» »

OLED TV

OLED TV

Temo vidijo: vsi
««
8 / 127
»»

easyrider3 ::

Nimam Galaxy s7,s8 in Note 8 imam pa starejšega Note 4 in vem tudi kakšna je slika saj ima od sodelavca do prijatelja take modele in kaj naj rečem nič kaj pretresljivega. V glavnem pa slika je vsepovsod preveč preveč preveč živih barv ker v realnosti ni tega in to me najjbolj moti pri vseh stvareh kjer se prikazujejo take slike zaslona. So tudi taki mobiteli kjer lahko nastavljaš barvo,svetilnost zaslona samo Samsung nima al ima?????????
Drugače pa je to bil moj drugi samsung telefon in zadnji saj da se ti kvari ni več za imeti tako znamko pa da vidiš kako sodelavcu se na Galaxy S7 po celem zaslonu naredi vijolična črta je tud sam minus za tako znamko. samsung gre iz leta v leto v slabše še kitajci ga bodo prehiteli

leiito ::

Pa dobro zdaj, ena črta gor ali dol, sploh če je ravna, glavno da niso preveč žive barve.

neo5468 ::

Ne veš kaj govoriš. Defektne zaslone ima lahko vsak telefon, ne moreš cel range samsung telefonov metat v koš če ima en tvoj kolega zjeban zaslon. Od s7 naprej ima vsak flagship samsung telefon vrhunski display in ni nič oversaturated, ker lahko v nastavitvah naštimaš sRGB ki je standard, na voljo imaš pa tudi Adobe RGB ki je za 17% večji in malo bolj saturated, če želiš malenkost živahnejše barve. Novejši Samsung oled zasloni so najbolj kalibrirani od vseh današnjih telefonov. To da pa trdiš da je črna barva "preveč črna" na oled zaslonih je pa totalni fail in je nekaj narobe z tvojimi očmi, če misliš da je to drawback in te moti.

Skratka, lahko rečeš da je telefon počasen, da šteka, da ti ni všeč, ampak fact je, da ima samsung (od s7 naprej) najboljše zaslone od vseh telefonov. Ni niti blizu. Preberi reviewe.

easyrider3 ::

stvar okusa vsakega posameznika in ja vedno me je zanimalo mnenje,ocenjevanje za določene stvari samo za konec pa se jaz odločim in takrat se požvižgam na vsa ocenjevanja in komentarje,pač vzamem kar se meni dopade. To pa da so začeli izdelovati 4K zaslone za telefone je pa tudi že preveč pa kaj rabš na teh parih centimetrov tak zaslon ko ti samo baterijo bolj požira,več pikslov ko ima zaslon več porablja baterijo.

fpbs ::

LG predstavio novu liniju velikih pametnih televizora:
https://www.tportal.hr/tehno/clanak/lg-...

profdoktor ::

fpbs dali ovo sveži članak jeli tako bre? Ker sada nema još vani C8 televizorja ako imam jaz dobre podatke ali je že stigao na police trgovina?

neo5468 ::

krepki ::

Super evo ti opevani LG Oled,kaj če ti super črna itd,če dobiš zapečeno sliko to je še bolj moteče,kot prebijanje svetlobe upam da bodo to pri novejših modelih odpravili.

neo5468 ::

Ne bojo ker je tehnologija taka. Čez 10 let ko bojo 100" micro led zasloni po 1000€ bo šele dobro. Sicer pa ja, tole je mel 24 ur 7 dni v tednu prižgane novice, zato se je tam spodej zapeklo, ker so skos bli tam napisi novic. Zdej pa rečmo da konstantno gledaš pop tv al pa kanal a. A se ne bo tist logo zgorej zapeku? Tale test je bil res 24/7 prižgan ampak to se je zapeklo že po samo 4 tednih. Zdej pa računej kakšno je stanje čez par let.

leiito ::

Aja, to deluje kumulativno? Da torej ne gre števec na nulo, ko tivi vsak dan puca piksle, ampak da, ko se nabere 4 tedne po 24/7 gledanja česarkoli z logotom, se ta logo zapeče, to trdite?

fpbs ::

Kaj je izjavil lastnik B6:
Meni se na B6 bio pojavio burn in,logo jednog programa sa crticima koji je sin puno gledao se upekao na ljevoj strani pri vrhu ekrana.Cekao sam mozda 10 dana da se to makne sa onim automatskim ciklusima koji se pokrenu kada ugasim tv i nije se micalo pa sam pokrenuo onaj manualni proces "ciscenja" koji traje mislim 1 sat i burn in je kokpletno nestao i nakon toga se vise nije pojavio.

