslednji:
ffmpeg -i myfile.mkv -map 0:0 -map 0:1 -map 0:1 -map 0:2 -c copy -c:a:0 ac3 -b:a:0 640k output.mkv


Če imaš še več podnapisov navedeš vse ki jih želiš. Mogoče v tem koraku izpustiš kakšne arabske če jih seveda ne potrebuješ :)

Iz pripetega linka:

> the "-c copy" tells it to straight copy all the streams unless specified otherwise, which is next.

> the "-c:a:0 ac3 -b:a:0 640k" tells it to take the first audio stream and reencode it with the ac3


Torej vzel bo prvi audio stream in ga pretvoril, ostalo prekopira.

Če je vse ok bi moral dobiti nekaj takšnega:
Stream #0:0: Video: hevc (Main 10)
Stream #0:1(eng): Audio: ac3, 48000 Hz, 5.1(side), fltp, 640 kb/s (default)
Stream #0:2(eng): Audio: dts (DTS-HD MA)
Stream #0:3(eng): Subtitle

TOP ::

Morientes je izjavil:

TOP je izjavil:

hdx je izjavil:

Če bo čez dan vedno na istem programu, lahko fašeš tudi burn in.

Točno tako,ker pri vsi novi tehnologiji,ki jo premorejo Oledi ni garancije na tole,sepravi obstaja možnost,oziroma kot je eden na enem Ang.forumu napisal,dobil boš prav sigurno uprašanje je čas,eni prej eni kasneje.


Če znaš uporabljat TV, burn-in boš zelo težko fasal.
Sam imam še vedno Panasonic Plazmo več kot 10 let in še vedno nobenga burn-in. Mogoče se pri OLED-ih pokaže na daljše obdobje, sam a niso isto govorili za plazme.

Sicer pa veliko različnih tehnologij prihaja v 2021, posledično veliko izbire, še težja odločitev.

Plazma pa Oled ni isto.

neocodexx ::

darck je izjavil:

neocodexx kaj meniš kakšna bi bila razlika med tema dvema televizorjema 55" Sony XH9505 in OLED A8? Kakor sam že vem ima OLED siguno boljši prikaz črne barve pa barve malo bolj žive bi se reklo. Kaj vem,če bi se odločil raje za OLED v nekaterih primerih bi v drugih sem pa malo zaskrbljen saj veliko sem prebral komentarjov uporabnikov obeh modelov televizorjev,ko pravijo,da pri temnih prizorih pride kar dostikrat XH9505 bolj do izraza detaljev saj Oled A8 ima preveč povdarjeno črno barvo. Opazil sempa tudi,da OLED televizorji so kar orenk požrešni glede elektrike so kot kake stare Plazme to je 100 wattov več kakor LED televizor. Recimo,da bom čez kakšen mesec šel nabavit televizor bi verjetno vzel kar Sony 55 XH9505 saj televizor bo večinoma največ čez dan gorel za otroke zvečer pridem šele jaz na vrsto ampak ne gledam zmeraj saj dostikrat sem na prenosniku. V glavnem televizor se največ uporablja za vsakodnevne otroške potrebe pa recimo gledanje športa sploh Moto GP se bo kmalu začel pa tudi motokros MXGP. Na televizorju se ne igra nobenih iger zato ne bo nikoli potrebni neki HDMI 2.1 in ostale zadeve in sedaj ko ima ta model televizorja tudi X-Wide Angle bo sploh uredu saj drugače bi bil problem gledanje pod kakim kotom.
Verjetno pa čez par let bo pa itak se nabavilo nekaj še boljšega in mislim da bodo proizvajalci še izboljšali televizorje.


V tvojem primeru bi jaz vzel lcd.

darck ::

neocodexx je izjavil:

darck je izjavil:

neocodexx kaj meniš kakšna bi bila razlika med tema dvema televizorjema 55" Sony XH9505 in OLED A8? Kakor sam že vem ima OLED siguno boljši prikaz črne barve pa barve malo bolj žive bi se reklo. Kaj vem,če bi se odločil raje za OLED v nekaterih primerih bi v drugih sem pa malo zaskrbljen saj veliko sem prebral komentarjov uporabnikov obeh modelov televizorjev,ko pravijo,da pri temnih prizorih pride kar dostikrat XH9505 bolj do izraza detaljev saj Oled A8 ima preveč povdarjeno črno barvo. Opazil sempa tudi,da OLED televizorji so kar orenk požrešni glede elektrike so kot kake stare Plazme to je 100 wattov več kakor LED televizor. Recimo,da bom čez kakšen mesec šel nabavit televizor bi verjetno vzel kar Sony 55 XH9505 saj televizor bo večinoma največ čez dan gorel za otroke zvečer pridem šele jaz na vrsto ampak ne gledam zmeraj saj dostikrat sem na prenosniku. V glavnem televizor se največ uporablja za vsakodnevne otroške potrebe pa recimo gledanje športa sploh Moto GP se bo kmalu začel pa tudi motokros MXGP. Na televizorju se ne igra nobenih iger zato ne bo nikoli potrebni neki HDMI 2.1 in ostale zadeve in sedaj ko ima ta model televizorja tudi X-Wide Angle bo sploh uredu saj drugače bi bil problem gledanje pod kakim kotom.
Verjetno pa čez par let bo pa itak se nabavilo nekaj še boljšega in mislim da bodo proizvajalci še izboljšali televizorje.


