» »

problemčki megane l.2000

problemčki megane l.2000

sift ::

spet utrujam z mojim super kršom ...

1. odkar sm naredil mali servis, mi temperatura motorja namesto da je točno na polovici kot je blo pred servisom, stoji nekje 1 črtico nižje od polovice. To se mi zdi čudno, še bolj čudno da je bla vedno na točni polovici pred servisom, kaj so mi naredili te serviserji? A je to problem?

2. Zglob ali holokinetični zglob. Je tko stvar, včasih dela 'tok tok tok' ampak ZELO poredko, skoraj nikoli, dovolj da malo obrnem ,ne rabim ful obrnit da to dela. Se mi bolj zdi samo ko dam gas .. In mislim da je sprednji levi. Kako da zvem al je holokinetični al navaden zglob? A če ga peljem mehaniku, oni bi znali videt / ugotovit, čeprav 99% časa ne dela nobenega zvoka?
Pa recimo prej sm bil na krožnem pa v drugi brzini je mal naredil tok tok tok pa nehalo ko sm spustil pa spet dal gas. Pol sm probal na parkingu čisto na levo obrnit na polno in nobenega zvoka. To mi zaenkrat dela samo ko grem v levo stran, v desno še ni blo tega zvoka.

3. ko je mrzel, ko dam gas se mi zdi koda bi kanček piskalo, nek tak čudn zvok, sam ko dam gas je to, drgač normalno. ko se segreje zvoka ni več.

In kolko kej stanejo tele zglobi za tega megana približno?

Ravnokar sm dal 160EUR za ležaj in mali servis (+ cestna taksa 79EUR) in da bo spet nekaj takega si ne bi želel. Mam priložnost dobit avto z 70k km od družinskega člana in me mika da bi se rešil teh smeti od megana, sam pol bi naredu en lep minus, đabe sm dal oktobra dnar za ta jajca in zdej spet druzga k je nekje 3.000.

ah nkol več ne kupim poceni avta...

prosim za nasvet/pomoč
  • spremenilo: sift ()

Heavy ::

Za prvi problem kliči na servis. Lahko tudi preko OBD2 adapterja in telefona preveriš dejansko temperaturo (na zimo smo se v eni temi kregali o tem). So menjali termostat, hladilno tekočino?


Načeloma, ko kupiš rabljen avto, imej še na strani kakšne 500€ za popravila (jurja za nemca). 160€ ni nek strošek. Še vedno manj kot pri novem avtu na pooblaščencu (kjer za 5L olja računajo 75€ in svečke menjajo četudi narediš 10k km).


Zdaj je odvisno koliko prevoziš in kaj je ta avto z 70k km. Ampak če si v prvi fazi kupil 17 let star avto, dvomim da delaš dolge vožnje. Jaz bi obdržal Megana pa ga vozil še par let. Cena mu bo malenkostno dol padla. Če ima kakšne zvoke, jih lahko tudi ignoriraš na krajši rok oz. dokler ne postanejo glasnejši. Pa asistenco si pri zavarovalnici uredi (jaz imam pri Savi za 20€). Se boš brez skrbi vozil, če gre kaj narobe pa dobiš avto vleko zastonj.
#TeamFelix

krneki0001 ::

sift je izjavil:

spet utrujam z mojim super kršom ...

1. odkar sm naredil mali servis, mi temperatura motorja namesto da je točno na polovici kot je blo pred servisom, stoji nekje 1 črtico nižje od polovice. To se mi zdi čudno, še bolj čudno da je bla vedno na točni polovici pred servisom, kaj so mi naredili te serviserji? A je to problem?


To je normalno. Nova hladilna tekočina.


sift je izjavil:


2. Zglob ali holokinetični zglob. Je tko stvar, včasih dela 'tok tok tok' ampak ZELO poredko, skoraj nikoli, dovolj da malo obrnem ,ne rabim ful obrnit da to dela. Se mi bolj zdi samo ko dam gas .. In mislim da je sprednji levi. Kako da zvem al je holokinetični al navaden zglob? A če ga peljem mehaniku, oni bi znali videt / ugotovit, čeprav 99% časa ne dela nobenega zvoka?


Lahko je volanski ali pa homokinetični. Volanski so po 10 do 15 evrov notranji, zunanji tam do 10 evrov.
Homokinetični pa je na osi in bo malo dražji, cene so pa od 30 do 70€.

Homokinetični zglob (zgibni ležaj)
https://www.rezervniavtodeli24.si/20308...

IQ Veverica ::

Pelji jajca v smeti.
Veveričev kotiček blaznih slotehovih idej:
https://www.facebook.com/So%C4%8Dne-slotehove-izjave-186246118552373/

krneki0001 ::

IQ Veverica je izjavil:

Pelji jajca v smeti.


Megane, 2000 letnik in z 1.6 16V bencinskim motorjem, pa da ga sedaj zrihta, bo delal še dolgo časa. Kolega ga ima in samo z rednim servisiranjem (in en izredni servis, ker je del jermenice odletel (guma je vmes in je popustila)) ima avto čez 350k kilometrov, pa še vedno deluje brez problemov. Poceni vzdrževanje, dost prostora, zanesljiv,... Ob porabi med 6 in 6.5 litra bencina na 100km prevoženih je to odličen avto za nekoga, ki si ne more privoščit novega avta.

r3dkv1c4 ::

IQ Veverica je izjavil:

Pelji jajca v smeti.

Nikakor niso jajca, res pa je, da je avto v letih in njegove težave so zgolj starostnega vidika.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

loveJDM ::

Če maš priložnost dobit avto z 70k km od družinskega člana po ugodni ceni(pod ceno) potems eveda vzameš to v vsakem primeru...razen če boš naslednih 5let vozil še tega megana.

Scorpia ::

1. Termostat bo treba menjati, mogoce so ga ze menjali s tekocino in je defekt. Pozanimaj se pri serviserju, ki je to naredil. Ni pa ok, ker ti motorji radi grejo v visje temp. in ni normalno, da je pod delovno temperaturo. Obd2 univerzal ti ne bo kazal temperaturo vode, vsaj pri meni ni.

2. Dober serviser bo nasel se najmanso zracnost v podvozju, ki bi povzrocalo pokanje. Ce ne se zapelji na lpp ali kak podoben tehnicni, ki so bolj strogi in se zmeni za preizkus. Ce ni zracnosti, lahko poka guma, ki je del nosilca armotizerja.

3. Pri piskanju je mogoce treba popustiti/zategniti napenjalca jermena. Se slabse ce kak lezaj odpoveduje.
Se pa rada pri renaultu, teh letnikov, tudi pumpa za benz slisi, ki ima prav tako visok ton, tako da poglej od kje tocno zvok prihaja.
////

kixs ::

Od 17 let starega avta ne mores pricakovati kaj drugega kot probleme. Vozi in se ne obremenjuj prevec.

sift ::

miljardo vam hvala vsem ! - najboljši ste


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Težava z avtom (podvozje) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
24324533 (19284) bluefish
»

Rahlo tresenje avta med 70-80km/h (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6816405 (11479) Wonailabs
»

Megane - Piskanje med zavijanjem

Oddelek: Na cesti
255717 (4147) smacker
»

Nalet v pločnik

Oddelek: Na cesti
467007 (5157) SplitCookie
»

Zapečeni končniki na vozilu??

Oddelek: Loža
328245 (7613) guest #44

Več podobnih tem