pe3c ::

Sem zadnjic bil na letaliscu v Zagrebu, kjer imajo razstavljene 3 OLED65B7V in imajo kar lep burn in LG logotipa. To me je odvrnilo, da bi sploh razmisljal o nakupu OLED.
Kdor ga zanima naj gre pogledati, ker so v avli in karta ni potrebna.
Pri taki ceni, hvala lepa, jih lahko kar imajo.

leiito je izjavil:

Pa dobro zdaj, ena črta gor ali dol, sploh če je ravna, glavno da niso preveč žive barve.

Ti se kar tolazi s tem.

dj_uro ::

a ni burn in dovolj, da uveljavljaš garancijsko popravilo?
Če je temu tako, je zgolj in samo sitnost, ker moraš skakati po servisih z novim, dragim TVjem...
vw-klub.si

profdoktor ::

pe3c je izjavil:

Sem zadnjic bil na letaliscu v Zagrebu, kjer imajo razstavljene 3 OLED65B7V in imajo kar lep burn in LG logotipa. To me je odvrnilo, da bi sploh razmisljal o nakupu OLED.
Kdor ga zanima naj gre pogledati, ker so v avli in karta ni potrebna.
Pri taki ceni, hvala lepa, jih lahko kar imajo.

leiito je izjavil:

Pa dobro zdaj, ena črta gor ali dol, sploh če je ravna, glavno da niso preveč žive barve.

Ti se kar tolazi s tem.

Tolažiš se lahko tudi na tak način. Če je nekaj razstavljeno in laufa 24/7 so okoliščine malce drugačne kot če vsak dan eno uro gledaš TV.

neo5468 ::

dj_uro je izjavil:

a ni burn in dovolj, da uveljavljaš garancijsko popravilo?
Če je temu tako, je zgolj in samo sitnost, ker moraš skakati po servisih z novim, dragim TVjem...

Za burn in na OLEDu ti ne bo nihče uveljavljal garancije, ker to ni napaka televizorja. Je to res tako težko razumeti? Če imaš OLED, ga moraš merkati kot da imaš otroka. Ne smeš gledati tv programov z statičnimi logoti, ne smeš imeti film na pavzi preveč dolgo, ne smeš imeti neko statične ozadje prižgano ko ne gledaš TVja, itd...

dj_uro ::

Zanimivo...pri telefonih z amoled zasloni pa pokriva garanvija burn in...
vw-klub.si

cekr ::

neo5468 je izjavil:

dj_uro je izjavil:

a ni burn in dovolj, da uveljavljaš garancijsko popravilo?
Če je temu tako, je zgolj in samo sitnost, ker moraš skakati po servisih z novim, dragim TVjem...

Za burn in na OLEDu ti ne bo nihče uveljavljal garancije, ker to ni napaka televizorja. Je to res tako težko razumeti? Če imaš OLED, ga moraš merkati kot da imaš otroka. Ne smeš gledati tv programov z statičnimi logoti, ne smeš imeti film na pavzi preveč dolgo, ne smeš imeti neko statične ozadje prižgano ko ne gledaš TVja, itd...


V navodilih za uporabo piše, da je za najboljše delovanje primeren ugasnjen aparat. ;)

Na telefonu nimam težav z amoled. Tako da verjetno tudi veliki prikazovalnik pri meni ne bi delal težav.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

neo5468 ::

Na telefonu nimaš problemov, ker zaslon konstantno daješ v sleep mode. Uporabljaš ga nekaj minut, mogoče pol ure, ga izklopiš za nekaj časa, nato ponovno uporabiš za kakšen klic itd.. Prav tako svetlosti nimaš nabite do konca, razen če si na direktni sončni svetlobi. Pri TV je pa drugače. Ko ga 1x prižgeš, ga imaš prižganega več ur in to na večji svetlosti kot telefon. Če bi uporabljal telefon tako kot TV, bi tudi tam imel burn in že po parih tednih. Pojdi v Telekom, A1 ali Telemach poslovalnico in poglej zaslone od Note 8 in Galaxy s8. Ravno par dni nazaj sem jih gledal in popolnoma vsi so imeli burn in, ker so zasloni konstantno prižgani in to pri večji svetilnosti.

leiito ::