V tvojem primeru bi jaz vzel lcd.



Saj to imam tudi v namenu.da bi si nabavil eden super FALD televizor,kar seveda tudi je ta Sony kd 55xh9505 vsaj tako ga opisujejo in hvalijo. Saj verjetno čez par let bo pa še kaj boljšega recimo bomo videli kako se bodo obnesli televizorji z micro led zasloni.

TOP ::

Če boš tako čakal potem,boš čakal in nikoli dočakal,tisto kar ti misliš :))

darck ::

Ne bom nič kaj čakal sem čisto pred nakupom FALD televizorja,kar pa bo v prihodnjosti bomo itak vidli. To kar se letos omenja z mikro led zasloni bo pa itak v vsakem primeru predrago tudi,če bo super.

neocodexx ::

Miniled, ne mikroled, in ne bo drag. Praktično v rangu oleda. Pa tudi če bi bil malo dražji od oleda, se splača vsakega centa. Če lahko še malo potrpiš, bi predlagal to opcijo.

darck ::

neocodexx je izjavil:

Miniled, ne mikroled, in ne bo drag. Praktično v rangu oleda. Pa tudi če bi bil malo dražji od oleda, se splača vsakega centa. Če lahko še malo potrpiš, bi predlagal to opcijo.


Ne verjamem,da bo v štartu Mini led v rangu OLED vsaj kolikor se govori o cenah . Trenutno je OLED tudi kar poceni vsaj jaz tako vidim,55" OLED televizor dobiš že za dobrih 1.000 Eur in recimo jaz k bi hotel Sony OLED A8 bi sedaj moral odšteti nekje 1.350 Eur. V samem štartu je bil televizor 1.600 Eur in morda cena še kje dol pade ampak Mini led pa se verjetno bo tudi začel z ceno okrog 1.500 eur ali še kaj več sploh pri kakih določenih proizvajalcih. Bomo pa že letos videli nekaj teh Mini led televizorjev in kako se obnesejo. Samo nekaj me zanima večina Američanov ima kar svoje kino sobe z projektorji kateri sploh ne prikazujejo črne barve je isto kot v kinu ali pri LED televizorju ko siva-črna barva prevladuje. Zakaj oni sploh uporabljajo to zadevo z projektorji a jaz mislim zaradi velikosti prikazovanja.

dnsd ::

Nimajo samo Američani domači kino.
Vsak si lahko sposodi projektor in doživi pravi domači kino.
To je tudi edini način, da se postavi na realna tla glede velikosti slike in prostora.
Realno je kino občutek zaznaven šele pri 120 col+.
Zato je nakup tv ekrana 65 col zelo zelo veliko odrekanje domačemu kinu.
Na drugi strani pa se pri projektorjih dogaja velika revolucija z uvajanjem laserske osvetlitve namesto žarnic z življenjsko dobo 20000+ ur.
https://www.projectorcentral.com/LG-Cin...

darck ::

Ja samo projektorji ne prikažejo tako črno barvo kot Oled televizorji in kaj ima potem za eno prednost kot samo velikost prikazane slike. Pa tisto kar nikoli ne bodo projektorji mogli narediti je ostrino slike. Oled ali led televizor prikaže ostro sliko projektor ne in to nekaterim ni všeč ali sovražijo.

Projekcija slike na platno ne bo nikoli v primerjavi z Led ali Oled zasloni

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darck ()

TOP ::

darck je izjavil:

Ja samo projektorji ne prikažejo tako črno barvo kot Oled televizorji in kaj ima potem za eno prednost kot samo velikost prikazane slike. Pa tisto kar nikoli ne bodo projektorji mogli narediti je ostrino slike. Oled ali led televizor prikaže ostro sliko projektor ne in to nekaterim ni všeč ali sovražijo.

Projekcija slike na platno ne bo nikoli v primerjavi z Led ali Oled zasloni

Toćno tako,ma kakšni projektorji daj,kolega ma pa sva gledala nogomet,razen velikosti druge prednostni ni ker slika je izprana na platnu in daleč za sliko TV.

dnsd ::

V sedanjih časih svetovne pandemije, ko nam drugi onemogočajo doživetja v živo, ko so zaprte kinodvorane, gledališča in koncertne dvorane in športni dogodki brez občinstva, je velik privilegij imeti domači kino s 140 ekranom in dobrim ozvočenjem.
Tudi če ga imamo v kleti ali garaži, lahko doživimo občutek dogajanja v živo, brez nevarnosti okužbe. Z majhnim 55 LCD ekranom z vgrajenimi zvočniki pa prostovoljno sami sebi ta občutek onemogočamo.

dnsd ::

darck ::

dnsd je izjavil:

https://www.sony.si/electronics/televiz...
https://www.sony.de/electronics/fernseh...



Televizor vrhunski in seveda CENA bo taka,da si ga ne bo mogel marsi kdo privoščit govori se da bo 3.000 dolarjev za 55" velikost.
««
73 / 127
»»