Izkušnje na terenu demantirajo burn in psihozo, 99% o tem na netu govorijo ljudje, ki ne uporabljajo OLEDa in pač racionalizirajo svojo odločitev ali neodločitev. Mene je tudi nekoliko skrbelo pred nakupom, ampak ko sem prebiral specializirane AV forume, sem ugotovil, da gre dejansko za redek pojav in kljub intenzivni uporabi se mi niti image retention še ni prikazal. Tko da prav posebej merkat ni treba, ima pa vsaka tehnologija svoje prednosti in omejitve in če kdo po cele dneve gleda isti TV program, oled najbrž itak ni optimalna rešitev.

neo5468 ::

Sem imel Galaxy s3 4 leta sedaj imam pa s7 2 leti in tudi jaz nisem nobenega burn ina imel, je pa imela moja sestra isto s3 (manj kot 4 leta) in se je na belem ozadju zelo lepo vidu obris SMS aplikacije in še nečesa, tako da definitivno vpliva burn in na to kako telefon uporabljaš, na kakšni svetlosti ga imaš in na koliko časa imaš naštiman screen time out.

cekr ::

neo5468 je izjavil:

Na telefonu nimaš problemov, ker zaslon konstantno daješ v sleep mode. Uporabljaš ga nekaj minut, mogoče pol ure, ga izklopiš za nekaj časa, nato ponovno uporabiš za kakšen klic itd.. Prav tako svetlosti nimaš nabite do konca, razen če si na direktni sončni svetlobi. Pri TV je pa drugače. Ko ga 1x prižgeš, ga imaš prižganega več ur in to na večji svetlosti kot telefon. Če bi uporabljal telefon tako kot TV, bi tudi tam imel burn in že po parih tednih. Pojdi v Telekom, A1 ali Telemach poslovalnico in poglej zaslone od Note 8 in Galaxy s8. Ravno par dni nazaj sem jih gledal in popolnoma vsi so imeli burn in, ker so zasloni konstantno prižgani in to pri večji svetilnosti.



Lumia 950xl ima stalen prikaz ure in datuma. Nota pa še nimam toliko časa, da bi lahko kaj bilo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

neo5468 ::

Sej Samsung telefoni imajo isto always on display, ampak se za vsake toliko časa za par pikslov ura in datum ter notificationi premaknejo, da ne burn ina tistih pikslov in niso skos isti prižgani. Prav tako pomaga da ni svetlost na 100%. So naredili teste glede teh reči. Isto je z tistimi 3 on screen knofi (multitask, home, back gumbi).

fpbs ::

LG OLED TV analysis after 5000 hours of use - still great picture?
http://hdtelevizija.com/en/2017/09/04/l...

DamjanB52 ::

Pozitivno - po tem sodeč se je treba prav zavestno trudit, da vžgeš kakšne vzorce v TV .. čeprav, tega ne dokaže s slikami: pokaže samo en hudo prežgan razstavni model, slik svojega (primarne in sekundarne barve čez cel zaslon) pa ne pokaže, kar je mogoče celo rahlo sumljivo.

Pa še tole: na sliki servisnega menija vidim vrstico
OLED Compensation interval: 4
A to pomeni, da lahko nastavljaš dolžino kompenzacije?
(za hujše primere, če ti uspe dobit servisni daljinc)

Drugi nauk pa je, da je kalibracija bolj pomembna od te namišljene nevarnosti, in jo kaže občasno ponavljat. Pri AV-Planetu v Trzinu jo lahko naročiš ob nakupu, kaj pa drugje, a še kdo ponuja to uslugo, s potrebnim hardverom in softverom?

https://www.av-planet.si/storitve-monta...

fpbs ::

Celo zgodbo o tem burn-inu so pričeli v Samsungu, ko so ugotovili, da jim je prodaja iz 50% padla na 13%, in sem skoraj prepričan, da je tudi sponzor temu, kar počnejo na Rtings.



Letošnji LG modeli omogočajo Avto kalibracijo:
http://www.lg.com/us/PDF/press-release/...

cekr ::

Sponzor gor ali dol. To so stvari, ki se ne bi smele dogajat.
V času pričakovane delovne dobe aparata (min 10 let) bi slika morala biti takšna kot na začetku.
Ni nobenega opravičila. Ne glede na firmo.
Za OLED se je že na začetku vedelo, da bodo problemi z obstojnostjo.
So že veliko dosegli, vendar je to še daleč od popolnosti.
Vzrok problemov je pa samo v tem, ker se je zadnjih 10-15 let vlagalo samo v razvoj mobičukov.
Na račun tega pa ni bilo napredka pri ostalih namenih uporabe, predvsem računalniški monitorji so najbolj zaostali.
Za tv so pa ljudje itak slepi in jim je bolj pomembna Esmeralda kot pa kako je pa gospa prikazana.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

DamjanB52 ::

fpbs je izjavil:

Celo zgodbo o tem burn-inu so pričeli v Samsungu, ko so ugotovili, da jim je prodaja iz 50% padla na 13%, in sem skoraj prepričan, da je tudi sponzor temu, kar počnejo na Rtings.


No ja .. saj po dvanajstih urah bi kakšen retention že pričakoval - ampak fer bi bilo, da ga izklopijo in pol spet prižgejo. BTW, kolk časa je pa treba počakat, da se spuca, preden ponovno prižgeš?

easyrider3 ::

Dobr da kupujem vedno ceni primerljive TV in OLED verjetno sploh nikdar ne bo prišel v poštev ker bo kakšen drugačen panel takrat

fpbs ::

Ne razumem, kaj je to "ceni primerljive TV"? OLEDi so šele na začetku svojega razvoja. S printanjem panelov in z novim TADF materialom se zna zgodit, da bodo v nekaj letih OLEDi cenejši in neprimerno boljši od LCDejev. LG je že za letošnje modele najavljal TADF uporabo, samo zaenkrat ni zasledit novic o tem. Velika uganka je,zakaj bo model B8, ki bo zagotovo cenejši od C8, prišel na tržišče šele poleti?

profdoktor ::

fpbs je izjavil:

Ne razumem, kaj je to "ceni primerljive TV"? OLEDi so šele na začetku svojega razvoja. S printanjem panelov in z novim TADF materialom se zna zgodit, da bodo v nekaj letih OLEDi cenejši in neprimerno boljši od LCDejev. LG je že za letošnje modele najavljal TADF uporabo, samo zaenkrat ni zasledit novic o tem. Velika uganka je,zakaj bo model B8, ki bo zagotovo cenejši od C8, prišel na tržišče šele poleti?

Ker bo B8 boljši od C8? Mislim da ne.

leiito ::

Koristna finta, dela na C7, mogoče tudi na drugih znamkah; na NAS downloadaš HDR fajl in čeprav NAS sam ne zmore predvajati niti 4K, gre LG nekako naokrog in če greš do fajla prek Photo/Video opcije v splošnem meniju, predvaja HDR in to super gladko, štart in ffw sta bliskovita. In wifi, btw, zadošča za predvajanje super velikih fajlov.

XS!D3 ::

leiito je izjavil:

Koristna finta, dela na C7, mogoče tudi na drugih znamkah; na NAS downloadaš HDR fajl in čeprav NAS sam ne zmore predvajati niti 4K, gre LG nekako naokrog in če greš do fajla prek Photo/Video opcije v splošnem meniju, predvaja HDR in to super gladko, štart in ffw sta bliskovita. In wifi, btw, zadošča za predvajanje super velikih fajlov.

Sej NAS ne rabi nič predvajat, predvaja TV. Razen v primeru, da bi hotel na NASu še kaj transcodeat, mora NAS samo strežt datoteko televizorju z zadostno hitrostjo in to je to. Tudi USB disk ne rabi znat nič predvajat, če ga priklopiš na TV, ki zna brat datoteke iz njega.

fpbs ::

LG webOS 3.5 tips and tricks on OLED55B7 UHD OLED TV:

leiito ::

XS!D3 je izjavil:

leiito je izjavil:

Koristna finta, dela na C7, mogoče tudi na drugih znamkah; na NAS downloadaš HDR fajl in čeprav NAS sam ne zmore predvajati niti 4K, gre LG nekako naokrog in če greš do fajla prek Photo/Video opcije v splošnem meniju, predvaja HDR in to super gladko, štart in ffw sta bliskovita. In wifi, btw, zadošča za predvajanje super velikih fajlov.

Sej NAS ne rabi nič predvajat, predvaja TV. Razen v primeru, da bi hotel na NASu še kaj transcodeat, mora NAS samo strežt datoteko televizorju z zadostno hitrostjo in to je to. Tudi USB disk ne rabi znat nič predvajat, če ga priklopiš na TV, ki zna brat datoteke iz njega.


To je res, ampak če greš direkt na Plex app na NAS, ki ne podpira 4K ali HEVC, tega ne bo predvajal.

neo5468 ::

Direct play bi mogu pravilno pošiljat, sej samo client rabi podpirat 4k. Problem pri teh NAS napravah je transcoding, torej če kvaliteto v plex appu znižaš.

cekr ::

To me pri Plexu najbolj moti, da ne moreš odklopi transcoding na NAS-u.
Če hočeš, da to deluje, mora biti tudi v NAS-u zverina.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

neo5468 ::

Ja seveda lahko. Transcoding ni neka zadeva ki jo "vklopiš" ali "izklopiš". Če je medij kompatibilen z tvojim clientom (torej tvoj smart TV, Nvidia Shield, Apple TV, Chromecast, FireStick ali pa katerikoli drugi client), potem ti bo NAS tudi 4k predvajal direct play. Če pa ni kompatibilno, oziroma če znižaš kakovost iz "original" na recimo 5 Mbps 720p, potem boš pa zakurblov transcoding in je RIP tvoj NAS cpu. Če kupiš dober client za TV, recimo Nvidia Shield, ti tvoj NAS ne bo nikoli transcodov, ker Nvidia Shield podpira praktično vse video in audio formate.

leiito ::

OK, meni teče Plex na Apple TV 4K in če te prav razumem, bi morale gladko delati tudi 4K HDR vsebine, čeprav jih NAS sam po sebi ne podpira? Ob predpostavki, da ne spreminjaš kakovosti v nastavitvah Plexa oz. pustiš "higher quality encoding" v nastavitvah Plex Media Serverja (kar je default, če se ne motim, ker se ne spomnim, da bi kdaj spreminjal Transcoder Quality.

Bom stestiral.

neo5468 ::

Ti samo glej da imaš v plex appu naštimano "Original Quality". Če ti client podpira format medija ki ga predvajaš, ti popolnoma vsak NAS direct play-a 4k, pa tudi če ima najbolj šit CPU.

http://prntscr.com/iq9xcm

Tole so formati ki jih apple 4k TV podpira. Če je tvoj BluRay film v tem formatu, bi moral film direct playat. Preveri na plex serverju pod status, če ti kej transcoda. Če jaz predvajam iz računalnika prek plex-a nek film in je medij kompatibilen, imam 0% cpu usage. To je isto kot da bi predvajal preko USB ali pa iz zunanjega diska.

Jaz gledam filme preko Chromecasta, ki podpira x264, torej če bi predvajou 4k film v HEVC formatu, bi imel video in audio transcoding. Audio podpira samo AAC torej audio imam vedno transcodan iz ac3/dts v AAC ampak ni nek problem, ker audio transcoding vzame zelo malo cpu usage-a (2 do 3% max). Tale tvoja apple škatlca podpira AC3, ampak ne DTS, tako da če je zvok filma v DTS, bi ti moral samo audio transcodat, video bi moral bit pa direct stream, za kar bi moral biti pa vsak NAS dovolj.

leiito ::

Nope. Če grem na Plex prek ATV, poskuša transkodirat HEVC v 264, + audio v AC3 in ne dela, samo krogec se vrti, če grem prek tivijja, je pa direct play in predvaja gladko, takoj štarta...

neo5468 ::

Probej izklopit pgs subse.

leiito ::

Kaj so pgs subsi?

neo5468 ::

Image subsi ki pridejo zravn bluray filmov. Probaj jih izklopit če so vklopljeni, ali pa rajši dodaj .srt ki jih apple tv podpira, saj je text based. Prav tako lahko v server logu pogledaš kaj triggera transcoding, da ga odpraviš.

cekr ::

neo5468 je izjavil:

Ja seveda lahko. Transcoding ni neka zadeva ki jo "vklopiš" ali "izklopiš". Če je medij kompatibilen z tvojim clientom (torej tvoj smart TV, Nvidia Shield, Apple TV, Chromecast, FireStick ali pa katerikoli drugi client), potem ti bo NAS tudi 4k predvajal direct play. Če pa ni kompatibilno, oziroma če znižaš kakovost iz "original" na recimo 5 Mbps 720p, potem boš pa zakurblov transcoding in je RIP tvoj NAS cpu. Če kupiš dober client za TV, recimo Nvidia Shield, ti tvoj NAS ne bo nikoli transcodov, ker Nvidia Shield podpira praktično vse video in audio formate.


Jest nočem, da mi to počne NAS. NAS naj opravlja svoje poslanstvo, ki ga ima. Datoteke pa naj se prežvekujejo na clientu(kjer koli že). Tega pa PLEX client ne zna, ker ne vidi direktno na disk. No, tega tudi noče početi.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

neo5468 ::

Plex client ne more delat brez serverja, logično. Če nočeš oz. NAS ne podpira Plex serverja, potem pa kupi Nvidia Shield, na katerem lahko ustvariš server, potem pa nastaviš lokalno pot svojega NAS-a iz kjer boš dobival filme, transcodov in predvajal bo pa vse Shield.

leiito ::

neo5468 je izjavil:

Image subsi ki pridejo zravn bluray filmov. Probaj jih izklopit če so vklopljeni, ali pa rajši dodaj .srt ki jih apple tv podpira, saj je text based. Prav tako lahko v server logu pogledaš kaj triggera transcoding, da ga odpraviš.


Nobenih subsov nimam za ta fajl, za filme v angleščini jih redko potrebujem. In itak nekako dvomim, da je to razlog. Kar vidim, ko se HDR fajl predvaja prek tivija, je DLNA logo, na Plexu ga nikoli nisem videl, niti v končni fazi ni pomembno, glavno da tivi zmore predvajati HDR vsebine, tudi če jih NAS ne. Poleg tega je UI celo boljši kot na Plexu, omogoča npr. izbiro audio vira, če sta dva, kolior vem tega Plex na klientu nima, lahko samo v browserju nastaviš preferenco, omogoča tudi sinhronizacijo titlov in pa zoom funkcija dela, čeravno ni nekaj, kar bi hudo potreboval. Slaba stran je, da ni artworka, samo imena fajlov in neka generična slika.

neo5468 ::

Nisem siguren kakšen je UI na apple tvju ampak sem skoraj 100% da bi vse te funkcije morale biti v nastavitvah, še posebej sprememba audio formatov. Na android tvjih in boxih (android smart TV, android telefon, Xiaomi Mi Box, Nvidia Shield) je vse to prisotno. Jaz gledam filme z angleškimi podnapisi in lahko tudi na Chromecastu vse izberem preko telefona, tako da bi sigurno moglo bit tudi na ATV. Imam Tautulli (bivši PlexPy) plugin za bolj natančen prikaz predvajanja in mi točno pokaže kaj transcoda in kaj predvaja direktno.

http://prntscr.com/iqoztt

Kot lahko vidiš mi Chromecast direktno predvaja video, ker je kompatibilen in v pravem formatu, audio mi pa transcoda iz ac3 5.1 v AAC stereo, ker imam priklopljene stereo zvočnike na TV in Chromecast ne podpira nič drugega kot AAC stereo. Podnapise mi prav tako transcoda iz .srt v .ass format. Torej audio+subs transcoding pa imam v task managerju manjši CPU usage kot Chrome browser.

Downloadaj tale program: https://mediaarea.net/en/MediaInfo

Klikni na tist 4k film ki ga hočeš predvajati z desnim miškinim gumbom in izberi MediaInfo. Spremeni zgoraj v programu View na "text", nato pa kopiraj vse v tole in posreduj link: https://pastebin.com/

Bom še sam preveril če je film kompatibilen z apple 4k in HDR.

DamjanB52 ::

fpbs je izjavil:

Letošnji LG modeli omogočajo Avto kalibracijo:
http://www.lg.com/us/PDF/press-release/...
Fino, ampak to samo olajša delo kalibratorjem - auto-kalibracija ne pomeni, da sedem pred TV in mu rečem "Kalibriraj se!" .. rabim senzor, CalMAN softver, in verjetno veliko znanja in potrpljenja

fpbs ::

Tudi meni ni jasno, kako je to zamišljeno?
http://www.hdtvtest.co.uk/news/lg-portr...

DamjanB52 ::

fpbs je izjavil:

Tudi meni ni jasno, kako je to zamišljeno?
http://www.hdtvtest.co.uk/news/lg-portr...
Hmm .. članek pravi:
LG’s 2018 high-end TVs are the first consumer TVs to feature an internal 3D LUT that can be calibrated through CalMAN software
Običajno se TV kalibrira skozi razne gaine in game, LUT pa hkrati in podrobno opiše cel volumen barv, pri vseh jakostih svetlobe (horizontalni presek tega volumna nekje na sredi svetilnosti je klasični 2D "trikotnik" / jadro barv, zato zdaj 3D). Če ima torej TV vgrajen LUT, ga lahko CalMAN direktno masira in pazi, da ni deformiran:



Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DamjanB52 ()
««
8 / 127
»»